9 R RCL maakt het zichzelf erg lastig STRlin Groningse fans tot Ronald Koeman: 'Komman 7 Sport WIE ZEI DAT DEvioinVAN VAN DE Q BANDAG 3 APRIL 1995 21 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071 -35646; mJRon Sinteur .don :tef i'e RCL-kandiclaten had Ben ln'% Leeuwen voor de schoenen: eper Ron Sinteur, laatste man 1 ^eek Oosterlee en doelpunten- 1 ^ahker Klaas Dekker. Tot een minuten voor tijd bleef de ttyjd onbeslist. Dekker leidde na \t een neuslengte tot een 'we- arni(dredding' van Sinteur de Voorslag gaf. Hij tikte met een eïlerste inspanning een van veranderd schot van 9'fzerswoudse Boy Ron van de 4"2|sf naast zijn doel. Sinteur venioonde zich met die actie tot enan van cle wedstrijd: „Het was r> m moeilijke wedstrijd voor mij. 'en I weet van te voren dat je drie 8 Rivier keer wat te cloen krijgt en ^en in moet je er staan. Het kost m^el 90 minuten lang concentra- en daar word je doodmoe in. Ik heb het er graag voor ver. We hebben nu trouwens de zesde keer achter elkaar nul gehouden. Eigenlijk vind 'l dat nog leuker dan die schoe- (2)1 nYielrenner Djamolidine Ab- jt ;oesjaparov in Vrij Nederland n (ver (collega-) sprinters: Ik zal niet zeggen dat het e(jhetjes zijn, maar het zijn vaak mmour-types die het na een Jaar jaar alweer laten afweten. ^'vielrenner Djamolidine Ab- ai|oesjaparov in Elsevier: (jlHoe kan ik tussen die bloemen meisjes staan te stralen van ge- gjW/c, als mijn moeder mij zelfs op ■fle TV niet kan zien? In Oezbe kistan is er geen aandacht voör 3]Je Tour de France, daar zijn de pMensen bezig met overleven. r#em: Ferrari heeft het hele op z'n kop gezet. Mis is het EPO, misschien is fjjet alweer iets anders. Eén ding zeker: zonder doping gaat de elft van het peloton te voet. Het Is hypocriet om ^daar geheimzin n ig 31ver te doen. Schaker Vis- ;tivanathan An and Jain Vrij Nederland wöver de verloren geerste partij in de (gewonnen) twee- met Gata ,,Ik had aan alles gewerkt dat ik nor maal verkeerd deed en dan bedenk ik nieuws om mee 'de mist in te gaan. ^Hoofdredacteur iCees van Cuilen- nborg van Voetbal International frin Nieuwe Revu: o„Van Hanegem is heel betrouw baar, hoor. Alleen journalisten laat hij weieens voor niets wach ten. Niemand tilt daaraan, we hebben er zelfs dertig jaar harte lijk om gelachen. Zo is Willem, Nog twee duels en dan mag RCL weer een stapje in de goede richting doen. De topper van weleer heeft een puntje voorsprong op de enige overgebleven con current KRV en blijft win nen. Hazerswoudse Boys trainer Theo van Dijk voeg de zijn collega Leo Holl dan ook een welgemeende gelukwens toe. Letterlijk een geluk-wens, want de juiste bewoording luidde: „Leo, met zo veel geluk word je wel kampioen." HAZERSWOUDE DORP GERARD BAAS MEDEWERKER De Leiderdorpsers hadden in derdaad niet te klagen over de bijstand van Vrouwe Fortuna, maar verdienden de zege wel voor de volle 100%. Er was na melijk maar één ploeg die in staat was op het erbarmelijk slechte veld iets ten tonele te voeren dat op voetbal leek en dat was RCL. Van een hoog staande kwaliteit was het niet. Doelman Ron Sinteur, de uit blinker in Hazerswoude, had een verklaring: „We kunnen de druk niet aan. We hebben een ploeg die bestaat uit te veel jon ge spelers. Er zijn maar drie mannen met ervaring. Tegen het einde van de competitie is dat te weinig." RCL maakte het zichzelf las tig. Het ging allemaal niet zo soepel en de irritatie sloop bin nen de gelederen van de koplo per in de vierde klasse. Deskun dige Ben van Leeuwen zag het al snel: „Volgens mij storten ze helemaal in als ze op achter stand komen. Met name in de eerste helft, toen Hazerswoudse Boys op 1-0 had moeten ko men, bleven er spelers met el kaar discussieren. Je hoeft na tuurlijk je mond niet te houden, maar al die praatgroepjes is overdreven. Er komt geen eind aan." Niet alle RCL-spelers meng den zich in de zinloze discus sies. De opmerkingen van Sin teur sneden wel degelijk hout. Hij zette spelers waar nodig op scherp, gaf tactische aanwijzin gen en hield zijn achterhoede wakker. Halverwege het tweede bedrijf liet hij zien ook over een perfecte timing te beschikken. Van over het hele veld riep hij de markante spits Klaas Dekker geen golf-publiek meer. Basketballer John Starks van de New York Knicks in USB Today over zijn directe tegen stander, de teruggekeerde ster Michael Jordan, die 55 punten tegen hem scoorde: „Het was een kwestie van tijd, wanneer hij weer één van die wedstrijden zou gaan spelen als of jij er niet bent. Idem: De Duitse jeugd wil niet echt. Het is typerend dat de beste spe lers in mijn jeugdselectie bijna allemaal buitenlanders zijn. De jeugd uit Beieren gaat liever ten nissen of skiën." AZ-trainer Theo Vonk in VI: „FC Groningen is de grootste blunder in mijn carrière ge weest. Er heerst daar een ver wachtingspatroon dat absoluut niet in te vullen was. Ben van Leeuwen Twee kemphanen in beeld. Peter Zirkzee van RCL (rechts) en Arjan Bisschop van Hazerswoudse Boys vechten een duel uit. foto loekzuyderduin toe: „Klaas, we hebben je nodig jongen. Doe het voor ons." Der tig seconden later lag de bal in het Hazerswoudse net toen Dekker een afgeslagen corner vol op de schoen nam: 0-1. Meteen was RCL weer een vriendenploeg. De uitstraling van een kampioensformatie was er echter nog niet. Mis schien voelden de mannen van Leo Holl zich niet thuis in de entourage die Hazerswoude Dorp de ploeg bood. De winde righeid van het platteland kan nog wel door de vingers gezien worden, maar het veld is onge schikt voor voetbal. Van Leeu wen vatte de toestand samen met een Willem van Hanegem- citaat: „Een geit krijgt van dit veld een hernia." De Hazerswoudenaars gaan de kritiek niet uit de weg. Theo van Dijk gaf Van Leeuwen, een klasgenoot van de trainerscur sus, gelijk: „Er wordt weinig ge scoord op dit veld. We krijgen dan ook niet veel goals tegen. Alleen KRV maakte er vier. Dat waren wel allemaal afstands choten. Wat ons een beetje vrij pleit is dat we het deze week met dat krankzinnige weer niet hebben kunnen maaien of rol len. Een biljartlaken wordt het nooit, maar het scheelt wel." Hoe het veld ook is, een top per heeft nergens last van. Er liepen er zaterdag twee rond. Naast de al genoemde Sinteur was er scheidsrechter Hars kamp, die vooral indruk maakte met een actie in de zestigste mi nuut. Arjan Bisschop van de thuisclub en Peter Zirkzee lie pen elkaar in de weg. Er ont stond een beetje heen-en-weer getrek en Bisschop sloeg uitein delijk Zirkzee, voor iedereen zichtbaar, in de maag. De toe snellende Harskamp had het al lemaal gezien, maar zag ook dat beide kemphanen al bezig wa ren vrede te sluiten. De leids man rondde de vredesbespre kingen af met een lichtelijk be straffend woordje: „Ze hebben beiden schuld en ik kan ze zon der aarzeling een rode kaart ge ven, maar als ik zie dat ze het zelf goed oplossen ben ik uitge praat. Het tonen van kaarten is vaak een zwaktebod. Je moet beslissen of er een correctie no dig is. Dat is het cruciale criteri um. Bisschop en Zirkzee corri geerden zichzelf al." Nog even een laatste woordje voor die an dere topper: Sinteur, van wie Theo van Dijk naar eigen zeg gen 'gefrustreerd raakte': „We moeten uit de vierde klasse weg. Op een hoger niveau zul len wij als beter tot ons recht komen." Van Leeuwen vond Sinteur eigenlijk ook voor de derde klasse te goed: „Ik begrijp er niets van. Noordwijk heeft een keepersprobleem en dan loopt er zo'n kanjer bij een vier deklasser te spelen." Het ge spreksonderwerp zit er niet mee: „Ik ben niet een type dat zichzelf gaat lopen aanbieden. Er zijn wel contacten geweest. ARC wilde mij hebben, maar knapte af op het feit dat ik bij een vierdeklasser keepte. Dat vind ik onzin, goede keepers doen het overal goed. Boven dien is RCL mijn jeugdliefde, dus het is wel goed zo." 68. Dekker 0-1. Scheidsrechter: Hars kamp. Toeschouwers: 150. Geel: Dick Sol (Hazerswoudse Boys), Visser (RCL). Hazerswoudse Boys speelde zuinig. Ze kropen gewillig in de underdog-positie en dat beviel ze goed. RCL kreeg vooral in de eerste helft weinig ruimte en hoewel het team het beste veld spel bood, waren de betere mo gelijkheden voor de thuisclub. De wedstrijd bleef daardoor lan ge tijd open. Het spelletje van Hazerswoudse Boys was sim pel. Nadat de bal was ver overd, werd die gelijk naar vo ren gejaagd. Zo snel mogelijk naar het doel en ik moet zeg gen, clat lukte aardig. Hun spitsen waren vaak veel te snel voor de RCL-achter hoede en Ron Sinteur moest een paar keer zijn ploeg er doorheen sle- pen. Dat deecl hij telkens be kwaam. Ik was dan ook van hem onder de in druk. Maar goed, ik moet het dus over Hazerswoudse Boys hebben. Ik heb achteraf begrepen dat ze met nogal wat invallers speel den, dus wat dat betreft gaat er een complimentje in de richting van Theo van Dijk en zijn ploeg. Ze hebben ondanks de tegenslag RCL, clat een topteam in cle vier de klasse is, goed partij gegeven. De achterhoede en het midden veld van Hazerswoudse Boys speelden volgens de tactiek (bal veroveren en naar voren ermee) goed, maar verder ben ik niet onder de indruk geraakt. Het opbouwend vermogen was niet al te groot, om het vriendelijk uit te drukken. Laten we maar zeg gen dat het aan het veld lag. RCL had daar ook veel moeite Toch bleven ze volharden in combinatie-voetbal. Ik heb daar veel respect voor. Ze speelden ook constant met een laatste man (Oosterlee, een gave voet baller) voor de verdediging hoe wel ze daar veel risico mee na men. In cle achterhoede spelen volgens mij cle ouderen van cle ploeg, in elk geval de langzaam sten. Ernst-jan Pels had daa misschien wel meer van moetei profiteren. Opbouwend warei de intenties van RCL goed, he balletje gaat lekker rond, maa dan komen de problemen. O) het middenveld wordt vaak ge kozen voor een foute voortzet ting. Er wordt gelopen met d bed, ei meestal naa de drukte toe of de bal gaa de trechter in Ja, en dat krijg je weinig kansen. De enige mo gelijkheden ontstonden al de aan va werd opgeze over de vleul gels. In ch tweede helf was er iets op merkelijks. Oosterlee ginj niet meer zi veel op avon tuur en hee RCL speeldi wat verdedi gender. Hét eerste gevolg was da Hazerswoudse Boys machtelooi werd. Zo gauw het in balbezi, kwam, begonnen de moeilijkhe den want er was niemand meei aan wie ze de bal kwijt konden RCL had zo zijn zaakjes betei voor elkaar. Dat had Leo Hol goed gezien. Mijn laatste complimentje gaa naar de scheidsrechter. Ik wat onder cle indruk van die man Hij loste alle binnenbrandje snel op. Hij hoefde daar geer kaarten voor te trekken, maai met wat opvoedkunde hielcl hij de boel rustig. Toen hij wel kaar ten moest trekken werden die ook zonder morren geaccep teerd. Hij was zonder twijfel de baas in het veld. Hazerswoudse Hop: Voets (6); Zaai (6), Cadet (6). Jan Sol (6). Dick Sol (5); Cok (6), Van Soesi (7), Bisschop (7); Van de Post (6), Verhorik (6) (Punselie (-)), Pels (7) (Poot jr. (-)). RCL: Sinteur (8); Visser (6), Oosterlee (7,5), Brasker (7), Roos (6): Zirkzee (6) (Nieuwenhuizen (-), Planjer (5), Op- penheimer (5); Barendse (6) (Plomp (-), Dekker (8), Grootendorst (6). Scheidsrechter: Harskamp (8). Tennisser Richard Krajicek in Revu over de energie- repen die hij weigert te eten en jwaarop hij aan het eind van de l training serveert: LZe smaken naar braaksel. Zo I heb je chocolade-braaksel en ap- pel-kaneelbraaksel.'" i Tennisleraar/schrij ver Martin Simek in HP/De Tijd over de vraag of de tennis-interland Nederland-Duitsland geen risi co-wedstrijd is: Die 400 Duitsers die hun kaart- i je hebben besteld via hun DTB zijn vast niet allemaal kaalge- j schoren neo-fascisten, al is cle tennisaanhang ook in Duitsland Theo Vonk in VI: „Nu is er elke dag voetbal op televisie. En dan heb ik het nog niet eens over Radio Leerdam, Radio Culemborg en Radio Schagen. Als je niet oppast, rinkelt de hele avond je telefoon: Toen ik bij Gro ningen getekend had, belde Radio Groningen me om halfzeven 's och tends. Of ik effe in de uitzending wilde. Dat soort dingen bepaalt tegenwoordig hoe je als trainer beoordeeld wordt. De Russische wielrenner Vla dislav Bobrik in Sport Interna tional: Waarom de Russen zo sterk presteren Omdat wij het geld veel harder nodig hebben dan alle anderen. Bokspromotor Aad Westerla- ken in Sport International „Dat boksen is min of meer be gonnen in een achterzaaltje van een kroeg. Dus de kastelein, en alles wat daarbij hoort, zat vooraan. Tegenwoordig is dat wel een klein beetje anders. Als je misschien bedoelt dat jongens aan de deur staan als portier of als uitsmijter, ja, dat is logisch. Jannes van der Wal zullen ze niet vragen. Hoewel ze wel een overeenkomst hebben: een dam mer moet ook slaan!" feit nog altijd over zijn nabije voetbal toekomst. De vedette van Bar celona kan, naar verluidt, kie zen uit Feyenoord, Anderlecht, AS Monaco en nog een paar Eu ropese topclubs. Maar de fans van FC Groningen hopen op een terugkeer van de voormalige 'dikbil' naar het Oosterpark. Een spandoek gis teren bij de glorieuze wedstrijd tegen PSV (3-2) liet aan duide lijkheid niets te wensen over. „Ronald Komman!" luidde de tekst. „Heel leuk gevonden", vond ook trainer Hans Wester hof. De voormalige coach van PSV hoorde eind vorige week tot zijn opluchting dat het bestuur van FC Groningen en het Koe man-kamp (Ronald en zijn zaak waarnemer Ger Lagen dijk) hun con troverse had- in een telefo nisch onder houd. Beide partijen wa ren met elkaar in conflict ge raakt, nadat de eerste onder handelingen geen resultaat hadden opgeleverd. Harde uit spraken over-en-weer leken de kans op een hernieuwde sa menwerking te blokkeren, maar na het verzoeningsgesprek mag FC Groningen zich weer kandi daat-werkgevervan Ronald Koeman noemen. Westerhof zou de oud-interna tional nog liever vandaag dan morgen aan zijn selectie toe voegen. Het uitstekende spel van broer Erwin als libero tegen zijn oude club PSV heeft hem niet op andere gedachten ge bracht. Integendeel. „Ik zie al het helemaal voor me, Erwin en Ronald in een elftal", mijmerde Westerhof. „Het gaat dan niet alleen over twee hele goede voetballers. Ook hun uitstraling kan FC Groningen prima ge bruiken. Zij kunnen onze huis stijl een perfecte invulling ge ven." Maar zo ver is het nog lang niet. Met name Feyenoord hengelt immers nadrukkelijk naar de diensten van Ronald Koeman. De leiding van Feyenoord hoopt binnen één of twee weken van Koemans zaakwaarnemer Ger Lagendijk te horen wat de be slissing van de ex-international wordt. In Rotterdam denken ze een goede kans te maken Koe man daadwerkelijk binnen te halen. Sponsors, oud-spelers en de leiding van de Stadionclub zijn laaiend enthousiast over de mogelijke komst van 'het ka non'. Piet Korteweg, Adidas Benelux: „Ik zou het fantastisch vinden als Koeman in de Kuip gaat spe len. Hij is voor ons bedrijf inter nationaal gezien het absolute boegbeeld. Dat is hij al jaren en dat blijft hij hopelijk nog jaren. Hij was de eer- Iste voetballer die op die re volutionaire voetbalschoen 'Predator' ging spelen en daarmee een enorme uit straling had. Vooral door die geweldige goal op Wem bley in de Eu ropa Cup-finale. Koeman is nog steeds de man die het hardste schiet in heel de wereld. Bin nenkort komt er een filmpje op televisie waarbij te zien is dat hij de bal met 123 kilometer per uur door Nou Camp laat vlie gen. Feyenoord maakt langza merhand wel een aardige kans. Want als ik nou de uitlatingen van Jan Wouters bij PSV hoor, dan merk ik wel dat Koeman daar niet geweldig in de markt ligt. Het was voor ons trouwens even schrikken toen hij naar FC Groningen dreigde te gaan. Dat is de enige club waar alle spe lers verplicht zijn om in Puma outfit, inclusief Puma-schoenen te lopen. Om die reden hebben wij meteen contact gezocht met Ger Lagendijk. Hetzelfde pro bleem zou ontstaan als Ronald naar Werder Bremen zou gaan. Hij heeft een internationaal contract, dat nog doorloopt. Adidas is sponsor van Feye noord en dus zullen wij, waar nodig, zijn komst naar Rotter dam ondersteunen. Ronald Koeman staat weer eens in het centrum van de belangstelling. Kiest de bij Barcelona vertrekkende speler voor FC Groningen of Feyenoord? Of blijft Koeman toch nog een jaartje in het buitenland? ARCHIEFFOTO ANP Lagendijk, zaakwaarnemer: „Natuurlijk zou Ronald goed bij Feyenoord passen. Maar hij moet die beslissing zelf nemen. Als de spelers bij Feyenoord zeggen dat ze hem graag in hun groep willen hebben, is dat leuk voor hem om te horen. Bij PSV wordt gezegd dat er verjongd moet worden. Okee, dat nemen we mee. Maar in de komende week hakt hij de knoop nog niet door. Ronald moet rustig alle zaken op een rijtje zetten." Joop van Daele, ex-verdediger van Feyenoord: „Ik vind Koe man een uitstekende keus voor Feyenoord. Ik denk dat Feye noord dan aantrekkelijker en beweeglijker gaat voetballen en eindelijk met een man meer op het middenveld kan gaan spe len. In combinatie met Peter Bosz zou Koeman prima kun nen functioneren. Zet achter hem dan Klioejev, Schuiteman en Van Gobbel in de mandek- kiqg, dus allemaal één-op-één, en je hebt een prima elftal. Met Taument en Larsson heeft Feye noord snelle en diepgaande spelers in huis. Of Koeman ze nu op de stropdas van Stoichk- ov, Beguiristain of Taument legt, dat maakt niet uit. Hij kan het. Hij heeft die geweldige pass in huis. Te oud is hij zeker nog niet. Als je je bij Barcelona in de Champions League nog op alle fronten laat gelden, ben je top- fit. Bovendien heeft Feyenoord zo'n vedette als Koeman no- dig." De tuchtcommissie van de KNVB heeft Jean-Paul de Jong in staat van beschuldiging gesteld. De middenvelder van FC Utrecht zou op 19 maart bij de wedstrijd FC Twente-FC Utrecht bij de spelerstunnel een suppoost in het gezicht hebben Het slachtoffer diende dezelfde avond nog een aanklacht in bij de politie, maar zei later zijn aanklacht te zullen intrekken als De Jong zijn excuses zou aan bieden. Dat laatste is inmiddels gebeurd. Ook heeft directeur Ad Zonderland de suppoost per soonlijk een fruitmand namens de club overhandigd. Het be stuur van FC Utrecht strafte De Jong met een voorwaardelijke schorsing van twee wedstrijden en een geldboete. De aanklacht van de suppoost is echter nog steeds niet ingetrok ken. Dat betekent dat De Jong naar aanleiding van het inci dent in het Diekman Stadion nu op twee fronten kan worden aangepakt: door de KNVB en door de rechter. De Jong: „Ik wist dat de KNVB met een onderzoek bezig was, maar ik hoorde pas gistermid dag dat ik daadwerkelijk in staat van beschuldiging ben gesteld. Ik weet niet wat ik nu ga doen. Ik zal zo snel mogelijk contact opnemen met mijn zaakwaar nemer Jacques van den Helder. Dat die suppoost zijn aanklacht niet heeft ingetrokken, valt me tegen. Maar zo gaan die dingen blijkbaai cheidsrechter Loos uit W J Halsteren heeft gister- middag het duel in de vierde klasse G van het district Zuid I tussen Sprundel en Meto gestaakt. Dit omdat Meto- grensrechter Adrie Hopmans door een toeschouwer knock out werd geslagen.. Hopmans, voormalig scheids- en grensrechter in het betaalde voetbal, moest zich onder dok tersbehandeling stellen. Op de röntgenafdeling in het zieken huis te Roosendaal werd een zware kneuzing in de nek ge constateerd. De supporter maakte zich kwaad over het feit dat de arbiter, op advies van de grensrechter, een speler van Sprundel de rode kaart gaf. Scheidsrechter Loos wilde het duel eerst tijdelijk onderbreken, maar toen hij op weg naar de kleedkamer zelf ook werd aan gevallen door supporters van Sprundel staakte hij het duel definitief. Hopmans deed aangifte bij de politie wegens mishandeling. Het bestuur van Sprundel legde de dader gisteravond een ter reinverbod op. Ondanks een onlangs door de KNVB uitgevaardigde noodwet blijft het aantal molestaties in het amateurvoetbal stijgen. Op 15 april beraden de voetbal bond en de Centrale Organisa tie van Voetbalscheidsrechters COVS zich op verdere maatre gelen. Een algehele arbiters-sta king, een plan van de COVS, lijkt onafwendbaar. Voorde vierde maal in de vijftienjarige schiedenis van de marathon van Londen heeft een deelnemer de wedstrijd niet overleefd. De organisatoren wil den gisteravond de naam van het slachtoffer niet bekendma ken, omdat men de familie nog niet had kunnen waarschuwen. Ook in 1990, '93 en '94 waren de inspanningen op de 42 kilo meter en 195 meter voor een van de deelnemers fataal. Er gingen gisteren in de Engelse hoofdstad 26.000 lopers van start.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21