omper na flitsende Opening Haarhuis 7mm LJVS - ALPHENSE BOYS Gert-Jan Theunisse denkt aan stoppen UVS - Alphense Boys wordt 'open wedstrijd' De Ee P ,'ERDAG 1 APRIL 1995 willem spierdijk. 071 -356464. plv -chef rob onderwater. 071 -356463 Jiuizend enthousiaste Nederlandse tennisfans vroegen dkeels waar toch in hemelsnaam het scorebord was. n slordigheid van de Davis Cup-organisatie. Het bord ind er wel, maar functioneerde niet op de eerste dag de Davis Cup-confrontatie met Duitsland. lecht eric de bie l-verslaggever de Oranje-supporters de puntentelling dan moeilijk te volgen zijn, de liet uiteindelijk niks fc duidelijkheid te wensen Ir. Na twee partijen staat het I, omdat de openingssurprise Paul Haarhuis tegen Boris werd gevolgd door een nederlaag van Richard Krajicek tegen Stich. 5e 29-jarige Brabander deed de Prins van Oranje-hal zijn sutatie als 'reuzendoder' weer tos alle eer aan. Door zijn irde) triomf op Becker (4-6, 6- 7-6) legde hij een stevige £is voor wat mogelijk zou Innen uitgroeien tot een gi- fitische sensatie. Maar Ri chard Krajicek kon de verras sende start van zijn teamgenoot geen succesvol vervolg geven. De Hagenaar bleek andermaal op het moment supreme niet in staat het beste in zijn spel naar boven te halen. Stich kon dat wel en bracht via 3-6, 6-4, 6-4 en 6-4 de stand weer in even wicht. Krajicek keek na afloop vol ongenoegen terug op met name de derde set. Daarin zette hij knap een 0-2-achterstand om in een 4-2 voorsprong, maar gaf Stich vervolgens de kans zich te herstellen. ,.Ik speelde op dat moment een vreselijk slechte game. Stich kwam daarna hele maal los. In de laatste set speel de hij zeer sterk. Mijn optreden was niet grandioos, al heb ik wel mijn kansen gehad", sipte Kraji cek, die eerder ook tegen Zwit serland een zwakke start kende. ,,Na mijn toernooiwinst in Rot terdam heb ik inderdaad weinig partijen gespeeld. Misschien miste ik nu wedstrijdritme". Het verlies van Krajicek was voor Boris Becker een enorme opluchting. Zijn rode haar viel gisteren bijna in het niet bij de kleur op zijn wangen. Begin dit jaar keerde hij met veel bomba rie en eisen terug in het Duitse Davis Cup-team, maar tegen Paul haarhuis was de megaster geen 'Pfennig' van zijn jaarlijkse vergoeding van 3,1 miljoen Mark waard. Becker speelde ronduit slecht en kende vooral problemen met zijn service. Hij produceerde dan wel zeventien aces, maar liet ook zestien dub bele fouten noteren. Van zijn eerste opslagen was meer dan de helft (64%) foutief. Zoals zo vaak voerde Becker zijn fysieke gesteldheid als ex- cuss aan voor het pijnlijke ver lies. ,,Mijn voet en schouder de den af en toe pijn. Ik heb niet voluit kunnen serveren. Dat was eigenlijk de afgelopen dagen al zo, maar ik heb nooit overwo- Paul Haarhuis plaatst een dubbelhandige backhand. De Eindhovenaar stak gisteren in grootse vorm. gen me af te melden", aldus Becker, die eraan toevoegde dat zijn dokter hem eind vorige week vanwege een lichte onste- king aan de achillespees nog wel had geadviseerd niet te spe len. „Dat is onmogelijk, heb ik hem gezegd. Duitsland heeft immers Stich èn Becker nodig om Nederland te verslaan". De glimlach op het gezicht van Paul Haarhuis werd nog groter toen hij met de woorden van zijn tegenstander werd ge confronteerd. „Dat was vast en zeker dezelfde dokter die vorige maand heeft verklaard dat Bec- SPORTPARK "KIKKERPOLDER" 4 ZONDAG A.S. AANVANG 14.00 UUR - SXjdê HOOFDKLASSE makelaars o.g. bè den haag gpd Oienstverlening Cantona roydontrie Cantona hoeft niet de gevangenis in. Een recht- ank in Croydon, ten zuiden van Londen, beeft in hoger beroep e twee weken celstraf van de speler van Manchester United mgezet in 120 uur dienstverlening. Cantona werd twee weken geleden veroordeeld tot de gevange- isstraf omdat de rechter hem schuldig had bevonden aan het appen van een toeschouwer tijdens de wedstrijd tegen Crystal 'alace op 25 januari. De Fransman viel de supporter aan nadat jij van het veld was gestuurd. We hopen dat hij met de dienstverlening jonge mensen, man ten en ook vrouwen kan helpen in het verwezenlijken van hun dealen om profvoetballer te worden", verklaarde rechter Ian )avies. iCort geding AP WC tegen KNVB jtrecht APWC zal woensdag om 11.00 uur bij de Utrechtse echtbank de strafmaatregelen aanvechten van het KNVB-be- ituur amateurvoetbal. De Amersfoortse club werd met onmid- iellijke ingang uit de competitie genomen en tot degradatie taar de vierde klasse veroordeeld. Mr. Erik Vilé zal bij de recht- >ank aanvechten dat het bestuur amateurvoetbal tot deze stap jemachtigd was. „Wij vinden dat uitsluitend de tuchtcommissie :en dergelijke bevoegdheid heeft. Bovendien wordt bij APWC iet collectief gestraft voor het wangedrag van een individuele ipeler", aldus de jurist uit Bunnik. Einde honkbalstaking nabij Washington Door de uitspraak van een rechter in New York is ;r een goede kans ontstaan dat het Amerikaanse honkbalseizoen ip korte termijn toch van start kan gaan met alle topspelers. Tot raldoening van de al acht maanden stakende Major-League- •pelers gebood de rechter de clubeigenaren om onmiddellijk de trbeidsvoorwaarden die golden voor het begin van de staking, in tugustus vorig jaar, weer in te'stellen. De spelers hebben zich iteeds bereid verklaard weer te gaan spelen onder die oude raorwaarden, en intussen verder te onderhandelen over een ïieuwe collectieve overeenkomst. lipke Castelein overleden „De winnaar van de Elfstedentocht moet wel een oer mens zijn", dacht Sipke Castelein als jongen. Castelein had pooit kunnen denken dat hij de tocht der tochten nog eens win- pend zou afsluiten. Maar in 1933 won hij de Elstedentocht. Als :en volslagen outsider, samen met Abe de Vries. Gisteren over- eed Sipke Jan Castelein op 84-jarige leeftijd in zijn woonplaats /Varten. Gert-Jan Theunisse vreest dat het einde van zijn loopbaan na bij is. Sinds de Ronde van de Middellandse Zee begin februa ri, heeft de Brabantse wielren ner zó veel klachten, dat hij zich afvraagt of het nog wel zin heeft op de fiets te stappen. De 32-jarige coureur, die dit jaar onder contract staat van het Belgische Collstrop, wil op korte termijn met de behande lende artsen en de ploegleiding om de tafel. „Dan zullen we wel tot een besluit komen". Zoals de vroegere bergkoning zich nu voelt, acht hij zich niet in staat zijn carrière voort te zetten. „Het heeft geen zin op deze manier verder te gaan. Maar ik kom pas tot een defini tief besluit nadat ik met de ploeg en de doktoren heb over legd". Theunisse onderging donder dag in het Academisch Zieken huis van Maastricht zijn zoveel ste onderzoek, maar nog steeds is niet duidelijk geworden wat hij mankeert. „Die onzekerheid knaagt aan me", zegt Theunis se, die bij zware inspanningen last heeft van ademhalings moeilijkheden en duizeligheid. Verder heeft hij een blessure aan zijn voet, een kniekwetsuur en een ontsteking aan zijn zit vlak. „De laatste twee jaar loopt het niet naar wens, maar ik slaagde er toch steeds in m'n negatieve gedachten uit te ban nen. Maar dat houdt eens op. Je kunt jezelf niet voor de gek blij ven houden. Ik ben geen 24 meer. Op een gegeven moment moet je nuchter zijn en lang zaam aan een afscheid gaan denken. Binnenkort zal de be slissing vallen". Tot dat moment blijft Theu nisse onder behandeling in het Academisch Ziekenhuis van Maastricht. De artsen Hartgens en Keizer tasten in het duister over de oorzaak van de klachten arsson maand uitgeschakeld 3tterdam gpd ienrik Larsson is voor een aaand uitgeschakeld. De spits an Feyenoord is woensdag- vond tijdens de interland Tur- ije-Zweden zó ernstig gebles- eerd geraakt aan de knie, dat ij, eenmaal terug in Rotter- am, meteen moest worden ge- ipereerd. De ingreep is van- norgen in het Dijkzigt-zieken- luis uitgevoerd door dokter leyboer. Larsson werd halverwege de weede helft van de EK-kwalifi- atiewedstrijd, die de Zweden net 2-1 verloren, vol op de knie jeraakt. Hij werd vervangen en noest met behulp van krukken iet stadion in Istanboel veria- en. Bij terugkeer in Zweden werd vastgesteld dat Larsson ;en flinke beschadiging aan zijn meniscus had opgelopen. m ker niet in Rotterdam kon spe len," grijnsde de Brabander te vreden. „Maar twee dagen later stond Boris gewoon weer te trainen. Nee, dat hij met zijn service worstelde, zie ik vooral als mijn verdienste. Met zijn tweede opslag moest hij erg veel risico nemen, anders viel ik meteen aan". Unicum De zege van Haarhuis mag best een unicum worden genoemd. In Davis Cup-verband behoort Becker immers tot de absolute top. De huidige nummer drie van de wereld krijgt over het al gemeen magische krachten als hij zijn land vertegenwoordigd. Gisteren werkte hij zijn 37-ste enkelpartij in het Davis Cup toernooi af en moest hij pas zijn derde nederlaag incasseren. Voor Haarhuis slaagde alleen Sergio Casal in dat huzaren stukje. De Spanjaard versloeg Becker twee keer. In 1985 deed de nederlaag er niet meer toe, omdat Duitsland al met 3-0 voorstond. Maar twee jaar later betekende het verlies van Bec ker in de slotpartij de uitschake ling van de Duitsers. van de wielrenner. Toen Theunisse aan de Ron de van de Middellandse Zee be gon, was hij net hersteld van een zware griep. „Ik heb zestien dagen koorts gehad. Het ging nèt weer een beetje. Ik wil zo graag hè. Maar het is onverstan dig geweest. Op een gegeven moment werd alles zwart voor m'n ogen. M'n hele lichaam tril de en ik had last van hyperven tilatie en een onregelmatige hartslag". Theunisse lag een kwartier uitgeteld langs de kant van de weg voordat hij de ploegleiderswagen kon worden ingehesen. Hij ging later toch van start in de Tirreno-Adriati- co. „Stom, dat had ik nooit moeten doen. Binnen de kortste keren moest ik afstappen". Terug in Nederland kreeg hij last van steken in zijn borst, waardoor een hartonderzoek noodzakelijk werd geacht. De pijn bleek te maken te hebben met een vergroeiing van zijn borstbeen, waardoor ritme stoornissen optreden. Volgens de artsen is dat ongevaarlijk. Waar de andere klachten van daan komen, weten de dokto ren niet. „Er is een vermoeden dat het te maken heeft met die spierblessures. Misschien is het een virale infectie. Het zal nog wel even duren voordat er iets duidelijk wordt, want ik kan voorlopig geen inspanningstes- ten doen. De pijn in m'n voet is •zo erg dat ik niet eens normaal kan lopen, laat staan zware tes ten kan doen". Theunisse, die in 1989 de Tourrit naar l'Alpe d'Huez won en dat jaar ook bergkoning werd, is de laatste jaren nauwe lijks in normale doen geweest. De cyste die hem in 1993 uit de Tour hield, werd gevolgd door een maagzweer en zelfs een maagbloeding. „Ik ben de laatste jaren niet meer de oude geweest. Maar ik heb geen zin mezelf langer voor de gek te houden. Het houdt een keer op". Marco Akerboom. FOTO ARCHIEF UVS gaat voor de wedstrijd te gen Alphense Boys uit van de zelfde groep die vorige week twee punten binnensleepte te gen ADO. Dat betekent dat Edwin Robbers nog niet be schikbaar is, Marco Akerboom is ondanks de gele kaart van af gelopen weekeinde nog niet ge schorst. Trainer Gerard Désar vindt dat de Alphenaren over een goede ploeg beschikken. „Ze hebben net als wij teveel pech gehad." Alphense Boys kan niet be schikken over Ed Laros. Trainer Paul Bahlmann spreekt van een laatste kans voor zijn ploeg. „Daar moeten we gewoon heel reëel in zijn. Ik verwacht daar om een open wedstrijd. Wij wil len winnen. Datzelfde verwacht ik van UVS. Beide ploegen heb ben de afgelopen weken flink verdedigd, het is dus omschake len." Ook Désar verwacht twee aanvallende partijen. „Beide teams staan er zo voor dat ze geen genoegen nemen met één punt. Zege Duisburg en Schalke '04 in Bundesliga duisburg. anp MSV Duisburg en Schalke 04, twee clubs uit de Bundesliga met Nederlandse inbreng, heb ben vrijdagavond een belangrij ke overwinning geboekt. Degra datiekandidaat Duisburg, met Alfred Nijhuis als steunpilaar van de defensie, won met 3-1 van Rob Reekers' VfL Bochum, dat er nu nog minder florissant voor staat. Schalke, met Youri Mulder in de spits, versloeg in Frankfurt Eintracht: 0-3. Duisburg is voor bijna een dag even boven de rode streep uitgekomen. De Zebra's won nen na een reeks van vijf neder- lageii verdiend. De 3-1, door doelpunten van Waldoch, Schütterle en Marin, was tevens hun hoogste score van het sei zoen. Krohm scoorde tegen. Schalke voegde zich bij de middenmoot door Eintracht PRIJSVRAGEN Lucky Ten, trekking 31 maart: 1- 2-4-8-16-19-23-24-25-26-31- 33-41-49-51-57-67-72-74-76 (onder vorbehoud) Royal Villette Charleroi (Bel) - UTT Levallois (Fra) 0-4. TENNIS Kwartfinales Davis Cup. Utrecht Nederland - Duitsland 1-1. Haar huis - Becker 4-6 6-2 6-4 7-6, Krajicek - Stich 6-3 4-6 4-6 4-6. Moskou Rusland - Zuid-Afrika 1-1. Kafel nikov - Ondruska 6-1 6-4 6-4, Volkov - Ferreira 6-7 6-4 7-6 2-6 4-6. Palermo Italië - Verenigde Staten 0-1. Gaudenzi - Agassi 4-6 4-6 1-6, Furlan - Sampras uitgesteld tot zaterdag wegens regen. Vaxjö Zweden - Oostenrijk 2-0. Larsson - Muster 6-1 7-6 7-5, Edberg- Antonitsch 6-4 3-6 6-3 6-4. Belgrado. Vriendschappelijke wedstrijd: Joegoslavië - Uruguay 1-0 (0-0). 71. Milosevic 1-0. Scheidsrech ter: Pal (Hon). Toeschouwers: 50.000. DUITSLAND: Frankfurt - Schal- ke'04 0-3, Duisburg - Bochum 3-1 FRANKRIJK: Paris SG - Cannes 2- 1 Zover is het in Utrecht nog niet. De vorm van Becker moet de Nederlandse ploeg echter wel hoop geven voor de dubbel- partij van vanmiddag en het du el morgen met Krajicek. Al doet de Oranje-kopman er momen teel beter aan eerst zijn eigen spel onder de loep te nemen. „Daar heb ik een hele dag de tijd voor. Paul heeft laten zien hoe je Becker kunt verslaan. Ik heb de eerste slag verloren, maar ik zal er alles aan doen om zondag de tweede slag wel bin nen te halen." Zweden: halve finale lonkt PALERMO RTR/AFP Zweden heeft zich gisteren een goede uitgangspositie verwor ven om de halve finales van de Davis Cup te bereiken. Na de eerste dag in Vaxjö hebben de Scandinaviërs een voorsprong van 2-0 op Oostenrijk. De Vere nigde Staten leiden in de con frontatie met Italië op Sicilië. Met 1 -0 slechts, want de tweede partij werd uitgesteld wegens hevige regenval. Rusland en Zuid-Afrika hielden elkaar in Moskou in evenwicht op de eer ste dag: 1-1. De Amerikanen beginnen za terdag met een voorsprong van 1-0 aan hel vervolg van de partij tegen de Italianen. Dank zij de zege van Andre Agassi op An drea Gaudenzi: 6-4 6-4 6-1. De tweede wedstrijd tussen Pete Sampras en Renzo Furlan werd uitgesteld wegens regen in Pa lermo en verplaatst naar zater dag, voor het dubbelspel. Volgens Agassi waren de baan en de ballen door de omstan digheden extreem zwaar. De nacht tevoren had het doorlo pend geregend. Het duel met Gaudenzi werd in de eerste set anderhalf uur onderbroken we gens stortregens. Wayne Fer reira moest tegen Volkov in Moskou diep gaan om de score voor Zuid-Afrika tegen Rusland -gelijk te trekken.7-6 4-6 6-7 6-2 6-4. Jevgeni Kafelnikov, num mer zes op de ranglijst, had eer der zonder al te grote proble men Marcus Ondruska versla gen met 6-1 6-4 6-4. Magnus Larsson bracht Zwe den op een voorsprong. In min der dan twee uur mepte de Scandinaviër de Oostenrijker Thomas Muster van de baan: 6- 1 7-6 7-5. De linkshandige Mus ter had geen antwoord op ka nonskogels die de 24-jarige Zweed bij het serveren afvuur de, evenmin op diens volleys. Stefan Edberg had een set meer nodig dan Larsson om de grie perige Alex Antonitsch te ver slaan: 6-4 3-6 6-3 6-4. Frankfurt een gevoelige neder laag Joe te brengen. Die kreeg pas na rust gestalte door treffers van Herzog, Latal en diens ver vanger Dikhtiar. Thon en Ne- mec waren in dit duel, dat werd afgewerkt onder erbarmelijke omstandigheden,'Schalke's uit blinkers. Eintracht, dat interna tional Weber miste, kreeg alleen in de eerste helft enkele kansen. Falkenmayer en Binz misten die. ruijff glorieerde van de week in een televi- sieprogramma op de Luxemburgse zender, waarin de mannelijke bijrol werd gespeeld door Willibrord Fréquin. (De kans dat u Fréquin 's portret van Cruijff mis bent gelopen is aanzienlijk. Op het tweede Luxemburgse net sprak op het zelfde moment een ex-speler van Ajax - ga zo door, RTL'dat doel ons elke keer weer beseffen hoe goed Kraay dit vak verstaat - de epiloog van Nederland-Malta en tezelfdertijd werden flitsen van de interland op Nederland 3 vertoond voor kijkers die het nog niet helemaal vertrouwden en wilden checken of de publieke zender en de commerciëlen over de uitslag tot overeenstemming waren gekomen. Dat laatste bleek inderdaad het geval en na het vierde doelpunt stemde ik af op Fréquin). Fréquin heeft al zoveel over zich heen gekregen dat niemand nog op een portie van mij zit te wachten. Fréquin's uitstapjes in de sportwereld evenwel - verslag van de Elfstedentocht en een Tour de France-quiz, toegege ven!, met aan zijn zijde een spannende assistente - waren tot dusver niet bijster geslaagd, maar ditmaal was Fréquin op zijn best. Fréquin cijferde zich ten dienste van zijn programma weg. Fréquin was groots. Welis waar was Fréquin regelmatig ook 'groots' in beeld, maar in woord bleef Fréquin bescheiden. Hier en daar wel prikjes gevend, maar daarmee Cruijff niet de ruimte ontnemend Cruijff te zijn en zoals u en ik weten is Cruijff opzijn best als Cruijff helemaal Cru ij ff kan zijn. En passant vertoonde Fréquin opnamen van Cruijffs wekelijk se bijdrage aan Filmnet, waar wij het laatst al eens met elkaar over hebben gehad. Bij Cruijff is elke wedstrijd interessant als je er in drie minuten een fortuin aan kunt verdienen. De opmer king van Fréquin, „een schnab- beltje, mijnheer Cruijff?", langs de neus weg gesproken, was van grote klasse, bravo!Het ant woord van Cruijff was nog grootser, waarmee eens te meer de rolverdeling duidelijk werd - Fréquin als aangever en Cruijff als afmaker: „Een schnabbel zou ik dit niet noemen, meneer Fré quin. Dit zijn inkomsten. Cruijff reed vervolgens in zijn auto Fréquin door Barcelona en fungeerde voor ons als gids. Wie krijgt Cruijff zo gek dat hij ons een sightseeing van Barcelona aanbiedt? Tot dusver niemand. Fréquin presteerde het! Fréquin valt tijdens de rondrit de vesting van de Montjuich op, vraagt Cruijjf hiernaar en deze antwoordt:Weet ik veel? Dat is de dinges.Vorig jaar betitelde Cruijff de Spaanse beker ook als de 'dinges'en was het 'dinges' van Barcelona beter dan dat van Real Madrid, bedoeld werd toen het doelgemiddeide. Dan valt Fréquin 's oog op de onvoltooide Gaudi-basiliek, waar Cruijff heel geleerd aan toevoegt dat daar elke zondag een heilige dinges wordt opgedragen. Enzovoorts. De club van Cruijff verloor on langs van Paris St. Germain. Het viel mij op dat Cruijff tijdens de wedstrijd in zijn regenjaszak een boekje droeg. Welk boekje, wilde ik weten? Af en toe was Cruijff zelfs meer in het boekje verdiept dan in de wedstrijd. Het boekje nam in mijn geest reusachtige vormen aan. Was het de metrogids van Parijs en duidde dit erop dat Cruijff op eigen gelegenheid per ondergrondse van het hotel naar het stadion was gereisd? Het programmaboekje van Paris St. Germain, spaart Cruijff soms programmaboekjes? Fréquin tegen Cruijff: „Waar houdt u, behalve voetbal, nog meer van?" Het antwoord: Van puzzels, kruiswoordpuzzels!" Waarmee de kwestie is opgelost. Het boekwerkje in Cruijff zijn Korbachjaszak was de nieuwste uitgave van Denksport en toen Q-uijff na de 1-1 van Paris St. Germain Koeman bij zich riep was dit niet óm het tactisch plan van Barcelona aan te passen, maar om Koeman te vragen naar een dinges van twee letters, beginnend met een e. Frank Snoeks is verslaggever van Studio Sport

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19