Eén bezwaar tegen nieuw gemeentehuis Oudere moet naar 'oning solliciteren Oud-Alphenaar schrijft gedichten over de oorlog Westelijk publiek komt op gala-kleding af 1 Rijn Veenstreek Politie houdt Ombudscommissie heeft helers aan steeds minder te doen Zomerzegels steunen Heatwave Raad van State wijst bezwaar tegen sloperij af - /OENSDAG 26 APRIL 1995 chef hennyvan egmond. 071-356414. plv.-chef hans koenekoop. 071-356429 hlphenaan den run ludere Alphenaren op zoek gaar nieuwe woonruimte moe- |pn vanaf deze week een abon nement nemen op de Alphense ^oonmarktkrant. Alleen via dit medium kunnen zij op de "oogte blijven van het wonin- enaanbod en kunnen zij zich {aanmelden' als potentiële guurder voor een specifieke wo- jiing. Een abonnement op de Woonmarktkrant kost dertig lilden per jaar. I Met de overgang naar de Woonmarktkrant volgen de ou derenwoningen het voorbeeld van de 'gewone' Alphense huur woningen. Wie in Alphen een woning zoekt, moet al langer solliciteren op het aanbod uit de woonmarktkrant. Voor de ouderen werd tot nu toe nog een uitzondering gemaakt en bestond bij de afdeling bouwen en wonen nog een apart regi stratie- en informatiepunt. Morgen wordt de eerste Woonmarktkrant gepresenteerd waarin ook een rubriek oude renwoningen is opgenomen. Cafébezoeker beroofd [alphen aan de run» Een 29-jarige Alphenaar is gisteren in de buurt van de Vliestroom in zijn woonplaats beroofd van enkele honderden guldens. Daarbij raakte hij - vermoedelijk door toedoen van een mes - gewond aan zijn hals. De man had de dader leren kennen bij een bezoek aan een café. Erna was de Al phenaar met de man meegegaan naar een woning aan de Vlie stroom. Na enige tijd was hij te voet naar huis gelopen. De dader iliep met hem mee en begon volgens de Alphenaar opeens te vechten. Tijdens het gevecht raakte het slachtoffer gewond an de hals en werd zijn geld gestolen. Het slachtoffer kon ontkomen en [aangifte doen. Vrouw mishandeld ^ïk alphen aan de run» Een 63-jarige Alphense vrouw is gistermiddag 9 li mishandeld in het park aan de Havixhorst in Alphen aan de Rijn. De vrouw liep met haar hond in het park waar een man en een 11 vrouw haar passeerden. Volgens de Alphense keek de man haar jaan en begon hij zonder enige aanleiding te schelden. Toen de li vrouw hem van repliek diende, gaf de man haar met grote kracht enkele vuistslagen tegen armen en borst en schopte hij haar. De ongeveer 28-jarige besnorde man wordt door de politie I gezocht. Beenwond na botsing alphen aan de run» Een 36-jarige Alphense bromfietser is gister morgen gewond geraakt aan zijn been bij een botsing met een personenauto op de Hoorn. De automobilist, een 49-jarige Spanjaard, reed vanaf een parkeerterrein de rijlaan op en ver leende geen voorrang aan de bromfietser die op het fietspad reed. De Alphenaar heeft zich onder doktersbehandeling moe ten stellen. Man doet greep in kassa alphen aan de run Een onbekende man heeft gisteravond enkele honderden guldens gestolen uit een winkel aan de Pieter Doel manstraat. In verband met schilderwerkzaamheden stond de ,voordeur van de woning naast de winkel open. De dader is via de woning de winkel ingelopen en heeft daar een greep in de kassa gedaan. Een getuige heeft de. mogelijke dader zien wegfiet- alphen aan den run/vledder kees van kuilenburg Van mei tot mei is de titel van een boek dat oud-Alphenaar Henk Naber heeft geschreven over de vijf oorlogsjaren. Be ginnend bij de Duitse overval in de meidagen van 1940 en eindigend bij de bevrijding vijf jaar later. Het is geen boek dat in ver halende vorm. Naber heeft ge kozen voor gedichten, waarin hij zijn herinneringen be schrijft. Algemene gebeurtenis sen, maar ook zeer persoonlij ke. Zoals de gebeurtenissen op de tiende mei 1940 toen de Duitsers ons land binnenvie len. Een gebeurtenis die hij als jongen beleefde. Een buurman die maar binnenvalt. Maar zonder kloppen, hoort toch niet. Als die met zijn geweren knalt, gewoon op andermans gebied of Wat tussen buren hoort te zijn, dat lapten Duit sers aan hun laars. Ook hier in Alphen aan den Rijn. De oorlog was iets raars. Zo is die dag in zijn geheugen gegrift. Ontroerend is het lange ge dicht over zijn joodse plaatsge noot Maup Hijmans. Bewogen beschrijft Henk Naber het lot van zijn schoolkameraad die, naar pas later bekend werd, op 5 oktober 1942 in Auschwitz werd vergast. Het boek van de inwoner van het Drentse Vled- der is dan ook geschreven als nagedachtenis van Maupie Hijmans. Geleid door Griine Polizei. Met in de hand een schietgeweer. Hoe kwam die daar in Godsnaam bij. Zag ik hem voor de laatste keer. Die aanblik kan ik niet vergeten. Als in mijn ziel gegrift. Wat haatte ik toen die proleten. Die waren toen veel meer dan ge schift. Het is niet het eerste boek dat Naber op deze wijze heeft geschreven over zijn geboorte plaats. Eerder al verschenen Een Rozenstraatjongen, Toen Alphen nog ons Alphen was en Het ambitieuze Alphen. In dat laatste boek vepgt hij de vloer aan met de ontwikkelingen in 'zijn' Alphen. Op donderdag 28 april is de inwoner van Vledder weer in zijn geboorteplaats. Hij leest dan gedichten uit zijn boek voor op de openbare basis scholen aan de lavastraat en Thorbeckestraat. Hier komt het nieuwe gemeentehuis van Jacobswoude. FOTO HOLVAST/MARKLAMERS Inbraak bedrijf rupwetering In een bedrijf aah het Hertogpark in Rijpwetering is vanmorgen een ruit vernield. De politie werd gewaarschuwd door het inbraakalarm dat afging. Vermoedelijk hebben de in brekers sigaretten meegenomen. Slechts één Rijnsaterwou- denaar protesteerde offi cieel tegen de bouw van het nieuwe Jacobswoudse gemeentehuis. Hij vond het ontwerp op een Chine se pagode lijken en voelde er weinig voor de ambte naren als overburen te krij gen. runsaterwoude. De rest van het dorp praat al leen bij de bakker en in de su permarkt over het raadhuis. Het zou het laatste uitzicht op de Braassemermeer vanaf de He renweg blokkeren, omdat ook de open plek de Kluis wordt verkocht voor de bouw van één riante villa. De gemeente ontkent dat het raadhuis het uitzicht blokkeert. Volgens burgemeester W. van Beek wordt het niet hoger dan een gemiddelde gezinswoning. omdat de begane grond op pol derniveau komt te staan. Toch kunnen de Rijnsater- woudenaren die bij de bakker klagen in de toekomst wel gelijk krijgen. De gemeente houdt de deur naar woningbouw achter het nieuwe gemeentehuis wijd open, omdat dat één van de laatste woningbouwlocaties in het Groene-Hartdorp is. En dan kan het met het utyzicht op Braassem, zeilboten en water sporters wel eens gedaan zijn. alphen aan den run» De politie heeft gisteren een 27- jarige Alphenaar aangehouden voor diefstal van tien poloshirts. Bij een herenmodezaak in de Aarhof had de man de shirts meegenomen zonder te beta len. Winkelpersoneel had de da der herkend. Bij zijn aanhou ding had hij de shirts reeds ver kocht. De politie heeft op aan wijzing van de Alphenaar twee mannen aangehouden die de kleding van hem hadden ge kocht. De gestolen shirts wer den in een slaapkamerkast aan getroffen. De lokale omroep Heatwave in Alkemade krijgt 2400 gulden van de stichting Zomerzegels. Het geld is bestemd voor de aanschaf van draagbare opna meapparatuur voor het weke lijkse seniorenprogramma van de lokale omroep. Voor dat pro gramma wordt tot nu toe ge werkt met geleende apparatuur. De overhandiging van de che que van Zomerzegels heeft maandag plaats in de studio van radio Heatwave. alphen aan den run. HANDELEN WANDEL Rubriek voor zakelijk nieuws fax:071-321921 teiden marieke mittelmeuer 'rots als een pauw loopt Ellis 7ynia door haar winkeltje om laten zien wat er zoal in de ikken hangt. Hier en daar pakt een kledinghangertje met n avondjurk en voelt liefko zend aan het zwarte velours, fij- te kraaltjes en feestelijk tule. -ange zwarte avondjurken, kor- e waaierrokken met goud en overtjes, bloot en strak of juist ïeel gekleed, er hangt van alles n haar winkel NijenBurg aan de -ange Morsweg. Wynia is en- :housiast over de verhuur van ivond- en galajurken. Om te jeginnen verhuurt ze alleen nog dameskleding maar als het aanslaat, wil ze ook kleding voor mannen gaan verhuren. ,Veel vrouwen willen zelf geen avondjurk kopen", vertelt ze. ,,0p de eerste plaats omdat zo'n japon vaak onbetaalbaar is, maar ook omdat ze liev.er niet twee keer achter elkaar in de zelfde jurk willen verschijnen. Vaak zie je op gelegenheden als bruiloften, recepties en gala's toch dezelfde mensen en je kunt natuurlijk niet elke keer een nieuwe avondjurk kopen. Het huren van een japon is dan een uitkomst." Het verhuren van avondjur ken is niet het eerste dat Wynia aanpakt. In Hazerswoude-Rijn- dijk heeft ze een 'warenhuisje' waar de meest uiteenlopende spullen te koop zijn, in Leiden verkocht ze naaigarnituren en seniorenkleding. De naaigarni turen hebben inmiddels plaats gemaakt voor de avondkleding en als verhuur van avondkle ding een succes wordt, zal ook de seniorenkleding het veld moeten ruimen. „De avondkle ding spreekt me echt aan", zegt Wynia. „Ik vind het prachtige kleding en het is hartstikke leuk om mensen te helpen met het uitzoeken van een mooie jurk voor een avondje uit." Studenten moeten een be langrijke klant worden van Nij enBurg. Wynia denkt dat het heel goed mogelijk is om meer Verhuisd Sander Pardon Communicatie is de huisvesting voor begin nende bedrijfjes van de Stich ting Werkgelegenheid ont groeid. Op het nieuwe adres aan de Hans Flustraat in Leiden heeft Pardon een hele etage tot zijn beschikking met uitzicht op de Leidse binnenstad. Dat wordt op 19 mei met een borrel gevierd. Natuurlijk Ellis Wynia: „Een avondjurk staat het mooist als je je erin thuisvoelt." FOTO BEN DE BRUYN De Salon, schoonheidsinstituut in Alphen aan den Rijn, intro duceert de natuurlijke schoon- heidsprodukten van het Franse cosmeticahuis Decleor. Volgens eigenares Marianne Goethart van de Salon gaat Decleor in wezen terug naar de oudheid, waar Egyptische priesteressen en welgestelden al bekend wa ren met de therapeutische wer king van essences en oliën op zowel lichaam en geest. De schoonheidsdeskundigen van Decleor ontwikkelden de aroma-therapie, die gestoeld is op een tweevoudige werking. Enerzijds wordt volgens Goet hart de huid van binnenuit ver zorgd door aangebrachte aro matische oliën, anderzijds be schermt een crème de huid te gen schadelijke invloeden. De Salon is gevestigd aan de Boter- bloemwog 23 in Alphen aan den Rijn. studenten in haar klantenkring te krijgen. „Studenten gaan, ze ker in een stad als Leiden, gere geld naar gala's waarvoor ze zich mooi moeten uitdossen. En ik hoor vaak over andere ver huurbedrijven dat de kleding te lang meegaat en begint te slij ten. Ik wil alleen kleding verhu ren die eruit ziet als nieuw en ik blijf onder de prijs van andere bedrijven." Wynia doet haar best om vrouwen over de drempel te Helpen bij het uitzoeken van een avondjurk. De meeste vrou wen zijn gewend om een spij kerbroek of andere vrijetijdskle- ding te dragen en voelen zich heel ongemakkelijk in een 'glit ter en glamour-jurk'. „Bij het uitzoeken van een jurk probeer ik zo goed mogelijk te advise ren. Als de klanten dan terugko- men hoor ik vaak dat hun zelf vertrouwen met het uur groeide en dat ze de leukste reacties hebben gekregen." Geregeld brengen mensen bij het terugbrengen van de jurk foto's mee om te laten zien hoe mooi ze eruit zagen en hoeveel succes ze hadden met hun kle ding. „Dat vind ik zo leuk", zegt Wynia stralend. „Voor de jurken komt een feestelijk publiek, ze ker als ze de japon terugbren gen. Het geeft echt voldoening als ze een heerlijke avond heb ben gehad en zich thuis voelden in hun kleding." Toch rust er in bepaalde krin gen nog een taboe op het huren van een avondjurk. „Er kwam hier laatst een vrouw die heel verbaasd reageerde omdat ik de jurken alleen verhuur en niet verkoop", vertelt Wynia, ,„Ze vertelde dat ze al een kast vol japons had maar dat ze die niet meer kon dragen omdat.ze niet twee keer in hetzelfde wilde ver schijnen. Tenslotte heeft ze toch een japon gehuurd maar ze durfde het absoluut niet aan haar man te vertellen." De Alphense ombudscommis sie heeft vorig jaar niet meer dan zes klachten over optreden van de gemeente te verwerken gekregen. Dat is slechts eender de van het aantal klachten dat de commissie het jaar daaivoor op haar bordje kreeg. De klach ten die bij de gemeente binnen kwamen, waren allesbehalve schokkend. In twee gevallen oordeelde de ombudscommis sie dat de klacht onterecht was en in twee gevallen achtte de commissie zich zich onbe voegd. In de laatste twee zaken is nog geen uitspraak gedaan. De klachten die in 1994 bij de ombudsman binnenkwamen, hadden betrekking op zaken als het onjuist toepassen van de procedures bij de reconstructie van een weg en het niet willen verstrekken van informatie door een ambtenaar.' In haar jaarverslag over 1994 toont de commissie zich tevre den over de afname van het aantal klachten. Wel waar-' schuwt de commissie dat de. ambtelijke organisatie attent moet blijven op een zorgvuldige* behandeling van individuele burgers. Daarom zou de ge meente misschien meer be kendheid moeten geven aan het bestaan van de gemeentelijke ombudsman. Of dat voorstel van de om*: budscommissie wordt overge nomen door het gemeentebe stuur, is maar zeer de vraag. In' de bezuinigingsenquêtes onder burgers en ambtenaren kwam. de ombudscommissie naar vo-i; ren als een absolute topper in; de bezuinigings top 10. Het op- heffen van de ombudscommis sie stond bij de burgers op een goede vijfde plaats, bij de amb tenaren stond deze bezuiniging zelfs op drie. Discussie over illegale dakkapel alkemade en wethouders weten het niet eens te zijn met de commissie. Volgens Groen heeft de com missie de regels wat scheef ge ïnterpreteerd. „Als mijn buur man door het rode licht rijdt, dan mag ik het daarom nog niet", aldus de PvdA'er. Kan de gemeente een dakkapel gedogen die sterk lijkt op de dakkapel van de buurman die illegaal is gebouwd en die bo vendien vanaf de openbare weg nauwelijks te zien is? De com missie bezwaar- en beroep schriften in Alkemade vindt van wel, PvdA-raadslid W. Groe vindt van niet. Tijdens de raads vergadering van afgelopen maandag liet hij burgemeester tie. Hij verwees Groen heel tac-;"; tisch naar de eerstvolgende ver-:-; gadering van de gewraakte.-; «v commissie. verontreinigd door de autoslo-;- perij die vroeger heeft bestaan.^* Hij sluit niet uit dat de grondt- gereinigd dient te worden. Dqjt* bezwaarmaker heeft ook zijq ;- bedenkingen tegen de de wrak^'- ken van de nieuwe sloperij. 'y Volgens de Raad van State is£: er geen reden om op grond van;- deze bezwaren de vergunning;^ voor de sloperij te vernietigen. De Raad van State heeft onlangs het bezwaar van W. Tuit tegen een autosloperij aan de West- vlietweg 85a in Stompwijk van de hand gewezen. Tuit heeft zijn bedrijf naast de autoslope rij. Volgens de buurman is de bo dem onder zijn bedrijf ernstig VRIJE TIJD LEIDEN Fietstocht. Rond de zeventig mensen gaan van 15 juli tot en met 26 juli fietsen als protest tegen de grootschalige infrastrucluuruitbrei- dingen die op het moment plaatshebben. In Leiden wordt de infor- matieavond over fietsdemonstratie 'Overvoerd' gehouden op 26 y april. De fietstocht wordt georganiseerd door Jongeren Milieu Aktief y en A Seed. Deelname of informatie: 030-316566/316566 Gesman Gesman aannemingsbedrijf uit Alphen aan den Rijn is sinds kort de trotse bezitter van een zogenaamd NEN-ISO-9001-cer tificaat. Het certificaat staat ga rant voor een zeer goede kwali teit van het afgeleverde werk. Gesman heeft - om voor het certificaat in aanmerking te ko men - een kwaliteitssysteem opgezet. Straatfeest. De Oertijd is het thema van het straatfeest dat L.V.V.S. y Augustinus zaterdag 29 april organiseert. Het feest begint om elf uur op 't Gerecht in Leiden (bij slecht weer: Rapenburg 24) en bestaat uit;I; een kinderstraatfeest, een Oranjediner en een avondprogramma. Vanaf 21 uur is er een disco waar iedereen welkom is.. Vakantie. De Vereniging Vakantie partners houdt op zaterdag 29 april een kennismakingsbijeenkomst in het clubhuis Antonius aan de Lange Mare. Tussen 14 en 17 uur wordt verteld hoe een vakantie-^- partner kan Worden gevonden. Entree 12,50 gulden. Wandelen. De vereniging voor natuur- en milieueducatie IVN houdtVy op zondag 30 april een wandeling door het Heempark tóden. De wandeling begint om 14 uur bij de ingang van het park aan de Oegstgeesterweg. Oranjetocht. Fietsvereniging Swifttoer organiseert zondag 30 april I de Oranjetocht over een afstand van 30 of 60 kilometer. Fietsers kun>' nen vertrekken van het clubhuis van Swift aan de Willen van de Ma- deweg. De kosten zijn 1,50 voor kinderen tot 16 jaar, 2,50 voor per- sonen van 16 jaar en ouder en 5 gulden voor gezinnen. Inlichtingen. 071-892883. ALPHEN AAN DEN RUN Brazilië. Het buurtcentrum Elckerlyc houdt aan de Havixhorst houd£ op vrijdag 28 april een inzamelingsactie voor de straatkinderen van y Brazilië. Overtollige (kinder)kleding, schoenen, speelgoed en klein huisraad kan tussen 16 en 18 uur worden ingeleverd. Ook aan de Boterbloemweg 180 kunnen die spullen worden afgegeven, tussen 19 en 20 uur. WASSENAAR Horsten, het instituut voor natuurbeschermingseducatie (IVN) houdt op zondag 30 april een wandeling op landgoed de Horsten in y Wassenaar. De wandeling begint om 14 uur bij de ingang aan de Pa-V' peweg. Deelname kost twee gulden.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17