5PORT Verstappen: ware klasse De klassieker is geen klassieker meer Ballerini heeft paardebril afgezet >V vindt zes miljoen veel voor Wim Jonk rfiprich mag toch weg an Fey enoord-voorzitter _iANDAG 10 APRIL 1995 13 i willem spierdijk, 071-356464, plv-chef rob onderwater, 071 -31 oorwaardelijke straf voor ARC phen aan den run ARC is voor de ongeregeldheden na afloop in de competitiewedstrijd tegen Katwijk gestraft met een voor- aardelijke boete van 2000 gulden. De proeftijd is twee jaar. Bij it verlaten van het veld werd de arbiter in Alphen aan den Rijn slagen door een 64-jarige toeschouwer, die door ARC inmid- ls geroyeerd is als lid. Door de KNVB werd de man voor twee ir geschorst. Drie ARC-spelers - Johan Boer, Frank Bloemheu- len Marco Wins - werden door de tuchtcommissie vrijgespro- n. Hun was ten laste gelegd dat zij de scheidsrechter onheus jegend hadden. ARC-voorzitter Terpstra: „Om herhaling van lke taferelen te voorkomen hebben we inmiddels de orde- neg versterkt en een hekconstructie bij de uitgang van het veld len aanbrengen." iuel Randstad Sport gestaakt orschotenDe wedstrijd tussen Randstad Sport en Alkmania de eerste klasse van de afdeling Leiden is gistermiddag ge lakt. Bij de stand 0-1 in het voordeel van Alkmania werd Yacha rhane van Randstad Sport door scheidsrechter Vermeulen uit iderdorp naar de kleedkamer gezonden. Farhane werd daarop boos dat hij de arbiter een schop tegen zijn dijbeen gaf. Die lakte daarop de wedstrijd. Het bestuur van Randstad Sport eft intussen besloten de speler voor te dragen voor royement. an Crystal Palace gedood illsallEen supporter van de Londense voetbalclub Crystal lace is gisteren om het leven gekomen. De man was betrok- n bij een vechtpartij tussen supporters voor de wedstrijd Cry- 1 Palace-Manchester United, voor de halve Finale van de strijd de Engelse FA-beker. Een tweede fan raakte zwaar gewond de vechtpartij op een parkeerterrein van een pub op enkele ometers van het stadion in Wallsall. De twee slachtoffers wer- n naar het ziekenhuis gebracht. Eén van hen overleed onder- avratilova dubbelt met Graf york» Martina Navratilova vormt tijdens het tennistoernooi Wimbledon komende zomer een dubbel met de Duitse Steffi f. Dat maakte een woordvoerder van het managementbu- IMG, waarbij de Amerikaanse onder contract staat, zater- in New York bekend. Navratilova bestreed Graf in de tachti- jaren drie keer achter elkaar in de finale van het enkelspel op mbledon. In 1987 won Navratilova, in 1988 en 1989 was Graf beste. ^tlFA wil time-out invoeren iburgDe wereldvoetbalbond (FIFA) lijkt bereid tot een luwe knieval voor de commercie. Met ingang van het seizoen 96-97 wil het bestuur wereldwijd een time-out mogelijk ma il. Volgens een uitspraak van secretaris Blatter in het Duitse ekblad FOCUS zou de nieuwe spelregel al bij het ein^toer- oi om de Europese titel in 1996 in Engeland van kracht kun- n zijn. eumann kandidaat bij Eintracht iinkfurt Herbert Neumann is kandidaat voor de opvolging trainer Jupp Heynckes bij Eintracht Frankfurt. Dat meldt ^4 am Sonntag. Manager Hölzenbein van.Eintracht wilde het icht bevestigen noch ontkennen. Neumann, die aan het ein- ran het seizoen als trainer van Vitesse wordt afgelost door aid Spelbos, had geen interesse in de functie bij FC Utrecht. JUiJrder voerde hij gesprekken met Werder Bremen, dat vervol- s in zee ging met Aad de Mos. een Giro voor Indurain )rre» Miguel Indurain heeft definitief besloten niet aan de Inde van Italië mee te doen. Dat verklaarde de viervoudige laanse winnaar van de Ronde van Frankrijk zaterdag tijdens Jn persconferentie in Igorre. Indurain vindt het gat tussen het pd van de Giro (4 juni) en het begin van de Ronde van Frank je (1 juli) te groot om zijn vorm op peil te houden. heeft van Inter Milan te ho- gekregen wat Wim Jonk et kosten: zes miljoen. Dat dt PSV nog wat te veel. „Niet te veel, wel wat te veel. Jonk er slot van rekening ook al aldus penningmeester Har- 'an Raaij gisteravond. Iet voorzitter Willem Maeyer Van Raaij vorige week op koffie bij Inter-voorzitter atti. De kopstukken van reisden naar Milaan om te pajten over een samenwer- i«;sverband met Inter. Van ij: „We zoeken een goede in Italië om mee samen te ken op het gebied van (dopleiding, scouting en ■n gelijke. Met Morati hebben aa gesproken over alles wat ons lL" at is op dit moment dus ook rs wens om Ronaldo in te :n. Over een transfer van de w ziliaan valt voorlopig echter niet te praten wat PSV betreft, misschien over een jaar of twee. Een optie op Ronaldo in ruil voor een schappelijke prijs voor Jonk behoort wel tot de moge- lijkhéden. Van Raaij: „Maar op dit ogenblik is alleen over Jonk gesproken. Wij weten wat hij moet kosten, zes miljoen. Daar over moeten we dus onderhan delen. En ik neem aan dat Inter ons fatsoenlijk op de hoogte stelt als andere clubs zich mel den voor Jonk." Dick Advocaat deed eerder op de dag een poging uit te leggen waarom hij Jonk wel wil en Koe man niet. „Het gaat niet om de kwaliteiten van Koeman, maar op dit moment past hij niet in ons elftal. Als we Jonk halen, heb ik Koeman niet nodig. Met sentimenten heb ik verder niets te maken, wel met een bestaan de situatie. Het feit dat er vorig jaar is gekocht bijvoorbeeld en een 'aantal doorlopende con tracten." 'ij is wat ons betreft transfervrij' sef Kiprich krijgt deze week het bestuur van Feyenoord >ui 'oren dat hij toch mag uitkij- naar een andere werkgever, rzitter Jorien van den Herik le gisteravond niet vooruit- in op de inhoud van het ge- ik, dat hij een van de ko lde dagen met de Hongaar- lanvaller heeft. Maar hij liet doorschemeren dat het iilijk wordt om Kiprich nog 'er aan de club te binden. Eén van de problemen waar mee Feyenoord worstelt is het feit dat Kiprich volgend jaar protest zou kunnen aantekenen tegen een ontslagaanvraag, als hem nu een nieuw contract wordt aangeboden. Volgend seizoen is Kiprich immers 32 jaar. Van den Herik: „Voor spe lers tot en met 31 jaar geldt dat niet. Hij is wat ons betreft nu transfervrij. Het is een beetje ongelukkige situatie. Daar zul len we met hem persoonlijk over praten." De monteurs van Benetton stonden in de rij om voor hem te applaudisseren. Jos Verstappen is weer een 'hot item' in de formule 1. In Buenos Aires, bij de Grand Prix van Argentinië, zette de Limburger de critici die beweren dat hij niet de capaciteiten zou hebben een topcoureur te worden gigantisch in hun hemd. Ofschoon hij door pro blemen aan de versnellingsbak niet de finish haalde in de spannende door Damon Hill voor Jean Aresi en Michael Schumacher gewonnen race, was Verstappen lange tijd het gesprek van de dag in de pitstraat. Franco Ballerini op weg naar de zege in Parijs-Roubaix. roubaix peter ouwerkerk gpd-verslaggever Jarenlang heeft Franco Ballerini met een helm over zijn hoofd gereden. Zegt zijn ploegleider Patrick Lefèvere. Belgen hebben daar een nóg aardiger uitdruk king voor: hij had de paardebril op. Franco de Toscaan droeg oogkleppen en was oostindisch doof. Ook in zijn lievelings- koers, Parijs-Roubaix. Het was niet voor niets, dat hij er de vo rige edities tweede en derde werd, hoewel winnen veel logi scher was geweest: 1993, op de foto geklopt door Duclos-Las- salle; 1994, op het verkeerde moment Tsjmil willen elimine ren. Ballerini reed als een onbe suisde 'naïvo' de wedstrijden waarin hij wilde schitteren. Al tijd maar op zoek naar dat ver volg op zijn laatste zege, in de Ronde van Romagne, septem ber 1991. Hij kreeg het odium van de man van de verspilde krachten. Maar de Ballerini van 1995, 30 jaar inmiddels, blijkt 'brains' te hebben ontwikkeld. Zijn sluip- demarrage in de finale van 'Het Volk' had hem eind februari al de Omloop gebracht, en giste ren was hij de solist voor de di rigeerstok van Mapei/GB-maat Johan Museeuw in de 93ste Pa-. rijs-Roubaix. Tafeltennissers Oegstgeest Europa in rotterdam ron hoogendam De tafeltennissers van Pecos Oegstgeest gaan op Europees avontuur. De ploeg van de suc cesvolle coach Joop van der Borg verwierf die Europese tic ket door het behalen van de derde plaats in de play-offs, die recht geeft op deelname aan de Nancy-Evans cup, de Europa Cup 2. „Het liefst gaan we naar Malta", grapte coach Van den Borg. Het maakt ons niet uit of we een sterke of zwakke tegenstander treffen. Het is meer een bekro ning van het seizoen." De ploeg uit Oegstgeest, die nog nooit zo hoog eindigde, heeft een spon sor gevonden om de kosten van het Europa Cup-avontuur te dekken. Oegstgeest moest zaterdag bij gastheer FVT- in Rotterdam de 5-5 van de heenwedstrijd van twee weken geleden verdedi gen. Wel koesterde het Oegst- geester drietal (Ted van den Berg, Jurgen Pastoors en Her man van den Broek) een gun stig gamesaldo: 12-11. Die psychologische voor sprong bleek voor Oegstgeest evenwel een verlammende uit werking te hebben. Met name bij de meest kwetsbare Oegst- geestenaar, Van den Broek, en in iets mindere mate bij kop man Van den Berg. Laatstge noemde kwam overigens wel keurig tot twee overwinningen. Pastoors ging het meest nuchter te werk. Onbevangen en heerlijk spelend zette hij sa men met de nerveuze Van den Berg het cruciale dubbel (tegen De Boer en De Jong) in winst om, wat achteraf het sleutelduel bleek te zijn geweest. Na een 4-2 achterstand kwam FVT nog terug tot 4-4, maar de koelbloedige Pastoors zette het scorebord vervolgens op de be slissende 4-5, na een eenvoudi ge winst op Leidenaar Martin van Rijn. Waarna Oegstgeest- praeses Otto Verkerk de bloe men kon uitreiken. Wat Ballerini en zijn ploeg in de droge, zelfs amper stoffige hel lieten zien was Mapeïssimo, de nieuwe ultieme vorm van wielrennen. In de jaren zeventig al eens in praktijk gebracht door de Molteni's van Eddy Merckx, ruim twintig jaar later gesubli meerd in een democratischer vervolg, waarin 'iedereen' kan winnen. Patrick Lefèvere kan uit een groot arsenaal renners putten, voor alle soorten wedstrijden: van stenen-klassiekers, via heu- vel-ééndaagsen tot het werk in de kleine en grote ronden. Een mix gebaseerd op Belgisch/Italiaanse gronden, met (later) ook een stevige Zwit sers/Spaanse inslag. Wat Mapei/GB liet zien was misschien niet spectaculair, niet boeiend tot in de fijnste nerven, maar wel een staaltje hoge- schoolfietsen, dat zelden zo wordt vertoond. De stukjes van de puzzel pasten langs werkelijk alle kanten, en op 35 kilometer van de Velodrome in Roubaix was de opgave in feite al vol bracht. In een veld zonder veel groot heden van de UCI-lijst (maar 5 uit de top-20, die nu eenmaal meer een ronde-accent heeft), maar wel vol specialisten, do mineerden de Mapei-renners het complete wedstrijdbeeld. Hoofdrol 1: voor Andrea Tafi, de 'opener' van Vlaanderen, die een ontsnapping met Ekimov, Vanderaerden en Dietz op gang bracht. Toen het gaatje groot genoeg was (1.45 min) verbood Lefèvere Tafi verder kopwerk; want uiteindelijk moesten de kopmannen gelanceerd kunnen worden. Hoofdrol 2: voor Ballerini, die ter controle meedreef met Lud- wig en Sciandri. Hoofdrol 3: voor Gianluca Bortolami, die aanpikte bij Ca- piot, en tot zijn verbazing én goedkeuring ook Ballerini nog zag aanschuiven. Ballerini, die net van fiets had gewisseld, om dat zijn versnellingsapparaat haperde, die verder moest zon der voorvork-vering, die voor dat wisselen nog werd beboet met 1000 Zwitserse francs, maar die in zijn actie zijn aspiraties duidelijk bloot legde. Bortolami en Ballerini lieten Capiot ter plaatse, voegden zich bij het kwartet-Tafi, namen her gewicht in het sextet voor 100% op hun schouders, reden een kleine minuut bijeen, waarna Ballerini met nog 6 kasseizones en 35 kilometer te gaan besloot het lonkende avontuur te kie zen. Achter de ontketende Tos caan, die zijn in Wevelgem ont wrichte schouder niet meer voelde, en zijn benen kon vullen met toverkracht, achter Balleri ni bestookten Bortolami en Tafi de rest van hun vluchterskwin tet met anti-stoffen. Waarna Jo han Museeuw, toen er voor de tweede plaats weer een groep van vijftien man in aanmerking was gekomen, de rest van het controle-werk op zich nam. Ballerini maakte nu wel af waar hij twee achtereenvolgen de keren had gefaald. Toen hij door Duclos op de millimeter werd geklopt, was hij van de piste in Roubaix gedrenteld als een zombie. Nagestaard door een zich toen hoogst onplezie rig voelende GB/MG-ploeglei- der Lefèvere. „De grootste fout die ik ooit heb gemaakt is te gaan fietsen", sprak Ballerini op de ijlings aan gerukte vliegtuigtrap. Lefèvere toen: „Ballerini is fantastisch, je moet hem alleen niet bij je in de ploeg hebben. Je hebt er veel meer aan als hij elders fietst." Zoals afgelopen jaar, bijvoor beeld, bij Mapei. Maar in de ingewikkelde fu sie-carrousel kwam Ballerini dit seizoen toch weer bij Lefèvere terecht. „Hij wist wat hij aan de Belgen had, hij bracht Mapei en GB bij elkaar. Het is een goede keuze geweest. Hij heeft van daag kunnen zien hoe hij op Museeuw kan rekenen." Balleri ni beloonde de blozende Belg op het podium met een schalk se kneep in de wang. buenos aires ivo op den camp gpd-verslaggever Verstappen deed iedereen per plex staan door met zijn Simtek-Ford, een auto die alge meen betiteld wordt als een 'kneusje', rondenlang op de zesde plaats rond te rijden. Topcoureurs als Gerard Berger, Ukyo Katayama en Aguri Suzu ki, die in bolides rijden met een motor die minstens dertig pk meer op het asfalt brengt, beten zich lange tijd stuk op het tem po dat Verstappen aan de dag legde. Het einde van de race kwam voor Jos Verstappen na 23 van de in totaal 71 te rijden rondes. Een paar minuten eerder was de Simtek-coureur in zesde po sitie liggend in de pits geweest om verse banden en brandstof kwam een Simtek-bolide nooit spoor op het asfalt en waren de eerste rijders al sneller dan vrij- dag. Zo ook Verstappen, die op het glibberige circuit met een lang niet competitieve en amper ge teste auto voor de verrassing van de dag zorgde. De Limbur ger realiseerde de twaalfde tijd in de afsluitende training, snel ler dan jongens als Wendlinger, Panis, Blundell en ook Johnny. Herbert, de man die Verstappen is komen vervangen bij Benet ton. De trainingstijd van Verstap pen was uiteindelijk goed voor de veertiende plaats in de startopstelling. Daarmee be zorgde hij Simtek al in zijn tweede Grand Prix voor het team een record. Vorig jaar te halen. „Op dat moment deed de versnellingsbak al niet meer wat hij moest doen. Even later kon ik geen enkele versnelling meer vinden. Dat betekende het einde." Ofschoon Verstappen een tik je baalde dat hij de strijd moest staken, overheerste een tevre den gevoel. „Iedereen binnen het team is gelukkig. Ik ben er van overtuigd dat we een mooi jaar tegemoet gaan. Je ziet dat we in korte tijd toch al heel veel progressie hebben gemaakt. Ik heb hier een fijn gevoel aan overgehouden en verheug me nu al op de volgende race." Wat Verstappen in zijn mars heeft, bewees hij ook al in de laatste officiële training. Toen de regen een kwartier voor het einde van deze voor de start volgorde belangrijke sessie ein delijk even ophield, was dat het sein voor de coureurs te probe ren hun lijden scherper te stel len. Binnen de kortste keren ontstond er een minder vochtig verder dan de 21ste startplaats. In de race deed hij het nog eens dunnetjes over. Een negende positie, beter was een Simtek nooit. Tot gisteren, toen Ver stappen ook dat 'record' verpul verde. Waarschijnlijk wordt Verstap pen volgende week al door teambaas Flavio Briatore opge roepen om op het circuit van Jerez in Spanje de Benetton- Renault te gaan testen. In elk geval was Briatore zaterdag na de training en ook gisteren na de race één van de eersten om de Limburger te feliciteren met zijn prestatie. Verstappen bleef, zoals gebruikelijk, nuchter. „Natuurlijk ben ik blij, maar dit is pas het begin. Het is zaak de auto steeds verder te ontwikke len en daarvoor is elke kilome ter die we rijden mooi meege nomen. Positief vind ik ook dat mijn teamgenoot de race heeft uitgereden. Dat duidt erop dat de auto steeds betrouwbaarder wordt." Quick Boys verslaat Rijnsburgse Boys in tam potje katwijk rob onderwater De klassieker Quick Boys - Rijnsburgse Boys is niet meer. Geen Hoekse en Kabeljauwse twisten, geen haringkoppen te gen uien, maar 'gewoon' een competitiewedstrijd zonder spanning en franje. Op Nieuw Zuid was zaterdag zelfs slow- hand-clapping te horen, als blijk van onvrede over het ver toonde spel. Dat er geen enkele gele kaart werd getrokken, illu streert dat de scherpe kantjes van de titanenstrijd-van-toen er wel vanaf zijn. Het 3000-koppi- ge publiek wilde heel graag, maar de wedstrijd was een grote sof. Quick Boys werd met een 2-1 zege de verdiende winnaar en duwde Rijnsburgse Boys in gro tere degradatieproblemen. Trai ner Rob Kiebert haalde nader hand zijn schouders op over het kostbare puntenverlies. Zijn ploeg had hard gewerkt, maar kon simpelweg niet beter tegen het zonder inspiratatie spelende Quick Boys. „Misschien speelde Quick Boys vandaag minder omdat wij ze het moeilijk heb ben gemaakt." De waarheid was dat Rijns burgse Boys zaterdag de kwali teit miste om het de tegenstan der daadwerkelijk moeilijk te maken. Kiebert moest spelers als Michel Roest en Cor Heems kerk uit het tweede laten opdra ven om de basiself te complete ren. De ziekenboeg puilt dus uit en tot overmaat van ramp wa ren Raymond Buis en Menno Vaartjes vanwege een schorsing niet beschikbaar. Het zijn de bekende verschijnselen bij een ploeg in nood. Het lijkt wel of niemand er meer bij wil horen. Het overblijfsel deed zaterdag zijn stinkende best, maar niet meer dan dat. In de eerste helft was de thuisploeg heer en meester en mocht Rijnsburgse Boys blij zijn dat Quick Boys slechts één keer de roos trof. Dat gebeurde in de 25ste mi nuut na een fraaie actie van Lei denaar Peter Kruit. Hij om speelde na een sprintduel zijn Peter Kruit zorgt voor het eerste doelpunt in de wedstrijd Quick Boys - Rijnsburgse Boys. FOTO LOEK ZUYDERDUIN jonge tegenstander Roest en schoot de bal met links hoog in de Rijnsburgse touwen: 1-0. Vlak daarna had de gelijkma ker op het bord moeten staan, maar de inzet van Jeffrey van Driel raakte de paal. Even later moest de Hagenaar het veld ge blesseerd verlaten. Op de bank moest Rob Kiebert even slikken. Een ongeluk komt nooit alleen. Dat Rijnsburgse Boys de strijd niet opgaf, pleit voor het karak ter van de ploeg. Invaller Folkert Wesselius (het was een raadsel dat hij niet in de basis was be gonnen) deelde als enige spits speldes'prikjes uit. Na elf minu ten in de tweede helft was het via Dick Heemskerk (na een voorzet van Martin den Haan) dan wel raak. De aanvoerder van Rijnsburg mocht frank en vrij inkoppen, niemand die zich over de bewaking bekommen- de. Het was het gevolg van een lichtzinnige opvatting bij de Katwijkers, die het na de ope ningstreffer van Kruit wel ge loofden. In die fase werd de ge schorste aanjager Floor van Duyn node gemist. Voor Quick Boys staat er in de competitie niets meer op het spel en onbewust speelt dat mee in het achterhoofd van de spelers, die de laatste weken een loodzwaar programma moeten afwerken. De komende week heeft een Engels karakter: donderdag tegen Noordwijk, zaterdag tegen FC Lisse en dins dag de jubileumvyedstrijd tegen PSV. Redenen genoeg om tegen Rijnsburg met de handrem erop te spelen. Dat gebeurde dan ook een groot deel van de tweede helft. Tien minuten voor tijd zette de thuisploeg nog één keer aan. Aanleiding was een kopbal op de lat van Hans van der Plas. Rijnsburgse Boys kroop nog verder terug en riep daardoor de ellende over zichzelf af. Na een bombardement corners kopte Kruit vijf minuten voor tijd knap raak in de bovenhoek: 2-1. Op de bank zakten Kiebert, Arie Kurver en Bert Clavan in een van ellende. Het drietal had zich gedurende de wedstrijd als opgeschoten wild gedragen aan de rand van het veld. Iedere Rijnsburgse voetballer kreeg wel een aanwijzing of een verma ning van het trio kapiteins. Het was ongetwijfeld allemaal goed bedoeld, maar de Rijnsburgers raakten mede door het verbale spervuur vanaf de zijlijn het spoor bijster. Hoofdkapitein Kiebert wei gert echter te wanhopen. „Ik proef in de kleedkamer dat de jongens er nog in geloven. Ko mende weken moet het tegen Marken en Volendam gebeuren. Er zijn nog vijf wedstrijden dus nog tien punten te verdienen." Quick Boys: Van der Niet; Schaap, Pluimgraaff, Jaap van Duyn, Hans van der Plas; Van Dijk (Rog), Aandewiel, Rovers (Kees van Duyn); Harteveld, Steen voorden, Kruit. Rijnsburgse Boys: Schot; Roest, Dick I ieemskerk. Cor Heemskerk. Hovingh; Van Driel (Wesselius), Faber. Den Haan; De Ruiter, Van Duyn, Roos,

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13