Korfbalderby kan niet boeien i Vrouwen BV Leiderdorp gehandicapt naar promotie e Tempo zeker van degradatie DAC zingt toontje lager Leython vrouwen veilig na 3-0 wins Kamiel Maase ook op tien kilometer goed uit de voeten Sport MAANDAG 24 APRIL 1995 leiden. just blom basketbalmedewerker Na de winst in het duel tegen Jumpers twee weken geleden was de vreugde bij de vrouwen van BV Leiderdorp groot. DAS, de laatste tegenstander van het Mannen Lisse vissen op slotdag achter het net Scores BV Lisse: Van der ker 22, Van der Stoep 19, \j haar 12, Koot 11. staat worden geacht te en daarmee de weg naar de promotiedivisie alsnog te blok keren. Dit gebeurde gisteren in "Op Dreef' ook niet, maar de Delftse vrouwen maakten het de thuisploeg niet gemakkelijk. volg van de wedstrijd liepen de Leiderdorpsen maar niet weg. Het feit dat bij 43-39 na vijf puntloze minuten Leiderdorp de ploeg was die tot scoren kwam gaf uiteindelijk de door slag. De rest van de wedstrijd bleef het verschil op zo'n zes punten en na de 58-52 winst Leiderdorp, spelend met vijf £jsl Leiderd zich promotie- junioren door de afwezigheid divisionist Scores BV Leiderdorp: Van Meurs 11, Van Rooijen 11 (11 reb.), Saidi 10, Koivisto 10. Het valt niet mee om gemoti veerd een wedstrijd te spelen als alle prijzen al verdeeld zijn. Daarom was het voor de man onder meer Marianne Schuit en Renate Sluys, slaagde er namelijk lange tijd niet in om DAS van zich af te schudden. De ruststand, 30-29, gaf bijvoor beeld veel minder zekerheid dan er enkele minuten eerder was bij 27-19. En ook in het ver nen van BS Leiden zaterdag prettig dat Amstelveen zich vrij arrogant presenteerde. Dit - en het feit dat eerder in het jaar al twee keer van deze tegenstan der werd verloren - haalde na melijk het beste in Leiden bo- Piket In de eerste helft waren de jon ge Amstelveners nog in staat ge weest hun woorden in daden om te zetten. Het was toen aan Henk-Jan Piket te danken dat de Leidenaren bij konden blij ven. De guard liet zeventien punten aantekenen voor rust, zodat het verschil (40-42) mi niem bleef. De goede verdedi ging aan Leidse kant bleek in het tweede bedrijf echter beslis send. Amstelveen kwam in de eerste tien minuten tot slechts zes punten zodat het gat (57-48) geslagen was. Leiden kwam niet meer in gevaar (eindstand 82- 65) en won daarmee de slag om de zesde plaats. Scores BS Leiden: Piket 23, Huybens 15(12reb), De Ruyter 13. Wals 10. MSV en Zwijndrecht hadden meer moeite om zich te motive ren voor hun onderlinge duel in Zwijndrecht. Beide ploegen leek het weinig te interesseren wie er met de overwinning aan de haal zou gaan. De Noordwijkers, in compleet door de schorsing van Bart Driessen en de afwezigheid van de junioren, stonclen bij rust daarom slechts vier punten achter. Ook na de thee kwam er echter geen vuur in de wed strijd. Via de vrije worp-lijn kwamen de punten uiteindelijk bij Zwijndrecht terecht (eind stand 86-84). Waarmee de zo veelste nederlaag met een klein verschil voor MSV een feit was. Scores MSV: Dogo 34, Koek 15, Steenvoorden 13, Van Vel- zen 12, R.Driessen 10. Venijn Voor de mannen van BV Lisse zat het venijn in de slotwed strijd van het seizoen. De ploeg van Lawrance McGray, die vrij wel het gehele seizoen de twee de plaats op de ranglijst stevig in handen had, verspeelde uit gerekend op de slotdag tegen Binnenland de kans op promo tiewedstrijden. De ploeg uit de Bollenstreek trof het niet dat de ploeg uit Barendrecht de laatste tegenstander was. Binnenland was dit seizoen een ploeg, die Lisse niet lag. Lisse, dat kam pioen DAS twee keer afgetekend de baas was, verloor van Bin nenland echter vier keer. Een teleurgestelde McGray stak on danks de 92-86 nederlaag de waardering voor zijn spelers niet onder stoelen of banken. „De ploeg wist van geen opge ven, maar speelde in enkele cruciale wedstrijden niet con stant genoeg om de winst vast te houden." De kans op promo tie verspeelde Lisse overigens niet gisteren. Geheel onnodig verloor Lisse in het derde kwart van de competitie de 'gewon nen' thuiswedstrijd tegen con current Prisma College. „Daar hebben we de slag in feite verlo ren", aldus coach McGray De jongens junioren 1 Leiderdorp dreigen volgaj jaar voor het eerst sinds de q richting van de eredivisie niet in uit te komen. Het c le duel met mededegradaj kandidaat Flyers ging met 67] verloren. Halverwege de strijd in Dongen hadden de L derdorpers nog kansen, de 26-22 ruststand ging naar 40-24. Daarna kwam L ploeg niet meer terug. Leid) dorp zal ongetwijfeld een vraag doen bij de baskettf bond om volgend jaar tcjte weer op het hoogste niveaube mogen uitkomen. Hopen Lei daarom Leiderdorps devies, i Scores BV Leiderdorp: SnJ:ai ding 15, Knijnenburg 13. KZ Leiden verslaat Crescendo: 7-10 leiden «michel van gentvlagen met scherp, zoals de 2-0, verwisseling nam de lijsta^0* korfbalmedewerker 2-3, 5-3, 6-7, 9-7 en 9-11 tussen- voerder van 2D opnieuw de If" standen duidelijk aangeven. De ding (9-11), om zich ditmf" De elfde speeldag van de veld- tweede aanval miste naast een niet meer te laten achterhal# KZ Leiden heeft het duel tegen stadgenoot Crescen do met 7-10 gewonnen. De stadsderby had kwalitatief bijzonder weinig om het lijf. Alleen de twaalf straf- worpen die arbiter Kayalik rondstrooide, waarvan KZ Leiden er maar liefst vier (van de tien) onbenut liet, zorgden voor enige opwin ding bij het publiek.De ty pering van Herman Godef- roy. de coach van KZ Lei den, was treffend: ,,'t Was nu eenmaal een derby. Het is dan of een hele knappe partij van beide ploegen of algehele malaise. Vandaag was het dus het laatste." leiden bram van gent korfbalmedewerkerk De Hagenaar wees de scheids rechter aan als voorname schul dige. „Zijn zwakke leiding riep irritaties op. Wij waren iets goo- chemer, want we hebben er de tweede helft doelbewust op ge speeld." Deze ontboezeming werd gestaafd met vier strafwor- peri, waarmee KZ Leiden het duel rigoureus naar zijn hand zette. AlleenAldo Spadon scoorde, nota bene in de laatste minuut, de enige veldgoal: 7- 10.Was de fusieclub in de eerste helft net zo trefzeker geweest, dan was het treffen reeds voor de pauze beslist. Crescendo opende furieus, Gert-Jan Hen- sing scoorde snel 1-0, maar ver morste na de gelijkmaker vanaf de stip van Aldo Spadon talloze kansen. „Het eerste kwartier ging het goed", verzuchtte Cres cendo-coach Ruud Niesing na afloop. „Voldoende agressiviteit en tempo, de tegenstander werd goed onder druk gezet. Maar daarna was de bezieling ver te zoeken."Het zegt vol doende over het niveau van de derby dat het tien minuten duurde, voordat de 2-2 stand van het bord verdween. Aldo Spadon schoot twee keer van afstand raak, maar daarna ver zuimden zijn ploeggenoten Wil de Wit en Ronald Siera tot drie maal toe een strafworp te be nutten. De laatstgenoemde re vancheerde zich tenminste nog in de laatste minuut voor rust: 2-5.Voor Crescendo was het slechts uitstel van executie. De thuisploeg wist maar zelden ge vaar te stichten onder de korf. Enige lijn in de aanvalsopbouw Arno Kooloos en Anita Alberts ontbrak, terwijl de afvang al kwam Crescendo overtuigender even problematisch was. Om en over. Maar het slotoffensief le- om strafworpen benuttend verde niet meer op dan treffers voerden de ploegen de score op van Debby Blogg en Wijnand tot 4-8, waarna Gert-Jan Hen- Alberts. Van afstand bepaalde sing van ongeveer vier meter 5- topscorer Aldo Spadon (5) in de 8 inschoot.Met Edwin van der slotminuut de eindstand op 7- Kraan en Monique Kooien voor 10. competitie is voor de elf clubs uit de Leidse regio dramatisch verlopen. Madjoe en KZ Leiden waren de enige winnaars, waar bij voor de laatste ploeg stadge noot Crescendo als lijdend voorwerp diende. Tempo is nu al zeker van degradatie en TOP, Pernix en Velocitas maken nog altijd een kwade kans dit voor beeld te volgen. Fiks en Fides Pacta zijn na nederlagen tegen Antilopen en Victoria vrijwel kansloos voor de titel, maar zij hebben tenminste nog uitzicht op promotie naar de eerste klasse. Liefst zeventien strafworpen mochten TOP en Swift(M) ne men in hun treffen, omdat de scheidsrechter wel erg gemak- 'kelijk naar de stip wees. De Sas- senheimers misten er bij 1-6 twee en op 9-14 nog één, terwijl de bezoekers op deze standen vervolgens niet faalden. Ook het inzetten van routinier-schutter Gerco Langelaan vermocht het wedstrijdbeeld niet wezenlijk meer te veranderen: 15-19. Tim van der Horst werd topscorer met vijf stippen. Pernix heeft zich al bij degra datie uit de overgangsklasse neergelegd, blijkens het ver toonde spel tegen Nieuwerkerk. De volgelingen van Cor Grave- kamp hadden gewoon geen middel om het. lengtevoordeel en de schotkracht van hun te genstanders aan banden te leg gen en raakten na 2-3 al gauw achterop (4-9 rust). Raymond Boerman (2), Lian Tieleman, Ineke van der Vegte en Bert Vanhaelen haalden nog op tot 9-12, maar toen verdween alle spanning door 9-14. Uiteinde lijk eindigde het duel in 12-17 verlies. Binnen een week tijd verloor De Algemene twee keer van Avanti, dat na 17-15 ditmaal met 12-15 zegevierde. De blauw-witten schoten enkel bij strafworp tal van goede kansen en had ook de pech dat er twee doelpunten werden afgekeurd. Alfred Lambooy, die liefst zes keer scoorde, en Brenda Vene- ma maakten nog wel 11-11 en 12-13 en daarmee bleek de koek twaalf minuten voor het .eind signaal reeds op. Het was duidelijk te merken dat De Danaïden bij Gaardin gen niets meer te winnen of te verliezen had. De formatie van Rolf Latuperisa werd door de gretige titelkandidaat in krap tien minuten op 7-1 gezet en zag deze achterstand via 9-3 (rust) gestadig aangroeien, tot liefst veertien punten: 24-10. Henny van der Top (3), Marcel Keijzer en Richard Dikken (2), ingevallen voor Arne Heyman (enkelblessure), waren als eni gen aanvallend enigszins ge vaarlijk. Gak voor rust kreeg Tempo net nog twee treffers van Animo te incasseren, nadat Martijn Hooijer eerder een 5-3 achter stand geheel had weggepoetst (7-5). De geelhemden kwamen eerst na 10-5 weer aan scoren toe door Ben Nikkels, goed voor vier treffers, Marjolein de Jongh en Ruud de Jong (10-8). Een strafworp maakte echter een einde aan de opmars, waarna het duel uitdoofde met 14-10. Deze achtste nederlaag bete kende gelijk degradatie naar de tweede klasse. Voor Fiks lijken de titelkan- sen wel vervlogen, nu de topper tegen Antilopen met 13-16 ver loren ging. De Oegstgeestenaars hadden de pech dat Adinda en Henrik Hooimeijer afwezig wa ren en dat Theo Vreeken door een buikgriep allesbehalve fit was. Desondanks scoorde hij in het tweede kwartier bij 4-8 twee keer op rij, waarna Marleen Boomgaard, Matthijs en Saco de Visser zelfs nog voor een 9-8 ruststand zorgden. Na de paal- al bleef het tot 11-13 wel sp^> nend. Fides Pacta leek geruime t|la op weg naar een simpele ovjc' winning op Victoria. ConchT Prins, Jan Willem Meijer, Ref van der Vooren (allen tw# maal) en Dimitri IJzerman z den immers in de ee gang voor een 7-3 voorsproi] Dit verschil bleef tot halverwer' de tweede helft bestaan (5-f. maar toen kreeg de thuisclf1^ ineens de geest (9-9). Ook ef>' treffer van IJzerman (9-10) kf° haar opmars niet meer afrei?e men, zodat het uiteindelijk ll^ 10 werd. Madjoe heeft zich nu al v^_ zekerd van een tweede seizo op landelijk niveau, hetge- voor een debutant bepaald n N slecht is. De Rijnsburgers brac I ten donderdag het uit te spel k- duel bij RWA tot een goed ein| (8-10) en wonnen zaterdag ol van Valto: 16-12. Zij bleken hM krachten beter verdeeld te heP ben dan hun opponenten, d voor rust (7-8) fel van leer trcj ken. Remco van de Meeberg Marco Ravensbergen, elk vc maal scorend, en invalster Ai drea Heijer zorgden echter voP( 13-10 en die marge werd in K slotminuten zelfs nog wat vea groot. f1 Poulegenoot Velocitr koesterde in de rust goedé'hbifv op een behoorlijk resultaat iP' gen Maassluis. Paul MeerbuF Robert Schoof (beiden dr( goals) en Selma Hulst hadd|e: zorgd, terwijl er genoeg kansF" waren gecreëerd. De helft verliep echter dramatist want alleen Meerburg schof nog eens raak (8-9). Coaf Klaas Bosman, die zijn c met een jaar verlengde, brac[ oudgedienden Jetske Goudsmit in, maar ook zij 1 gen de aanval niet gang: 8-13 verlies. castricum chris hartman medewerker De volleyballers van DAC moe ten na een eenjarig verblijf in de eerste divisie weer een toontje lager zingen. Door de 3-2 ne derlaag in de laatste wedstrijd tegen Bosta/The Smash werden ze definitief vastgepind op de elfde en voorlaatste plaats. Een analyse na precies zeven maan den competitievolleybal leert echter dat de Alphenaren zeker niet hebben misstaan in de carrière. Wie zeker vertrekt is trainer Ton van de Bos. Hij wordt opgevolgd door Jan Stra- Waren we ii gebleven, dan zegt Haitsma. nog een goed c tegenstelling tc ik het hele de eerste divisie vas ik gestopt," ,Nu moet ik er er nadenken. In de anderen heb slechts twee e omgeving. De debutanten behoorden tot een grote middengroep van zes teams, die heel weinig voor el kaar onderdeden. Dat juist DAC het kind van de rekening werd, kwam doordat het te veel pun ten verspeelde aan de naaste concurrenten. Tegen hoger ge klasseerde ploegen kwam DAC vaak verdienstelijk (en verras send) voor de dag. Als de ploeg - eerder een ervaring rijker dan een illusie armer - straks aan een nieuw seizoen in de tweede divisie begint, zijn mogelijk Marcel Boeren, aanvoerder Rudolf Haitsma en Martin Mor- sink er niet meer bij. De drie routiniers overwegen een punt te zetten achter hun volleybal- keer per week getraind. En zelfs dat vond ik teveel. Ondanks de degradatie heeft niemand een slecht gevoel aan het seizoen overgehouden. Het spelen in de eerste divisie was een leerzame ervaring. Bovendien zijn er rond het team vele dingen ten goede veranderd." Organisatorisch heeft DAC, mede door het aanstellen van Wilfred Boerefijn als manager, de zaken nu prima voor elkaar. Daar gaat het team volgend sei zoen de vruchten van plukken." Matig In sporthal De Bloemen verloor DAC de eerste set door een ma tige serve. Ietwat nerveus door het belang van de strijd serveer den de Alphenaren of foutief of te gemakkelijk. De tegenstan der, die nog een punt nodig had om gevrijwaard te zijn van de- gradatiezorgen, was beter bij de les. Geholpen door de bepaald niet vlekkeloze passing van Rudolf Haitsma won The Smash de eerste set met 15-9. In het volgende speldeel bleven de teams lang bij elkaar in de buurt. Na het bereiken van de dubbele cijfers verloor de thuis club ineens de concentratie. Enkele smashes verdwenen bui ten de lijnen, met een 12-15 score als resultaat. De derde set was een kopie van de eerste. Slordig pass- en dito serveerwerk aan Alphense kant leverden een 15-8 stand en een klein feestje aan het Castri- cumse kant van het net op. De festiviteiten bij The Smash duurden in het vierde bedrijf nog even voort. DAC bekeek ze met een glimlach en profiteerde gretig: 3-15. Om de tiende stek, goed voor het spelen van pro motie/ degradatiewedstrijden, te bereiken, diende het Alphen se team minimaal twee punten aan de confrontatie met de Cas- tricummers over te houden. Maar zelfs dat lukte niet. Kan sen daartoe waren in de rps-set tot 8-10 aanwezig. Vervolgens pakte het inmiddels weer seri euze The Smash de winst (15- 11). Haitsma: „De laatste set be- leiden cer renes Ton van de Bos. foto archief wees weer eens onze zwakte op belangrijke momenten. Dan gaan we fouten maken. Of het een kwestie van zenuwen is weet ik niet, maar in plaats van door te slaan wordt er bijvoor beeld gekozen voor een voor zichtige oplossing. Eerder in het seizoen hebben we ook wed strijden verloren omdat we in de vijfde set onnodig een voor sprong uit handen gaven. We zijn dan ook niet onterecht ge degradeerd. Op de beslissende momenten missen wij nog de stabiliteit die andere ploegen wel hebben." volleybalmedewerker De laatste beslissingen zijn ge vallen in het volleybal. Bij de vrouwen won Leython ruim van Libanon (3-0), en handhaafde zich daarmee, ondanks het ho ge puntentotaal van 30 op het nippertje in de derde divisie. Novo - Huizen 2-3, 15-6, 15-8, 7-15,10-15,13-15. In de vijfde set op de stand 13- 15 kreeg Rik Dobbinga (die in het tweede gaat spelen) een pu- bliekswissel en werd daarna ge huldigd. Door het behaalde punt deelt Novo nu de laatste plaats met Martinus. Radius 2 - Gemini 3-0; 15-7, 15-6, 15-11. Radius, dat nog volop in de strijd is voor de tweede plaats bracht Gemini een vrij kansloze nederlaag toe. Coach Casper Brussee kon doen, wat hij wilde, veranderen deed het spelbeeld niet. Pas in de derde set werd het een echte wedstrijd, zoals hij opmerkte. LUSV - Zovoc 3-1; 15-4, 15-8, 13-15, 15-4. LUSV speelde heel geconcen treerd en kon door een vaste passing goed gevarieerd aanval len en won evenals in alle oe fenwedstrijden van Zovoc. Vrouwen Gemini - Radius 3-0; 15-10,15- 9,15-5. Trainer/Coach Bernard van de Pols sloot het succesvolle eerste seizoen in de tweede divisie af met een ruime zege op Radius. Dat werd mede in de hand ge werkt door het feit, dat Radius 1 praktisch alle spelerskaarten had vergeten, waardoor het toe vallig aanwezige tweede team (dat net tegen Gemini 2 had ge speeld) weer moest opdraven. Leython - Libanon 3-0; 15-7, 15-9,15-11. Coach Ruud van Houwelingen liet niets aan het toeval over en stelde met deze klinkende over winning het derde divisieschap van zijn team ruimschoots vei lig. Uiteindelijk bleek de over winning goed voor een vijfde plaats in de eindrangschikking. Libanon, dat al gedegradeerd was, deed het eigenlijk niet eens zo slecht, maar had tegen Ley thon, dat de laatste weken extra op serve en pass had geoefend, te weinig in te brengen. VCS - Rijswijk 2 3-1; 9-15, 15-6, 15-2, 15-9. Rijswijk, dat voor lijfsbehoud vocht, bracht VCS in de eerste set in zeer grote problemen. Door veel eigen fouten liepen de Sassenheimers in die fase achter de feiten aan. In de vol gende sets speelde VCS zoals in de laatste weken, dus ontspan nen en heel gevarieerd. Het be tekende een afgetekende over winning, waarmee de ploeg' haar scheidende coach Reno Jagtman een passend cadeau gaf. Helaas is het hierna over voor VCS, daar de ploeg uit el kaar valt en zich terugtrekt uit de derde divisie. Promotieklasse Inter Amicos - Leython 2-3; 14- 16, 15-10, 12-15, 15-12, 16-18. Leython beleefde een topdag, zoals aanvoerder Florus van der Giessen vertelde. Heel alert spe lend werd er nu ook verdedi gend veel gepakt en toonden René Leeflang op de buitenkant en Dirk-Jan Kwestro op het midden aan in vorm te zijn. De spelverdeler kon elke bal aan dit tweetal kwijt. Inter Amicos toonde weinig inspiratie en bood alleen in de laatste set te genstand. Zo spelend verdiende Leython een hogere plaats. RW - Skania 3-0; 15-9, 15-7, 15-4. De overwinning van RW werd extra vergemakkelijkt, doordat Skania 2 drie jeugdspelers h< opgesteld, zodat drie eigen sp Iers in het eerste uit konden k men. RW had op meer tege stand gerekend van een ploi die tweede staat. Jupiter - DAC 3-2; 11-15, 1 12, 7-15, 16-14, 15-5. In de vierde set ging het defir tief fout bij DAC; op 12-13 krei* de ploeg de bibbers, zoals coa< Dineke Borscher zei, zodat nie^ meer lukte. In de vijfde set w het over en uit, ook al omd een middenaanvalster van Dj^ kramp kreeg. Zoals het er uitziet eindigt DAC toch op tweede plaats. DVC - RW 2-3; 7-15,15-12,1 15, 5-15, 10-15. Volgens coach Sime Boom h< RW drie winstpunten moete halen. Dat dit niet lukte, kwa onder meer door het niet opki men van twee aangewezt c scheids- rechters. Nu moesti twee toevallig aanwezij scheidsrechter met een bevoegdheid invallen. Het g volg was twee afgesnoepte door foute beslissingen. Dat gj vooral bij RW, teveel irritatie] Ook Sime Boom gaat volgei seizoen elders aan het werk zoals het er nu uitziet, valt vrouwengroep van RW uit den haag wilmar kortleever In de Amerikaanse stad Austin bleek dit weekeinde dat Kamiel Maase ook op de tien kilometer uitstekend uit de voeten kan. In een ruim gewonnen, wedstrijd voor zijn Texas State University kwalificeerde de Leidse chemie- student zich met een nieuwe toptijd van 29.36,86 voor de Amerikaanse Studentenkam pioenschappen. In een warme en vochtige ra ce zonder tegenstand zette Maase later in de wedstrijd aan. Gegegeven de snelle slotrondes en zijn huidige vorm liggen zo wel de nieuwe persoonlijke top tijd van 29.36 als de 13.45 op de halve afstand onder vuur. Om dat het seizoen in Amerika een maand voorligt, is Maase bo vendien de Nederlandse rang lijstaanvoerder op beide onder delen. Uit Amerika komen ook be richten over grote progressie van de Alphense Miranda Boonstra, als studente bewe gingswetenschappen op stage in het Canadese Calgary. Kort geleden liep de atlete van AAV '36 de 1500 meter in 4.37,95. Ook Boonstra's clubgenote Marjan van Spronsen blijkt weer terug in beeld. Van Spron sen, onder de naam Goedhart vroeger bekend van de meer kamp, richt zich vanwege achil- lesperikelen op de middenaf stand. Op de 800 meter resul teerde dat afgelopen vrijdag in 2.25,81. In de A/B-juniorencompetitie is de Leidse regio nog slechts met twee ploegen vertegen woordigd in de hoogste eerste klasse. In Zaandam eindigden de jongens en de meisjes van AAV '36 wel op respectievelijk de eerste en de tweede plaats (landelijk achtste en tiende, met twaalf te vergeven finaleplaat sen). In een regelmatige wedstrijd van de AAV-jongens was een hoofdrol weggelegd voor Mar tijn Ungerer. De 16-jarige Al- phenaar liep kort na een snelle 400 meter (52,0) een toptijd op de 100 meter (10,9). De AAV-meisjes waren Sandra Vendel en Brenda van der Laan de toppers. Vendel sprong ver der dan ooit (5,31) en koppelde dat aan 1,55 hoog. Van der Laan, nationaal indoorkam- pioene op de 1500 meter, liep een razendsnelle 800 meter (2.15,7). Ook B-juniore Jolanda Kortmann sprong hoog (1,50). De Spartaan komt met twee ploegen uit in de tweede klasse. De Lisser jongens (landelijk achtste) hadden in de 6,74 ver van Matthuis Randsdorp hun beste prestatie. De Lissenaar sprong hiermee precies even ver als zijn vader enkele decen nia eerder deed - ook al bij De Spartaan. Bas Warmerdam en Paul Hartman zorgden voor een snelle 800 en 3000 (2.02 en 9.33,5). Bij de meisjes staat De Spartaan op de vijftiende plaats een kleine 200 punten onder de finale-streep. Voor KAV Holland liep de Leiderdorpse Elsemieke Roksnoer een nieuwe toptijd op de 400 meter (62,2). Casper Ong stelde met 15,9 op de 110 meter horden licht teleur. Rotterdam Marathon Regionale atleten waren giste ren ook snel in de Rotterdam Marathon. Debutant Mare Koopmanschap bleef als één van de weinigen in de Maasstad binnen zijn schema's en streef- tijden. Weggegaan op 2.32 en halverwege op 1.15.25, eindigt de 33-jarige Bataaf in 2.31.5 De Leidenaar boekte tweede helft niet alleen tienta len plaatsen winst, op de stree kwam hij slechts 33 tellen tek( voor een plaats bij de een in het NK. Clubgenote Monique Bruii bleef bij de vroilwen wel bij eerste acht (3.00.40). (Te) ha gestart, liep de 31-jarige Oeg: geestse een uitstekende we strijd, waarin ze zich met e< nieuwe persoonlijke toptijd vancheerde het uitvallen in Be lijn afgelopen najaar.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 20