Natuurlijk kunnen wij zonder elkaar' Sneeuwpret Nieuw Zuid Amateurclub uit competitie genomen 7 Sport r Fusie tussen Ancora en TKS Saturnus rond _j/OENSDAG 29 MAART 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464. PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071 -356463 1ST GPP jet is de KNVB ernst het ge ld op en rond de velden van nateurvoetbalclubs aan te ikken. APWC geniet de twijfel- htige eer als eerste in Neder- id in aanraking te zijn geko- ;n met de gevolgen van het luwe beleid van de bond. Het rste elftal van de zondag-der- klasser uit Amersfoort is door bestuur amateurvoetbal uit competitie genomen. Mie ontmoetingen van APWC seizoen worden als niet ge leld beschouwd. Het is zeer arschijnlijk dat de Utrechtse [-vierdeklasser WOM de zer dagen als nummer twee met deze maatregel èn degradatie wordt geconfronteerd. De sanctie contra APWC volgt drie weken nadat het Regle ment Wedstrijden Amateur voetbal is aangepast. Het be stuur amateurvoetbal is sinds 4 maart bevoegd elftallen uit de competitie te halen, ongeacht tuchtrechtelijke uitspraken. Te gen de sanctie is bij gevolg geen beroep mogelijk. APWC zou nog wel bij de burgerrechter kunnen aankloppen. De Amersfoortse vereniging kwam dit seizoen twee keer in opspraak. Op 5 februari liep de competitiewedstrijd tegen DOS uit de hand, naar aanleiding waarvan de tuchtcommissie twee APWC'ers schorste. Scheidsrechter Van Velzen werd in Utrecht gemolesteerd en de wedstrijd gestaakt. Op 12 maart vergreep een speler van de Amersfoorters zich in de slotfa se van de thuiswedstrijd tegen Hercules aan arbiter Letschert. Het verscherpte beleid van de KNVB is een reactie op de toe name van geweldsdelicten in en rond het veld van amateur clubs. De COVS, de belangen vereniging van scheidsrechters, en de KNVB kwamen begin dit jaar tot de slotsom dat het re glement onvoldoende soelaas bood om de forse stijging van het aantal molestaties gepast te bestrijden. „Vandaar de aanpas sing", zo legt secretaris Marco Koot van het bestuur amateur voetbal van de KNVB uit. „Na twee molestatiegevallen in één seizoen volgt voortaan per definitie schorsing en de gradatie. Maar het is ook moge lijk dat we na één incident een elftal uit de competitie halen." Het Nederlandse amateur voetbal lijkt op een voetballoos weekeinde in april af te steve nen. Volgens de Centrale Orga nisatie van Voetbal Scheids rechters (COVS), die ruim een maand geleden al een staking overwoog, is de situatie sinds de invoering van de noodwet eer der slechter dan beter gewor den. Het aantal molestaties van ar biters blijft schrikbarend stijgen, ondanks een pakket maatrege len van de KNVB. De afgelopen drie weken zijn op het bonds- bureau 24 meldingen van mis handeling binnengekomen, ne gen meer dan tijdens de vorige meetperiode van drie weken. [e' e dreigende scheiding van Dennis Bergkamp en Wim Jonk t |nnis Bergkamp zit er in Noordwijk fris geschoren bij. ra| huid is roze, niet langer grauw. Zelfs de blonde kuif ceijjst weer parmantig omhoog. De spits haalt ongemerkt iaii hand door zijn haar. iRDWUK GPD gewoon een beetje te lang vorden", zegt de aanvaller en Ier van Oranje. Maar het is ar, hij voelt zich goed. Beter, ^ker dan de laatste drie inden. Wim Jonk bracht ook bezoek aan de kapper. iar de' Volendammer moet n bij Oranje vooral wapenen 5 sn de geruchten, halve waar den en andere verhalen over y\ vertrek. Hij wil wel weg uit nan. Bergkamp wil blijven, 'oetbaltweeling dreigt uit el- te vallen. rim Jonk (28) en Dennis jgkamp (25). Een prachtig Mr, met prachtige plannen. Bij har gekomen bij Ajax, bij el- gebleven in Milaan. Onaf- lidelijk leken ze, vrienden het leven. Daarom was terwijl hij was voorbe- id voor Juventus. Omdat hij lenzaamheid vreesde van de n den vreemde. En de ïwen waren ook nog eens svriendinnen geworden, [kamp en Jonk kunnen zich ïog boos maken over de in- aties. aar ruim anderhalf jaar ver- .lijkt het er toch op dat die jonge helden uit elkaar hoewel de Volendammer j>SV niet met elkaar hebben iroken. Bergkamp wil hoe ook slagen in Milaan, Jonk ïoe dan ook slagen als voet- Ze groeiden geleidelijk lkaar. „Zoiets gaat niet van ne op de andere dag", zegt „Het idee om een transfer op voorhand af te wijzen it heel langzaam." [echt K0 Internationals over hun ver lende opvattingen. „Ieder filosofeert de Volen- mer, „heeft toch zijn eigen starën." Hij heeft het natuurlijk 'de dingen die zijn gebeurd ie hem niet bevielen'. Tacti sche dingen, mentale dingen. „Het is hier gewoon heel moei lijk voetballen. Elke wedstrijd is een gevecht, je moet er steeds voor 110 procent staan, anders word je overlopen." Maar voor al over het emotionele. „Het gaat om het eigen gevoel. Als je zelf niet helemaal 'top' bent of voelt, neem je dat mee. Waar je ook bent. Misschien ben ik wel te veel een voetballiefhebber om in deze omgeving te gedij en." Het is juist dat gevecht dat Bergkamp aantrekt. De strijd te gen de pers, tegen het caten- naccio, de huis- en levensstijl van Inter. En tegen de blessures. „Ik ben completer geworden", stelt hij vast. „Als voetballer, als mens. Ik ben veranderd." Het viel de volgers van Den nis Bergkamp meteen op; zijn uiterlijk. Weg waren die zachte, lieflijke trekken van de ideale schoonzoon. De mondhoeken trokken grimmig naar beneden, de zachte, gladgeschoren huid maakte plaats voor de stoppels van een dag of drie. Het blonde haar lag nu plat, bijna agressief, naar voren. En in de ogen moest een vastberaden blik ko men. Was het een vertwijfelde poging om een nieuw imago uit De transfer 'van de eeuw' wordt aangekondigd: Jonk en Bergkamp naar Inter. Jonk heeft inmiddels zijn buik vol v te dragen? Of was het slechts de doffe ellende van een voetbal liefhebber die als een masker op dat grauwe gezicht lag? Het ging hem immers niet bepaald voor de wind in Milaan. Een voort durende stroom aan kritiek, Hicldink verkiest Seedpif bpyen Numan NOORDWUK GPD Anders dan zijn voorganger Dick Advocaat maakt bondscoach Guus Hiddink geen geheimzinnig spel van de opstelling van Oranje. Gistermiddag, ruim een dag voor de wedstrijd, maakte hij de elf namen al bekend. Daar zat geen verrassing bij. Ook de keuze van Clarence Seedorf als linkermiddenvelder was in de vi sie van Hiddink niet meer dan logisch. Seedorf, de allrounder, krijgt de voorkeur boven een 'echte linkspoot', Arthur Numan. Hiddink: „Numan is er door een bles sure een tijdje uit geweest. Hij is op de weg terug." Maar blijk baar niet ver genoeg. Want volgens Hiddink kan Seedorf aan de linkerkant ook 'in de zone' spelen. „Daar speelt hij bij Ajax mo menteel ook", zegt de bondscoach. Hiddink ziet in de achttien jarige Ajacied een international voor de toekomst. De opstelling: De Goeij; Valckx, Blind, Prank de Boer; Winter, Jonk, Bergkamp, Seedorf; Overmars, Ronald de Boer en Roy. soms vals en bijna altijd oneer lijk. En de blessures, drie maan den lang. Samenloop In Noordwijk is hij weer ge woon Dennis Bergkamp. Het leed is geleden. Inter Milan is al vijf wedstrijden op rij ongesla gen en ook de kracht in het been komt langzaam terug. In Noordwijk, in het Huis van Oranje, breekt ook de lach weer door. „Het gaat een stuk beter met me", is de simpele verkla ring. „En met Inter ook, ja." Hij houdt het voorlopig op een sa menloop van omstandigheden. Over het einde van alle ellende wil hij al helemaal niets weten. „Of ik nu eindelijk kan genieten van het succes? Laten we nou niet overmoedig worden. Er is een aantal wedstrijden in ons voordeel uitgevallen, meer nog niet. Bovendien heb ik in Italië wel geleerd om niet meteen te gaan juichen. Daarvoor heb ik hier te veel meegemaakt." Bergkamp voelt zich zelf ster ker. En niet alleen lichamelijk. „Er zit nog 25 procent minder kracht in dat linkerbeen." Het is vooral de geestelijke verrijking. „Ik heb drie maanden niet kun nen spelen. Mijn zwaarste bles sure tot nu toe duurde nog geen veertien dagen. Je moet dat een keer meemaken. Ik heb het, vrij moeilijk gehad, ja. Je kunt als voetballer niets meer. Je voelt je een gehandicapte. Het is een heel persoonlijke, individuele periode." Maar ook voor het voetbal gaat hij niet op de vlucht. Bij Ajax, zegt hij, kreeg hij in een wedstrijd wel vier, vijf kansen. „En als je er dan eens eentje miste, nou ja, niks aan de hand. De volgende kwam er al weer aan." Maar in Italië was dat toch even anders. Eén, hooguit twee kansen. „En dan mag je natuurlijk geen kans voorbij la ten gaan. Maar misschien geeft dit wel meer voldoening dan die periode bij Ajax. Want het ging m\ick Boys wint tegen Marken met 2-1 IK ROB VAN DER ZANDEN ick Boys wordt het woord 3 pliioenschap al een half jaar kophieer hardop uitgesproken. omJchterstand op Katwijk be- vorige week nog elf pun- 20'In dan hoef je als nummer i niet veel praatjes te heb- Maar Quick Boys won za- g het inhaalduel bij Rijns- le Boys en gisteravond op terrein tegen Marken ook geen fout gemaakt, 2- 3ui/5ii omdat het zaterdag Kat- - Quick Boys is kan de "pen koers' in de eerste ELRé A nog een gekke wending n. 3jnen acht dagen krijgt de iijer up' uit Nieuw Zuid de Reb]om het gat te verkleinen [vijf punten. Dat is nog al- ïVo flinke kloof, maar als de i2 iyan de remmende voor- ig bij de dorpsgenoot seri- ii werking treedt, is er nog lies mogelijk. Trainer Henk lan van Quick Boys heeft [zin in rekenen. Sober en voe^eiden blijven, dat heeft Boys dit seizoen wel ge- boks] Wisman: „Laten we eerst jerby tegen Katwijk maar Wij kijken niet ver Gewoon elke wedstrijd punten, dat is ons doel, niet voorlopig. Trouwens rdt het gat vijf punten, dan utHnog heel wat om te dich- aai. jzes wedstrijden." i:wiei was gisteren 28 maart, KKvvj°P Nieuw Zuid heerste gezellige kerstsfeer. De VQjan lag onder een laag -sch^w en werd smaakvol ver- Gedurende de hele wed strijd bleven de vlokken neerda len. Er klonk nog net geen jing- lebells uit de speakers, maar de stemming was als op kerst nacht. Vijand Op het veld werd met een oran je bal gespeeld. Het speeltuig had de kleur van de vijand (w Katwijk) en dat werkte stimule rend. Toch had de thuisploeg (met Ronald van Dijk en Jan Jeroen Schaap, beiden terug van een schorsing, op de rech terflank) in de beginfase moeite met de degradatiekandidaat. Er ontstonden kleine kansjes - Pe ter Kruit en Gert Aandewiel - maar er was voortdurend drei ging van de bezoekers. Ondanks de moeilijke om standigheden (de sneeuw klitte aan de schoenen van de spelers en de bal) maakten de ploegen er een zeer vermakelijke avond van. Pas in de tweede helft stel de Quick Boys orde op zaken. Nadat Marken een buitenspel goal van De Meza zag afgekeurd was het Hicham Rbii die een schitterende pass van Jaap van Duyn bekroonde met een doel punt. De snelle spits zag eerder dat Peter Kruit alleen voor kee per Eelco Zeinstra faalde door laag in te schieten. Rbbi koos voor een uitgekiende lob die net onder de lat verdween: 1-0. Dat was gezien de gladde onder grond en de loodzware bal een knap staaltje techniek. Wandelen Floor van Duyn was de inleider van de snelle tweede goal, die drie minuten later al viel. De linkermiddenvelder ging op Zeilstra af, lokte hem uit zijn doel en ging met de doelman aan de wandel tot buiten de zestien. Met zijn zwakke rechter gooide Van Duyn de bal voor het doel en met het hoofd werk te Martin Steenvoorden de bal in de kruising. Het doelpunt was even curieus als fabuleus. Marken protesteerde vanwege vermeend buitenspel, maar ar biter Kemkers wees naar het midden. De zwart-witten van het schiereiland' hebben de plotse linge dood van linksback Danny Broekman (twee weken gele den) verwerkt. De tragische ge beurtenis liet diepe sporen na, maar de selectie is ook naar el kaar toegegroeid in de rouwpe- riode. Inmiddels heeft aanvoer der Rowdy Bakker het shirt met nummer vijf van Broekman om de schouders. Hij was een van de weinigen die daar niet huive rig voor was. De captain wordt volgend seizoen trainer van de ploeg en volgt Peter de Waal op. In de laatste fase van het duel leek het eerder 3-0 dan 2-1 te worden. Quick Boys sprong wat slordig met de kansen om. In de allerlaatste minuut mocht inval ler Christiaan Teerhuis er uit daar natuurlijk wel heel gemak kelijk." Hij krijgt ook steeds meer bewondering voor Marco van Basten, zijn grote voor beeld. „Een god was hij hier". Dat zou Bergkamp nu ook wil len zijn in Milaan. „Ik denk dat ik het nog kan worden." Jonk en Bergkamp gaan straks wellicht uit elkaar. Hoe moet dat toch verder? Jonk, de aangever, en Bergkamp, de af maker, ze kunnen immers niet zonder elkaar? Bergkamp wordt boos: „Belachelijk. Natuurlijk kunnen wij zonder elkaar. We zijn twee verschillende perso nen, met twee verschillende persoonlijkheden. In het begin heb je natuurlijk veel steun aan elkaar. De band met Nederland, de taal, de cultuur. Maar na een jaar, .anderhalf jaar zijn we zo ver dat we ieder onze eigen weg kunnen gaan in het land." Wat er ook gebeurt, Berg kamp blijft in gevecht met Inter. „Ik wil hier slagen", zegt hij nog maar eens. Rob Kiqbert, trainer van Rijnsburgse Boys en twee we ken geleden deskundige voor deze krant bij Docos-MMO, wist het zeker. De Man of the Match was Dennis Stuifzand van de Leidse vierdeklasser. Voor de tweede keer van het seizoen kwam de spits van de roodwitten in het bezit van een paar voetbalschoenen, want eerder werd Stuifzand uitgeroepen tot topscorer van de maand. Blije gezichten dus bij Docos. Of soms niet? Nadat deskundige Kiebert de voetballer van Docos tot de beste man van het veld had uitgeroepen, ging er in kleed kamer nu niet bepaald een ge juich op bij Dennis Stuifzand. Natuurlijk, hij was wel blij, maar hij vond eigenlijk dat ie mand anders de kwalificatie Man of the Match had ver diend. Stuifzand: Voor ons u>as duidelijk dat Ronald Devilee de beste van het veld was. Hij schakelde cle gevaarlijkste man uit van MMO, scoorde een goal en gaf nog eens een assist. Kiebert zag het dus anders. Hij gaf Devilee een 5. Veel te laag, volgens een heleboel andere deskundigen. Stuifzand nam geen halve maatregelen. Hij schonk zijn schoenen aan De vilee. Stuifzand: ,,Ik vond dat ik die schoenen niet had verdiend. Dan doe ik verder niet moeilijk en dan geef ik die schoenen aan Ronald. Dus overhandigde Stuifzand vorige week zijn schoenen aan Devilee. De verdediger was vereerd. Devilee: Zo doen we dat bij Docos. We hebben gewoon heel veel voor elkaar over. Ik vond het hart stikke leuk van Dennis clat-ie aan mij dacht. M aterdag speelt zater- W j dagvierdeklasser LFC de wedstrijd te gen Leiden. De zaterdagkana ries zijn als een baksteen naar de afdeling gedegradeerd, Lei den staat in de middenmoot. Er staat dus helemaal niets op het spel. Toch wil de elftallei der van LFC, Fred Vermeer, er nog iets leuks van maken. „We hebben Wim Kieft ge vraagd om met ons mee te spe len. En hij heeft toegezegd. On ze trainer Wim Meutstege cloet ook mee. Dat is nog eens een stunt. Je zou misschien denken dat LFC wat eerder aan versterking had moeten denken, maar dit is ook leuk. Waarom zou je geen spits inzetten die nog gemak kelijk mee kan in de eredivisie. Het kost misschien wat, maar de club heeft - blijkens het aantrekken van interim-trai ners Wim Meutstege en Leen de Goey - wel wat te besteden. Het zal wel zwart zien van de mensen aan de Boshuizerka- de. Zeker omdat Wim Kieft in de rust van de wedstrijd nog iets bijzonders gaat doen. Hij geeft tien gratis kaarten weg voor de wedstrijd Ajax-Bayern Mün- chen. Deze kaarten zijn be stemd voor die mensen die zich zaterdag als eerste mel den bij Fred Vermeer. U kunt bellen van half zeven tot zeven uur 's ochtends: tele foon: 311939. eyenoord - Roda JC was afgelopen zon- dag een kwartier be zig in de tweede helft. Barry Dubbeldeman zat in de dug out naar zijn veters te staren. Opeens riepen Wim van Hanegem en Gerard Meijer dat hij moest gaan warmlo pen. De Leidenaar kreeg toen even kippevel. Zou die jon gensdroom dan alsnog in ver vulling gaan? Zou hij erin ko men bij de stand 1-2 en dan de gelijkmaker binnenkoppen vlak voor tijd? „Ik liep langs cle lijn en er gin gen inderdaad welgedachten door me heen. Natuurlijk is het al mooi als je bij de selectie zit, maar toen ik warmliep wilde ik meer, zegt de 18-jarige belofte, die bij Docos leerde voetballen en later naar UVS verhuisde. Op de tribune zaten zijn fami lie en zijn oude ploegmaten van Docos en UVS. Ze keken verwachtingsvol naar Van Hanegem. Wanneer zou die het sein geven voor de wissel? Dubbeldeman: „En ik maar op die sta- dionklok kijken. En maar blij ven lopen. Ik dacht er moet toch iets gebeuren, want het blijft I -2. Hij zal er een aanval ler bij moeten gooien en dat ben ik. Maar opeens zet hij Re- fos in, een verdediger. Dat was een teleurstelling. Toen klonk het eindsignaal. De wedstrijd was afgelopen en de warming up voor Dubbel deman ook. Hij heeft geen uit leg gehad van de trainer. „Nee. De jongens vonden het wel sneu voor me. Ik weet niet of er nog ooit een kans voor me komt. Ik zat er natuurlijk een keer bij omdat er ontzettend veel spelers geblesseerd of ge schorst waren. Het was een eer, toen ik clie tunnel uitkwam, kreeg ik toch wel een fantas tisch gevoel over me. Normaal speel ik niet voor 30.000 men sen. Hopelijk krijg ik een nieu we kans. Binnenkort komen cle contractbesprekingen. Dit is mijn tweede jaar bij Feye- noord, mijn eerste seizoen in he tweede. Op een wedstrijd na heb ik ze allemaal gespeeld, dat zegt toch wel wat, al vinei ikzelf dat ik te weinig scoor. Ik heb goede hoop dat ik mag blijven. Aan cle andere kant: ze hebben al zo ontzettend veel aanvallers lopen. ROB ONDERWATER WILLEM SPIERDIJK ROB VAN DER ZANDEN LEIDEN ROB VAN DER ZANDEN Jaap van Duyn (links) en Peter Kruit belagen Marken-keeper Eelco Zeinstra. Quick Boys won het inhaalduel met 2-1. foto kees vanhoogdalem een scrimmage nog 2-1 van ma ken. Het mocht de sneeuwpret op Nieuw Zuid niet drukken. Quick Boys: Van der Niet; Schaap, Jaap van Duyn, Pluimgraaf (Rog), Hans van der Plas; Van Dijk, Aandewiel, Floor van Duyn, Kruit (Slootweg), Steenvoorden. Rbii. Marken: Zeinstra; Westerveen, Zon dervan, De Graaf, Bakker; Erik Teer huis, Veerkamp, Waaksma; Jaap Cor nells Teerhuis (Christiaan Teerhuis), Arnold Teerhuis, De Meza. Handbalclub TKS Saturnus gaat fuseren met Ancora. De besturen van de Leidse eredivisionist en de Rotterdamse derde-divisieclub hebben elkaar 'definitief en 'op alle fronten' gevonden. TKS Satur nus ontstond vorig seizoen nadat de zwervende damesploeg van Bollenstreek samen ging werken met Saturnus. De ploeg speelde een seizoen lang haar thuiswedstrijden in de Vijf Mei-hal. De handbalbond wil geen samenwerkingsverbanden of andere noodverbanden meer. TKS Saturnus en het oude Saturnus moes ten daarom fuseren. De Leidse vereniging wilde dat niet en daarom ging de stichting, die het eredivi9ieteam beheert, naar andere op lossingen zoeken. Ancora speelde ruim tien jaar geleden ook eredivisiehandbal en maakt volgend seizoen haar rentree op het hoogste niveau. De thuiswedstrijden worden gespeeld op zaterdagavond in de Ijssel- mondehal.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21