Van der Sar brengt ode aan de Comedy Capers FC Lisse krijgt vijgen na Pasen 'DIOK-toernooi stimulans voor het vrouwenrugby' Het was Hamann maar niet Die go Maradona Van Gaal boos op Admirals IlSPAG 18 APRIL 1995 Woekerprijzen in Atlanta ANTA» De prijzen in Atlanta vliegen omhoog. Reisagenten oberen een jaar voor de Olympische Spelen de voorschriften ontduiken om toch maar zo veel mogelijk geld aan het grote ortfeest te verdienen. Hoteleigenaren zijn in opstand geko- >n bij het organisatiecomité ACOG. Zij willen voor een kamer normaal 79 dollar per nacht kost tijdens de Spelen 350 dollar tenen. Op de Spelen komen naar verwachting twee miljoen zoekers af. ACOG-voorzitter Billy Payne heeft intussen een derzoek gelast naar de handel en wandel van reisagentschap- nen hoteleigenaren. eegers overweegt klaeht tegen politie jDENHans Seegers overweegt een aanklacht in te dienen te- de Engelse politie. De Nederlandse doelman van Wimble- i wordt ervan verdacht betrokken te zijn bij een omkoop- landaal rond de wedstrijden Sheffield United - Wimbledon en t rerpool - Wimbledon (beide in 1991). Seegers werd in maart orde politie aangehouden en verhoord. Tot een officiële aan- cht is het echter tot op heden niet gekomen. Seegers' advo- it verklaarde zaterdag dat de doelman nog steeds in onzeker- id verkeert of de politie hem in staat van beschuldiging zal llen. „Ze hebben een zaak of niet", aldus advocaat Godberg. Igens Godberg is de 33-jarige doelman door het politie-onder- ik een contract met een kledingsponsor ter waarde van 75.000 Iden kwijtgeraakt. MUNCHEN SID Patrick Kluivert bejubelt zijn eerste treffer tegen Groningen. De Ajacied z gewonnen. avicls: 25 jaar na Van Daele kleine 25 jaar na het brille- :h^an Van Daele was daar op- de bril van Davids. Mid- felder Edgar Davids van maakte zondag in het duel n FC Groningen vroeger verwacht zijn rentree na oogoperatie. Zijn bescher- M nderzoek tar 'vreemde tslag' bij IK snooker World Professional Billi- and Snooker Associa- (WPBSA) heeft een on- zoek aangekondigd naar meende malafide praktij- rond de partij tussen de gelsman Jimmy White en Zuidafrikaan Peter Fran co tijdens de wereldtitel- ijd in Sheffield. Het duel, zaterdag begon, eindigde idag in 10-2. Een uitslag opvallend veel gokkers J sen hoge inzet juist had- /oorspeld. White eindig- i zijn loopbaan zes keer tweede in het WK.De 'BSA kondigde het onder- binnen een half uur na an het duel aan. In verklaring stond: „Het is WPBSA ter ore gekomen op ongebruikelijke wij- gewed is op de eindstand i de partij tussen White en d. Daarom zal een derzoek worden gehouden ir de omstandigheden aronder de uitslag tot nd is gekomen." 'oorzitter John Spencer i de WPBSA verklaarde la te zijn gealarmeerd over egelmatigheden door ver- [enwoordigers van de Bet- Officies' Licensed Asso- lion (BOLA). „Om één uur de nacht van zaterdag op J kreeg ik te horen dal vreemde weddenschap- i waren afgesloten en dat jeen nieuwe gokjes meer rden aangenomen. Ik heb games van de partij ge- i maar kan daar geen mmentaar op geven. Dat ik over aan het onder- ek." Beide spelers kregen horen dat het beter was i :n commentaar te geven het verloop van de wed- i|d. Een woordvoerder van lliam Hill bookmakers zei :er te zijn van de juistheid de beschuldigingen, edders op een uitslag van •2 konden aanvankelijk keer hun inzet verdie- i, later werd dat zeven te- nvier. mingsbril stak spectaculair af tegen de rastakrullen. Davids draagt een „gewone" sportbril, wel vaker gezien bij basketballers in de NBA zoals de voormalige topper Kareem Abdul Jabbar. Davids: „Een on geluk zit in een klein hoekje. Die bril is ter bescherming. Ik ben vooral bang dat iemand met een hand aan mijn oog komt. Koppen is geen pro bleem. Ondanks de regen tij dens de training besloeg de bril nauwelijks." Hij gebruikte het hoofd ook een paar keer, tijdens de oefensessie. „Davids is toch niet zo'n kopper", weet Van Gaal. Van Gaal besloot Davids meteen op te nemen in de se lectie voor Bayern. In feite is de linkermiddenvelder een basis speler. Van Gaal: „Vier jaar gele den, in de A-jeugd, was Edgar geblesseerd aan de voet. Tijdens het Euro-toernooi in Groningen liet ik hem steeds het laatste kwartiertje meedoen en steeds maakte hij de winnende treffer. Hij zal woensdag niet invallen als iemand in de eerste minuut geblesseerd raakt, maar tweede helft kan hij brengen wat hij altijd brengt." Drie dagen voor de return in de halve finale van de Champions League tegen Bayern München toonde Gro ningen zich de ideale sparring-partner voor Ajax. Weinig strijdlust, incapabele verdedigers en een voorhoede die geen bal bij zich kon houden, Ajax werd geen strobreed in de weg gelegd. Dus kon Louis van Gaal zich volledig toeleggen op z'n 'spaaractie' voor München. Zo hoefden Jari Litmanen en Frank Rijkaard zich niet eens om te kle den voor het duel en werden Ronald de Boer en Finidi George een half uur voor het einde gewisseld. weg en bediende Mare Over- mars op maat: 1-4. Daarna was het met de con centratie helemaal gedaan. Dat werd fraai geïllustreerd door Edwin van der Sar. Een kwartier voor tijd gooide de Ajax-doel- man de bal pardoes op de rug van Romano Sion. De gelauwer de linkerspits, die er zondag echter niet aan te pas kwam, draaide zich om en schoof de bal in het lege doel: 2-4. De da verende lachsalvo's die van de tribunes af rolden, waren tot ver in de provincie te horen. Van der Sars' ode aan de Co medy Capers werd door perfec tionist Louis van Gaal niet echt op prijs gesteld. In de weten- GPD-VERSLAGGEVER Maar zelfs zonder vier gezichts bepalende spelers had de rege rend en toekomstig landskam pioen geen enkele moeite met de Groningers. Toen Ajax sim pel was uitgelopen naar 3-0 via twee treffers van Patrick Klui vert en één van Frank de Boer, spartelde de thuisclub even te gen en kwam terug tot 1-3 (doelpunt Dean Gorré). Ajax zette gelijk weer aan en verhoogde binnen drie minuten de voorsprong. Invaller Peter van Vossen won gemakkelijk een sprintduel van Claus Boek- schap dat deze voetbal-blooper de hele wereld overgaat en dus afbreuk doet aan het hoge Ajax- niveau, reageerde de trainer na afloop enigszins getergd op het gestuntel van z'n keeper. „Leuk voor het publiek zulke blunders, maar hier zit ik niet op te wach ten. Dat vonden z'n medespe lers trouwens ook. Ik hoefde na de wedstrijd niets tegen Van der Sar te zeggen, hij kreeg al ge noeg naar z'n hoofd geslin gerd." Flater De flater van Van der Sar was het enige minpuntje dat de oe- fenmeester kon ontdekken, voor het overige regeerde de te vredenheid. Zo zag hij dat Pa trick Kluivert de positie van Jari Litmanen uitstekend overnam, dat Mare Overmars op de weg terug is en werd de rentree van Davids met instemming be groet. „Hij kan nog niet een he le wedstrijd aan, maar als hij in valt, staat hij er meteen weer. Dat is de kracht van Edgar. Ik ben blij dat-ie er weer bij is." Louis van Gaal heeft morgen de beschikking over een bijna complete selectie. De oefen- meester kan alleen geen beroep doen op de geschorste Frank de Boer. Op zijn stek, de linksach- terpositie, begint Winston Bo garde. „Dat de Boer er niet bij is, is een groot gemis. Zowel in opbouwend/aanvallende zin als bij vrije trappen. Dat wapen heb ik dus niet. Bogarde is een goe de voetballer, maar nog niet van het niveau van De Boer." Van Gaal is gerust op de goe de afloop, maar houdt een slag om de arm. „De druk ligt bij ons. Iedereen weet dat je er heel dichtbij bent, iedereen weet dat we in vorm zijn, toch kunnen we het nog verknallen. Bayern speelt een systeem dat voor elke ploeg moeilijk te bespelen is. Wij staan constant op de helft van de tegenstander, een coun ter ligt altijd op de loer." Bayem krijgt mogelijk puntenaftrek Bayern pleitte voor een geld boete na de overtreding van re gel 22, paragraaf 2B van het Duitse reglement. Bijdehand zei hij: „Amateurs zijn toch een verzwakking voor het team." Verdediger Kreuzer, melig: „Ei genlijk verdienen we drie pun ten. Met een ploeg van ama teurs hebben we een Bundesli- ga-ploeg verslagen." Bayern wilde maar zeggen: we hebben niet Maradona opgesteld, maar Hamann. Hoeness benadrukte ook dat Bayern op het moment van de wissel met 3-2 voor stond. Dat zou moeten meetel len in de strafmaat. „De inzet van vier amateurs is toch van een andere orde dan het opstel len van vier buitenlanders. We zullen niet ongelukkig zijn als we de wedstrijd dienen over te spelen." Wat de geblesseerden betreft is het de vraag of aanvoerder Helmer woensdag kan spelen. Hij viel al na 25 minuten uit. In de eerste wedstrijd tegen Ajax liep hij een spierblessure op. Louis van Gaal, trainer van Ajax, wilde niet al te veel woor den vuil maken aan de affaire bij de concurrent. „Och, dat kan de beste overkomen." Hijzelf zondigde een keer tegen de bui- tenlandersregel, maar herstelde de fout nog tijdens de wedstrijd. Een amateuristische blunder bij Bayern München kan de tegen stander van Ajax in de Cham pions League miljoenen gul dens kosten. Bayern stelde in de met 5-2 gewonnen Bundesliga- wedstrijd tegen Eintracht Frankfurt een amateur te veel op en krijgt mogelijk twee pun ten in mindering. Punten die de ploeg na 34 wedstrijden mis schien te kort komt om zich te plaatsen voor het toernooi om de IJLFA-beker. Vorige week, voor het duel met Kaiserslautern, had Bayern een verzoek ingediend met vier amateurs te mogen voetballen. Nu was zo'n aanvraag kansloos, omdat voldoende profs be schikbaar waren om de bank te vullen. Vlak na het protest van Frankfurt was de verwachting dat Bayern de twee punten zon der meer zou verliezen. Voor lichter Niersbach van de Duitse bond DFB zei dat Frankfurt na behandeling aan de „groene ta fel" de punten wel zou krijgen. Maandag lag de zaak al genuan ceerder. „We zijn niet zo kans loos als de heren van de DFB willen doen geloven", zei advo caat Rauball die de zaken be hartigt voor Bayern. Voorzitter Beckenbauer van AMSTERDAM GPD Als het aan Ajax-trainer Louis van Gaal ligt, wordt stadion De Meer tot verboden gebfed verklaard voor de American footballers van de Amsterdam Admirals. De ploeg die afgelopen zaterdag uitweek naar de thuishaven van Ajax omdat het Olympisch Stadion werd geprepareerd voor de Champions League-ontmoeting tegen Bayern, heeft de kleedkamer als een soort 'varkensstal' achtergela ten. „Ik weet niet of dat gebruikelijk is bij die sport om de rotzooi niet op te ruimen, maar ik vond het ongehoord", aldus Van Gaal. FC Groningen: Lodewijks; Boekweg. Ook het hoofdveld van het Olympisch stadion draagt nog steeds de sporen van het American football-geweld. De vignetten die vol gens een bepaald procédé in het gras waren gespolen, kregen de terreinbeheerders er met geen mogelijkheid uit. Ook een belletje naar de Verenigde Staten bood weinig soulaas. Daar wilde men niet zeggen welke technieken er waren gebruikt: geheim. Bepaalde plekken op het veld zijn nu overgespoten met groene verf. i, Veenhof, Gall (46. Ebbinge] De Jong. Gorré, Beerens en Boudes- teyn (62. Schreuder); Bombarda. Sion Ajax: Van der Sar; Reiziger. Blind, Frank de Boer en Bogarde; Ronald de Boer (60. Davids). Kluivert, Seedorf; Finidi (60. Van Vossen), Kanu, Over- RUGBYMEDEWERKER Moe maar voldaan keek DIOK-organisator Marga Deenen na afloop van de toernooifinale over het verlaten veld, terwijl binnen in het clubhuis de prijsuitreiking plaats vond. „Drie dagen van inter nationaal vrouwenrugby is een visitekaartje en een extra stimulans voor onze sport geweest. Ie dereen heeft het naar de zin gehad. Het was een combinatie van rugby en gezelligheid, waar uit eindelijk een leuke finale uit naar voren kwam." In die finale van de tweede editie van het inter nationale vrouwenrugbytoernooi van LRC DIOK won de nationale vrouwenselectie van Kazach- stan. In een aantrekkelijke finale werden de da mes van Barcelona met 21-5 verslagen. Met uiteindelijk 28 deelnemende clubs uit heel Europa was ook deze tweede uitgave van het in ternationale toernooi voor vrouwen weer een groot succes. Leiden werd overspoeld met rugby ers. Die vormden volgens de Leidse WV-direc- teur een probleem voor de overige toeristen in de Sleutelstad omdat er gedurende de paasdagen geen hotelkamer meer beschikbaar was. Britse organisator Nick Brooker moest slechts lachen om de klaagzang van de VW-directeur. „We heb ben dit toernooi in een vroeg stadium vorig jaar vast gesteld en direct de hotels geboekt. Als we een programma opstellen moeten we er zeker van zijn dat we alle teams ook kunnen onder brengen. Buitenlandse rugbyers die drie dagen in Leiden verblijven zijn toch zeker ook toeristen?" DIOK-preases Cees Ashmann benadrukte nog eens dat juist de Leidse middenstand z'n graantje mee pikte door de grote hoeveelheid rugbytoeris- ten in de stad. Na de plaatsingswedstrijden van zaterdag en zon dag werd er op tweede paasdag gestreden om de finaleplaatsen. De DIOK-vrouwen werden eerste in hun poule maar werden in de kwartfinale ge stopt door het Duitse St. Pauli. De winnaressen van vorig jaar, Richmond, drongen ook dit jaar door tot de halve finale. De nationale selectie van Kazachstan was voor de Britse dames echter een te grote hobbel om te nemen en de wedstrijd ging verloren met 15-5. St. Pauli speelde in de halve fi nale tegen Barcelona. De Spaansen hadden in de loop van het toernooi iedereen verbaasd met hun snelle en goed opgebouwde spel De kracht van de Duitsen moest komen uit de voorwaartsen, maar die waren op de laatste speeldag zo goed als versleten. Barcelona won uiteindelijk met 10-7. In de finale werd het krachtsverschil van de vrou wen uit de voormalige Sovjetunie nog eens dui delijk. Met krachtig rugby won Kazachstan uitein delijk terecht de finale met 21-5. KATWUK ROB V FC Lisse begint te draaien. Na de knappe 2-2 van gisteravond bij Katwijk staat er een reeks van elf wedstrijden en negen tien punten. Een geweldige se rie waarmee je als club in de eerste klasse B of C van het za terdagvoetbal koploper bent. Maar Lisse zit in IA en staat slechts derde. Het kampioen schap is al zo goed als vergeven aan Katwijk. De ploeg van trainer Mark Wotte verloor dit seizoen de elf de competitiewedstrijd in eigen huis tegen Katwijk met 1-2. De titelaspiraties gingen in de prul lenmand en vervolgens begon nen de Lissenaren de pannen van het dak te spelen. Er werd sinds die nederlaag tegen de landskampioen in de competi tie niet meer verloren en giste ren bij de return bleek FC Lisse zelfs bij vlagen sterker dan de onverslaanbaar geachte lijst aanvoerder. Dat het allemaal niet meer hoeft is des te pijnlij ker. Het smaakt als vijgen na Pasen. In 1B heeft koploper Kozak ken Boys 30 punten. Dat zijn er net zo veel als Lisse nu heeft. De club van trainer Hans van der Zee verzocht de KNVB vorig jaar om niet bij Katwijk te worden ingedeeld en de ex-coach van onder anderen Quick Boys lijkt nu op weg naar de eerste titel in zijn trainersloopbaan. FC Lisse voelt niets voor deze omlei dingsroute en richt zich volgend jaar gewoon op een hernieuwde krachtmeting met de twee Kat- wijkse toppers. Wotte heeft er vertrouwen in dat zijn selectie in deze samen stelling en vorm een bedreiging kan vormen. „Maar op dit mo ment staan we op de ranglijst precies waar we horen, derde achter Katwijk en Quick Boys. Die twee hebben meer voetbal lend vermogen." De Hagenaar was gisteravond zeer te spreken over zijn team, dat de 0-3 be kernederlaag van zaterdag te gen Quick Boys opvallend snel te boven kwam. „Ik ben trots op de jongens." Lisse begon op sportpark De Krom zonder de geblesseerde Jelle Visser en zonder Emiel Marco van der Plas (links) probeert René Ras van FC Lisse te misleiden. Wajer. Laatstgenoemde was na het ondermaatse optreden van zaterdag zelfs naar de tribune verbannen. Lisse toonde een ander gezicht en Katwijk had het er soms te kwaad mee. Hoe wel de thuisploeg al na drie mi nuten op 1-0 kwam via Stefan Roodakkers, toonden de bezoe kers voortdurend lef en zelfver trouwen zonder overigens al te veel kansen te creëren. Kort na de pauze kreeg Lisse pas loon naar arbeid. Dennis Iliohan ving een afgeslagen bal op en knalde vanaf twintig me ter raak. Keeper Teun van Duy- venbode was kansloos tegen de pegel, die onderweg van baan veranderde. Katwijk was enigszins verrast en kon weinig tegenslag gebruiken, omdat al te veel spelers onder hun nor male niveau bleven. Centrum spits Hans Zwaan (de geruchten dat hij nog een jaar doorgaat worden steeds sterker, zelf zegt hij 'ik beslis over vijf weken de finitief) werd redelijk onder de duim gehouden door Stefan Spruijt. En Leon van der Zwet hield de Katwijkse spelmaker Pim Langeveld goed uit de wed strijd. Op het middenveld moesten de flankspelers Marco van der Plas en Kenneth Braaf meer verdedigen dan hen lief is tegen respectievelijk Rene Ras en Barry Opdam. Braaf gaat nog gebukt onder de drie goals die zijn directe tegenstander Floor van Duyn van Quick Boys twee weken geleden maakte. Op de training wordt hij tijdens een partijtje nog steeds gedold met de mededeling 'kijk uit Kenne th, Floor van Duyn zit in je rug'. In de slotfase leken de oranje hemden van trainer Kees Guyt - die komende zaterdag in eigen huis tegen Scheveningen of een week later bij Heerjansdam kampioen willen worden - op een onverdiende zege aan te sturen. Roodakkers schoot op de paal en Marco de Ridder mocht het afmaken: 2-1. Het was de beloning voor de pijn die De Ridder de hele wedstrijd had verbeten. Na een kwartier in de eerste helft kreeg hij een aanslag van achteren te verwer ken, uitgevoerd door Ralph Pol man die niet bekend staat als FOTO HENK BOUWMAN een schopper. Arbiter Harinck trok de gele kaart, waar rood niet had misstaan. De overtre ding deed niet alleen zeer aan de achillespees van De Ridder, ook aan de ogen van de toe schouwers. De aangeslagen linksbuiten hinkte tot aan het rustsignaal en deed in de pauze een speciale warming-up, maar haalde het einde. Toen de stadionklok allang stilstond op negentig minuten greep Lisse het dikverdiende punt. De zeer nadrukkelijk aan wezige Barry Opdam had zijn gevreesde linker al diverse ma len in stelling gebracht, maar steeds zat er een Katwijkse voet voor. Nu was zijn schuiver raak. Door een woud van benen zag Van Duyvenbode het bos niet meer: 2-2. Lisse vierde de goal als een kampioenschap. Braaf. Dingevéld, Van der Plas; Roodakkers, /waan, De Ridder. FC Lisse: Mokveld; Polman, Spruijt, Van Duijvenbode, Arnold Vermeulen

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15