Belgraver krijgt tennistitel cadeau Kansen Pernix zijn verkeken Bandenkeuze bepalend tijdens Paasraces Zandvoort KZ met hakken over sloo Kamiel Maase al vroeg snel op vijf kilometer Sport Snijders pal* vrouwentite Canadians wint Leiderdorptoernoo DAC ontfutselt AMVJ een pun DINSDAG 18 APRIL 1995 __|N CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071-35I ZANDVOORT WIM DE GROOD AUTOSPORTMEDEWERKER Wat was wijsheid bij de Paasra ces op het Circuitpark Zand voort. Zet de regen door gf wordt het droog. F.n welke ban den moeten tijdens de race om de Citroën AX Cup worden ge monteerd. Aan de finish bleek, dat degenen die droogweerban- den onder de auto hadden de juiste gok hadden gedaan. Berend Gesman (5de), Gaby Uljee (9de), beiden uit Alphen aan den Rijn en Ferry Duiven voorde uit Noordwijkerhout (10de) waren stomverbaasd over hun eigen prestaties. Uljee: „Na de start lag ik één na laatste. Maar gaandeweg de ra ce ontdekte ik steeds meer dro ge lijnen." Zij had gegokt op de slicks en zat dus goed. Ferry Duijvenvoorde had zijn zinnen gezet op regenbanden. Een tijd lang reed de debutant met zijn Linea Directa GTi op een meer dan verdienstelijke vijfde plaats. Maar tegen het einde van de race gingen de re genbanden die een veel zachte re samenstelling hebben zijn tol eisen. „Toch vind ik het we relds, deze tiende plek", was zijn reactie vlak na het vallen van het zwart wit geblokt. Van der Sloot Teamgenote Sandra van der Sloot uit Alphen aan den Rijn had eigenlijk met regenbanden een verkeerde keus gemaakt. Haar voorsprong was echter zo groot dat die niet in gevaar kwam toen haar banden begon nen te slijten. Minder goede tijden beleefde Ingeborg Wieten (Suzanne Balk in Goede tijden, Slechte tijden). De Alphense werd 18de. Door haar overwinning leidt Sandra van der Sloot met 20 punten. Gesman is vijfde met 11 pun ten, Uljee negende met 7 en Duijvenvoorde tiende met 6 punten. Amee en Frank Caron, het ra cende echtpaar uit Rijnsater- woude, kunnen terugzien op een geslaagd Paasweekend. Amee startte voor deze gelegen heid in een Rover 114. Ze ein digde de race in de Compact Cars op de plaats waarop ze weggegaan was: de derde. „Er had misschien meer ingezeten als ene Carlos mij in de Gerlach niet van de baan getikt had." In de regen had zij last van over stuur, maar in het allerlaatste gedeelte wist zij van een vijfde plaats op te klimmen naar de derde. Toon van de Haterd werd in een Rover 114 eerste, Henk Tappel in een Suzuki Swift tweede. Frank Caron scoorde met een vijfde plaats in de Marlboro Elf Renault Elf Clio Cup. „Het had allemaal nog beter gekund als ik een set nieuwe banden had ge had", aldus Caron. Vooral aan het begin ondervond hij veel last van die banden, maar gaan deweg de race kregen meer coureurs dezelfde problemen. In twee ronden tijd werkte Ca ron zich op van een zevende naar de vijfde plaats. De race werd gewonnen door John de Vos met Frans Verschuur op de tweede plaats. Van de Supertoerwagi klasse werd bij aanvang van seizoen veel verwacht. Maai de start bleken slechts ze wagens aan de meet te st Na afloop van de races verkl de Circuitdirecteur Hans Ei te' dat er bij de Pinksterraces z 15 auto's aan de start zi pt verschijnen, waaronder aantal Duitse wagens. rtd De race werd gewonnen n Duncan Huisman in een Bl M3 GT, Patrick Huisman w '-i, tweede in een Porsche 993 De Duitser Wolfgang Schrey \L na twee ronden uit. Op Paas A **-toernooi Unicum Met Erik Brummer is er altijd wel wat aan de hand als hij in Leiden een A-toernooi speelt. Twee jaar geleden kreeg de tennisser de titel op de Open Leidse in de schoot ge worpen, toen opponent Joshua Eagle moest opgeven. Af gelopen zondag kon hij zelf niet meer verder in de twee de set op het Unicum Paas A **-toernooi. Brummer gaf op 7-5 5-4 tegenstander Martijn Belgraver een hand, om dat een blessure aan de ringvinger, opgelopen na een val op het gravel, hem niet meer in staat stelde behoorlijk tennis af te leveren. wond. Op 1-2, hij was net ge broken, mepte hij al een bal uit frustratie naar baan 2 waar hij een waarschuwing voor kreeg van de umpire. De break op 3-4 waardoor hij weer in de set kwam bracht hem geen ople ving. Op 5-5 30-40 smeet Brum mer zijn racket kapot. LEIDEN GERTJAN VAN GEEN En dat was jammer voor het pu bliek dat de hele week toch al niet echt verwend was. Belgra ver en Brummer, die ook de dubbelfinale aan zich voorbij moest laten gaan, staken met kop en schouders boven de rest van het veld uit, dus wat dat be treft had de eindstrijd een hoop goed kunnen maken. Het werd dan ook in eerste instantie een boeiend gevecht. Echt goed was het allemaal niet. Beide kemp hanen staken niet in al te beste vorm en dat was tijdens de sla genwisselingen goed te merken. Belgraver en Brummer, één en twee geplaatst, produceerden nogal wat afzwaaiers, waarmee het aantal unforced errors het aantal gemaakte punten ruim schoots overtrof. Brummer was degene die zich daar het meest over op Penaltypoint Het penalty-point dat hij daar voor kreeg betekende meteen opslagverlies. Belgraver bedank te hem hartelijk voor het ca deautje. De Hagenaar maakte geen fout en serveerde op nul naar setwinst. „Ik heb de hele tijd mijn mond gehouden over het gedrag van Brummer", ver klaarde Belgraver achteraf. „Maar op een gegeven mo ment heb ik er toch wat van ge zegd tegen de scheidsrechter. Een penalty-point meekrijgen is nooit leuk, maar ik raakte.bijna uit mijn spel door het gesmijt met die rackets." De tweede set bracht in eerste instantie vier breaks op rij. Brummer hervond zich als eer ste en sloeg zich met een paar wereldballen naar de eerste voorsprong. Op 3-2 echter smakte hij, in een poging een scherpe volley van Belgraver te retourneren, tegen het gravel met alle gevolgen van dien. De blessurebehandeling over schreed ruimschoots de toege stane drie minuten, maar toch mocht hij verder. Belgraver pro fiteerde niet. „Het is toch lastig spelen tegen iemand die gebles seerd is. Ik wilde de ralley blij ven spelen, zodat hij veel last van die hand zou krijgen, maar dat lukte niet", aldus Belgraver. Regenpauze Sterker nog, Brummer kon zijn eigen opslag behouden en kreeg een regenpauze van een uur in de schoot geworpen, om te her stellen van zijn kwetsuur. Het deed hem weinig goed. Op 4-4 verloor hij opnieuw zijn service- game en stak onmiddellijk zijn hand uit naar Belgraver. Belgraver, fulltime-tennisser en trainend bij Frits Don: „Hij zat een uur in de kleedkamer met ijs op zijn hand, dus ik had wel door dat het niet goed met hem ging. Winnen door opgave is niet leuk, maar aan de andere kant was ik ook niet fit. Het was een wild card gekregen van de een vervelende week. Afgelopen organisatie en dan wil je zo'n dinsdag heb ik een zenuwbe- club niet teleurstellen. Vrijdag is handeling gehad in mijn mond er vocht weggezogen uit mijn en daar laeeg ik donderdag een gehemelte zonder verdoving, reactie op. Eigenlijk wilde ik dus ik heb meer in trance staan toen al opgeven, maar ik had spelen. Maar ik miste wel de scherpte, net zoals hij a en dan krijg je geen goede wed strijd." Het zal Belgraver een zorg zijn. Voor de speler van de Haagse eredivisionist Thor Rood/Wit was Unicum een trai- ningsweek. Hij concentreert zich tegenwoordig meer op de internationale satellite- en chal lenger-toernooien, waar hij zijn positie van rond de 550 op de wereldranglijst snel hoopt te verbeteren. In navolging van Martijn graver won ook de als eerste f plaatste speelster bij de vi .ar wen het Paas A **-toernooi Unicum. Aniek Snijders wa 'J de eindstrijd tegen Andrea 92 der Hurk de meest geroutin !nl de: 6-3 7-5. De wedstrijd begon met breaks. Snijders was de ee e7rj die haar service kon behoui ,5 Ze liep daarmee naar 3-1Drr brak op 5-3 wederom dooi opslag van Van der Hurk, w 0 door ze de eerste set in wacht sleepte. De tweede was spannender. Van der H Jei die via de kwalificaties hoofdtoernooi bereikte en ii 50. halve finale Monique Kiene halt toeriep, kwam in eerste stantie met 2-0 achter, n hervond zich. Ze brak terug deed dat in de negende opnieuw. Snijders, via een wild care !"j Unicum binnengekomen, ter liet het verder niet kon p< Ze dwong met haar mach backhand Van der Hurk tot 0 maken van fouten en bleef ii set. Bij 6-5 kreeg ze haar ee matchpoint. Van der Hurk I haar zenuwen niet in bedw, houden en capituleerde d c met een dubbele fout de v# strijd te beëindigen. het damesdubbel werd prooi voor Stephanie Gomp 3 en Vanessa Brilleman. G( perts, die als enkelspeelster i aan het toernooi deeln - bleek de motor van het twet "J Linda Sentis en Freekje M konden weinig inbrengen werden via 6-3 6-2 naar de derlaag toegespeeld. SASSENHEIM BRAM VAN GENT KORFBALMEDEWERKER TOP heeft wederom laten blij ken over de langste adem te be schikken in het duel tegen Per nix. Daarmee volgde de streek- derby hetzelfde scenario als het eerste treffen in Leiden. Ook toen ging thuisploeg Pernix aanvankelijk aan de leiding om de voorsprong in het slotkwar- tier uit handen te geven. Dit maal zijn de consequenties voor de Leidse debutant nogal ver strekkend. Want de nu ontstane achterstand van zes punten op het gezelschap van drie mid denmoters, waaronder ook TOP, lijkt in de nog resterende vier duels praktisch niet meer te overbruggen. Verkeken „Onze kansen zijn verkeken", contateerde Pernix-coach Cor Gravekamp gelaten, geconfon- teerd met de overige uitslagen. Lijkt Pernix het hoofd in de schot te hebben gelegd, TOP weert zich nog lqachtig in de degradatiestrijd. „We zijn er nog lang niet", tempert coach Anne van der Zaag al te hoge verwachtigen. „We hebben nu twee punten uit drie wedstrij den, maar ook de komende vier duels kunnen nog heel belang rijk worden voor de afloop." Ook het grillige verloop van TOP - Pernix was op zich al vol- doénde reden tot bescheiden heid. Tot tien minuten voor tijd had Pernix de wedstrijd in han den. „Op het moment dat wij bij 9-10 een strafworp missen, verliezen we in feite. Het wordt 10-10 en even later krijgen we achter elkaar drie goals om de oren.." Met dat laatste was zijn colle ga Anne van Zaag het van harte eens. „De hele week ben je be zig: 'dit is de wedstrijd'. En dan zie je de eerste helft nauwelijks enige bezieling in het spel. Heb ben ze dan lood in de poten, vraag je jezelf dan af. De tweede helft is er beduidend beter ge speeld". Van der Zaag's zet om na de hervatting Sandra van Rookhui- zen in te zetten voor Jolanda Cornelisse droeg daar in hoge mate aan bij. In de eerste helft waren de Leidse vrouwen op permachtig, Lian Tieleman droeg maar liefst drie treffers bij aan de voorsprong, die maxi maal vier punten (3-7) bedroeg. Na rust (5-7) zorgde Tieleman nog voor 5-8, maar vervolgens scoorde alleen Ineke van der Vegte voor Pernix en wel in de laatste minuut. Hoewel aan TOP-zijde alleen Chantal van Duyn eenmaal tot scoren kwam, was de betere rebound bij de thuisclub wel doorslagge vend. Terwijl de Pernix-aanval na 6-9 stokte, kwam TOP lang- zij. Michiel Kok en Steven Baart zorgden voor 8-9 en na vakwis seling bij 8-10 (Arthur Lepelaar) LEIDEN MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER Naast TOP en Pernix moesten ook De Algemene en KZ Leiden in het Paasweekeinde nog in haalwedstrijden spelen. De eer steklasser verloor met 17-15 van Avanti, maar de derdeklasser boekte tegen Actief 11-10 winst. Gezien de personele bezetting speelde De Algemene bij Avanti een behoorlijke wedstrijd. Coach Ed Molloy moest met Jory Sjardijn, Edith Weijmans en Dennis. Waasdorp drie inval lers opstellen en verder was Alf red Lambooy niet topfit. Zijn gehavende ploeg gaf deson danks in de eerste helft de toon aan, op een mindere periode van acht minuten na (0-4, 1-6, 2-7, 7-7, 7-9 rust). Jory Sjardijn, liefst vijf keer trefzeker, en Bren- da Venema hielden hun club tot 13-12 aan de leiding, voordat de thuisclub het heft meer en meer in handen nam. Alfred en Ar- noud Lambooy leverden op 14- 13 en 15-14 nog gelijkmakers, maar daarna ging het mis: 17- 15 verlies. KZ Leiden maakte het zich zelf tegen Actief behoorlijk moeilijk door veel kansen te vergooien, waaronder zelfs een strafworp. De beginaanval was nog wel redelijk op dreef en te kende in de eerste helft ook voor drie goals (4-2 rust). Na de paalverwisseling kwam de acht van Godefroy andermaal moei zaam op gang, getuige de 5-6 tussenstand na een zwak kv|r( tier. Aldo Spadon, goed voor goals, en Kitty de Wit leken 8-6 de beslissing te forcei maar het werd toch weer Opnieuw zorgde de beginaanjn via Els van Lunteren en Spai voor een marge van twee, nu wel werd vastgehouden d een goal van Martin Verh( (11-9). In de resterende vijf nuten scoorden de bezoek^1 enkel nog uit een strafworp: 10. Latuperisa verlaat De Danaïden Rolf Latuperisa en De Danaï den gaan na afloop van dit sei zoen to.ch uit elkaar. In januari .had de Leidse eersteklasser reeds overeenstemming be reikt over een contractverleh- ging, maar wegens privé- 1 gezondheidsomstandighedei moet de Hagenaar daar nu c terugkomen. De Danaïden inmiddels al op zoek naar ee vervanger. „We zijn laat, di het zal niet gemakkelijk zijn aldus voorzitter Kaj Locher. LEIDERDORP JUST BLOM Hoogstandje in de wedstrijd Pernix TOP. Pernix verloor en stevent op degradatie af. foto hielco kuipers bracht topscorer Kok (7) TOP nuten daarna beslisten Tim van Kuipers geen heil meer zag in op gelijke hoogte. Bert Vanhae- der Horst, Kok (2) en Baart het een invalbeurt bepaalde zus len hielp Pernix nog eenmaal op duel in Sassenheims voordeel: Ineke van der Vegte de eind- voorsprong, maar in de drie mi- 15-12. Terwijl routinier Carla stand op 15-13. BASKETBALMEDEWERKER De eindoverwinning in het veertiende Internationale Toer nooi voor jongens junioren in Leiderdorp is bemachtigd door Canadians. De Amsterdammers toonden zich in de finale sterker dan de beste Nederlandse spe lers tot zeventien jaar, het Na tionale Kadettenteam. Halverwege de wedstrijd had de Nederlandse selectie de bes te papieren. Canadians bleek in die fase niet in staat om een. antwoord te vinden op het ver tragende spel en de sterke ver dediging van de tadetten. In het eerste bedrijf kwam de Amster damse ploeg daarom slechts spaarzaam tot scoren, hetgeen resulteerde in een 19-32 rust stand. Na de thee kwam Canadians echter tot leven. In de verdedi ging legde het het Nationale 1>UI dettenteam aan banden en ai vallend begon het te lopen. 2' overwinning in het toerm kwam door de 61-55 uitslag*^ recht bij de ploeg die daar zien de rest van het toernooi meeste recht op had. De organiserende verenigi BV Leiderdorp legde door 84-79 overwinning op Rowic Dordrecht beslag op de dei plaats. LEIDEN WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER In zijn eerste vijf kilometer van het prille buiten-seizoen liep Kamiel Maase dit weekeinde een veelbelovende tijd. In een sterkbezette universitaire wed strijd in de Californische plaats Wallnut liep de scheikunde-stu- dent van Texas State University 13.52, dicht bij zijn persoonlijk record van vorig jaar en een tijd in 1994 goed zou zijn geweest voor een zesde plaat$ op de na tionale ranglijst. „Maar het had nog veel snel ler gekund," verhaalde de Bata ven-atleet. ,;Met 25 man in twee startgroepen was het een gigan tische meute, waarin ik achterin een beetje klem zat. Ik heb twee, drie kilometer in baan 2 en 3 gelopen om verder voorin te komen. En hoewel ik me per fect voelde, kreeg ik na drie rondjes ook last van diarree." Maase, hersteld van de ziekte van Pfeiffer die vier weken nog werd afgeleid uit een bloed proef, meldt in goede vorm te verkeren: „Maar zeven secon den harder en ik had een per soonlijk record gelopen. Dat zit er zeker in. Als je al die meters neemt die ik extra heb gelo pen..." Volgende week hoopt Maase zich op de 10 kilometer te plaatsen voor de Amerikaan se studentenkampioenschap pen. Snelwandelaar Servée Derks verraste zaterdag met een derde plaats in de Sittardse Kennedy- mars. De Leidse trainingsmaat van Dirk Maassen van den Brink bij AV Holland rukte tij dens de tachtig kilometer lange wedstrijd op van een vijfde naar een derde plaats en finishte in een tijd van 8.30.40, zijn beste klassering ooit in de klassieker. Winnaar werd de Belg Dirk Nic- quë, die in 7 uur 55 elf minuten voor zijn broer Luc eindigde. De vierde en afsluitende wed strijd in de serie van nationale estafettemarathons (Ekidens) in Zwolle leverde gisteren een knappe tweede plaats op voor de mannenploeg van AAV '36. Erik van Tooren, Peter van Mar- rewijk, Jacco de Bruin, Hans Wubben, Leon van der Meijden en Bert de Boer nestelden zich tussen de gevestigde teams van AAC Amsterdan en Hellas Utrecht. Ze deden dit in een tijd van 2.19.50, waar overigens een maand eerder in Vught een clubrecord van 2.15.01 pas goed was voor een vierde plaats. In het klassement eindigden de Alphenaren als derde. Het regionale buitenseizoen op de baan begon gisteren met een matig bezette meerkamp wedstrijd in de Leidse Hout. Slechts bij enkele atleten gaven de prestaties hoop voor een goede vorm tijdens de competi tierondes die over drie en vijf weken al op het programma staan. AV Hollander Koen Ha mers pakte achter twee dis- tricts-subtoppers een derde plaats op de werpnummers. Een mindere prestatie met de discus (29,18) koppelde de AV Hollander aan een redelijke stoot met de kogel (11,63) en een goede speerworp (52,70). Bij de jongens A kwam Hamer's clubgenoot Bas van Kooperen tot 10,72 met de kogel en een nieuw persoonlijk record van 41,70 met de speer. Interessant was verder de 11,5 die Steve Ringeling (ex-De Bataven) tij dens onderlinge wedstrijden twee dagen eerder liep voor zijn nieuwe club AV Holland op de 100 meter. In de eerste divisie lukte het de mannen van DAC koploper AMVJ 2 een misschien heel kostbaar punt te ontfutselen (2-3). Gemini boekte in de derde divisie een 3-1 winst op Zovoc, terwijl bij de vrouwen VCS het sterke Utrecht 2 bedwong (3-1). DAC - AMVJ 2 2-3; 5-15, 15-13, 12-15, 15-13, 15- 17. Na de eerste set wist DAC wat meer servicedruk uit te oefenen en de zwakkere passers er uit te zoeken, zodat de stand verdiend op 1-1 kwam. In de volgende sets kregen de toeschouwers twee gelijkwaardige ploegen te zien, die voor elk punt gingen. In de vijfde set leek het lang, alsof de Alp henaren nog meer zouden halen, want bij het wisselen van veld stond het 8-4. Tot 9-4 liep ging het nog goed; toen kwam AMVJ langzaam punt voor punt dichterbij. DAC kwam nog op match point (14-13), maar een foute opslag en een ver keerd geslagen bal bezegelden het lot ten gunste van AMVJ. Door deze uitslag houdt DAC nog e£h kans om degradatie te ontlopen. Gemini - Zovoc 3-1; 8-13,15-10,15-12,15-5. f Gemini sleepte met moeite de derde set binn ó'1 na een 5-8 achterstand. Vanaf dat moment hield Gemini het initiatief en toen op 9-4 in vierde set de tegenpartij nog tegen een rode ka opliep, was Zovoc geknakt. VCS - Utrecht 2 3-1; 15-10, 13-15,15-10,15-5 VCS (vrouwen) heeft haar eindsprint ingezet wist zelfs Utrecht 2 onverwachts een nederlaag n< bezorgen in een kwalitatief goed gespeelde par Vanaf de derde set kon VCS in een ontspann i~ti sfeer de wedstrijd afmaken; de tevreden coa 11 Reno Jagtman had dit keer alleen maar lof vfl zijn team.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 20