Trainer botst met SVOW Lieke Erades benieuwd naar de kracht van Oranje Sport Duindigt niet gerust op ontwikkelingen WOENSDAG 29 MAART 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-: Belangrijke winst voor Kagia leiden In de Afdeling Leiden (zaterdag) strijgt de spanning ten top. Nu Kagia gisteravond het inhaalduel bij Abbenes met 5-2 won, staan er twee ploegen gelijk aan kop: TAW en Kagia met elk 33 punten uit 21 wedstrijden. Kagia speelt zaterdag tegen staartclub SVLV en TAW moet uit naar UVS. Op papier heeft Kagia het dus makkelijk. Gisteravond nam Kagia pas in de tweede helft afstand van Abbe nes. Peter Daalman was met drie treffers de grote man. Ron Kat- tenberg zorgde voor de andere twee doelpunten. Arjan Brouwer en Gert Jan Meijer scoorden voor Abbenes. Lugdunum za won met 5-3 van SVLV za. Wout Teske was met drie treffers de top scorer bij de Leidse ploeg. Grasshoppers met hakken over sloot utrecht De vrouwen van DVZ/Grasshoppers hebben de uit wedstrijd bij Prisma College moeizaam met 64-62 gewonnen. Resultaat is dat Grasshoppers de derde plaats steviger in handen heeft en zodoende Den Helder in de play-offs ontmoet. Grasshoppers verspeelde in eerste instantie bijna een 27-14 voorsprong. Na rust (28-26) liepen de bezoekers nogmaals uit naar 51-41 en kwamen tenslotte met de hakken over de sloot bij het laatste fluitsignaal. De Katwijksen steunden vooral op Petra Weeda (25 punten) en Barbara Nieuwenhuys (16 punten, 12 re bounds). Anja Kuyt moest met een kuitblessure het veld verla ten. De blonde forward moest voor behandeling naar het zie kenhuis. Hoe ernstig de blessure is is nog niet bekend. Gascoigne mag weer voetballen londen Paul Gascoigne, veelbesproken international van Enge land, heeft van zijn doktoren toestemming gekregen in de twee de week van april weer te voetballen. Als gevolg van een been breuk is hij dan ongeveer een jaar uit de roulatie geweest. Zowel fysiek als geestelijk is de middenvelder van Lazio voldoende her steld om weer in actie te komen. De 27-jarige ploeggenoot van Oranje's international Aron Winter zal wel met speciaal ontwor pen scheenbeschermers op het veld verschijnen. Sampras ontsnapt aan vallende boom Palermo De Amerikaanse tennisser Pete Sampras is dinsdag in Palermo als door een wonder aan ernstig letsel ontsnapt. De nummer één van de wereld was na de training voor de Davis- Cupwedstrijd van het komende weekeinde tegen Italië juist van een bankje opgestapt toen een zware boom neerstortte, precies op de plek waar hij had gezeten. Eerder had Sampras zijn trai ning onderbroken wegens de steeds heftiger wordende storm. Hockey-interland 'versneeuwd' drunenDe oefenwedstrijd tussen de vrouwenhockeyteams van Nederland en Italië moest dinsdagavond in Drunen zeven mi nuten na rust worden gestaakt wegens hevige sneeuwval. Op dat moment leidde de ploeg van coach Tom van 't Hek met 4-0 door treffers van De Ruiter (2x), Lewin en Steenberghe. Kort na de laatste treffer werd het zicht zo slecht, dat de scheidsrechters Havelange uit België en Löwenstein uit Duitsland besloten een eind aan het duel te maken. Van 't Hek kon niet beschikken over de geblesseerde speelsters Vinke, Scheepstra en Kooien. Snookerij blijft winnen leiden» In de Superleague gaat het Snookerij 1 voor de wind. Het team dat twee keer uitkwam afgelopen week, wist beide potten in 7-2 winst om te zetten. Eerste slachtoffer was Vlaardingen ter wijl stadgenoot Snookerij 0 ook met dezelfde cijfers lik op stuk kreeg. Grootste man van beide duels was Steven Toal. Hij pakte in totaal zes frames. Gevreesd moet worden voor het derde team uit Leiden. Snookerij 2 kreeg het Haagse Cue Masters op bezoek. Met een 6-3 néderlaag moet het Leidse team nog hard knokken voor lijfsbehoud. Stand: 1. Delflandplein 13-75,2. Snookercafë 1 12-71, 3. Cue- masters 13-71, 4. de Loods 1 13-66, 5. Snookerij 1 14-62, 6. Snookerij 0 14-58, 7. S.C. Nieuwegein 1 13-55,8. Snookerij 2 14- 49,9. Capelle 1 13-44,10. Snookercafe 2 13-43. Brandstof volgens Elf legaal parus De brandstof die afgelopen zondag werd gebruikt bij de eerste race om de wereldtitel formule I 1995 om de Grote Prijs van Brazilië, was volgens de leverancier, de Franse maatschappij Elf, volkomen volgens de regels. Na de wedstrijd werden de Duitse winnaar en titelverdediger Michael Schumacher en de Schot David Coulthard (tweede) gediskwalificeerd omdat de benzine van een verkeerde samenstelling zou zijn. De Oosten rijkse coureur Gerard Berger, als derde over de finish gekomen, kreeg de overwinning in de schoot geworpen. De teams van de gediskwalificeerde rijders, Benetton en Willi ams, hebben protest tegen de beslissing ingediend. Olympisch team scoort weinig tilburg anp DUIVENTIL Jeroen Smakman (links) van FC Lisse probeert een omgevallen SVOW'er te ontwijken. Lisse won het LD-Cupduel met 9-1foto henkbouwman Bestuur blij met vertrek ambitieuze Mark van Weegen, spelers niet SVOW is niet zo vaak in het nieuws. De pleeg speelt sinds sinds jaren anoniem haar partijtjes in de onderbond. Mark van Weegen, de ambitieuze oefenmeester van SVOW, wil daar iets aan veranderen. Zodat in de toe komst geen afslachting (1-9) als gisteravond door de za- terdagtak van FC Lisse meer voorkomt. "Voorzitter Cor Steenwijk wil niet van de spijs eten die Van Weegen hem heeft voorgezet. Vandaar dat Van Weegen aan het einde het seizoen met een katterig gevoel uit Oude Wetering vertrekt. oude wetering mark bakker medewerker De nederlaag in de achtste fina le van de LD-cup was door Van Weegen ingecalculeerd. ,,Het klasseverschil was overduide lijk." Toch had de 26-jarige oe fenmeester met een tevreden blik naar zijn formatie gekeken. Zeker in de eerste helft wist SVOW de zaterdagtopper uit Lisse met een torenhoge inzet goed partij te bieden. De thuis club showde op de wit bedekte grasmat zelfs een handvol aar dige momenten. De mooiste ac tie vond in de vijftiende minuut plaats. Marco van Tol tikte op de rand van het strafschopge bied de bal slim naar Wilco Klomp, de instormende rechter middenvelder, die de bal on middellijk over de weifelende Paul Veenboer stifte. Het doelpunt van Klomp maakte de openingsgoal van Dennis Iliohan onschadelijk. De gasten uit Lisse raakten echter niet van slag door de strijdlust van de afdelingsploeg. Al voor rust zette opnieuw Iliohan, Jeroen Smakman en Peter Wub- ben (met een schitterende lob) SVOW op een onoverbrugbare achterstand: 1-4. De monsternederlaag deed hem dus geen pijn. Toch stond Van Weegen na afloop van de beker botsing met het gezicht van een oorwurm in de kantine. De trai ner van SVOW slijt tegen zijn zin zijn laatste dagen van 't driejarige dienstverband op het sportpark van SVOW. Alfred van der Plas uit Katwijk wordt de nieuwe trainer in Oude Wete ring. Dat is vreemd, want ook de spelersgroep van SVOW wil graag met Van Weegen door. Op het eerste gezicht geen vuil tje aan de lucht dus. Makkie Toch wel. Voorzitter Steenwijk verwijt de trainer dat-ie op de stoel van het bestuur is gaan zit ten. Trainer Van Weegen is zich van geen kwaad bewust. „Vroe ger was SVOW voor iedere te genstander een makkie. Dat is de laatste seizoenen veranderd. 'Vorig jaar hebben we zelfs aan de nacompetitie deelgenomen. De huidige spelersgroep wil presteren, dat was in het verle den niet het geval." Van Wee gen wil garen spinnen bij de da dendrang van zijn selectie. De oefenmeester vindt dat de ver eniging met een duidelijke visie moet komen. „SVOW moet door de club heen een duidelij ke lijn plaatsen." De doelstelling van Van Wee gen is duidelijk: SVOW moet meer prestatiegericht gaan wer ken. Het heeft tot fikse ruzie met de voorzitter geleid. Die wil niet dat de 'prestaties ten koste van de gezelligheid gaan'. Lo gisch, maar verschuilt Steenwijk zich niet erg makkelijk achter het woord gezelligheid „D'r zijn inderdaad een aantal din gen voorgevallen, als trainer heeft Van Weegen de fatsoens normen meerdere malen over treden." Wat praeses Steenwijk daar precies meebedoelt wil hij niet verduidelijken. „Ik wil de vuile was niet buiten hangen, maar op dit moment zijn we absoluut niet rouwig om het vertrek van Van Weegen." Zonneklaar is het feit dat Steenwijk, als oud-scheidsrech ter, zich opwindt over iedere kaart voor SVOW. „Het hoge aantal rode en gele kaarten irri teert me mateloos. Ik vind ook dat Van Weegen veel te aanval lend speelt. Voor mij is dat de reden van het verlies tegen Lugdunum, verleden week za terdag. Als we hadden gewon nen, hadden we waarschijnlijk de derde periode gepakt." Wie wil er in Oude Wetering nou ei genlijk op wiens stoel zitten Mark Wotte had aan de voor avond van het duel zorgen van een ander kaliber. De ex-prof diende zijn elftal in de sneeuw te motiveren. Vandaar dat Wot te zijn formatie twee opdrach ten meegaf. Het doel van Paul Veenboer moest schoon blijven en aan de andere kant moesten er minimaal tien invliegen. On danks de 1-9 eindstand was de oefenmeester tevreden. „We zijn zinvol bezig geweest." Voor de pauze scoorde FC Lisse, met slechts een handjevol basisspelers, vier keer. Na de hervatting ging de geel-blauwe formatie gestaag door. Wubben scoorde tegen invaller-doelman Barry Kerkvliet al snel 1-5. Smakman, Barry Opdam (twee treffers) en Jan van de Salm brachten de teller uiteindelijk op negen. Mark van Weegen kon van de uitschakeling niet warm of koud van worden. De trainer, die naar de jeugd van ROAC ver trekt, wilde zo graag met SVOW in het komende seizoen gaan oogsten. „Voorheen hadden de spelers 't in de kantine alleen over de zaterdagavond. Nu pra ten ze de wedstrijd na." SVOW-FC Lisse 1-9 (1-4). 10. Iliohan 0-1, 15. Klomp 1-1, 19. Iliohan 1-2, 28. Wubben 1-3, 34. Smakman 1-4, 49. Wubben 1-5, 57. Smakman 1-6, 72. Obdam 1-7, 78. Obdam 1-8, 86. Van de Salm 1-9. Scheidsrechter: Versluis. Toeschouwers: 50. SVOW: Peter Klomp (Kerkvliet), Sna- terse, Verhaar, Schilders, Turk. Wilco Klomp, Servino, Van der Meer, Van Tol, Van Zuylen. Van der Weegen. FC Lisse: Veenboer, Langeveld (Schra- ma), Broekhuizen, Vermeulen, Wajer, Van de Salm, Wubben, Opdam, Bar- ten, Iliohan (Eveleens), Smakman. wassenaar «anp Het Nederlands olympisch team heeft gisteren in het stadion van Willem II verzuimd Malta met grote cijfers te verslaan. Oranje reik te in de kwalificatiewedstrijd in groep 5 niet verder dan 4-0. Een monsterscore was op zijn plaats geweest. Het concept was goed, de uitvoering matig. In de 19de minuut kopte Makaay bij de eerste paal raak uit een corner van Giovanni van Bronckhorst. Ondanks het geklungel van de Maltezer doelman Etienne Mercieca moesten de 5000 toeschouwers op de tribune lang wachten op de tweede treffer. Michael Reiziger, al eens A-in- ternational, bediende in de 39e minuut met een slimme pass de vrijstaande Van Bronckhorst. Die schoot droog in. Makaay vond in de 78e en 83e minuut gaatjes in het bastion en maakte zijn tweede en derde treffer. Het bestuur van de Wassenaarse renbaan Duindigt heeft met spijt in het hart het be sluit moeten nemen de eerste donderdagse draf- en renmeeting van de nieuwe jaar gang te annuleren. „Wij zijn niet gerust op de huidige ontwikkelingen", zei directeur Rob Milders dinsdag met gevoel voor un derstatement. Duindigt heeft dit jaar voor het eerst twaalf programma's op donderdag in plaats van de gebruikelijke woensdag. Dit in ver band met de plannen om het nieuwe wed spel Derby 8 in te voeren. Begin dit jaar ho noreerde de rechtbank in Den Haag de eis van de Stichting Nationale Sporttotalisator om Derby 8 te verbieden waardoor ook de televisie-uitzendingen van RTL niet door gingen. Donderdag dient de zaak in hoger beroep. Milders: „We willen ons in eerste instan tie loyaal opstellen. Daarom trek ik nog niet aan de bel bij de Stichting Draf en Ren sport. We willen eerst het hoger beroep af wachten. Als Derby 8 echter verboden blijft, met alle gevolgen vandien, zijn wij de eerste die opheldering willen over de naaste toe komst." Uit de voorinschrijving bleek dat Duin digt donderdag met de grootste moeite ze ven koersjes met minimale bezetting op de been had kunnen brengen. „Dat was te weinig om de meeting door te laten gaan", aldus Milders. „De lage inschrijving had niets te maken met de heersende Lieke Erades: met Oranje n leiden tim brouwer de koning Lieke Erades krijgt eindelijk de kans om zich met andere vrou wen te meten. Op het Europese kampioenschap ijshockey voor B-landen in Odense ontmoet de 17-jarige Leidse op het ijs uit sluitend seksegenoten. Heel an ders dan thuis in Holland, waar zij haar sport in competitiever band altijd temidden van jon gens bedrijft. Toch wil de leerlinge van het Stedelijk Gymnasium geen on derscheid maken. „Ik streef naar het hoogste", zegt Erades. „In de competitie moet ik met mijn 1 meter 60 opboksen tegen fysiek veel sterkere jongens. Maar ook bij het EK in Dene marken verwacht ik geduchte tegenstand. Om te 'beginnen van de Deense vrouwenploeg, die is gedegradeerd uit de A- poule. Daarnaast ben ik be nieuwd naar de kracht van de ploegen uit Tsjechië, Slowakije en Rusland." Maar het meest nieuwsgierig is Erades, die al bijna vier jaar bij de selectie zit, naar de kracht van haar eigen team. „Wij zijn de laatste jaren aanzienlijk ster ker geworden. Op het EK, mijn eerste grote internationale toer nooi, moet blijken wat dat waard is. Ik denk de hele week nergens anders aan." Wie de sportieve loopbaan van de jonge Leidse kent, zal zich niet verbazen over haar geestdrift. „Ik speel al ijshockey vanaf mijn vierde. Twee broers gingen mij voor en de eerste woorden die ik kon uitspreken waren 'ik ook, ik ook'. Toen hebben ze mij maar een kleine stick gegeven, waarmee ik wat rondjes kon rijden in de Leidse ijshal." Van het één kwam het ander. Eerst in Leiden en later in Zoe- termeer bekwaamde Erades zich in de sport van haar broers. Bij gebrek aan meisjes kwam zij steeds terecht in jongensteams. „Voor beide partijen geen enkel probleem, behalve in het begin van de puberteit. Maar die on wennigheid verdween snel. Het enige onderscheid dat ik na drukkelijk merk is het verschil in kracht. Veel jongens zijn een kop groter dan ik. Maar zo lang ik het fysiek kan bolwerken, blijf ik bij de mannen ijshockeyen. Vrouwenteams zijn er nauwe- Manwijven De vrouwelijke ijshockeyers die Nederland rijk is, hoeven wat Erades betreft geen manwijven te zijn, maar moeten wel tegen een stootje kunnen. „Dat geldt ook voor mijzelf. Zelf heb ik eens een nekblessure opgelo pen. Dat neem ik mezelf nog steeds kwalijk. Ik stond met mijn rug naar het spel toe; dat is helemaal fout. Bovendien hield ik niet voldoende afstand van de boarding, waardoor ik zo on gelukkig terecht kon komen." Daardoor betekende een body-check, schering en inslag in ijshockeywedstrijden, het vervroegde einde van het sei zoen. Hoewel zij nog wilde doorspelen, werd zij per ambu lance afgevoerd. De sportieve ambities van Erades leden ech ter geenszins onder het 'bedrijfsongeval'. Zo gauw haar nek het toeliet, stortte de veel zijdige sportvrouw zich op de voorbereiding op het nieuwe seizoen. „Ik heb het voordeel dat ik op diverse plaatsen inzet baar ben. In de competitie speel Wilt U iets melden? Bel 071- 356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. Faxen mag ook: 071-321921 De nog jonge wiel renners Gerben van der Reep (Hillegom) en Vincent van der Kooij (Lei den) waren in de klassieke Bör- keromloop vertegenwoordigd in een sterke kopgroep van 14 ren ners. In de eindspring was de Noordhollander De Waard net iets sneller dan Gerben van der Reep. Vincent van der Kooij werd vijfde. Robert Karremans (Alphen) werd vierde in de Ron de van Huijbergen. In de ama- teuruitgave van de E3 Prijs in Harelbeke behaalde Aart Vier houten een vijfde plaats. In Dwars door België werd Vier houten veertiende Niet Etien ne maar Pascal Vergeer werd zondag tweede in de Ronde van Midden-Brabant. Liefst 32 ren ners van wielerclub Swift/Casba betrekken het komende week eind in Valkenburg (Limburg) een trainingskamp. De groep staat onder leiding van de Lei- derdorpse wielertrainer Hans Schoelink Even iets rechtzet ten wat vorige week verkeerd stond in Suizebollen: niet Harry Steiner, maar Henk Landwaard is weggestuurd bij LFC zater dag. Jan van der Marei (Ter Aar) en Rick van Trigt (Nieuw koop) zijn de regionale deelne mers bij het Open Nederlands kampioenschap düathlon in Venray op 2 april De inschrij ving van de triathlon van Noordwijkerhout op zondag 2 juli is gestart. Kandidaat-deel nemers kunnen zich met in gang van 1 april aanmelden bij het wedstrijdsecretariaat: Ca rina Post, Mgr. Westerwoudt- laan 2, 2211RX Noordwijker hout 02523-75814 (tussen 17.30 en 18.30 uur) De voetbalclub SMS (Nieuw Vennep.) is weer te rug in de vierde klasse van de KNVB Kees van Tongeren (3x) en Hans van As scoorden voor zaalvoetbalclub Snoekie tegen Den Hommel (9-3). Door dit re sultaat is er nog uitzicht op de play offs In navolging van Oostende (België) komt er op zondag 16 juli ook in Noordwijk een Liptonice Run. De 10 km loop start en eindigt op de Ko ningin Wilhelmina Boulevard De COVS -groep Leiden heeft in Rotterdam de districtstitel- voor voetbalspelregels gewor Het Leidse team bestont Colin Prooi, Andreas van Burgh en Peter Kadiks. 1 jaar behaalde Leiden, onde ding van Piet van der Geer al de titel Leidenaar Mark ker is met zijn partner Brulleman in Utrecht tw geworden bij het NK bridg 25 jaar Snooker Palace ir den opent haar poorten o; terdagavond voor lrefhel die willen driebanden, ban ten en libre. Voor informati Rob Scholtes (071-61229 RSG Wilskracht heeft er vi< giokampioenen bij. Het gat Samanthe van Zijll, Tessa K Saskia Hermsen en Judith Het is nog steeds niet be waar op 5 juni de districts pioenschappen wielre wordt gehouden. De laatst lectie gaat tussen Lisse, Al en Leiden. Voor het kamp schap tijdrijden is een pari nabij Woubrugge kandid; Voetbalclub UVS bestaat april 81 jaar. Op vrijdaga 31 maart wordt in de Kikke der traditioneel Oedejaarsa gevierd. Leden en belanj lenden zijn welkom van af uur De Leidse voetbalj onder 13 jaar speelt op w< dag 5 april bij ARC in Al aan den Rijn tegen de afd Rotterdam Zaterdag 1 ap in Monnickendam het windsurfen. Olaf van Tol senheim) is favoriet. Bij ee: tionale wedstrijd in Ter werd plaatselijk favoriet F; Otto tweede Op 15 juli bc hockeyclub Roomburg 60 De club zoekt oud-leden en Zuidwijk) voor een re Aanmelden bij Cock de V (071-410629) Op zaterc april houdt de Leidse roei niging Die Leythe een Opei voor jeugd van 9 tot en m jaar. Belangstellenden zijn kom vanaf 12.00 uur bi clubgebouw aan de Mot 148 in Leiden Robin J (Leiden) is geselecteerd voc Nederlandse B-juniorenho team Han Kulker losl startschot van de Zilveren lenloop die op 1 april om uur start gaat in Rijpwetei Caroline Slingerland (Le heeft zich geplaatst voor i nale van het NK schaken torclub Pegasus opent vi 31 maart om 18.30 uur nieuw clubgebouw aan Voorschoterweg (jeugddo: Zondag 2 april in zwemb Wedde in Voorschoten wet den voor C-klassers SCOREBORD Toto 12 Eerste prijs- geen winnaar; tweede prijs: 2 winnaars, bruto 4.413,10; derde prijs: 21 winnaars, bruto 1.050,70. Lucky Ten. Dinsdag 28 maart 1995 3-4-15-18-26-27-34-36-39-40 - 46 - 47 - 48 - 49 - 56 - 60 - 63 - 72 - 75 -80 (onder voorbehoud). ZATERDAG AMATEURVOETBAL WEST II EERSTE KLASSE A Quick Boys - Marken 2-1 (0-0). 65. Rbn 1- 0. 68. Steenvoorden 2-0, 90. Christiaan Teerhuis. Scheidsrechter. Kemkers. Geel: Jaap Cornells Teerhuis, Arnold Teerhuis (Marken). Toeschouwers: 900 PRIJSVRAGEN Moskou: Rusland - Schotland 1-2(1-1) 23 0. 37 Miller 1-1, 80 Freedman 1-2 Toesd 2 464 MANNEN EREDIVISIE PLAYOFF'S halve finales Den Helder - Cel/Donar 90 - 70. Goba -1 m. Draverijen. 2000 m: 1. I KO paardeziekte. Uitsluitend met een algeme ne geringe interesse. Eén en ander houdt ook verband met de scheve verhoudingen bij het gehanteerde prijzengeld. Er is een veel te groot niveauverschil tussen de wed strijden op zondag en doordeweeks. Wat dat betreft is Duindigt zondag een topclub uit de eredivisie en donderdag niet meer dan een vierde klasser bij de amateurs. Dat werkt absoluut niet. De pikeurs uit het noorden van het land gaan bij zo weinig prijzengeld niet die hele reis maken naar Duindigt." Komende zondag 2 april gaat het pro gramma van Duindigt wel normaal door. Vooral de koers om het Super Trio staat dan in het middelpunt van de belangstelling. 19 16 19 11 19 11 I 26. 1 - 25 ik in de verdediging, maar in het Nederlands team ben ik een linker aanvaller. Vroeger heb ik zelfs nog gekeept." Spannend Dat laatste ambieert de num mer 7 van Oranje niet meer, maar een leven zonder ijshoc keystick kan zij zich niet meer voorstellen. Zelfs op school praat zij bijna nergens anders over. „Ik heb laatst nog eens drie vriendinnen meegenomen naar een wedstrijd. Ze boften, want het was hartstikke span nend." Ook als zij van school af is, peinst Erades er niet over haar hobby eraan te geven. „Bij de Nederlandse selectie lopen heel wat vrouwen van rond de 25 jaar. Zij blijken hun sport goed te kunnen combineren met een baan. Als het hun lukt, moet het mij ook lukken. Bovendien is er sprake van dat ijshockey voor vrouwen demonstratiesport wordt op de Olympische Spelen van 1998 in Japan. Als dat ervan komt, lijkt me het een prachtig doel om daar met het Neder lands team aanwezig te zijn." 5 20 39 - 6 6 20 28 - 31 1 9 19 32 - 35 3 8 19 26-34 8 6 18 41-41 7 8 15 25 - 32 7 8 15 22 - 36 5 10 13 26 - 37 5 10 13 29 - 41 5 10 13 26 - 44 4 11 12 26-49 AFDELING LEIDEN. ZATERDAG EERSTE KLASSE Lugdunum-SVLV 5-3, Abbenes- Kagia 2-5 LD-CUP: SVOW-FC Lisse 1-9. EK-Kwalificatie onder 21 jaar Groep 1 Boekarest: Roemenië - Polen 1-2 (1-0) 44 Nicules- cu 1-0, 52 Rzasa 1-1, 68 Moskalewikz 1-2. Toe schouwers 6 000 Ashdod: Israël - Frankrijk 1-1 (1-0) 6 Holtsman 1-0 (strafschop). 80, Histilloles 1-1 Toeschouwers 1600 Presov: Slowakije - Azerbeidzjan 3-0 (1-0) 29 Rus- nak 1-0, 62. Rusnak 2-0, 89 Slovak 3-0 Toeschou wers 2 820 Groep 3 Istanboel: Turkije-Zweden 0-0 Boedapest: Hongarije - Zwitserland 1-0 (0-0) 76. Egressy 1-0. Toeschouwers- 2 000 Eerste 2 41,3 - 1.20,7, 2. Iron Maiden, 3. Impish to. winnend 7,40 plaats 2,90 5,80 koppel 675,80 Tweede koers, 2000 m 1 Jocorello Sta 2 40.5- 1 20.3. 2 Caroline Karsk 3 Indirr do. Niet gestart Iris Bayka. Ibrahim Canr winnend 3.30 plaats 1,80 3,50 koppel 55,00 dubbel winnend 98.80 Derde koers, 2000 m 1 Joepie H (Heyman 1 20,5, 2 Judith Boszorg, 3 Jozina van Ra to: winnend 2,50 plaats 1,20 1,30 koppel 31,70. Vierde koers, 2000 m: 1. Guts (Hennink) 1 19,3. 2 Invation Nora, 3 Izmir Buitenz winnend 5,60 plaats 2,70 2,50 2,20 kopj trio 243,70. Vijfde koers, 2000 m: 1 Lelva Teb (De Bri - 1.18,4, 2 Gideon Uithuizen, 3 Liz H; winnend 4,40 plaats 1,80 3,60, koppel 308,00 Zesde koers, 1609 m: 1 Ha die Ghandyl Blonk) 2.07,1 - 1 19,0, 2 Henry Maid, 3.1 Way. Toto: winnend 18,00 plaats 3,90 6,3 50,30 trio 1329,00. Zevende koers, 2000 m. 1 Haroun (Grift) 1,17,0,2. First Dream. 3. Domingo Pitt Nij Gais Montana Toto winnend 1,50 plaat; 1 1,60 koppel 15,80 trio 126,60 Achtste koers. 2000 m: 1. Monorail (Gr 1 17,7, 2. Gabido W, 3 Hippanon t Gentle Boy Toto winnend 1,80 plaats 2,10 koppel 6,20 trio 24,40 Negende koers, 2000 m 1 Flightstar W ven) 2.36,0 -1 18,0, 2 Joker Brodde, 3 to. winnend 2,50 plaats 3,20 22,10 kop, trio 322,80 Tiende koers, 2440 m. 1 Inie Mini (Lomai 1.20.6.2 Info d'Honte, 3 Harly Barrage, nend 4.90 plaats 1,80 1.80 koppel 9,20 tr 153 630,00 1,3 m :n gulden Groep 4 Tilburg: Nederland - Malta 4-0 (2-0) 19 Makaay 1- 0.39. Van Bronckhorst 2-0, 78 Makaay 3-0,83. Ma kaay 4-0. Toeschouwers: 5 103 Ostrava: Tsjechië - Wit-Rusland 2-0 (1-0) 3 Lok.venc 1-0,78. Novotny 2-0. Toeschouwers: 3 103 Groep 6 Wals-Grünau: Oostenrijk Letland 0-0 Toeschou wers 1.000. Groep 7 Tbilisi: Georgie - Duitsland 0-2 (0-1) 25 Zickler0-1. 88. Zickler 0-2 Toeschouwers 20 000 Plovdiv: Bulgarije - Wales 3-1 (2-1) 1 Ivanov 1-0 (strafschop), 9 Savage 1-1, 25 Pramatarov 2-1, 90 Eerste ronde: Schwarz (Oos) - Appeimans (f 2 2-6 6-3, Neiland (Let) - Carlsson (Zwel Helgeson VSt) N idefter (ZAf6-2 6-1Ghf - Graham (VSt) 6-2 2-6 6 3 Tweede ronde Magdalena Maleeva (Bul/51 lan (Ausl 6-3 1-6 6-4, Farina (Ita) - McNeil' 36-1, Pitkowski (Fra) - Lee (VSt) 6-4 6-2 wielr{ min 4 57.40, 2 Colagé (Ita), 31 indklassement 1 Colagé 14. i 3. Cassani (Ita) 0 05, 4 Rebj MTiES.— 182 km m 4.25.41, 2 Sorensen (Den) C >v 3-1. Toe s 25 000. SPORT OP TV WOENSDAG 15.30-16.55 Did 2: Sport Extra, voetbal, rechtstreeks verslag van de kwalificatiewed strijd voor de WK tussen Georgië en Duitsland. 16 30-17.30 EURO: Paardesport: Wereldbe kervoor springruiters. 17.30-18.30 EURO Worstelen 18.00-19.00 Super. NCAA Basketball 18.00-19.00 Super College Basketball 18 30-19 30 EURO. Autosport: formule 1. Grand Prix-magazine. 18.39-18.47 Ned 2. Sportjournaal. 18.45-19.10 RTLSport. 19.30-19 58 BRT 1. Sport. 19.30-20.00 BRT 1-Sport. 19.30-20.00 EURO: Eurosportnieuws 19 30-20.30 Super. Sport: golf, PGA Euro pean Tour - Open De Baleares. 19.30-22.20 RTL 5: EK-kwalificat.evoetbal: Nederland-Malta, vanuit Rotterdam 19 45-20,00 BBC 2. Natural born footballers serie portretten van bekende voetballers Van daag: Kenny Dalglish. 20.00-22.00 EURO: Prime time boks 20.15-21.00 Did 3:Querpass: magazL 20.25-22.45 RAI UNO: Voetbal, rectr erslagvan de EK-k 20 30-21.30 BRT 2 Sport extra: Hu** in gesprek met Rik de Saedeleer 1 20 30-20 40 RAI UNO: Sport K 22 00-23.00 EURO: Motoren auto-< j sportmagazine. 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal, 5 22.20-22.30 BRT 2: Sport extra: wie| samenvatting van de Driedaagse van t 23 00-01.00 EURO. Voetbal EK Kw( wedstrijden. F 23.20-01 00 BBC 1 Sportsnight: vota geland-Uruguay vanuit Wembley, en kwalificatiewedstrijden Rusland-SchT. Bulgarije-Wales).

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 20