)PORT [opman Krajicek lat het afweten |v at wijk begint iu met aftellen Ajax moet tot de bodem bij Heeren veen Theunisse beëindigt loopbaan Feyenoord-spelers zijn leuzen van legioen zat -IDAG 3 APRIL 1995 tflllem spierdijk. 071-356464. plv -chef rob onderwater. 071-356463 ei land moet nog veel leren in Davis-Cuptoernooi irland is nog geen Davis Cup-land. Bondscoach ey Franker kan na de 1-4-nederlaag tegen Duitsland opig verder dromen over het veroveren van een fi- jlaats in het prestigieuze landentoernooi. De mata- n van Oranje krijgen wellicht niet snel opnieuw een olijke kans krijgen om minstens de halve finales van rijd om de Davis Cup te bereiken. De Duitse adelaar e vrijdag na de verrassende nederlaag van Boris Bec- egen Paul Haarhuis meteen al naar lucht, maar de ïrlandse leeuw liet vervolgens toe dat hij zijn vleu- /veer kon uitslaan. ht. eric de bie Hhct opnieuw falende op- Hi van Richard Krajicek, die Hi nederlaag tegen Michael ™op de eerste dag gisteren kansloos was tegen Boris »r (3-6, 4-6, 6-3, 1-6), en de gapping van de Duitsers in bbelpartij (7-6, 6-4, 4-6, 5- deed het rood-wit-blau- I oofdier weer nauwelijks in aan de brullende ko- der dieren. Meer aan de van angst piepende leeuw uit de filmklassieker The Wizard of Oz'. Zodoende mag het beperkt houdbare samenwerkingsver band tussen Becker en Stich het in september opnemen tegen Rusland, een horde die op pa pier ook voor Nederland niet te hoog is. Het is echter al vaker gezegd en geschreven, in het Davis- Cuptoernooi gelden geen wet ten en zijn statistieken uit het reguliere circuit niets waard. Vooral Richard Krajicek kan er cLellan verlaat ziekenhuis ?en De Amerikaanse bokser Gerald McLellan heeft gisteren iekenhuis in Londen verlaten. Hij zal in de Verenigde Staten itellen van de zware knock out een maand geleden tegen de Nigel Benn. McLellan onderging in Londen na het gevecht hersenoperatie. Hij verkeerde urenlang in levensgevaar. Art- t/erwijderden een bloedprop aan de rechterkant van zijn enen. Na zijn zware k.o. laaiden de discussies over een ver- I op boksen weer op. Bij zijn vertrek uit Engeland was de toe- ld van McLellan bevredigend. Volgens een woordvoerder van ziekenhuis heeft hij nog lang verple'ging nodig. onkbalstaking VS voorbij :ago» De langste staking in de Amerikaanse sporthistorie is einde. Na 232 dagen gaan de profhonkballers op 26 april aan werk. Op basis van de oude cao. De eigenaren van de 28 ifclubs gaven zondag in Chicago schoorvoetend hun fiat. competitie wordt ingekort. De clubs spelen achttien wedstrij- 1 minder in het reguliere seizoen, van 162 naar 144. De aan- rokken vervangers van de profs werden zaterdag ontslagen, die dag werd de openingswedstrijd op zondag tussen de Flo- a Marlins en New York Mets geschrapt, eigenaars van de clubs besloten zondag na een vergadering 1 ruim vier uur zonder formele stemming de contractspelers le Major Leagues op te nemen, „ledereen is opgelucht, pkbal is hersteld in de oude en traditionele vorm", zei een geluchte Peter Angelos, eigenaar van de Baltimore Orioles, e spelers zijn terug, honkbal is terug", gaf commissioner Selig commentaar. „Dat is goed voor de sport." f^ick Boys mist in slotfase penalty: 3-3 vijk rob onderwater is van der Plas buigt zich ^eens over de bal. De aan- Bder van Quick Boys zoekt ^vlakste punt van de straf- Jppstip. Met nog drie minu- f speeltijd en een 3-3 stand ^ft blauwwit een uitgelezen gelijkheid om de bloedstol- le derby winnend af te slui- Het Quick Boys-legioen dt de adem in en denkt aan tolonaise. Winnen van rivaal ivijk, dat maakt tenminste jiets goed van het seizoen, an der Plas neemt zijn aan- p. Op De Krom, met 5000 Eisen tot de nok gevuld, is muisstil. Alleen de nieuwe tkrant geeft nog een teken lieven. Twee seconden later er een berg oranjehemden doelman Teun van Duyven- le. De doelman heeft de ik ingeschoten bal zojuist !(jperd en wordt op deze wijze jankt door zijn ploegmaats, jgfuick Boys zet nog een keer ep maar de misser heeft de /tuiging en wilskracht weg- poeld. Het blijft 3-3 en daar- B zijn de Quick Boys-suppor- i niet blij. Zij hebben nog een •eitje te schillen met scheids- hter Kohier. Met schuim op lippen vertellen ze de leids- n dat aan alle Katwijk-doel- *ten een luchtje kleefde. >e spanning loopt in een m van tijd onverantwoord >g op. Stewards van de w rijk reageren adequaat en len een cordon rond het ar- ile trio. Via een omweg *dt Kohier naar de kleedka- rs gevoerd. Mopperend gaan Boys-fans huiswaarts. ]pk Wisman, trainer van lek Boys, spreekt naderhand i 'de nederlaag' van Quick ^s. De 3-3 ervaart men in het uwwitte kamp als verlies. weer over meepraten. De 23-ja- rige Hagenaar had zich tegen Duitsland graag als een echte kopman gemanifesteerd en zijn team naar een daverende ver rassing geleid. Eenmaal over de drempel van de Prins van Oran je-hal sloegen de zenuwen ech ter opnieuw in het bijna twee meter lange lichaam, zoals dat in de eerdere kwartfinales tegen Zweden en de Verenigde Staten meerbeke gpd Paul Haarhuis illustreert de verslagenheid van het Nederlandse Davis Cup-team. Zaterdag verloor hij met zijn partner Jacco Eltingh het dubbelspel tegen de Duitsers Boris Becker en Michael Stich. Nederland zou in de laatste twee enkelspelen niet meer overeind krabbelen. foto reuter „Ik geloof niet dat de entou rage er iets mee had te maken, maar ik kende vandaag wel angst voor mijn spel", baalde Krajicek na verlies tegen Becker. „Ik miste zelfvertrouwen. Sinds Rotterdam had ik maar twee wedstrijden gespeeld (in Key Biscayne tegen de Australiër Kil- derry en vrijdag tegen Stich, red.) en beide keren verloren. Dat spookte toch door mijn hoofd". Krajicek had gisteren daarbij ook nog de pech dat hij tegen over een uiterst gemotiveerde Becker stond, die hoewel hij weer te kennen gaf niet hon derd procent te zijn („Ik slik al vier dagen pijnstillers") tennis van de bovenste plank toonde. De Wimbledon-kampioen maakte goed gebruik van Kraji- ceks nog altijd uiterst zwakke backhand en retourneerde net zo soepel als de Duitse fans hun ratels in de rondte lieten gaan. De afgang tegen Haarhuis poetste hij helemaal weg, nadat hij dat een dag eerder al voor een groot deel had gedaan. Samen met Stich toonde Bec ker in de dubbelpartij namelijk de mentaliteit van een groot sporter. De twee zullen dan nooit eikaars vrienden worden, aan elkaar gekoppeld op de baan vormen ze een hecht team. Hechter dan de tweevou dige Grand Slam-winnaars en voormalige wereldkampioenen Paul Haarhuis en Jacco Eltingh, die misschien wel hun beste wedstrijd sinds tijden afwerk ten, maar toch moesten buigen voor het Duitse gelegen heidduo. „Die nederlaag is daarom één van de grootste teleurstellingen in mijn carrière", zei Haarhuis. „Dat verlies is doorslaggevend geweest voor de hele ontmoe ting", aldus de 29-jarige Bra bander, voor wie de uitschake ling erg zuur moet zijn. In te genstelling tot Krajicek liet Haarhuis dit weekeinde immers wel de juiste Davis Cup-menta liteit zien. Ook zaterdag was hij duidelijk de sterkste schakel in het Nederlandse tandem, maar kon zijn maatje Eltingh niet meetrekken. De Heerdenaar moest in de vierde en vijfde set in totaal drie keer zijn opslag beurt inleveren. Nederland haakte dus op nieuw af in de kwartfinales en zal dat in de toekomst nog va ker doen. Gezien het feit dat een bijna-dertiger de dragende kracht van Frankers team is, moet immers worden gevreesd dat het tegen toplanden als Duitsland of de Verenigde Sta ten steeds misgaat en het berei ken van de laatste vier voorlopig een utopie blijft. Pagina 26: 'Duitsers thuis in uitwedstrijd' heerenveen gpd Met in het achterhoofd de we tenschap dat naaste rivaal Roda JC had verloren en tegenstander SC Heerenveen liefst zes verde digers moest missen, leek er voor Ajax - enkele uren voor het vertrek naar München - geen vuiltje aan de lucht. Maar in het 'San Siro van de Friese polder' stond het na twaalf minuten wel 2-0, waardoor de aanstaande landskampioen tot de bodem moest gaan om voor de 27ste maal ongeslagen te blijven. Dat clubrecord kwam er, na een fas cinerend gevecht: 3-3. Ajax had echter te veel kwali teit en mentale veerkracht om de Friese stunt compleet te ma ken. De snel opgelopen achter stand werd nog voor rust weg gewerkt, waarbij Mare Over- mars het zich kon veroorloven om een strafschop te missen. Doelman Carlo l'Ami flikte zijn 'kunstje' voor de derde keer dit seizoen, maar was machteloos toen Jari Litmanen in de 17e en 44ste minuut voor hem opdook. Ajax' nummer 10 noteerde zijn twaalfde en dertiende seizoens- doelpunt. Beide uithalen van de Fin be landden in de kruising, maar ook de treffers van de thuisclub mochten er zijn. Nadat Mel- chior Schoenmakers, de bewa ker van de aalgladde Nwankwo Kanu, al na twee minuten de paal had geraakt, opende Erik Regtop na negen minuten de score. De oud-Ajacied degra deerde Blind, Rijkaard en Van der Sar tijdens zijn solo tot figu ranten. Nauwelijks drie minu ten later bood de topscorer van Heerenveen (9 goals) het Deen se talent Jon Dahl Tomasson een niet te missen kans: 2-0. Ajax had dus nog een hele helft om orde op zaken te stel len, maar kreeg na 52 minuten voor het eerst dit seizoen een derde tegentreffer te verwerken. Opnieuw werd niet goed verde digd en invaller Tony Alberda profiteerde gretig: 3-2. Het Abe Lenstra-stadion explodeerde bijna, want wie had er vooraf een stuiver voor de kansen van de Friezen gegeven? Oosterveer, Pastoor, Doesburg, Sier, Hans- ma en Groen waren de gebles seerde dan wel geschorste ver dedigers, waardoor trainer Fop- pe de Haan gedwongen was om de youngsters Ronny Venema en André van Tuinen te laten debuteren. De backs beten zich echter goed vast in Overmars en Geor ge, die het niet op prijs stelden om voortdurend pittig bejegend te worden. Heerenveen vocht op de grens van het toelaatbare, „natuurlijk omdat je weet dat Ajax woensdag voor de Cham pions League moet", aldus De Haan. Zijn spelers moesten achttien minuten voor tijd de 3- 3 (Kanu, zijn zesde treffer in zes duels) toestaan, waarna Ajax vol gas bleef geven om alsnog zes punten voorsprong te krijgen op Roda. Rijkaard deed zelfs een poging om Schoenmakers, die meegaat naar het jeugd-WK in Qatar, te ontmannen. De schandalige actie werd door de verder foutloze Uilenberg slechts met geel bestraft. Ondanks het zevende punt verlies en de drie tegengoals was trainer Louis van Gaal te spreken over zijn defensief toch kwetsbaar ogende team. „Ik complimenteer ze met het feit dat ze zo vlak voor een Cham pions League-duel zo hard heb ben gevochten. Hun hele ziel en zaligheid lag er in. En dat terwijl de winstpremie woensdag toch een stuk hoger is. Dat bewijst weer eens dat voetballers met het hart spelen." Danny Blind putte eveneens Het maakt nog eens duidelijk dat Quick Boys er op zaterdag 1 april alles aan gelegen was om Katwijk de eerste nederlaag van het seizoen toe te brengen. „En dan hebben we zo'n scheids rechter", foetert Wisman. „We hebben vandaag verloren van twaalf man. Die man floot niet consequent. Gaf voor Quick Boys gele kaarten en trok voor Katwijk niks." Vier minuten na de rust ont plofte Wisman en heel Quick Boys van woede, toen Kohier de bal voor de w Katwijk op de stip legde. Floor van Duyn zou na een kopbal op de lat van Pim Langeveld de bal met de hand hebben geraakt. Van Duyn gaf dat naderhand toe: „Maar in krijg daarvoor met een duw in mijn rug en werd uit balans ge bracht. Belachelijk die beslis sing." Quick Boys kon hoog en laag springen: de bal ging op de stip en dat leverde via Zwaan 2-2 op. Bij de derde Katwijk-treffer nam Marco de Ridder de bal als een volleerd handballer in een vloeiende beweging mee. Ieder een zag het, behalve Kohier. De Ridder bediende Hans Zwaan en de 3-3 was een feit. Voeg daarbij de frustraties over het toekennen van het eerste doel punt van Carlo van Zeist (doel man Tom van der Niet zou uit balans gebracht zijn) en de woede van Quick Boys is ver klaard. Kohier De leiding was en bleef op De Krom naderhand onderwerp van gesprek. Carlo van Zeist: „Maar aan het derde doelpunt van Quick Boys ging ook een handsbal vooraf." En zo had ie dereen een mening over de ar bitrage van Kohier, die, simpel gezegd, zijn dag niet had en blij moed uit het puntverlies. „Aan onze mentale werbaarheid schort het in ieder geval niet. Ik vind het juist wel goed dat je vlak voor zo'n belangrijk duel zo diep moet gaan en twee keer een achterstand wegwerkt". Volgens Blind is Ajax - dat geen blessurezorgen kent - kwalita tief beter dan Bayern München. „Maar het lijkt me volkomen lo gisch dat we het ons niet kun nen veroorloven om weer drie goals tegen te krijgen", stipte de aanvoerder de slordigheden van gisteravond aan. Heerenveen: 1' Ami (89. Svvager): Ve nema, Schoenmakers. I lellinga en Van Tuinen; Tomasson (67. Bijl), Roelofsen, Echteld en De Visser; Policy (46. Alber da) en Regtop Ajax: Van der Sar; Reiziger. Blind. Rijk aard en Frank de Boer; Ronald de Boer (46. Bogarde), Litmanen en Seedorf; Kanu, Litmanen en Overmars (62. Kluivert). Gert-Jan Theunisse maakt van daag bekend dat hij met onmid dellijke ingang een punt zet achter zijn carrière. De Brabant se wielrenner had zaterdag een gesprek met Willy Teirlinck en Noël Demeulenaere, respectie velijk ploegleider en sponsor van het Belgische Collstrop waarvoor Theunisse dit jaar rijdt. Voor de inhoud van het ge sprek verwees Teirlinck gisteren bij de start van de Ronde van Vlaanderen in Sint Niklaas naar een vandaag verschijnend com muniqué. Daarin kondigt Theu nisse zijn afscheid van de pro fessionele wielersport aan. Teir linck wilde dat niet bevestigen. „We hebben afgesproken niet eerder dan maandag iets te zeg gen. Dus daar houd ik me aan. Gert-Jan heeft er de voorbije winter alles aan gedaan terug op niveau te komen, maar he laas is dat niet gelukt. Heel jam mer, want we hebben mèt hem meer kans tot de Tour de Fran ce toegelaten te worden dan zonder Gert-Jan." Bayern mist Kostadinov KEULEN GPD Bayern München zal het woensdag in de halve finale van de Champions League tegen Ajax moeten doen zonder de in breng van Emil Kostadinov. De Bulgaarse international, die tij dens het lopende seizoen werd gehuurd van Deportivo l<a Co- rufia, verrekte in de wedstrijd tegen FC Köln een binnenband van z'n rechterknie. Het herstel zal enkele weken in beslag ne men. Ajax vertrekt maandag zonder blessureproblemen naar Mün chen. De Amsterdammers over leefden de „slijtageslag" bij Heerenveen zonder kwetsuren. De wissels Ronald de Boer voor Bogarde en Overmars voor Klui vert hadden niets met lichame lijke ongemakken te maken. Met twee doelpunten heeft Ro- mario zijn club Flamengo aan de leiding geholpen in het kam pioenschap van Rio de Janeiro. Flamengo won de uitwedstrijd tegen FC America in Bangu met 3-1. De spelers van Feyenoord heb ben gisteren duidelijk gemaakt dat zij kwetsende en discrimi nerende taal van hun eigen supporters zat zijn. De spelers stemden gistermiddag tijdens Volendam-Feyenoord in met het voorstel van scheidsrechter Jef van Vliet om de wedstrijd na rust stil te leggen, als er op nieuw heftige spreekkoren zou den klinken. In de eerste helft zong een deel van de Rotterdamse fans dat Marga van Praag een 'kan- kerhoer' was. Van Praag is ver wikkeld in een kort geding met trainer Willem van Hanegem. Ook aan het adres van Ajax-trai- ner Louis van Gaal zouden op nieuw verwensingen zijn geroe pen. Arbiter Van Vliet werd door de spelers en zijn grensrechters attent gemaakt op het gescan deer vanaf de tribunes. Verdedi ger Ruud LIeus: „We hebben de scheidsrechter gevraagd de wedstrijd even stil te leggen als het zich zou herhalen. Dan wa ren wij met de supporters gaan praten." Peter Bosz vond de leuzen 'belachelijk'. Bosz: „De vorige keer, tijdens de bekerwedstrijd tegen Ajax, hoorde ik het zelf niet. Dit keer wel. En ik zeg eer lijk dat ik ermee zat. Het kan ge woon niet wat er geroepen wordt." Peter Kruit kijkt links bewonderd toe hoe Johan Vogelaar de bal met een zweefduik wegwerkt. mocht zijn dat spelers elkaar respecteerden en er geen schoppartij van maakten. Quick Boys mocht zich te recht druk maken over de lei ding, maar het voert te ver om de nederlaag in de schoenen van de inwoner van Putten te schuiven. Wie drie minuten voor tijd een strafschop mist, moet de hand in eigen boezem steken. De 3-3 was een terechte uit slag van een zinderende derby. Quick Boys speelde simpel met veel lange ballen naar voren, dat wel, maar de ploeg van Henk Wisman straalde onver zettelijkheid uit. Floor van Duyn ging voorop in de strijd en ke gelde in de beginfase heel wat oranjehemden omver. Die 'over mijn lijk' mentaliteit hield Quick Boys de gehele wedstrijd op de been tegen Katwijk, dat zonder de geblesseerde Kees Krayenoord beter voetbalde maar het heel moeilijk had te gen de wilskrachtige dorpsge noot. Na de reeds na negen minu ten gescoorde openingstreffer van Carlo van Zeist (uit een cor ner van Marco van der Plas) bij voorbeeld was Quick Boys niet uit het veld geslagen. Floor van Duyn zorgde vier minuten later met een onbedaarlijk mooie knal voor de 1-1. De motor van Nieuw Zuid tekende na ruim een half uur zelfs voor 1-2, dit overigens na een reeks missers van Stefan Roodakkers en Hans Zwaan namens de w Katwijk. Van Duyn zette de punt van zijn linkerschoen tegen een voorzet van de goed ingevallen Marcel Harteveld. Met de achterstand nam de w Katwijk geen genoegen. In de tweede helft moest Tom van der Niet al na 10 seconden hande lend optreden na een kogel van Pim Langeveld. Vier minuten later lag de bal toch in het net na een veelbesproken straf schop van Hans Zwaan. Weer Floor van Duyn zorgde na een steekpassje van naamgenoot Jaap voor 2-3. En wederom had Katwijk het antwoord klaar dank zij Hans Zwaan: 3-3. „Klasse dat ploeg twee keer te rugkwam van een achterstand", complimenteerde trainer Kees Guyt zijn ploeg. foto hielco kuipers Guyt smulde dus op de bank en de toeschouwers smulden gretig mee, want de wedstrijd bood alles wat voetbal kan bie den. Zoals hoogstandjes, emo tionele spelers en trainers en een jammerlijke misser van af de strafschopstip, drie minuten voor tijd. De w Katwijk vierde het ge lijkspel als een overwinning. Kees Guyt weet het nu zeker: „De buit is binnen. Het aftellen is begonnen." Langemaat, Vogelaar (l'Ami), Kwestro; Braaf, I.angeveld, Van der Plas; Roodakkers, Zwaan, De Ridder Quick Boys: Van der Niet; Schaap, Pluimgraaff (Rog), Jaap van Duyn, Van der Plas; Aandewiel, Van Dijk, Floor van Duyn; Steenvoorden, Kruit, Rbii (Harteveld) 'Je was weer ouderwets, ouwe zitter genoemd, maar de inwo ner van Valkenburg is pas 29. Te jong om te stoppen, beseft Floor van Duyn ook. Afgelopen week besloot hij (en ook aan voerder Hans van der Plas) om er nog een jaartje aan vast te plakken. Wellicht dat dat besluit Van Duyn inspireerde tot grote daden. Om nog iets van het sei zoen goed te maken. Voor de wedstrijd was voor Van Duyn al duidelijk dat er voor Quick Boys niets meer in het kampioensvat zit. „Daar voor heeft Katwijk te weinig ste ken laten vallen. Voor de presta ties van die ploeg kun je alleen maar respect hebben. En heb ben wij onnodig punten ver speeld. De kloof is daardoor veel te groot geworden." Quick Boys moet lering trek ken uit dit seizoen, volgens Van Duyn. „Volgend seizoen gaan we voor de hoofdprijs. Ik ga niet voor niets nog een jaar verder." 'De ouwe' gaat wel een keertje minder trainen, dat wel. KATWUK ROB ONDERWATER „Bedankt, je was weer ouder wets, ouwe." Floor van Duyn nam de complimenten van Quick Boys-voorzitter Arie Guyt glimlachend in ontvangst. Met drie tréffers was de middenvel der onbetwist de man van de wedstrijd op De Krom. Van Duyn speelde zaterdag middag weer eens zo'n wed strijd, waarop hij het patent heeft. Vinnig, soms geniaal, sco rend en een voorbeeld voor zijn ploeggenoten. Deze Floor van Duyn heeft Nieuw Zuid dit sei zoen niet zo vaak mogen be wonderen. Er werd in de wandelgangen zelfs gesproken over stoppen. Van Duyn zou er geen zin meer in hebben, het drie keer trainen in de week begon hem na ruim tien seizoenen trouwe dienst een beetje tegen te staan. De winter is voorbij, de lente heeft zijn intrede gedaan en Floor van Duyn straalt weer. 'De ouwe' werd hij door zijn voor-

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15