Oranje: geen macht, geen punten Noorwegen wint van Luxemburg Sport Het wordt een hele toer om de zaak te redden ONDERDAG 27 APRIL 1995 chef willem spierdijk. 071 -356464, plv -chef rob onderwater, 071 - 356463 aag» marcel v d-verslaggever het vliegtuig, op de terugweg kn Praag naar Amsterdam, jngen de rekenmeesters aan de Hg. Jos Staatsen, Wil van Rhee, neo Aalbers, alle kopstukken kn de KNVB bogen zich op [in manier over de kansen van federland om alsnog op het EK [Engeland te verschijnen. He- tnaal voorin, op rij één, zat bg iemand in zijn eentje te Hekeren: Guus Hiddink. De bondscoach weet dat het rontuur van Oranje nog niet porbij is. Maar hij realiseerde ph wel al dat elke misstap tus- |n nu en half november, als Nederlands elftal zijn laatste pepswedstrijd tegen Noorwe- (in Rotterdam) speelt, fataal n, In theorie, zo ontdekte men P de bond nog enigszins opge- cht, kan het elftal van Hiddink ph nog gewoon plaatsen. Als De resterende wedstrijden wor- en gewonnen, (dus ook die te- gen de Noren...), komt het alle maal nog goed. Waar Guus Hiddink als ver antwoordelijk coach voorzichtig en bedekt zijn zwakste spelers te lijf ging, legde Danny Blind als aanvoerder wel meteen de vinger op de zere plek. Blind vond dat Nederland fysiek over lopen was door de Tsjechen en dat er geen kansen maar 'ca deautjes' werden weggegeven door Oranje. Om over zijn colle ga Clarence Seedorf maar niet te spreken. Die had gewoon staan slapen, vond Blind. ,,En dan weet je dat je in de proble men komt." De verdediger toonde ook respect voor de Tsjechen. Blind: „Ze denderden gewoon over ons heen. In de eerste helft kon den we twintig minuten aardig de bal rondspelen, daarna was het voorbij." Of de oorzaak daarvan bij de tactiek van Nederland lag, liet Blind wijselijk een beetje in het midden. „Ja. het is waar dat ik vooraf met Hiddink over de tac tiek had gepraat. Er waren in derdaad heel wat opties. Van Vossen op de linkerkant, Van Vossen in het centrum, De Boer in de spits, de Boer als scha duwspits. Roy of Numan, ga zo maar door. Haal daar de juiste tactiek maar eens uit. Nu, ach teraf was dit misschien niet de goede..." Ronald de Boer vond het 'ge zeur' over de speelwijze van Ne derland misplaatst. „Als Claren ce Seedorf twee of drie keer niet staat op te letten en Tsjechië krijgt daardoor dotten van kan sen. heeft dat niks met tactiek te maken. Dat is gewoon stom van de man die staat te slapen. We hebben de ellende zelf over ons afgeroepen. We waren heel on geconcentreerd bezig." Seedorf trok zich de bijtende kritiek, voorzover die na de wedstrijd al tot hem was door gedrongen, slechts een beetje aan. „Iedere speler heeft toch zijn zwakke momenten. Ik ben geen machine, die foutloos kan spelen. Bovendien vond ik dat ik ik mijzelf aardig in de wed strijd terug knokte," sprak See dorf. Vergelijkingen met het spel van Ajax vond de donkere mid denvelder mank gaan. Seedorf: „Ajax heeft niet al zijn spelers in het Nederlands elftal rondlo pen. Dan kun je ook niet gaan zeuren over wat er wel en niet goed functioneert volgens het Ajax-concept. Bovendien speelt Ajax al jaren met min of meer hetzelfde team. Bij het Neder lands elftal is de groep te weinig bij elkaar om ingespeeld te ra ken. Maar ik hoop dat juist deze nederlaag het team een beetje bij elkaar brengt en dat we nu naar een grote vorm gaan zoe ken." Opbeurende en hoopvolle woorden van de man, die zich zelf niet was in een team dat al maanden zichzelf niet meer is. Het Nederlands,elftal snakt naar betere tijden, maar er is op dit moment weinig houvast. Ook niet voor Guus Hiddink. Als bondscoach moet hij na het wegvallen van de generatie Koe man, Rijkaard, Gullit en Wou ters gehoopt hebben op de do minantie van types als Wim Jonk. Maar de man uit Milaan ging allesbehalve voorop in de strijd op het moment dat de Oranje-trein ontspoorde. Hiddink erkende dat. „De do minantie van Jonk viel geheel weg. Maar dat was niet de enige tegenvaller van de avond. Er gingen veel meer dingen fout. Welke? We gaven veel te ge makkelijk corners weg, we maakten stomme overtredingen waar gevaarlijke vrije trappen uit voortkwamen. We werden ook geklopt door spelhervattin gen. Dat is treurig." „Iedereen \Taagt maar door over het opstellen van Arthur Numan. Je kunt het ook van de andere kant bekijken. De Tsjechen hadden op de linker flank Mark Overmars verwacht. Die verscheen nu op rechts en was daar heel gevaarlijk. Zo erg zelfs, dat we hem veel meer hadden moeten gebruiken. Het was alleen zo jammer dat de voortzetting bij Overmars. die zijn man veel te snel af was, zo veel te wensen overliet. Maar ik slik deze nederlaag in alle reali teit. Het is allemaal nog niet voorbij." Jos Staatsen, 's nachts voordat hij als voorzitter afscheid nam van alle spelers en de techni sche staf: „Dit is wel een enor me tik, die we als voetballand in Europa krijgen. Het zag er alle maal zo aardig uit. Nu wordt het een hele toer, zeg, om nog in Engeland te komen en de zaak te redden." EK VOETBAL \ederlaag tegen Tsjechen (3-1) zet Nederlands eljtal in de wachtkamer voor EK - et Nederlands elftal heeft zichzelf in diepe problemen fybracht. Met Ajax heeft Nederland een finalist in het |ieest prestigieuze voetbaltoernooi van Europa, maar de ans bestaat dat het nationale elftal volgend jaar zomer ptbreekt op het Europees kampioenschap in Engeland. Ie afstraffing die een machteloos Oranje gisteravond in faag kreeg (3-1), heeft Tsjechië naast Noorwegen in een iterst riante positie gebracht. Nederland zit in de wacht- .amer en mag alleen nog hopen dat de Noren in augus- is en september de Tsjechen in hun onderlinge duels ig een draai om de oren zullen geven. |aag marcel van der kraan 'd-verslaggever liddink wilde dat Nederland de Joeven in eigen hand zou hou- èn, hij mikte zelfs op de eerste rjaats in groep vijf van het kwa- .licatie-toemooi. De Tsjechen, 1 j) was er in het Nederlandse fcmp met enig leedvermaak listgesteld, hadden immers te rn de voetbaldwerg Malta al untverlies geleden. Maar Tomas Skuhravy en de Ijnen maakten gisteravond por 22.000 toeschouwers in het van Sparta Praag heel duidelijk dat het voormalig lostblokland wel degelijk een jftal heeft, dat serieus moet orden genomen. Tsjechië :eft net als Nederland elf pun- n bij elkaar vergaard, maar in wedstrijd minder gespeeld is daardoor favoriet om met Noren door te stoten naar igeland. Het zou de eerste keer sinds 184 zijn dat Nederland niet op eindronden van een Euro- les kampioenschap verschijnt. 1980 was Nederland in Italië, '88 werd het Europees kam- ioen in Duitsland en in Zwe- in ('92) liet het ook een goede idruk achter. Maar de kwartfi nalist van het wereldkampioen schap in Amerika dreigt nu dus opnieuw buiten de boot te val len. Guus Hiddink moet zich na het echec van gisteravond ern stig zorgen maken. Tegen de Fransen en Portugezen lag nie mand wakker van de nederla gen'die Oranje leed. Maar nu hij opnieuw onderuit is gegaan Hiddink won in vier interlands alleen van Malta zal de kri tiek en de druk op zijn schou ders langzaam maar zeker gaan toenemen. In de hele geschie denis van het Nederlandse voetbal is nog nooit een bonds coach zo slecht v^n start gegaan als Hiddink. Het feit dat Ajax juist aan de weg timmert op internationaal niveau en de kern van het Ne derlands elftal uit Ajacieden be staat, zal stof tot nadenken en discussiëren geven over de 'speelwijze van Oranje. Al waren de volgelingen van Louis van Gaal, die met z'n allen onder Hiddink ook nog eens bij een interland ontbraken, tegen Tsje chië net zo schuldig aan de wanprestatie als de overige in ternationals. Wim jonk zorgde voor een sensationeel begin door in i Robbers kiest voor vv Katwijk leiden Edwin Robbers speelt volgend seizoen voor zaterdageer- e steklasser Katwijk. Gisteravond kwamen de UVS'er en de kers verse zaterdagkampioen tot een akkoord. Robbers wordt de ver vanger van Henk Langemaat, die volgend seizoen speelt in het shirt van ARC. Robbers, momenteel geblesseerd, werd dit sei- l-jzoen gekozen in de voorselectie van het Nederlands amateurelf- lal. Peter Stephan overleden Peter Stephan, oud-manager van ondermeer Feye- noord, is dinsdagmiddag in Indonesië aan een hartinfarct over- eden. Hij was sinds een jaar of vier verbonden aan de Indonesi sche voetbalbond en nauw betrokken bij de organisatie rondom het nationale elftal. De geboren Almeloër Peter Stephan, vader van vijf zoons en een dochter, is zijn hele leven in de voetballerij werkzaam geweest. Sprinter Perri betrapt op doping weuwegein Sprintkanon Frank Perri heeft zijn kruit voorlopig verschoten. De Nederlands indoorsprintkampioen is na een po sitieve dopingcontrole met onmiddellijke ingang geschorst voor alle wedstrijden. In de urine van de 28-jarige Amsterdammer werden na een controle bij het NK-indoor in Den Haag sporen van (pseudo-)efedrine gevonden. De atleet hangt een maximale schorsing van drie maanden boven het hoofd. De tuchtcommis- sie van de aüetiekunie wil de zaak voor 16 mei behandelen. Haarhuis klopt geblesseerde Sampras monte carlo Paul Haarhuis heeft in Monte Carlo voor de twee de keer in ruim twee maanden gewonnen van Pete Sampras. De onlangs door Agassi van de eerste plaats op de wereldranglijst verdreven Amerikaan, blesseerde zich aan de rechter enkel toen hij een forehand van Haarhuis wilde retourneren. Dat gebeurde bij de stand 1-1 in de tweede set. De eerste reeks had Sampras met 6-4 gewonnen. In de derde ronde tennist Haarhuis tegen de Amerikaan Wheaton. Richard Krajicek won, eveneens in de tweede ronde, de Nederlandse confrontatie tegen Jan Siemerink met 3-6 6-3 6-4. Karsten niet langer 'dopingarts' Haarlem Michel Karsten is niet langer het vertrouwde adres voor sporters, die op zoek zijn naar stimulerende middelen. De Haarlemse arts is gestopt met het begeleiden en adviseren van mensen, die doping willen gebruiken. Karsten was één van de weinige doktoren in Nederland, die er openlijk voor uit wilde en durfde komen, dat hij sporters adviseerde en begeleidde op het gebied van dopinggeduide middelen. Hij heeft dat 20 jaar ge daan. Zijn argument om het wel te doen was, dat sportlieden be ter onder (zijn) deskundige leiding op verantwoorde wijze sti mulantia konden gebruiken dan via een illegaal en voor de ge zondheid gevaarlijk circuit. Karsten was vanwege zijn 'liberale' standpunt omstreden. Danny Blind is op weg een hand van Praag al na zes minuten van grote afstand een van zijn be faamde 'kanonskogels' met ui terste precisie af te vuren. De bal sloeg via de paal achter de kansloze doelman Petr Kouba, die nog niet eens de kans had gehad om zijn handen te war men. De achtste treffer van Jonk in dienst van Oranje had het elftal een duw in de ^oede richting moeten geven. Een opeenstape ling van fouten, met name van Clarence Seedorf op de linker een tegenstander te schudden na het flank, zorgde evenwel voor veel onrust in de achterste linie. See dorf straalde in de voorbije maanden bij Ajax in de Cham pions League een brok zeker heid en vertrouwen op het mid denveld uit. Daarvan was tegen de Tsjechen in de eerste helft weinig terug te vinden. Seedorf In de eerste negen minuten stond de gedoofverfde opvolger van Frank Rijkaard tweemaal te dromen en verzuimde een keer laatste fluitsignaal van de Duitse arbiter. fatsoenlijk uit te verdedigen. Het leverde drie levensgevaarlij ke situaties op voor het doel van Ed de Goey, die zich alle keren heldhaftig voor de voeten van Seedorfs directe tegenstander wierp en een tegendoelpunt voorkwam. Hoewel Hiddink vooraf had aangekondigd dat hij de speel stijl van het Nederlands elftal niet drastisch zou wijzigen, deed hij met Arthur Numan als linkerspits en Peter van Vossen in het centrum van de aanval toch een opmerkelijke aanpas sing. Numan is van nature geen vleugelspits. Dat leidde ertoe dat Oranje via de linkerflank voor weinig gevaar kon zorgen. Bovendien kwam Peter van Vossen als centrumspits niet uit de verf. De man, die bij Ajax geen basisplaats heeft en al he lemaal niet als middenvoor wordt opgesteld, blokkeerde op de belangrijke momenten en functioneerde niet als aanspeel punt in de voorste linie. De chaos bij Oranje nam toe door de slordigheid in alle li nies. Aron Winter, Frank de Boer en Stan Valckx leden op de raarste momenten balverlies. Jonk zag geen kans zijn stempel op het spel te drukken en Over mars rondde zijn vele acties af met verkeerde voorzetten. Ellende Hiddink overzag de ellende aan Nederlandse kant al op het mo ment dat Oranje nog aan de lei ding ging. In de rust zette hij een aantal zaken om. Peter van Vossen mocht zijn plaats af staan aan Ronald de Boer, die vanaf het middenveld door schoof. De plaats van De Boer werd ingenomen door Peter Bosz. Maar de bondscoach had zijn stoel in de dug-out nog niet gevonden na de pauze, of Tsje chië had gelijkmaker al binnen. Tomas Skuhravy kopte van dichtbij een voorzet van Pavel Kuka binnen. De vedette uit Ge nua strafte een moment van onoplettendheid bij Stan Valckx genadeloos af. Binnen een kwartier was Ne derland reddeloos verloren. Aanvoerder Vaclav Nemecec rondde bij de eerste paal eerst een hoekschop van de Tsjechen af (2-1), vervolgens haalde Pa- trik Berger bij een vrije trap van zo'n twintig meter verwoestend uit: 3-1. De entree van Patrick Klui ven, ten koste van de matige Aron Winter, leverde Nederland weinig voordeel op. Het aantal kansen dat Oranje creeerde was op de vingers van een hand te tellen. Nederland mocht zelfs blij zijn dat De Goey een kopbal van Skuhravy en een inzet van Kuka onschadelijk maakte, an ders was de schade nog veel groter geweest. Spanje bijna zeker van deelname EK den haag anp Noorwegen en Tsjechië zijn in de groep van Oranje de belang rijkste kanshebbers op plaatsing voor de Europese titelstrijd. De Noren wonnen thuis van Luxemburg met 5-0; dezelfde uitslag die Dick Advocaat op 14 december liet bijtekenen in zijn laatste klus als keuzeheer. De Noren hebben, door de nederlaag van Nederland in Tsjechië, vijf punten voorsprong op Oranje. Ze speelden alleen gelijk tegen Nederland. In dat duel kregen ze ook hun enige treffer tot nog toe tegen. Nederland, de Europees kam pioen van 1988, heeft evenveel punten als de Tsjechen, maar een wedstrijd meer gespeeld. De ploeg van Hiddink zal de vier overige duels (Wit-Rusland- uit en thuis, Malta-uit en Noor- wegen-thuis) allemaal moeten winnen en zal met spanning uitkijken naar de twee confron taties die nog volgen tussen Noorwegen en Tsjechië. De Noren, getraind door Egil „Drillo" Olsen. hadden in Oslo als verwacht geen moeite met Luxemburg, dat onlangs voor het eerst in tien jaar een officië le interland won; van Malta. Ja- kotrsen en Fjörtoft scoorden al in de elfde en twaalfde minuut. Brattbakk maakte in de 24e mi nuut 3-0. Na de pauze scoorden Berg. speler van de waarschijn lijke Engelse kampioen Black burn Rovers, en Rekdal. Wit-Rusland, op 7 juni in Minsk de volgende tegenstan der van Oranje in groep 5, kwam thuis tegen Malta niet verder dan 1-1. Roemenië, Spanje. Bulgarije en Italië, vier landen die tijdens het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten de kwartfina les haalden, zijn hard op weg zich te plaatsen voor de eind ronde van de Europese titel strijd. Zeker van deelneming zijn de acht groepswinnaars en de zes beste nummers twee. Verrassend was, naast de af getekende 3-1 nederlaag van Nederland in Tsjechië, het gelij ke spel van Duitsland thuis' te gen Wales, 1-1, en de zeges in groep 3 van Turkije bij Zwitser land en Hongarije tegen Zwe den. Spanje is in groep 2 al vrijwel zeker van deelneming aan de Europese titelstrijd. De Zuid- europeanen wonnen in de Ar meense hoofdstad Jerevan met 2-0 van de voormalige Sovjet republiek, door doelpunten in de tweede helft van Amavisca en Goicoechea. In het Harz- danstadion zaten 40.000 toe schouwers. Voor doelman Zubi- zarreta was het de 100e inter land. Spanje heeft vijf keer ge wonnen, een keer gelijk ge speeld. Op eerbiedwaardige afstand van Spanje, acht punten met een duel minder gespeeld, blijft Denemarken volgen. De Euro pees kampioen won thuis met 1-0 van Macedonië, door een doelpunt in de 70e minuut van Nielsen, speler van Borussia Mönchengladbach. De Belgen wonnen met 2-0 van Cyprus, dankzij Karagiannis en Sche- pens. De Belgen verzamelden evenveel punten als de Denen, maar speelden een wedstrijd meer. In groep 1 versloeg Roemenië de voormalige Sovjet-republiek De Noor Fjörtoft in duel met twee Luxemburgse verdedigers. Azerbeidzjan met 4-1. Drie doelpunten waren van Florin Raducioiu, die op het WK een van de betere schutters was. De spits is in het dagelijkse leven lid van Espanol. Ook de maker van het andere doelpunt, Du- mitrescu, voetbalt in Spanje; bij Sevilla. De wedstrijd was in de Turkse plaats Trabzon, door de roerige politieke situatie in Azerbeidzjan. Sensationele uitslagen waren te bewonderen in groep 3. Hongarije won voor slechts 8000 toeschouwers thuis met 1- 0 van Zweden, dat derde was tijdens de wereldtitelstrijd. Hal- mai scoorde vroeg. Turkije won met 2-1 in en van Zwitserland, dat in de Verenigde Staten nog de tweede ronde haalde. Turkije is verrassend koploper met tien punten uit vijf en heeft een be ter doelsaldo dan Zwitserland. De beslissende Turkse treffer was van Ogun. Zweden, dat eer der verloor van de Zwitsers en de Turken, heeft pas zes punten uit vijf. Italië, finalist tijdens het WK, won in Vilnius met 1-0 van Li touwen. Het kan bijna niet an ders, of Kroatië en Italië plaat sen zich in groep 4 voor Enge land. De overige staten, alle maal nieuw op de landkaart van Europa, zijn eenvoudig te zwak. Voor Italië, zonder de gebles seerde ster Roberto Baggio, scoorde de uitblinker van Par ma, Zola, na twaalf minuten. Hij schoot raak uit een vrije trap. Oekraïne versloeg Estland, dat nog geen enkel punt heeft, met 1-0. In groep 7, waarin Duitsland en Bulgarije de favorieten zijn, behielden de Oosteuropeanen de leiding. Uit vijf duels peur den ze het maximum van vijf tien punten. Bulgarije won in GROEPl Frankrijk - Slowakije 4-0 (2-0). 27. Kristol ik 1-0 (eigen doel), 42 Ginola 2-0. 58. Blanc 3-0, 65. Guérin 4-0. Azerbeidzjan - Roemenië 1-4(1-2) 1 Ra duciom 0-1 (strafschop), 4. Soeleimanov 11. 38 Dumitrescu 1 2. 68. Raducioiu 1 3. 76. Raducioiu 1-4. Scheidsrechter: Nikakis(Gn) Toeschouwers: 1000 Roem 6 4 2 0 14 13-5 Frankri|k 6 2 4 0 10 6-0 Israel 6 2 3 1 9 10-8 Polen 5 2 1 2 7 7-7 Slowak 5 1 2 2 5 8-10 Azerb 6 0 0 6 0 2-16 GROEP 2 Armenië - Spanje 0-2 (0-0). 49. Amavisca 0 1, 63. Goicoechea 0-2. Scheidsrechter: Porumboiu (Roe). Toeschouwers: 40.000. Gele kaart: Soeskiassian (Arm). Denemarken - Macedonië 1-0 (0-0) /0. Peter Nielsen 1-0. Scheidsrechter: Ihring (Slw). Toeschouwers: 38.888 Gele kaart: Michael Laudrup. Helveg (Den). Bolovski, Serafimovski, Durovski (Mac). Belgie - Cyprus 2-0 (1-0). .'O h..if.igin.in nis 10, 47 Schepens 2-0. Scheidsrech ter: Reed. Spanie 6 5 1 0 16 14-3 Denem 5 2 2 1 8 6-6 België 6 2 2 2 8 8-9 Maced 5 1 2 2 5 5 5 Cyprus 6 12 3 5 4-8 Armenië 4 0 13 1 0-6 Volgende wedstrijd: 10 mei Armenië Ma cedonië. GROEP 3 Hongarije - Zweden 1-0 (1-0) 2. Halmai 1 0. Scheidsrechter: Lopez Nieto (Spa). Toe schouwers: 8000. Zwitserland - Turkije 1-2 (1-1). 1 7. Hakan 0-1, 38. Hottiger 1-1, 54. Ogun 1-2. Scheidsrechter: Van den Wijngaert (Bel). Toeschouwers: 24.000. Turkije 5 3 1 1 10 12-6 Zwits 5 3 1 1 10 10 7 Zweden 5 2 0 3 6 6-7 Hongar 4 12 15 5-6 IJsland 3 0 0 3 0 0-7 Volgende wedstrijd: 1 juni Zweden IJs- GROEP 4 Litouwen - Italië 0-1 (0-1). 11. Zola 0-1. Scheidsrechter: McCluskey (Sch). Toe schouwers: 15 000 Estland - Oekraïne 0-1 (0-1) 16. Goes seinovO-l. Scheidsrechter: Hollung (Noo). Toeschouwers. 500. Kroatië - Slovenië 2-0 (1-0) 1/ Prosi necki 1-0, 90. Suker 2-0. Scheidsrechter: Sarvan (Tur). Kroatië 6 5 1 0 16 12-1 Italië 6 4 1 1 13 11-4 Litouwen 5 2 1 2 7 4-4 GROEP 5 Tsjechië Nederland 3-1 (0-1). 7. Jonk 0 1. 48 Skuhravy 11, 53. Nemecek 2-1, 61 Berger 3-1. Scheidsrechter: Krug (Dui). Toeschouwers: 17.500 Gele kaart: Hapal (Tsj), Numan. Frank de Boer (Ned) Noorwegen - Luxemburg 5-0 (3-0) 1 1 Ja kobsen 10. 12. F|oertoft 2-0. 24 Bratt bakk 3-0. 46 Berg 4-0, 52. Rekdal 5 0. Scheidsrechter: Ferry (Nle). Toeschouwers: 15.124. Wit-Rusland - Malta 1-1 (0-0) 57. Taikov 1-0, 71. Carabot 1-1 Scheidsrechter: Gadosi (Slw). Toeschouwers: 13.000. Noorw 6 5 1 0 16 14-1 Tsiechië 5 3 2 0 11 13 4 Nederl 6 3 2 1 11 15-4 Wit-R 5 1 1 3 4 4 10 Luxemb6 1 0 5 3 1 18 Malta 6 0 2 4 2 2-13 Volgende wedstrijden. 7 |uru Wit Rusland - Nederland, Noorwegen Malta, Luxemburg Tsjechië. GROEP 6 Letland - Noord-lerland 0-1 (0-0). 69. Do wie 0-1 (strafschop). Scheidsrechter: Lam- bek (Den). Toeschouwers: 1500, Oostenrijk - Liechtenstein 7-0 (3-0). 8. Kühbauer 1-0, 1 1. Polster 2-0, 17. Sabil zer 3-0, 53. Polster (strafschop) 4-0, 85. Pürk 5-0, 86. Hütter 6-0, 90. Hütter 7-0. Scheidsrechter: Melnitsjoek (Oek). Toe schouwers: 5500 Ierland - Portugal 1-0 (1-0) 46. Baia 10 (eigen doel). Scheidsrechter: Amendolia (Ita) Ierland 5 4 1 0 13 13 1 Portugal 5 4 0 1 12 14-3 Noord-1 6 3 1 2 10 9-9 Oostenr 5 3 0 2 9 17-3 Letland 5 1 0 4 3 2-12 Liecht 6 0 0 6 0 128 GROEP 7 Georgië - Albanië 2-0 (2-0). 3. Arvelad/e 10. 43. Kesbaja 2-0. Scheidsrechter: Luinge (Ned). Toeschou wers: 20.000. Moldavië - Bulgarije 0-3 (0-1). 29. Balakov 0 1. 54 Stoits|kov 0 2, 68. Stoits|kov0 3. Scheidsrechter Ulrich (Tsj). Duitsland - Wales 1-1. (1-1) 8 Saunders 0-1, 42. Herrlich 1-1 Scheidsrechter: Gar cia-Aranda (Spa). Toeschouwers: 43.461. Gele kaart Jones (Wal) Bulgar 5 5 0 0 15 15 2 Duitsl 5 4 1 0 13 10-3 Georgië 6 3 0 3 9 8 5 Moldav 6 2 0 4 6 5-15 Wales 6 11 4 4 6-15 Albanië 6 1 0 5 3 5-9 Volgende wedstri|den: 7 juni Bulgarije Duitsland, Wales Georgie, Moldavië Al FOTO ANP Ghisinau van Moldavië met 3-0. De vedetten van Bulgarije scoorden. Balakov voor rust, Stoitsjkov twee keer na de pau ze. Beiden waren na het WK op genomen in het sterrenteam van het evenement. De spits van Barcelona had griep, maar beloofde zijn coach Penev de overwinning. In de 76e minuut liet hij zich vervangen. Op 7 juni spelen de Bulgaren tegen Duits land, in Sofia. Een saillant duel. Tijdens het WK wonnen de Bul garen in de kwartfinales met 2-1 van de Duitsers. De Duitsers lieten voor het eerst punten liggen in het thuis duel tegen Wales, dat een te genvallende kwalificatie mee maakt en laatste stond. De Brit ten namen na acht minuten al een voorsprong door Saunders, speler van Aston Villa. De gelijk maker viel vlak voor rust, door Herrlich. GROEP 8 San Marino Schotland 0-2 (0-119. Col lins 0-1, 85. Calderwood 0-2. Scheids rechter: Loizou (Cyp). Toeschouwers: 1738. Griekenland - Rusland 0-3 (0-1). 36. Niki 40.000. De Faeröer - Finland 0-4 (0-0). 55. H|elm 0-1, 75. Paatelainen 0-2, 78. Lindberg 0 3, 83. Helin 0-4. Toeschouwers; 1000. Griekenl 5 4 0 1 12 12-4 Finland 6 4 0 2 12 15-7 Schotl 6 3 2 1 11 10-3 Rusland 4 2 2 0 8 8-1 Faer 4 0 0 4 0 2-19 San M 5 0 0 5 0 1 14 Alphense Ajax-supporter vrijgelaten MUNCHEN ANP De rechtbank in München heeft woensdag de strafzaak tegen twee Ajax-supporters gesepo neerd wegens gebrek aan be wijs. Het openbaar ministerie verdacht de twee, een 19-jarige inwoner van Zaandam en een 20-jarige Alphenaar, van ge weldpleging tegen een Turkse man. Dat zou zijn gebeurd op 5 april voorafgaand aan de wed strijd Bayern München - Ajax. Tijdens een van de twee af zonderlijke zittingen haalde een getuige allerlei dingen door el kaar waardoor het voor de rech ters niet duidelijk was wie wat had gedaan. Daarop zag de jeugdrechter af van een veroor deling en stelde de twee onmid dellijk in vrijheid.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 25