'Sluiting dreigt voor Deckers Zeulen met schemerlamp en vakantiekaarten Omwonenden vrezen stank vuiloverslag Zoeterwoude Rijn Veenstreek Drieluik krijgt subsidie Julianafonds Deel Roelofarendsveen paar uur zonder water Frontale botsing: drie zwaar gewonden Nestkast voor 'groene kweker VRIJDAG 7 APRIL 1995 y van egmond, 071-35641 s koenekoop, 071-356429 Bank draait geldkraan carrosseriebedrijf dicht )flCarrosseriefabriek Deckers in Zoeterwoude wordt met [sluiting bedreigd. Huisbank ING heeft de geldkraan _jdichtgedraaid nadat er geen overeenstemming kon wor den bereikt over de uitbreiding van kredieten. De veer tien personeelsleden zijn gisteren op de hoogte gesteld. Alleen een overname kan het bedrijf nog redden van een ^ofjdreigend faillissement. Directeur Chr. Deckers acht de ze kans daarop echter klein. zoeterwoude rudolf kleun Zoeterwoude bouwt :arrosserieën voor vrachtauto's, -let bedrijf maakte twee jaar ge- eden na een faillissement een bieuwe start. Aanvankelijk zag j-jj dat er goed uit. Oude klanten bleven Deckers trouw en er yverden zelfs enkele nieuwe bin nengehaald. De orders bleven echter achter bij de verwachtin gen. „De vrachtautomarkt trekt nu langzaam weer aan, maar was de afgelopen jaren heel slecht. Bovendien kochten diverse be drijven op een gegeven mo ment wel trekkers, maar lieten de opleggers - waar wij het in zo'n geval van moeten hebben - langer doorlopen", aldus direc teur Deckers. Bovendien had het bedrijf last van hoge aan loopkosten. „We moesten dui delijk maken dat we nog be stonden, ons presenteren- Dat heeft veel meer gekost dan ver wacht." Vorig jaar werden kostenbe sparingen doorgevoerd. In de tweede helft van het jaar begon nen die vruchten af te werpen. Toch was een kredietverruiming nodig om verder te kunnen gaan. De bank vroeg echter van de aandeelhouders - Chr. Dec kers en carrosseriefabriek Hei- wo uit Wolvega - ook een bij drage die zij niet meer konden en wilden opbrengen. Dat aan bod van de bank liep op 1 april af. Bekend Deckers is in de transportwereld een bekende naam. Het familie bedrijf had zijn bakermat in 1913 in Zoeterwoude en was vervolgens jarenlang gevestigd aan de Leidse Lammenschans- weg. Later kwam daar een twee de, grotere, vestiging bij in het Limburgse Weert. In de topja ren werkten bij die twee bedrij ven samen zo'n honderd men sen. Twee jaar geleden verhuisde de Leidse vestiging naar een nieuw onderkomen in Zoeter woude. Die dure verhuizing kwam, zo bleek, op een uiterst ongelukkig moment. De vracht automarkt was ingestort, DAF was kort daarvoor ten onder ge gaan. Deckers ging eind april 1993 failliet. Het bedrijf werd opgesplitst. De vestiging in Weert kwam in handen van Spijkstaal uit Spijkenisse, een bouwer van winkelwagens en geldtransportauto's. 'Zoeter woude' werd door Chr. Deckers met steun van vastgoed-beleg ger en voormalig makelaar M. Smitsloo voortgezet. Een half jaar later, de zaken leken hun normale gang te hebben hervat, trok Smitsloo zich terug. Dec kers ging toen een samenwer king aan met Heiwo dat boven dien een belang van 50 procent in de onderneming verwierf. Verdachte van overval aangehouden alphen aan den run De politie heeft gistermiddag een 20-jarige Alphenaar opgepakt die ervan wordt verdacht betrokken te zijn geweest bij een overval op een snackbar aan de Van Nesstraat in zijn woonplaats. De Alphenaar zit nog vast en de politie ver moedt dat hij bij meer overvallen op snackbars en tankstations betrokken is geweest. Computerdieven opgepakt zoeterwoude Twee Hagenaars van 20 en 23 jaar oud zijn gister middag in hun auto aangehouden op de Rijndijk in Zoeterwou de nadat ze eerder een dure computer hadden weggehaald bij een firma in Alphen aan den Rijn. Bij het bewuste bedrijf aan de Sacharovlaan vertelde het duo dat ze een afspraak hadden. Ze liepen het kantoor binnen om even later met een computer van ongeveer 10.000 gulden weer naar buiten te wandelen. Het per soneel noteerde het kenteken waardoor de politie de twee snel kon achterhalen. hoogmapekostte in totaal ongeveer 165.000 gulden. Daar van nam de gemeente Jacobswoude tien procent voor haar rekening en doneerde ook het Anjer fonds Zuid-Holland 5000 gulden. Het Juliana fonds kende de subsidie toe omdat het dorpshui zen beschouwt als 'essentiële voorwaarde op het platteland'. Het cultureel centrum de Drieluik in Hoogmade heeft een subsidie van 28.000 gulden van het Juli ana Welzijn Fonds gekregen. De bijdrage is be doeld voor de verbouwing van de Drieluik, die af gelopen oktober werd afgerond. De verbouwing alkemade Een oorkonde en een nestkast voor een torenvalk. Dat waren de cadeaus die voorzitter Rob Hekkerberg van Milieudefensie Alkemade gisteren mocht overhandigen aan de biologisch dynamische groentekweker Gaveshi. Gaveshi, een Bhagwan- volgelingdie oorspronkelijk Henri Reus heette, is de twaalfde winnaar van de Groene Trofee, de jaar lijkse milieuprijs van de Alkemadese afdeling van Milieudefensie. De 34-jarige kweker uit Nieuwe Wetering heeft sinds acht jaar als enige in Alkemade een biolo gisch dynamisch tuinbouwbedrijf. Zijn onbespoten groente is alleen in speciale 'groenwinkels' te koop, al kunnen liefhebbers uit de regio ook bij hem thuis op bestelling groente kopen. De ruimbemeten nestkast die de kweker sinds gisteravond in zijn be zit heeft, wordt bij het bedrijf geplaatst. Torenval ken komen regelmatig voor in de polders rond Nieuwe Wetering. foto ben de bruyn roelofarendsveen De Geestweg en het Hazenpad in Roelofarendsveen hebben gisteren tussen half twaalf 's morgens en vijf uur 's middags zonder water gezeten. De sto ring werd veroorzaakt doordat een kweker aan de Geestweg bij het doorspitten van zijn grond de hoofdwaterleiding bescha digde. De spitrrtachine rukte de laflakking naar het Hazenveld ■c los Win de hodfdleidirig onder de Geestweg. Hierdoor kwamen zo'n tachtig gezinnen zonder 1C water te zitten. Volgens bloe- ^'menkweker B. van der Meer moet de losgerukte leiding op niet meer dan 35 centimeter diepte hebben gezeten. „Dieper zo'n spitmachine niet. Ik spit daar altijd en wist niet eens ;dat die leiding daar lag." Dat de bewoners van de Geestweg en het Hazenpad zo lang zonder water zaten, komt onder andere doordat het nogal lang duurde voordat de technici langs kwamen.*'„Ze kwamen pas twee uur .en een kwartier nadat ik had gebeld. De waterleiding had zelf geen mensen beschik baar en moest een aannemer inhuren", aldus Van der Meer. Hierdoor bleef de kapotte lei ding ook lange tijd spuiten. „De grond is doorgespit, maar ik kan weer helemaal ópriièlhV begin nen. Als daar zo lang water staat te spuiten, wordt de grond weer helemaal aangedrukt. Het waterbedrijf WZHO heeft de aansluiting bij de reparatie meteen versterkt en gemar keerd, om zodoende herhaling te voorkomen. Wie er voor de schade aansprakelijk is, kon een woordvoerder van het waterbe drijf gisteren nog niet zeggen. alphen aan den rijn Drie personen zijn gis- den. Door nog onbekende oorzaak ging deze termiddag zwaar gewond geraakt bij een on- combinatie slingeren en kwam terecht op de geval op de provinciale weg 7 tussen Alphen andere weghelft. Een frontale botsing volgde aan den Rijn en Leimuiden. Een 49-jarige met een auto die werd bestuurd door een 68- Woubruggenaar, met naast zich een 40-jarige jarige Leidenaar. De twee bestuurders zijn plaatsgenoot, reed omstreeks 14.15 uur met zwaar gewond met onder meer inwendig Iet- zijn auto en aanhanger in de richting Leimui- sel naar het AZL en het Rijnland Ziekenhuis gebracht. De passagier moest door de brand weer uit de auto worden bevrijd om daarna eveneens naar het AZL te worden gebracht. De weg is anderhalf uur afgesloten geweest voor het verkeer. foto hielco kuipers VRIJE TIJD ALPHEN AAN DEN RUN Mellow. Jongerencentrum Madonna houdt vanavond een mellow- houseparty met de naam Pure pleasure part II. Aanvang: 22.00 uur. De deur sluit om 1.30 uur en tot 6.00 uur gaat het feest door. Kaarten kosten in de voorverkoop 15 gulden en aan de deur 20 gulden. Exposities. In de activiteitencentra van de Wielewaal, Westerhove en de Driehoorne worden vanavond drie exposities geopend. In Drie- hoome aan de Uranusstraat worden de beschilderde kaarsen en mi- niatuurwerk van Van der Ham tentoongesteld (19.00 uur), in Wester hove aan de Anna van Burenlaan pentekeningen van Alphen aan den Rijn en omgeving van Luinenburg (19.45 uur) en in de Wiele waal abstracte schilderijen van Verkleij (20.30 uur). Informatie: 01720-74903. Pinokkio. De Walt Disney-tekenfilm Pinokkio is op zaterdag 8 april te zien bij speeltuin- en buurtvereniging Vreugdeoord aan de Votse- lenburgstraat. De film begint om 14.00 uur en kost 2 gulden voor le den en 3 gulden voor niet-leden. Crash. De band Crash treedt op zaterdag 8 april op bij de Katholieke Plattelands Jongerenvereniging in het clubhuis De Uithoek aan de Sportlaan. Aanvang: 21.30 uur. Darts. De tweede ronde van de open Alphense kampioenschappen darts wordt op zaterdag 8 april gehouden in buurthuis Westerhaven aan de Emmalaan. Inschrijven kan tot 19.00 uur. Kosten: 10 gulden. Het toernooi begint om 20.00 uur. Volksdansen. Stichting Wegwijs houdt op zaterdagmiddag 8 april een volksdansmiddag voor 50+ ers. Het volksdansen begint om 14.00 in het activiteitencentrum Driehoorne aan de Sterrenlaan. Informa tie tussen 9.00 en 10.00 uur: 01720-45807. Uitvoering. Het Brederode Consort geeft op zaterdag 8 april een uit voering in de Oudshoornse Kerk aan de Lysterlaan. Op het program ma staat de Johannes Passion van Handel en een motet van Bach. De uitvoering begint om 20.00. Kaarten kosten 15 gulden en zijn ver krijgbaar bij de Streekmuziekschool. Ambtenaren Rijnwoude betrekken nieuwe vleugel 'Minder verzet bij aanleg nieuwe weg Leimuiden' leimuiden liesbeth buitink hazerswoude-rijnduk» ruud sep Het college van Jacobswoude en waarschijnlijk ook een meerderheid van de gemeenteraad kie zen voor een nieuwe ontsluitingsweg vanaf het bedrijventerrein aan de Oosterweg in Leimuiden naar de Burgemeester Bakhuizenlaan. Belangrijk ste overweging bij die keuze is dat de nieuwe weg op minder protesten van omwonenden kan reke nen en daarom beduidend sneller gerealiseerd kan zijn, zo bleek gisteravond tijdens de raads commissie ruimtelijke ordening. Wanneer het verkeer naar het bedrijventerrein over de Ooster weg zou rijden, zoals Gemeentebelang en CDA'er C. Vink bepleitten, loopt de gemeente kans op ja renlange bezwaarprocedures. De tegenstanders van de nieuwe ontsluitingsweg verweten wethou der A. Kea dat de gemeente de begroting van de weg rooskleuriger heeft voorgesteld dan ze in werkelijkheid eruit zou zien. Kea erkende dat het college een andere rekenmethode had gebruikt, maar ontkende dat de weg naar de Burgemeester Bakhuizenlaan zoveel duurder is dan het op knappen en verbreden van de Oosterweg. De verhuisdozen worden ingepakt. Veel ambtenaren krijgen dezer dagen een nieuwe plek in het Rijnwoudse gemeentehuis. foto ben de bruyn voorzichtigheid? „Nee, hij blijft soms middenin ergens han gen", verzekert voorlichter Pie- ter de Bruin. Hij heeft zijn zin nog niet afgemaakt of er klinkt een luid gepiep op. „Oh, hij zit weer vast zo te horen." Op de bovenste verdieping van de nieuwe vleugel, onder het ronde dak, is het nog rustig. Dat wil zeggen: er is hier nog niemand. Maar direct naast de trap klinkt door de muur een luid geloei. De verwarmingske tel moet er blijkbaar flink aan trekken. En de geluidsisolatie van de ketelruimte is nog verre van ideaal. De kamers op de bo venste verdieping staan op één na nog allemaal leeg. Alleen wethouder Toetie Vorenkamp is vooruitlopend op grote verhuis- golf al aan het sjouwen geweest. In haar kamer staan acht grote verhuisdozen, haar bureau wordt gesierd door een groene schemerlamp en op de grote ar chiefkast staat een rieten eend je. Dat wordt straks vast en ze ker een knusse werkkamer. Op de eerste verdieping ne men tussen de verhuizende ambtenaren de schilders de eer ste schade op. „We zijn officieel al klaar, maar bij hét leggen van de vloeren is er nogal wat be schadigd. Aan muren, aan deur posten, overal", klaagt een man in overal. Een ingehuurde ver huizer staat aan de liftdeuren te trekken. „Is er iemand die de liftmonteur kan bellen?" In een hoek van de gang, bij de afdeling Sociale Zaken staan een paar bankjes nog in folie. De zetels blijken bestemd voor uitkeringstrekkers die even moeten wachten voor een ge sprekje. Bestuursondersteuning is nog wel even bezig met in pakken en verdelen. „Krijgen we ook nieuwe prullenbakken?" „Nee, ik heb ze in ieder geval niet gezien. Ik zou ze maar ge woon meenemen." Eén van de dames houdt het na de koffie voorlopig voor geziem „Ga je helpen met inpakken?" „Nee, ze zitten verderop te kaarten en ik wil meedoen." zoeterwoude mark beekhuis De omwonenden van het Zoe- terwoudse Oosthoekterrein zijn bang voor geluids- en stank overlast van het vuiloverslagsta- tion dat op het terrein wordt ge vestigd. J. Lucas, projectleider van de Proav, beloofde schone afvaloverslag Maar het handje vol bewoners dat gisteren aan wezig was bij de presentatie van de plannen kon hij niet overtui gen. Nu al hangt er in de omge ving een bierlucht en heeft de buurt last van het niet goed af gestelde geurfilter op de water zuiveringsinstallatie van Heine- ken. „Toen dat kwam, werd ook gezegd dat het wel mee zou val len", zegt M. den Eisen vanaf de publieke tribune. „En dan is Heineken nog schone indu strie." J. Gerritsen uit Leider dorp vreest ook een verschil tussen 'die theorie van u' en de werkelijkheid: „Er zijn in het verleden zoveel mooie dingen beloofd, maar waar zijn de be drijven aan te houden?" „In het geval van geluidsoverlast is dat allemaal keurig te meten, dat is wiskunde. Maar is het geval van geur licht dat wat moeilijker," erkent Lucas. Op dit moment wordt er onderzoek gedaan naar de verwachte stank- en ge luidsoverlast. „En ik verzeker u dat als er in de praktijk gegron de geurklachten zijn, dat we er dan nog wat aan gaan doen." In de plannen van Proav wordt op het Oosthoekterrein een grote hal gebouwd waarin de vuil overslag zal plaatshebben. Ook de boot waarin de containers met vuil geladen worden, meert aan in de hal, waarna er een groot rolluik dicht gaat. Door zo alle activiteiten binnen te hou den, hoopt Proav stof-, geluid en stankoverlast tot een mini mum te beperken. Met dit con cept is echter nog geen enkele ervaring. Voor wethouder Rin- gersma (PZ/milieu) staat al bij na vast dat afvaloverslag er komt: „Als de plannen voldoen aan de geluidsnormen, zal de provincie die milieuvergunning geven. En wanneer de plannen voldoen aan het bestemming plan, we wel haast akkoord moeten gaan." Nu bij uw aankoop v.a. f 2500,- slaapkamer in grenen loogkleur met fijn houtsnijwerk. Ledikant: 140 x 200 cm 995,-, 13 160 x 200 cm 1095, 180 x 200 cm 1175,-. Nachtkastje 295,-, tollctkommode 675, «mm

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17