Kurver heeft na nederlaag alweer spijt Wonder komt precies op tijd voor ARC: 1-0 Mark Ens scoort aan de lopende band voor Lisse Sport Ter Leede niet langs Vitesse D Nederlaag Noordwijk op valreep ~>AAANDAG 24 APRIL 1995 ^Rijnsburgse Boys laat zich door Volendam vernederen Fa )e trucendoos van Rijnsburgse Boys is leeg. Na de wan- )restatie van afgelopen zaterdag tegen naaste concurrent Molendam (2-4) wist niemand op sportpark Middelmors neer hoe de overlevingskansen van de geelzwarten nog worden vergroot. Niet eens zozeer de uitslag als- vel de manier waarop de Rijnsburgers het vier-pun- J enduel afwerkten, doet het ergste vrezen voor de reste- ende drie wedstrijden in de eerste klasse A. hier houdt de overeenkomst op. Hoewel Kurver in zijn advi- seursrol al enige tijd meegluur- de over de schouder van trainer Rob Kiebert, kreeg hij pas vrij dagavond het verzoek zijn met onmiddellijke ingang wegge stuurde opvolger te vervangen. De trainer uit Bergschenhoek zegde toe in elk geval één wed strijd in (of naast) de dug-out plaats te nemen. Na afloop van het duel tegen Volendam had hij spijt als haren op zijn hoofd. ,,Als ik dit had ge weten, had ik het niet gedaan", zei Kurver, voor hij als een dief in de nacht sportpark Middel- mors verliet. „Ik ga toch niet voor schandaal zitten. Op zo'n manier red je het niet eens in de derde klasse. Zelfs de elemen taire vormen ontbreken. Dat heeft niets met Kiebert te ma ken; hij heeft misschien wel ge lijk gehad met zijn kritiek op de instelling van de spelers. Ik moet nog zien of ik hier volgen de week mee doorga. Dan zal een hele berg voetballers moe ten aangeven dat zij er nog wat van willen maken." Van een schokeffect, dat het toch nog plotselinge vertrek van Kiebert wellicht had kunnen te weegbrengen, was tegen Volen dam in geen velden of wegen iets te bespeuren. Ook de ren tree van ijzervreter Richard Hoogervorst, die een uur de verdediging leidde, sorteerde nauwelijks effect. Zelfs de grof BROUWER DE KONING Sen nuchtere blik op de rang- ijst geeft de indruk dat het alle- al nog meevalt. Rijnsburgse Joys moet één plaats stijgen om de huidige dertiende plaats rechtstreekse degradatie) af te ,n;omen. Nummer twaalf, die ïan het eind van de rit tenmin- te nog een degradatieduel "crijgt, heeft slechts één punt neer en heet Volendam. Wat de het palingdorp aan IJsselmeer zaterdag aan roetbalkunsten lieten zien, echtvaardigt hun geloof in een ;eslaagde ontsnappingspoging. )ok vorig jaar flikten de oranje- ïemden dat, toen ten koste van Üe amateurs van Ajax. Dit seizoen zou de Volen- damse opleving heel goed ten Jcoste kunnen gaan van Rijns burgse Boys. De ploeg is name en |ijk geen schim meer van het collectief dat twee jaar ge leden op het allerlaatste ogen blik de dans ontsprong. Ook voetbalde Rijnsburgse N%oys niet oogstrelend, maar de mouwen werden op het beslis sende moment ver opgestroopt. Dat gebeurde destijds onder de trecpezielende leiding van trainer Arie Kurver en zijn rechterhand Bert Clavan, die toen - heette ies)het - hun laatste Rijnsburgse (Ckunstje opvoerden. Ook nu hebben Kurver en fclavan het heft in handen, maar ha\ Het heeft niet zo mogen zijn. De theoretische kans die Ter Leede nog had om recht streeks te promoveren is door de Sassenheimers zelf teniet gedaan. De ploeg van Freek Rienks kwam namelijk niet langs Vitesse Delft (0-0). Een zege had overigens geen effect gesorteerd, want DEV- JO liet geen steek vallen en greep via een 2-0 overwin ning tegen Oranje-Wit de ti tel. De periodetitel van DEVJO schuift wel door naar Ter Leede, dat in de nacompeti- tie de tegenstander van afge lopen zaterdag weer tegen komt. Dan is het te hopen dat de Sassenheimers weer op scherp staan. In de slotfa se had Ter Leede één van de vele opgelegde kansen moe ten benutten. Dat gebeurde echter niet. Dit zou ook niet terecht geweest zijn. Vitesse Delft had namelijk geduren de het grootste deel van de Volendammer Hein de Boer werpt al zijn ledematen in de strijd om Robbert de Ruiter het spelen te bemoeilijken. foto holvast/marklamers ste vernederingen door de tech nische begaafde Volendammers lieten de elf Rijnsburgse BV'tjes zich welgevallen. Als zij zich al opwonden, dan was dat over scheidsrechterlijke dwalingen. Daardoor groeide de foutenlast plotseling weer naar oud Rijns- burgs peü. De Volendammers, die na een goede competitiestart door een serie van dertien wedstrij den met slechts drie punten weer onder de rode streep ver zeild waren geraakt, hadden de dag van hun leven. Dankzij een treffer van spits Kees Bank (op aangeven van Edwin Keizer) en een naar buitenspel riekend doelpunt van Nico Buijs (0-2) waren de gasten halfweg al bij na in de veilige haven. Pas toen Hein de Boer en opnieuw Buijs na de rust de voorsprong had den verdubbeld (0-4), ging de machine haperen. De leegge- speelde Volendammers verga ten de mooiste kansen te verzil veren en legden de Rijnsburgers aan de andere kant geen stro breed meer in de weg. Zo konden Steven Faber en wisselspeler Folkert Wesselius de stand een wat draaglijker aanzien geven (2-4). Mochten hun doelpunten al reden tot vreugde geven, dan werd die onmiddellijk getemperd door de uitsluiting van Raymond Buis. Ongetwijfeld uit frustratie bleef hij maar praten tegen scheidsrechter Ten Broek. Die toonde Buis binnen twee minu ten twee keer de gele kaart. Daarmee was de Rijnsburgse af gang compleet. Rijnsburgse Boys: Schot: Vaartjes, Hoogervorst (61. De Ruiter), Heems kerk, Hovingh; Faber. Den Haan. Van Duyn; Buis, Roos, Van Driel (46. Wes- FC Lisse oefent tegen Den Haag 2 FC Lisse speelt morgenavond een oefenwedstrijd tegen FC Den Haag 2. De wedstrijd wordt gespeeld op Ter Specke en be gint om 19.00 uur. Lisse speelt met voornamelijk spelers van onder 21. Het 'restant' speelt de LD-Cupwedstrijd bij Alphen. Die wedstrijd begint om 18.45 'ij/VILLEM SPIERDIJK Een wonder' noemde ARC-trai- ;^ier Dick Alberts de overwinning /an zijn ploeg op Quick Boys. fwee keer kwamen de Alphena- ;en tegen de Katwijkse topper >ver de middenlijn en een keer 'êcwam daar een doelpunt uit. "(Het wonder komt wel precies ap tijd voor de 'roodzwarten; f\RC is in theorie nog niet veilig, jmaar heeft wel een gat geslagen 13 van vier punten met de rode 3|Streep. Degradatievoetbal spelen is :n kunst apart. ARC beheerst u dat.spelletje al jaren, want er is nog geen seizoen voorbij ge- ii'2gaan of de Alphenaren hebben 2het moeten opnemen tegen het degradatiespook. Dit jaar was nood wel heel erg hoog ge stegen, want in december had l ARC pas zeven punten. Met Dick Alberts als trainer (die in januari Wim van Zwam verving) is ARC echter aan een opmerkelijke opmars begon nen. Het is dus ook geen won- dat de achterban van ARC alleen Alberts aanwijst als ver antwoordelijke voor het succes. Er zijn ook ARC'ers die er wat genuanceerder over denken. Aanvoerder Johan Boer bijvoor beeld, die tegen Quick Boys ge blesseerd aan de kant bleef. „We zijn onder Alberts met twee spitsen gaan spelen, maar Wim van Zwam ook al van plan. Iedereen weet dat je niet moet gaan aanvallen als je degradatievoetbal speelt. De enige ploeg die dat nog niet in de gaten heeft is Noordwijk en die halen dan ook geen punt meer." Boer sluit dan ook niet uit dat onder Van Zwam dezelf de reeks zou zijn neergezet. „Wat nu in de ploeg zit, zat er onder Van Zwam ook al in." Het gaat ARC dus weer voor de wind en daar kwam nog eens bij dat Quick Boys zich afgelo pen zaterdag niet al te druk wenste te maken. De Katwij- kers, die een druk programma hebben, leken het vooral men taal niet te kunnen opbrengen om tot het uiterste te gaan. In de eerste helft kreeg Quick Boys eigenlijk maar één kans. Steen voorden zette voor en Aande- wiel kopte de bal naast de paal. ARC stelde daar aanvallend ook weinig tegenover. De ploeg leek een keer aanspraak te ma ken op een strafschop, toen Ruud Bos langs Pluimgraaff snelde en de Katwijkse verdedi ger zijn opponent blokkeerde. Scheidsrechter Sprong, die een prima wedstrijd floot, liet echter doorspelen. De tweede helft was Quick Boys blijkbaar wakker. Marcel Harteveld, voor rust niet vooruit te branden, speelde plotseling wel met inzet en maakte het de Alphense verdediging herhaal delijk lastig. Veel kansen kreeg Quick Boys overigens niet, om dat er weinig overleg in het spel zat. „Het was zo druk in het strafschopgebied dat we oppor tunistisch gingen spelen, in plaats van rustig het spel op te bouwen," vond Henk Wisman, de trainer van de Katwijkers. Verdedigend kwam Quick Boys maar een keer in de pro blemen en dat werd - tien mi nuten voor tijd - ook meteen een doelpunt. Richard de Vla ming probeerde bij de zijlijn Ronald van Dijk uit te spelen. Daarna leverde de Alphense spits een lage stuiterende voor zet af. Die werd door twee Kat wijkse verdedigers gemist, maar niet door Ruud Bos die van dichtbij intikte. Meteen daarop kreeg Quick Boys de beste kans op de gelijk maker. Aandewiel kopte de bal uit een voorzet van Rog van dichtbij in, maar doelman San- der Pieterse verrichtte zijn beste redding van de middag. Pieterse verving de geblesseerde Marco Wins. Zijn ingrepen werkten in de eerste helft vooral op de lachspieren, maar de doelman ontpopte zich in de tweede helft als een betrouwbare sluitpost. Volgens Alberts mag Pieterse het seizoen nu afmaken onder de lat. „Hij heeft drie keer 'de nul' gehouden, het lijkt me niet dat je hem dan moet vervan gen." ARC: Pieterse; Van der Weiden, Koov, Lammers, Vergeer: Dijkman, Dijkhuizen, Van der Meer, Van der Mist; De Vlaming, Bos. Quick Boys: Van der Niet; Schaap, Pluimgraaff, Jaap van Duijn (Rog), Van der Plas; Van Dijk, Aandewiel, Floor Martin Steenvoorden in duel met de nauwelijks zichtbare Albert Kooy. Paul Dijkman kijkt op de achtergrond toe. Mark Ens beleefde zaterdag weer glorieuze momenten. De bonkige spits scoorde weer drie keer tegen Zwart Wit en was de hoofdverantwoordelijke voor de 6-1 winst op de Rotterdamse te genstander. Door dat resultaat en de nederlaag van Quick Boys bij ARC is FC Lisse opgeklom men naar de tweede plaats. Die positie is het uitgangs punt van geelblauw voor de ko mende drie weken. „We moe ten toch een doelstelling heb ben", zegt Ens, „anders kun je o goed stoppen." s is net als FC Lisse uiter mate op dreef in het tweede deel van de competitie. Voor de winterstop 'woonde' Ens in de dug-out. Nu fladdert de spits frank en vrij rond. Hij heeft er al a httien if) het mandje liggen en dat terwijl hij pas dertien keer in de basis heeft gestaan. Ens viel tien keer in. Ens heeft nooit gewanhoopt in die voor hem vervelende pe riode. „Ik wist wat mij te wach ten stond. Ik was op de hoogte van het aantrekken van Peter Wubben als spits. Ik weet eigen lijk niet beter. Sinds ik bij FC Lisse in het eerste sta, is er altijd discussie rondom mijn persoon- geweest. Wubben kon zich echter bij FC Lisse niet waarmaken. Ens: „Peter speelde best goed, maar scoorde niet. Dan krijg je al snel de. hoon over je heen." Wubben ging en Ens kwam. En de spits scoorde er lustig op los. Trainer Wotte schonk hem het vertrou wen. Zaterdag scoorde Ens al na drie minuten. Barry Opdam nam een vjtbal, Ens verlengde, Ras schoot in, de keeper blok keerde en Ens knalde de bal in het verlaten doel. „Typisch Mark," oordeelde trainer Wotte, „hij staat altijd op de juiste plek." Een paar weken geleden sloot Ens een weddenschap af met trainer Wotte. Als de spits er 18 zou maken, dan zou hij volgend seizoen niet als tweede, maar als eerste spits worden gebruikt. Zaterdag scoorde Ens nummer 18. Hij schudde prompt de hand van zijn trainer. „Prachtig, ik vind het klasse van Mark dat hij met al zijn beperkingen zo veel scoort." De wedstrijd had na de 1-0 score van Ens een eenzijdig ka rakter. Na een half uur schoot Bart van Duyvenbode nummer twee raak, op slag van rust ver zorgde Ens 3-0. Ras, Ens en Ilio- han voerdgn de score op naar Mark Ens. foto archief zes. Danny van der Krogt scoor de bij 5-0 de tegentreffer. Leon van der Zwet ontving van arbi ter Van Beek geel. Stefan Spruijt viel uit met een blessure en werd vervangen door Peter Wubben. Later kwam Edwin Hermes nog voor Jeroen Smak man opdra/en. Barendrecht en Noordwijk wa ren het zaterdagmiddag tijdens de tweede helft van de wedstrijd roerend eens. Er moest maar worden. Het liet zich i dat het onder de rook van Rotterdam een doelpunt loos gelijkspel zou worden. Tot dat Robert Ouwendijk zijn voet genadeloos tegen de bal plantte. Zijn vernietigende uithaal van veertig meter betekende een 1-0 nederlaag van Noordwijk, dat een aardig stukje in gezakt in de van poel van ellende. Drie punten scheidden de roodwitten nog maar van de ro de streep. Met nog drie wed strijden te gaan moet Noord wijk derhalve alle zeilen bijzet ten. Op de Duinwetering is er vooralsnog geen paniek uitge broken. „Want we hebben alles nog gewoon in eigen hand", weet Ruud Bröring. Zaterdag wacht de confrontatie thuis te gen Spijkenisse. Bröring wordt niet graag herinnerd aan de uit wedstrijd. „We zijn daar volle dig weggespeeld en verloren verdiend." Nu Noordwijk de rode streep na een reeks van nederlagen heeft genaderd, speelt de ploeg een stuk verdedigender. Vreemd genoeg leverde dat in de eerste helft de nodige kansen op. Patrick Scheurwater en Frank Abokoini kregen de mooiste mogelijkheden, maar stuitten op doelman Brian No- teboom. In de tweede helft waren de rollen omgedraaid. De Ba- rendrechters kregen een aantal mogelijkheden, maar Ronald van Kesteren wilde van geen wijken weten. De wedstrijd zak te naar een bedenkelijk niveau en daarom leek 0-0 ^en logische uitslag. Vlak voor het laatste fluitsig naal ontving Patrick Scheurwa ter zijn vierde gele kaart van dit seizoen. Dat betekent dat hij de komende wedstrijd tegen Ba rendrecht niet mag meespelen. „Daar ben ik lekker mee in dit stadium van de competitie", toonde Bröring zich niet geluk kig met de gele prent. In de slotfase gebeurde het onmogelijke. Balverlies van Scheurwater vormde de inlei ding van een simpele aanval van Barendrecht. Robert Ou wendijk liep tien meter met de bal over de middenlijn en haal de schitterend uit. „Een prachti ge goal", complimenteerde Brö ring de tegenstander. „Maar wij zaten met de gebakken peren. De gasten zaten stuk in de kleedkamer." Noordwijk zit niet bij de pak ken neer. „Het voordeel is dat ik de ploeg leer kennen in moeilij ke tijden. Kun je direct zien wie er mentaliteit tonen. Wat dat laatste betreft beseft iedereen dat het twee voor twaalf is." KRV, Floreant en Aiphia spelen een (halve) Valken'68, LFC en Oudewater gedegra- Eindstand derde periode RCL 7-14 KRV Floreant 7-12 Alphia Kwartfinale LD Cup Morgenavond worden de halve Finalisten bekend in de strijd om de Leidsch Dagblad Cup. Lugdunum ontvangt Oegst- geest. Alphen krijgt zaterdag topper Lisse op bezoek en de kersverse kampioen RCL neemt het op De Bloemerd op tegen ARC. Noordwijk is al geplaatst.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17