Feyenoord aast weer op derde plaats Sutton scoort na zestien tellen; Juventus loopt verder uit Roda JC laat het collectief afweten Sport MAANDAG 3 APRIL 1995 Vink opnieuw uitgeschakeld Groningen» Marciano Vink sleept zich in zijn eerste seizoen bij PSV van de ene naar de andere blessure. De Amsterdammer kwam gisteren in de wedstrijd tegen FC Groningen na ruim een uur in botsing met aanvaller Bombarda. Op dat moment had trainer Dick Advocaat al twee wisselspelers ingebracht. Kreupel speelde de ex-Ajacied het duel uit. Later in de kleedkamer con stateerde clubarts Van den Hoogenband bij de ontdane Vink een scheurtje in een knieband, die hem zes weken aan de kant zal houden. Vink kampte eerder dit seizoen met een zware knie blessure, een grote trainingsachterstand en een kwetsuur aan zijn schouder. Hiele keeperstrainer bij Willem II tilburg» Joop Hiele heeft positief gereageerd op het verzoek van Willem II volgend seizoen de keepers van de Tilburgse eredivi sieclub te trainen. De 36-jarige doelman, op dit moment onder de lat voor Go Ahead Eagles, neemt in Tilburg de drie doelverde- digers van het eerste en tweede elftal alsmede twee jeugdkee pers onder zijn hoede. Henk Fraser een maand aan de kant Rotterdam Feyenoord blijft wat blessureleed betreft dit seizoen weinig bespaard. Willem van Hanegem kreeg dit weekeinde een telefoontje van Henk Fraser, die hem mededeelde dat hij nog een maand rust moet nemen om zijn achillespeesblessure te la ten genezen. Henk Fraser kampt al enkele weken met pijn in zijn achillespees. chef willem spierdijk, 071 -356464, plv.-chef rob onderwater, 071l eredivisie GA Eagles 27 1 9 17 11 5bu numegen anp NEC tekende gisteren voor een goed gelij kende imitatie van Roda JC. Tot en met de 91e minuut. Hand in hand verlieten de Nij meegse spelers na de wedstrijd het veld, ook die vondst uit Kerkrade werd gekopi eerd. De Limburgers haakten gedesillusio neerd af, als verliezende partij (3-1) èn als titelkandidaat. Roda JC werd met eigen middelen versla gen. „Kort op de man spelen", had trainer Van Kooten zijn spelers aangeraden. „Het werkte", klonk het na afloop uit zijn mond. Zijn collega Stevens, op zijn beurt, had nog zo gewaarschuwd. „NEC is een goed voet ballende ploeg, staat veel te laag op de ranglijst." Hij vond geen gehoor, de scherp te ontbrak, de ploeg kreeg straf. Roda JC leed de tweede nederlaag in deze competitie. De ploeg maakte in de Goffert geen moment de indruk een aanvaarde topclub te zijn. Stevens had het rood op zijn kaken. Niet door de voorjaarszon, maar uit schaamte. „Collectief falen", zei de trainer. „Met z'n allen, echt allemaal." Roda JC wint met elf en verliest met elf, na de 5-0 bij PSV nu ook bij NEC. „Deze domper voelt zwaar der." Roda JC had zelfs geen baat bij de vroege treffer van Atteveld, die na drie minuten de hoek voor het uitzoeken had. „De heren dachten er al te zijn toen", zag Stevens later gebeuren. De voorsprong was nog sneller weer verdwenen. Hoekman had alle vrij heid na een voorzet van Pothuizen. Plum, rechtsachter door ziekte van Senden, lette niet op. De onervaren verdediger werd nog voor de rust voor een tweede keer voorbij gelopen. Van Wanrooy maakte het voorbe reidende werk van Hoekman af, 2-1. Stevens liet Plum aanmodderen, en haal de Huiberts in de 40e minuut naar de kant. Na een uur werd ook international Van de Luer gewisseld. „Twee spelers die vaak iets extra's brengen, maar nu helemaal niets", zei de Limburgse coach. Hun vervangers, Babangida en Vanderbroeck, deelden in de malaise. „Het ergste is dat we niet het voet bal hebben gebracht dat we kunnen bren gen", zo klaagde Stevens. Het wegwerpge baar van Huiberts had hij niet gezien, de zoveelste onnodige gele kaart van Atteveld wel. Hij protesteerde te luid bij Wegereef. „Er zal weer gepraat moeten worden", sprak Stevens in het vooruit. Atteveld wacht opnieuw een schorsing. Bij NEC werd het uitvallen van Lok goed gecompenseerd. Hij liep in de beginfase een spierverrekking op, hield het nog lang vol, maar was na een half uur op. De om zettingen waren geen verzwakking, de thuisclub was gebrand op de overwinning. De tweede taktische ingreep van Van Koot- en was zelfs van een gouden randje voor zien. Kooistra, na zijn blessure nog verre van fit, stond nog geen minuut in het veld toen hij met een subtiele voetbeweging 3-1 maakte. „Daarna was hij ook meteen moe." Zelfs Stevens kon er even om lachen. Roda JC pretendeerde wekenlang het du el met Ajax aan te gaan. Voorwaarde was daarbij wel dat de Limburgers zelf zouden blijven winnen. Hopen op een misstap van de Amsterdammers luidde vers twee. „We hebben het Ajax nu gemakkelijker ge maakt", besloot Stevens. Het was ook de verdienste van NEC. „En Roda JC telt niet meer mee",' zongen de Nijmeegse suppor ters. De bekerfinale is nog ver weg, maar Feyenoord heeft nu al trek in de apotheose van het seizoen. In Volendam werd duidelijk dat het elftal van Wim Rijsbergen in z'n huidige vorm de Rotterdammers weinig in de weg kan leggen in de jacht op een inschrijvingsbewijs voor het Europa Cup Il-toernooi. De generale repetitie, nota bene op Volendamse bodem, viel ruim in het voordeel van Feyenoord uit: 3-0. volendam marcel van der kraan gpd-verslaggever Dankzij die overwinning en de nederlaag van PSV strijdt Feye noord plotseling weer op twee fronten mee om Europees voet bal. De bekerhouder staat drie punten achter op PSV en twee op FC Twente. Feyenoord heeft echter een wedstrijd minder ge speeld en krijgt beide clubs nog op bezoek in de Kuip. Met een elftal dat opnieuw zwaar gehavend was bleef Feye noord moeiteloos overeind aan de boorden van het IJsselmeer. Henk Fraser, Henrik Larsson en Gaston Taument ontbraken door blessures, Ulrich van Gob- bel was geschorst en de Brazi liaan Glaucio is door zijn land opgeëist voor het WK in Quatar. Willem van Hanegem kwam tot de conclusie dat Feyenoord ko mende week werkelijk niet in staat zou zijn geweest een elftal op de been te brengen, als het in Zaragoza de halve finale van het EC Il-toernooi zou hebben bereikt. Witschge. Bosz en Kiprich zouden dan immers vanwege hun rode kaarten ook nog hebben moeten toekijken. Van dit trio had Jozsef Kiprich de grootste inbreng tegen Vo lendam. De Hongaar, die op korte termijn met Feyenoord gaat praten over een mogelijke verlenging van zijn contract, stond aan de basis van Feye- noords eerste twee treffers en tekende zelf voor doelpunt nummer drie. Mike Obiku opende de score voor Feyenoord. De vervanger van de langdurig geblesseerde Henrik Larsson (meniscusoperatie) knalde hal verwege het eerste bedrijf raak na een voorzet van Kiprich. In de slotfase van het duel had de Nigeriaanse spits zijn produktie nog kunnen opschroeven, maar zijn inzet verdween net over het doel van Edwin Zoetebier. Obiku deed volgens Van Hane gem zijn best, maar kon het pu bliek met zijn acties niet altijd bekoren. Bewijzen Van Hanegem: „Obiku zou moeten weten dat hij zich niet ten koste van alles hoeft te be wijzen. Hij weet dat hij door de blessure van larsson voorlopig in het elftal staat. Hij denkt dat hij nu meteen alles wat hij in huis heeft aan de mensen moet tonen. Hij wil acties maken, ie dereen passeren, passes geven en scoren. Hij zou echter een beetje slimmer moeten spelen." Volendam-coach Wim Rijs bergen had de Afrikaan graag in zijn selectie gehad. De ex-Feye- Volendammer Andre Ooyer (links) probeert Joszef Kiprich vergeefs van scoren af te houden. Feyenoord leidt met 3-0. foto anp noorder zou Obiku meteen in de openingsfase al op voor- den hetzelfde, hebben ingeruild voor een van sprong kunnen brengen, maar Rijsbergen ergerde zich later zijn aanvallers, die tegen Feye- ging in de fout op het moment dood aan de slappe instelling noord hopeloos faalden. Mi- dat hij Ed de Goey tegenkwam, van zijn spelers. De Leidenaar. roslav Stefanovic had Volendam René Binken en Jorg Smeets de- nijdig: „We hadden er gewoon een paar in moeten schieten. Nu hielpen we Feyenoord in het zadel." De Rotterdammers schrokken inderdaad wakker nadat De Goey drie keer had moeten in grijpen. Was de 1-0 van Obiku nog een simpele treffer, num mer twee en drie waren uit het boekje. Arnold Scholten, die als libero opereerde koos het juiste moment om op te komen toen Jozsef Kiprich door Orlando Trustfull (terug op het midden veld) werd gelanceerd. Scholten knalde de door Kiprich doorge schoven stijf onder de lat. Kiprich deelde diep in de twee de helft persoonlijk de gena deklap uit, toen hij een solo be ëindigde met een droge schui ver langs Zoetebier. Kwaad Van Volendam had Feyenoord, dat in Errol Refos zijn beste man had, na rust nauwelijks nog iets te vrezen. Johan Steur speelde ooit in het rood-witte shirt van Feyenoord. Volgens Rijsbergen had de rechtsbuiten van Volendam in de tweede helft het idee dat hij weer terug was bij zijn oude werkgever. Rijsbergen: „Steur deed na rust gewoon vrolijk mee bij Feye noord. Allemachtig, wat hebben wij de punten makkelijk wegge geven. Ik kan me daar zo ver schrikkelijk kwaad om maken. Het zal wel voorjaarsmoeheid zijn, of zo. Maar door de resul taten van dit weekeinde, wordt het onderin nog heel spannend. Ja, ook voor Volendam. Want Feyenoord was pas de eerste van een hele serie toppers, te gen wie wij het nog moeten op nemen." Willem ll-Vitesse 1-1 (0-0). 51 Makaay 0- 1, 55. Laros 1-1. Scheidsrechter: Van Beek. Toeschouwers: 6483. Geel: Vermeu len, Van de Weerden, Sturing (Vitesse), Stewart (Willem II). Go Ahead Eagles-Dordrecht'90 1-3 (0-1). 24 Atmodikoro 0-1 (strafschop). 48 Lan- gerak 0-2, 64. Valk 1-2, 89 Wouden 1-3. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschou wers: 6050 Gele kaart: Hiele. Heering (Go Ahead Eagles). MVV-FC Twente 0-1 (0-0). 63. Hoogma 0- I. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 5800. Gele kaart: Karnebeek, Vurens (FC Twente). Volendam-Feyenoord 0-3 (0-2). 22. Obiku 0-1. 39 Scholten 0-2, 83. Kiprich 0-3 Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 8 500. FC Utrecht-RKC 0-0. Scheidsrechter: Jol Toeschouwers: 5000. Gele kaart: Smit (FC Utrecht), Schreuder (RKC). NEC-Roda JC 3-1 (2-1). 3. Atteveld 0-1, 4 Hoekman 1-1, 35. Van Wanrooy 2-1. 76. Kooistra 3-1 Scheidsrechter: Wegereef Toeschouwers: 4250 Gele kaart: Stock (NEC), Luijpers, Atteveld (Roda JC). FC Groningen-PSV 3-2 (2-0). 12 Sion 1-0, 38 Koeman 2-0, 52 Valckx 2-1, 58. Sion 3-1, 68 Ronaldo 3-2. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 14.300 Ge le kaart: Koeman (FC Groningen), Prom- mayon. Dirkx (PSV) Sparta-NAC 1-2 (0-1). 25. Arnold 0-173. Van der Laan 1-1, 90 Van Bremen 1-2. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschou wers: 3000. Gele kaart: Jalink (Sparta) Heerenveen-Ajax 3-3 (2-2). 9. Regtop 1-0, II. Tomasson 2-0, 17. Litmanen 2-1, 44. Litmanen 2-2, 51 Alberda 3-2, 71. Kanu 3-3. Scheidsrechter: Uilenberg Toeschou wers: 13 500. Gele kaart: Roelofsen (Heerenveen), Rijkaard (Ajax) Topscorers: 1 Ronaldo (PSV) 21,2 Klui- vert (Ajax) 16; 3. Litmanen (Ajax) 14 4. Boogers (RKC/Sparta), Graef (Roda JC) 13; 6. Roelofsen (MVV) 12, 7. Decheiver (RK- C/Go Ahead Eagles), Bombarda (FC Gro ningen) 11; 9. Van Hooijdonk (NAC), Hui berts (Roda JC). Boerebach (FC Twente), Nilis (PSV) 10. Programma, vrijdag: Roda JC-Heerenveen. Zaterdag: Dordrecht'90-NEC, Zondag: Ajax-Willem II, Sparta-Go Ahead Eagles, NAC-Feyenoord, FC Twente-FC Volendam, RKC-MVV, PSV-FC Utrecht, Vitesse-FC Groningen. Ajax 27 20 7 0 47 78-23 Roda JC 27 17 8 2 42 51-22 PSV 27 16 6 5 38 66-33 FC Twente 27 15 7 5 37 56-38 Feyenoord 26 15 5 6 35 56-38 Vitesse 27 11 10 6 32 43-34 Willem II 28 12 7 9 31 40-33 Volendam 26 7 11 8 25 28-35 Heerenveen 27 10 5 12 25 42-50 RKC 27 8 8 11 24 35-40 Groningen 27 8 8 11 24 40-48 NAC 27 8 7 12 23 42-45 FC Utrecht 26 6 9 11 21 33-43 MW 27 7 6 14 20 32-53 Sparta 27 6 7 14 19 33-51 NEC 26 6 6 14 18 37-51 Dordr.'90 28 3 6 19 12 27-59 Romano Sion draait PSV dol groningen anp BUITENLANDS VOETBAL londen rtr Chris Sutton is sinds zaterdag een snelheidsrecord rijker in de hoogste Engelse voetbalafde ling. De aanvaller van Black burn Rovers, dat zich onlangs met een bliksemactie versterkte met de Nederlandse spelbepaler Richard Witschge, scoorde in Liverpool tegen Everton na wel geteld zestien seconden. Tot dusver stond John Spencer te boek als de Engelsman die snel ler raak schoot dan z'n scha duw. Als spits van Chelsea had hij eens na negentien tellen succes. Sutton had een belangrijk aandeel in de 2-1 overwinning van de lijstaanvoerder in Liver pool. International Alan Shearer maakte even later de andere treffer. Blackburn, dat Witschge de hele wedstrijd op de bank hield, heeft nu uit 35 wedstrij den 79 punten. Naaste helager Manchester United raakte twee punten ver der achterop door doelpuntloos gelijk te spelen tegen Leeds. De Mancunians verzamelden tot nu toe vijf winstpunten minder en hadden daar een wedstrijd meer voor nodig. De doelpunten waren zater dag niet duur in de premier lea gue. Arsenal, de club van Glenn Helder, won voor eigen publiek royaal van Norwich: 5-1. Helder was de uitblinker bij Arsenal. Hij leverde drie assists en ver rukte het publiek met een inge nieuze passeerbeweging bij de achterlijn. Nottingham Forest, met Bryan Roy weer in een opval lende rol op jacht naar Euro pees voetbal, haalde doeltref fend uit in Sheffield tegen Wed nesday: 1-7. Bij rust was het pas 0-2 door treffers van verdediger Stuart Pearce en middenvelder Ian Woan. In de tweede helft kwam de Forest-aanval op gang. Roy (2). Stan Collymore (2) en de Noor Lars Bohinen scoorden. Voor Roy de derde keer op rij dat hij twee keer scoorde. Maradona: gewoon even ruzie buenos aires rtr maakt. Sinds woensdag was Maradona verdwenen. Verslag gevers speculeerden volop, sommigen door te beweren dat hij zich had laten opnemen in een drugskliniek. „Allemaal leu gens", aldus Maradona. „Er zijn veel stommiteiten gezegd en geschreven, louter door onwe tendheid." De ruzie met echtgenote Claudia Villafane is bijgelegd, beweerde Maradona, die tegen woordig trainer is van Racing. „We zijn weer bij elkaar en ge lukkig." Een paar dagen was Diego Maradona zoek en gonsde het in Argentinië van de wildste ge ruchten. Zaterdag kwam de voormalige stervoetballer weer boven water. Hij was gewoon even van huis gevlucht, na ruzie met moeder de vrouw. „Het was alleen maar een echtelijk ruzietje", zei de we reldkampioen van 1986 zater dag tegen de lokale televisie in Buenos Aires. Hij veegde de vloer aan met de pers, die de hele week jacht op hem had ge- Spanje Barcelona verloor op Tenerife in een bizar duel met 2-1. Aan voerder Ronald Koeman miste voor rust een strafschop. Inval ler Buljubasich stopte de inzet van de Nederlandse libero. De Argentijn kwam in de 20e mi nuut zijn landgenoot Ojeda ver vangen. Die doelman kreeg rood wegens het neerleggen van Beguiristain, die zijn 400e wed strijd op het hoogste niveau speelde. De penalty noch de numerieke meerderheid zou het Catalaanse team, waarin Stoitsjkov, Nadal, Guardiola en Bakero ontbraken, baten. Barcelona kwam in de 65e minuut overigens wel op voor sprong. Amor scoorde op aan geven van Jordi Cruijff, die weer eens in de basis stond. Lang hield de hoop op nieuwe span ning aan de top van de ranglijst niet stand. Ramis, ooit bij Real in dienst, maakte gelijk. Julio Llorente, niet te verwarren met zijn bekendere broer Paco, ook ex-Real, zorgde vier minuten voor tijd voor het Canarisch en op afstand Madrileense gejubel. De achterstand van de lands kampioen op lijstaanvoerder, die zelf gelijkspeelde, is nu zes punten. Italië De landstitel lijkt Juventus niet meer te kunnen ontglippen. Za terdag breidde de koploper van de Italiaanse Serie A zijn voor sprong tot negen punten uit. De „Oude Dame" zelf won in Mi laan van AC met 2-0. Directe achtervolger Parma verloor in Rome van AS Roma met 1-0. Voor 81.500 toeschouwers (re cette 3,5 miljoen gulden) in Mi laan scoorden Ravanelli vlak voor rust en Vialli vlak voor het eindsignaal. Voor Roma maakte Balbo het enige doelpunt in de Glenn Helder reikte zaterdag tot grote hoogten. Helder vertolkte bij Arsenal de hoofdrol in het met 5-1 ge wonnen duel met Norwich. foto t 22e minuut. AC Milan kreeg zaterdag avond in het eigen San Siro van Juventus les in efficiënt voetbal. De koploper controleerde de \vedstrijd de volle duur. In de 41e minuut maakte Ravanelli op aangeven van Vialli 0-1. Na de pauze drong AC Milan sterk aan. Simone faalde twee keer bij doelrijpe mogelijkheden. Drie minuten voor het einde verdub belde aanvoerder Vialli de voor sprong. Lazio Roma verloor een kost baar punt in de strijd om Euro pees voetbal. Het kwam bij Cre- monese niet verder dan 0-0. Aaron Winter ontving geel, zijn ploeggenoot Bergodi rood. Bij Reggiana - Inter (0-1) viel Wim Jonk in de eerste helft gebles seerd uit. Het doelpunt kwam op naam van verdediger Ber- gomi in de 69e minuut. Door de zege klom Inter op naar de met Sampdoria en Cagliari gedeelde zevende plaats. Duitsland Borussia Dortmund kan nog winnen. Na vier nederlagen op rij zegevierde de koploper van de Bundesliga zaterdag met 3-1 van het laag geklasseerde Bayer Uerdingen, dat voor het eerst sinds vijf duels verloor. De Borussen namen één punt voorsprong op Werder Bremen, dat gisteren bij Hamburger SV een punt verspeelde (0-0). Met het gelijke spel was HSV buiten gewoon tevreden. De thuisploeg dankte het punt aan invaller doelman Golz. Die was voor 44.469 toeschouwers de beste man van het veld met reddin gen op schoten van Bestsjast- nich, Votava en Ranzy. Borussia Mönchengladbach verstapte zich in eigen huis te gen de revelatie van het seizoen SC Freiburg: 1-2. Bayern Mün- chen had een slechte generale voor het Champions League duel met Ajax. In Keulen leed de titelverdediger een nederlaag van 3-1 tegen FC Köln. België Standard Luik heeft zijn koppo sitie in de Belgische eerste klas se verstevigd. De ploeg won za terdag met 1-0 van Lommei en heeft nu twee punten voor sprong op naaste concurrent Anderlecht. De Brusselse forma tie verspeelde een punt tegen KV Mechelen (1-1), maar heeft nog wel één wedstrijd te goed. Bosman trad eindelijk weer eens uit de anonimiteit. De aan valler van Anderlecht teert de laatste weken voornamelijk op invalbeurten. In het duel tegen KV Mechelen begon hij in de basis en bracht zijn ploeg in de 53e minuut op een 1-0 voor sprong. Bettagno was de match winnaar in het duel tussen kop loper Standard en Lommei. Hij maakte de enige treffer in de dertigste minuut. Frankrijk Een tegenslag meer of minder kan Nantes nauwelijks deren. De koploper in de Franse com petitie verspeelde gisteravond in de voorlaatste minuut van de uitwedstrijd tegen Lens de zege (1-1), maar de titel is slechts een kwestie van tijd. Nantes behield tien punten voorsprong op Lyon, dat met dezelfde cijfers uit Rennes vertrok. Nantes is al het gehele sei zoen ongeslagen. Dat waren 31 wedstrijden, er volgen nog ze ven. Bij Lens, vierde op de rang lijst, maakte Capron vlak voor rust 0-1. Een minuut voor tijd maakte Sikora de gelijkmaker. 38. Velten 0-3, 43 Leurink 0-4, 8isb Helmond 1-4 (strafschop) Scheidstair Rozeboom Toeschouwers: 993 kaart: Leurink. Krüzen (Heracles). veI Helmond Sport-FC Den Haag 4-0 (JJo Vorstenbosch 1-0, 24 Schuman 2, 0 Van Leeuwen 3-0, 65. Vorstenbosct Scheidsrechter: IJkhout. ToeschoJdC 2000. Gele kaart: Meeuwsen, Van «ré (Helmond Sport), Tettero (FC Den Ht, RBC-Veendam 0-1 (0-0). 47 llie»ra Scheidsrechter: Blommestei|n. TotfFC wers: 1000. Gele kaart: Simons, D| |-< schouwers: 1958. Rode kaart: 71. (Telstar). Gele kaart: Van Ca (Eindhoven), Verhagen (Telstar). yC Haarlem-De Graafschap 2-3 (2-2). 5 sen 1-0 (strafschop), 6. Breetveld 1' Van Schijndel 1-2, 46. Breetveld 2-3. Toeschouwers: Haar, Van Eekerestl Emmen-FC Zwolle kort 1-0. Scheidsrechter: Takacsr schouwers: 3016 Gele kaart: (Zwolle) WV-TOP 2-2 (1-2). 10 Torken 0- "i Mee*o' 3rt:aa[lij Jarenlang was hij verslaafd aan gokken, luieren en gele en rode kaarten. Met Romano Sion, ooit als natuurtalent bij Haarlem door Dick Advocaat opgevan gen, leek het helemaal fout te gaan. Sinds kort is hij echter weer verliefd op voetbal. En dat heeft PSV gisteren bij FC Gro ningen geweten. Als Ronaldo in zijn beste dagen dolde de be genadigde aanvaller de ene na de andere Brabander. De twee punten voor de verrassende thuisploeg (3-2) waren dik ver diend, de twee doelpunten van de onbetwiste uitblinker niet minder. Libero Erwin Koeman tekende voor de andere treffer van FC Groningen. PSV, dat via Valckx (2-1) en Ronaldo (3-2) scoorde mag zich nu weer seri eus zorgen gaan maken over Europees voetbal. Uhlenbeek (TOP). Gele kaart: Itll (VW), Torken (TOP). AZ-Fortuna S 1-0 (0-0). 51. Holste11' Scheidsrechter: Temmink Toescho^ 3729. Gele kaart: Van Ophuizen, R Rayer (Fortuna S). Excelsior-Cambuur 5-0 (2-0). 6 Ma- 0, 40. Tengbjerg 2-0. 62. Dijkhuize*^ 67. Tengbjerg 4-0, 79 Tengbjew l Scheidsrechter: Reygwart Toeschoii 1200. Gele kaart: Oosterhof (CambuiIT Topscorers: 1. Velten (Heracles), kp| Haark'iii20, 3 Mutsaers (AZ),IC1 (VVV) 18; 5 Van der Laan (Den Ha«)0 6. Van der Weert (Fortuna S); Dij» (Excelsior) 15; 8. Van de Brink (De schap), Van Roon (Telstar) 14. IOjcf rink (TOP) 13. Programma, vrijdag: FC Zwolle-VW' dag: Veendam-Eindhoven, Heraclr11 mond Sport, Excelsior-FC Den il i Cambuur-Fortuna S T0P-AZ, De 5p schap-Emmen. Zondag: FC Den RBC, Telstar-Haarlem 0 Fortuna S. 28 19 4 5 42 fer Graafschap 28 17 6 5 40 lys Excelsior 28 14 7 7 35 Heracles 28 14 5 9 33 TOP 28 12 9 7 33 Oe; Veendam 28 14 5 9 33 .rc Den Haag 28 12 7 9 31 Emmen 28 11 9 8 31 n AZ 28 12 6 10 30 d< Cambuur L. 28 10 10 8 30 Li Telstar 28 9 8 11 26 F' Helm.Sport 28 10 5 13 25 2V' FC Zwolle 28 9 7 12 25 0| WV 28 8 8 12 24 L Haarlem 28 8 7 13 23 P RBC 28 8 6 14 22 pil Eindhoven 28 6 3 19 15 fli c'an Eredivisie te 27e speeldag: 9 wedstrijden. Toeschouwers: 67.283. Tota 2 471.976. tS Meeste toeschouwers: FC Gromngenn 14.500. Minste toeschouwers: Sparta - NAC 3- Rode kaarten: 0. Totaal: 44. ly! Gele kaarten: 19. Totaal: 587 Meeste kaarten: Willem II - Vitess: Beek) 4x geel. u Doelpunten: 28 Totaal: 761J6 Hoogste uitslag: Heerenveen - Ajax 3rjf Snelste treffer: 3 Atteveld (Roda JC) Tópscorer van de dag: Sion (FC (F1 gen), Litmanen (Ajax) 2 io Eerste divisie 111 28e speelronde: 9 wedstrijden. Toeschouwers: 17.989. Totaal: 641 Meeste toeschouwers: AZ - Fortul„ 3729. Minste toeschouwers: Den Bosch -Cf cles993. gi Rode kaarten: 2 (Uhlenbeek/TOP, 5 s/Telstar). Totaal: 52. Gele kaarten: 20. Totaal: 707 er Meeste kaarten: RBC - Ve^ (Blommesteijn) 4x geel. Doelpunten: 27 Totaal: 813 Hoogste uitslag: Excelsior - Cambuui' Snelste treffer: 5 Huysen (Haarlem) 1 Topscorer van de dag: Tengbjerg (i/j sior) 3. Achtentwintigste speeldag: StandarC- mel 1-0, Charleroi-Lierse 1-0, St-Tri Aalst 0-0, Mechelen-Anderlecht 1-1, werp-Beveren 0-0, RWDM-Ekeren Gent-Club Luik 1-0, Brugge-SerampLl Oostende-Cercle 0-2. Stand aan kop Cf dard 28-44, Anderlecht 27-42, B 26-37, Aalst 28-31, Ekeren 27-30, D, 27-29. Lommei 27-28, St-Truiden 2"' Seraing 28-27, Charleroi 28-27, Mece: 28-26. RWDM 28-26, Beveren 2jp Gent 28-26 Vierentwintigste speeldag: 1860 Ml Dresden 3-1, Kóln-Bayern M. 3-1,"L sersl-Karlsruhe 0-0, Dortmund-Uerd»j 3-1, M'gladbach-Freiburg 1-2, Stut Leverkusen 4-2, HSV-Bremen 0-0 aan kop: Dortmund 24-36, Bremen 2U Kaisersl 24-33, M'gladbach 24-32,a burg 24-32, Bayern M. 24-30, KarL 24-26, Stuttgart 24-24, HSV 24-23,e 24-23, Leverkusen 24-22, Schalke'da JENGEa< Vijendertigste speeldag; Arsenal-No r 5-1, Chelsea-Newcastle 1-1, Co* Queens PR 0-1, Crystal P.-Man. CihE Everton-Blackburn 1-2, Ipswich-Asttoj 0-1, Leicester-Wimbledon 3-4, L .Wed.-Nottingham 1-7, Man.United P 0-0, Southampt.-Tottenham 4-3. 2r aan kop: Blackburn 35-79. Man Uk, 36-74. Newcastle 35-64, Nottingham, 63, Liverpool 32-58, Leeds 34-53, TÊ* ham 34-52, Wimbledon 35-51, Q,R PR 33-47, Arsenal 35-43, Sheff.Weip. 43, Coventry 36-43. franf' Eenendertigste speeldag: Montpell.0 3-2, Martigues-Auxerre 2-1, St-EtfC Monaco 1-0, Rennes-Lyon 1-1, Bordfc Bastia 1-0, Nice-Lille 1-0, Le Havre- 0-3, Sochaux-StrasbourgO-1, Lens-NA 1-1. Stand aan kop: Nantes 31-67,3 30-57, Paris SG 30-54, Lens 3)jj Cannes 31-48, Auxerre 31-44, Let 31-44, Bordeaux 31-44, Metz 3!1{ Monaco 31-43, Strasbourg 31-43, u tigues 31-39. j. Vijfentwintigste speeldag: Roma-Parr 0, Milan-Juventus 0-2, Genoa-Bari Fiorentina-Brescia 4-0, Torino-Caglifl 2, Reggiana-lnter 0-1, Cremonese-Lah 0, Poggia-Padova 4-1, Napoli-SampT 2-0. Stand: Juventus 25-58, Parmr 49. Roma 25-44, Milan 25-42, Laz>p 41, Fiorentina 25-39, Inter 25-38. p 25-36, Sampdoria 25-35, Cagliari 2: Napoli 25-34, Ban 25-31. Foggia 2P Genoa 25-28, Cremonese 25-26, Po 25-26, Reggiana 25-14, Brescia 25-L schotle Dertigste speeldag: Aberdeen-Kilmat, 0-1, Celtic-Motherwell 1-1, Dundee- Rangers 0-2, Hearts-Falkirk 0-1, Pa^V Hibernian 2-2. Stand aan kop: R»e 30-59, Motherwell 30-45, Hibernian. 43. Celtic 29-41, Falkirk 30-38, \T 29-37 a SWg Zevenentwintigste speeldag: Valenci/i portivo 1-2. Zaragoza-Betis 3-0, Set Oviedo 1-1, Sociedad-Valladolid 3-0' nerife-Barcelona 2-1, Atl Madrid-Cef 2, Compostela-R Madrid 1-1, Esparw grones 2-0, Santander-Albacete V Gijon-Bilbao 1-1 Stand aan kop: R drid 27-40, Deportivo 27-34, BarcfE 27-34, Zaragoza 27-33, Betis 27-32g villa 27-30. Tenerife 27-29, Espan<£ 29. Oviedo 27-29, Bilbao 27-28, Vafcf 27-27, Sociedad 27-26, Santandeq 25. Atl Madrid 27-24, Celt.) 27-24. j

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 16