J*V V wil hoger, maar zonder haast Leython en vcs Docos-vroüwen blijven nxr,T .,i j i Belangrijke winst bij de les en koploper TKS/Saturnus gaat opnieuw onderuit Rijnstreek pas laat wakker Sport Leython degradeert Volley balti tel voor Dynamo AANDAG 3 APRIL 1995 ijnsburgse volleyballers promoveren naar derde divisie Ie champagne die een week eerder nog in de fles moest iorePjven' ^on zaterc^a8 dan eindelijk gedronken worden. [eg3a een 3-1 overwinning op middenmoter VS Haag werd irieket mannenteam van RW kampioen van de promotie- Ps'tijasse. Dat betekent dat het vlaggeschip van de club, met Del0 'ec*en zon<^er concurrentie de grootste van de regio peefeiden, het volgend seizoen in de derde divisie te bewon- dieren is. Een niveau waarop RW nog niet eerder acteer- in de. erheen met de gedachte 'dat karwei klaren we wel even'. Ook ik heb daarvan geleerd. Boven dien werd bij Delta weer eens duidelijk hoe belangrijk de aan wezigheid van Michiel Schoo, onze middenaanvaller, voor het team is. ei|NSBURG CHRIS HARTMAN me tooewel RW de tweede set met "men5 verloor, was Martin Broere in drainer (coach en speler) geen ndeloment bang dat het wederom a 19|is zou gaan. Broere: „We ser- itrijierden in de tweede set ont- vonjttend slecht, waardoor we en. feen punten konden maken. Saiben in de derde set de serve lüjeer ging lopen, was het pro- leem verholpen." Na de onver- leisfachte 3-2 nederlaag bij Delta 2 penad RW nog slechts een punt r Ofodig om de titel te veroveren, vedangevuurd door ruim honderd ooljijnsburgers was het Marcel (eeijernoudse die in het derde be- chtfrijf het beslissende punt maak- t/lis# 15-10. Dat de vierde reeks jkseok nog met 15-13 werd gewon- lelfjen, was mooi meegenomen, i delaar niet echt noodzakelijk. De Deerste set overigens won RW nogokal met 15-10. /en „De nederlaag bij Delta 2 was ngeen tegenvaller", blikt Broere ÖOiog eens terug naar de wed- trijd van 25 maart. „Hadden >erye in Delft met 3-2 gewonnen, jan waren we daar kampioen jeworden. Omdat we de voor- jaande vijftien wedstrijden in vinst hadden omgezet, hield liemand rekening met een ne- lerlaag. Ook ik niet. Misschien ■"Vas daardoor onze voorberei- nng niet optimaal. We gingen Dreiging Hij was er in Delft niet bij en dan zie je meteen dat er veel minder dreiging van de aanval uitgaat." Broere draagt de titel van zijn team op aan de hele vereniging RW, een club die momenteel duidelijk in de lift zit. Broere: „Bij RW is een aan tal mensen met hart en ziel be zig de zaken te runnen. Dat spreekt mij aan. De mensen bij RW zijn nog bereid hun schou ders eronder te zetten. Er is sfeer, men vindt volleybal de moeite waard. Toen we tegen Delta moesten spelen, is er een bus met tachtig supporters meegegaan. Waar vind je zoiets nog tegenwoordig?" „Voorwaarde is wel dat we de opgaande lijn weten vast te houden. We willen zo hoog mo gelijk spelen, dat is het uit gangspunt. Alleen hebben we geen haast. Met dit team moet RW mee kunnen in de derde divisie. En vervolgens moeten we gaan bouwen aan een team dat in de tweede divisie kan spelen. Mogelijk komen er spe- ook geen moeite mee heb als Iers van buitenaf bij. RW heeft jongens van RW naar een ho- behoefte aan een extra midden- ger spelende club gaan. Als ze man. Ik heb al iemand op het daar de capaciteiten voor heb- oog, een jonge speler. Met het ben, moeten ze dat doen." benaderen van een jongen die „Spelers van NOVO en Gemi- op een lager niveau volleybalt ni/Kangeroes vraag ik niet. Die heb ik geen moeite. Zoals ik er clubs spelen ook in de derde di visie. Anderzijds zullen we zelf volgend seizoen zelfs drie keer jong talent moeten opleiden, per week. We zijn een ambitieu- Het tweede team, waarin ik vol- ze club. De financiële middelen gend seizoen waarschijnlijk zelf zijn, mede door de inspannin- ga spelen, herbergt een aantal gen van de sponsorcommissie, talenten. Die jongens gaan twee aanwezig. Dus waarom zouden keer per week trainen. De spe- we het niet doen. Bovendien Iers van het eerste trainen het willen de spelers het zelf." LEIDEN GER RENES VOLLEYBALMEDEWERKER De derby tussen LUSV en Ge- mini ging ruim naar de Voor schotenaren met 0-3. Novo wil de nog eenmaal stunten en ver sloeg Vollkei met 3-0. Bij de vrouwen pakte Gemini een punt van Rijnmond, en boekten zowel Leython als VCS belang rijke winst in de strijd tegen de degradatie. Novo - Vollkei 3-0; 15-11, 15- 10, 15-12. Vollkei vocht nog voor zijn kans op de tweede plaats, maar kon weinig inbrengen tegen de ge motiveerde Noordwijkers. Nor maal stokt de produkte bij No vo, als de score boven de tien komt, maar nu was dat niet het geval en kenmerkend voor het zelfvertrouwen was het feit, dat alle drie de sets met twee aces uitgemaakt werden. LUSV - Gemini 0-3; 8-15, 9-15, 6-15. Gemini serveerde beter en had ook verdedigend meer in huis. LUSV maakte af en toe nog wel eens 'gekke' fouten en op basis daarvan verdiende Gemini de overwinning. Na een gemakke lijke eerste set voor Gemini kon LUSV in de volgende tot 9-9 bij blijven. In de derde set viel weer de enorme werklust van de stu denten op: echt zoden zette het niet aan de dijk. Vrouwen Gemini - Rijnmond 2-3; 12-15, 15-6, 15-12, 6-15, 12-15. De strijd tussen de nummers vier en twee werd ook echt een treffen, dat tot op het laatste moment onzekerheid over de uitslag liet. Gemini kon op basis van een echte knokkersmentali teit de veerkracht opbrengen om achterstanden om te zetten in winst (2-1). Na 2-2 in de vier de set werd kansloos verloren, omdat te veel energie verbruikt was. In de beslissende vijfde set serveerde Rachelle Hoedema- kers nog naar 6-1: bleef Gemini voor tot 10-7 en zelfs nog 12-11, maar was hei Rijnmond, dat misschien omdat het net iets fitter was, uitmaakte. VCS - WIK 3-1; 16-14, 14-16, 15-9, 15-6. Eigenlijk kwam VCS elke set wel ver voor te staan, maar in de eerste twee sets liet het haar te genstander even zo makkelijk weer gelijk komen op 14-14. De tweede set ging daardoor verlo ren. In de volgende twee sets was VCS gewaarschuwd: na res pectievelijk 10-5 en 10-4 ver slapte de ploeg nu niet meer en bracht het de hekkesluiter een duidelijk nederlaag toe. Volgens coach Reno Jagtman was het enthousiasme en de herrie, die het publiek produceerden een grote steun. Leython - Krimpen 3-0; 15-6, 15-6, 16-14. Bij Leython liep het dit keer 'als een speer', zoals speelster Arine van Vliet verklaarde. Uit had Leython nog met 3-0 verloren, maar met een gezonde portie enthousiasme kon Krimpem geen ogenblik grip krijgen op het spel van de Leiderdorpse ploeg. Leython speelde heel ge concentreerd en Krimpen, dat vijfde op de ranglijst stond, maakte de fouten. In de derde set ging op 6-10 midaanvalster Yvonne Klein-Rouweler door haar enkel, maar Leython kon dat goed opvangen. LEIDEN GER RENES VOLLEYBALMEDEWERKER Leython verloor van Delta met 0-3 en is nu ook officieel gede gradeerd. Bij de vrouwen raakte DAC verder achterop door on verwacht bij Voorburg 3 te ver liezen. RVV versloeg Kalinko met 2-3 en Leython 2 en Gemi ni 2 verloren beide. Leython - Delta 2 0-3; 10-15, 9- 15,9-15. Leython kon slechts bij vlagen zijn tegenstander bijbenen, maar had als excuus het ontbre ken van liefst drie spelers; spel verdeler Jasper van Elk verving Florus van der Giessen, verder miste de ploeg René Leeflang en René van Kuilenburg. Voorburg 3 - DAC 3-0; 15-11, 17-15, 15-8. DAC miste weer spel verdeelster Kitty Huisman en voelde dat enorm. Aanvankelijk kon de ploeg gelijke tred houden met Voorburg, maar door een beter middenaanval besliste Voor burg het duel. Jupiter - Leython 2 3-0; 15-7, 15-3, 15-10. Een weer niet compleet Ley thon (zes vrouwen, nu aange vuld met een speelster uit het derde) werd in de eerste set de zaal uitgeserveerd. De pass luk te niet, waardoor er zelden een goede aanval kon worden opge zet. Gemini 2 - ZVH 2 0-3; 6-15, 14- 16, 6-15. Tegen de nummer vijf van de ranglijst redde Gemini het niet; veelal liep het achter de feiten aan, omdat de ploeg serverend te vaak fouten maakte. In de tweede set kreeg Gemini nog kansen en liep uit naar 14-11; afmaken lukte echter niet. In de derde set was de fut er uit en liep ZVH naar de verdiende winst. Kalinko - RW 2-3; 15-6, 6-15, 14-16, 15-13, 13-15. Zoals de setstanden al aantonen was het een heel aardige wed strijd, die door de gelukkigste werd gewonnen. Buitenaan- valster Ans de Leeuw was een voortdurende plaag voor het Kalinko-blok en scoorde con stant, terwijl Esther van Luik serverend erg sterk voor de dag kwam. APELDOORN PZ/Dynamo heeft dit weekein de de landstitel volleybal in de wacht gesleept. De ploeg uit Apeldoorn bleef Alcom/Capelle, met Avital Selinger in de gelede ren, met 3-0 voor. Ook vorig jaar legde Dynamo beslag op het kampioenschap. Bij de dames haalde Link/AMVJ de titel binnen. Het was voor hét eerst in de ge schiedenis van de club, dat ook de vrouwen als eerste in de competitie eindigden. Mannen Avanti krijgen geen poot aan de grond CF ;t frtlPEN RON HOOGENDAM tteWEDEWERKER as 2-fijdens de achtste ronde van de it (landelijke tafeltenniscompetitie n (boekten de regioploegen mage 's ire resultaten. De reserves van [Oegstgeest moeten na de 8-2 ennederlaag bij OKI de koppositie tt overgeven aan de tegenstander vvjiiit Eindhoven. Bij de vrouwen 0maakte Docos geen misstap te- aggen Vitesse '35 (5-5) en blijft koploper in de tweede divisie, roi ?1De reserves van Pecos waren r cthuis nog met 6-4 de baas over lk(OKI. Zaterdag in Eindhoven digleed de Oegstgeester formatie cmet 8-2 Jvard onderuit. Ron tjSchipaanboord en Robert Vele- t(ma konden een vuist maken, al zuwas het slechts met een over- twinning. Friso Reitsma kwam ;helemaal niet in zijn spel en ilckreeg drie nederlagen aan zijn broek. Na de zeperd zakt het hfOegstgeester drietal naar een )e derde plaats, wellicht het hoogst haalbare. - De mannen van Avanti kre gen in de moeilijke zaal van Vic toria geen podt aan de grond en verloren met 7-3. Joost Mentink jkwam bij de Hazerswoudena- ren met twee overwinningen nog het best voor de dag. Vente volgde eenmaal en De Beer bleef op een nul steken. Door dat staartclub Treffers gelijk speelde tegen Hotak '68, de concurrent voor degradatie, heeft Avanti met 38 punten uit 8 duels alles in eigen hand. Dat heeft het Leidse Scylla in de tweede divisie, groep 4 al lang niet meer. Erger nog, de Brabmslaanbewoners zullen na zaterdag genoegen moeten ne men met een afdaling naar de derde divisie. Uit bij Trias (7-3 verlies) werd het degradatielot bezegeld. Het Roelofarensveense De Treffers strijden in de derde di visie tegen degradatie. Maar na de 7-3 uittriomf bij OKI 2 blijt het Veense team hoop koesteren op lijfsbehoud. Liefst vijf van de zes ploegen' zijn nog niet zeker van een verlengd ver blijf. Wellicht volgende week te gen Nieuwenhagen kunnen de Veners, waarvan Thijssen (3x), Van Veen (2x) en Vesseur (lx), goede zaken doen. Docos kent in deze klasse geen degradatie- zorgen. Ook niet na het teleur- stelléhde 6-4 verlies thuis tegen Alkmaar. Alleen Zlatan Ramic kon zich met drie overwinnin gen tot held kronen. Broer Ar- min volgde eenmaal, terwijl in valler Jagers nu kansloos bleef. Vrouwen Tegen een gehandicapt Irene hadden de vrouwen van Rijnsoever de minste moeite. De Katwijksen wonnen met 8-2 en staan nog altijd op een derde plaats achter koploper Spaarne en Amsterdam, de volgende op ponent. Maroesja Bonsen (3x), Cora Bonsén (2x) en Anouk Remmelzwaal (2x) zorgden voor de ruime zege. Wellicht het meest spannen de duel uit de regio was de tweede-divisiekraker tussen Do cos en Vitesse '35. die in 5-5 eindigde. Bij de Leidse vrouwen bleef Manon Nijssen keurig bij de les en won alles. Karin Bun- nig en de gewonnen dubbel zorgen ervoor dat de voor sprong drie punten blijft. In Oegstgeest won derde divi siekoploper Pecos moeiteloos van nummer twee Swift: 7-3. Met alweer een ongenaakbare Iris Sjaardema kan volgende week in Nijmegen de titel in de wacht gesleept worden. 'Er zit een stel amateurs bij de bond' A De handbalsters van TKS Satur- nus mochten van de bond de 'f uitwedstrijd tegen De Volewijc- jl kers niet uitstellen ondanks per il sonele problemen en ziekte van >1 enkele speelsters. Het duel ging smet 32-27 verloren. Manager An e Plug was des duivels. „Er zit een ij stel amateurs bij de bond." ir Natascha Radder was als If keepster niet beschikbaar afge- R lopen weekeinde en de andere 6 keepster Monique van der Poel I lag de hele week op bed met koorts. Ze moest noodgedwon- i- gen op doel in Amsterdam, tt maar van harte ging het niet. f Gerrie van Jaarsveld kreeg i persoonlijke dekking. De lange opbouwster werd geneutrali- seerd en kon maar drie keer scoren. Nicoleta Boriceanu maakte gebruik van de geboden i ruimte en trof dertien keer doel. 5 Het was niet voldoende voor de overwinning. In de eerste helft kon Satur- nus het allemaal nog wel bijslof- fen. Er stond zelfs een 13-14 ruststand op het bord. Daarna stortte de ploeg in. Het werd 32- 27. Scores: Boriceanu 13, Lake- man 4, Van Jaarsveld 3, Van Leeuwen 3, Heezen 2, Gijsman 1, Roos 1. laatste wedstrijd Komende zondag speelt Satur- nus de allerlaatste wedstrijd van het seizoen in de Leidse Vijf Meihal. Daarna verhuist de ploeg vrijwel in zijn geheel naar Rotterdam. Afgelopen week werd de fusie met Ancora afge rond. Vrijwel alle speelsters gaan over naar de derde-divisie- club. Elly van Leeuwen en An- gelique Schonk blijven achter. De routiniers hebben geen zin meer in een nieuw avonuur. Monique van der Poel gaat ook niet naar Ancora. Ze gaat zich concentreren op haar studie bouwkunde. Trainer Zsigmund Makay beraadt zich nog. Nicoleta Boriceanu scoorde dertien treffers tegen De Volewijckers. archieffoto loek zuyderduin LEIDEN FRANK BONTE HANOBALMEDEWERKER In de regionale eerste klasse van de veldhandbal- competitie wonnen de mannen van Rijnstreek royaal van het Rotterdamse Ancora, 25-19, rust 12-10. De marge had aanmerkelijk groter kunnen zijn als Rijnstreek de hele wedstrijd bij de les zou zijn gebleven. Dat gebeurde niet, met als resul taat dat de Rotterdammers telkens weer met weggegeven breakoutkansen terug konden ko men. In de slotminuten zette Rijnstreek zich ech ter wel serieus aan het werk en dat was voor An cora te veel. Voor Rijnstreek scoorden: Gerard Rijn 12, Mark Stigter 6, André van Leeuwen 4 en Wim Rijn 3. In de afdelings eerste klasse had Saturnus in den Haag geen probleem met Hermes, 9-15, rust 5-8. De Hagenaars konden de goed sluitende de fensie van Saturnus zelden echt onder druk zet ten terwijl Saturnus aanvallend veel meer ope ningen wist te maken. De Hagenaars zagen geen kans om de marge van dpe of vier treffers in het voordeel van Saturnus weg te werken en zakten tegen het einde volledig onderuit. Voor Saturnus scoorden: Jan Tielemans, Bart van de Boogaard en Leo Lucassen 3, Fedor Brugmans en Arnold Nieuwenhuis 2 en Andre van Es en Ab Dieben 1. In de regionale eerste klasse wonnen de vrou wen van HW' 70 in Papendrecht van een bikkel hard DES '72, 12-15, rust 5-6. De breakout, het wapen van de ploeg uit Voorschoten, bleek door de zeer lankmoedige arbitrage een gevaarlijke zaak. Terwijl HW '70 duidelijk het beste van het spel had, bleef de score zodoende tot de slotmi nuten gelijk, 12-12. In die laatste fase was het HW '70 dat met geduldig aanvalsspel de winst toch, verdiend, naar zich toe kon trekken. Voor HW '70 scoorden: Anneke Gijsman 5, Nina Kros- schell en Bertina Lamboo 3, Aimee Visser 2 en Renate van der Geest en Berlinda de Bruin 1 Oase verloor in de afdelings eerste klasse van Hermes. Het werd in den Haag 11-6, rust 6-5. De promotie naar de afdelings eerste klasse in de zaalhandbalcompetitie zat duidelijk nog in hoofd en benen. Defensief ging het redelijk maar aan vallend konden de speelsters uil Oud Ade het vi zier maar niet scherp krijgen. Voor Oase scoor den: Anita van der Poel 3 en Wilma van Hees, Keetie Volwater en Wendy Hoogenboom 1 Stompwijk '92 heeft nog drie wedstrijden voor de boeg in de landelijke eerste divisie van de zaal handbalcompetitie. In de wedstrijd tegen Fortis simo uit Cothen, die moest worden overgespeeld omdat de ploeg uit Cothen in de wedstrijd op 19 maart in Stompwijk een ongerechtigde speelster had opgesteld, domineerde Stompwijk '92 van meetaf aan. Duidelijk werd toen dat met name de Stompwijkse jeugd zich heeft aangepast. Stomp wijk '92 won met 24-19, rust 13-8. Trainer- coach Wim van Leeuwen was blij met het resultaat. „Veel zal het niet meer uitmaken, maar ze zijn vooruit gegaan. Eigenlijk jammer dat het nu pas zo gaat. Maar we kunnen terug komen op dit ni veau." Voor Stompwijk '92 scoorden: Sylvia Hoe vers 11, Irma van der Bosch 4, Hanneke Martens 3, Eugenie van Geylswijck en Yvonne Bennis 2 en Tineke Heemskerk 1. i Manon Nijssen won al haar partijen voor Docos. foto loekzuyderduin

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 23