Bergkamp haakt ziek af ESrookhuis weer de schlemiel van NEC Mf Ijshockeyers eindigen op vierde plaats Huub Stevens gaat door bij Roda JC Harrie Dassen vertrekt Nobelprijs r \TERDAG 22 APRIL 1995 willem spierdijk. 071 -356464. plv -chef rob onderwater. 071-356463 foordwijk in halve finale LD-Cup atwijk Noordwijk heeft zich gisteravond geplaatst voor de hal- e Finales van de strijd om de LD-Cup. Op Nieuw Zuid werd met j-2 van Quick Boys gewonnen. Voor Noordwijk scoorden Johan lulsebosch (3x) en Paul Haver (2x). Namens Quick Boys doel- mntten Andrè van der Oever en Leen van der Plas. leide clubs traden gisteren met gelegenheids-formaties aan. De erste elftallen komen vandaag in competitieverband in het reld. Bij Quick Boys is dan Floor van Duyn van de partij, bij loordwijk Arnold Reinders en Jeffrey Stolk. Dit drietal zat gister- vond een wedstrijd schorsing uit. iaalvoetbalfinales in Ter Aar er aar Bax en De Sleutels bestrijden elkaar maandagavond in le grote zaalvoetbalfinale van de strijd om de l.D-Cup. De wed- trijd begint om 20.00 uur in sporthal De Vlinder in Ter Aar. In liezelfde hal worden die avond ook de drie andere finales ge peeld. Voorschoten 1 - Randstad Sport 1 (19.00 uur. mannen 2), landstad Sport - Bax (21.00 uur, vrouwen) en Randstad Sport 2 - )e Sleutels 2 (22.00 uur, mannen 3). De toegang tot deze door Ie jubilerende voetbalvereniging Altior (50 jaar) georganiseerde inale-avond is gratis. ^eidse rugbydelegatie naar Engeland eiden Een delegatie van DIOK brengt komende woensdag een iliksembezoek aan Engeland. Op de bakermat van het rugby iresenteren de Leidenaars in aanwezigheid van burgemeester lees Goekoop de nieuwe opzet van het toernooi om de Euro lugby '95, dat eind augustus in Leiden wordt gehouden. Het antal deelnemers is in vergelijking met de vorige edities ver- lubbeld en bedraagt nu acht. iorthof nieuwe voorzitter Die Leythe iden» Die Leythe heeft na dertig jaar een andere voorzitter, asteravond kozen de leden van de Leidse roeivereniging René lorthof als opvolger van Joop Gijsman, die nu als erevoorzitter ran Die Leythe door het leven gaat. Bestuurskandidaat Korthof 'ergaarde bij de verkiezing tweemaal zo veel stemmen dan te- ;enkandidaat Rotteveel Mansveld. Gijsman krijgt voor zijn trou- te dienst vanmiddag een receptie aangeboden. 5reukink mist ook Amstel Gold Race niet deel aan de Am- tel Gold Race. De prof uit de Once-formatie is wel voldoende ïersteld van de waterpokken. In overleg met de ploegleiding leeft hij echter besloten van de wedstrijd af te zien. "eyenoord - Ajax drie dagen eerder otterdam Feyenoord heeft ingestemd met het verzoek van ia* om rif* voor 1 moi vastpesfelde cnmnetitietonner in de ijax om de voor 21 mei vastgestelde competitietopper in de luip drie dagen te vervroegen. De kraker zal nu plaatsvinden op londerdag 18 mei. Ajax heeft op aan andere datum aangedron- ;en met het oog op de Europa Cup-finale van woensdag 24 mei i Wenen. :eyenoord-woordvoerder Fred Blankenmeijer: „Wij vinden deze [ebeurtenis voor het voetbal in het algemeen en voor Ajax in het lijzonder zo belangrijk, dat wij er geen moeite mee hebben aan iet verzoek gehoor te geven. Als wij in dezelfde omstandigheden ouden verkeren, zouden wij ook decmedewerking van de tegen- tander vragen." icholma behoudt punt voorsprong tadskanaal De beslissing in de nationale titelstrijd dammen in - venter anp almthout Erik Breukink neemt v; itadskanaal valt vandaag in de slotronde. Gisteren, toen de waalfde en voorlaatste ronde werd gespeeld, bleef het verschil an één punt tussen koploper Auke Scholma en achtervolger Jérard Jansen intact. bratislava anp Nederland heeft het WK ijshoc key voor B-landen in Bratislava afgesloten met een overwinning van 3-2 op Denemarken. Door dit resultaat steeg de formatie van bondscoach Mason naar de \4erde plaats. Dat is twee plaat sen hoger dan vorig jaar. In 1993 greep Nederland in eigen land nog de bronzen medaille. Op de slotdag werd gastland Slowakije officieel tot de nieuwe kampioen van de B-poule ge kroond. Roemenië degradeerde naar de C-klasse. Op de laatste dag van het twaalfdaagse evenement in de Slowaakse hoofdstad had Ne derland voor de tienhoofdige aanhang nog een aardige sur prise in petto. Na een gelijk op gaande eerste periode (0-0) leg de Oranje de basis voor de zege in het tweede part (3-1). De uit gebluste Denen brachten de ho ge klassering van de nationale ploeg niet meer in gevaar. Hoe ben, Eimers en Livingstone te kenden voor de produktie. Met een beetje geluk had Ne derland zelfs hoger kunnen uit komen dan een vierde plaats. Als afgelopen zaterdag tegen Engeland in de slotfase niet knullig een 2-1 voorsprong uit handen was gegeven, had een medailleplaats voor Nederland tot de mogelijkheden behoord. Het Nederlandse ijshockey kan het succes in Bratislava hard gebruiken. De nationale competitie leidt een zieltogend bestaan. Elk seizoen moet maar worden afgewacht hoeveel teams zich voor de eredivisie inschrijven. Door geldgebrek kwam de NIJB bovendien niet aan het maken van een echt be leid toe. Daardoor zijn de jeugdopleiding en de financiële mogelijkheden voor Oranje be perkt. Des te verrassender is de klas sering van Nederland op dit WK in de B-poule. Met een uitge dunde selectie moest Mason naar Slowakije afreizen. Veel vaste waarden bedankten voor de eer wegens studie of andere maatschappelijke verplichtin gen. Werk gaat voor de meeste ijshockeyers boven de sport. De keus is meestal niet zo moeilijk omdat de bond de internatio nals nauwelijks enige financiële vergoeding in het vooruitzicht kan stellen. Guus Hiddink ziet toe hoe Mare Overmars (links) en Johan de Koek strekoefeningen doen tijdens de training van het Nederlands elftal. Peter van Vossen loopt voorbij. foto anp Guus Hiddink zuchtte gistermiddag eens diep. „Een voorbereiding van het Nederlands elftal zonder proble men bestaat kennelijk niet", sprak hij. In het hotel aan de Zuidhollandse kust liepen meer journalisten rond dan voetballers. Dertien spelers had hij rond het middaguur tot zijn beschikking. Dertig vertegenwoordigers van de media hingen aan zijn lippen. Allemaal in afwachting van nieuwe ontwikkelingen en het standpunt van de bonds coach in de chaotische affaire met de Italiaanse werkge vers van Bergkamp, Jonk en Winter. noordwijk marcel van der kraan gpd-verslaggever Om alle juridische mogelijkhe den en sancties te bespreken had Hiddink deze week al een beroep gedaan op Karei Jansen uit het sectiebestuur. Op die manier kon hij zelf de aandacht nog enigszins bij het sportieve deel van Oranjes voorbereiding op de interland tegen Tsjechie houden. Vrolijk werd Hiddink er giste ren niet van, ook al werden in de avonduren sommige van zijn problemen opgelost. Jonk en Winter arriveerden bij het vallen van de avond in het kamp van het Nederlands elftal. Tussen de bedrijven door werd Hiddink geconfronteerd met het afhaken van Dennis Bergkamp. De aan valler van Inter had de reis naar Noordwijk ook willen maken, maar werd gekweld door een hardnekkige buikgriep en kon niet meer op de been blijven. Bergkamp, die donderdag al had gemeld dat hij zich niet goed voelde, was in korte tijd drie kilo afgevallen en besloot in overleg met de medische staf van zijn club en dokter Frits Kessel van de KNVB zijn bed op te zoeken. Twee dagen rust bie den mogelijk uitkomst. Is Bergkamp maandag fris ge noeg, dan sluit hij zich alsnog aan bij het Nederlands elftal en zal Hiddink geen vervanger op roepen. Blijft de aanvaller lan ger ziek, dan zal Patrick Kluivert waarschijnlijk doorschuiven van Jong Oranje naar de A-groep. Hiddink was ontstemd dat de eerste dag van zijn voorberei ding al verstoord en dus ook nutteloos was. Vandaag gaat hij met vijftien man aan de slag op het trainingsveld. Hiddink: „Ik kan wel in zak en as gaan zitten, maar dat heeft geen zin. Ik word gedwongen om te improvise ren. Ik ben al blij dat Winter en Jonk er nu bij zijn. Waren de Italianen dwars blijven liggen, dan was de technische en takti- sche voorbereiding dit weekein de helemaal in duigen geval len." Voor de technische staf, het sectiebestuur en de voorlichters van de KNVB waren de voorbije 24 uur krankzinnig. Hiddink zei rode oren te hebben van het te lefoneren, Karei Jansen maakte met de fax bij de hand overuren en stond voortdurend in con tact met de Europese en de we reldvoetbalbond. Bergkamp, Jonk en Winter werden tussen alle partijen heen en weer ge slingerd. Konden ze wel of niet naar Nederland afreizen? Hiddink: „Die jongens zaten gewoon tussen twee vuren in. Ze stonden al met de tas op het vliegveld, maar werden dood leuk teruggeroepen. In paniek zijn ze volgens mij niet geraakt, radeloos werden ze er zo te ho ren wel van." Het trio Hollanders in Itali aanse dienst had zelf dit week einde wel in actie willen komen in de serie A. Tegelijkertijd wil- weer was doelman Wilfried 'ookhuis de schlemiel van EC. De Nijmeegse sluitpost ng gisteravond in het degra- ïtieduel met Go Ahead Eagles eer ongelukkig in de fout. Het istte zijn ploeg in de strijd om .veilige" vijftiende plaats :n kostbaar punt: 3-2. In de blessuretijd raapte 'ookhuis een soort terugspeel- d van Cruden op. Arbiter Jol as onverbiddelijk en kende :n indirecte vrije trap op tien leter van het NEC-doel toe. et subtiele lobje van Schen- ng eindigde op het hoofd van frdediger Van der Linden, die dgens grensrechter Dolstra I :hter achter de lijn stond. De erde overwinning voor de agles op rij (Sparta 2-1, NAC 5- en de derde fatale blunder in Brookhuis (Feyenoord, ordrecht'90) was daarmee een it. NEC-trainer Kees van Kooten, ie in Deventer woont, was oedend op Jol. „Hij was niet Ded bij zijn hoofd om in bles- iretijd deze vrije trap te ge il", bromde hij. „Het was een atuurlijke reactie van Brook- uis om uit deze scrimmage de al op te rapen. Het is hemel- irgend om op deze manier te riiezen. Echt een waanzinnige ederlaag dankzij Jol." Van. ooten kreeg lichte bijval van zijn collega Fafié. De winnende trainer noemde de zware beslis sing van Jol discutabel. De Haagse fluitist had zich kennelijk ingesteld op een kei harde degradatiestrijd. Want binnen vier minuten trok hij twee keer geel. Daarna hield de strak leidende Jol het echter bij verbale vermaningen. De vleu gelverdedigers Hulshoff (Eagles) en Nijenhuis (NEC) kregen een boeking voor pittige overtredin gen. De ambitieuze thuisploeg, die de achterstand op NEC tot twee punten terugbracht, kwam al in de negende minuut op voor sprong. Lok, even teruggevallen uit de spits, trapte finaal over een mislukt schot van Heering. Het rollertje belandde voor de voeten van Schenning, die koel afrondde, 1-0. Go Ahead, zonder het offen sieve duo Decheiver/Valk (ge schorst), was in de eerste 25 mi nuten op alle fronten de betere ploeg. De ploeg van Fafié tikte met verzorgd voetbal het zwal kende NEC in hoog tempo van de mat. De Eagles verzuimden echter het grote overwicht in cijfers uit te drukken. De Nijme- genaren, die aanvaller Kooistra (voor Van Eijkeren) halverwege de eerste helft geblesseerd kwijt raakten, konden zich dank zij de lankmoedige houding bij de thuisclub enigszins herstellen. De gelijkmaker in de 26e mi nuut kwam niettemin onver wacht. De strenge Jol zag in een duel aan de zijkant tussen Ver- kuyl en Pothuizen als één van de weinigen in de Adelaarshorst een strafschop. Cruden passeer de Hiele moeiteloos, 1-1. NEC was terug in de wedstrijd en kreeg vijf minuten voor de rust zelfs een prachtige kans op een voorsprong. Na een botsing tus sen Hiele en Lok, ver buiten het strafschopgebied, kon Pothui zen vrij intikken. Verkuyl blok keerde het slappe schot in de le ge doelmond. Vlak v.oor de pauze trachtte aan de andere kant verdediger Verhoeven een vrije trap van Arts te stoppen. Dat lukte echter maar half. Tegen het verdwaal de schot had Brookhuis geen verweer, 2-1. NEC moest op nieuw op jacht naar de gelijk maker. Uit een voorzet van Cru den herstelde Lok, met dank aan de verkeerd dekkende Mar- bus, in de 53e minuut het even wicht. Het enerverende duel kon daarna alle kanten op. Bei de ploegen bleven met drie spit sen de overwinning zoeken. De scheidende doelman Hiele voorkwam in de slotfase met twee prachtige reddingen op doelpogingen van Pothuizen en Cruden een nederlaag voor de Eagles. De late en geruchtma kende, overwinning was nadien even verrassend als onverdiend, gezien het spelverloop. COREBORD SPORTPRIJSVRAGEN in van 21 april 13-15-17-19-21-25-27-34-37- .'-45-47-51-55-58-68-77 nder voorbehoud). edivisie Ahead Eagles - NEC 3-2 (2-1). 9 enning 1-0, 26. Cruden 1-1 (straf- :hop). 44. Arts 2-1, 53. Lok 2-2, 90. Penning 3-2 Scheidsrechter: Jol, Toe houwers 6000 Gele kaart: Hulshoff Nijenhuis(NEC) Van de Brink 1-0, 51 Van de Brink 2-0, 90. Van de Brink 3-0. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: 2200. DAMMEN STADSKANAAL NK, twaalfde ronde: Thijssen - H. Jan sen 1-1, Clerc - Wesselink 1-1, Meijer - G. Jansen 1-1, Krajenbrink - Van der Kooij 1-1, Van Aalten - Scholma 1-1, Van der Zee - Van der Pal 1-1, Zwart - Van Leeuwen 0-2. Stand: 1. Scholma 17. 2. G. Jansen 16. 3 H. Jansen en Meijer 14, 5. Thijssen 13, 6. Van Aalten. Clerc, Van Leeuwen en Van der Zee 12, 10. Krajenbrink 11. 11. Wesselink 10, 12. Van der Pal 9, 13. Van der Kooij en Zwart 8. SNOOKER SHEFFIELD WK, Tweede ronde (best-of-25 frames): Hendry (Sch/1) - Drago (Malta/16) 13- 6, Ebdon (Eng/10) - Davis (Eng) 13-7, O'Sullivan (Eng/9) - Morgan (Wal/8) 13- TENNIS HAMILTON Mannen, kwartfinales: Frana (Arg) Stoltenberg (Aus/2) 7-6 6-1. Spadea (VSt) - Braasch (Dui) 6 2 6-4, Shelton (VSt) - Tebbutt (Aus) 7-6 1-6 6-3, Had- ad (Col) - Morgan (Aus) 6-4 7-6. HONGKONG Mannen, kwartfinales: Courier (VSt/2) - Volkov (Rus/6) 5-7 6-2 6-3, Björkman (Zwe/5) - Enqvist (Zwe/4) 6-4 6-4, Chang (VSt/1) - Carlsen (Den) 6-3 6-2, Apell (Zwe) - FeVreira (ZAf/2) 3-6 7-6 7- NICE Mannen, kwartfinales: Rosset (Zwi/5) - Woodforde (Aus) 7-6 6-2, Alberto Costa (Spa) - Carbonell (Spa) 7-6 4-6 6-4, Ka felnikov (Rus/1) - Piolme (Fra) 6-3 1-6 6-0, Medvedev (Oek/4) - Fromberg (Aus) 6-3 6-2 den de internationals Hiddink niet tegen de haren in strijken en hadden zij respect voor zijn besluit om de hele groep vroeg tijdig bijeen te roepen. Hiddink had hen voor de interland tegen Malta al duidelijk gemaakt dat hij voor de cruciale duels (Tsje chië uit, Wit-Rusland uit en Noorwegen thuis) zijn poot stijf zou houden. Wim Jonk: „Ik had graag voor Inter gespeeld. Maar ik kan ook begrijpen dat de bondscoach ons bij elkaar wil hebben. Daar om heb ik er ook niet moeilijk over gedaan. Er is met Hiddink van tevoren goed overleg ge weest." Hiddink meent dat zijn eisen niet onredelijk zijn. „Ik wil dat ze woensdag klaar zijn voor de interland. Met de clubbelangen hebben we nu even niets te ma ken. Het is een bittere noodzaak voor deze groep en voor het Ne derlandse voetbal in het alge meen dat we ons kwalificeren voor het EK in Engeland. Het duel met de Tsjechen- is net even te belangrijk om af te stap pen van allerlei principe-afspra ken. Dat is de enige reden waar om het reglement nu in werking diende te treden", verklaarde Hiddink de rigoureuze maatre gelen, waarmee de KNVB Lazio Roma en Inter Milaan te lijf ging- kerkrade gpd Het nieuwe Roda JC krijgt steeds meer gestalte. Sportief gezien lijken alle records te worden gebroken en pok de plannen voor het nieuwe stadion worden steeds concreter. Bovendien gaat het financieel uitstekend. De 'verloving' met de Koreaanse shirtsponsor Daewoo mondde gisteren uit in een driejarig 'hu welijk' ter waarde van ruim een miljoen gulden. Daarnaast ver lengde trainer Huub Stevens zijn contract met twee jaar. Hij is al sinds maart 1993 trainer van Roda JC. Zijn assistent blijft Eddy Achterberg, die reeds een contract tot het jaar 2000 met Roda JC is aangegaan. Kortom, Roda JC lijkt klaar voor de nabije toe komst. Gisteravond ontving Roda JC de Kerkraadse gemeenteraad en ontvouwde de ambitieuze plannen voor een nieuwe voetbal- tempel op de lokatie De Beitel/Locht. Financierings-technisch lijken de belangrijkste hobbels overwonnen. Het is nu zaak om op korte termijn de bouwplannen in te dienen bij de gemeente Kerkrade. Roda JC hoopt dat medio volgend jaar de eerste spade de grond in kan voor een arena, die pal voor het seizoen '97-'98 in gebruik kan worden genomen. Met de bouw is een bedrag ge moeid van circa 55 miljoen gulden. De capaciteit bedraagt 12.000 tot 15.000 zitplaatsen. Het contract met de Koreaanse autofabrikant Daewoo werd gisteren met drie jaar verlengd. Daewoo volgde begin dit kalen derjaar Winters advocaten op als shirtsponsor. Daarnaast zette Huub Stevens zijn krabbel onder een tweejarige verbintenis. Cees Marbus van Go Ahead (rechts) in duel met Cees Lok van NEC. De Eagles wonnen met 3-2. foto anp steenwuk gpd FEDERATION CUP Vrouwen, wereldgroep, eerste ronde Frankrijk - Zuid-Afrika 1-1. Halard - Coetzer 2-6 4-6, Pierce - Kruger 6-4 6- IJSHOCKEY BRATISLAVA WK B-landen: Nederland - Denemarken 3-2 (0-0 3-1 0-1). 21. Eimers 1-0, 23. Houben 2-0, 31. Hansen 2-1, 36. Li vingston 3-1. 49. Nielsen 3-2. Scheids rechter: Zemskov (Oek). Toeschouwers: 300. Strafminuten Nederland: 16. De nemarken: 8. Harrie Dassen verlengt zijn con tract als bondscoach van de va derlandse korfballers niet. Vol gens een persbericht van het KNKV omdat de Steenwijker 'graag bondscoach zou willen zijn in een land waar de korfbal sport nog in de kinderschoenen staat'. Zuid-Afrika wordt als voorbeeld genoemd. Het ligt wat genuanceerder, volgens Dassen. „Maar Zuid-Afrika heeft er wel iets mee te maken". „Aan mijn besluit ligt een complex aan factoren ten grondslag. Privé-omstandighe- den zoals werk en gezin, en ook korfbalzaken. Het WK in no vember is een uitdaging, dat klusje moeten we klaren. Maar verder kan het Nederlands korf balteam eigenlijk niet verliezen. Als je sport bedrijft, moet je ook kunnen verliezen. Daarom is het voor mij minder aantrekke lijk geworden. Je wilt streven naar iets hogers, maar dat is er niet. Dat is misschien het nood lot als je in het korfballand bij uitstek woont". De laatste jaren voor zijn be noeming tot bondscoach profi leerde Dassen zich vooral als crisistrainer. Hij nam een ploeg voor korte tijd over als er pro blemen waren of ging alleen tij dens de zaalcompetitie op de bank zitten. De Steenwijker. die vooral naam maakte bij DOS'46, is van plan op die weg door te gaan. „Maar ik ambieer ook een functie in Zuid-Afrika, al is er op dit moment nog niets concreet." -whmluch om de mond. Blos op de wangen. Plezier in de ogen. Er zijn zulke dagen dat voetbaltrainer zijn een prachtig bestaan is. Dit is zo'n dag. Het notitiebloc is opgeborgen in de regenjas. Geen tijd om te schrijven, ditmaal. Hij geniet. Flet spel wordt gespeeld zoals hij het graag ziet. Met overgave en ook en vooral, met gave. Hij is trots als een speler met twee verdedigers in de rug een hard ingepasste bal schijnbaar moei teloos doodmaakt, maakt van zijn handen een toeter en rVept over het veld goeie aanname, jongen!", waarop de speler de bal doorschuift naar een op het 1 juiste moment in het gat gelopen medespeler, weer die toeter, „en nog een goede pass ook!" Louis van Gaal, want die heeft u in het bovenstaande herkend, was in zijn element, dinsdag. (U zult denken, dinsdagAjax won toch woensdag van Bayern! Klopt. Maar dinsdag speelde Ajax op het Schoten-terrein in Haarlem voor de camera's van Die Twee tegen Feyenoord en daar gaan we het vandaag over hebben) Die Twee hebben een moeilijke winter achter de rug. Ze waren niet op dreef in die quiz van ze en om het voor ons televisie kijkers helemaal tot een zware bergetappe te maken, hadden ze nog als een blok de nationale rattenvanger van het liefdesver driet aan hun been. Die andere twee hadden het ook niet mak kelijk. Van Gaal en Van Hane- gem, bedoel ik. De één omdat er. ongevraagd, over zijn hoofd en dat van zijn overleden vrouw een brede maatschappelijke discussie over het onfatsoen van stadionbezoe kers losbarstte, de ander omdat een onnozele juf zijn integriteit open li jk ui twijfel trok. Dooi komt bij dat de één altijd maar wint en de ander vaak verliest en noch het één noch het ander schijnt om het uit te leggen een dankbare opgaaf te zijn. De één lijkt arrogant, de ander komt over als een brombeer. Helemaal wanneer ze op elkaar of Van Gaal op Feyenoord of Van Hanegem op Ajax begonnen te zeveren en te ziften, hing het mij soms meters de keel uit. Waarom zo narrig altijd? Geef elkaar eens een hand, gun de ander een andere kijk, drink sa men een biertje. Ik vraag niet of ze elkaar kerstkaarten willen sturen. Ik vraag of ze gewoon willen doen tegen elkaar, ge woon gewoon. Wat Studio Sport, Barend Van Dorp, Oprah Winfrey, de Vere nigde Naties noch de koningin ooit zou zijn gelukt, ging Die Twee gemakkelijk af. Van Gaal en Van Hanegem werden samen gebracht. Van Gaal en Van Hanegem zijn vrienden gewor den. Voor het leven. Schoten organiseert voor de al lerjongste Schoten-pupillen zijn eigen Champions League en op de agenda stond toevallig Ajax- Feyenoord', de burgemeester van Haarlem moet onwetend zijn geweest, anders was de happe ning vast nog verboden, maar hoe dan ook, Die Twee wisten het wel. Vermeegen regelde dat Van Gaal en Van Hanegem de coaching op zich namen en hel resultaat was ont-roe-rend. Van Hanegem, die de als Feyenoorders vermomde Schoten-spelertjes leerde veters strikken en geroutineerd een snotneus wegveegde en Van Gaal, die de als Ajax verklede Schotenjeugd de primaire begin selen van teambuilding bij bracht. Het werd Harryzijdank 2-2, anders was ik er nog be nieuwd naar geweest. Wat ont roerde waren niet de woorden die werden gewisseld, maar de blikken. Blikken van verstand houding. Van Gaal en Van Hanegem lachten elkaar toe. Harry's bedoeling was het na tuurlijk de Scholenboys de dag van hun leven te bezorgen, maar hij schonk juist Van Gaal en Van Hanegem een dag om niet gauw te vergeten. In de categorie sportverbroede- ring is Harry bij deze door mij genomineerd voor de Nobelprijs. (Clinton kreeg al zo'n beeldje voor het samen voorde foto graaf laten poseren van Arafat en Rabin, een prestatie welke in het niets zinkt vergeleken bij de vredes missie van Die Twee). i

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21