Zes weken puzzelen voor Ronald McDonald Huis rfüb 2 weken Amerika - UMË Superhoofdprijs: G®B NBBS REIZEN WEEKPRIJZEN indroMuger KLERKS Hoe doet u mee? Vanaf vandaag houdt het Leidsch Dag blad in samenwerking met de Stichting Ronald McDonald Huis Leiden zes za terdagen (tot en met 27 mei) een puz zelactie. Dat als onderdeel van een gro te, regionale actie om de financiële las ten van het gelijknamige opvanghuis voor jonge, ernstig zieke patiëntjes aan de Boerhaavelaan in Leiden te verlich ten. Het idee achter het eerste Ronald Mc Donald Huis ontstond 21 jaar geleden in de Amerikaanse stad Philadelphia. Een initiatief van ouders van een kan kerpatiëntje om in de directe nabijheid van een groot ziekenhuis een huis in te richten waar familie die van 'ver' kwam tijdelijk kon verblijven, kreeg (geldelij ke) steun van McDonald's, de wereld wijde hamburgerketen. Uit erkentelijk heid daarvoor vernoemde men het huis naar Ronald, de huisclown van de fir ma. Het succes van de Ronald McDonald Huizen bleef ook aan deze kant van de grote plas niet onopgemerkt. In 1985 had Amsterdam de Europese primeur. Nadien volgden in Nederland Utrecht, Groningen en Nijmegen. In 1993 open de Elco Brinkman het vijfde Ronald Mc Donald Huis in Leiden. Een Ronald McDonald Huis als aan de Boerhaavelaan in Leiden is geen ho tel. De kinderkliniek van het aanpalen de ziekenhuis wijst ouders van zeer ern stig zieke kinderen op de mogelijkheid om tijdelijk gebruik te maken van de accommodatie zodat zij niet steeds heen en weer behoeven te reizen. Want patiëntjes die, zoals bijvoorbeeld in het AZL, een beenmergtransplantatie moe ten ondergaan, komen vaak van ver. Voor kind en genezingsproces is het van belang dat ouders in de buurt verblij ven. Het Huis in Leiden beschikt over 17 gastenkamers waarvan 4 eenper soonskamer en een kamer voor minder validen. De overkoepelende Stichting Ronald McDonald Kinderfonds participeert in de oprichting, de kredieten en neemt de pr en de landelijke acties voor haar re kening, maar het is wel de bedoeling dat een Huis in het tweede jaar „zelf zijn broek kan ophouden", zoals be stuurslid Jan Karstens dat uitdrukt: „In die fase zijn we beland en vandaar een grote actie om geld bijeen te krijgen." RONALD MCDONALD HUIS LEIDEN Maak nog deze zomer een reis voor twee personen voor een pe riode van twee weken naar onder meer het zonnige Miami, Florida Amerika. Dat is de superhoofdprijs in deze puzzelmarathon. Degenen die na zes weken puz zelen de sleutelzin hebben gevon den en tijdig hebben ingestuurd komen voor deze reis in aanmer king (lees voor preciese voorwaar den het bericht 'Hoe doet u mee?'). Deze prachtige superprijs is ge schonken door vliegmaatschappij Martinair en de reisorganisatie NBBS Reizen uit Leiden. Dankzij de internationale autoverhuurder Hertz staat twee weken een auto mobiel ter schikking. NBBS Reizen en Martinair heb ben op de wereld een mooi plekje uitgezocht waar prijswinnaar of prijswinnares (met reisgenoot) aangenaam kunnen vertoeven. Dat is natuurlijk weer Amerika gewor den. Martinair heeft een traditie opgebouwd met reizen naar dat land, met tal van bestemmingen als Florida en Orlando. NBBS Reizen organiseert overi gens niet alleen reizen naar Miami. Het reisprogramma biedt u onbe perkte vakantiemogelijkheden door de USA en Canada. Losse componenten, maar bijvoorbeeld ook fly drives en compleet verzorg de arrangementen. De lijfspreuk van NBBS Reizen: Gewoon soor de States reizen kan altijd nog! NBBS heeft voor de winnaar een fraai hotel geregeld voor een week in september. Het bekende Surfsi- de Beach Hotel in Miami Beach staat garant voor een week aange naam verpozen. De tweede week kunt u er op uittrekken met de au- lo van Hertz (onbeperkt aantal ki- lomters) om andere delen van Flo rida of de USA te bekijken. Naast deze superhoofdprijzen zijn er nog verschillende andere hoofdprijzen te winnen: twee tic kets naar een bestemming in Euro pa, voor 1500 gulden O'Neill-kle- ding, een lang weekeinde .Grand Dorado. Winkelen tot een 1500 gulden uit de O'Neill-collec- tie. Dat biedt Sportservice Benelux in Voorschoten #ian. De winnaar of winnares van deze prijs kan kiezen uit het brede assortiment van O'N eill, onder meer sportkleding, bad kleding, wetsuits en tassen. Meer dan tien bestemmingen in Europa. Daarop vliegt de Neder landse vliegmaatschappij Transa- via Airlines. Ten bate van de actie voor het Ronald Mcdonald Huis biedt het bedrijf twee tickets aan. De gelukkige winnnaar of winnares mag uit het programma van Trans- avia uitzoeken naar welke bestem ming hij of zij met partner wil vlie gen. Bossen, sporten, recreëren. Het zijn maar een paar van de vaste elementen in Gran Dorado. Dat heeft trouwens tal van recreatie parken in Nederland. Voor het goede doel heeft Gran Dorado een lang weekeinde aangeboden in een van haar parken in Nederland. Marlinair Holland 19 1 77 85 16 72 21 11 45 79 60 13 86 29 55 75 87 40 12 82 26 101 89 90 HORIZONTAAL 1 Hongaarse steppe, 6 nut, 9 som geld, 14 biersoort, 15 vogel, 16 ondernemingsvorm, 17 met ingang van, 18 Irish Republican Army (afk), 19 helder en kalm, 21 paradijs, 22 onderwijskracht, 24 hetzelfde, 26 voegwoord, 27 term uit het pokerspel, 28 sprookjesfiguur, 30 omroep, 31 deel van de mast, 32 plaats in Noord-Brabant, 33 in hoge mate, 35 voorzetsel, 36 oude naam voor Thailand, 37 dat is (afk), 38 ouderwetse meisjesnaam, 40 persoonlijk voornaamwoord, 41 nummer (afk), 42 landbouwwerktuig, 44 science fiction (afk), 46 plaats in Italië, 49 specerij, 52 tijdrekening, 54 daar, 57 tennisterm, 59 triest, 60 naaigerei, 61 bloeiwijze, 62 muziekterm, 64 onderricht, 66 dierengeluid, 67 namiddag (afk), 68 getijde, 70 editie, 71 Sicherheitsdienst(afk), 73 uitroep van afkeer, 74 bridgeterm, 75 persoonlijk voornaamwoord, 77 meisjesnaam, 78 verheugd, 80 maanstand (afk), 81 deel van een auto, 83 ijzerhoudende grond, 84 leider, 85 water in Friesland, 86 geestdrift, 88 afmeting, 91 in het jaar, 92 vulopening, 95 papegaai, 96 internationale trein, 97 de dato (afk), 98 bouwland, 99 meisjesnaam, 100 halsjuk, 101 grondsoort, 102 meetellen VERTICAAL 1 meten, 2 Spaanse uitroep, 3 alvorens, 4 vervoermiddel, 5 bewijzen, 7 beneden in iets, 8 equator, 9 zwaarder maken, 10 bijwoord, 11 meisjesnaam, 12 papegaai, 13 werkplaats, 20 mansnaam, 21 regeringsreglement (afk), 25 rund, 27 rivier in Italië, 29 verf, 34 ondiepte in zee, 39 deel van een wielerwedstrijd, 40 seinen, 43 vast en zeker, 44 ruzie, 45 insekt, 47 gevoel, 48 voornaam van Brinkman, 49 onbedekt, 50 vervoermiddel, 51 fruit, 53 Romeinse Rijk (afk), 55 Doorluchtige Hoogheid (afk), 56 water in Noord-Brabant, 58 ongeveer, 63 eskader, 65 afspraak, 66 sportartikel, 68 misere, 69 kennis, 72 aanwijzend voornaamwoord, 73 belegsel, 76 luid roepen, 78 alstublieft (Duits), 79 lekkernij, 81 noot, 82 kreupele, 84 gouverneur-generaal (afk), 87 te weten (afk), 89 tijdrekening, 90 dwaas, 93 Algemeen Inspectie Dienst (afk), 94 plaats in Friesland Lekker genieten buiten de deur in een sfeervolle en natuurlijke omgeving. Shooters Waterfront Restaurant-Bar, ge vestigd in recreatiegebied De Valkenburg- se Meren (via Ommedijkseweg) in Valken burg, verenigt al deze kwaliteiten in zich. Het restaurant stelt een dinerbon voor twee personen ter waarde van 100 gulden beschikbaar. U mag zelf uitzoeken wat u er mee koopt. Zonnestoelen, een parasol, boeken of cd's. Deze cadeaubon ter waarde van 100 gulden is beschikbaar gesteld door CB Amusement, gevestigd aan het Levendaal 79 in Le.iden. Het bedrijf is gespeciali seerd in allerlei soorten amusementsspe- len. Ook de marktkooplieden van Leiden (offi cieel: Vereniging van Ambulante Handel) laten zich met onbetuigd. Zij schenken een cheque ter waarde van 100 gulden. De bon kan worden besteed bij een van de vele kooplieden die deel uitmaken van de Leidse binnenstadsmarkt en lid zijn van de vereniging. Niet zomaar frisheid, maar een exclusief luchtje. Prestige Collections Nederland uit Weesp heeft een Anaïs Anais ge schenkset beschikbaar gesteld. De bij- I zonder aangename set bestaat uit Eau de Toilette (spray 50 ml) en Body-milk (100 ml). Het pakket heeft een waarde van 79,50 gulden. Plezier en vermaak hoef je niet ver te zoe ken. Met het hele gezin naar recreatie park Duinrell in Wassenaar, vlakbij dus. De prijswinnaar kan nog een paar mensen meenemen ook, want hij of zij krijgt maar liefst vijf kaarten cadeau. Een speciaal pakket, vooral voor de echte jeneverdrinker: 1 liter jonge jenever, 1 li ter oude 'vijf' jenever en 1 fles amandel likeur. Dat drankenpakket, ter waarde van dik 100 gulden, is geschonken doorRutte Zn, distillateurs en likeurstokers sinds 1872, uit Dordrecht. Noordwijk Space Expo geeft een uitge breide blik in de ruimte en een overzicht van technologie en apparatuur die alle maal nodig is om er te komen. Het hele gezin is welkom, want Space Expo aan de Keplerlaan in Noordwijk stelt vijf toe gangskaarten beschikbaar. Indros en Pfluger in Almere is een bedrijf dat zich bezighoudt met de gezondheid van de mens en vooral ook met produkten die nodig zijn om de mens gezond te hou den. Het bedrijf heeft een pakket vitami nes en mineralen samengesteld ter waar de van 75 gulden. Maak kennis met de vele soorten bier die er in Nederland te krijgen zijn. Klerks slij terijen heeft een pakket met vijf verschil lende bieren samengesteld om u eens kennis te laten maken met de vele sma ken. Als er een plek is die tot de verbeelding spreekt, is dat wel Paleis Het Loo in Apel doorn. Deze koninklijke huisvesting trekt jaarlijks veel publiek dat een kijkje neemt in de zalen en vertrekken van het paleis. De gelukkige winnaar van deze prijs krijgt vijf toegangsbewijzen. Knippen, wassen, watergolfen of föhnen. Kapsalon Van Tongeren, met vestigingen aan de Doezastraat 13 en het Levendaal 104 in Leiden, wil de winnaar of winnares van deze prijs eens onder handen nemen. Hem of haar staat een uitgebreide behan deling te wachten door een bekende Leid se kapper. Een stevige zaklantaarn ter waarde van 25 gulden, beschikbaar gesteld door het Leidse bedrijf Boogert aan de Hallenweg in Leiden. Madurodam, Den Haag, typisch Holland, 25 maal verkleind. De rollen zijn hier om gedraaid; je kijkt over de daken van de ge bouwen die in het dagelijks leven toren hoog boven je uitsteken. Oog in oog met de klok op de toren van de St. Jan Kathe draal in Den Bosch. De winnaar of winna res van deze prijs mag met vier anderen een gratis bezoek brengen aan de grote, kleine stad. Swaak, beeld en geluid, een eerlijke zaak. Deze bekende winkel aan de Haarlem merstraat stelt een .Sony Walkman ter waarde van 49,95 gulden beschikbaar voor de puzzelactie. Het is weer voorjaar, de tuinen komen langzaam weer in bloei. Intratuin stelt een cadeaubon van 25 gulden beschik baar voor de aankoop van bijvoorbeeld planten of andere materialen die van pas komen in of rond de tuin. Het Leids Naaimachinehuis aan de Maarsmansteeg 8 is een gespecialiseerde zaak in alles wat met dit 'hand- en machi- newerken' te maken heeft. Deze winkelier stelt 2 cadeaubonnen ter waarde van 20 gulden beschikbaar. Amusement speelautomaten DE LEIDSE /WOENSDAG- en ZATERDAGMARKT\ 9 oudste markt aan het water!!! o/Jnaï^/Inals (raohnrvl) MXDURODAMs» SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL BV SA Rutte Zoon Los de puzzel op en vul in de balk de letters in die overeenstemmen met de cijfers in de puzzel. De zin die vervolgens in de balk ontstaat, schrijft u op een geldig gefrankeerde briefkaart (70 cent) en plakt 2,50 gulden of meer aan geldige Nederlandse postzegels bij voor het Ronald McDonald Huis. U stuurt de briefkaart aan: Leidsch Dagblad. Actie Ronald McDonald Huls, Postbus 54. 2300 AB Leiden. De oplossing van Puzzel 1 moet uiterlijk WOENSDAG 3 MEI 1995 OM 14.00 UUR bij het Leidsch Dagblad binnen zijn. Diezelfde middag trekt de Leidse notaris mr. J. Karstens de winnaars. ALLEEN BRIEFKAARTEN met daarop de oplossing worden geac cepteerd en maken een kans op een prijs. U kunt zo vaak insturen als u wenst. U maakt daarmee grotere kans op een van de prijzen en steunt bovendien nog eens ex tra het goede doel. Om voor de HOOFDPRUZEN in aanmerking te komen moet u een sleutelzin insturen. Die is opge bouwd uit de letters die in de bal ken in de grijze vakjes staan. Het is dus verstandig de puzzels of die letters te bewaren. In de laatste af levering van de puzzelmarathon (zaterdag 27 mei) leest u hoe u die zin kunt insturen. De oplossing van puzzel 1 als mede de prijswinnaars worden za terdag 6 mei gepubliceerd in het Leidsch Dagblad. De oplossing van de laatste puzzel (27 mei) alsmede de sleutelzin en de prijswinnaars verschijnen in de krant van zater dag 10 juni 1995 De winnaars krijgen allemaal ook schriftelijk be richt. Alle prijzen ten behoeve van de ze puzzelactie zijn geschonken door bedrijven en particulieren Dat betekent dat dé opbrengst voor honderd procent ten goede komt aan het Ronald McDonald Huis. Mensen die direct of indirect bij de actie ten bate van het Ronald McDonald Huis zijn betrokken mogen deelnemen, maar komen niet in aanmerking voor de prijzen Voor deze actie is bij besluit van burgemeester en wethouders van de gemeente Leiden d.d. 31 maart 1995 toestemming verleend Over de uitslag van de puzzel kan niet worden getelefoneerd of gecorrespondeerd. Het is niet mo gelijk en niet toegestaan aan win naars de waarde van prijzen in geld uit te keren.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17