SPORT Roda staat niet op scherp Alecto klaar voor de grote sprong voorwaarts Coureurs glibberen tijdens training in de regen Cruijff wil contract bij Barcelona uitdienen TERDAG 8 APRIL 1995 21 Iteeple-chase eist vier paardelevens foNPENDe Aintree-drafbaan waarop zaterdag de Grand Natio- 2 (*j aJ wordt gehouden, heeft gisteren zijn vierde dode in twee da- •n geëist. De Grand National is de belangrijkste paardenrace 29 jan het jaar in Engeland. In de voorbereiding op de slopende eeple-chase sneuvelde gisteren Native Worth. Het vijfjarige aard van Malcolm Jefferson struikelde over een van de laatste indernissen en brak zijn nek. Jockey Mark Dwyer bleef onge- eerd. Op donderdag kwamen op de loodzware baan al drie jayiaarden om het leven. 's ei ilex Züile wint Ronde van Baskenland De Zwitser Alex Zülle heeft1 de Ronde van Baskenland op ijn naam geschreven. De 26-jarige ploeggenoot van Erik Breu- l/AI ink bleef gisteren in de eindrangschikking Laurent Jalabert één linuut en zestien seconden voor. Zülle won ook het tweede ge- eelte van de laatste etappe, een zeven kilometer lange klimtijd- t. De zege in het eerste gedeelte van de rit ging naar de Rus Asi- t Saitov. Hij versloeg Jalabert in de sprint. De Oekraïner Jetsjakov eindigde als derde. {ayern haalt gestopte Pflügler terug uenchenGiovanni Trapattoni, de Italiaanse trainer van layern München, moet zich door de vele blessures in allerlei iochten wringen om een acceptabel elftal op het veld te bren- ;n. Gisteren heeft hij een wanhopig beroep gedaan op Hansi "ügler. Pflügler, die zijn profcarrière in de zomer van 1992 be- iindigde, keert vandaag terug in de Bundesliga voor het duel te en 1. FC Kaiserslautèrn. Hij vervangt de geblesseerde libero lomas Helmer. De Bayern-aanvoerder liep woensdag in het luel met Ajax, in de 89ste minuut, een spierscheuring in het dij- ien op. Door deze nieuwe pech had Trapattoni nog precies irtien beroepsvoetballers tot z'n beschikking. Vleijer en Van Kalken naar EK judo ieuwegein De bondscoaches Cor van der Geest (vrouwen) en iei Vi ïm Visser (mannen) hebben vijftien judoka's geselecteerd voor Oo et EK in Birmingham (11-14 mei). Bij de vrouwen komt dé Al- )_2; ihense Tamara Meijer uit in de klasse tot 48 jaar. Bij de mannen 'ertegenwoordigt Patrick van Klaken uit Lisse de leidse regio. De eis ;electie ziet er als volgt uit: vrouwen: Tamara Meijer (-48 kg), Ve- s W onique Akkermans (-52 kg), Jessica Gal (-56 kg), Jenny Gal (-61 fg), Claudia Zwiers (-66 kg), Karin Kienhuis (-72 kg), Angelique eriese (+72 kg), Monique van der Lee (alle categorieën). Man- len: Patrick van Kalken (-60 kg), Patrick van Loon (-71 kg), Mark Juizinga (-78 kg), Maarten Arens (-86 kg), Rogier Smulders (-95 (g), Danny Ebbers (+95 kg) en Ben Sonnemans (alle categorie- In) Neumann bedankt voor Utrecht trecht Herbert Neumann ziet af van het trainerschap van FC Jtrecht. De oefenmeester, die aan het einde van het seizoen bij faesse vertrekt, heeft de aanbieding van de eredivisie club defi- litief naast zich neergelegd. Wegens zwaarwegende privé-om- :andigheden vroeg de Duitser bedenktijd voor zijn beslissing. !ij moest voor het weekeinde uitsluitsel geven. Arie Haan is de oige kandidaat met wie het bestuur van FC Utrecht nu nog in jesprek is. Maar de contacten met.de trainer van het Griekse \ÓK Saloniki staan op laag pitje. Grasshoppers wint van Lions ,ndsmeer DVZ Grasshoppers heeft de laatste competitiewed- :rijd voor de play-offs winnend afgesloten. De Katwijkse vrou- ven versloegen gisteravond in Landsmeer Sneekhout Lions met 77-66 (33-29). Bij Grasshoppers was de van een blessure herstel- Ie Anja Kuyt met 17 punten het meest produktief. Barbara Jieuwenhuis (15 punten, 11 rebounds), Marie José Allers (14), 5 Heieen van Duyn (13) en Petra Weeda (10) -hadden ook een flink landeel in de score. Romario door blessure uit de roulatie rio de janeiro. afp Aan de produktiviteit van Ro mario is voorlopig een einde ge komen. De voormalige PSV'er, die als spits van Flamengo in veertien duels negentien maal scoorde, blijkt in de bekerwed strijd tegen Gama FC in Brasilia ernstiger geblesseerd geraakt dan gedacht. Romario liep een spierverrekking op die hem twee tot drie weken aan de kant houdt. Flamengo speelt in die periode onder meer de grote derby in Rio tegen Botafogo. Rentree Maradona BUENOS AIRES DPA Wereldkampioen Michael Schumacher realiseerde in de training voor de Grand Prix van Argentinië de negende tijd. foto ai heerlen/buenos aires gpd De formule 1 kan een nieuw re cord laten noteren in het Gui- ness Book. De eerste officiële training van de Grand Prix van Argentinië nam gisteren meer dan twee uur in beslag. Dat is meer dan een verdubbeling van de gebruikelijke tijd, veroor zaakt door de slechte weersom standigheden in Buenos Aires. De ene na de andere coureur maakte een pirouette op het door de hevige regenval blank staande circuit, waardoor de wedstrijdleiding zich genood zaakt zag tot drie keer toe de training te onderbreken om ge strande bolides te verwijderen. De snelste tijden werden in de laatste minuten van de trai ning gerealiseerd, precies op het moment dat de regen even niet met bakken uit de hemel kwam en er op een paar plaatsen van het circuit een iets minder vochtig spoor was te bekennen. De slechte omstandigheden maakten van de training lange tijd een loterij. David Coulthard mag hopen dat hij morgen van pole-posi- tion kan vertrekken^ Als het vandaag tijdens de laatste trai ning onophoudelijk blijft rege nen, kunnen de topcoureurs hun tijden niet meer verbete ren. Jos Verstappen baalde enigszins. Hij reed de 21ste tijd. Gezien de vele problemen bij Simtek helemaal niet onaardig, maar de Limburger had op meer gehoopt. Diego Armando Maradona heeft geen zitvlees. Hij houdt het niet uit op de trainersbank. Barcelona anp De Argentijnse vedette wil daar om in september, als zijn WK- Johan Cruijff blijft bij FC Barcelona. De Ne- schorsing van vijftien maanden derlander bereikte donderdagavond na een wegens efedrinegebruik is afge- gesprek met voorzitter Nunez en diens lopen, het veld weer in. Mara- rechterhand Gaspart overeenstemming dona, 34 inmiddels, gaat spelen over voortzetting van. het contract dat tot voor Racing Club, waar hij nu juni 1997 loopt. als oefenmeester werkzaam is. Vorige maand dreigde Cruijff nog met opstappen nadat scherpe kritiek was geuit. Vooral het feit dat zijn zoon Jordi het mik punt was van de kritikasters, was voor Cruijff aanleiding te dreigen met vertrek. Ook het conflict met Stoitsjkov speelde een rol. „Alles is uitgepraat. Ik ben tevreden over de afspraken", zei Cruijff. „Ik zie de toekomst vol vertrouwen tegemoet. Begin dit jaar verlengde Cruijff al zijn ver bintenis met Barcelona voor nog eens twee seizoenen. Na afloop van het vier uur du rende onderhoud, waarbij ook zijn assistent Rexach was betrokken, verklaarde Cruijff dat hij zijn contract nakomt, maar dat ook is gesproken over het beleid van de komen de jaren. „Mijn taak is te bewijzen dat mijn aanpak de juiste is", legde Cruijff zichzelf op. SCOREBORD kerkrade anp Roda JC is niet in zijn beste doen begonnen aafi de be slissende fase van de competitie. Gisteren won de ploeg uit Kerkrade op eigen veld slechts met 1-0 van Heeren veen. De uitslag deed karig aan, vooral omdat de Friezen het grootste deel van het duel met een man minder speelden. toe net geen succes. Cruciaal was de dertigste mi nuut. Een kopbal van Hesp werd door Echteld met de hand uit het doel gehouden. De 'han gende' spits van Heerenveen kreeg de rode kaart van scheids rechter Luinge, als vanzelfspre kend viel Roda een strafschop ten deel. Die werd hard en droog benut door De Koek. De thuisclub kon de opsteker gebruiken. De start van de for matie van Stevens was daarvoor aarzelend geweest. De diepte in het spel ontbrak te vaak, de cre ativiteit eveneens. Kennelijk was de tweede nederlaag van het seizoen, een week eerder bij NEC, hard aangekomen. De af- Groots was het spel van Roda ook niet. De opbouw verliep aanvankelijk traag, de scherpte was onvoldoende aanwezig. Wellicht was de afwezigheid van Atteveld, één van de leiden de figuren, daarvan een oor zaak. De vrije man was na zijn negende gele kaart voor de zes de keer geschorst. Gevaarlijk was Roda voor de rust ook slechts sporadisch. Van der Luer, wel goed spelend, dwong met aardige passes en kele mogelijkheden af. Hui- berts, sinds de winterstop niet meer doeltreffend, had met leu ke schoten ineens tot twee keer gelopen dagen was op Kaalhei de bijkans meer teruggeblikt dan getraind. Heerenveen, onbevangen, had daarvan kunnen profiteren. Na 25 minuten kreeg de ploeg van trainer De Haan een unieke mogelijkheid: twee doorgebro ken Friese aanvallers tegenover één Limburgse verdediger. Reg- top echter zag de geheel vrij staande Tomassen over het hoofd en bleef steken in een in dividuele actie. Zonder Echteld en met een achterstand bezat Heerenveen niet meer de veerkracht de Lim burgse runner-up serieus te be dreigen. Het bleef bij enkele plaagstootjes. Daarvoor waren meer excuses dan de numerieke minderheid. Om uiteenlopende redenen kon trainer De Haan niet beschikken over zeven spe lers (doelman L'Ami, Groen, Al- berda, Tammer, Polley, Hansma enOosterveer). Na de hervatting was ook nog slechts sprake van eenrichtings verkeer, naar het doel van Heerenveen welteverstaan. Het leidde tot een reeks kansen, waarvan de meeste werden ge mist door Graef. De kleine af maker had ook het geluk niet aan zijn zijde. Zo trof hij tot twee maal toe de paal. Heerenveen liet Roda ver geefs jagen op de beslissende treffer. Pas in de slotfase onder nam de middenmoter nog en kele pogingen tot het forceren van de gelijkmaker. Daartoe werd Meijer, na Tammer, Polley en Echteld de vierde centrale aanvaller, het laatste kwartier als geheim wapen ingezet. Het leidde tot niets. Roda IC: Ruud Hesp; Senden, Van Hoogdalem, De Koek, Danny Hesp; Doomernik, Van der Luer, Van Galen (81. Babangida); Iwan, Graef, Huiberts Heerenveen: Swager; Doesburg (78. Meijer), Schoenmakers, Pastoor en Sier; Roelofsen, Hellinga, De Visser; Echteld, Tomassen, Regtop (83. Bijl) PRIJSVRAGEN LUCKY TEN Vrijdag 7 april: 8 - 9 - 16 - 19 - 20 - 22 - 31-32-34-40-41-43-44-50-53- 56-57-58-70-76 (onder voorbehoud) AUTOSPORT Buenos Aires GP ARGENTINIË Formule 1, eerste officiële training: 1. Coulthard (GBr) Williams 1.54,670, 2. Alesi (Fra) Ferrari 1 55,213, 3. Frentzen (Dui) Sauber 1.55,583, 4. Hill (GBr) Willi ams 1.55,677, 5, Berger (Oos) Ferrari 1.56,260, 6. Hakkinen (Fin) McLaren 1.56,449, 7. Irvine (Ier) Jordan 1.56,615, 8. Barrichello (Bra) Jordan 1.56,746, 9. Schumacher (Dui) Benetton 1.57,056, 10. Herbert (GBr) Benetton 1.57,068, 21. Verstappen Simtek 2.02,410, 22. Schiat- tarella (Ita) Simtek 2.02,806 BADMINTON Het is nu vooral gezellig en kneuterig' iiden rob van der zanden - ilecto staat voor de belangrijk- 3te weken uit de geschiedenis an de club. De vrouwen zijn an plan om over een maand - feerder - de historische sprong laar de hoofdklasse maken. i log nooit bereikte de Leider- lorpse vereniging het hoogste liveau, maar de vrouwenploeg s er meer dan ooit klaar voor. Het moet nu maar gebeuren, let is goed voor Alecto en voor iet hockey in de Leidse regio", egt routinier Lidian Mentink. De Leiderdorpers zijn de 'vir- uele' leider in de overgangs- las.se. Ze hebben een wedstrijd ninder gespeeld dan koploper 'inoke en staan een punt ach- er. Komende dagen speelt Ilecto twee keer, tegen Union so EMHC. Een cruciaal week einde dus voor de vrouwen van :oach Carina Benninga, die de koploper al twee keer hebben ;ehad (één keer winst, één keer lelijk). Volgens Mentink, met 32 jaar de oudste binnen het team, is de groep zich bewuster dan ooit i'an de promotiekansen. Meer dan de afgelopen jaren. Toen vergooide Alecto de titelkansen iteeds na de winter. „Een kwes tie van volwassenheid en men- aliteit", zegt de Leidse midden velder. „In de overgangsklasse is het in principe zo dat de boven ste vier geen punten verspelen aan de onderste zes. Alecto deed dat vorige seizoenen steeds wel. Nu hebben we tegen fde mindere goden nog geen unt weggegeven." Sylvia Karres, het aanstor mende talent van Alecto, denkt dat het overwinteren dit seizoen belangrijk is geweest. „We zijn sterker uit de winter gekomen", zegt de 18-jarige belofte, die ook in Jong Oranje speelt. „We hebben onze rust genomen en Lidian Mentink (rechts): „Syl is de techneut van de ploeg, ik ben meer Jan Wouters." voor het eerst geen zaalhockey gespeeld. Daarbij zijn we ook drie keer per week verplicht gaan trainen." Karres en Mentink zijn qua leeftijd en speelstijl eikaars te genpolen. Maar samen vormen ze een belangrijke tandem bin nen de ploeg. „Syl is de tech neut van de ploeg, ik ben meer Jan Wouters", zegt Mentink. „Samen scoren we wel de meeste doelpunten, maar we fungeren vooral als team enorm goed", aldus Karres. Mentink heeft als aanjager op het middenveld al een hockey- loopbaan achter de rug. Ze be gon bij het Leidse Roomburg en belandde daarna bij HGC en Klein Zwitserland. Alecto is vrij wel zeker haar eindstation, al weet ze nog niet wanneer ze stopt. Drie keer trainen in de week (soms wel 2,5^ uur per keer) en de verre reizen door heel Nedeland eisen zo langza merhand fysiek en geestelijk hun tol. „Maar'een plaats in de hoofdklasse is weer een nieuwe uitdaging, dus ik zal er zeker nog wel een jaartje aan vast plakken", zegt Mentink, in het foto loek zuyderduin dagelijks leven werkzaam bij de interne accountantsdienst van de PTT Post. Voor Karres begint het hoc- keyleven nu pas goed. De havo- scholiere stond vorig seizoen al in de belangstelling van grote clubs en staat als lid van Jong Oranje voortdurend in de etala ge. „Ik heb al aanbiedingen ge had, maar kies voorlopig voor Alecto. Ik vind dit een goede en gezellige club. Als lid van Jong Oranje moet je hoofdklasse spe len, vindt men bij de bond, maar het is voor mij nog geen reden om naar elders te gaan. Van Benninga leer ik op dit mo ment veel en de keuze voor top- hockey kan ik altijd nog maken. Trouwens, als we promoveren speel ik met Alecto ook top." Van Benninga is nog steeds niet bekend of ze volgend sei zoen blijft. De rest van de selec tie zal grotendeels intact blijven. Karres: „Er moet bij Alecto wel het nodige veranderen willen we hoofdklasse kunnen blijven spelen. Vooral qua motivatie." Mentink: „Het is nu vooral ge zellig en kneuterig. Tophockey vereist meer professionalisme, al is het in Nederland in feite nog puur amateurisme. Toch denk ik dat we geen slecht fi guur slaan als we promoveren. We kunnen goed hockeyen en voor het betere schaafwerk kun je ook bij ons aankloppen. We hebben een goede mix van jong en oud. Daarbij komt dat je bij promotie een enorme aantrek kingskracht krijgt. Als er een studente naar Leiden komt met hockeytalent, zal ze sneller voor Alecto kiezen omdatwe hoog spelen." Volgens Mentink heeft Alecto bovendien de structuur en de ambities voor het hoofdklasser schap. „De mensen binnen de club willen het graag. We trek ken voor hockeybegrippen veel publiek en ik heb al verhalen gehoord over een supporters bus naar Nijmegen, dat zegt heel wat. De club telt 900 leden, waarvan tweederde jeugd is. Goede jeugd ook nog eens. Het is een echte familieclub. Pa en ma bij de veteranen, zoon en dochter bij de jeugd. Dat is Alecto." Peking AZIATISCHE KAMPIOENSCHAPPEN Halve finale: Park Sung-woo (ZKo/7) Dong Jiong (Chi) 18-16 15-12, Sun Jun (Chi/5) - Ge Cheng (Chi/14) 15-7 15-6 Vrouwen: Yao Yan (Chi) - Bang Soo-hyun (ZKo/1) 5-11 11-7 11-3, Ye Zhaoying (Chi/3) - Wang Chen (Chi) 11-4 4-11 11-7 TENNIS ESTORIL Kwartfinale: Santoro (Fra) - Schalier (Oos) 6-4 6-3, Muster (Oos/3) - Javier Sanchez (Spa) 4-6 7-6 6-4, Emilio Sanchez (Spa) - Marques (Por) 4-6 6-4 6-3, Costa (Spa/8) - Medvedev (Oek/2) 6-3 6-2 JOHANNESBURG Kwartfinale: Byron Black (Zim/5) - Baur (Dui) 6-2 6-3, Sinner (Dui/3) - Renzen- brink (Dui/6) 4-1 opg., Raoux (Fra/8) - Roux (Fra/1) 4-6 7-5 7-6, Bates (Eng/2) - Godwin (ZAf) 6-3 6-2 Dubbelspel, kwartfinale: Winnink/SInner (Ned/Dui) - Haggard/Steenkamp (ZAf) 6-3 6-3 AMELIA ISLAND Kwartfinale: Hack (Dui) - Nowak (Pol) 6-1 7-6,Sabatini (Arg/2) Gorrochategui (Arg/6) 6-0 6-3 BETAALD VOETBAL EREDIVISIE Roda JC - Heerenveen 1-0 (1-0) 30, De Koek 1-0 (strafschop). Scheidsrechter; Luinge. Toeschouwers: 8.000. Rode kaart: BELGIË: Lierse - Standard 0-0 FRANKRIJK: Lyon - Lens 1-1 SCHOTLAND FA-CÜP HALVE FINALES: Hibernian C tic 0-0 PORTUGAL: Benfica - Belenenses 2-1 WIELRENNEN RONDE VAN BAKSENLAND Vijfde en laatste etappe, eerste gedeelte, Lekumberri - Lezo: 1 Saitov (Rus) 100 km in 2.21.34, 2. Jalabert (Fra), 3. Oetsjakov (Oek), 4. Bugno (Ita), 5. Frattini (Ita), 6. Escartin (Spa), 7. Arrieta (Spa), 8. Piccoli (Ita), 9. Lafranchi (Ita), 10. Aldag (Dui), 23. Bouwmans, 25. Den Bakker, 31. Rooks, 48. Dekker 3.33, 49 De Vries, 82. Breukink 4.04. Tweede gedeelte, klimtijd- rit: 1 Zülle (Zwi) 7 km in 12.08, 2. Romin- ger (Zwi) 0.44, 3. Jalabert 0,46, 4. Berzin (Rus) 0.49, 5. Rebellin (Ita) 0.55, 6, Es cartin 1.01, 7. Gianetti (Zwi) 1.22, 8. Bruyneel (Bel) 1.24, 9. Frattini 1.26, 10. Echave (Spa) 1.27, 20. Bouwmans 1.44, 21. Rooks 1.44, 26. Breukink. 1.55, 34. Den Bakker 2.10, 55. De Vries-2.49, 67. Dekker 3.00. Eindklassement: 1. Zülle 19.54.28, 2. Jalabert 1.16, 3. Ro'minger 2.25, 4. Berzin 2.30, 5. Rebellin 2.36, 6. Escartin 2 42, 7. Gianneti, Echave 3.03, 9. Frattini 3.07, 10. Irusta (Spa) 3.1115. Bouwmans 3.25, 25. Rooks 14.55, 29, Den Bakker 16.20, 35. Breukink 18.59, 54. De Vries 25.51, 104. Dekker 54.05 Wasmuel (Bel) GROTE PRIJS PINO CERAMI: 1. Fontanelh (Ita) 194 km in 4,50.00, 2. Casagrande (Ita), 3. Puttini (Zwi), 4. Fabrizio Bontempi (Ita) 0.16, 5. Bartoli (Ita), 6. Pelliconi (Ita), 7. Petito (Ita) 1.02, 8. Van Hyfte (Bel), 9. Foucachon (Fra), 10. Nottebart (Bel) 2.10, 12. Meijs, 22. Van Heeswijk, 24. Van den Afcker, 28. Veenstra 3.20 WERELDRANGLIJST UCI: 1. Rominger 2123 punten, 2. Indurain (Spa) 1836, 3. Chiappucci (Ita) 1660, 4. Berzin 1374, 5. Laurent Jalabert 1291, 6. Fondriest (Ita) 1286, 7. Museeuw (Bel) 1181, 8. Richard (Zwi) 1120, 9. Zülle 989, 10. Tsjmil (Mol) 934, 11. Gianluca Bortolami (Ita) 927, 12. Ekimov (Rus) 880, 13. Casagrande (Ita) 874, 14. Sören- sen (Den) 861, 15. Abdoesjaparov (Oez) 835, 17. Bugno 770, 21. Nelissen (Bel) 698,25. Pantani (Ita) 625 De pink De camera maakt een beweging omlaag. Het beeld dat we hierdoor te zien krijgen is gru welijk. Of het al niet gruwelijk genoeg is zo, zoomt de camera nog frontaal in op de plek ook. Nee, sommige mensen lacht het leven niet toe. (U en ik zijn inmiddels heel wat gewend. Onze magen keren zich voor een moord of een brand al niet meer om. Daar is meer voor nodig. Burundi ligt ver van onze deur. De watersnood bezorgde ons geen natte voeten. De aard beving van Japan was in Japan en dat gat in de ozonlaag be vindt zich vast niet boven ons hoofd. Nee, wij hebben niets te klagen. Naar omstandigheden gaat het met ons tamelijk goed. Natuurlijk trekken wij oris het leed van de wereld aan, maar zelf zingen wij het wel uit, de supporters van Feyenoord niet, die zingen vals en daar spreken wij foei en schande van - verder valt het gelukkig reuze mee, al zouden wij op dit moment niet in de schoenen van Wopke de Vegt willen staan, of in die van Willem van Hanegem, over wie een Volkskrant-lezer schreef: „Hamvraag in de zaak Willem van Hanegem versus Marga van Praag: hoe onbetrouwbaar zijn de neten?", waaruit blijkt dat een column niet perse een ko lom ruimte in beslag hoeft te ne men - maar als dit al ons onge rief zou zijn, dan leefden wij in het paradijs en dat leven wij nu eenmaal niet en dit realiseerden wij ons eens te meer toen de ca mera omlaag bewoog en in zoomde... gru-we-lijk, hiermee vergeleken was de tachtigjarige oorlog een vrienschappelijke wedstrijd, het kon niet uitblijven natuurlijk, eens is het onze beurt!) De camera zoomt gelukkig weer uit. Beweegt weer omhoog. Al met al hebben wij godzijdank niet eens de tijd gehad de gruwe lijke details stuk voor stuk onder het vergrootglas van ons gelleu - gen te leggen. Verbrijzeld? Een lelijke snede? Aan flarden ge scheurd? Op zes plaatsen gebro ken? Het is amper te zien ge weest, maarzo veel is zeker: het was gru welijk. Kilometers ver band zagen wij in de seconde dat het shot stond. Elk woord erover is één woord te veel", fluisterde Van Vossen samen zweerderig. Zwijg erover, zo wenste Van Vossen u en mij dui delijk te maken. Laat het ons ge heim blijven. Uwen mijn en Van Vossens geheim. Maar het lekte uit. Wereldwijd. Alle Champions League-landen spraken nog maar over één ding. 'Der kleine Finger tut weh!' 'La mignolo di squaclra Ajax Amsterdam!' 'Le petit cloigt de Sélande!' De pink van Van Vossen. Het is al een wonder op zich dat Van Vossen met zijn pink in het vliegtuig naar München werd toegelaten. In het geval van een evacuatie kun je het wel verge ten om met zo n pink snel je zwemvest aan te trekken. In Heeren veen had Van Vossen op dé bank van de reserves de wed strijd gevolgd, de pink gestoken in een gipsen manchet, invallen was uitgesloten, met zo'n pink doe je er alleen al negentig mi nuten over om de rits van je trainingsjack te ontsluiten. Zwijg erover, drukte Van Vossen ons nog eens op het hart, zwijg!, maak geen slapende Turkse scheidsrechters wakker. Ajax heeft alles overwogen om de pink van Van Vossen aan het zicht van de Turkse official te onttrekken. Salvéquick, door slikken, afhakken, Silooy. In diep geheim is een beroep ge daan op de NASA, van wege de van andere planetaire stelsels ontleende technologie op het ge bied van gebroken pinken. Aan de laserstraalmethode is ge dacht. Pirn van Dord is op en neer geweest naar Egypte, om studie te verrichten in de pri- vékliniek van de farao. De aarde draaide drie dagen om een pink. Zes professoren hebben dagen nacht doorgewerkt om een ban dage van hoogwaardig materi aal te ontwikkelen, zodat Pin keltje de wedstrijd, die in 0-0 eindigde, uiteindelijk vanaf de bank kon gadeslaan. Van Vossen vond alles achteraf de moeite waard, ik schaar mij liever ach ter Van Vossens eerste reactie, namelijk dat elk woord, gezegd of geschreven, over een reserve- pink er één te veel is geweest. Hoe zal het gaan als ooit een ba- sispink in het geding geraakt? Of de kleine teen van Kanu? Heeft Overmars al mazelen ge had? •Frank Snoeks is ver-

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21