Zelfbeheersing vereist! Vliegers f in conflic met KL Joke Huub 'Flitstrein tot ver in volgende eeuw over bestaand spoor' Symbool van compleetheid. Randstad De Clio RSi 1.8 met 110 paardekrachten. De Clio Symbol inclusief stuurbekrachtiging. De Clio. Betrouwbaar tot in het kleinste boutje. Veiligheid voor alles. RENAULT ■Uil i| I WM Kamsteeg Design qetombineerd met tomfort 17 DEN HAAG JAN KUYS HAAGS REDACTEUR De bestaande spoorlijn tussen Rotter dam-Den Haag-Schiphol biedt tot in lengte van jaren voldoende capaciteit voor het treinverkeer, inclusief een ho ge snelheidstrein (HST). Daarmee is dit een meer dan uitstekend alternatief voor het aanleggen van een nieuwe lijn door het Groene Hart. Dit stellen de gemeenten Den Haag en Delft en de I laagse Kamer van Koophandel in een reactie op een vanmorgen gepresen teerde vervolgstudie van de Techni sche Universiteit (TU) Delft naar de toekomstwaarde van de bestaande lijn. De nieuwe variant van de TU bevat enkele verbeteringen ten opzichte van het in mei vorig jaar gepresenteerde alternatief. Nu gaan de onderzoekers onder meer uit van een nieuw beveili gingssysteem, het inzetten van meer korte stoptreinen en het gebruik van ander, metro-achtig, materieel. Deze maatregelen plus de voorspellingen over een afnemend reizigersaantal bie den de bestaande lijn meer ruimte tot ver in de volgende eeuw, zo stellen de onderzoekers. Daarnaast noemen zij enkele aan vullende maatregelen noodzakelijk. De TU Delft gaat ervan uit dat het be staande traject geheel viersporig wordt. Daarnaast zouden er twee spo ren bij moeten komen op het traject tussen Leiden en Warmond. Twee van de vier sporen worden in deze opzet geschikt gemaakt voor snelle treinen en krijgen daarom een bovenleiding met een zwaardere spanning. Als het aantal passagiers boven verwachting toeneemt zijn verdere aanpassingen nodig in Delft (viersporentunnel) en bij het station Mariahoeve in Den Haag (twee extra sporen). Deze verbeterde TU-variant is vol gens de onderzoekers een half miljard goedkoper dan de oorspronkelijke TU- variant, die een kostenplaatje had van 2,8 miljard gulden. De opdrachtgevers voor het onder zoek zien in de uitkomsten een reden te meer om te pleiten voor een HST, die stopt in Den Haag. Volgens wet houder Meijer van Den Haag gaat de discussie tussen Den Haag en het rijk niet langer over de langere reistijd bij een stop in Den Haag, maar vooral over de capaciteit van de bestaande lijn. Het nieuwste rapport laat volgens Meijer zien dat de bestaande lijn nog jaren voldoet. (Advertentie) De Renault Clio RSi is niet bedoeld voor mensen die snel uit de plooi raken. Daarvoor is deze kleine geweldenaar te pittig, te ener verend. Hij is uitsluitend geschikt voor lieden die zichzelf 100% in de hand hebben. Maar voor hen wordt een proefrit dan ook een belevenis op zich. Met zijn 110 pk eist de Clio RSi met recht een plaats op in het segment van de snelle, com pacte auto's. In alle toerentallen blijkt hij over onverwacht veel krachtreserves te beschik ken Zoveel dat zelfs een boodschappenritje een ware sensatie wordt. En daar is zijn spor tieve aankleding zeker debet aan. Want wat zien wij? Lichtmetalen velgen, sport stoelen. spoiler boven de achterruit, mistlam pen voor, maar ook een rijk instrumentarium met ondermeer een toerenteller, en sport stuur. Bovendien beschikt de RSi over een opvallend goede wegligging. De wielbasis bedraagt 247,2 cm. Dat bete kent dat de wielen in de uiterste hoeken zijn geplaatst waardoor de auto kleefvast op de weg blijft. Sportiviteit hoeft comfort beslist niet uit te sluiten. Daarvoor is de Clio RSi net iets te veel Renault. Waardoor het ineens ver klaarbaar wordt dat u zelfs kunt beschikken over stuurbekrachtiging (op bijna elke Clio), elektrisch bedienbare voorportierruiten, elek trisch bedienbare en verwarmbare buitenspie gels en veel meer binnenruimte dan u had gehoopt. Eén ding heeft de RSi in elk geval gemeen met al z'n andere Clio-soortgenoten: het is een compacte auto met de allure van een grotere klasse. Als u tegenwoordig een kleine f 25.000,- wilt uitgeven voor een auto, moet u er vooral eens op letten wat u niet krijgt. Dat is heel wat als u het afzet tegen het aanbod van de Clio Symbol. De Clio Symbol biedt ongelofelijk veel voor zijn alleszins bescheiden aanschafprijs. Voor f 24.500- heeft u bijvoorbeeld stan daard stuurbekrachtiging. Een optie waar u anders veel geld voor zou moeten neertellen. En waar elders krijgt u voor datzelfde bedrag zoveel rijplezier? Voor stadsritjes, maar ook tijdens marathonafstanden is de Symbol de ideale reispartner Keuze tussen een solide 60 pk- of krachtige 80 pk-motor, fraaie bekleding, geavanceerde veiligheidsvoorzieningen Ze maken de Sym bol tot een van de meest complete auto's in zijn prijsklasse. Misschien is het z'n sportieve verschijning, misschien z'n aantrekkelijke prijs, maar het is zeker dat de betrouwbaarheid van de Clio een van de redenen van z'n succes is. De Clio is een auto die zich ruimschoots heeft bewezen. Niet alleen op papier of in computer- gesimuleerde situaties, maar in de harde leer school van de praktijk. Het is een stuk techniek dat uitmunt in bedrijfszekerheid. De overige technische voorzieningen waarmee de Clio is uitgerust zijn door en door getest voor dat zij aanspraak konden maken op de kwalifi catie 'Clio-techniek'. Volgens de Consumen tengids van januari 1994 heeft de Clio de laag ste onderhoudskosten in z'n klasse. Niet voor niets kan worden gesteld dat de Clio betrouw baar tot in het kleinste boutje is. Wie alles bij elkaar optelt komt uit op een verrassend lage kilometerkostprijs. Nemen we ook de plaat werkgarantie van 8 jaar (een noviteit in deze klasse) mee in onze overwegingen, dan is de trouw aan het model Clio ineens niet zo ver wonderlijk meer. De meeste Clio-rijders kiezen bij een nieuwe auto wederom voor een Clio. Zo wordt een Clio-rijder al snel een Clio-fan. En zo werd de Clio (samen met de Twingo) al gauw marktlei der in het compacte-wagensegment. Alle Clio's in het kort Clio RL 1.2 f 23.145,- Clio Symbol 1.2 f 24.500,- Clio Symbol 1.4 f25.745,- Clio RN 1.2 f27.245,- Clio Club Med f27.845,- Clio RL 1.9D f28.595,- Clio RN 1.9D f32.595,- Clio S 1 4 f30.245.- Clio RT 1 4 f31.495.- Clio RSi f36 245.- Clio Baccara f49.245.- Clio 16V f44.745.- Clio 'Williams' f50.100,- Standaard op de Clio zijn gordelspan ners vóór, vergrendelbare hoofdsteu nen, verstevigingsbalken in de portie ren, kooiconstructie en. niet te verge ten, een rotsvaste wegligging. Airbag: Een airbag aan de bestuurderszijde is standaard op de Baccara en op alle andere versies als optie leverbaar. ABS: Ook ABS (Anti Blokkeer Systeem) is op de meeste versies als optie leverbaar. Het voorkomt, ook op glad wegdek, het doorslippen van de wie len tijdens het remmen. Dwarsbalken: Elke Clio beschikt standaard over ver stevigingsbalken die extra bescher ming bieden bij een eventuele aan rijding in de flank. Gordelspanners: De standaard gor delspanners trek ken de veiligheids gordels bij een aan rijding iri een fractie van een seconde strak. EEN EIGEN MANIER Katwijk; Auto Bierman, Valkenburgseweg 2, Tel. 01718 - 71704. Leiden; Hemcar Leiden BV, Amphoraweg 2 - 4, Tel. 071 -769226. Noordwijk aan Zee; Auto Bierman, Quarles van Uffordstraat 35, Tel. 01719 -12472. Vragen over kunsliSflèoaffnen... BELDE HOfKOZUNLUN EXECUTIE VERKOOP Op 28 april 1995 om 11.00 uur vindt een openbare verkoop plaats voor rekening van De verkoop geschiedt in opdracht van de Belastingdienst Ondernemingen te Leiden, Stationsplein 7. De plaats van verkoop is Sassenheim, Tilbury 236. De zaken zijn een half uur voor de verkoop te bezichtigen. belastingdeurwaarder B.van Duyn (tel. 071-244409 (8.30- 10.00 uur) Belastingdienst Bij beschikking van de ar rondissementsrechtbank te 's-Gravenhage van 10 april 1995 is onder curate le gesteld Jan Arie Plugge geboren op 10 augustus 1939 te 's-Gravenhage, wonende te Noordwijker- hout, Beethovenlaan 3, met benoeming van Ma- chiel Plugge, wonende te Dieren, Willem de Pijper laan 72 tot curator en Lou- we Plugge, wonende te Voorburg, Van Zegwaard straat 302 tot toeziend cu rator. Mr. R. Kossen, procureur HANDLICHTING Bij beschikking van de kan tonrechter te Leiden van 5 april 1995 is aan Paulus Ja cobus Nicolaas Petrus van Nobelen, wonende te 2211 HB Noordwijkerhout, van 't Haafstraat 14, handlichting verleend tot het uitoefenen voor eigen rekening van de handel in auto's en de han del in bloemen en aanver wante artikelen, een en an der in de ruimste zin des woords, alsmede tot de ont vangst van zijn inkomsten daaruit en de beschikking daarover, alles met inacht neming van het bepaalde bij bovengenoemd artikel. Baksteen: management is onbetrouwbaari- F c y is2 De 1400 vliegers van de KLM dreigen rond 28 mei iio een werkonderbreking van zes uur in de ochtendspits!.0 Schiphol. De vliegers zijn verontwaardigd over de 'autar 1 taire en onbetrouwbare manier waarop de directie ri11. hen onderhandelt'. BADHOEVEDORP BILL MEYER Het conflict tussen de vliegers en de KLM spitst zich toe op de pensioenregeling. Maar voorzit ter B. Baksteen van de Vereni ging van Nederlandse Verkeers vliegers (VNV) noemt dat punt slechts een symptoom van veel dieper liggende problemen. Baksteen vertelde gistermid dag tijdens een persconferentie op het kantoor van de VNV dat de vliegers niets anders rest dan naar het actiewapen te grijpen. ,,Het overlegklimaat en het ar beidsklimaat zijn ernstig ver stoord. De KLM hanteert louter emotionele argumenten. In de stijl van: 'we gaan nu die vlie gers 's aanpakken'. Zakelijke ar gumenten horen wij niet."' De actiedreiging is volgens Bak steen bedoeld om de druk op de ketel te vergroten. De directie van de KLM wil dat de vliegers vier jaar langer (tot hun 60-ste jaar) blijven doorvliegen. Bovendien wil de directie opnieuw een greep in het pensioenfonds van de vlie- [ej< fet •gers doen. Baksteen is verq2.; waardigd over het feit dat dej v rectie intern en via de me laat weten dat de vliegersiar duur zijn en niet voldoende [4a dragen aan de bezuinigingeikd de KLM. Baksteen: ,,Dat is paTI nent onwaar. De directie dn.o met dergelijke ongefundeefi.3 uitlatingen een wig tussenjGI VNV en de andere vakbondje Een kwalijke zaak". 2.4 Het bestuur van de VNV gj.c de komende weken via v schriftelijk referendum zijn (er den raadplegen. Als een mé20 derheid van tweederde akkobr gaat, dan volgen rond 28 RE acties. De voorgestelde werkjRI derbreking en stiptheidsacjg zullen de dienstregeling vanti)( KLM voor lange tijd compleet i de war schoppen. Passagn; zullen niet in staat zijn aans|el: tende vluchten in het buitn.c land op tijd te halen. ,,De Kn.; moet zich niet vergissen in o[ai actiebereidheid. Wij zuilen ah.; moet de zaak laten escalerejat aldus Baksteen. p.c Onderzoek: tweede Maasvlakte^ bij Rotterdam is hoognodig' ROTTERDAM GPD -EE De aanleg van een Tweede Maasvlakte is nodig. De uitbreidinflé plannen van de haven van Rotterdam zijn alleszins verdedigbi.i omdat de te verwachten groei van de maritieme activiteiten nc>| groter is dan de groei in Nederland als geheel. Tussen nu en (co jaar 2010 komt Rotterdam ruimte tekort. Dat blijkt uit een stqnc van het Nederlands Economisch Instituut (NEI) naar de ontwil^E ling van de havengebonden bedrijvigheid in zeehavengebieden.(n; d; SINGELLOOP - LEIDEN vrijdag 28 april Joke Kleyweg en Huub Pragt wordfyj gesponsord door de Kamsteeg Groj^ stie van uz

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 20