Katpu SVLV wil in derde klasse eindigen 9 WF^STRI.in Ixtuter enen en een nul Sport VAN ilNSDAG 18 APRIL 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-356463 Robin Kraan 'oor John Manuputty was het isteren niet gemakkelijk om de tan van de wedstrijd te kiezen. )e oud-prof van Blauw Wit en C Amsterdam zag geen enkele peler er bovenuit springen. De euze voor Robin Kraan (21 vas gebaseerd op de onuitputte- jke wilskracht en enthousiasme an de Utrechtse student. De itverkiezing kwam voor Robin raan als een verrassing. ,,Ik peelde voor het eerst van mijn •ven in de spits. Dit seizoen heb l de eerste seizoenshelft als jandekker gespeeld. Daarna wam mijn tweelingbroer Ge lid terug uit Marseille, waar oor ik in het tweede terecht wam. Ik heb veel gelachen, ik laak altijd grapjes. Blauw wart kon er niet om lachen. )ok niet toen ik tijdens een cor- ervan Peter van Veen (SVLV, 'd.) op de doellijn ging staan en keeper ging imiteren. Sommi- m benaderen het voetbal zo se- Over twee jaar is SVLV niet meer. Tenminste, dat is de verwachting. De Sport Ver eniging Laurentius Voor schoten, van 15 september 1925, speelt in het seizoen 1996/97 zijn laatste partij tjes. Daarna gaat het rood groene SVLV op in de nieu we fusieclub van Voor schoten. Met opgeheven hoofd als het aan voorzitter Hakker ligt. ,,We willen mi nimaal als derdeklasser eindigen. Dat is voor SVLV heel belangrijk." VOORSCHOTEN MARK BAKKER Voor SVLV is het nog een hele klus om in elk geval het komen de seizoen, het voorlaatste jaar, in de derde klasse te spelen. De formatie van Fokke van der Reijd bivakkeert dit jaargang consequent in de gevarenzone. Dat moet een fikse tegenvaller zijn voor Van der Reijd, de scheidende oefenmeester. Van der Reijd opende het seizoen met een voorzichtige speelwij ze. Daarmee zou SVLV spoedig in veilige haven zijn, zo was zijn verwachting. Het liep allemaal anders. SVLV draaide voor geen meter. Voor de winterstop doolden de Voorschotenaren zondag na zondag over de velden. ,,We za ten in een diep dal", blikte Van de Reijdt gistermiddag nog eens terug. Na de winterstop is SVLV nog niet herboren, maar de ploeg speelt aanmerkelijk beter dan in de eerste seizoenshelft. De Voorschotenaren zagen in de broodnodige winterpauze dan ook een aantal vaste krach ten terugkeren van schorsingen, blessures en buitenland. Daar naast zat de selectie vrijwel we kelijks met trainer en begelei ding om de tafel. Is de terugkeer van mensen als René Bierhuizen, Richard Zonnenveld en Gerald Kraan de injectie van het Voorschotense herstel? Deden de discussie avonden SVLV de weg omhoog inslaan? Niemand durft het ant woord in te vullen. Maar over duidelijk is in de metamorfose van een angstig, met de staart tussen de benen spelend SVLV van vóór de winterstop in een ploeg met durf en lef. Indien Ms het allemaal goed gaat, dan ebben wij het leven van een rins. Ik laat nu een huis bou ten. Daar ga ik elke dag kijken, ind ik leuk en leerzaam. Zo'n uis bouwen, dat is ook top- iort. lem: Ik heb wel eens aan ipporters gevraagd; oe kunnen jullie ou de hele week aan jax denken ?Ajax is eel leuk, maar het loet niet je leven aan bepalen. Je xoet er niet bijna af- ankelijk van wor- en, dat vind ik niet 'ht gezond meer. mmen-trainer Leen Looyen VI: moet weten wat je gebrek is. lijn gebreken zijn mijn presen- itie en mijn frustratie dat ik 'eliswaar aardig kan voetbal- 'n, maar nooit op hoog niveau jacied Ronald de Boer in De WIE ZEI DAT lsemieke Havenga, V-presentatrice en hockeyinterna- onal in Elsevier: Na jaren topsport 'ist ik wat afzien is, dacht ik. laar een kind ter wereld bren- is andere koek. EC-trainer Kees van Kooten de Volkskrant: 4/s ik tegen AZ moest, tegen Ro- ald Spelbos, dan wist ik al dat blauw van het veld zou ko len. En dat kwam niet door de rank. Negentig minuten beuk- 'n we op elkaar in en na afloop ronken we gezellig een biertje." iacied Mare O vermars in ieuwe Revue. Ik kreeg onlangs een brief van a inderen die me schreven dat un net overleden vader hele- laal gek van me was. Ze vroe- ■ti een grote kleurenfoto van ie, die op de kist schijnt te zijn lem: Ik kijk nooit naar videobeelden an mezelf. Maar anderhalve laand geleden ben ik eens naar velden van mezelf gaan kijken an de afgelopen twee jaar. Fan- istisch. Ik was echt trots op me- elf dat ik dat allemaal kon op at hoge niveau. lart Smeets in Nieuwe Revue: Ze hadden hem wijs gemaakt at je beter leerde sprinten als je et in je blote kont deed. Dus eed hij zijn koersbroek uit, lom op zijn fietsje en scheurde DEWICICVAN John Manuputty Gerald Kraan (midden) probeert namens SVLV een aanval van Blauw Zwart te stoppen. De wedstrijd eindigde in 0-0. mogelijk speelt Sjaak van de Werf vóór zijn drie mandekkers. De aanvoerder kan vaak zonder problemen op avontuur gaan, omdat het trio verdedigers (Ge rald Kraan, Zonneveld en Wou ter Vosmeer) met hun snelheid veel kunnen compenseren. Voorstopper Zonneveld heerst daarnaast in de lucht, zodat SVLV ook op dat front, ondanks de kleine Rob Hannaart in het doel, niet hoeft te buigen. Gistermiddag, in eigen huis, hield SVLV tegenstander Blauw Zwart op 0-0. Dat was eigenlijk geen verrassing, want Blauw Zwart boekte dit seizoen al veertien keer eerder een gelijk spel. De openingsfase beloofde in Voorschoten echter anders. Zowel SVLV als de gasten uit Wassenaar hadden hun libero vrijwel constant voor de laatste linie geposteerd. Het leverde een boeiend wedstrijdbeeld op. Al na drie minuten mikte Berrie van de Berg voor de thuisclub, na een goede voorzet van Vos meer vanaf links, net naast. De Wassenaarse formatie wachtte niet lang met het antwoord. Si mon Nagtegaal kwam voor open doel twee schoenmaten te kort om de knappe actie van Rob van Noort af te ronden en nog geen minuuut later redde Hannaart uitstekend op de in zet van opnieuw Nagtegaal. SVLV stond na de twee kansen van Nagtegaal onmiddellijk op scherp, maar weigerde in te binden. De thuisploeg ble'ef vol op de aanval spelen, kreeg ook kansen via Bierhuizen en Van de Berg, maar verzuimde om de wedstrijd open te breken. Het gemis aan daadkracht voor het vijandelijke doel in de eerste twintig minuten brak bei de ploegen in de resterende ze ventig minuten lelijk op. Zowel Blauw Zwart als SVLV haalde het hoge niveau van de ope ningsfase niet meer. Ook na de rust lieten beide ploegen de vlam niet meer in de pan slaan. Ondanks de offensieve bedoe lingen van de teams waren de kansrijke situaties voor de doe len op de vingers van één hand te tellen. 1AICC foto ben de bruyn Vandaar dat voorzitter Hak ker na afloop niet te lang bij het puntverlies stil wilde staan. Met de wedstrijden tegen naaste concurrent HW en het al gede gradeerde Woerden voor de boeg heeft SVLV alles nog in ei gen hand. Zeker met in het ach terhoofd dat de groen-roden de afgelopen zes wedstrijden onge slagen zijn. Heel SVLV rekent dan ook op verlenging van het derde-klasseschap. ,,We kunnen dan met een gelijkwaardige zondag en zaterdagtak in de fu sieclub van start gaan", sprak praeses Hakker hoopvol. Zo dat het typische SVLV-gevoel op zondag blijft bestaan. Ik hoop dat dat blijft, dat we dezelfde mensen op zondag blijven zien." SVLV - Blauw Zwart 0-0. Geel: l.'Ami (Blauw Zwart), Gerarld Kraan (SVLV). Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: ,,Ik heb in de wedstrijd niet ge merkt dat SVLV in degradatie- zorgen is verwikkeld. De ploeg probeerde te combineren en zocht geen toevlucht in het typi sche degradatievoetbal. Ze wil len te allen tijde naar de helft van de tegenstander. Dat is te prijzen. Ik vond Blauw Zwart de betere ploeg, maar het verschil was miniem. Ze hebben op het midden veld voetbal lend meer in huis dan SVLV. Zeker in het eerste half uur legde Blauw Zwart een aantal knappe com- binateis op de mat. Gezien de gesteldheid van het veld - die is zeer slecht - is dat knap. In de tweede helft kreeg SVLV meer controle over de wedstrijd, dat kwam ondermeer door het nog verder doorschuiven van Sjaak van de Werf, de libero die ook in de eerste helft al opval lend vaak voor zijn verdediging vertoefde. Mijn mening is dat Jan de Jong, cle trainer van Blauw Zwart, SVLV in de tweede helft in de kaart heeft gespeeld door Simon Nagtegaal en Jan de Jong jr. van positie te laten ruilen. De Jong, toch de vormgever van Blauw Zwart, kwam na deze wisseling veel te kort achter de spits te spe len. Daar kreeg hij de bal vaak met de rug naar het doel, in de scherpe dekking, aangespeeld. Voor rust speelde De Jong min der diep, waardoor hij vanuit het middenveld het spel goed kon verdelen. In de tweede helft kon hij veel minder zijn stempel op de wedstrijd drukken. SVLV speelde met minder over leg dan BlauwZwart. De ploeg van Fokke mist overduidelijk een leider in het veld. Iemand die de boel bij elkaar houdt. Nu was de veldbezetting van SVLV vaak onvoldoende. De spelers wilden graag, maar liepen zich zelf nogal eens voorbij. Zo vind ik Randy Richard een goede voetbalier, maar heb ik het idee dat hij in de wedstrijd veel te veel meters heeft gemaakt. Het beste voorbeeld van de magere veldbezetting van SVLV vond ik de rol van Berrie van de Berg. Op de rechterkant was hij de enige speler van SVLV, dit kwam omdat Gerald Kraan, de rech tervleugelver dediger van SVLV. in de mandekking op één van de twee centrum spitsen van Blauw Zwart speelde. Hier door werd Van de Berg ge dwongen om de gehele rech terflank te be strijken. Dat was voor hem ondoenlijk, ter wijl op die kant toch de moge lijkheden voor SVLV lagen. Marcel lAmi, de linksback, van Blauw Zwart is namelijk ie mand die onder druk vaak niet thuis geeft. Nu had LAmi een gemakkelijke middag. De uitslag vond ik terecht. On danks de 0-0 heb ik me niet ver veeld, ik heb een onderhoudende wedstrijd gezien. Het tempo was zeker voor rust hoog, met kansen voor beide ploegen. Voor mij verdiende geen van beiden om te verliezen. SVLV: Hannaart (6), Gerald Kraan (6), Van de Werf (6), Vos meer (6), Zonneveld (6), Van de Berg (6), Richard (7) (Hakker (- Van Veen (6), Van Aken (6), Bierhuizen (6), Robin Kraan (7). Blauw Zwart: De Boer (6), Raaphorst (6), De Haas (6), Lub- be (6), L'Ami (6), Van de Kooy (6), Jerrie van de Ploeg (6), De Jong (7), Edward van de Ploeg (6), Nagtegaal (6), Van Noort (6). John Manuputty was begin van dit seizoen werkzaam ais trainer van de w Leiden. Volgend seizoen treedt hij als jeugdtrainer bij Noordwijk in hij roncl, zette aan en sprintte weg. Anderen lachten zich rot. Zij zagen zijn zakie slingeren. Gert Jan Theunisse is altijd een bijzondere geweest en wij zullen zijn strapatsen in het peloton missen. Mike Obiku, spits van Feye- noord in VI: ,,De meeste mensen hebben een idool, ik ook: mezelf. In mijn huis hangen overal foto's van mezelf, ik kijk heel graag naar mezelf." Patrick Kluivert in Voetbal 2000: „Ik ben er eigenlijk altijd van overtuigd geweest dat ik zo in het eerste mee zou kunnen. Ik 'voelde me van af het eerste moment thuis." Idem: „Ik scheld ieder een uit als ik de bal niet goed krijg. Maakt niet uit wie het is. Al is het Rijk aard. Idem: „Zodra ik weer voor honderd procent fit ben en ik heb laten zien dat ik beter ben dan Kanu, sta ik gewoon in de spits. Mario van der Ende in Voetbal 2000: „Ik heb in de afdeling een keer gehad dat een speler zei:'Ik schiet je dood'. Toen blies ik de wedstrijd af en zei: 'Nou doe het dan maar meteen, want ik ben nu toch in het zwart gekleed, dus dat komt goed uit. Frank Arnesen in PSV Inside: „Ik zie momenteel een PSV dat ambitie uitstraalt, dat iets laat zien, dat iets aan het worden is en gelukkig ook wint. De proble men die er voorheen waren, zijn er niet meer. Ruud Gullit in PSV Inside: „Ik vind het altijd jammer als het shirt van een club wordt ver pest, alleen maar om de sponsor tevreden te stellen. Idem: „Er zijn veel dingen die hier (in Italië, red.) en in Nederland niet kunnen. Zoals Berlusconi, die soms op zaterdagochtend met een helikopter naar Milanello komt en dan even een speech geeft. Dat heeft wel wat, vind ik. Maar in Nederland kan dat niet. Scholma verbrijzelt granieten spel Clerc Het is een vreemd gezicht, op het scorebord van het NK dam men. Achter de naam van Rob Clerc staan louter enen en een nul. Auke Scholma verbrijzelde gisteren het granieten spel van de zesvoudige landskampioen uit Zoetermeer. Waardoor Scholma een goede kans heeft om zijn eerste landstitel binnen te halen. Weliswaar heeft Huis- senaar Gérard Jansen evenveel punten, maar hij heeft nog een loodzwaar programma. De Am sterdammers Hans Jansen en Hein Meijer volgen op twee punten. Via een half-open klassiek spelsysteem slaagde Scholma er gisteren in om Clerc in onover komelijke problemen te bren gen. Een zinderende tijdnood fase ontstond, waarin Scholma de klok als een ware beul ge bruikte. Clerc vond geen red dend plan, maar moest wel zijn zetten in een vliegend tempo afwerken. Met zelf nog luttele secondes bedenktijd voerde Scholma een eenvoudige dam- combinatie uit, waarna Clerc in verloren positie zijn vlag streek. Scholma fronste zijn gelaat, blij met zijn eigen prestatie. „Meestal liggen de toppers een paar punten op mij voor. Als ik tegen hen iets probeer, sturen ze dan op remise aan. Nu ik aan kop sta willen ze wel tegen mij dammen. En dan zie je dat ik kansen krijg", analyseerde de Baflo-er. „Dat Clerc zo weinig scoort is wel opmerkelijk. Meestal overkomt hem dat al leen als ook Wiersma en Sij- brands meedoen. Ik denk dat dit NK voor Clerc met name een oefentoernooi is om zich voor te bereiden op de kandidaten matches op Vlieland." Bloedvorm Een blik op het bord van Gérard Jansen leerde Scholma dat het belangrijke punten waren, die hij in de wacht had gesleept. Bij het ingaan van de negende ron de hadden beiden elf punten en aangezien ook de Huissen-spe- ler in bloedworm verkeert, kan ieder foutje doorslaggevend zijn in de strijd om de titel. Jansen bracht tegen de kam pioen van 1993, Wieger Wesse- link, met zakelijk spel een kans rijk eindspel op het bord, en verzilverde dat na bijna zes uur zweten. Een foute keuze in tijd nood van Wesselink strafte hij daarmee met uiterste precisie af. Jansen wil niet vooruitlopen op de rest van het toernooi. „Ik leef van dag tot dag", zei de oud-kampioen van Europa. „Vorig jaar had ik wel het idee: dit wordt mijn toernooi. Toen was ik namelijk twee jaar weg geweest en werd het NK boven dien bij mij in Huissen ge speeld. Ik kan een toernooi als dit in principe winnen, maar vorig jaar bleek dat ik ook zesde of zevende kan worden. Een on gelukkige nederlaag tegen Hans Jansen zorgde daar toen voor. Daarom wil ik over dit NK dan ook geen voorspellingen doen." Er staat in Stadskanaal meer op het spel dan alleen de lands titel. Wanneer Ton Sijbrands uit onvrede over de organisatie mocht besluiten om zich terug te trekken voor de kandidaten matches op Vlieland, dan heeft de Koninklijke Nederlandse Dam Bond opnieuw een wild card te vergeven voor dat eve nement, de zogeheten 'Grand masters '951 Bovendien is de volgorde van eindigen in het NK bepalend voor wie wordt afge vaardigd naar het continentaal kampioenschap, dat geldt als plaatsings-evenement voor het WK 1996 in Ivoorkust. Hoe veel spelers zich plaatsen is echter nog volstrekt onduide lijk. „Uiteraard hebben we wel geprobeerd informatie in te winnen bij de FMJD (wereld- dambond, red.)", legt KNDB- bestuurder Gerrit Draaisma uit. „Vroeger gold het Nederlands kampioenschap tegelijk als zo- netoernooi, waarin je je kon plaatsen voor het WK. Die situa tie is niet meer en nu moeten spelers zich via het continentaal toernooi kwalificeren. We weten dat het toernooi nog dit jaar moet worden gehouden. Waar en wanneer dat zou moeten ge beuren is niet bekend. Hoe veel Nederlandse spelers zich voor dat toernooi kunnen plaatsen evenmin. De FMJD heeft sim pelweg niet gereageerd op ons verzoek om informatie. Dat is een uitermate slechte situatie." Ziekte „Het lijkt wel een ziekte binnen de werelddambond dat dingen niet goed zijn geregeld", vindt Auke Scholma. „Je ziet dat ook met de organisatie van de kan didatenmatches op Vlieland. Vantevoren moet je eventuali teiten uitsluiten via een goed re glement. Het mooie van sport is immers dat je de strijd aangaat binnen strakke regels. Kloppen de regels niet, dan wordt het net zo'n zooitje als in het normale leven." Gérard Jansen haalt er voor alsnog de schouders over op. „Ik ben heel relaxed aan dit toernooi begonnen. Ik ben al twee keer tweede geweest en dan telt alleen de eerste plaats. Maar over zo'n continentaal kampioenschap of eventueel zelfs een wildcard voor Vlieland denk ik niet na. Ik ben al blij dat ik vandaag mijn partij heb ge wonnen." De beslissingswedstrijd om de tweede periodetitel in de vierde klasse G tussen De Schutters en Kaaise Boys le verde zaterdag in Stampersgat na 120 minuten voetbal geen doelpunten op. Dus dan maar even strafschoppen nemen, dachten de voetballers van beide elftallen. Dat even werd veertig minuten! Oftewel: 36 strafschoppen. Na de eerste vijf strafschoppen stond het 4-4. Daarna ging het om en om en om en omDe verlichting was al aangestoken toen Gérard Nagtzaam uiteindelijk zorgde voor de beslissing in Stampersgat: Kaaise Boys haalde de nacompetitie. zending op het abonneestation TV-Plus van de basketbal wedstrijd Goba - Den Helder, zaterdag in Gorin- chem, is zonder storing verlopen. Medewerkers van het omroepbedrijf konden in de Oos terbliek-hal onge hinderd hun gang gaan. Hun 'vijand' Kees den Braven, hoofdsponsor van de thuisploeg, liet zich in de zaal niet zien of horen. „Dat hoeft ook niet, want hij is voor ons helemaal geen ge sprekspartner", zei Bob Jansen, produ cer en woordvoer der van TV-Plus. Den Braven, sinds 1993 verbon den aan Goba, schopte vorige week een grote rel in Gorinchem. De kitkoning eiste 50.000 gulden van het TV-station voor de uitzending van het tweede duel tussen Goba en Den Helder in de finale van de strijd om het Nederlands kampioenschap. Hij dreigde de ka bels door te snijden indien er geen geld op tafel zou ko men. Ook kondig de de vermogende zakenman aan on middellijk als geldschieter bij Goba te stoppen, zijn contract tot medio 1996 ten spijt. Uiteindelijk bleef het bij drei gementen. De uitzending ging dinsdag, zonder extra betalin gen, gewoon door en ook zater dag kon er normaal worden ge filmd. „We hebben afspraken met de NOS en de basketbal- bond gemaakt over rechtstreek se reportages van de wedstrij den in de finale", legde Jansen uit. „Sponsors zijn geen partij in dit overleg, hoe jammer dat misschien ook voor Den Braven is. Voor de zekerheid hebben we het bestuur van Goba en de basketbalbond nog wel even op hun verantwoordelijkheden ge wezen. We hebben hier voor Rolf Franke (m) van Den Helder wordt gestopt door Richard van Poelgeest (r) en Jerome van Poelgeest (I) van Goba. Goba won het vierde duel in de play-offs en staat nu 3-1 achter. foto an, een half miljoen gulden aan ap paratuur staan. Dat laat ik niet zomaar vernielen. Zeker niet voor eigen rekening. Gelukkig is er niets gebeurd." Goba speelde zaterdag met de vertrouwde shirts, dus met de naam van Den Braven erop. Het bestuur heeft spelers en trainers de verzekering gegeven dat alle salarissen over dit sei zoen worden uitbetaald. Wat de nieuwe competitie brengt, weet bijna niemand. De clubleiding hoopt deze week van Den Bra ven duidelijkheid te krijgen over zijn werkelijke plannen met Go- „Eén ding staat vast, voorzit ter wordt hij zeker niet", po neerde PR-man Joop Wouters, die dinsdag openlijk door Den Braven voor schut werd gezet. „Dat lijkt ons niet verstandig. We hebben nu al mensen die geen lid van de businessclub willen worden, omdat hij spon sor van Goba is. We willen ei genlijk maar één ding van Den Braven. Hij moet zijn Financiële afspraken voor het nieuwe sei zoen met vier spelers (De Waard, Te Velde, Van Poelgeest, Cooper) en trainer Eggens na komen. Met de hulp van de no dige subsponsors komen we dan zeker tot een aanvaardbaar budget. We zijn minder afhan kelijk van Den Braven dan de buiten wereld misschien denkt.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 23