'Ik zie me wel bij Ajax blijven" 'Een gouden tijd bij een unieke club' Italianen: 'Dit is de mooist denkbare finale' KNVB dreigt Lazio en Inter met UEFA-sancties Sport Aantal molestaties loopt langzaam terug chef willem spierdijk, 071 -356464, plv -chef rob onderwater, 071 -356463 Alkmania verslaat Randstad Sport voorschoten Alkmania heeft gisteravond het op zondag 9 april bij een 1-0 voorsprong gestaakte duekegen Randstad Sport met 2-0 gewonnen. Raymond Kroeze verzorgde de tweede goal. Charley Hogenboom had Alkmania anderhalve week eerder al naar 1-0 geschoten. De wedstrijd werd toen in de 42e minuut gestaakt omdat de op een rode kaart getracteerde Randstad spe ler Yacha Farhane scheidsrechter Vermeulen molesteerde. Alk mania bezet nu met nog een wedstrijd te spelen de tweede plaats in de eerste klasse zondag (op een punt van koploper UDO) en heeft ook nog uitzicht op de vierde periode. Frank Bloemheuvel mag weer spelen alphen aan den rün Frank Bloemheuvel is weer speelgerechtigd. Dat heeft de commissie van hoger beroep bepaald, hangende het hoger beroep dat de voetballer van ARC heeft aangespan nen. Bloemheuvel werd door de tuchtcommissie to t 15 mei ge schorst naar aanleiding van vermeende racistische uitlatingen, vorig jaar in het duel Zwart Wit-ARC. De commissie van hoger beroep doet binnenkort uitspraak. Quick Boys - Noordwijk vanavond leiden De LD-Cup wedstrijd tussen Quick Boys en Nöordwijk wordt vanavond reeds gespeeld. Op het veld van de Katwijkers trappen de zaterdageersteklassers om 19.30 uur af. Een dag later komen dë elftallen voor de competitie aan bod tegen respectie velijk ARC en Barendrecht. Het is dus niet waarschijnlijk dat de elftallen op volle oorlogssterkte uitkomen. Scheidsrechter is Douwe de Haan. De competitiewedstrijd FC Lisse - Zwart Wit begint morgenmid dag niet om 15.00 uur, maar om 18.00 uur. 'Klinsmann vertrekt naar Bayern' muenchen De Duitse spits Jürgen Klinsmann zal Tottenham Hotspurs aan het eind van dit seizoen verlaten om bij Bayern München te gaan voetballen, dat heeft de Mtinchener krant TZ gisteren bericht. Volgens de krant, die zich baseerde op niet bij naam genoemde bronnen, waren Klinsmann en Bayern het eens over een con tract voor vier jaar dat zaterdag ten huize van Bayern-voorzitter Franz Beckenbauer in het Oostenrijkse Kitzbühel zal worden on dertekend. Schorsing en boete voor Möller frankfurt De Duitse voetbalbond heeft middenvelder Andreas Möller van Borussia Dortmund voor twee wedstrijden geschorst en een boete van 10.000 mark gegeven wegens een duik in het strafschopgebied van Karlsruhe die Borussia een strafschop en een doelpunt opleverde. Borussia won door de 'schwalbe' van Möller de wedstrijd tegen Karlsruhe met 2-1. Nederlands jeugdteam naar huis doha» Het Nederlands jeugdteam komt naar huis. De 3-0 ne derlaag tegen Portugal betekende gisteren de uitschakeling op het WK. Voor aanvang van het WK leek het team, dat de acht beste spelers miste vanwege clubbelangen, vrijwel kansloos. Te gen Portugal bewees het Nederlands elftal waarom. De eerste 25 minuten gingen nog, Oranje kon het tempo aardig bijbenen. Een fout van doelman Jim van Fessem (hij veroorzaakte een strafschop) leidde de ondergang van Oranje in. Zaragoza en Arsenal naar finale londen/genua» Real Zaragoza en Arsenal hebben de finale be reikt van het Europese toernooi voor bekerwinnaars. De Span jaarden verloren in Londen de halve finale tegen Chelsea met3- maar door de 3-0 thuiszege bekert Real Zaragoza verder. Arsenal, dat thuis met 3-2 Sampdoria had verslagen, won pas na het nemen van strafschoppen. Die waren noodzakelijk na de 3-2 eindstand. Bij de Engelsen benutten drie spelers een penalty; de Italianen maakten er twee. milaan jurriaan van wessem gpd-verslaggever AC Milan maakt zich op voor zijn 22ste finale om een interna tionale hoofdprijs. In de afgelo pen zeven jaar bereikte de Itali aanse voetbalclub vijf keer de eindstrijd om 'de beker met de grote oren'. Flet zijn getallen, die imponeren en zelfs de fraaie score van Real Madrid uit de oertijd van de Europa Cup (zes op zeven) benaderen. De eindstrijd tegen Ajax, op woens dag 24 mei in Wenen, wordt al gemeen beschouwd als het laatste avontuur van een gou den generatie. In de afgelopen jaren namen de Italiaanse media al vaker af scheid van AC Milan als impe rator van het mondiale voetbal. Telkens keerde de club terug aan de top. In 1991 na het ver trek van trainer Sacchi, in 1993 na het afscheid van Gullit en Rijkaard en in november nog na de dubbele victorie van Ajax op Milan en ontluisterende verlies- partij tegen Velez Sarsfield om de wereldcup. Het zegt veel over de mentale kracht van spe lers en trainer, dat ze na de te genvallers eind vorig jaar zijn blijven geloven in een nieuwe EC t finale. In een serie van zeven wed strijden (tegen Arsenal om de Supercup en Casino Salzburg, Benfica en Paris SG in de Champions League) heeft de ti telverdediger de internationale allure herworven. De samen stelling van de ploeg is ten op zichte van het vorige seizoen nauwelijks veranderd, maar AC Milan telde uitgerekend tegen Ajax een flink aantal invallers. In Amsterdam speelden bijvoor beeld onbekende jongens als Orlando, Stroppa, Sordo en Na- va. Bovendien was Gullit toen nog in het roodzwarte shirt ge huld. „Ajax krijgt in Wenen te ma ken met een ander Milan," be loofde trainer Capello woens dagavond na de winst op Paris SG. „Dat neemt niet weg dat ons een heel zwaar karwei wacht. Ajax is een uitstekende ploeg, maar dat heb ik al gezegd voor de eerste wedstrijden in dit seizoen. Ik verwacht een prach tige finale." Capello meent dat AC Milan de successenreeks kan voortzet ten omdat de club zich telkens op tijd heeft aangepast aan nieuwe situaties: „Er staat nu een relatief jonge en fitte ploeg. De 'oude draken' zijn uitste-' kend vervangen." In de Italiaanse media wordt Ajax beschouwd als de zwaarste tegenstander, die AC Milan kon treffen in de eindstrijd. 'Het is de mooist denkbare finale', kopte gisteren het dagblad La Stampa. 'Milan is bellissimo', blokletterde La Gazzetta dello Sport. Voor Luis Fernandez, de verslagen coach van PSG, is AC Milan de grote favoriet. „Ik houd een beetje van Ajax, maar eerlijk gezegd denk ik dat AC Milan als team veel sterker is." Louis van Gaal is in voor contractverlenging Kleine oogjes met hier en daar een wal, zie daar de al machtige Ajacieden een dag na de fraaie triomf op Bayern. Vermoeid maar gelukkig. „Ja hoor, we zijn de stad nog even ingeweest", is Mare Overmars de vragen stellers voor. Louis van Gaal ook? Nee. „Ik deed in de foyer van het Olympisch stadion het licht uit, toen vond ik het wel mooi geweest." amsterdam edwin struis gpd-verslaggever Ajax en Louis van Gaal, dat is een relatie die nog wel even standhoudt. De huwelijkse voorwaarden lopen eind vol gend seizoen af, maar nu al laat de oefenmeester doorscheme ren in te zijn voor een contract verlenging. „Ja, ik zie mezelf wel bij Ajax blijven. Als ik weg had gewild, was ik al lang wegge weest. Eind vorig jaar waren er wat aanbiedingen." Hij liet ze schieten, omdat hij het naar z'n zin heeft in de Wa tergraafsmeer. En omdat z'n einddoel, van Ajax een topclub maken die elk jaar meestrijdt om de Europese hoofdprijzen, nu echt vorm begint te krijgen. Een Europacup-triomf straks op AC Milan brengt dat ideaal weer een flinke stap dichterbij, hoewel Van Gaal helemaal niet zo. onder de indruk is van de ploeg die in de laatste zes Euro pa Cup 1-finales vier keer op draafde en drie keer de belang rijkste trofee won. Van Gaal: „Parma en Juventus, dat is pas top of the bill. Wat zegt mij nou zo'n Champions League. Dat wordt allemaal zo opgeblazen door de media en de commer cie. Bayern staat zesde in de competitie, Milan vierde - dét is de realiteit." Daarom weet de trainer nu al dat de druk straks in de finale bij Milan ligt. „Wij zijn al ge plaatst voor de Champions Lea gue, wij worden kampioen. Milan moet de finale winnen om zich te plaatsen. Dat hield ik de spelers ook voor voorafgaan de aan de wedstrijd tegen Bayern. Bij de tegenstander lag de druk, niet bij ons." Voor één ding heeft hij z'n volgelingen inmiddels gewaar schuwd. AC Milan zal geen middel onbeproefd laten om straks in Wenen te zegevieren. Tot dit stukje psychologische oorlogsvoering behoort onder meer het op hol brengen van spelershoofden met zogenaam de miljoenenaanbiedingen. Toen Milan wist dat Paris St. Germain de volgende tegen stander was, werden de pijlen gericht op Georghe Weah, nu zal de aandacht zich verplaat sen richting 'De Meer'. „Ik heb ze voor alle zekerheid gewaar schuwd, maar ik denk dat het wel los zal lopen. Zo zou See- dorf in de belangstelling staan van Parma en Juventus, ik heb het aan z'n spel niet kunnen Louis van Gaal: „Als ik weg had gewild, was ik al lang weg geweest." merken." Toch houdt de Avenhorner er rekening mee dat hij spelers kwijt zal raken volgend seizoen. Het gaat daarbij echter om jon gens van het tweede echelon, zoals John van den Brom, Tarik Oulida en Peter van Vossen. „Ik kan me best voorstellen dat Van den Brom elke week wil spelen. Dat geldt ook voor Van Vossen. Als ze wegwillen, mogen ze gaan. Dat geldt voor elke speler bij Ajax. Dat roep ik trouwens al driejaar." De plaatsen die vrij komen in de selectie worden opgevuld door spelers van buitenaf. Het verlanglijstje van Van Gaal ligt inmiddels bij het bestuur. De oefenmeester wil niet wachten tot de plaatsen in de selectie ook daadwerkelijk zijn vrijgeko men, hij wil eerder tot daden ARCHIEFFOTO ANP overgaan. Aan doorstroming uit de befaamde eigen jeugd heeft hij niet genoeg. „Per seizoen stromen er hooguit twee door. En dan moet de positie ook nog vrij zijn. Seedorf en Kluivert zijn op meerdere posities inzetbaar. Nordin Wooter heeft 't wat dat betreft moeilijker. Dat is een pure rechtsbuiten. Maar hij heeft wel Finidi George voor zich." Ard Schenk wil niet in KNSB-bestuur haarlem gpd Als er hommeles is binnen de KNSB, valt onmiddellijk de naam van Arfl Schenk als 'troubleshooter'. Bart Veld kamp opperde na het vertrek van David Meijer, dat de oud-schaatskampioen ge knipt is voor het voorzitter schap van de bond. Schenk peinst er evenwel niet over toe te treden tot het dagelijks bestuur van de KNSB. Schenk: „Wat heb ik te zoeken bij de schaatsbond? Niets. Ik heb me in het verle den genoeg ingespannen voor de KNSB. Twee jaar ge leden was ik een seizoen voorzitter van de Begelei- dings Commissie Kernploe gen. In dat ene jaar heb ik zoveel ellende meegemaakt. Bovendien vond men het toen een plezierig idee om dat orgaan op te heffen. Zoals de zaken nu gestructu reerd zijn binnen de schaats bond, zie ik er geen heil in om de draad weer op te pak ken." Volgens Schenk is de tijd nu rijp om een bezem door de bond te halen. „Het stuur moet rigoureus om. Er moet een sectie topsport komen, die los wordt gekoppeld van de toerisme-poot. Dertig jaar geleden zijn de kunstijsba nen geïntroduceerd. Sinds dien is veel veranderd. Schaatsen aan de top is pro fessioneel geworden. Dat past niet langer bij het ijs- club-gebeuren. Het top- schaatsen, het vlaggeschip, moet los van de rest van de KNSB. Net als bij de KNVB, waar amateur- en betaald voetbal aparte onderdelen zijn. De ISU gaat binnenkort de kampioenen betalen. De KNSB zal meemoeten met die stroom en de zaken niet langer tussen neus en lippen door willen regelen op de avonden en in de weekein den." Ajax in 'uit-shirt' amsterdam Ajax heeft z'n eerste 'tegenslag' met betrekking tot de Cham pions League finale tegen AC Milan geïncasseerd. De UEFA heeft bepaald dat de Italianen in het eigen rood-zwarte thuis- tenue mogen aantreden op 24 mei in het Ernst Happel-stadion van Wenen. Voorzitter Gijsman stapt na dertig jaar uit de Die Leytlie-boot eiden tim brouwer de koning ien ruzie kan hij zich ill al die iren bij Die Leythe niet herin- leren. Dat beweert Joop Gijs- nan, die na dertig jaar de voor- ittershamer heeft neergelegd. Ik heb een gouden tijd gehad lij een unieke vereniging. En iet laatste bestuur was het bes waarvan ik deel heb uitge- naakt." .outer lovende woorden van Ie 66-jarige Leidenaar, die van- ivond op de algemene leden- 'ergadering van de Leidse roei- 'ereniging met een vleugje wee- noed afscheid neemt van het ^pestuur. Wat rest is een bonds- ünctie en het erevoorzitter- chap van Die Leythe. „Mis- chien krijg ik de notulen nog er inzage, maar ik besef dat ik looit meer voor een bestuurs- unctie zal worden gevraagd", 'erzucht Gijsman, die volgens iet rooster nog een termijn van' irie jaar had mogen 'doorrege ert'. Gijsman, die vijf jaar gele st len zijn afscheid al aankondig- 3 le, hield zich echter aan zijn Voord. „Het is net als wanneer besluit te stoppen met fiet- ien: je weel dat het nooit meer erugkomt." Maar een sombere indruk naakt Gijsman allerminst. Er itten ook voordelen aan het ïeerleggen van de voorzitters- ïamer. Die Leythe is, zij het 'oetje voor voetje, terecht geko- nen in het tijdperk van beleids nota's en computerbestanden, in Gijsman dateert nog uit de ijd, dat de vereniging letterlijk net de hand moest worden op- .n uitgebouwd. „Ik ben geen nan voor het schrijven van no- a's. In dat opzicht ben ik lui. aat mij maar lekker knutselen )ij Die Leythe." Faardig Want een hamer ligt hem beter n de hand dan een pen. Ook de 'oorzittershamer hanteerde hij 'aardig, al had hij hem zelden om de orde te handha ven. „Dat heeft te maken met Ie unieke sfeer bij Die Leythe. Wij zijn zelfs met 500 leden één |rote familie. Roeien is een typi sche familiesport. Zo is mjjn fa- nilie met vijf leden het best ver- egenwoordigd bij Die Leythe." De tijd dat de voorzitter alle Joop Gijsman: „Ik geloof niet dat ik in al die jaren een bestuursvergadering heb gemist." leden bij name kende, behoort echter tot het verleden. „Dat kan ik niet meer bijhouden. Maar die sfeer is gebleven, al ben ik er wel benauwd voor of het standhoudt. Aan het nieuwe bestuur zal het niet liggen, want ik heb nog nooit zo'n gemoti veerde ploeg bij elkaar gezien. Ik zal het contact missen, want als je er geen deel meer van uit maakt, loop je zo achter." Gijsman beseft dat Die Leythe onder zijn leiding op een kruis punt terecht is gekomen. De burgervereniging aan de Mors- weg barst bijna uit haar voegen. „Dat heeft ook voordelen. Wij moeten bijzonder selectief zijn bij de aanschaf van nieuwe bo ten, want de loods puilt uit. Door het toenemende aantal oudere en zwaardere roeiers hebben we ook meer grote bo ten nodig. We zouden eigenlijk moeten uitbreiden. Aan de kan tine moet ook nodig wat wor den gedaan. En de indoortrai- ning baart me zorgen. Het komt voor dat onze roeiers van een zaaltje in de Kagerstraat be zweet door de stad moeten fiet sen om bij Die Leythe te kun nen douchen." Florijn Dat lijkt in de verste verte niet op een topsportbenadering. Toch vindt Gijsman dat zijn vereniging ook die geleding recht moet doen. De club die olympisch kampioen Ronald Florijn (Seoul 1988 voortbracht) levert op gezette tijden talenten af, die - al dan niet bij een ande re vereniging - de nationale top halen. Maar wedstrijdsport kost geld en Gijsman („Ik sta bekend als zuinig") is dé laatste om dat over de balk te gooien. Zo ge niet een aanstormend talent als Femke Dekker vanuit Die Ley the nauwelijks geldelijke onder steuning. „Je moet er alleen voor oppassen dat iemand van wege de centen afhaakt." In zijn tijd had Gijsman altijd de gewoonte om bij moeilijke beleidsbesluiten te wikken en te wegen. „Vergelijk het maar met zeilen. Dan ga je ook laverend op je doel af. Onderweg kun je nog eens wat bijstellen. Op die manier hield Gijsman, die zelf alleen voor toertochten in de boot stapt, de voorzitters hamer dertig jaar in handen. Kennelijk tot volle tevredenheid van de rest van Die Leythe, „al was er wel eens iemand die op mijn stoel zat te loeren. Maar daarbij ging het puur om de macht en dat vind ik verschrik kelijk. Ik vind overleg belangrijk, al ging dat de eerste twintig jaar geamakkelijker dan de laatste tijd. Tegenwoordig is er veel meer discussie." Hoewel de 'consument' ook bij Die Leythe kritischer is ge worden, lukt het de Leidse roei FOTO HENK BOUWMAN ers nog altijd service te verlenen aan nieuwe leden. „Zonder trai ners té betalen, want dan kom je al gauw in het zwarte circuit terecht. Wij hebben een instruc tiesysteem waarbij leden na één jaar twee nieuwe leden oplei den. Eigenlijk is dat te streng voor onze vereniging, maar het werkt prima. Het mes snijdt aan twee kanten, want door ande ren uitleg te geven ga je zelf ook met sprongen vooruit." Nu hij bij Die Leythe een stapje terugdoet, kan Gijsman zijn tijd anders indelen. „Mis schien komt er wat meer van roeien, knutselen en het uitvoe ren van representatieve taken waar het bestuur niet aan toe komt. En eindelijk kan ik eens een normale vakantie plannen. Want ik was altijd die idioot die zijn vakantie opnam tussen twee bestuursvergaderingen. 'Ik geloof niet dat ik er in al die ja ren één heb gemist." zeist marcel van der kraan gpd-verslaggever De KNVB heeft de Italiaanse clubs Inter Milaan en Lazio Ro ma gedreigd dat men de UEFA zal inschakelen, als Dennis Bergkamp, Wim Jonk en Aron Winter dit weekeinde niet wor den vrijgegeven voor het trai ningskamp van het Nederlands elftal in Noordwijk. Zowel Inter als Lazio heeft de ze week te kennen gegeven er niets voor te voelen de Oranje internationals af te staan. Beide Italiaanse clubs zijn in een felle strijd om Europees voetbal ver wikkeld en menen dat in deze fase van het seizoen de compe- titiebelangen groter zijn. Lazio staat op de vijfde plaats en denkt Winter hard nodig te heb ben in de derby tegen AS Roma. Hoewel de Nederlander afgelo pen weekeinde bij de terugkeer v.an Paul Gascoigne in het team op de bank zat, is hem gister avond plotseling weer een ba sisplaats toegezegd. Winter had gistermiddag al willen vertrekken naar Neder land, maar liet de voor hem be sproken vlucht lopen omdat hij zich moest melden op het trai ningscomplex van zijn club. Hetzelfde probleem deed zich voor met Bergkamp en Jonk, die zich vanmiddag net als de rest van de selectie in Noordwijk dienden te melden bij Guus Hiddink. Aron Winter verklaarde gis teravond 'doodziek' te zijn van het gekonkel achter zijn rug: „Ik probeer me er zo min mogelijk van aan te trekken, maar die voortdurende onzekerheid gaat toch aan je knagen. Alle betrok ken partijen lopen met elkaar te bekvechten en uiteindelijk is er eentje de pineut: dat ben ik." Winter rest vandaag niets an ders dan ook de vrijdagtraining bij Lazio Roma bij te wonen. KNVB-woordvoerder Ger Stolk liet weten dat de KNVB dit keer op zijn strepen zal staan. „We hebben de Italianen gewe zen op de reglementen. De bond zal niet schromen om de UEFA in te schakelen. Hiddink heeft zich bij voorgaande inter lands, tegen Malta en Luxem burg, zeer coulant opgesteld. Voor de cruciale wedstrijden, zoals tegen Tsjechië en Wit- Rusland, wil hij de groep echter tijdig bij elkaar hebben. Boven dien heeft de UEFA niet voor niets vaste speeldata aangewe zen, zodat deze problemen zich niet meer zouden voordoen. De Italianen hebben besloten toch een heel competitieprogramma af te werken. Dan moet men niet gek opkijken dat er spelers worden opgeëist," aldus Stolk. Sectiebestuurslid Theo Aal- bers meent dat het reglement van de UEFA heel duidelijk is: „De spelers moeten vijf dagen voor een wedstrijd aanwezig zijn. Zoniet dan volgen er sanc ties. Wil de FIFA haar eigen re glement niet ontkrachten, dan moeten die sancties er gewoon komen. Bergkamp, Jonk en Winter zullen vijf dagen voor de interland tegen Tsjechië en vijf dagen na de interland worden geschorst. Dat betekent zelfs dat ze twee wedstrijden voor hun club gaan missen. Het is voor ons op dit moment nog de vraag of de FIFA inderdaad die straf toepast, maar we gaan er wel vanuit. Het verbaast mij wel dat de clubs pas heel laat in ac tie komen. Men wist in Italië al weken dat er dit weekeinde ge speeld zou worden." Bondscoach Guus Hiddink wenste gisteravond niet vooruit te lopen op de ontwikkelingen, als het trio zich vandaag inder daad niet meldt in Noordwijk. Mede omdat Ajax de afgelopen weken zware Europa Cup-ver plichtingen had en Jong Oranje zich met Hans Dorjee in Oister- wijk voorbereidt, komt het Ne derlands elftal morgen niet in actie voor de gebruikelijke spar ringpartij in het Olympisch sta dion. Hiddink wil alleen via een aantal trainingen de groep voorbereiden op de cruciale wedstrijd in Praag. In de selectie voor Tsjechië, die Hiddink gisteren bekend maakte, is geen plaats meer voor Patrick Kluivert en Eric van de Luer. Beide spelers zijn door collega's vervangen. Van de Luer heeft zijn pjaats afgestaan aan Roda-ploegmaat Johan de Koek en IGuivert is vervangen door Peter van Vossen, die woensdagavond de hele wed strijd moest toekijken tegen Bayern Munchen. Selectie Nederlands elftal: keepers: De Goey (Feyenoord), Van der Sar (Ajax). Verdedigers: Blind en Frank de Boer (Ajax), Valckx (PSV), De Koek (Roda JC). Middenvelders: Winter (La- zio), Numan (PSV), Seedorf (Ajax), Jonk (Inter), Bosz (Feye noord). Aanvallers: Roy (Not tingham Forest), Bergkamp (In ter), Ronald de Boer, Van Vos sen, Overmars (Ajax). Het aantal molestaties van scheidsrechters in het amateur voetbal op KNVB-niveau loopt langzaam maar gestaag terug. Sinds de invoering van het „noodwetje" half februari is het aantal geweldplegingen met on geveer 15 procent verminderd. Dat bleek gisteren tijdens het eerste evaluatiegesprek tussen de KNVB en de COVS, de belan genvereniging voor arbiters. „We zijn op de goede weg, maar het is nog veel te vroeg om te juichen", liet Daan Schotting, vice-voorzitter van het sectiebe- stuur amateurvoetbal van de KNVB, in Zeist weten. De stren ge straffen tegen spelers en/of teams die een scheidsrechter te lijf gaan, blijven tot aan het ein de van dit seizoen van kracht. Na goedkeuring door de alge mene amateurvergadering in mei worden de tuchtmaatrege len officieel in het reglement opgenomen. Belangrijkste on derdeel van het nieuwe pakket is het uit de competitie zetten van een bij herhaling handtas telijke ploeg.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21