Sassenheim steekt kampioensvlag uit Schaakvlag kan in top en halfstok De klad zit erin bij MSV l Nederlaag AZC": geeft te denken Sport Bowlers J.C. Systems pakken schamel punt Chaudron doet goede' zaken voor LZ 1886 Tol breekt Landslake MAANDAG 3 APRIL 1995 «sas JW CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -356» medewerker In dc nationale league hebben de hoofdklassers van J.C. Sys tems slechts één punt weten te pakken. Het ene punt kwam tot stand tegen de Meent (2-1). De overige wedstrijden tegen Dozy en Borchland Royals gin gen beide met 3-0 verloren. De ploeg plaatste zich wel voor de play-offs op 30 april. In de tweede klasse F. was het team van Verboon ook al niet suc cesvol. In Zwijndrecht werden twee punten gepakt. Deson danks pakte de ploeg zilver, lan Cornet was goed voor 207 pins. In dezelfde klasse redde het Rijnsburgse Van Egmond het niet. Het team degradeer de ondanks de zes punten die zij gistermiddag behaalde. Louis Petitjean maakte een mooie game van 235 pins. Een divisie lager eindigde het tweede team van Verboon op een tweede plek. Grote man bij de Lcidenaars was Jack Verboon die een serie maakte van 1087 pins. In de vierde klasse kwam Hoppezak Zn. niet verder dan een vijfde plaats. Een tikkeltje beter ver ging het de Professional Bow ling Shop in de vierde klasse. Door de vier punten van gis termiddag werd uiteindelijk de vierde plaats behaald. Paul van der Werff was met een ga me van 211 pins de man van de wedstrijd. P. Hak deed het een plaatsje slechter in deze klasse. Zij belandde uiteinde lijk op een vijfde positie. Frank Abrahams kwam tot een game van 207 pins. De Bowling Sto nes reikte wel hoog. Zij kwa men met een tweede plaats wel op het erepodium. Bas Menken deelde mee in dit goede resultaat. Hij gooide een game van 227 pins. De dames van Verboon eindigden op de ranglijst op de vierde plaats. Ineke Gravenkamp produceer de een game van 210 pins. In dezelfde tweede klasse kwam V R niet verder dan één schamel punt. LSG lachtPhilidor heeft zorgen leiden ruud dobbelaar schaakmedewerker Het is niet ondenkbeeldig dat over enkele weken de Leidse schaakvlag zowel in top als half stok gehesen moet worden. In de eerste klasse A van de lande lijke competitie namen tijdens de voorlaatste ronden de minie me kampioenskansen van LSG namelijk aanzienlijk toe, terwijl Philidor de degradatiezorgen al leen maar verder zag groeien. LSG kan bij een voorlopige 4 1/2-4 1/2 stand hopen op een minimale winst tegen Caissa, maar boekte daarnaast de grootste winst met de onver wachte 6-4 nederlaag van kop loper Het Witte Paard bij ASV. Komt LSG tot winst, dan staat de ploeg op gelijke hoogte met Utrecht en Het Witte Paard. Teams die over aanzienlijk meer bordpunten beschikken, maar elkaar Wel onderling in de laatste ronde treffen. Philidor mocht onderwijl de 7 1/2 - 2 1/2 nederlaag bij Utrecht als vooraf ingecalculeerd beschouwen, maar zag tot de schrik wel de gradatierivaal SMB 2 met 3-7 bij VHS winnen. Gevolg is dat de Leidenaren in de slotronde nieuwe rivaal VHS met mini maal 71/2-21/2 de baas moeten blijven, om de degradatiestek aan de Haarlemse ploeg over te dragen. Titanenduel In de hoofdklasse won Volmac- Rotterdam het titanenduel te gen concurrent HSG nipt met 4 1/2 - 5 1/2. Met het treffen te gen koploper De Variant nog voor de boeg, hielden de Rotter dammers daarmee alles in ei gen hand. Aan Volmac-zijde nam jan Timman de plaats in voor Jeroen Piket, om daarbij tegen Paul van der Sterren niet verder dan remise te komen. Victor Kortsjnoj verloor zelfs van Paul van der Sterren. Ook John van der Wiel stelde met een halfje tegen Paul Boersma enigszins teleur. Marcel Piket verloor bovendien van Tolk. Een positieve Leidse inbreng kwam wel op naam van Rini Kuijf, die Zagema de baas bleef. LSG 1 had aan Caissa een zware kluif. Stefan van Blitters- wijk en invaller Mark Irwin lie ten weliswaar kansjes op beter dan het uiteindelijke verlies schieten, maar daar stonden ta melijk gelukkige resultaten van Edwin van Haastert en ik Oei tegenover. Van Haastert wist ondanks drie pionnen achter stand tegen Vrenegoor met een remise te ontsnappen, terwijl Oei aan een matnet ontsnapte en tegen Jolles zelfs nog tot winst kwam. Fraaie Leidse ze ges kwamen wel op naam van Maarten Strijbos en Machiel de Heer. Tegenvallers deden zich echter weer voor in de vorm van een wat onnodige remise van Henk van Putten tegen Fokkink en Rag de Graaff die in zijn duel met Spreeuw een kans op zetherhaling miste en zijn am bities met een nul moest beko pen. Kopman Erik van den Doel had onderwijl aan een klein voordeel onvoldoende om op ponent Kohier te vellen: 4 1/2- 4 1/2. Een afgebroken eindspel met toren en twee pionnen te gen enkel een toren van Remco van de Erf werd aanvankelijk als onvoldoende voor de winst te gen Leuw getaxeerd. Nadere studie bracht echter al aan het licht dat Van der Erf wel degelijk winstkansen heeft. Daarmee zouden de volle matchpunten alsnog naar LSG kunnen gaan. Kuijf Voor Philidor viel er tegen een met oud Philidor-speler Hans Kuijf versterkt Utrecht weinig eer te behalen. Nederlagen van Wim Vriend tegen Kuijf en Her man van Halderen tegen Ver- holt betekenden reeds een wei nig bemoedigende start. Piet Bakker en Fred Slingerland kwamen bovendien niet verder dan halfjes tegen Bor en Bartels: 3-1. Toen Nico Kuijf verliezend in de fout sprong tegen Helgas- on en Anne Reedijk op een re mise bleef steken tegen Erik Oosterom was de match in feite gelopen. Voor Henk van Maar- en zat er namelijk ook niet meer dan een halfje in zijn partij met Van der Linde, terwijl Jeroen van de Weijer in betere positie met een zelfde resultaat genoe gen nam: 5 1/2-2 1/2. De scha de viel uiteindelijk nog onnodig groot uit, omdat Caroline Slin gerland zich verslikte in een re mise-eindspel in haar duel met De Haan en Heieen de Greef te gen Schwartz eveneens het re mise-spoor bijster raakte: 7 1/2 -2 1/2. Pikeur Langeweg plaatst zich voor WK wenen» Pikeur Hugo Langeweg is tijdens het Europees kam pioenschap voor beroepsrijders als tweede geëindigd. Langeweg plaatste zich daarmee voor het wereldkampioenschap, in sep tember in de Verenigde Staten. In Wenen kwam de Noordhol lander één punt te kort voor de titel. Die ging naar de verrassen de Spanjaard Juan-Antonio Riera Rossello. Langeweg eindigde in de vijf koersen op de zesde, eerste, tweede, negende en vijfde plaats. In de laatste draverij werd Riera Rossello vierde. Veel kri tiek was er in Wenen op de organisatie. „Het niveau van de paarden stelde weinig voor", aldus Langeweg. Bovendien waren vijf koersen op één dag een discutabel selectie-criterium voor het WK. Bost wint laatste WC-kwalifïcatie parus De Franse springruiter Roger-Yves Bost heeft op het paard Souviens Toi III de laatste Europese kwalificatiewedstrijd voor de wereldbekerfinale in Gotenborg gewonnen. In de barra ge van de Grote Prijs in Parijs was hij gisteren iets sneller dan de Zwitser Thomas Fuchs en de Duitse olympische kampioen Lud- ger Beerbaum, die de Zangersheide-merrie Ratina onder het za del had. Door de zege schaarde Bost zich nog net bij de negen tien Europeanen die tijdens de paasdagen startrecht hebben in het Scandinavium. Onder hen uiteraard titelverdediger Jos Lan- sink. Met de hengst Bollvorm's Libero H was hij gisteren in sportpaleis Bercy ook weer de beste Nederlandse combinatie, achtste. Jan Tops werd door Ludger Beerbaum nog van de eerste plaats in de eindrangschikking van de Europese zone verdreven. Kardolus toont WK-vorm berlijn Het heeft er alle schijn van dat de Zoetermeerse degen- schermer Arwin Kardolus, nu de wereldtitelstrijd dit jaar voor ei gen publiek in Den Haag is, de motivatie heeft hervonden om nog een keer internationale erkenning na te streven. Na hoopge vende verrichtingen bij belangrijke wedstrijden in Parijs (beste 24) en Londen (beste 32), onderstreepte de 30-jarige automati seringsmedewerker bij Justitie gisteren zijn vorm bij 'Der Weis- zer Bar", het open Duits kampioenschap in Berlijn. Kardolus be reikte een fraaie negende plaats. Zaterdag bij de kwalificatie won hij in de eerste ronde alle groepswedstrijden en het bereiken van de laatste 32 via de elimi natie kostte opvallend weinig moeite. Te midden van de elite baarde Kardolus vervolgens opzien met overwinningen op de Wit-Rus Vladimir Psjenikin (15-10) en de Duitser Stefan Kaupert (15-13). Tegen de Duitser Christian Kasper nog wel met 4-0 voor, maar kon het vervolgens toch niet bolwerken. In de her kansing hield de I longaar Attila Fekete, later de verliezer in de eindstrijd tegen Borrmann, hem uit de kwartfinale. basketbalmedewerker De laatste loodjes wegen voor de mannen van MSV het zwaarst. Terwijl de ploeg het ge hele jaar net onder de subtop heeft weten mee te draaien zit de klad er nu wat in. Tegen Do- nar 2 in Groningen ging dit weekeinde namelijk de vierde achtereenvolgende wedstrijd op uiterst merkwaardige wijze ver loren. MSV bleef zonder de guards Rick Driessen (ziek) en Richard Augustinus (gestopt) goed bij. Een 31-16 achterstand werd door goed spel van Bart Driessen en Ronald van Velzen weggewerkt, zodat de voor sprong halverwege voor de Noordwijkse ploeg was: 36-38. En 34 seconden voor tijd bij 70- 74 had MSV zelfs de beste kan sen. En ook nadat Donar 2 een score en twee benutte vrije wor pen (74-74) had laten aanteke nen leek MSV na een time-out voor het laatste schot te kunnen 'spelen. De scheidsrechters dachten daar echter anders over. Op het moment dat de bal in het veld werd gebracht floten ze onmiddelijk een technische fout voor MSV. Ronald van Vel zen had namelijk zijn vijfde fout gemaakt vóór de time-out, maar het veld niet verlaten. De Noordwijkers beweerden dat de scheidsrechter dit niet had aan gegeven. Het protest had geen effect. De Groningers benutten de situatie optimaal en brach ten via de vrije-worplijn de wedstrijd in veiligheid; 80-74 verlies voor MSV. Scores MSV: Dogo 24, B. Driessen 19, Van Velzen 18. De afwezigheid tegen BS Weert 2 van Loet de Ruijter en Henk-Jan Piket - wegens ver plichtingen bij hun werkgevers - is BS Leiden niet goed beko men. In Limburg was namelijk met name de aanval van de Lei- denaars niet sterk genoeg om de winst mee naar huis te ne men. De creativiteit die Piket en De Ruijter in het spel kunnen brengen had wellicht de 60-66 nederlaag kunnen afwenden. Veel ruimte zat er de gehele wedstrijd immers niet tussen de twee teams. Bij rust had Leiden weliswaar een kleine achter stand (31-35), maar die was snel weer weggewerkt. Pas vijf minu ten voor tijd bij 52-52 brak het gebrek aan aanvalskracht de ploeg van coach Ton Kallenberg op. De 7-0 tussensprint naar 59- 52 van de thuisploeg bleek toen namelijk te groot om nog terug te komen. Daarvoor speelde Leiden gewoon niet sterk ge noeg. Scores BS Leiden: Huybens 18, Zevenhoven 18 (21 reb), Van Weeren 14. Voor de mannen van BV Lisse was er zaterdagavond in Am sterdam alle reden tevreden te rug te blikken op de confronta tie met Azimma. Waar het team uit de Bollenstreek normaal ge sproken wel eens de concentra tie laat varen, speelde het dit keer de gehele wedstrijd op scherp. Daarom kreeg Azimma geen moment een echte kans op de winst en gingen de pun ten via 94-111 naar Lisse. De Amsterdammers wisten weliswaar terug te knokken van een grote achterstand aan het begin van de tweede helft, maar dichter dan vier punten liet Lis se het niet komen. In de slotfase van deze aantrekkelijke wed strijd toonde Lisse namelijk zijn ware gezicht. Peter ter Haak en Terry van der Akker waren toen niet te stuiten in hun score- drang. En omdat dit keer ook tot aan het laatste fluitsignaal de concentratie bewaard bleef, kon Lisse een meer dan ver dienstelijke zege in de wacht slepen. Scores BV Lisse: Ter Haak 29, Van de Akker 27, Koot 20. Vrouwen In drie eerdere ontmoetingen dit jaar had DVZ/Grasshoppers de nodige moeite met WSC. De Waalwijkse ploeg is fysiek sterk en knokt hard, waardoor de Katwijkse vrouwen zich nog wel eens lieten afbluffen. Zaterdag was echter al snel duidelijk dat Grasshoppers zich niet in een hoek'liet drukken. Na vier mi nuten stond er immers al een voordelige 20-7 tussenstand op het bord en was de wedstrijd ei genlijk al gespeeld. Aan de rest van de wedstrijd was dat dan ook te zien. Bij rust (40-21) was het verschil nauwe lijks opgelopen en de eindstand (73-54) toont aan dat de tweede helft zelfs gelijk werd gespeeld. Opvallend was wél het goede spel van Heieen van Duyn. In de huidige vorm - zaterdag scoorde ze 18 punten en pakte ze 13 rebounds - kan ze het ont brekende stuk van de puzzel zijn waarmee Den Helder in de play-offs verslagen moet wor den. Scores DVZ/Grasshoppers: Nieuwenhuys 21, Van Duyn 18 (13 reb), Weeda 13. BV Leiderdorp is er dit week Heleen van Duyn van Grasshoppers stak afgelopen zaterdag in topvorm in de wedstrijd tegen WSC. archieffoto dickhogewoning einde in geslaagcj de kansen op promotie in eigen hand te hou den. Het bezoek aan ATC'65 - dat twee weken geleden Jum pers versloeg - leverde namelijk een overwinning op, zodat vol gende week bij winst tegen ri vaal Jumpers de promotie kan worden bewerkstelligd. Tot 22- 23 had Leiderdorp het moeilijk in Hengelo. De zone-verdedi ging van de thuisclub was tot dat moment effectief, maar daarna werd het schot van de Leiderdorpsen preciezer. De voorsprong bij rust van 24:34 bleek vervolgens genoeg om de winst (eindstand 59-45) mee naar huis te kunnen nemen. Scores BV Leiderdorp: Van Meurs 17, Koivisto 14, Schuit 13 (10 reb). In C-kring wedstrijd t leiden taco de vries zwemmedewerker Monique Chaudron deed voor LZ 1886 goede zaken door op de C-kring zwemwedstrijd in Voor schoten een eerste en een derde plaats bij de meisjes onder tien te bemachtigen. Chaudron van LZ verbeterde tijdens de C-kring in 't Wedde in Voorschoten haar tijd op de 50m vlinder met elf seconden. Dat was genoeg voor de winst bij de meisjes onder tien: 47.7. Op de 100m rug klokte ze 1.49.10, waarmee ze derde werd. Maaike van Zwicht nam eveneens twee medailles mee naar huis. Op de 100m rug voor meisjes onder twaalf tekende ze voor een derde plaats met 1.39.9, en ook de 1.44.1 op de 100m vlinder was goed voor een derde stek. Op de 50m vlinder voor jongens onder tien verbe terde Koen Schrama zijn per soonlijk beste tijd om met 52.9 een derde plaats op te eisen. Schrama tikte later nogmaals als derde aan. Op de 100m rug kwam hij tot 1.55.4. Daarmee fi nishte hij achter clubgenoot Ri chard den Os die met 1.48.0 tweede werd. Voor De Zijl/LGB was Arnoud van Haastert de enige die zich in de prijzen wist te zwemmen tijdens de C-kring. Bij {ie jon gens onder veertien klokte lï 2.50.0 op de 200m wissel ej| werd derde. Negenkamp Van de negen deelnemendj, verenigingen aan de wedstrijl1 in Breda werd het Leidse De Zij uiteindelijk vierde. Vooral Robii Sprinkhuizen en Jorien Kleiweg lieten zich van hun beste kan zien. Sprinkhuizen was bij di mannen oppermachtig. D 100m rug, vrij en vlinder wer den gewonnen in respectievelijl 1.04.0, 55.6 en 1.00.3. Ook Klei! wegt toonde zich onklopbaar of die drie nummers. Bij de meis jes onder zestien klokte ze. 1.09.9, 1.02.2 en 1.10.1. De Zij had ook een winnaar in Twar Martijn. Bij de jongens onde veertien zegevierde hij op d( 50m school: 36.3. Sven Meyerï werd met dezelfde tijd tweede. Meyers kwam later echter sterl terug door op de 100m rug voof jongens onder zestien te zege vieren (1.10.5) en op de 50m vlinder in zijn eigen leeftijds groep (onder veertien) tweede te worden: 31.5. Op de lOOm vlinder voor jongens onder zes tien kwam Milan Verhoop tol 1.10.7. Dat leverde hem een tweede stek op. Joleen van Es sen tikte als derde na 40.2 aan op de 50m school voor meisjes onder veertien. 1( De meisjes junioren van 1 Leiderdorp toonden zater! dag in Landsmeer weer aai over een brede selectie te be^ schikken Omdat Birthe vat- der Voort met de senioren meespeelde moest tegel3 Landslake Lions nu Marieket Tol de spelverdelerspositi|as waarnemen. Tol kreeg in dtq sleutelwedstrijd tegen Dei Helder geen minuut speeP1* tijd. Tegen Jildis Pronk, dPP jaar beste nieuwkomer in de. eredivisie voor senioren, venNS dedigde zij zich echter me verve. Pronk kwam tooe slechts drie punten, waarmeU!: gelijk het enige gevaar van dtai Landsmeerse tegenstandejoi geneutraliseerd werd. Via 19iis 35 bij rust werd de wedstrijeei dan ook gemalckelijk gewonatt nen door de Leiderdorpsen. »ei Scores BV Leiderdorp: Saioe di 25, R. van der Voort 15-ee Bakker 10. jet In Katwijk zullen de meistac jes van DVZ/Grasshoppenad blij zijn als het seizoen er opoe zit. Aan de reeks verlieswedar strijden kwam namelijk ookijr in en tegen Vlissingen geeter einde. Na een zeer slechtfrij eerste helft (47-16 voor Vlisj: singen) kon de Katwijkseol ploeg pas in de tweede helfter enig weerwerk bieden aan dela Zeeuwse tegenstander. Deer schade kon daarom nogol enigszins beperkt blijven] Desondanks was de margeer na afloop flink: eindstand 80iOj De Zijl/LGB kansloos: 18-3 waterpolomedewerker De waterpolo'ers van AZC heb ben een verrassende nederlaag geleden. In Alphen werd van middenmoter De Ham met 12- 9 verloren. De Zijl/LGB leed een grote nederlaag tegen Het Ra vijn: 18-3. De Zijl/LGB speelde een kansloze wedstrijd tegen Het Ravijn. De Leidenaars speelde een pressing die door Het Ra vijn al snel werd ontrafeld. Bo vendien liepen de Leidenaars al snel tegen een flink aantal per soonlijke fouten op. Zo had Niels Joor al na een minuut twee p's. De nog zieke Pascal Bontje speelde maar heel even. Hij vond dat scheidsrechter Klopper een verkeerde beslis sing nam en liet hem dit ook weten. Dit kwam .hem op een uitsluiting met vervanging te staan. De wedstrijd was inmid dels al gespeeld. Na de eerste periode die met 5-1 werd afge sloten was het alleen nog de vraag hoe groot de uitslag zou worden. Via 10-1 en 12-2 werd het tenslotte 18-3. Door de ne derlaag van VZC tegen AZPC blijft De Zijl/LGB boven de streep. In de laatste competitie ronde moeten- er wel heel rare dingen gebeuren wil dit nog veranderen. VZC speelt dan te gen Polar Bears. De Veeneni Iers moeten dan winnen en lijkt onmogelijk. Periodestaf den: 5-1, 10-1, 12-2 en 18- Doelpunten: George van Rijl Ron Ligtvoet en Albert Spijb| ieder 1 keer. AZC liet het helemaal afwety zo vlak voor de play offs. D> Ham toonde veel meer inzet tÊ! wist AZC onder druk te xetteWi Slechts twee keer kon AZC ai de leiding komen (1-0 en 2*ri verder was het De Ham wat rfa klok sloeg. Aan het eind van (t>( derde periode keek AZC zelfs lfe gen een 3-8 achterstand aan. iP Alphenaren kwamen nog ten^i tot 8-9 met nog een minuut O' spelen. In de laatste minuut wP' ren de Alphense krachten of1" De Ham profiteerde en bepaag' de de eindstand op 9-12. AndM< de Jeu was duidelijk geschrol' ken. „Dit geeft natuurlijk well denken. Zo slecht vlak voor play offs. We speelden volkP men ongeconcentreerd en dig mag natuurlijk niet. In c11 laatste competitie wedstrijd t(S gen AZPC, overigens ook de té1 genstander in de play off s, zuv lën we beterschap moeten tdv nen." Periodenstanden: 2-3, V1 5, 3-8 en 9-12. Goals: Remo^ Pielstroom 2, John Jansen Niels Zuidweg 2, Kimmo Thc^ mas 1, Björn Boom 1 en Joec Stoffels 1. In de waterpolocompetitie kon Sassenheim dit weekein de de kampioensvlag uitsteken na winst op Wilskracht. Nieuwbakken hoofdklasser LZ 1886 voldeed aan zijn sportieve plicht door degradatiekandidaat SVH met 11-7 te verslaan. De Leidse ploeg won het 'potje' op basis van meer kwaliteit. leiden wim siera waterpolomederker In de eerste periode liep de on geslagen koploper eenvoudig weg van de Rotterdammers (5- 1SVH is nog steeds in degra datienood en trachtte de bakens te verzetten. De zone verdedi ging van LZ hielp in dat streven. Doelman Arjo Bunnik had zijn dag niet en SVH sloop dichterbij (8-7). Een demarrage in de laatste periode deed de winst toch belanden bij de kampi- oensploeg. Doelpuntenmakers 17.-, Michel van der Zeeuw 3x, Frans Langerhorst en Alexander Willemsen 2x, Ben Olde Olthof, Mirco Zuidweg, Hans van Hees en Jan Langerhorst lx. Vivax heeft tegen Alliance een abonnement op gelijke spelen. De ploeg van Mark van Belkum remiseerde net als eerder dit seizoen met 10-10. De nummer 9 van de eerste klasse had het geluk niet aan z'n kant. Hans l reisburg werd in een vroegtij dig stadium uit de wedstrijd ge mept terwijl Serge Dietz wegens commentaar de bank kon op zoeken. Desondanks kon Vivax in de derde periode bogen op een 9-7 voorsprong. Alliance kwam in de de laatste rondgang sterk terug en schoot vlak voor tijd de gelijkmaker binnen. Doelpuntenmakers; Sjors Ver burg 4x, Marco Mulder en Serge Dietz 2x, Aarjan Laurense en HansTreisburg lx. Katwijk blijft in de race om het kampioenschap. De kustbe woners versloegen gedecideerd NVA/HHC met 14-6. Dé start was aarzelend. De ploeg uit Alk maar hanteerde een zoneverde diging en daar had de ploeg van Hugo Boonstoppel het moeilijk mee (1-1). In de tweede periode had Katwijk wel het juiste ant woord. Via de setstanden 5-2 en 10-3 liep Katwijk uit naar de verdiende overwinning. Voor Katwijk scoorden Ronald Heemrood 5x, Arco Guyt 3x, Hans Schaap en Martin Jonker 2x, Kjelt Boonstoppel en Ferry Spros lx. WZK snakt naar het einde van de competitie. Met amper ze ven man ging de Wassenaarse formatie op stap. De 16-2 ne derlaag tegen Rapido was dan ook niet zo verwonderlijk. Mare Halfmouw en Ronald de Vette scoorden lx. Sassenheim behaalde op glo rieuze wijze het kampioenschap van de derde klasse. De ploeg van Michel van der Zeeuw steekt dit jaar met kop en schouders boven de rest uit. Met vijf punten voorsprong op de nummer twee liet Sassen heim er geen twijfel over be staan wie de sterkste is. Wils kracht slaagde er niet in het Sassenheims feestje te versto ren. Na twee periodes had de derdeklasser de punten al in de knip. Aarjan Meirink schakelde de gevaarlijke midvoor Ver heem uit en Rob Burgmeyer had een produktieve bui (3x). Sassenheim stak dit jaar met kop en schouders boven hun mede-derdeklassers uit en vieren terecht een feestje na het behaalde kampioenschap. foto loek zuyderduin De afzwaaiende aanvaller legde de basis voor de 9-2 overwin ning en de titel. Leon Bakker trof ook twee maal doel. Koudekerk behaalde een re gelmatige 10-5 overwinning op ZPS. De Stolwijkers bezorgden de favoriet een lastige avond. Erik Bergsma scoorde 4x, Bram Griffioen 2x, Rene Overes, San- der Filippo, Sander Emeis en Werner Stolk lx. Alkemade speelde een sterke tweede helft tegen de IJsseldui- kers. De ploeg van Paul van der Putte zette in de slotfase een 2-5 achterstand om in een 7-6 zege. Michel Bakker scoorde 5x. De vrouwen van LZ verloren met 8-3 van Polar Bears. In de laatste periode legde LZ defini tief het loodje. Emmy in 't Veldt, Simone Molders en Karin Stastra scoorden. De Zijl vrouwen konden niet overtuigen tegen ZWV. Een 9-1 nederlaag was het gevolg. Ingid van Veen redde de Leidse eer. De adspiranten meisjes van LZ 1886 behaalden het kam pioenschap van de kring Gouwe Rijnstreek. In een meer span nend dan fraai duel zegevierde het team van trainer Jacco de Haas met 5-3 over naaste con current BZPC. Simone van der Velde 2x, Brenda Lindhout, Rosan Bakker en Femke de Geus scoorden voor LZ 1886.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 22