Vrouwen Alecto slaan dubbelslag Promotie voor vrouwen Oegstgeest: KRV blijft nog iijl kielzog van RCL Sport Hockeyers Alphen aan leiding UDO moet ondanks flitsend spel toch gelijkspel toestaan DIOK revancheert zich onder aanvoering van Bos op AAC Alkmania moet nog op punten wachten MAAN DAG 10 APRIL 1995 leiden stefan faas hockeymedewerker Hel dubbelweekeinde heeft de hockeysters van overgangsklas- ser Alecto bepaald geen windei eren gelegd. Met overwinningen op Union en EMHC nam de ploeg van Carina Benninga de koppositie over van het Amster damse Pinoké, dat nu met één punt minder de tweede plaats bezet. Alecto-speelster Lydian Men- tink tekende afgelopen zaterdag al snel voor de winnende goal tegen Union: 1-0. Uit de eerste de beste corner schoot ze raak, waarna het spel zich op het middenveld concentreerde. Bei de ploegen creëerden over en weer nog wel wat kansen, maar kwamen niet tot scoren. Tegen EMHC stond Mentink gisteren opnieuw aan de basis van de overwinning (3-0). Na vijf minuten schoot ze de Lei- derdorpse formatie naar.een 1-0 voorsprong. EMHC kwam ver volgens sterk opzetten. Met snelle tegenaavallen drongen de gasten herhaaldelijk door tot in de Leiderdorpse cirkel, maar zij schoten tekort in de afronding. Na de hervatting nam Alecto het heft in handen, wat Mentink na tien minuten uitdrukte in 2- 0. Aangever was Dominique Kuijlaars, die daaraan vooraf gaand knap langs drie verdedig sters soleerde. In de slotfase zet te Mentink de kroon op haar werk met een derde treffer: 3-0. Overgangsklasser LOHC is na het verlies tegen mede-degra datiekandidaat Venlo (0-1) vrij wel zeker van degradatie. Be zoeker Venlo slaagde er in het eerste part uitstekend in de Oegstgeester vrouwen op eigen helft vast te zetten en onder vond dan ook weinig tegen stand. In het tweede part kwam LOHC iets beter voor de dag, maar kwam het na een kwartier met 0-1 achter. Even later bloei de de ploeg van Jorien Schuit nog even op na een gemiste Venlose strafbal, maar dat mocht niet baten. Forescate speelde in een aan trekkelijke wedstrijd met 1-1 ge lijk bij Amersfoort. Beide ploe gen hanteerden een aanvallend concept en verdienden over en weer veel kansen. Quirien Baak had al na acht minuten succes met een fraaie snoekduik, waar mee ze Forescate de 1-0 voor sprong bij rust bezorgde. Het eerste kwartier na de thee kwam de equipe van Maurits leiden stefan faas hockeymedewerker De mannen van hockeyclub LOHC hebben zich gistermid dag met een 6-3 overwinning op Forward hersteld van het de bacle vorige week tegen Zwart wit. Alphen kwam aan de lei ding van de derde klasse C door een 3-1 overwinning op Barne- veld. Op eigen veld dolf Roomburg met 0-1 het onderspit tegen Cartouche. De Leidenaars wa ren het eerste deel duidelijke de sterkste, maar buitten dat niet uit. Cartouche had daarentegen aan slechts één aanval voor rust genoeg voor de 0-1 overwin ning. Na de hervatting deed Roomburg-doelman Wietze En gelsman van zich spreken met een fraaie safe bij een Voor- burgse strafbal. Bezoeker Forescate ging met 3-2 onderuit tegen Delftse Stu denten. De ploeg van Wouter Leefers keek na ruim tien minu ten tegen een 1-0 achterstand aan, maar kwam via Robert Co- hen de Lara en Erik Kruysmul- der op een 2-1 voorsprong bij rust. Na de hervatting had DS- HC constant een veldoverwicht en ging er met de volle winst vandoor: 3-2. Lijstaanvoerder LOHC haalde op eigen terrein met 6-3 uit te gen Forward. De Tilburgers pakten al vrij snel een voor sprong, maar nog geen vijf mi nuten daarna bracht Bert Bonsing de Oegstgeestenaren met een strafbal langszij. Ver volgens nam Forward opnieuw de leiding, maar het was 2-2 bij rust dank zij Taeke Taekema. Na de doelwisseling kwamen de Tilburgers voor de derde maal aan de leiding en was het we derom Taekema die dat onge daan maakte. Eelko Leeuwen- burgh, Joost van der Hout en Taekema schoten vervolgens verder tot 6-3. Op het Gorleauscomplex ein digde, het duel tussen Leidse Studenten en Kieviten in 3-3. De studenten stonden in het eerste bedrijf stevig onder druk en keken met de rust dan ook tegen een 2-0 achterstand aan. Na de thee schoot Ivo Blois de Leidenaars binnen een mum van tijd langszij, maar kwam Kieviten uit een counter op 2-3. In de laatste minuut benutte Blois een strafbal voor de 3-3 eindstand. Op De Bloemerd behaalde Alecto een 2-1 overwinning op Bennebroek. Alecto had in het eerste deel het beste van het spel en kwam na zeven minu ten via Alex Hagen op voor sprong. Daarna echter verzuim de de thuisploeg om door te drukken, ondanks een overm; aan kansen. Wynand Hacl pushte Alecto een kwartier de rust naar 2-0, waarna Bern broek achterin één op één gi spelen en nog doel trof ook. Derdeklasser Noordw speelde uit met 1-1 gelijk teg VW. De kustbewoners speeld voornamelijk op de counter kwamen via Stijn Huistee a hun doelpunt. Peter Falk had het tweede deel de winnen treffer op zijn stick, maar z hoge inzet werd op het nipp tje gekeerd. Thuisploeg Alphen kwam a de leiding in de derde klasse door een 3-1 overwinning het bescheiden geklasseei Barneveld. Pim Boonekai opende na ruim vijf minuten score, waarna Diederik Schai man de 2-0 over de goalie w te. Barneveld bracht de m stand vervolgens op 2-1, waat Boonekamp de veilige marge tien minuten in het tweede p I herstelde. Het op een vierde plaats 1 vakkerende Catwijck verli met 2-1 van middenmoi Mijdrecht. De Katwijkse g< kwam van de stick van Ernst I Hogewoning. Staartploeg Hisalis ging n 6-1 kansloos tenonder bij lij aanvoerder Heerhugowaai Lissenaar Duncan Meeder re de de eer uit een strafcorner. In de derby UDO-ASC deed de bezoekende ploeg vooraf onge wild wat olie op het vuur. De club van Wally Gallert kondigde in het wedstrijdblaadje aan met het tweede te komen. Niets was minder waar. De Ajax Sportman Combinatie kwam natuurlijk op volle oorlogsterkte naar de Vos- cuyl toe. Het resultaat van deze wedstrijd was achteraf wat zuur voor de trotse koploper. Na een 2-0 voorsprong moest UDO uil eindelijk een 2-2 gelijkspel toe staan. In het eerste half uur zag het talrijke publiek -een wervelend UDO. Keer op keer werd de ASC-defensie in grote proble men gebracht. Al na één mi nuut zag Bas van Heek geen kans om van dichtbij doelman Leon Lindenhoff te passeren. Vooral de snelheid die de voor- waartsen van de geelzwarte for matie in hun bagage hadden, bleek een beslissende factor. Na een klein kwartiertje was het raak. Van links wist Bas van Heek de vrijstaande Rudolph Stuifzand te vinden. Hij vond van dichtbij het nylon. De tweede treffer was van grote schoonheid. Vanaf het middenveld werd Werner Knetsch door Bas van Heek weggestuurd. De militair zette vanaf de rand van de zestien met een fraaie volley zijn ploeg op een dikverdiende 2-0 voor sprong. Na het inbrengen van Alexan der Perez, hij verving Robert de Groot na een half uur, kreeg ASC iets meer vat op de wed strijd. Toch hield de Nico van der Salm-brigade de nul vast tot aan de rust. Had UDO voor rust de touwtjes aardig in handen, na de thee veranderde dat beeld drastisch. Al na zo'n 120 secon den spelen kwam ASC tot sco ren. Freek Wisselink bracht met zijn treffer de ploegen weer dichterbij: 2-1. Daarna werd door ASC de thuisclub flink de duimschroeven aangedraaid. De echte overtuiging ontbrak echter bij ASC. Slechts een aan tal flauwe kansen waren een makkelijke prooi voor doelman Fabiaan Schouten. Pas ver in de tweede helft kwam UDO terug in de wedstrijd. Bas van Heek dacht met een stift doelman Lindenhoff te ver schalken. De sluitpost van ASC was echter op zijn hoede. Mi- chiel "Kompier voldeed ook al niet. Nadat Mart van Zaanen het leder voortrok, vond Kom pier doelman Leon Lindenhoff op zijn weg. Het duel, dat tot het eind boeide, ging uiteindelijk toch in de boeken met een remise. Na een uitstekende actie van Alexander Perez was het invaller Paul Wisselink die de stand tilde naar 2-2. De inmiddels gearri veerde selectie van Alkmania wist toen zeker dat ASC concur rent UDO een punt zou afsnoe pen. Maar in blessuretijd leek UDO alsnog de winst binnen te halen. Arbiter Salamat keurde echter een eigen doelpunt van ASC af omdat Werner Knetsch doelman Leon Lindenhoff hin derde. Dat maakte de druiven voor UDO-trainer Nico van der Salm erg zuur. UDO-ASC 2-2 (2-0). 13. Stuifzand 1-0, 23. Werner Knetsch 2-0, 47. Freek Wis selink 2-1, 80. Paul Wisselink 2-2. Scheidsrechter Salamat. Toeschouwers 250. UDO: Schouten; Wilco Knetsch, Van Haarlem, Patrick de Poorten De Jong, Kompier, Sarneel; Stuifzand (Fleur), Van Zaanen (Susan), Van Heek, Wer ner Knetsch. ASC: Lindenhoff; Hevel. Roest, Kriek, Mare de Groot, Roest; Robert de Groot (Alex Perez), Backs, Freek Wisselink; Lambertus, De Wolf, Teitler (Paul Wis selink). leiden pieter van der vliet rugbymedewerker De instelling waarmee DIOK gistermiddag tegen het Amster damse AAC het veld in stapte, was duidelijk een andere dan die van afgelopen donderdag avond. Toen waren het de Am sterdammers die DIOK met 14- 10 uit de bekerstrijd stootten. Deze keer wonnen de Leide naars, mede dankzij de uitste kend kickende Gottfried Bos, met 21-7. Het DIOK-bestuur had er al les aan gedaan om sfeer rondom de wedstrijd te hebben. Het had immers de vroegtijdige kampioenswedstrijd kunnen zijn. Dit feest ging echter niet door na de puntendeling van vorige week in Den Haag met concurrent HRC. In de wedstrijd tegen AAC werd DIOK toch weer verrast door een gretige tegenstander, die het favoriete voorwaartsen- spel als wapen hanteerde. Het windvoordeel werd door de gas ten niet benut. Kicker Jeffrey Pelk probeerde via dropgoals en penaltykicks het scorebord te bereiken, maar tevergeefs. Na een half uur*spelen ging Tho mas Jackson bij het vangen van de bal de fout in. Via de line-out kreeg AAC balvoordeel, waarna Gerco Stoffels de snelle spelher vatting over de trylijn drukte, 0- 5. Pelk converteerde 0-7. AAC kreeg nog veel kansen om de score op te voeren, maar de alert reagerende Leidse defensie voorkwam een grotere achter stand. In het tweede bedrijf hervond DIOK zich en drukte het de te genstander terug op eigen helft. Vanuit de scrum werd veelvul dig via de blinde kant gepro beerd een opening te forceren, waarbij AAC veel overtredingen nodig had om DIOK af te stop pen. Daardoor kon Bos binnen tien minuten tweemaal zijn waarde voor de Leidse club to nen door fraai te krullen, 6-7. Toen ook de voorwaartsen zich met het aanvalsspel gingen be moeien, was voor AAC het hek van de dam. Flanker Robert Broers sneed door de Amster damse defensie en scoorde zijn try, 11-7. Met de conversie van Bos voor 13-7 werd het verschil groter. De opleving van DIOK stelde iedereen in staat om zijn bijdrage te leveren aan het eindresultaat, terwijl Bos nog een penaltykick tussen de palen schoot. De nekslag kwam voor AAC toen na 25 minuten Geor ge de Vries uit de voorwaartsen met een blessure wegviel. Het spel verplaatste zich naar de driekwarten voor snel en attrac tief rugby, dat bekroond werd met een try van Jackson voor de eindstand 21-7. DIOK Athletics won de thuis wedstrijd van Te Werve. In een wedstrijd die in de tweede helft werd beslist, konden de Rijswij- kers het Leidse tempo niet bij benen. Met try's van Simon Erf- mann (2x), Dave Langezaal en Diederik Reijnardel eindigde de wedstrijd in 24-10. De DIOK-vrouwen ondergin gen bij URC in Utrecht een wa re strafexpeditie. Met een gele- genheids-scrumhalf en halver wege de wedstrijd drie gebles seerde speelsters was er geen houden meer aan voor de Leid se club. Het resultaat was een keiharde 81-0. medewerker In de eredivisie van het vrou wenvoetbal verloor Ter Leede met 3-0 van Wartburgia. On danks het belang om punten te verzamelen in de strijd tegen degradatie, kon Ter Leede geen vuist maken. Bij een 1-0 achter stand kopte Bianca Knetsch de bal uit een voorzet van Margriet Limbeek net naast. Na rust scoorde Wartburgia uit twee uitvallen 3-0. In de eerste klasse zondag waren SJC en Bloemhof aardig aan elkaar gewaagd, alleen sprong Bloemhof effectiever met de kansen om en won het De topper van de tweede divisie A (jeugd) tussen kampioen Tel star en nummer twee UVS was van een hoog niveau. Na een 0- 2-voorsprong voor de Velsena- ren spreidden de Leidenaren hun ware voetbalkwaliteiten ten toon. Raymond Bennekers had met vijf treffers een groot aan deel in de 6-3-overwinning. Het met 3-0. De Sleutels bevestigde nog eens zijn goede positie door bij Docos met 4-0 te winnen. Natasja Kruts, Simone Teske en Natasja Sasburg scoorden voor de kampioensploeg. Keepster Wil van Kralingen Inreeg de eer een strafschop na hands in het doel van haar collega te schie ten. SJZ werd op eigen veld met 4-0 verslagen door RVC'33. Promotie Door de 5-3 overwinning op Tricht bereikte Oegstgeest in de tweede klasse zaterdag de twee de plaats en daarmee promotie naar de eerste klasse. Na twintig minuten keek Oegstgeest al te gen een 2-0 achterstand aan, goed spelende Quick Boys ver zuimde grote kansen te verzil veren en zag een 0-2-voor- sprong verloren gaan. Bas Meyer en Michel van Hooy scoorden voor de Katwijkers. Alphense Boys pakte in de derde divisie B de titel door VELO op eigen terrein met 1-2 die voor rust door Luisella Kraak tot 2-1 werd verkleind. In de tweede helft speelde Oegst geest feller en dit resulteerde in doelpunten van Mayke Goris, Sonja Boone en opnieuw Kraak. Toen Tricht tot 4-3 terugkwam werd het even spannend, totdat Josine Meurs een penalty we gens hands verzilverde. In de tweede klasse zaterdag hoeft Alkmania na de 5-2 over winning op Foreholte uit de ko mende drie wedstrijden nog maar één punt te halen voor het kampioenschap. Ilse van Vliet scoorde 1-0 voor Foreholte, maar junior Simone van Klink trok de stand voor rust gelijk. Alkmania liep in de tweede helft terug te wijzen. Hoewel de uit slag een spannende wedstrijd doet vermoeden hadden de Alphenaren, bij wie Barry Wes- seling beide treffers voor zijn re kening nam, de coritrole over de wedstrijd. Achtervolger ARC sloot het seizoen af met een 1-0 verliesbeurt tegen Noordwijk. naar 3-1 uit door goals van -( ka van Egmond (penalty) e Martine de Vries. Opnieuw Vliet verkleinde de afstand iU 3-2 en daarop zette haar pkgt alles op alles om de winst n zich toe te trekken. De mirt die hierdoor ontstond w( i echter door de tegenstander 1 it nut. Vlak voor tijd beslisten 1 len van der Zwet en De Vi s met hun treffers in enkele i.t nuten de wedstrijd. 1 Docos 2 was veel te licht vo li UVS, dat met 6-0 won. Jen j. Rouw (4x), Ingrid van den Bm en Jolanda Ruiter zorgden vul de produktie. UDO verloor n i; 2-0 van Nieuwerkerk. n Noordwijker Albert van Heyden was matchwim Door een overwinning van c( V current DWO en de 7-0-nedn laag tegen FC Lisse is de deg i datie van RCL een feit. Riji burgse Boys ontsprong de i i gradatiedans door een 4 winst op Roodenburg. Ch van Goethem, Henk Kralt (2) Gerwin Freke troffen doel. Jeugd Alphense Boys kampioen Alecto-speelster Susanne Demenint (licht shirt) in duel met twee Union-spitsen. Op de achtergrond Imke Dy Ry (links) en Antoinette Kuijlaars. foto ben de bruyn Eikenhout stevig onder druk en incasseerde in die periode ook de gelijkmaker. Leidse Studenten kwam door een 1-0 overwinning op Weesp aan kop in de tweede klasse A. Christine Elias werd na een kwartier in het tweede deel matchwinaar uit een strafcor ner. Daarbij had ze over geluk niet te klagen, want haar schot zou aanvankelijk naast gaan, maar belandde via een verdedi gende stick alsnog in het doel. Het thuisduel van Roomburg met FIT bleef zonder winnaar: 1-1. De Leidse vrouwen speel den een goede eerste helft, maar verzuimden afstand te ne men na de 1-0 van Mathilde Al berts. Na de mst kwam FIT op gelijke hoogte, waarna Marie Antoinette van Steyn nog pech had met een schot op de paal. Alphen liep op eigen veld Woerden met 6-1 onder de voet. Vrouw van de wedstrijd was Nicole Jansen, want zij nam maar liefst vijf doelpunten voor haar rekening. Het andere Al phense doelpunt kwam op naam van Gitta Möller, die de pass van Annemieke Touten- hoofd met succes in schoot. In Rijswijk verloor Noordwijk, dat met vijf invalsters speelde, in de laatste minuut van Te Werve: 1-0. Staartploeg Hisalis ging, ondanks goed keepers werk van Sera Edington, met 6- 0 ondemit tegen kampioens kandidaat Heerhugowaard. Rudolph Stuifzand van UDO gaat neer. Mare de Groot en Freek Wisselink (rechts) hebben het nakijken. foto dickhogewoning In de afdeling zondag is het spannend. Met nog twee duels maken Alkmania en UDO de meeste kans op de titel. Giste ren verspeelde UDO een punt. In de derby tegen ASC werd het: 2-2. De wedstrijd Randstad Sport-Alkmania werd na 42 mi nuten bij een stand 0-1 ge staakt. Warmunda-Alphen ein digde gelijk. Beide teams ver deelden de zes doelpunten broederlijk: 3-3. Kickers-Gol Sport 6-0 (1-0) Ondanks de ruime overwinning was Kickers-trainer John Zon- derop niet tevreden over het vertoonde spel: „We hadden ten minste met dubbele cijfers moeten winnen." Voor de Kic kers waren Roger Hogenboom (2x), Julius Caesar Almeidas Diaz, Edwin van Wittmarschen, Ad Koster en Lau van den Hoorn succesvol. Randstad Sport-Alkmania 0-1 (gestaakt) Het duel duurde slechts 42 mi nuten. Tot die tijd dicteerde Alkmania de wedstrijd. Enig eu vel van de Alkemadenaren was het slecht afwerken van de kan sen. Halverwege de eerste helft was het Charley Hogenboom die de enige treffer aantekende. Drie minuten voor rust kreeg Randstad-spits Yacha Farhane geel voorgetoverd van arbiter Vermeulen. Iets waardoor Far hane compleet door het lint ging en de leidsman een aantal rake klappen uitdeelde. Hierop besloot Vermeulen de wedstrijd te staken. Leidsche Boys-FC Rijnland 0-6 (0-3) Bij het eerste doelpunt van Rijn land (Bert-Jan de Ridder) gin gen de koppies al naar beneden. Bij de tweede goal van Chris Tisseur (penalty) speelde Rijn land een gewonnen wedstrijd. Edwin Kluivers, Marcel Schou ten (2x) en Michel Staats scho ten hun club naar het halve do zijn treffers. Stompwijk '92-VNA 2-1 (0-1) Een ongeïnspireerd spelend VNA kende slechts een aantal opvliegingen. Zoals het af standsschot van Ludwig Smith. Hij trof van 25 meter de roos. In de tweede helft bogen de ge handicapte Stompwijkers de stand om via treffers van Mar- tijn Droog en Gert Berg. Warmunda-Alphen 3-3 (1-1) Ook dit duel kwam tot een half dozijn doelpunten, die keurig over beide ploegen werden ver deeld. Alphen-trainer Willem Dekker toonde zich content met het spelbeeld. Bij Warmunda was Henk Strijbos driemaal suc cesvol. Bij de Alphenaren teken den Piet Verlooy, Gerben van der Neut en Peter Gosen de doelpunten aan. Het eindschot in de vierde klas se B zaterdag is ongemeen spannend. Bovenin vechten RCL (1-0 winst op CVC) en KRV (2-1 tegen Hazerswoudse Boys) om het kampioenschap en on derin komen nog vijf ploegen voor degradatie in aanmerking. Leiden - De Sleutels 2-1 Vorige week maandag haakte Leiden-trainer Jules van Hars- sel, vervanger van de aan de kant gezette John Manuputty, na een gesprek met het bestuur af. Inzet was het opstellen van routiniers als Peter Selier, Pedro Hilliger en Lau Heyman. Van Harssel meende dat genoemde spelers te weinig trainingsar- beid verrichtten en derhalve geen recht hadden op een ba sisplaats. Het bestuur was even wel een andere mening toege daan, waarop de trainer - naar verluidt in goede harmonie - zijn biezen pakte. Met oud-eer ste elftal speler Rick Bink en ju nioren-trainer Rick de Haas op de bank plus de door Van Hars sel gewraakte routiniers in het veld, won Leiden van De Sleu tels. Treffers van Winnifred Wa- gemaker en Maurice van Berkel beslisten het duel. Ger van Hal scoorde tegen. KRV - Hazerswoudse Boys 2-1 Zonder Edwin Katerberg en An- dré de Best produceerde KRV in de eerste helft wel de beste kan sen, maar slaagde het er niet in te scoren. Dat lukte daarna be ter. Het windvoordeel werd iet wat gelukkig uitgebuit door 1 van der Zalm, die een als vo jjeI zet bedoelde bal achter do ,t man René de Graaf zag plofi De voorsprong werd even la jjfj uitgebreid na een prima com natie tussen Arno van de Bt >gi en Martin van Delft. Hij dc jg, puntte. Een hectische situ; ei( voor het KRV-doel, waarbij lat tweemaal werd geraakt, verde in de slotfase een d< >n punt van Marcel Verhorik op, nC Oudewater - Valken'68 2-3 Valken'68 vecht in de laat,m wedstrijden voor wat het wa aei is. Na de winst op WDS blenti de Valkenburgers nu het rei n'v gedegradeerde en vrijuit spelt de Oudewater de baas. Cor Vliet opende de score waai; Wim Jaap Hagoort de bal: T hervond. Treffers van Mau Oudshoorn en Frank Duindf^ brachten de beter spelende zoekers in veilige haven, de Butter liet Valken vlak tijd nog even schrikken, mende zaterdag wacht V; i tegenstander van ander' liber. Dan staat kampioensl didaat RCL op de rol, LFC - Alphia 1-2 Alphia voetbalde zich tegen veiligheid, hoewel de Leid het niet cadeau Leen Baay was de gevierde rnbk bij de Alphenaren. Hij scooj tweemaal. Egon Onderwj met afstand de meest i vallende speler bij LFC. Hij \|n evenwel slechts eenmaal raken. |qj Revanche TAVV tegen UVS: 5- leiden een gehandicapt UVS heen. 1 Westerwaal, Frank Aartnj (2x), Edwin Martens en Jf Kleijn verzilverden de kansik Hans Verkuylen maakte |t leed voor UVS. waar Frill Maaskant de rode kaart kr$< voorgehouden, wat TAW heeft zich tegen UVS vol ledig gerevancheerd voor de 2-2 van een week geleden. Het team van Thom den Daas, dat in de slotfase van de competitie het kampioenschap aan Kagia moest laten walste met 5-1 over

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 16