LZ gaat zonder e Graaf verder Unieke prestatie Rijnsoever Een laatste kunststukje redt de vrouwen van LOHC niet meer Mannen LOHC mogen hogerop Sport LZ en De Zijl gedegradeerd <^NDAG 24 APRIL 1995 CHEF ROB ONDERWATER. 071 3 LEIDEN TACO DE VRIES De /.wemcompetitie is ten einde en zowel LZ 1886 als De /ijl LGB zijn gedegradeerd uit de A-competitie. Voor LZ hing dat al langer in de lucht, voor De Zijl was het een grotere teleur stelling. In de D-competitie heeft 17. zich wel gehandhaafd. Alle vijftien deelnemende ver enigingen zwommen de afslui tende zesde ronde in zwembad Papendal in Arnhem. Voor 17. was de degradatie onafwend baar. voor De Zijl moest die zes de ronde de beslissing brengen. De Leidse equipe reisde met slechts vijftien seconde voor sprong af naar Arnhem, zwom daar een behoorlijke wedstrijd, maar zag concurrent De Kemp vis beter zwemmen. Met slechts vier-en-twintig verschil (op een totaal van bijna 33.000) waren de druiven bijzonder zuur voor De Zijl. Toch waren er nog enkele lichtpuntjes voor de Leidse Bakker voor 17. een limiet voor de NK op de 50m vrij voor vrou wen: 27.3. Ook Sven Meyers ('79) van De Zijl behaalde een limiet. Voor de NJK zwom hij bij de jongens van '77 2.31.9 op de 200m vlinder. Herder op de dag was Meyers al goed voor een tweede plaats op de lOOm wis sel: 2.23.7. Clubgenote Jorien Kleiwegt deed het ook goed. Met een eerste plaats op de 100m rug voor meisjes van '77 (zelf is ze van '79) en een derde plaats op de 100m vrij in haar eigen leeftijdsgroep mag ze voor de dag komen. Maar tijd op de 100m rug 1.06.0) was goed voor een verbetering van het kringre cord voor meisjes onder zestien en een evenaring van het record bij de vrouwen. Twan Martijn ('81) kwam na een zware water- polotraining tot opmerkelijke prestaties. Op de 100m rug voor jongens van '79 verbeterde hij zijn pr met 2.5 seconde: 1.12.9. En of dat nog niet genoeg was hakte hij maar liefst zeven tellen van zijn pr af op de lOOm vlin der voor jongens van '81/'82: 1.11.5. De ploeg van LZ die in de D- competitie uitkomt, heeft zich gehandhaafd. Herste plaatsen werden gehaald door de volgen de zwemmers. Casper van de Burgh op de 200m wissel met 2.23.5 bij de mannen. Ook de 200m vrij was een prooi voor Van de Burgh: 2.03.6. Rösan Bakker wist ook twee gouden plakken in de wacht te slepen. Op de 100m vlinder voor meis jes van '79 tikte ze na 1.21.8 aan, terwijl op de 100m vrij 1.07.1 haar tijd was. Op die laatste afstand kwam Femke de Geus (1.14.1) als tweedeen Mo nique Chaudrotv als derde (1.16.4) binnen. Bianca Mocks maakt het trio compleet, door zowel op de 100m vlinder (1.15.5) als op de 200m school (3.10.0) voor vrouwen te win nen. Erik Weyermans legde zijn 100m vrij voor jongens '79 in de winnende tijd van 1.02.6 af. Van den Burgh valt sterk in Na enkele weken ziekte maakte triatleet Casper van den Burgh gisteren een succesvolle rentree in een Run Bike Run in Diever, die .meetelde voor de nationale teamcompetitie. Als reserve voor zijn ploeg TREK USA- Team begon de I.eidenaar vrij rustig aan de zeven kilometer lopen. Toen kort na het begin van de dertig kilometer fietsen bleek dat zijn Friese kopman Jacob van der Ploeg in leidende posi tie te kampen had gekregen met een lekke band, 'gaf hij toch maar helemaal gas' om als zes de van de fiets te slappen. Tij dens de afsluitende 3,5 kilome ter lopen hoefde hij vervolgens slechts één stek prijs te geven, waardoor hij in 1.20.50 een klei ne drie minuten achter winnaar Keijzer eindigde. Mei Van den Burgh won TREK USA de com petitiewedstrijd, waardoor het ook in de stand na twee wed strijden het 'leam 2000 van Keijzer voorblijft. LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De hockeysters van LOHC zijn gistermiddag ondanks een 1-0 overwinning op SCHC gede gradeerd uit de overgangsklasse. Nummer tien MEP won namelijk met 2-0 van Ede en is daardoor onbereikbaar geworden voor de Oegstgeester vrouwen. LOHC draaide slechts één seizoen in de overgangsklasse mee. Bezoeker Alecto won op overtuigende wijze van Wageningen: 1-4. De Leiderdorpse hockeysters waren overwegend sterker en kwamen al na vier minuten via Sylvia Karres op voorsprong. Lydian Mentink schoot ver volgens uit de tweede korte corner naar 0-2 bij rust. Ruim tien minuten na de hervatting leefde Wageningen even op (1-2), maar dat drukte Alecto snel de kop in. Nicoline Klaarenbeek herstelde de marge met een ver zilverde strafbal, waarna Valeria Cnossen uit een cornervariant de eindstand op 1-4 be paalde. In de overgangsklasse B behaalde LOHC een 1-0 overwinning op SCHC, maar daalt desondanks af naar de eerste klasse. De Oegstgeester equipe hing in het eerste deel als los zand bij elkaar en de 0-0 bij rust was een wonder. Stichtsche miste tot die tijd maar liefst tien strafcorners en twee veldkansen voor open doel. Na de thee stond de ploeg van Jorien Schuit opnieuw onder grote druk en kwam pas na twintig minuten voor het eerst over de middenlijn. Dat resulteerde toen wel direct in een Oegstgeester strafcorner, die Charlotte Kokke benutte voor de volle winst. Thuisploeg Forescate speelde met veel pressie tegen Rood-Wit en had daar succes mee: 3-2. Marja Sprey schoot na een klein kwartier de 1-0 in, waarna de wedstrijd tot de rust op en neer golfde. In het eerste kwartier na de thee kwam Rood-Wit sterk opzetten en kwam in die periode op een 2-1 voorsprong. Dominique Lingema'n bracht de Voorscho- tense vrouwen vervolgens met een strafbal langszij, waarna invallend linkerspits Pascale Lourens matchwinaar werd. De uitwedstrijd van Roomburg tegen Leus den bleef doelpuntloos. In het eerste bedrijf was Leusden de betere ploeg, maar buitte dat niet uit. Na de hervatting waren de rollen om gedraaid en had Roomburg de betere moge lijkheden. Met name Liselore Schuring had goede kansen, maar faalde oog in oog met de keepster. Merel Bern had nog pech met een afgekeurd doelpunt, waarbij de l^usden-goa- lie zou zijn gehinderd. Lijstaanvoerder Leidse Studenten pakte op eigen veld de volle winst tegen Baarn: 3-0. De studentes domineerden vanaf het begin en kwamen al na zes minuten via Marijke Jansen op voorsprong. Uitblinkster Jet van Beunin- gen bediende Ima Boevé vervolgens voor de tweede Leidse goal, waarna Jansen verder doelpuntte voor 3-0. In het eerste kwartier na de rust kwam de ploeg van Menno Bokkers even in de verdrukking, maar speelde het ver volg superieur uit. Thuisploeg Noordwijk leed op eigen veld een 3-1 nederlaag tegen Alphen. De Alphense vrouwen begonnen voortvarend met al in de derde minuut een doelpunt van Nicole Jan sen, die over rechts de cirkel binnen kwam. Gitta Möller en Annemieke Toutenhoofd schoten verder naar de 0-3 ruststand. Na de doelwisseling nam de Rijnstreekploeg gas te rug, waarvan Noordwijk profiteerde voor de tegentreffer. Die kwam op naam van Angela Fasma, die alert was tijdens een strafcornersi tuatie. Vierdeklasser Hisalis heeft tegen bezoeker Abcoude voortdurend verdedigd en hield de schade beperkt tot 0-2. JVaterpoloploeg Katwijk terug in eerste klasse 1886 sloot de competitie ongeslagen af. De Leidse for- batie versloeg Rotterdam met 12-8 en behaalde het Inaximale aantal punten uit 22 duels. LZ promoveert Jaar de hoofdklasse en zal het daar zonder Jan de Graaf (Jtellen. De 42-jarige de Graaf speelde zaterdag zijn laatste ijvedstrijd voor het LZ keurkorps en beëindigde daarmee [en imposante loopbaan. Tweedeklasser Katwijk werd iampioen na de zege op Rapido. nen. Omdat Rapido eerder al gezegevierd had betekende dat voor Katwijk dat in Amsterdam minimaal gelijkgespeeld moest worden om de titel voor zich op te eisen. Bij een gelijke stand viel door een beter onderling re sultaat de eer te beurt aan Rapi- 1/ATERPOLOMEDEWERKER let duel tegen Rotterdam had veel om het lijf. De Leide rs hadden het uitduél (19-4) in het achterhoofd en dach- het Rotterdams varkentje even te wassen. Het gede- Rotterdam sloofde het slottreffen nog uit en if de kampioen veel tegen- tand. De overwinning kwam ;hter niet in gevaar. Voor LZ :oorden Michel van der Zeeuw Mirco Zuidweg en Hans van :es 2x, Marcel de Wit, Ben 01- Olthof en Frans Langerhorst Katwijk is kampioen. De zee- s die het gehele seizoen de top van de tweede klasse bleven door de ejrinst op De Dolfijn (7-8) Rapi- jjo twee punten voor. Zo werd elet twee seizoenen verloren ge- gane terrein weer terug gewon- do. Jonker Gesteund door een groot aantal supporters wisten de mannen van coach Hugo Boonstoppel het betere spel in de eerste pe riode in een 3-0 voorsprong uit te drukken. Twee maal Kjelt Boonstoppel en Martin Jonker verzorgden de productie. Er leek dus geen vuiltje aan de lucht. Vanaf de tweede periode haperde het Katwijkse spel ech ter. In die tweede periode hield uitstekend keeperswerk van Leo Schaap de marge intact. Omdat De Dolfijn ook nog een toege kende strafworp wegens te vroeg schieten zag afgekeurd, bleef Katwijk met 2-5 ruirrf aan de goede kant van de score. Echt spannend is het eigenlijk niet meer geweest. Wel wist De Dolfijn in de laatste periode nog tot 6-7 terug te komen, maar uit een man meer kon Martin Jon ker na een inzet van Hans Schaap de bal het laatste zetje te geven (6-8). De Dolfijn scoor de in de laatste minuut nog 7-8 maar dat kon Katwijk niet meer deren. De buit was binnen. Na het laatste fluitsignaal kon de champagne vloeien en werden de bloemen uitgereikt. De mix van routine en jeugd lijkt Kat wijk te verzekeren van een lan ger verblijf in de eerste klasse dan de vorige keer toen direct degradatie volgde. Katwijk zit overigens ook nog in de halve finale van de strijd om de beker. De tegenstander dan (UZSC) is als middenmoter uit de eerste klasse een goede graadmeter van wat Katwijk volgend jaar te wachten staat. Periodenstanden: 0-3, 2-5, 4-7 en 7-8. Doelpunten: Martin Jon ker 3, Kjelt Boonstoppel 2, Ro nald Heemrood 2 en Hans Schaap 1. Alkemade had een taaie te genstander aan HPC Heemste de. De ploeg van Paul van de Katwijk-coach Hugo Boonstoppel wordt na het kampioenschap te water gelaten. Keeper Leo Schaap (rechts) helpt ook nog een handje. FOTO HOLVAST/MARK LAMERS- Putte was toch de betere en won verdiend met 5-4. Doel puntenmakers Michel Bakker en Ellert Janssen 2x en Sandro Gordijn. Sassenheim sloot het seizoen af met een zege. De sterkste ploeg van de derde klasse won met 8-7 van De Futen. Patrick Geurds, Peter Bijman en Leon Bakker scoorden voor Sassen heim. Kampioen Koudekerk won ook het laatste duel van de competitie. De nieuwbakken tweedeklasser won met 5-7 van Aquarijn. .Alleen in de tweede periode liet Koudekerk sterk spel zien. Men liep uit van 1-1 naar 5-1De scores werden ver zorgd door Lars Bergsma 3x, Alexander van der Schalk 2x, René Overes en Bram Griffioen lx. De vrouwen van LZ degrade ren naar de tweede klasse. Ze ventien punten waren niet vol doende om een langer verblijf in de eerste klasse te bewerk stelligen. Zaterdag verloren de vrouwen van Remco Roman met 9-5 van PSV. LZ startte sterk (2-0) maar moest het ini tiatief toch laten aan de num mer twee van de competitie. El len Hoogenboom, Moniek van Leeuwen en Karin Stastra na men afscheid. Het afzwaaien van Stastra is opvallend. Zij is pas twintig jaar. De vrouwen van De Zijl remi seerden met 5-5 tegen UZSC. Zij eindigden daarmee op de vijfde positie. Van der Kooij opnieuw sterk EMMEN AAARC VAN DER JAGT WIELERMEDEWERKER Wielrenner Vincent van der Kooij rijdt tot op heden een geslaagd seizoen bij de nieu welingen. De 15-jarige Leide- naar heeft nog geen overwin ning op zak, maar finisht re gelmatig bij de eerste tien. Afgelopen weekeinde nam Van der Kooij deel aan de Omloop door het Land van Kleine Heine (zaterdag) en de Ronde van Oud-Gastel (gisteren). Bij deze wedstrij den legde het talentvolle lid van De Spartaan respectieve lijk beslag op de vierde en zesde plaats. Aart Vierhouten kwam net te kort voor een podium plaats in de Ronde van Noord-Holland. De A-ama- teur uit Purmerend, die lid is van LWV Swift/Casba en uit komt voor de Vredestein- ploeg, eindigde in Zaandam als vijfde. Leon Rekelhof van Swift/Casba verscheen aan de start van een 120 kilome ter lange wedstrijd in Sinaai (België). De A-amateur uit Ter Aar werd vijftiende, maar passeerde als laatste de meet. Volgens Swift/Casba- trainer en -ploegleider Hans Schoelink was de slechte wedstrijdleiding er de oor zaak van, dat vrijwel het ge hele deelnemersveld (106 renners bij aanvang) de koers vroegtijdig verliet. Clubge noot Aloys Goossen kwam zaterdag sterk voor de dag in de Sleutelstad. De B-amateur reed het PlT-kampioen- schap en kwam als negende over de streep. Ton van Duijvenbode (B- amateur) legde dit weekein de bij twee wedstrijden be slag op een ereplaats. De renner uit Noordwijk greep zaterdag de winst in de 20ste Ronde van het Diemerplein. Gisteren veroverde hij de derde plaats in de vierde edi tie van de Volhardingsronde te Utrecht. Kjell van Paridon (Noordwijkerhout) wilde zichzelf zaterdag op zijn achttiende verjaardag een cadeau geven door sterk voor de dag te komen tijdens de 21ste Omloop van de Velu- we. De junior, die uitkomt voor De Bollenstreek, slaagde niet geheel in zijn opzet en finishte als zestiende. ARCHIEFFOTO LEIDEN RON HOOGENDAM TAFELTENNISMEDEWERKER Op de slotdag van de landelijke tafeltenniscompetitie leverden de mannen van Rijnsoever een unieke prestatie met het bin nenhalen van de titel in de tweede divisie. De Katwijkers mogen zich nu met de subtop, •de eerste divisie gaan bemoei en. Daarin treffen ze wellicht de reserves van Pecos, die na een goede start van de lentecompe titie uiteindelijk niet verder kwamen dan een vierde plaats. De vrouwen van Docos grepen de titel in de tweede divisie mis omdat Vitesse'35 over tien speeldagen net iets te sterk bleek. De mannen van Pecos Oegst- geest waren tot de achtste speeldag een serieuze kansheb ber voor de titel. De ruim verlo ren returns tegen OKI (8-2) en Never Despair (7-3) brachten daar evenwel in negatieve zin verandering in. De titel in de eerste divisie gaat nu naar Ne ver Despair dat de kampioens wedstrijd tegen OKI met 7-3 won. Zelf speelden de reserves van Oegstgeest uit tegen Vitesse '35. Ongeïnspireerd en met een geblesseerde, maar eenmaal winnende Schipaanboord in de gelederen, denderde de Oegst geester ploeg naar een 9-1 ne derlaag. Bij het Katwijkse Rijnsoever kon de vlag in top na het beha len van het kampioenschap in de tweede divisie, een unicum. Een unieke prestatie van de Katwijkers die zeven wedstrij den lang de hete adem van naaste belager Nedlin uit Veg- hel in de nek voelden. Echter, de 9-1 winst in de onderling confrontatie tegen de Veghelse ploeg gaf de doorslag weet ook Marco Cecchi die zijn ploeg za terdag met 7-3 zag winnen van het zwakke maar voor hen lasti ge Sibbe. Een echte kopman heeft het reeds gedegradeerde Scylla niet. Wellicht Lars Wittebrood, die samen met maatje Paul Kanbier slechts eenmaal tot winst kwam in het laatste tweede divisieduel met Salamanders 2. Het op papier sterkere Avanti moest in de tweede divisie 4 ook genoegen nemen met de gradatie. De Hazerswoudse ploeg leed bij mededegradatie kandidaat Hotak '68 weliswaar een geflatteerde 8-2 nederlaag, maar zakt daardoor wel af naar de derde divisie samen met de Treffers uit Arnhem. In die derde divisie sloot De Treffers de laatste pot in Brielle af niet 5-5, wat de Veners uit eindelijk een tweede plaats heeft opgeleverd. Echter op gro te achterstand van het Neder- weertse TTCN. De ongenaakba re Rico van Veen zadelde De Sprint op met degradatie. Het op derde plaats geëindig de Doeos had in het incomplete Pecos 3 een heerlijk kluif: 10-0. In Oegstgeest had het trio Ar- min en Zlatan Ramie en Jac ques van Veen in Jouke Sjaarde- ma, Cees van Grieken en Axe van Maanen aardige sparring partners. Vrouwen Waar de heenwedstrijd tegen Amstelveen nog een 6-4 winst opleverde voor Rijnsoever, rolde er zaterdag in eigen huis een 5- 5 uit de Katwijkse bus. Goed voor een derde plaats achter Amsterdam en kampioen en promovendus Spaarne. De tweemaal winnende zusjes Bonsen, zagen Anouk Remmel- zaal tot twee keer toe op het nippertje verliezen. De vrouwen van Docos kwa men drie punten te kort om een beslissingswedstrijd tegen het overigens sterke GTTC af te dwingen. In Rotterdamse zaal (21-one-up) sloten de Leidsen af met een 6'4 winst. Dezelfde overwinning boekte kampioen in de derde klasse, Pecos, tegen Litac. Een duel waarbij Iris Sjaardema een win nende hand had. fout vlak voor rust was debet aan de eerste Wassenaarse tref fer. Roomburg-doelman Wietze Engelsman redde nog in eerste instantie, maar was kansloos bij de rebound. Na de thee zakte Roomburg weg en stelde Kievi ten de zege met nqg twee tref fers veilig. Titelkandidaat Alecto verloor met 1-0 van het op de derde plaats bivakkerende Spanders- bosch. De Leiderdorpers begon nen rommelig en leden in de beginfase veel balverlies. Daar na speelde de formatie van Rob Kerstens met meer patroon, wat haar redelijk wat corners ople verde. Een inschattingsfout van Michiel van der Hoeven, acht minuten na de pauze,v benutte Spandersbosch voor de 1-0 ze ge. Edwin Gravesteijn had in de slotfase een uitgelezen moge lijkheid op de gelijkmaker, maar zijn inzet vlak onder de lat werd gekeerd. Op eigen terrein boekte Noordwijk een 2-0 zege op de gradant Castricum. De kustbe woners waren twee keer vijfen dertig minuten in de aanval en kwamen na de rust via Erik Ver doorn op voorsprong. Even later verzorgde Verdoorn, de stuwen de kracht achter de Noordwijk- se aanvallen, de assist bij de treffer van Stijn van Huystee. Derde-klassekoploper Alphen won met 0-4 bij Almere, dat er niet aan te pas kwam. Mare Boelens opende na tien minu ten uit de eerste de beste corner de score en verzorgde met een strafbal ook de 0-2 ruststand. Na de hervatting trof Diederik Schansman uit de rebound doel voor 0-3, waarna Jasper de Grauw de eindstand op 0-4 stel de. Catwijck behaalde thuis een monsterzege op staartploeg Montfoort: 14-0. De doelpunten werden verzorgd door Wouter de Mol (7x), Ronald Sieval (4x), Kees Zwaan (2x) en Dennis Blokland. In een gelijkopgaand duel trok Hisalis aan het langste eind tegen Purmerend: 1-0. De enige Lissese treffer kwam op naam van Eldert Michels tijdens een strafcomersituatie, waarbij hij de bal ontving van aanvoerder Duncan Meeder. Rijnsoever-spelers Roald van der Landen, Johan van Meurs, zijn vrouw Diana en Marco Cecchi (van links n kampioenschap in de tweede divisie. 11 hockeyclub ,OHC zijn gistermiddag door ien 2-0 oveiwinning op Cartou- fhe gepromoveerd naar de .jiiyergangsklasse. In de eerste LS.se, ,B heeft Aleqto het kam- lioenschap niet meer in eigen landen. De formatie van Rob ^kerstens ging met 1-0 onderuit :gen rivaal Spandersbosch. De 2-0 winst op nummer Cartouche leverde LOHC iet kampioenschap op in de klasse A. De Oegstgeeste- speelden een degelijke -edstrijd en kwamen .eigenlijk moment in gevaar. Bert lonsing opende na een kwar- met een -strafbal, raarna LOHC een flink aantal ïers kreeg dat geheel onbe- bleef. Tijdens een uitbraak rechts bracht Joost van der out de Oegstgeestenaren op n 2-0 voorsprong met rust. In le slotfase leek het noj* even ipannend te worden toen LO- IC een reeks strafcorners tegen creeg, maar de ploeg van Wou- Eikenhout hield het hoofd coel. t Op Adegeest speelde Fores- iate met 1-1 gelijk tegen As- don. De Voorschotenaren-kwa- nen vrij snel aan de leiding via Derk Jaap Engelen, maar ver zuimden vervolgens om door te drukken. De Schiedammers icoorden vlak na de thee uit een Jtrafcorner tegen. Robert Cohen |?cde Lara had daarna de winnen- iede treffer op zijn stick, maar ichoot rakelings naast. In Maassluis liet Leidse Stu denten de volle winst glippen tegen Evergreen: 5-5. De stu denten begonnen zeer sterk en stonden door goals van Marcia- no Feririer, Govert Hartog, Mar tijn Obermann, Govert Rietema Peter de Blois met 5-0 voor. echter dacht LSHG er te kwam bedrogen uit. vocht zich terug tot .a De Blois nog. twee miste. In Wassenaar verloor Room- met 3-0 van Kieviten. De waren in het eerste veel sterker, creëerden kans kans, maar faalden in de af- rking. Een Leidse dekkings-

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21