r rapattoni ligt zwaar onder vuur Kohier houdt 'Juve' in de race m BOLLEN Sport pr RKSVDOCOS ONGESLAGEN KAMPIOEN ull nil Parijs is volledig in de ban van Paris Saint-Germain T Oltmans roept 'jonkies' op voor hockeyploeg 3ENSDAC 5 APRIL 1995 CHEF «WILLEM SPIERDIJK, 071-356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 Is tegen Ajax moeten seizoen voor Bayern-coach redden uitt doorgaans zo hechte Bayern-bolwerk begint lang- )rsim scheuren te vertonen. Aan de vooravond van de Mstrijd van het jaar tegen Ajax, vliegen de verwijten ^sen technische staf en bestuur over en weer. Aan de aapenerstrasse 51, waar de club domicilie houdt, is het cijfg net geen oorlog, maar de messen worden wel gesle- llah. Bij een teleurstellend resultaat tegen Ajax kan het Siaar gebeuren dat trainer Giovanni Trapattoni eerder e eist naar Italië dan in de bedoeling ligt. In dat geval ?n jgt zijn bijnaam 'Trap' een geheel nieuwe dimensie, in iet VtHCHEN EDWIN STRUIS i-verslaggever e i t gegooi met modder werd 3 jezet na de ontluisterende aaierlaag van zaterdag tegen g IKöln. Manager Uli Hoeness enid die wedstrijd de slechtste I Bayern ooit had gespeeld, /oorzitter Franz Beckenbauer, vis een kwartier voor het einde ?n->fdschuddend het Müngers- rfer stadion verliet, deelde die •ning niet. In zijn column in Md liet 'Der Kaiser' fijntjes we- i dat de wedstrijden daarvoor •inen 1860 Miinchen en MSV isburg al even afschuwelijk vormcrisis voerde het boeg- ïld van Bayern de instelling i Trapattoni op. „Die zit met gedachten al een hele tijd bij wedstrijd tegen Ajax. Hij gaat de zomer terug naar Italië. Iar is niemand geïnteresseerd een vijfde plaats in de Bun- Sliga. Komt hij terug met een ropa Cup, dan is hij in eigen id de allergrootste", logen kjï woorden er niet om. ;n!)ok vice-voorzitter Karl- ininz Rummenigge uitte drei- lieide taal aan het adres van de zeiner. „Het gedrag van Trapat- iTii is eigenaardig. We zullen ariar tot op zekere hoogte toe- )iken, anders grijpen we in." ItDe namen van Otto Rehhagel :uilgend seizoen trainer van eyern) en de zojuist bij Frank- ert ontslagen Jupp Heynckes worden al gefluisterd waar het gaat om een opvolger die in München het seizoen afmaakt. Zelfs de mogelijkheid dat 'zijne keizerlijke hoogheid' vanuit het pluche neerdaalt tot op het trai ningsveld moet niet denkbeel dig worden geacht. Batterij Dus stond gisteren een heel batterij camera's gericht op het hoofd van de man onder vuur. Giovanni Trapattoni keuvelde, in een taaltje dat in de verte iets wegheeft van Duits, in eerste in stantie braaf over koetjes, kalf jes en blessures, maar viel uit z'n rol toen de kritiek van Bec kenbauer als gespreksonder werp werd ingebracht. Prompt begon hij allerlei talen door el kaar te mixen en met z'n armen te zwaaien. „Meneer, ik ben al 18 jaar trainer, veel langer dan de heer Beckenbauer", klonk het met behulp van een tolk. „Ik zit hier elke dag. Als Franz Bec kenbauer iets tegen mij heeft, moet hij het midden in m'n ge zicht vertellen. Dat heeft hij tot op heden niet gedaan, dus denk ik ook niet dat er problemen zijn." Volgens de Italiaan is er niks aan de hand bij de meest suc cesvolle club uit de Duitse voet balhistorie, die vanavond voor de vijftiende maal jn de halve fi nales van een Europa Cup-toer nooi staat. De waarheid is an ders. Uitgeschakeld worden door Ajax en als zesde eindigen Rijkaard begint voorzichtig Hberhaching Frank Rijkaard heeft bij de eerste oefensessie van jax in Duitsland, in het trainingskamp in het iets ten zuiden _aii München gelegen Oberhaching, niet met de groep meege- raind. De 32-jarige Amsterdammer had last van een kuitblessu- b; „een lichte", volgens fysiotherapeut Van Dord. Trainer Van Gaal twijfelt echter niet aan het meespelen van Rijk- ard vandaag tijdens de eerste confrontatie met Bayern Mün chen, voor de halve finales van de Champions League. bellen moedwillig veroorzaakt trtjblinDe rellen tijdens de vriendschappelijke voetbalwedstrijd hssen Ierland en Engeland op 15 februari in Dublin zijn moed willig veroorzaakt door Engelse fans. Dat is de conclusie van het Jjfficiële onderzoek dat door de Ierse autoriteiten dinsdag is af gesloten. De problemen ontstonden in de 27e minuut van de wedstrijd toen Ierland de leiding nam. Engelse supporters bra den daarop stoeltjes op de westelijke tribune af en wierpen die laar de supporters beneden hen. De Nederlandse scheidsrech- er Dick Jol staakte de wedstrijd. In totaal raakten twintig perso- len gewond en werden veertig arrestaties verricht. Blackburn dichter bij titel onden» Blackburn Rovers is opnieuw een stap dichter bij de 'Jngelse voetbaltitel gekomen. Dankzij een overwinning met DO de uitwedstrijd tegen Queens Park Rangers heeft Blackburn •tu een voorsprong van acht punten op naaste concurrent Man chester United. Blackburn staat na 36 wedstrijden op 82 punten. ir moeten nog zes wedstrijden worden gespeeld in de Premier Heague. Krabbe eist schadevergoeding ^unchen De Duitse ex-atlete Katrin Krabbe sleept de Duitse at- ^tiekbond en de internationale federatie voor de burgerrecht- lank. Zij eist van beide instanties schadevergoeding. De sport- popbaan van Krabbe, meervoudig wereldkampioene sprint, wam abrupt tot een eind toen zij bij verschillende gelegenhe den op doping werd betrapt. Krabbe kreeg, evenals haar landge- ,,iotes Manuela Derr en Grit Breuer, een schorsing tot vorig jaar .(Ugustus voor het gebruik van clenbuterol. Toen bij hen het ge- jruik kwam vast te staan stond het middel nog niet op de lijst fln verboden stimulantia. Vol trots kunnen wij u melden dat ons 1e team ongeslagen kampioen is geworden van de 4e klasse KNVB. »Wij bedanken onze spelers, technische staf, hoofdsponsor jVAN DER POEL verzekeringen uit Zoeterwoude en alle (betrokkenen voor hun inzet en enthousiasme. Hoofdbestuur DOCOS ïvan ll der Poel verzekeringen bv Ajax maakt de spieren los in een zonnig Beieren. in de Bundesliga, is het hor rorscenario dat ten koste van al les voorkomen moet worden. In beide gevallen speelt de der- tienvoudige landskampioen de komende jaargang namelijk geen Europees voetbal. Lachertje „We kopen voor volgend sei zoen Strunz, Herzog en Sforza en spelen vervolgens niet in de Europa Cup. Dat zou een la chertje zijn", legde Uli Hoeness weer een nieuwe portie druk op de schouders van Trapattoni, die zijn schouders vervolgens maar weer eens ophaalde. De succestrainer kan er ook weinig aan doen dat drie gezichtsbepa lende spelers (Matthaus, Papin en Kahn) al geruime tijd op non-actief staan. Bij dit trio voegde zich afgelopen weekein de de Bulgaarse vedette Emil Kostadinov. Trapattoni: „Ik heb tegen Ajax de beschikking over twaalf fitte spelers. We spelen noodgedwongen met een zeer jeugdig team. Ajax ook, maar die jonge spelers zijn al be roemd. Die van mij niet." Op het eerste gezicht zou al dat gekrakeel over het functio neren van Trapattoni de voor bereiding op het duel met Ajax flink moeten verstoren, maar het past prima in het beeld van Bayern als underdog. Een beeld dat door iedereen bijna gekoes terd wordt. Werkelijk alles wordt er aan gedaan om 'Die Hollander' af te schilderen als de grote favoriet. De gesprekken gaan niet over of Ajax wint, maar met hoeveel, zo lijkt het. De Duitsers hopen met deze houding de Ajax-selectie te in fecteren met het 'onderschat tingsvirus'. „Ja, ze proberen ons in slaap te sussen", weet ook Ajax-trainer Louis van Gaal. „Maar dan zijn ze bij ons aan het verkeerde adres. Geen één Panna wint bij Leverkusen met 2-1 milaan sid/rtr Een Duitser in Italiaanse dienst heeft Juventus in de eerste halve finale wedstrijd van het UEFA- bekertoernooi tegen Borussia Dortmund in de race gehouden voor een plaats in de finale. Jür- gen Kohier bracht de Italianen drie minuten voor tijd op gelijk hoogte met de Duitse ploeg die tot dat moment met 2-1 leidde. Parma won de andere halve-fi- nalwedstrijd in Leverkusen met 2-1. In het uitverkochte Guiseppe- Meazza-Stadion in Milaan kwam Borussia Dortmund al na acht minuten verrassend op een 1-0 voorsprong door een doel punt van voormalige Juventus- aanvaller Stefan Reuter. De arbiter weigerde Juventus een strafschop te geven toen Vi- alli werd gevloerd in het zes tienmetergebied. Enkele minu ten later wees hij wel naar de stip toen verdediger Kree Rave- nelli tegen de grond werkte. Baggio verzilverde de penalty, 1-1. In de tweede helft was het weer de Duitse club die als eer ste scoorde. Wederom een ex- speler van Juventus. Andreas Möller bracht de koploper van de Bundesliga met een onhoud bare vrije trap opnieuw aan de leiding. Borussia leek met een uitstekende uitgangspositie naar Duitsland te kunnen terug reizen. Uitgerekend de Duitse international Jürgen Kohier hield de kansen voor Juventus nog open. Drie minuten voor het laatste fluitsignaal schoot hij de bal keihard achter de doel man van Borussia. Enkele se- Femando Couto zoals we hem kennen: stevig in de tackle, Hier deinst Paulo Sergio van Leverkusen terug. Parma won bij de Duitsers met 2-1foto epa conden later stuurde de scheidsrechter de Italiaanse ver dediger Moreno Torricelli met zijn tweede gele kaart van het veld. Parma heeft gisteren een be langrijke stap gezet naar de der de Europa-Cupfinale op rij. De Italiaanse club, bedwinger van Vitesse in de eerste ronde, ver sloeg in de eerste halve finale wedstrijd van het UEFA-beker- toemooi Bayer Leverkusen met 2-1. Parma won twee jaar gele den de Europa Cup voor beker winnaars ten koste van FC Ant werp en verloor vorig jaar de eindstrijd van hetzelfde toer nooi van Arsenal. Aanvankelijk leek Bayer Le verkusen na een slechte serie in de Bundesliga met twee punten uit zeven wedstrijden toch op weg naar een prima uitgangs positie. Coach Dragoslav Stepa- novic had zijn team ondanks het thuisvoordeel met een ver dedigende instelling het veld in: gestuurd. Met succes, want de Brazilaan Paulo Sergio opende in de twintigste minuut uit een vrije trap de score voor Lever kusen. Binnen tien minuten in de tweede helft zetten de Italia nen de wedstrijd naar hun hand. Dino Baggio bracht Par ma kort na rust op gelijke hoog te. Vijf minuten later zorgde Faustino Asprilla voor de 2 -1 parus gpdplan werd gesmeed voor de Germain tegen AC Milan in de internationale voetballadder. start van de Europa Cup voor de halve finales van het toernooi, Het Pare des Princes zal van- Deze week is het veertig jaar ge- landskampioen voetbal. De ver- dat tegenwoordig met Cham- avond tot de laatste plaats zijn leden dat in het statige hotel jaardag kan in de Lichtstad niet pions League wordt aangeduid, gevuld met 46.000 toeschou- Ambassador aan de winkelbou- beter worden gevierd dan met Nimpier steeg een club uit de wers. levard Hausmann in Parijs het de wedstrijd van Paris Saint- Franse hoofdstad zo hoog op de speler in mijn selectie onder schat Bayern. En de favorieten- rol die ze ons opdringen, nou, prima hoor. Daar zitten we na melijk altijd al in, ongeacht te gen wie we spelen." Van Gaal laat de verhalen over de vormcrisis van de oppo nent luchtigjes over zich heen gaan. „Geloof me nou maar, als de Champions League zich aan dient met Ajax, dan is er genoeg motivatie om als team goed te functioneren. Het blijft een counterploeg bij uitstek. En ze hebben de spelers om dat sys teem perfect uit te voeren." ;e suiz Voetbalvereniging VIOS uit Voorburg had zin in het duel met Foreholte, dat voor afge lopen 30 maart was gepland. Een overwinning zou het mo gelijk maken dat de ploeg af gelopen weekend kampioen kon worden: tijdens een thuis^ wedstrijd tegen SJC. VIOS wil de er echt wat van maken. Om 14.30 uur weg met de bus naar motel Sassenheim, om daar met 'de groep' een hapje te eten. De spelers hadden dan ook een halve vrije dagen ge nomen, sommigen zelfs een hele snipperdag. Het was een stralende dag, af gelopen donderdag. En het veld van voetbalvereniging Fo reholte lag er keurig bij. Alleen, de nummer een en twee van de tweede klasse speelden niet tegen elkaar. Het terrein van Foreholte was afgekeurd. Waarom zult u zich afvragen. Het antwoord is nogal eenvou dig. Consul Ehrich was niet in staat om het veld op donder dagochtend te keuren. Daar om deed hij het maar alvast op woensdag en toen lagen er nog plassen op het veld. VIOS is natuurlijk woest om de afgelasting. Trainer Wim van Laar in de Haagsche Courant: „Een collega op mijn werk komt uit Voorhout en die ver telde mij vorige week al dat Fo reholte er alles aan zou doen om het niet door te laten gaan. Foreholte had namelijk vijf blessures. Consul Ehrich ontkent dat: „Ik ben weliswaar clubman, maar ik heb naar eer en gewe ten gehandeld. Toen ik donder dagmiddag op Foreholte kwam, schaamde ik met dood. Het veld lag er perfect bij. Ook voorzitter Van Kesteren van Foreholte geeft toe, dat er gespeeld had kunnen worden. „Maarzo gek is het niet dat wij op woensdagavond keuren. Wij moesten voor die wedstrijd een hele organisatie op poten zetten, er moesten boekjes wor den gedrukt, de kantine moest open. Het zou ook zonde zijn omdat allemaal voor niets te doen. Van Kesteren heeft weinig be grip voor de woede van VIOS. „Het was een duel dat vooruit geschoven was wegens beker verplichtingen van VIOS. Nu hebben alle ploegen op de ranglijst evenveel wedstrijden gespeeld. Competitieleider Hoveling heeft de zaak inmiddels voor gelegd aan de afdeling Accom modaties van de KNVB. „Die moet deze kwestie maar met de consul opnemen. Het komt vaker voordat duels om onbegrijpelijke redenen wor den afgelast. We krijgen daar overigens niet zoveel klachten over. Het is ook moeilijk om te bewijzen dat er oneerlijk is ge handeld. Het duel tussen Foreholte en VIOS is inmiddels vastgesteld voor Tweede Paasdag. Omdat consul Ehrich dit weekeinde voor twee weken met vakantie gaat, wordt het veld van Fore holte morgen gekeurd... De voetbalvereni ging Katwijk moet binnenkort voor de KNVB-rechters verschijnen. Nu denkt u ongetwijfeld dat deze landskampioen van de amateurs heel wat op zijn kerfstok heeft. Nou en of! Ze hebben op 25 februari een oefenwedstrijd georganiseerd tegen de profs van FC Den Haag. Daarmee handelde de zaterdageersteklasser in strijd met de wet. Want op hetzelfde moment hadden de mannen van Katwijk 22 moeten voet ballen. Een dit seizoen uitgevaardigde voetbalwet vermeldt het vol gende: Wanneer er voor competities van de KNVB een inhaalpro gramma is vastgesteld, terwijl de Afdeling Leiden voor het zelfde weekeinde een volledig wedstrijdprogramma heeft vastgesteld, is het slechts toege staan vriendschappelijke wed strijden voor selectie-elftallen indien voor de betreffende speeldag niet alle velden bezet waren. Op die bewuste zaterdag in fe bruari waren alle velden bezet op De Krom. De club kampt overigens met een chronisch veldentekort, wat blijkt uit het enorme aantal doordeweekse wedstrijden dat weggepoetst moet worden. Maar dit terzij de. De w Katwijk en de techni sche leiding in het bijzonder kunnen zich niet zo goed ver plaatsen in de denkwijze van de voetbalbond. De club is van mening dat een prestatief in gesteld elftal in de gelegenheid gesteld moet worden om te kunnen oefenen. De al dan niet dikbuikige mannen van Katwijk 22 moeten dan maar een weekje in de ijskast. Voor de houding van de com petitieleider valt best wat te zeggen, maar een landskam pioen, op jacht de derde titel op rij, moet natuurlijk in het ritme blijven. Daar mag best een 22ste elftal voor wijken, ook al spelen zij de belangrijke derby tegen Quick Boys 19. Wat hangt de verschrikkelijk foute voetbalverening Katwijk, die hetzelfde vorige week her haalde door op De Krom tegen WSB te spelen, nu boven het hoofd? De voetbalrechters kunnen de club berispen, be boeten (tot een hoogte van 5000 gulden) of straffen met een wedstrijd zonder publiek. Of dat laatste gebeurt is zeer de vraag. Want wie zaten er zaterdagmiddag bij Katwijk- Quick Boys pontificaal op de tribune en genoten van de 'fit te' oranjehemden? anken bij het Kat- I wijkse filiaal van de Digros-supermarkt was afgelopen weekeinde geen sinecure. Degene die op vrij dag normaliter zonder wach ten hun tank konden volgooi- en, werden nu geconfronteerd met een lange rij auto's. Di- gros gaf bij elke 25 liter benzi ne een kaartje weg voor de Katwijksc voetbalkraker W Katwijk - Quick Boys. Bedrijf- leider Van der Zalm had 500 kaartjes in de aanbieding. Op zaterdagochtend 10 uur gaf hij de laatste weg. Van der Zalm: „Het was de tweede keer dat we het deden en het was een nog groter succes dan de eerste keer. Het is ook zeker niet de laatste keer dat we het doen. In Katwijk zijn ze gek van voet bal. Als ik in de supermarkt loopt, hoor ik de mensen er over praten. Daar moet je als bedrijf op inspringen. Het plan ontstond op de 'werkvloer'. Van der Zalm kaartte de door zijn personeel verzonnen stunt aan bij de di rectie en kreeg vervolgens groen licht. Kosten: 3000 gul den. De clubs vinden de stunt, be grijpelijk, voor herhaling vat baar. willem spierdijk rob onderwater bunnik gpd Roelant Oltmans blijft normali ter tot en met het WK hockey in 1998 te Utrecht coach van de Nederlandse mannenploeg. De Oegstgeestenaar, sinds '92 ver antwoordelijk voor de selectie, verlengde zijn contract met de hockeybond met nog eens drie jaar. Met het oog op de lange termijn weigert hij op safe te spelen. De gemiddelde leeftijd van de Oranje-selectie die Olt- mans gisteren presenteerde, is opvallend laag. Dat heeft mede te maken met het wegvallen van 'oudere' spe lers als Floris Jan Bovelander, die zich in Chicago aan de me dische wetenschap wijdt, en Taco van den Honert, die voor lopig zijn studie laat prevaleren. Daarnaast heeft Oltmans, op weg naar het Europees kam pioenschap (in augustus in Du blin), zes jonge spelers betiteld tot 'kanshebbers': Jaap Derk Buma, Tycho van Meer, Eric Steegers, Sander van Heeswijk, Rolf Peters en Mac Lammers. Het zestal krijgt de komende maanden de kans zich in de EK- selectie te spelen. „Maar het kan zijn dat in de uiteindelijke EK-ploeg andere namen voor komen", hield Oltmans gisteren een slag om de arm. „Dit is heel duidelijk een voorlopige selec tie." Bloemendaal is voor het eerst sinds jaren geen hofleverancier van Oranje. Na het stoppen van strafcornerspecialist Floris-Jan Bovelander en doelman Erik Jan de Rooij (Camel Trophy) is de ploeg nog slechts met drie spe lers vertegenwoordigd in de se lectie: De Nooijer, Van Wijk en Jazet. HGC levert met vier spe lers (Delissen, Veen, Poortenaar en Van Meer) de grootste bij drage aan de zeventien man sterke groep. Een eerste plaats in Dublin le vert automatisch een ticket op voor de Olympische Spelen, volgend jaar in Atlanta. Plaatst Oranje zich in augustus niet, dan volgt in januari '96 een kwalificatie-toernooi in Barcelo- Dc voorlopige selectie ziet er als volgt uit (tussen haakjes club en aantal interlands): Jacques Brinkman (Amsterdam, 186), Jaap Derk Buma (Klein Zwitserland, L), Mare Delissen (HGC, 217), Jeroen Delmee (Tilburg, 29), Walter Drcnth (Amsterdam, 31), Marten Eikelboom (Amsterdam, 12), Sander van Heeswijk (Oranje Zwart. -), Ronald Jansen (Oranje Zwart, 53), Erik Jazet (Bloemendaal, 64), Mare lem mers (Den Bosch. 3). Tycho van Meer (HGC, 7). Teun de Nooijer (Bloemen daal. 23), Rolf Peters (Klein Zwitser land. -), Bastiaan Poortenaar (HGC, 78), Eric Steegers (Oranje Zwart, 1). Stcphan Veen (HGC, 127) en Remco van Wijk (Bloemendaal. 22).

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19