Ik ben geslachtofferd bij Rijnsburg' Guus Hiddink volgt de lijn Advocaat lijkt gedoofd BOLLEN Sport Er is wel degelijk ïen onderzoek geweest' DIOK strikt sterkste Europese rugbyteams DENSDAG 26 APRIL 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 ntslagen Rob Kiebert worstelt met heleboel vraagtekens niiijdagavond rond zes uur rinkelde de telefoon bij Rob eebert thuis in Sassenheim. Of hij om negen uur naar j']t veld van Rijnsburgse Boys wilde komen. Nee, het ge- eirek kon niet telefonisch afgewikkeld worden. Een ntartier later belde Kiebert met WON, de vakbond van - jfenmeesters. De trainer: ,,Ik wist direct wat me te échten stond." ;ENHEIM« ROB ONDERWATER |t gesprek tussen Rob Kiebert de bestuurders Gerard van k'len en Piet van Egmond jrde niet langer dan tien mi- ten. In die tijdspanne kreeg oefenmeester te horen dat isburgse Boys 'geen heil er zag in samenwerking'. De Huurders zouden de menin- hebben gepeild onder de ilers en daarin was uitgeko- n dat de helft van de spelers ?er met Kiebert verder den. )ver dat laatste wil de aange- ;en trainer wel wat kwijt: in enquete onder de spelers, ^t me niet lachen. Er is hele- >al geen enquete geweest, ar zet ik dus vraagtekens iter." Een speler van Rijns- gse Boys bevestigt de woor- van Kiebert: „Er is ons niks raagd." [iebert wil zich in scherpere voordingen uitdrukken, ar hij houdt zich in. Want: et modder gooien is mijn 1 niet." Kiebert, hij was bezig zijn tweede seizoen, wil nog rechtzetten. „Er werd me (dagavond verteld dat in ;rleg met de technische com- ssie was besloten om mij te [slaan. De technische com- ssie dus. Nou, dan moet dat ;aan wijdagavond ineens zijn gericht, maar ik weet van het Htaan van de technische com missie niet af. Ik kan er alleen maar naar gissen wie in die commissie hebben gezeten. De terreinknecht niet, denk ik." Kiebert heeft een moeilijk weekeinde achter de rug. De za terdag en zondag stonden sinds lange tijd niet in het teken van voetbal. „Je weet dat je dit als trainer kan overkomen. Zo zit die voetballerij nu eenmaal in elkaar. Ik heb ook een deukje opgelopen, daar doe ik niet moeilijk over. Waar ik het wel moeilijk mee heb, is de wijze waarop Rijnsburgse Boys dit heeft aangepakt. Met het ont slag heb ik geen moeite, wel met het tijdstip en de manier waarop." Allereerst het perscommuni qué van secretaris Gerard van Zuylen zaterdag na RB-Volen- dam (2-4). Rijnsburgse Boys en Rob Kiebert waren in goed on derling overleg uit elkaar ge gaan, heette het. „Zij wilden het zo aanpakken, maar ik niet. Waarom hebben ze de waar heid niet naar buiten gebracht? Waarom heeft Rijnsburgse Boys niet verklaard dat ze mij hebben ontslagen?" Vraagtekens Kiebert worstelt met vele vraag tekens. Hij weet wie hem in Rijnsburg onderuit hebben ge schoffeld, maar hij zegt het niet hardop. Met de spelers, steekt hij de hand op zijn hart, heeft ^plgens bestuurder Gerard n Zuylen van Rijnsburgse |oys heeft er wel degelijk een quete onder de spelers ilaatsgevonden. „Noem het en onderzoek. Misschien dat pmmige spelers er zich niet (an bewust waren." De technische commissie estaat, in weerwil van de -oorden van Kiebert, wel de gelijk, volgens de secretaris an de zaterdageersteklasser: Die bestaat uit Arie Kurver, ert Clavan, Ed Bos en Gerard an Zuylen. Dat die commissie iet heeft gefunctioneerd in de ifftAG MARCEL VAN DER KRAAN ogen van Kiebert, daar kan ik niks aan doen", aldus Van Zuylen. Het perscommuniqué, waarin werd verklaard dat Rijnsburgse Boys en Kiebert in onderling overleg uit elkaar zijn gegaan, is vrijdag met goedvinden van de trainer op gesteld, beweert Van Zuylen. „En verder wil ik daar in het belang van alle partijen niets over kwijt." Van Zuylen benadrukt dat Kurver het seizoen afmaakt en dat de club zo snel mogelijk op zoek gaat naar een nieuwe trainer. de 36-jarige gymnastiekleraar een goed contact. Wat blijkt uit het aantal adhesiebetuigingen van de spelers. Kiebert: „Iedereen heeft ge beld, behalve Arie Kurver en Bert Clavan. Dat is een consta tering." Het tweetal, respectie velijk technisch coordinator en elftalleider, loopt als een rode draad door het gesprek. Hij voelt zich 'geslachtofferd'. Drie weken geleden werd besloten om de eerder als coördinator aangestelde Kurver dichter bij de groep te betrekken. Kiebert: „Of ik er gelukkig mee was, doet nu even niet terzake. Ik stemde toe in het belang van Rijnsburg se Boys. Zes ogen zien nu een maal meer dan twee." De afspraken waren duidelijk. De visie van Kiebert zou worden gevolgd, over de opstelling zou worden gediscussieerd. Met Kurver als 'toegevoegde waarde' begon Rijnsburg met een zege op Noordwijk, daarna volgde een nederlaag tegen Quick Boys en een gelijkspel tegen Marken. „Drie uit drie. Zo slecht is dat nog niet", stelt Kiebert. Cruciaal De trainer had de opstelling voor de cruciale krachtmeting met Volendam rond, toen hij op de keien werd gegooid. Kiebert: „Een slechter moment had men niet kunnen uitkiezen. Zo vlak voor een belangrijke wedstrijd. Ik ken de spelers inmiddels wel een beetje, ik weet dat ze dan op een bepaalde manier reage- Sommige spelers hoorden het zaterdag op de radio dat 'hun' trainer de wacht was aange zegd. Richard Hoogervorst: „Dat was zaterdag natuurlijk geen ideale voorbereiding. Het was allemaal heel vreemd. Ik vind het ook zeer merkwaardig en het heeft allemaal verkeerd uitgepakt. Drie weken geleden komen ze met een constructie met Arie Kurver. Daarmee heeft Rijnsburgse Boys zich ongeloof waardig gemaakt. Er stonden op een gegeven moment drie man nen te schreeuwen aan de kant, belachelijk", aldus de verdedi ger, die vanwege een onwillige achilles voor de rest van het sei zoen is uitgeschakeld. De rol van Arie Kurver vindt Rob Kiebert op zijn zachtst ge zegd vreemd. Kiebert: „Vanaf het moment dat Kurver binnen is gekomen is het onrustig ge weest. Het bestuur was trou wens niet eensgezind over zijn aanstelling." Vanaf het moment dat Bert Clavan de taak van elftalleider van Ed Bos overnam werd de trainersstoel bij Rijnsburgse Boys wankel. Kiebert kon lezen en schrijven met Ed Bos. On- Rob Kiebert: „Ontslag vind ik niet erg, wel de manier waarop het is gegaan. danks alles bleef de oud-voet baller van SW geloven in een vruchtbare samenwerking met Rijnsburg. „Ach, dat er op de bloemenveilig honderd trainers rondlopen, die het allemaal be ter weten, geloof ik allemaal wel. De sfeer in en buiten het veld was goed, de trainingen werden goed bezocht, alleen de resultaten vielen tegen. Dat laatste werd Kiebert fa taal. „Ik steek de hand in eigen boezem. Natuurlijk heb ik ook fouten gemaakt. Maar de men sen bij Rijnsburgse Boys heb ben geen oog meer voor de rea liteit. Het is een slap excuus, maar iederen heeft kunnen zien dat de ploeg een aantal waarde- -VERSLAGGEVER pius Hiddink oogt ontspannen. Tijdens c( laatste training van het Nederlands tal in Praag blijft zijn vrolijke, besnor- gelaat een opvallende verschijning in t kamp van Oranje. Een bondscoach j, nder zorgen, zo lijkt het. Het wegval- j van zijn beste aanvaller, het getreiter n de Italianen, de verstoorde aanloop het noodweer in Tsjechië hebben m niet uit zijn evenwicht kunnen ingen. 'och staat Guus Hiddink voor de 'aarste beproeving sinds hij het roer eft overgenomen van Dick Advocaat, j, :t Nederlands elftal kan vanavond te- n Tsjechië een belangrijke stap zetten weg naar de eindronden van het Eu- pees kampioenschap in Engeland. De rloren oefenpartijtjes tegen Frankrijk Portugal waren net als de zege op aha geen duels, waarmee de Achter- leker zijn stempel kon drukken op het derlandse voetbal. Rinus Michels loodste Oranje naar het in Zweden, Dick Advocaat bracht Ne- irland in Amerika. Hiddink moet en zal nationale ploeg in '96 opnieuw op n groot toernooi brengen. Hij vindt dat - :t elftal genoeg kwaliteit bezit om zich meten met Europa's sterksten. Maar beseft ook dat het tijd wordt om dat laten zien. De voornaamste reden waarom het ederlandse voetbal op dit moment nzien heeft in Europa, is dat de presta- :s van Ajax in de Champions League erdonderend zijn geweest. Hiddink is 5ar gelukkig mee. „De aandacht in Eu- pa," zegt hij, „is gevestigd op Neder- nd. Voor mij is dat prettig. Ik heb met n spelersgroep te maken, waarvan het ios successen boekt. Na Ajax-Bayern ünchen waren geen 'verzopen' kop- es te zien. Die zou ik wel aangetroffen :bben als Ajax was uitgeschakeld. Aan andere kant hoefde ik de afgelopen igen ook geen moeite te doen om het estgevoel weg te nemen. Dit is een heel •lwassen groep. En die groep wil dus )k graag in Engeland zijn." uzzelen inder een klinkend resultaat in Praag innen Hiddink en zijn spelers daar niet blijven rekenen. De concurrentiestrijd et Noorwegen en Tsjechië is groot. De ap|' Guus Hiddink onderschept de bal in een rondootje van Oranje. bondscoach heeft zitten rekenen en puz zelen, maar wil het niet op theoretisch 'gegoochel' laten aankomen. Hiddink: „Je kunt alles nog zo becijferen, de on derlinge duels wegstrepen en beredene ren dat wij er beter voor staan omdat Tsjechië een punt heeft laten liggen bij Malta, daar schiet je niets mee op. Ik richt me met dit elftal op de eerste plaats in de groep. Dat is geen bluf. Het doel moet blijven om zelfs de Noren nog in te halen. Het is veel te link om afhankelijk te zijn van de concurrenten." Hiddink heeft in de afgelopen dagen de taktiek van het Nederlands elftal niet willen omgooien. Hij is ervan overtuigd dat het 3-4-3 systeem nog steeds te handhaven is in het internationale voet bal. „We moeten onze sterkste troeven in handen blijven houden. Oranje heeft altijd het voortouw genomen. Ik vind dat dat zo moet blijven." De Tsjechen bewezen niettemin in Rotterdam (0-0) dat zij met hun defen sieve en enigszins negatieve speelstijl Oranje de baas konden blijven en dat het spel van Nederland weinig rendement oplevert als de vleugelspitsen worden lamgelegd. Gaston Taument en Peter van Vossen konden Youri Mulder en Bryan Roy, die toen schaduwspits was, niet bereiken. Hiddink erkent de proble men van destijds. „Achteraf gezien was Tsjechië een heel moeilijke tegenstan der. Nederland kreeg weinig grip op het spel. Dat is geen wonder, want de Tsjechen hebben ook spelers die in de top van Europa spelen. Het zijn over het algemeen goocheme jongens. Toch moet Nederland in staat zijn om met een bijna identieke speelstijl de Tsjechen on der druk te zetten. Ook als de vleugelspe lers in Praag een paar meter naar achte ren spelen, betekent dat niet dat ik Ne derland defensiever laat voetballen dan m'n voorganger. Ik ga voor de volle buit en niet voor een gelijkspel." Wie die vleugelspelers zijn, was gister avond nog niet helemaal duidelijk. Mare Overmars is verzekerd van een basis plaats. Maar Hiddink hield zijn opstel ling verder angstvallig geheim, lichtte ook tijdens de training geen tipje van de sluier op. Voor het centrum van de aan val kan hij een keuze maken uit Ronald de Boer, Patrick Kluivert en Bryan Roy. De laatste hoort pas vandaag of zijn wei gering om nog langer als vleugelspeler te worden opgesteld, hem een basisplaats gaat kosten. Hiddink, die zelf tot het laatste moment heeft gepuzzeld met de opstelling van Nederland, had zijn spe lers gisteravond immers nog niet inge licht. Alles bij elkaar genomen blijft Guus Hiddink aardig op de lijn van zijn voor ganger Dick Advocaat. FOTO LOEK ZUYDERDUIN volle krachten miste." Kiebert zucht. Hij kijkt op zijn horloge. Eigenlijk had hij nu op het veld van Rijnsburgse Boys moeten staan. „Weet je wat mij het meest tegenvalt? Dat Kurver direct op mijn stoel is gaan zit ten, terwijl hij in de krant heeft geroepen dat hij dat nooit zou doen." TEPLICE ANP Het Nederlands Olympisch team heeft dinsdag gelijkge speeld tegen Tsjechië. In Iepli- ce kwam Oranje in de EK-kwali- ficatiewedstrijd in groep 5 niet verder dan 2-2. Oulida en Laros verzorgden de treffers voor het team van bondscoach Hans Dorjee. De Tsjechen kwam twee keer op voorsprong. In de 15e mi nuut opende Vavra de score, waarna Tarek Oulida in de 29e minuut de stand gelijktrok. Ze ven minuten voor de rust maak te Lokvenc 2-1. Invaller Louis Laros van Willem II bepaalde de eindstand op 2-2. SPORT OP TV WOENSDAG 16.00-19 00 EURO: WK IJshockey: o.a. Tsjechië-Oostenrijk. 16.55-17.08 Did 2: Sport Heute. 18.39-18.47 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTLSport 19.00-23.00 EURO: WK IJshockey: o a. Frankrijk-Rusland en Noorwegen- Finland. 19.25-21.45 Did 2. Sport Extra: voet bal, EK kwalificatiewedstrijd Duitsland- Wales. 19.30-20.00 BRT 1. Sport. 19.30-20.30 Super: Golf: PGA Euro pean Tour. 19.30-22.20 RTL 5 Voetbal: EK kwali ficatieduel tussen Tsjechië en Neder- 22.16-22 34 Ned 3 Sportjournaal 23.00-23.30 BBC 2 WK Snooker in Sheffield. 23.00-01.00 EURO: EK Kwalifatievoet- bal, hoogtepunten. 23.30-00.00 RTL 4: Sport. 23.30-01.30 BBC 1: Sportsnight. 01.00-01.30 EURO: Eurosportmeuws. DONDERDAG 05.45-06.00 Did 1: Morgenmagazine Sport. 08.30-09.30 EURO: Paardesport: we reldbeker dressuur. 10.30-12.30 EURO: WK IJshockey: hoogtepunten van gisteren. 11.04-12.40 Did 1: Sport Extra: voet bal, EK kwalificatiewedstrijd Duitsland- Wales. 12.30-14.30 EURO: EK Kwalifatievoet- bal, hoogtepunten 14.30-15.00 EURO: Tennis: magazine met het ATP-overzicht. 14.55-17.40 Did 2. Sport Extra. WK ijshockey (Duitsland-Canada). M IE Waar zijn die tij den gebleven dat een heus, statig muziekkorps een voet balwedstrijd opfleurde? Waar zijn de tijden gebleven dat Koning Voetbal uit de luidsprekers schalde, wan neer de 'helden' het gras be traden? Zucht. Voorbij, voorbij die mooie tijd. Afgelopen zaterdag dacht een enkele Katwijk-supporter met weemoed terug aan die ver vlogen tijden. Dat er op De Krom na de 3-2 zege een feestje werd gevierd, daar was natuurlijk helemaal niks mis mee. Dat dat in eerste instantie ge beurde op de klanken van Queen's 'we are the cham pions', goed, dat kon de oor schelp nog wel verdragen. Hoewel, hoe harder de volu meknop door omroeper Bas Varkevisser werd openge draaid, des te onverstaan baarder en irritanter werden de geluidsgolven. Toen de op hol geraakte spea kers de eerste en enige hit van de Dikke Lul-band uitbraak ten, werd het bestuur van de w Katwijk overvallen door plaatsvervangende schaamte. Een deel van de supporters en spelers hosten dat het een aard had op het simpele deuntje 'dikke lui'. Een ander deel liep hoofdschuddend weg, keek bedenkelijk naar de radiokamer, waar Bas Varke visser nietsvermoedend het volgende plaatje uitzocht. „Schandalig", riep de een. „De club is vernederd", mompelde de ander. Hoe dan ook, Bas Varkevisser hield vanuit de radiokamer de gemoederen weer eens bezig. Het bestuur van de w Katwijk ontving afgelopen dagen tal loze klachten en heeft daar om besloten om een excuus brief te plaatsen in De Kat- wijkse Post, die elke donder dag verschijnt. Maandagavond moest Varke visser op het matje komen bij een boze voorzitter Gerrit de Best en zijn companen. „Ik moest beterschap beloven doet Varkevisser verslag van de bijeenkomst. Het is trou wens niet de eerste keer dat deze omroeper in het nieuws komt. Tijdens een wedstrijd riep hij eens, na talloze ver geefse verzoeken aan het pu bliek om achter de borden plaats te nemen, 'dat er blijk baar wat allochtonen binnen de hekken stonden en dat ook die gewoon achter de hekken moestenDat was leuk be doeld, maar niet iedereen be greep de humor. Toen Varkevisser het plaatje van de DL-band opzette, ver moedde hij op hetzelfde mo ment dat er wel eens een re actie kon komen. Hij zag op een veld een enkele boze blik in zijn richting geworpen worden. Dat viel dus wel mee. De storm van kritiek stak pas naderhand op. Varkevisser: „Katwijk is voor de derde keer kampioen geworden en maakt dus weer een lange neus rich ting concurrentie. Alleen daar om heb ik het plaatje opgezet. In een opwelling kwam dat bij me op. Zo ben ik gewoon, je moet me vergelijken met een spits. Die doet ook onvoorspel bare dingen. Maar, eerlijk is eerlijk, achterafzeg ik: dit kan niet. Cees Haasnoot, de man die vroeger alles vanuit de radio kamer regelde, vindt die poespas maar allemaal niets. De PR-man: „De opstellingen voorlezen en dan een lekkere mars. Zoals vroeger. Het zit UVSbe paald niet mee dit seizoen. Terwijl de ploeg keihard knokt tegen degradatie, loopt de ploeg te gen de ene blessure op na de andere. En tegen de ene schorsing na de andere. Vooral met scheidsrechters als arbiter Kuipers, die afgelo pen zondag de wedstrijd AFC - IJVS floot. De leidsman hield Gerry Jansen de rode kaart voor, toen deze uit frus tratie de bal keihard tegen de reclameborden trapte. Meteen na afloop was het on begrip bij Jansen al groot. „Natuurlijk moet je dat niet doen, maar dat ik daar een rode kaart voor krij, echt niet. Zelfs geel i vreemd gevonden. Het onbegrip bij UVS is nog groter geworden nu bekend is geworden wat Jansen ten las te is gelegd. De scheidsrechter heeft bij de tuchtcommissie gemeld dat de UVS'er, die af gelopen zondag rechtsback speelde, zich schuldig heeft gemaakt aan 'gewelddadige handelingen jegens het pu bliek'. Jansen zelf is uitermate ver baasd over deze uitdaging. Dit kan me zomaar vijf wed strijden kosten. Zijn ploeggenoot Edgar van Tol neemt het voor Jansen op. „De bal lag zo dicht bij de 'boarding' dat Gerry de bal niet eens over het hek had kunnen schieten. Van Tol herinnert zich nog le vendig hoe een speler van Al- phense Boys hem eens een el leboogstoot gaf. „Die speler kreeg rood, maar dat werd later omgezet in een gele kaart. Ik heb na clie 'aan slag' nog overwogen om een aanklacht in te dienen bij de polit ie. En dan zie je dat Gerry voor zo iets onbenulligs rood krijgt" UVS-voorzitter Van Leeuwen heeft nog wel geprobeerd om een verklaring te vinden voor het feit dat de scheidsrechter 'rood' trok voor Jansen. „Het publiek schrok van die actie van Gerry. Er begonnen wat vrouwen te gillen. Maar in feite was er niets aan de hand. Van Leeuwen heeft zich dan ook voorgenomen de rode kaart aan te vechten. „We laten niet vaak een zaak mondeling behandelen in Zeist, maar in dit geval zullen we dat zeker doen. WILLEM SPIERDIJK ROB ONDERWATER LEIDEN TIM BROUWER DE KONING DIOK krijgt de sterkste clubte ams uit Europa op bezoek. Van morgen werd op de Nederland se ambassade in Londen be kend, dat Engeland, Schotland, Wales, Ierland, Frankrijk en Ita lië in de derde week van augus tus hun sterkste teams afvaardi gen naar Leiden. Het toernooi, dat onder de naam Euro Rugby '95 wordt gehouden, moet uit groeien tot een Europa Cup toernooi op rugby-gebied. DIOK is met name gechar meerd van de komst van de Wasps. Bij de Engelsen speelt Rob Andrew, de aanvoerder van het nationale team. Ook de En gelse kampioen Bath staat op de nominatie. Verder zijn Swan sea (Wales), Blackrock (Ierland), Boroughmuir (Schotland), Tou louse (Frankrijk) en Treviso (Ita lië) de gasten van de organise rende vereniging DIOK. De landskampioen uit Leiden heeft overigens vanavond een kans om de nationale titel te prolongeren. Zelf ontvangt DIOK om 20.00 uur Castricum, terwijl concurrent HRC het in Den Haag opneemt tegen het Delftse DSRC. Bij winst van DIOK en verlies van HRC is de competitie beslist in het voor deel van de Leidenaars. HRC kan in de resterende wedstrijd nog wel op gelijke hoogte ko men, maar als beide teams ge lijk eindigen, geeft de stand na het eerste deel van de competi tie de doorslag. DIOK stond toen beter geklasseerd dan de Haagse rivaal.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19