BS Leiden steelt maar even de show Velocitas haalt opgelucht adem Volleyballers DAC diep in de degradatiezorgen Sport De Algemene verrassend goed bij koploper Oranje Wit Leiderdorp op dreel Krappe winst vrouwen HVV RVV hoeft niet echt meer: 2-3 MAANDAG 10 APRIL 1995 Basketballers niet in gevaar tegen Blue Herons: 78-66 Gedurende vijf a tien minuten leek het er even op. Bas ketbal van hoog niveau in de Vijf-Meihal door de man nen van BS Leiden. Mooie passes, enkele dunks van Ri chard Zevenhoven en spel op een hoog tempo deden het publiek van Leiden genieten. Tegenstander Blue Herons acteerde weliswaar op een bedenkelijk niveau, maar toch. Lang hield Leiden het attractieve spel in de slechts met 78-66 gewonnen wedstrijd overigens niet vol. LEIDEN. JUST BLOM Coach Ton Kallenberg had wel een verklaring voor de oplevin gen en ineenzakkingen van zijn ploeg: „Je staat bij rust al met 42-23 voor en dan weet je in fei te dat je al gewonnen hebt. Die terugval aan het begin van de tweede helft (de tegenstander uit Vianen kwam terug tot 44- 34, red.) weet je dan nog te stoppen. Aan het einde van de wedstrijd gaan zij echter een zone-verdediging spelen en gaat alle creativiteit en snelheid uit de wedstrijd," aldus Kallen berg. Echt in gevaar kwam Leiden in deze wedstrijd nooit. Bij Blue Herons wist alleen oud eredivi sie-speler Boudewijn van Beest indruk te maken en dat was te weinig om de makkelijk scorend Leidenaars af te stoppen. Even leek Blue Herons nog dreigend te worden toen het terug kwam van 62-41 naar 69-59 via de ge noemde zone-verdediging. Een score met bonus vrije-worp van Erik Huybens bracht Leiden, dat weinig meer te winnen of verlie zen heeft in deze competitie be halve de gunst van het publiek, echter definitief de overwin ning. Scores BS Leiden: Piket 24 (8ass.), De Ruijter 20, Zevenho ven 15, Huvbens 13. MSV deed wat BS Leiden vo rige week naliet: van Weert 2 winnen. De uitslag was ook niet kinderachtig. De 76-56 zege liet zien dat MSV wel degelijk in het linkse rijtje van de promotiedi visie thuishoort. Bij rust (41-22) was MSV reeds zeker van de ze ge- tweede keer in dit seizoen tegen kampioen DAS aan het langste eind. Voornamelijk dankzij de scorende inbreng van Terry van den Akker, die 34 punten liet aantekenen, hield de ploeg uit de Bollenstreek daarme zijn promotiekansen intact. De 90- 82 zege, behaald na een 44-40 ruststand, was echter nog niet voldoende voor het zeker stellen van de deelname aan extra wedstrijden voor een plaats in de promotiedivisie. Concurrent Prisma College sloot namelijk het treffen met Binnenland eveneens winnend af. De beslis sing zal nu op de laatste speel dag moeten vallen als Lisse en Prisma College beide voor het laatst in actie komen. Lisse gaat op bezoek bij Binnenland waar van het drie keer eerder verloor en Prisma College kruist de de gens met het reeds gedegra deerde Rotterdam-Zuid. Scores BV Lisse: Van den Ak ker 34, Van der Stoep 15, Koot 13, Ter Haak 11. Lisse kregen gisteren in de slotwedstrijd van het seizoen tegen WSC in een Waalwijk een bittere pil te slik ken. „We wilden wel, maar het ging voor geen meter", was de reactie van een ontgoochelde Annelies van der Hulst. De ploeg uit de Bollenstreek, die er werkelijk niets van terecht bracht liep tegen een regelrech te afstraffing op. WSC, dat met 85-38 zegevierde, bewees dat de eerdere overwinningen op Lisse geen vergissing waren. Scores BV Lisse: Van de Heu vel 10. KORFBALMEDEWERKER TOP en Pernix hebben aan de voor avond van hun ontmoeting verschil lend gepresteerd. De eerstgenoemde club verloor bij Albatros, maar de tweede behaalde tegen Sparta (N) juist zijn eerste overwinning van het veld- seizoen. De Algemene verraste in posi tieve zin bij koploper Oranje Wit (11- 11) en Eiks in negatieve door verlies tegen ZKC '31 (10-11). TOP had met een betere afwerking bij Albatros beslist meer kunnen be reiken dan een 15-13 nederlaag. Ste ven Baart en Tim van der Horst zorg den voor 2-0 en werkten aan het einde van de eerste helft ook een 7-5 achter stand weg (7-7 rust). Na 9-8 viel er echter een gat van drie goals (11-8), dat ook met invaller Stanley Lardé niet meer gedicht kon worden. Met degelijk, gedreven spel hield Pernix Sparta(N) van begin af aan achter zich (3-0, 5-2 en 6-4 rust). Lian Tieleman (2) en Bert Vanhaelen zorg den na 7-6 voor 10-7 en die voor sprong werd fanatiek verdedigd. In de slotminuten misten de bezoekers hun tweede strafworp, waarna Karen Ar nold us de eindstand op 11-8 bepaalde. Tijdens de eerste helft kwam De Al gemene bij Oranje Wit door de straffe tegenwind niet verder dan twee straf- worpen van Alfred Lambouy en een veldgoal van Wilma Sinteur (7-3 Rist). De aanval deed het in de tweede helft beter, maar door het missen van drie strafworpen bleef de negatieve marge bestaan, totdat Alfred Lambooy en in valler Perry Venema na 11 -9 op de val reep 11-11 maakten. De Danaïden won bij Sporting West onnodig krap met 14-13. De I.eidse eersteklasser, met Richard Dikken voor de zieke Marcel Keijzer, profiteer de eerst optimaal van het slecht uitge voerde voorverdedigen van de thuis club (4-10 rust). Nadien wist zij echter geen goed antwoord meer op het vij andelijke achterverdedigen. Henny van der Top, Eric Kromhout en Eric Peters scoorden elk driemaal. Voor Tempo is degradatie vrijwel onontkoombaar geworden na het 11-6 verlies tegen HKC(Ha). De hekkeslui- ter van 1G raakte voor rust 7-1 achter met een benutte strafworp voor Mar- tijn Hooijer. Toen Ruud de Jong (2). Arianne Verwei j en Erik Pons 8-4 en 9- 5 maakten, leek er meer mogelijk, maar ook met invalster Joke Boot ble ven doelpunten schaars. Lijstaanvoerder Fiks gaf degradatie kandidaat ZKC '31 te veel ruimte en moest dit duur bekopen (3-7 rust). Een alles-of-niets-offensief leverde on danks goals van Gwenny de Best, Ad- inda Hooimeijer, Matthijs de Visser en Theo Vreeken niets meer op: 10-11 verlies. Ging Fides Pacta in de bekerstrijd nog met 9-10 de boot in tegen Olym- piek, in de competitiewedstrijd werd geen fout gemaakt. Het achttal van Henny Piket liep na 2 -1 via Wendy van Hooven, Jan Willem Meijer, René van der Vooren (2), Conchita Prins en Di- mitri IJzerman moeiteloos weg tot 12- 5. De laatstgenoemde schutter liep in de slotminuut een hersenschudding op, de enige smet op de 12-7 zege. Crescendo had technisch bedui dend meer in huis dan Eureka en hield na 3-5 (rust) de verdediging 43 minu ten lang gesloten. Anita Alberts, Saskia Baak, Monique Zitman, Peter Baak, Gert-Jan Hensing, Edwin van der Kraan legden intussen de basis voor de 13-5 zege. Ook KZ Leiden behaalde bij hekke- sluiter Hoogvliet een monsterzege. Coach Herman Godefroij begon met Lisette van Meurs en Robert Vergeer in de basis en liet later Madelijn Wou- terlo en Peter Vergeer invallen. De eer ste twee junioren leverden vier goals aan de 16-6 zegepraal. LEIDERDORP CERTJAN VAN GEEN De basketbalsters van BV Lei derdorp hebben gisteren een belangrijke stap richting de top- divisie gezet. In een directe con frontatie met concurrent Jum pers trok de ploeg van Joris Zandbergen aan het langste eind: 60-52. Winst in de laatste wedstrijd tegen DAS is voldoen de voor promotie. En daarmee maakte Leider dorp in een klap het seizoen goed. De eerstedivisionist start te het seizoen als favoriet, zag vervolgens door verliespartijen tegen Den Helder, Jumpers en K '75 het jaar verloren gaan en verloor onderweg sterspeelster Renate Sluys door een enkel blessure en coach Henk-Jan Pi ket wegens interne strubbelin gen. Het had echter de mazzel dat Jumpers door blessurepro blemen ook wat misstappen maakte. Daardoor kreeg Leider dorp weer aansluiting en moest het gisteren met minimaal twee punten verschil tweede promotieplaats ach Den Helder 2 te bemachtigen M Leiderdorp moest het voo jJ van de verdediging hebb Coach Joris Zandbergen had de uitwedstrijd al gezien w de sterkste punten van Jump lagen en zorgde dat die uit schakeld werden. Er geen gemakkelijke scor gegeven, terwijl Elise Zon het gevaar Karin Stiefel gen - ex-BV Lisse - onschade maakte. Het verschafte Leiderdorp rust een Riime voorsprong 19) en daarmee was de basis legd voor het beoogde result! Omdat in de aanval meerd speelsters tot scoren kwam kon Leiderdorp steeds geva lijk blijven. Marianne Schuit 1 wees haar waarde met ee triple-double 16 punten, 10 bounds en 10 assists), terwijl mone van Meurs (16 punte Birthe van der Voort (10) e mi Koivisto (10) hun sti bijdroegen. Grasshoppers-jeugd kansloo DVZ/Grasshoppers hoopt na de 61-85 nederlaag tegen Landsla- ke Lions op open plaatsen in de eredivisie voor meisjes junioren in het volgend seizoen. De laatste plaats op de ranglijst be tekent namelijk officieel degra datie, maar de Katwijkse vereni ging zal desondanks de junio ren inschrijven in de hoogste klasse voor volgend jaar. Ook zonder de vertrekkende coach Arjan van der Poel moet het mogelijk zijn volgend jaar een prominentere rol te spelen. Wedstrijden als zaterdag, waar in Grasshoppers na een 26-40 ruststand wederom kansloos was, zullen dan wellicht minder voorkomen. Scores DVZ/Grasshoppers: Van der Plas 21, Buis 13. Over twee weken tegen Flyers in Dongen zullen de jongens ju nioren van BV Leiderdorp hun kans moeten pakken, anders wacht hen hetzelfde lot Grasshoppers. Tegen Rott i dam kwamen de Leiderdorp r er na een goed begin (16 voorsprong na 12 minuten) i melijk niet meer aan Rotterdam toonde in het v u volg van de wedstrijd aan klasse beter dan Leiderdorp c zijn en won, na een 40-35 rus stand, afgetekend met 111-50 n Scores BV Leiderdorp: Ki i nenburg 17, Zeeman 9, Sn a ding 9. De meisjes junioren 1 Leiderdorp kenden in Hoo J dorp op de laatste competit dag een taaie tegenstand Concentratieproblemen tweede helft aan Leiderdoq. kant zorgden er voor dat Hoo dorp voor een stunt kon zorg De 59-67 nederlaag was pas de derde van dit voor Leiderdorp. Scores BV Leiderdorp: Sa 21B.Van der Voort 20. Den Helder slaat eerste slagr DEN HELDER.ANP De tuinkabouter ontpopt zich als reuzendoder. Basketbalco. Meindert van Veen werd zaterdag door de Noordhollandse basl balfans liefkozend tot „onze Helderse tuinkabouter" uitgeroeper Hij vond het allemaal wel best. En zeker nadat zijn ploeg de e ste van maximaal zeven confrontaties met Goba, met als inzet landstitel, met 84-81 had gewonnen. KORFBALMEDEWERKER De 6-9 zege van Velocitas op Madjoe kwam als een geschenk uit de hemel. De Leiderdorpers, die al een uiterst zwak zaalsei- ^oen achter de rug hadden, wa ren op het veld na het 6-5 ver lies tegen mede-tobber Vrien denschaar in ernstige degrada tieproblemen geraakt. Door de onverwachte zege op de streek genoot is de staart van de rang lijst in 3N in zicht gekomen. Geen wonder dus dat Veloci- tas-coach Klaas Bosman bijzon der in z'n nopjes was met de puntenwinst. De volgens zijn ploeg verbaal te veel meeleven de Bosman had om zichzelf te kalmeren zijn toevlucht gezocht in de sigaret en nam met het laatste peukje nog in de mond de felicitaties in ontvangst. Madjoe-collega Wint van Huis was een van de eersten. „Ver schrikkelijk", mopperde hij. „Van zo'n wanprestaie kan ik beslist niet warm van worden. Die voortdurende onzekerheid. Vorige week spelen we tegen de koploper een goede wedstrijd, verliezen maar nipt en hier ko men we niet eens aan korfbal len toe." Van Huis gaf volmondig toe, dat het vooral de verdienste van Velocitas was dat zijn ploeg on voldoende aan de bak kwam. Door beurtelings achter te ver dedigen wisten de Leiderdor pers vele aanvallen te ontrege len. „Ze hebben zich goed aan de afspraken gehouden", aldus Bosman. „Iedereen kende het belang van deze wedstrijd. Vori ge week waren we nogal on machtig en schortte het nog in de afwerking. Belangrijk was ook, dat Paul Meerbrug weer te rug is. Hij brengt niet alleen dreiging, maar geeft anderen ook zelfvertrouwen." De langdurig geblesseerde Meerburg had met drie treffers een belangrijk aandeel in de score. Hij stond ook aan de ba sis van de demarrage, die de Leiderdorpers kort voor rust Saturnus sluit af met winst TKS Saturnus heeft gisteren de competitie afgesloten met een 20-14 overwinning op PSV. De I.eidse handbalploeg eindigt door dit resultaat op een zesde plaats in de eredivisie. Saturnus nam in de Vijf Mei hal al snel een 6-2 voorsprong. De Eindhovenaren kwamen daarna terug. Omdat de bezoekers in de slotfase veel tijdstraffen en zelfs een rode kaart kregen kon Sa turnus alsnog de zege pakken. Scores: Boriceanu 8 (4 sw), Van Jaarsveld 5, Lakeman 5, Van Leeuwen 1, Schonk 1*. Saturnus gaat na dit seizoen fuseren met het Rotterdamse Ancora en vertrekt uit Leiden. Manager An Plug stopt na 48 haar handbal met haar werk zaamheden. Ze werd door het NHV onderscheiden met een bronzen speld. VCS en Leython bijna veilig plaatsten en die uiteindelijk be slissend leek. De opening was nog wel voor de thuisploeg. Na luttele seconden mocht Marco Ravenbergen vanaf de stip aan leggen en ook na de al even vlotte gelijkmaker van Selma Hulst nam Madjoe via Klaas Star opnieuw een voorsprong. Hetzelfde gebeurde na de 2-2 (Paul Meerburg), toen Petra Velocitas nam na 3-3 (Robert Schoof) echter het initiatief over. Goals van Paul Meerburg en invalster Jetske Goudsmit waren het resultaat van bedui dend beter positiespel, waarbij de schutters met de wind in de rug langs de zijkant van het vak Elly van Leeuwen, foto archief LEIDEN «FRANK BONTE HANDBALMEDEWERKER i Saturnus heb ben in de regionale tweede klas se van de veldhandbalcompeti- tie hun kampioenschap in de zaal niet bezoedeld. Quintus kreeg in Leiden een ongezouten pak voor de broek, 31-21, rust 14-10. Met uitgekiende aanval len en sterk verdedigen, dat de nodige breaks opleverde, werd de ploeg uit Kwintsheul na rust volledig zoek gespeeld. Voor Sa turnus scoorden: Peter Innemee 7, Nico Mooren, Dirk Klok en Paul Timmermans 6, Jasper Olierook 3, Hans Nieuwenhuis 2 en Arno Nieuwenhuis 1 Rijnstreek kon in Den Haag geen vuist maken tegen Wings, 23-17 (15-8). Zonder Gerard Rijn. Wim Rijn en zonder wissel zakten de Alphenaren na 6-6 in de eerste helft weg. Voor Rijn streek scoorden André van Leeuwen 5, Mark Stigter 4, Bas van Rijn 3, Thijs van Rijn 2 en Joris Klijn 1. De vrouwen van HW '70 hadden in Spróngschot uit Ba- rendrecht een stevige tegen stander, die bovendien niet al leen uit de tweede lijn bleek te kunnen scoren maar ook vanaf de cirkel van wanten wist. Toen HW '70 na rust wat feller vanuit de defensie ging aftasten ver dween de zekerheid uit de Ba- rendrechtse aanval. HW '70 won met 17-15, rust 10-8. Voor HW '70 scoorden: Bertina Lam- boo 6, Nina Krosschell 4, Anne ke Gijsman 3, Marjolein van Driel 2 en Sylvia Mens en Ca- rolavan Egmond 1. In de afdelings eerste klasse wonnen de Saturnus reserves in een eenzijdige wedstrijd van Foreholte, 14-9, rust 7-4. Voor Saturnus scoorden André van Es 3, Jan Wolter IJssel de Schep per, Arno Nieuwenhuis, Anton Klok, en Bart van de Boogaard 2, Leo Lucassen, Fedor Brug- mans en Jan Tielemans 1. De vrouwen van Oase verlo ren van MSV, 7-11 (2-4). Vooral Joke Knijnenburg was op schot. Voor Oase scoorden: Wendy Hoogenboom, Maaike Rotteveel en Anita van der Poel 2 en Esther van Velzen 1. Voor MSV scoorden: Joke Knijnenburg 9, Moniek Nagtegaal en Ilse van Kesteren 1. In de eerste divisie van de zaalhandbalcompetitie snakt Stompwijk '92 naar het einde. Na de sterke wedstrijd tegen Fortissimo werd het tegen In ternos een jammerlijke verto ning. Zo vol strijdlust als de Stompwijkse ploeg opereerde tegen Fortissimo met winst als resultaat, zo mat werd er ge speeld tegen Internos. 7-14, rust 4-8. Voor Stompwijk '92 scoor den: Irma van der Bosch 4. Ti neke Heemskerk, Yvonne Ben nis en Sylvia Hoevers 1. LEIDEN GERRENES in stelling gebracht werden. Madjoe kon het verschil na de rust (3-5) niet meer goedmaken, ook al waren de Rijnsburgers er na 4-7 door treffers van Mariska Korsman en Marco Ravensber- gen wel dichtbij. Robert Schoof en topscorer Meerburg bepaal den al twintig minuten voor tijd de eindstand op 6-9. VOLLEYBALMEDEWERKER DAC, dat met 0-3 verloor van Animo, werkte zich dieper in de degradatieproblemen. Bij de vrouwen wisten zowel Leython als VCS belangrijke winst te boeken. VCS staat nu veilig, maar Leython moet volgende week tegen Libanon twee pun ten pakken om ook volgend sei zoen derde divisie te mogen spelen. DAC-Animo0-3; 10-15,11-15, 4-15. Van beide zijden een slechte wedstrijd, met Animo als de minst slechte. DAC straalde weinig uit en beschikte amper over aanvalskracht. In de eerste set kwam DAC al snel achter met 3-10, haalde nog optot 7-10 door een sterke servicebeurt van Van de Meer, maar maakte daarna te veel persoonlijke fou ten. Vrevok 2 - Novo 3-1; 11-15, 15- 12,17-16,15-13. Ook nu weer kwam Novo op een 0-1 voorsprong en verloor vervolgens de wedstrijd. In te genstelling tot alle voorgaande keren, hadden spelers en coach Hans Broere nu toch een goed gevoel na afloop, omdat de' ploeg een prima wedstrijd had afgeleverd met praktisch geen perdoonlijke fouten. Sovicos - LUSV 3-1; 15-5, 9-15, 15-11,15-4. Sovicos greep deze wedstrijd aan om zijn kampioenschap veilig te stellen en deed dit niet ten onrechte, al had het team. zijn handen meer dan vol aan LUSV. De naaste concurent van LUSV, Zovoc, won vrij onver wachts van Rijnmond, waar door LUSV nu officieel is gede gradeerd. Gemini - Tonegido/V 2 3-0; 15- 9,15-12, 15-8. Gemini speelde een goede wed strijd, na een aanvankelijk stroef begin. In de laatste set kwam Tonegido na een 9-3 achter stand nog eenmaal terug (tot 9- 7), maar een time-out van Ge- mini leverde voldoende nieuwe concentratie op om overtuigend en terecht i Woerden - Gemini 3-0; 15-10, 15-8, 15-13. Gemini-coach Bernard van Pols vond dat slechts een vie speelsters een voldoende gehaald; de rest geloofde het lemaal wel. Toch startte Gem nog redelijk en nam et sprong van respectievelijk en 5-8, voordat een veel f J Woerden overnam. WIK - Leython 1-3; 11-15, 15,15-12,6-15. Door de winst op deze hekl sluiter steeg Leython naar zevende plaats, maar is desc danks nog steeds nie Door blessures gekweld, mo trainer/coach Ruud va welingen noodgedwongen i speelster uit het tweede (de routineerde Nel de Jong) i nemen, om zijn ploeg compli te krijgen. Libanon - VCS 1-3; 10-15, 11,2-15,6-15. Eigenlijk een heel duidelijke simpele winst van VCS op e merkwaardige tweede set r die set kende VCS even mindere periode wat betreft passing, waardoor de wegviel. LEIDEN GER RENES VOLLEYBALMEDEWERKER In de promotieklas is het duide lijk, dat er niets meer voor kam pioen RW op het spel staat: vandaar de slechts 2-3 winst bij Kalinko. Leython was te zwak voor Agon (0-3). Kalinko - RW 2-3; 13-15, 16- 14, 8-15, 15-9, 9-15. „De druk is eraf en dan hoeft het niet echt meer", waren de woorden van speler Kees van de Meent van RW. Dat bleek in de tweede set, toen een 9-14 voor sprong voor RW nog verloren ging- Leython - Agon 0-3; 11-15, 3- 15, 12-15. Leython miste Ronald Kamp- hues (rug), maar kon wel weer beschikken over René Leeflang, al had deze speler de nodige trainingsachterstand. In de der de set werd Jasper van Elk inge zet als spelverdeler; ook hij kon zijn ploeg niet tot de winst brengen. Vrouwen DAC - DVC 3-0; 15-1, 15-12, 15-6. DVC speelde ronduit zwak. DAC spelverde ster Kitty Huisman haar rugblessure v RW - Voorburg 3 0-3. Koploper Voorburg 3 v delijk een maatje te groot vt de Rijnsburgse ploeg.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18