Call a car doet intrede in Alphen r 'aspoort uurder in .eiderdorp Regio Leiden/Rijn Veenstreek Deelder opent Archeon Bouw nieuwe wijk Leyhof begint over drie maanden Procureur weigert 15 getuigen op te roepen Politie gaat intensief controleren Vertraging Beukenschans komt goed uit Wereldwinkel om 'vijf voor twaalf geopend 'Leger' ingezet bij vlaggenactie Kleine Oase klaar voor gebruik 4, 5, 6, 9; comb. Mooten/vd Hoogt 8. PV De Rijnklievers G.H. vd Poel 1, 6; J. v. Laar en zn. 2, 9; C.H. Kop 3; J.C. Zeven hoven 4; J. vd Wal 5, 10; comb. W. vd Kooy 7, 8. PV Leiderdorp R. vd Nieuwendijk 1, 6, 9; D. v. Seggelen 2, 3, 5, 7; T. Gijsman 4, 10; W. Rietkerken 8. PV L.P.C. J. Staffeleu 1; H. Pen 2, 7, 8; comb. Groenendijk/Korte 3, 4; comb. Groenendijk/Heiden 5, 9; comb. Witteveen/v.Gorkum 6; W. Siera 10. Camera betrapt snelheidsduivels zoeterwoude-rijnduk Bij een snelheidscontrole op de Rijndijk in Zoeterwoude zijn het afgelopen weekeinde honderd bestuurders betrapt op te hard rijden. Tijdens de controle pas seerden 1153 voertuigen. De hoogst gemeten snelheid be droeg 87 kilometer. Op het be trokken weggedeelte mag 50 worden gereden. (NDAG 10 APRIL 1995 Brandstichter aangehouden [iphen aan den run» De politie heeft een 29-jarige man aange- jouden die wordt verdacht van brandstichting in een huis aan je Plutostraat in Alphen. De brand ontstond na een ontploffing n de flat op 10 maart. Vervolgens bleek de bewoner spoorloos, vorige week werd de man in Amsterdam aangehouden, hij wordt verdacht van oplichting. Ruziemakers ingerekend aan den run» Twee Alphenaren, 24 en 18 jaar oud, zijn za- frrdag in de Castellumstraat aangehouden. De twee waren be rokken bij een ruzie met een nog onbekende chauffeur van een juto. die tegen hun vervoermiddel was gereden. Hierop begon- en de twee, samen met twee inzittenden, op de personenauto i te slaan en te schoppen. Waarom de ruzie ontstond is niet uidelijk. Twee van de vier werden gisteren aangehouden. Jromfietser breekt been iphen aan den run Bij een aanrijding op de Jeltje de Bosch emperstraat in Alphen heeft een 16-jarige Alphenaar zijn been j 'broken. De onfortuinlijke Alphenaar zat achterop een brom- ets, die werd aangereden door een nog onbekende automobi st. De 18-jarige bestuurder bleef ongedeerd. Na het ongeval ;ed de bestuurder weg. Het slachtoffer is naar een ziekenhuis vergebracht. 'olitie pakt inbrekers azerswoude-rundijk/ruswuk» In Rijswijk zijn zaterdagnacht twee ïannen aangehouden, die worden verdacht van een inbraak in en huis aan de Willem Kloosstraat in Hazerswoude-Rijndijk. lit het pand werd een televisietoestel meegenomen. Een getui- v e had de auto zien wegrijden en het kenteken genoteerd. Later 11 de nacht rekende de poltie werden de twee, 28 en 29 jaar oud, nbraken in bedrijven 1 AZERSwouPE-rundtik/roelofarendsveen» Bij een bedrijf aan de ji ijndijk in Hazerswoude is zaterdagnacht een computer gesto- ■n. De daders kwamen het pand binnen na het vernielen van en ruit. In dezelfde nacht werd ook ingebroken in een winkel an het Noordeinde in Roelofarendsveen. Er werden diverse oederen meegenomen. Ook hier werd een raam vernield. 'Perm in brand ieuwkoop Een bermstrook van vijftig vierkante meter langs het leijepad in Nieuwkoop is gisteren in vlammen opgegaan. De u olitie vermoedt dat het vuur is aangestoken door een ongeveer 8-jarige man, die er op de fiets vandoor is gegaan. Het vuur is oor de vochtige ondergrond na enige tijd vanzelf gedoofd. la j UIVENBERICHTEN duiven vlogen dit weekeinde iipuit St. Kath. Waver. I De Zwaluw Wissen 1, 2, 4; N. Meeu- Jnoord 3; G. Hoogervorst 5, 8; 6; vd Kooy-de Best 7, 1°. -lf De Vriendenclub mb. vd Nieuwendijk 1, 3, 4, 5, vd Dop 2, 7; R. Verhoogt 8; -lartevelt 9; R. Metscher 10. De Blauskras 35 vd Geer 1, 3; comb, vd Blom _P. Landesbergen 4, 5, 7, 8, 9; Pardon 6; comb. Montanje Het Oosten Kop 1, 2, 7, 10; B. v. Putten 3, derdorpoudy nihof gemeente Leiderdorp krijgt het ministerie van Binnen- idse Zaken geen geld om een eede apparaat aan te schaffen il^or het maken van paspoorten vnj identiteitskaarten. Leider- 0?rp wil de apparatuur, die be aat uit een kwaliteitslezer, een inter en een laminator, nu •or eigen rekening aanschaf- p, wat hem ongeveer 40.000 lden kost. „Maar die kosten teten we nu wel doorbereke- n in de tarieven", aldus bur- neester M. Zonnevylle, die 1 wil blijven proberen om de e[; sten te claimen. 3 ipe burgemeester heeft on- d ïgs bij het ministerie een ver bek ingediend voor extra appa- d uur om de klanten sneller i dienst te kunnen zijn. ooral tijdens de openstelling n woensdagavond staan er rij- We hebben een 'Klaar ter- jl u wacht service', maar dat esnnen we moeilijk waarma- [-Yf n. Het duurt gewoon langer d( idat er maar een apparaat is. >11 it is niet klantvriendelijk, eiaar dat ligt niet aan de ge beente." !e Het ministerie, dat het eerste >cj paraat wel volledig bekostig wil echter niet opnieuw voor tij liderdorp in de buidel tasten, ijet ministerie heeft elke ge- kg eente in Nederland precies s >veel apparaten gegeven als er de oude situatie stonden. Lei- bP irdorp had destijds ook maar iu 'n apparaat. Waar het ministe- n|]egeen rekening mee heeft ge- pjouden, is echter dat de nieuwe pparatuur veel langzamer w<(erkt. Volgens de burgemeester >^het maar gek verdeeld met de 3 pparatuur. „Je hebt nu de rare gjjtuatie dat Leiden er twee •eeft. Gouda acht en Leider- t dJprp een." Overigens zijn de (l^chnische problemen met de jelfparatuur in Leiderdorp ver- wlpen. Enige tijd geleden kwa- nen de paspoorten vaak nog ro^'svormd en mislukt uit de ma- ,la.r'ne Dat bleken echter ónderziektes' te zijn. erna straatsma Jules Deelder mocht het tweede seizoen van het Alphense themapark zaterdag op gepaste wijze openen. Een man met een 'grote historische kennis', luid de de aankondiging. „Het ste nen tijdperk? The Stones, dus. Dat is voor mij het stenen tijd perk." Hunebedden De Rotterdamse dichter/schrij ver heeft een bijzondere belang stelling voor het verleden ('wie o wie kent niet dat gevoel van spijt te laat te zijn geboren') maar hunebedden spreken niet tot zijn verbeelding. De 'Rolling Stones' vindt hij veel interes santer. „Begin jaren zestig, mooie tijden waren dat." Prehistorische klanken vulden daarna, met behulp van 'origi neel nagemaakte' intrumenten, de moderne, in glas en staal op getrokken Archeon-hal. Menig videocamera stond op scherp om het historische concert vast te leggen. Promotieteam 'Tweeduizend jaar muziek' is door de medewerkers van Ar cheon op compact disc uitge bracht. Een promotieteam was zaterdag druk in de weer om het digitale schijfje aan de man te brengen. 'Archeon brengt het verleden heel dichtbij'. Deelder had intussen meer belangstel ling voor een rock 'n roll-trio bij de bar, die muziek vertolkte van ver voor The Stones. Een waar 'prehistorisch' genoegen voor de Rotterdammer. De bouwwerkzaamheden in de nieuwe wijk Leyhof in Leider dorp beginnen op 29 juni. Wet houder A. van Dijk slaat op die dag de eerste paal voor een se rie van 66 woningen langs de Leysloot. Het gaat om 37 sociale huur-, 16 sociale koop-, 1 pre miekoop- en 12 vrije sectorwo ningen. De verkoop van de wo ningen begint naar verwachting eind mei. De 66 huizen zijn ontworpen door architect Roy Gelders die in Buitenhof Midden en West in Leiderdorp al een project op zijn naam heeft staan. Het ont werp voor Leyhof heeft hiervan veel weg. Of er na deze serie woningen direct kan worden doorgegaan met het bouwen van de 'Burg' en de 'Arena', is nog even de vraag. Op het ter rein waar huizen moeten ko men, blijkt op sommige plaat sen het grondwater te zijn ver vuild. Nader onderzoek moet de ernst hiervan aantonen. VRIJE TIJD ALPHEN AAN DEN RUN Historie. De historische vereniging houdt op maandag 10 april de jaarlijkse ledenvergadering in de trouwzaal van het gemeentehuis aan het Burgemeester Visserpark. De vergadering begint om 20 uur. Aansluitend wordt een lezing gehouden over de geallieerde strijd te gen het Duitse leger tijdens de Tweede Wereldoorlog. Creatief. Dienstencentrum Driehoome aan de Sterrenlaan houdt op donderdag 13 april een creatieve ochtend voor ouderen. Eieren schilderen en kaarten maken kan daar tussen 10.00 en 12.00 uur. Deelname kost 2,50 gulden. WASSENAAR Bevrijding. De historische vereniging Oud Wassenaer houdt op dinsdag 11 april een lezing in het Rijnlands Lyceum. De schrijver G. Hoefnagels vertelt over de bevrijding in 1945 en hoe die voor hem voor een innerlijke bevrijding zorgde. De toegang kost 7,50 gulden. VOORSCHOTEN Vrijwilligers. Amnesty International is op zoek naar vrijwilligers die brieven willen schrijven naar regeringen die de mensenrechten niet respecteren. De medewerkers zetten ook activiteiten op om anderen bij het werk van Amnesty te betrekken, zoals de jaarlijkse boeken markt. Informatie: 071-613547. LEIDERDORP Platenbeurs. Het sociaal-cultureel centrum de Sjelter aan de Heem raadlaan houdt op zondag 16 april een platenbeurs. Ook cd's zijn te koop. De beurs is van 10.30 tot 16.00 uur. Wandelen. De vereniging voor natuur- en milieu-educatie IVN houdt op zondag 16 april een paaslente-wandeling. De wandeling begint om 15.00 uur bij het Milieu Educatief Centrum bij de kinder boerderij aan de Van Diepeningenlaan. ZOETERWOUDE-DORP Postzegels. De afdeling Zomerpostzegels en Ouderenpostzegels heeft van dinsdag 11 tot en met donderdag 13 april een stand in de RABO-bank aan de Kerklaan. De afdeling verkoopt er behalve post zegels ook ansichtkaarten. TER AAR Genealogie. De Werkgroep genealogie en archief van de Historische Vereninging Ter Aar geeft tijdens het paasweekend 15, 16 en 17 april een demonstratie van het gebruik van een computer bij genealogiën in het Historisch Museum aan de Westkanaalweg. De demonstratie gaat door alleen bij voldoende belangstelling. Het museum is op woensdag, zaterdag, zondag en tweede paasdag van 14.00 tot 16.00 uur geopend. Opgave voor een demonstratie: 01722-3671. Waarschijnlijk nog voor de zomer is het in Alphen aan den Rijn mogelijk om een abonnement te nemen op een huurauto. De abonnee geeft zelf tevoren aan in wat voor auto hij wil rijden en hoeveel dagen per jaar hij de wagen nodig denkt te hebben. Op basis daarvan wordt de prijs van een abonnement bepaald. Aan het eind van het jaar volgt de afrekening. alphen aan den run jan winde Het initiatief, dat 'Call a car' is gedoopt, is afkomstig van het ministerie van verkeer en wa terstaat en heeft tot doel de groei van het autobezit te be perken. Het ministerie heeft bu reau Albatros uit Beusichem de opdracht gegeven 25 gemeen ten, waaronder Alphen, te bena deren om medewerking te ver krijgen voor het initiatief. De gemeente staat er positief te genover. Vorig jaar is het project al in Leiden, Haarlem en Culemborg gestart. Landelijk bekend is het 'Auto op afroep'-initiatief van de ANWB. Uit ervaringen in Duitsland en Zwitserland blijkt dat er per saldo vijftien procent minder autokilometers gereden worden door deelnemers aan dergelijke projecten. Volgens Albatros-directeur J. Theunissen is 'Call a car' slechts één van de manieren om het ei gen autobezit terug te dringen. Theunissen ziet ook mogelijk heden voor samenwerking met busmaatschappij Zuidwest Ne derland (ZWN) en plaatselijke taxi-bedrijven. „We proberen alternatieven te ontwikkelen voor de eigen auto. Dat kan een huurauto zijn, maar ook een belbus of een taxi", aldus Theu nissen. Aan het eind van deze maand wil Theunissen rond de tafel gaan zitten met de gemeente, ZWN en belangstellende auto verhuur- en taxibedrijven om te bekijken of het project in Al phen kan slagen. Hoewel de ge meente het initiatief een kans wil geven, beperkt de rol van Al phen zich tot het geven van voorlichting over het project. Volgens Theunissen krijgen deelnemers in sommige ge meenten een voorkeursbehan deling bij het betaald parkeren, maar zo ver wil Alphen niet gaan. In zaak tegen Sassenheimse hoofdagent den haag/sassenheim monica wesseling De procureur-generaal van het Haagse gerechtshof weigert in de zaak tegen de Sassenheimse hoofdagent vijftien getuigen op te roepen. Dinsdag worden er vijf mensen gehoord en aan het eind van de middag beslist het hof of er nog meer getuigen moeten worden gehoord. De advocaat van de Sassenheimer, mr. P. Doedens, had de procu reur-generaal verzocht naast de genoemde vijf getuigen, ook burgemeester Goekoop van Lei den, officier van justitie Van Ek, de Amsterdamse rechter Schreuder en ook nog eens ze ven collega's van de verdachte agent op te roepen. De Sassenheimer wordt ervan verdacht in 1993 op het bunga lowpark Sollasi in Noordwijker- hout een verdachte bij diens aanhouding met een staaflan taarn te hebben mishandeld. Hij werd verleden jaar tot vier maanden gevangenisstraf ver oordeeld en is tegen dit vonnis in hoger beroep gegaan. Diens advocaat, Doedens, heeft de procureur-generaal nu verzocht vijftien getuigen op te roepen. Van zeven collega's van de Sassenheimer vindt de procu reur-generaal verhoor niet zin nig: ze zouden niets af of toe doen aan de verklaring van an deren. Ook het oproepen van C. Goekoop, als burgemeester van Leiden korpsbeheerder van de politie Hollands Midden, acht hij onnodig. Goekoop schorste de agent, vooruitlopend op diens definitieve straf. Ook oproepen van Schreuder ziet de procureur niet zitten. De Amsterdammer heeft maanden geleden, naar zijn zeggen op persoonlijke titel en niet in de functie van rechter van het Am sterdamse hof, zijn mening ge geven over het schorsen van de agent door Goekoop. Volgens een woordvoerder van het Haagse hof is het niet gebruike lijk rechters opeens aan te spre ken over uitlatingen in de pri- vésfeer. Er is voor de zekerheid voor de behandeling van de recht zaak tegen de hoofdagent, nog een zittingsdag bij het Haagse hof vrijgemaakt. Mocht het hof dinsdag beslissen dat er nog meer getuigen moeten worden opgeroepen (zoals Doedens wil), dan gaat de behandeling van het hoger beroep op 17 mei gewoon verder. alphen aan den run De politie in het district Rijn- en Aarlanden gaat de komende zes maanden intensieve snelheids controles houden. De controles worden gehouden op wegen met een maximumsnelheid van tachtig kilometer per uur in Al phen aan den Rijn, Nieuwkoop, Ter Aar en Liemeer. Eventueel worden er ook binnen de be bouwde kom nog controles uit gevoerd op vijftig-kilometerwe gen. Na de snelheidsmeting worden de automobilisten erop gewezen dat ze zojuist zijn ge controleerd. Onderscheiding woubrugge De 64-jarige Woubruggenaar E. Molenaar heeft zaterdagavond de eremedaille in zilver verhon den aan de orde van Oranje Nassau gekregen. Molenaar ontving het lintje omdat hij veertig jaar bestuurslid is ge weest van het fanfarekorps Woubrugge. Daarnaast is hij di aken van de hervormde kerk ge weest en bestuurslid van het verzorgingshuis Woudsoord. leiderdorp» De Algemene Woningbouwvereniging Leiderdorp is niet ongelukkig, dat de wooncomplex aan de Beukenschans pas later kan worden opgeknapt. Het pand zou op 1 april leegkomen. Voorlopig wonen er nog mensen. „Het gaat om bewoners die wachten op een woning in Leiden en dus nog steeds niet weg kunnen", aldus AWL-directeur G. Duivenvoorden. Enige tijd geleden trok de AWL bij de gemeente aan de bel om zich snel over de bouwplannen te buigen. De woningbouwvereni ging vreesde dat het lege gebouw anders gekraakt zou worden, of dat vandalen zich er zouden uitle ven. De AWL is nu in afwachting van een verkla ring van geen bezwaar van de provincie. Even voor twaalf uur werd zaterdag de Zoe- terwoudse Wereldwinkel geopend. Niet e'e'n lint, maar een hele wirwar van draden moest worden doorgeknipt om de weg naar binnen vrij te maken. „Het is nu vijf voor twaalf', zei oud raadslid A. Kolff, e'e'n van degenen die zich heeft ingezet voor de komst van de winkel, bij de opening. „Op het nippertje is het toch allemaal gelukt, na jaren van ambtelij ke molens en moeizame procedures. Het leek alsof de Wereldwinkel er nooit zou ko men. Maar misschien is dat wel typerend, want in de Derde Wereld is het altijd vijf voor twaalf, is het altijd op het nippertje." Het publiek was in groten getale toege stroomd naar de openingshandeling om te kijken naar de Afrikaanse muziek en dans en het weer helemaal opgeknapte pand. In het publiek bevonden zich ook opvallend veel raadsleden, die zich hadden laten strik ken om een modeshow te lopen. M. Knops (CDA): „Als ik daar dan loop, weet ik niet waar ik kijken moet. 't Is dat het doel zo sympathiek is, anders had ik me nooit laten overhalen." leiderdorp» Leiderdorp maakt zich op voor Konin ginnedag en 5 mei. En een vlag aan de gevel is een absolute must. Burgemeester M. Zonnevylle hielp zaterdag op ludieke wijze een handje bij het beves tigen van vlaggestokhouders aan een groot aantal Leiderdorpse gevels. Met een legervoertuig en ge stoken in bijpassend kostuum, arriveerde hij in de Klaprooskamp. De rest van de dag waren bestuurs leden van de Oranjevereniging druk in de weer met het ophangen van houders, wat onderdeel was van de jaarlijks vlaggenactie van de Oranjeklanten. Wie bij de vereniging een vlag had besteld, kon hem na melijk gratis aan de gevel laten bevestigen. foto holvast/mark lamers leimuiden Deze zomer moet zwembad De Kleine Oase weer vol zitten met spelende kinderen en baan tjestrekkers, maar afgelopen weekeinde moest daarvoor het bad eerst bedrijfsklaar worden gemaakt. De grote scheur die over de bodem loopt en aanleiding is voor de discussie over een eventuele sluiting van het zwembad, moest eerst breder worden gemaakt, om vervolgens gevuld te worden. Ook de strepen op de vloer van het bad kregen een nieuw kleurtje. Het bad gaat op koninginnedag voor het eerst open. Rond dezelfde tijd beslist de gemeenteraad of deze winter het bad definitief sluit of dat De Kleine Oase wordt gerenoveerd. foto ben de bruyn Niet één lint, maar een hele wirwar van draden moest zaterdag worden doorgeknipt om de Zoeterwoudse Wereldwinkel officieel te openen. foto ben de bruyn

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 9