DOSR profiteert van misstap SJZ Titel kan UDO bijna niet meer ontgaan Vrouwen Alkmania maken karwei af Sport FC Lisse mist tegen Donk periodetitel De Graafschap achterhaalt koploper Fortuna Sittard Woubrug^ staat voor gesloten ht DINSDAG 18 APRIL 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356464. PLV -CHEF ROB ON DERWATER, ff MEDEWERKER Voor UDO lijkt hel kampioen schap van de zondagafdeling niet ver meer weg. Zelf won de ploeg van trainer Nico van der Salm met royale cijfers van Stompwijk '92 (7-0), terwijl con current Alkmania kostbare pun ten liet liggen. Tegen buurman Kickers '69 werd met 3-1 verlo ren. Hetzelfde Kickers kan zich mede door de zege op Alkmania en Stompwijk '92 opmaken voor de nacompetitie. De Lei- muidense ploeg pakte de derde periodetitel. De vierde periode- titel is nog vacant. Hier komen nog diverse teams voor in aan merking. Kickers '69-Alkmania3-l (1-1) Voor Alkmania zijn de kampi- oenskansen na de nederlaag van gisteren nihil geworden. De ploeg had geen antwoord op het kick en rush voetbal van de Leimuidenaren. Waar de inzet van Kickers de overtreffende trap ontsteeg, gaven de Alkema- denare'n niet thuis. Het eerste doelpunt kwam op naam van Rogier Hogenboom. Nadat Juli us Caesar Almeidas Diaz zijn in zet nog gekeerd had zien wor den, was Hogenboom wel suc cesvol. Toch werd het voor rust nog 1-1. Charley Hogenboom passeerde Arnoud van Wittmar- schen. Na rust gingen de titel- kansen voor de Alkemade ploeg in rook op. Hein Visser en Niels Eekelschot waren verantwoor delijk voor de Alkemadese de ceptie. Kickers boekte hierdoor de vijfde opeenvolgende zege op rij. Alkmania-trainer Kees van Rijn was behoorlijk teleurgesteld over de verrichtingen van zijn pupillen: „Terwijl Kickers er voor 200 procent voor ging, was de inzet van ons een stuk min der. Daardoor verlies je." De wedstrijd van zaterdag tegen Stompwijk won Kickers ook. Bij een 2-2 stand waren het Julius Caesar Almeidas Diaz en Rogier Hogenboom die de eindstand op 2-4 bepaalden. Leidsche Boys-ASC 1-1 (1-1) Voor beide teams stonden er geen belangen meer op het spel. Voor rust werd door Hen rico van der Hoed (Leidsche Boys) en Alex Perez (ASC) het net nog gevonden. Na rust ge loofden beide teams het wel. De 'Good Old' deed het in de in haalwedstrijd van zaterdag een stuk beter. Tegen Gol Sport werd een 6-0 overwinning be haald. Renco Teitler (2x), Alex Perez (2x) Sander de Wolf en Martin Schönau drukten het verschil duidelijk uit. UDO-Stompwijk '92 7-0 (4-0) Voor UDO kwam het goed uit dat de Stompwijkers geen prijs je meer kunnen bemachtigen. Al na 180 seconden was er re den tot juichen voor de Oegst- geestenaren. De tegenwoordig veel scorende Ruud Stuifzand maakte een begin met het doel- puntenfestijn. Nadien waren Patrick de Poorter, Bastiaan van Heek en opnieuw Ruud Stuif zand trefzeker. Na het thee kwartiertje bleef het klassever- schil groot.' Met twee doelpun ten van Werner Knetsch en Ruud Stuifzand nam UDO al vast een voorschot op het nade rende kampioenschap. Het laatste duel speelt UDO op het Leiden-terrein tegen Gol Sport. Warmunda-Randstad Sport 0- 1 (0-0 De Voorschotenaren smaakten eindelijk weer het genoegen om een overwinning te vieren. Het ontbreken van Yacha Farhane (royement) legde de ploeg van Cees Glaudemans bepaald geen windeieren. Voor rust kon Randstad het veldoverwicht nog niet uitdrukken in doelpunten. In de tweede helft kwamen de Warmondenaren sterk terug. Toch trokken zij aan het kortste eind. Nadat Remy Engelhard in de beruchte zestien was neerge legd was het dezelfde Engelhart die de toegekende 'pingel' wist te verzilveren. FC Rijnland-Alphen 1-2 (0-1) Alphen-trainer Wim Dekker was niet te spreken over de oppo nent van gistermiddag 'veel te hard allemaal'. Vlak voor rust opende Jan Peter de Vreede de score (0-1). Bert Jan de Ridder zag na rust de Alphen-sluitpost flink blunderen. Zijn schot werd tot zijn verbazing gepromo veerd tot doelpunt. Het laatste woord kwam toch van Alphen. In blessuretijd was het de 36-ja- rige Jan Frederiks die onver wacht zijn ploeg aan de over winning hielp. Willem Dekker sprak van een terechte zege. Collega Peter Slingerland vond een puntendeling meer op zijn plaats. UDWS verslaat kampioen Docos Plotseling is DOSR in een kansrijke positie beland om aan de nacompetitie mee te mogen doen. Door zelf hek- kesluiter Teylingen met 4-0 te verslaan en door het punt verlies van SJZ tegen ROAC (2-2), bezet de ploeg uit Roelofarendsveen de felbegeerde derde plaats die recht geeft op een plaats in de nacompetitie. MEDEWERKER Toch heeft de club slechts 23 punten uit 21 wedstrijden. Er zijn dus nog meer kapers op de kust voor de derde plaats in de eindrangschikking. Eén daarvan is Altior, dat Bernardus met 2-0 versloeg, en volgende week DOSR treft. Altior - Bernardus 2-0 (1-0) Met de terugkeer van Wim de Roo begon de opmars van Ber nardus. Gisteren raakte hij op nieuw geblesseerd in de war- ming-up en zonder hem was het scorend vermogen van de Hazerswoudenaars te gering. In een op en neer gaande eerste helft kregen de bezoekers na melijk wel kansen, maar alleen Martijn van den Bosch vond na mens Altior het net. Na rust ver dubbelde Marco van der Jagt de score door een strafschop te verzilveren. De voorsprong van de gastheren kwam daarna niet meer in gevaar. DOSR - Teylingen 4-0 (1-0) Teylingen staat na een goede serie weer met beide benen op de grond. DOSR liet namelijk geen onduidelijkheid bestaan over het verschil tussen een subtopper en een staartclub. Voor rust vond Walter Koek slecftfs één maal het net, maar na de pauze voegde hij nog twee treffers aan zijn totaal toe. Ook Leon Kerkvliet liet zijn naam bijschrijven in de doel- puntenmakerslijst. SJZ - ROAC 2-2 (2-0) Net als vorige week heeft SJZ een 2-0 voorsprong weggege ven. De voorsprong die tot stand kwam via Rob Retèl en Ron Belt (die zijn honderdste competitiewedstrijd daarmee luister bijzette) was geheel ver diend. Toen Perry van Es echter onverwacht voor de aanslui tingstreffer zorgde, sloop er on zekerheid in het spel van de Zoeterwoudenaars. Alex Luyk profiteerde hiervan door van 25 meter Peter-Niek Plooy te.verrassen. In de slotfa se herstelde de thuisclub zich wel, maar dat leidde tot niet veel meer dan een schot op de paal van Ronald van der Maat. UDWS -Docos 3-1 (2-1) „We hebben Docos overklast", was het jubelende oordeel van John Verschoor na de zege te gen kampioen Docos. Daarmee werd sportieve revanche be haald voor de incidentrijke wedstrijd tussen beide ploegen die dit najaar werd gestaakt. Collega Wim Visser had zijn ploeg alleen een slechte eerste helft zien afleveren, door de ver slapping als gevolg van het be- Ron Belt (SJZ, links) zweeft stijlvol langs een terugdeinzende Harry van der Star (ROAC). Zijn kopbal zal echter niets opleveren, foto ben de bruyn haalde kampioenschap. Hoe slotfase rondde Pito Paulina een het ook zij, twee doelpunten combinatie met Ronald Mink van André Zonneveld en een te- en André Zonneveld met een gentreffer van Herman van prachtige stift af. Marwijk bepaalden de rust stand. Dit leek ook een eind- Wassenaar - Groen Wit 1-0 (0- stand te worden, maar in de 0) Rico Salomons heeft Wassenaar zege. gisteren een goede dienst bewe- Nog slechts één punt heeft zen. Vijf minuten voor het eind Wassenaar nu nodig om te ver van een enerverende wedstrijd zekeren dat de ploeg volgend prikte hij een ingooi die twee seizoen weer in de vierde klasse maal werd doorgekopt in het mag acteren, doel en zorgde daarmee voor de MEDEWERKER In de tweede klasse zondag is de strijd om het kampioen schap beslist in het voordeel van de vrouwen van Alkmania Na het juniorenteam uit Oude Wetering hebben nu ook de vrouwen de titel gepakt. De thuiswedstrijd tegen UDO ein digde in een 5-3 overwinning, waardoor de formatie voor de concurrentie onbereikbaar is geworden. Met drie duels op het pro gramma had de ploeg van trai ner George Verdel nog maar één punt nodig om het kam pioensfeest te vieren. Of dit in de wedstrijd tegen UDO al zou lukken was de vraag en dit zorg de voor de nodige spanning bij de thuisploeg. Al snel in de wedstrijd nam Alkmania de leiding via vetera ne Ciska van Egmond, die een voorzet van linksbuiten Martine de Vries fraai inkopte. Halver wege de eerste helft verraste El len Koren de keepster met een schot van twintig meter: 2-0. Door de zenuwen lukte het Alk mania niet om ontspannen te voetballen en kwam UDO beter in de wedstrijd. De Oegstgeestse Esther Keuning knalde 2-1 bin nen uit een goede aanval en Co- ba Eikerbout ging alleen door en zette Alkmania op slag van rust weer met beide benen op de grond: 2-2. De opluchting was groot toen Koren direct na de pauze 3-2 binnenschoot. Na tien minuten moest UDO met tien speelsters verder, omdat aanvoerster Hé- lène van Elk geblesseerd het veld verliet. Het werd 4-2 toen Trudie Straathof uit een hoek schop de bal via een paar benen in het doel schoot. Het duel was gelopen toen laatste vrouw „Het is jammer, maar meer zat er niet in", gaf FC Lisse- trainer Daaf Brandt eerlijk toe. Tegenstander Donk pakte door het 0-0-gelijkspel de tweede periode. Ook Lisse kon nog aanspraak maken op die tussentitel in de derde klasse zondag, want bij winst op Donk was voor de Bollenploeg een plaatsje vrijgemaakt in de nacompetitie. Maar bij de geelhemden werd dat meer gezien als een leuke bijkom stigheid. De. ploeg van Brandt is nog verwikkeld in een de gradatiestrijd en heeft elk punt hard nodig om niet onder de rode streep te belanden. Naar mate de wedstrijd vorderde hinkte Lisse dan ook steeds vaker op twee gedachten. Ten koste van een eventuele tegen treffer op zoek gaan naar de winnende goal of het ene puntje koesteren. Omdat Lisse niet in de gelegenheid verkeert dat het risico's kan nemen, gaf de achterin nul houdende doorslag. In vergelijking met het duel tegen Stolwijk van vorige week kwam Lisse gisteren niet in haar spel. De speelwijze van Donk, met een man ver achter de verdedigingslinie, lag de Lisser spitsen blijkbaar niet. Ze konden geen enkele keer ge vaarlijk voor het Goudse doel opduiken. Omdat ook de thuisclub aanvallend niet bij machte was om tot kansen te komen was de 0-0 een juiste afspiegeling van het duel. On danks de voor het publiek niet onaardige wedstrijd waren de kansen op één hand te tellen. Minpunten voor Ltése waren de gele kaarten die Marco Wassenaar en Bart Swinkels opliepen. Beide verdedigers moeten waarschijnlijk' een wedstrijd brommen. Met een zware wedstrijd tegen VEP in het vooruitzicht en een waar schijnlijk nog zwaardere bij concurrent RCD op de laatste speeldag kunnen die schorsin gen van wezenlijk belang zijn. Vijf spelers en coach weggestuurd De dames van Alkmania zijn kampioen. Titel en promotie worden gepast gevierd. Connie Heemskerk zich in de schouders, de kurken sprongen maakte de enige goal. Foreholte bal 'verslikte' en Eikerbout kon van de flessen en de voetbal- speelde met veel invallers uit de profiteren. Martine de Vries, de schoenen kregen voor de gele- jeugd tegen Ammerstol, dat met hele wedstrijd dreigend op de genheid een goud kleurtje. 2-1 net te sterk was. LidyAnge- linkerflank, bracht de einduit- varen scoorde het doelpunt, slag net voor tijd op 5-3. Na het UDO speelde een dubbel pro- Om het goed te maken wonnen eindsignaal viel alle spanning gramma en verloor ook, met 3- de vrouwen vervolgens met 6-0 weg: trainer Verdel ging op de 1, van Cabauw. Briska Teithof van Docos 2. Ilse van Vliet foto ben de bruyn maakte een echte hattrick. In de eerste klasse zondag counterde SJZ het reeds gede gradeerde Zwarte Pijl met 6-0 van het veld. Natasja Takes, Nancy Knijnenburg en Linda Mooijman namen allen twee treffers voor hun rekening. De stadsderby tussen Botafogo en Flamengo in Rio de Janeiro is in het paasweekeinde volledig uit de hand gelopen. Vijf spelers kregen rood, negen geel en de coach van Flamengo kon ver trekken. Botafogo won het duel met 1-0. Het duel was vijf minuten oud toen buitenspeler Savio van Flamengo na een keiharde tackle geblesseerd het veld ver liet. Het was het sein voor een grove schoppartij. Kort na de rust kregen Botafogo-verdediger Jefferson en Flamengo-verdedi- ger Fabinho rood, Flamengo- coach Luxemburgo moest ver trekken omdat hij de arbiter voor achterlijke had uitgemaakt. Vervolgens stuurde de scheids rechter Guga (Botafogo) en Val- ber (Flamengo) na een op stootje het veld uit. In de laatste minuut trof Botafogo-verdedi ger Wilson hetzelfde lot. Het doelpunt kwam in de tweede helft van de later weggestuurde Guga. Vier wedstrijden voor het einde van de competitie is koploper Fortuna S achterhaald door de Graafschap. De koploper leed vrijdag de zesde nederlaag in de competitie, 0-1 op eigen veld tegen TOP Oss. Zaterdag be haalde De Graafschap de elfde opeenvolgende overwinning, 0- 2 bij VW. Door de ontwikkelin gen delen de twee kemphanen de toppositie. Vier weken geleden was For- tuna S de virtuele kampioen in de eerste divisie. De jonge ploeg van trainer Verbeek stond vijf punten voor op de achtervol gers. Sindsdien lijkt de druk te groot voor de Limburgse ploeg. Zaterdag werd in eigen stadion voor 4500 toeschouwers verlo ren van TOP Oss. Van der Padt tekende in de 31e minuut voor de winnende treffer, 0-1 De Graafschap is helemaal 'opgebloeid sinds de komst van trainer Körver. De ploeg was za terdag in Venlo voor de elfde keer in serie succesvol. Het door blessures geplaagde VW, de winnaar van de eerste periode titel, werd zoek gespeeld door het vlot combinerende Graaf schap. Al voor de rust stelden de bezoekers de overwinning vei lig. Van Schijndel maakte 0-1, zijn veertiende, aanvoerder Oosterhuis, 0-2. Op de ranglijst behield Fortu na S de leiding door een beter doelsaldo, +37 tegen +19 voor de Graafschap. De spanning groeit langzaam naar een cli max. Op de voorlaatste compe titiedag speelt Fortuna S thuis tegen De Graafschap. Fortuna speelt verder thuis tegen Veen- dam en uit tegen FC Zwolle en Telstar. De Graafschap heeft thuiswedstrijden tegen AZ en TOP Oss op het programma en gaat op bezoek bij FC Zwolle. In de strijd om de vierde en laatste periodetitel liep de Graafschap een punt uit op Veendam, dat in Haarlem niet verder kwam dan 0-0. Bij een kampioenschap van Fortuna én winst van de vierde periodetitel door De Graafschap geeft de derde of vierde plaats recht op deelneming aan de nacompeti tie. Fortuna S en Excelsior, der de op de ranglijst, hebben reeds een startbewijs op zak door winst van een periode. Voor de derde/ vierde plaats komen vijf clubs in aanmerking: Veendam, FC Den Haag, TOP Oss, AZ en Heracles. Op het vin kentouw zitten Cambuur, Em- men en Telstar. Voor AZ maakte Mutsaers zijn 20e doelpunt, waarmee hij op de topscorers- lijst op gelijke hoogte kwam met Velten (Heracles) en Huysen (Haarlem). Koudekerk TAVV spel om promof LEIDEN RUUD PATTIAPON MEDEWERKER Kagia zal vanuit de j naar de vierde klasse KN volgd worden door tJ Koudekerk. Beide jj boekten in de nacompej tweede overwinning. TA\ nipt van MVKV (1-0), 1 Koudekerk UVS met ruil fers (4-0) versloeg. Het a do van beide kanshebbej nacompetitie is daarmej gelijk (+5). Aanstaande a zal op het Lugdunum-teij beslissing vallen. TAVM met een niet onbelangrijl deel. Indien het duel in e lijkspel eindigt dan geldtj sultaat van de competitief in TAW achter kampioen de tweede plaats bezette. Koudekerk - UVS 4-0 (1-1 Op het slecht bespeelba rein in Koudekerk ble thuisclub het best uit del te kunnen. Bleef de ploej rust op een treffer van Pei Asch steken, na de doel ling schoten Andres va Bom, die eerder de lat i Klaas van Diggele en Mal ker de eindstand naar 4^ zege die net niet ruim uitviel om zaterdag aa puntendeling voldoendei ben. Koudekerk zal n winnen en dient dat te zonder de steunpilaren Schellingerhout en Franl dijn. TAW-MVKV 1-0 (0-0) Zo scherp als de TAW waartsen tegen UVS war matig stond het vizier MVKV afgesteld. 'Zeeën kansen hielpen de blauw om zeep, waarbij het duo Aartman en Bas Western kroon spande. Bijna werd Ter Aarse ploeg noodlotti Jan Belt gevaarlijk teru| op zijn eigen doelman MVKV'er Dave de Jong buurt. Patrick Ubink lette wel goed op en greep kr Na twee gemiste kopbal een schot op de paa Aartman was het in de minuut dan eindelijk Aartman zette goed door na Westerwaal beheerst ge treffer van dit duel nai nenschoof. Hoewel TAM beste van het spel had, het attent blijven, omdat met scherpe uitvallen m roet in het promotie-eten gooien. Maarten de M Martin Kraijenoord hadd geluk evenwel niet aan h de. De afdelingswedstrijd L Woubrugge is zaterdag n speeld. De studenten wart op de hoogte van het feit i duel moest worden ges Woubrugge en scheidsr stonden voor een gesloten Milutinovic niet opgesta MISSION VIEJO RTR Bora Milutinovic is niet stapt als bondscoach vi Verenigde Staten, zoals h( ciële persbericht vrijdag doen geloven, maar hij i slagen. De 51-jarige oefen ter verklaarde dat hij hel niet van plan was te vertri maar dat hij volgens voo Alan Rothenberg plotselin langer in de plannen vj Amerikaanse voetbalbond te. „Het speet hem, maarl dat ik geen coach kon f van de nationale selectie"] te Milutinovic toe. „Ik h mensen van de bond late ten dat ik het met de strj van dat persbericht ara niet eens was. Mijn manal advocaat hebben hetzelfj daan. Toch bleef men ij tekst dat ik ontslag hadj men. Integendeel dus." Milutinovic was sinds i 1991 technisch leider vj Amerikaanse bond. Hij leidde het nationale teani lopen zomer tijdens de wj titelstrijd in de Verenigd ten. Het gastland ging achtste finales ten onder Brazilië, de latere winnaar. Voor Milutinovic was li derde keer op rij dat b coach actief was op een V 1986 bereikte hij met Mexi kwartfinale, in 1990 kvva met Costa Rica tot de ti ronde. Het Amerikaanse zal voorlopig worden i door Steve Sampson, de tent van Milutinovic.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18