Appartementen aan Geversstraat Werk als graficus 'n soort wedstrijd' Leiden Regio =tiet Dekkers mengt ich in strijd egen eendenbakker Bouwverkeer Leyhof mag onder hoogspanningsleiding door ipnieuw eerste paal 4 de wijk Morsebel Sportzaal Rijnlands mag worden verhuurd luto gestolen heterwoude» Een witte personenauto van het merk Volkswagen i in de nacht van maandag op dinsdag gestolen aan de Com- jandeurshof inZoeterwoude-Dorp. De eigenaar van de auto Jped gisteren aangifte bij de politie, t laten jas achter ^oorschoten Bij een inbraak in een woning aan de Prinses Ire- v|elaan in Voorschoten werden gisternacht ondermeer een vi- ngorecorder, tassen, sportschoenen en een jas weggehaald. De aaders boorden een gaatje in een raam aan de achterkant van ttei huis en duwden vervolgens het slot om. De jas werd later in tuin teruggevonden. Bejaardenwoningen in 'Gat van Kamsteeg' Jiderdorper vraagt hulp activiste Het 'Gat van Kamsteeg' aan de Geversstraat in Oegst- geest kan eindelijk worden gevuld met een plan voor ap partementen dat voldoende steun heeft. Het apparte mentencomplex, dat ontworpen is door het Leidse archi tectenbureau B D, is in overleg met gemeente en be woners tot stand gekomen. Als de inspraakprocedure, die binnenkort begint, vlot verloopt kan het complex er herfst volgend jaar staan. {slaan-bewoner P. den Hol ler zet de strijd tegen de ac- van Kai Far East Food in Leiderdorp voort. i milieuvergunning van de ^Henbakker is weliswaar nie- /erklaard, maar daarmee is Hcous voor Den Hollander af. Volgens hem past het -fijf helemaal niet in het be- tmingsplan voor het gebied. Riet Dekkers van de ting Leefbaar Leiderdorp om hem te helpen ^verdere procedures. ten Hollander is pas tevreden tai verhuist naar een indu- Daar hoort het be- volgens hem thuis. ,,Als de nu tegen mij zegt: Kai oujiist binnen zoveel maan den ik krijg het zwart op wit, logliou ik op met bezwaar ma- Uch!' Het gaat hem er niet om ,ecSedrijf 'weg te pesten', stelt (Maar je kan toch proberen jcht te halen?" Want den mder vindt dat Kai op een nde manier aan de Doe- 1 is terechtgekomen. „Ik pestijds nergens iets gele zen over een bouwvergunning." Ook steekt het hem dat de ge meente nooit zou hebben gere ageerd op brieven met verzoe ken om het pand niet meer aan een bedrijf te geven. „Voordat Kai kwam had je Roa-techniek. Wij wisten dat dit bedrijf weg zou gaan. We hebben toen handtekeningen verzameld te gen de vestiging van een nieuw bedrijf in het pand." Gelijk Door met Riet Dekkers in zee te gaan hoopt Den Hollander zijn gelijk te hellen. ,,Ik ben het niet met alles van haar eens. Maar ze krijgt dingen voor elkaar en dingen boven water. Ik denk dat elke gemeente een Riet Dekkers zou moeten hebben." Dekkers roept al langere tijd dat de eendenbakker niet in het bestemmingsplan past. Zij heeft dit verder voor Den Hollander uitgezocht en wil nog deze week met haar bevindingen naar de gemeente stappen. Volgens Dekkers mogen in het deel van de Doeslaan waar Kai zit, alleen ambachtelijke bedrijven en klei ne industrie zich vestigen. On der die noemer zou de eenden bakker niet vallen. oegstgeest monica wesseling Opdrachtgever en projectont wikkelaar is de Utrechtse bouw maatschappij Niron. Een van de ingenieurs van dat bedrijf woont in Oegstgeest en ergert zich groen en geel aan het braakliggende terrein en de twee naastgelegen, dichtgetim merde panden. Het is de bedoeling dat er op de plek van de voormalige gara ge van Kamsteeg èn de grond van de twee slooppanden een appartementencomplex be staande uit 22 seniorenwonin gen komt te staan. Architect A. van Hille van B D: „Het gebouw dat we hebben getekend is duidelijke geïnspi reerd op het pand van de con structiewerkplaats dat tien jaar geleden op die plek stond. Me de op uitdrukkelijk verzoek van de bewoners, is het een klassiek ogend pand geworden met mooie rode baksteen en een dakpannen schuine dak." De bewoners van zowel de Geversstraat als de Willem de Zwijgerlaan waren bang voor een te pompeus pand. ,.F.n dus hebben we een complex ge maakt dat lijkt te bestaan uit twee afzonderlijke gebouwen. De centrale entree, die de twee gebouwen verbindt, ligt iets naar achteren. Het complex lijkt daardoor minder groot." Massaal Het complex bestaat uit een voor- en een achtergebouw, die los van elkaar staan. In het voorgebouw, grenzend aan de Geversstraat, zijn 17 apparte menten ondergebracht, het achtergebouw (met zicht op Leiden) bevat er vijf. Het hele pand is onderkelderd, waardoor een parkeergarage voor 27 au to's ontstaat. Ook ondergronds is de fietsenstalling. Een tekening van het appartementencomplex zoals dat door architecten Goedkoop zijn de woningen niet. De prijzen beginnen bij zo'n half miljoen gulden. De projectontwikkelaar mikt op 55- plussers die, nadat de kinderen het huis zijn uitgegaan, in een groot huis zijn achtergebleven en langzamerhand wel eens wat makkelijker willen gaan wonen. „Er hebben zich al 12 gegadig den gemeld, dus belangstelling is er wel", zegt Van Hille. De architect verwacht geen stroom aan bezwaarschriften als het plan eenmaal ter inzage wordt gelegd., „De gemeente heeft voortdurend met de be woners overlegd. Hun wensen hebben tot aanpassingen ge leid. Zo is na een hoorzitting verleden week het pand nog eens 60 centimeter lager ge maakt en 50 centimeter smaller. Dit om de bewoners van de Wil lem de Zwijgerlaan voldoende zon te gunnen." TEKENING PR De 3-kamer-appartementen zelf zijn berekend op mensen die uit een oud en dus hoog huis komen. De kamers zijn wat hoger zodat de staande klok een plek kan krijgen. Bovendien is bij de breedte van de doorgan gen rekening gehouden met rol stoelen en is het pand voorzien van een lift. Door videocamera's bij de entree en een met een hek afgesloten parkeerterrein wordt de zaak beveiligd. Leiderdorp buigt zich weer over vergunning houtvezelbedrijf leiderdorp judy nihof De gemeente Leiderdorp moet zich opnieuw buigen over de milieuvergunning van hout vezelbedrijf Van der Zwan aan de Achthovenerweg in Leider dorp. De vergunning voldoet volgens de Raad van State op zoveel punten niet, dat deze nietig is verklaard. C. Bos, die naast het bedrijf woont, protesteerde bij de Raad van State omdat de voorschrif ten die waren bedoeld om ge luidsoverlast te beperken 'ontoereikend en onduidelijk' zouden zijn. Bos zou met name last hebben van het geluid van radio's. Ook rijden er volgens hem meer vrachtwagens af en aan dan is toegestaan. De Raad van State vindt dat de gemeente zorgvuldiger had moeten zijn bij het opstellen van de vergunning. Zo heeft de gemeente verzuimd om akoes tisch onderzoek te doen. Die metingen waren volgens de raad nodig omdat de woning van Bos op 'slechts vijftien me ter' van de oprit van het bedrijf ligt. Ook wijst de Raad van State erop dat het bedrijf een vergun ning heeft gekregen om uit te breiden, 'hetgeen kan leiden tot een toename van de bedrijvig heid en daarmee van de ge luidsoverlast'. Energiebedrijf weerspreekt Leiderdorpse wethouder Lehmann —geest loman leefmans jijn drukke dagen voor de :geestse wethouders, tlat de nieuwe wijk Morse- verschillende architec ts ontworpen en door diver- nnemers wordt gebouwd, sn er ook regelmatig eerste worden geslagen. Nadat jur;)g geen twee weken gele- tl het sein voor de aanleg ^en nieuw geluidsscherm 4 het morgen om 15.00 uur 5uw de beurt aan wethou- R. van Eisen (Progressief 4geest/ruimtolijke orde- 4 Ditkeer gaat hij de eerste sle grond in drukken voor Voningen van projectont- 4laar Kuiper Vastgoed BV. Het gaat om 32 vrije sector woningen, 2 dure, vrijstaande koopwonigen en 19 huizen die in de prijsklasse tussen de 1,5 en 2,25 ton kosten. De wonin gen komen te liggen in het mid den van de nieuwe wijk Morse bel en zijn aan het einde van dit jaar of begin 1996 klaar. Belangstellende voor het slaan van de eerste paal moeten verzamelen bij het informatie centrum De Morsebel nabij de hoek van de Haaswijklaan en de Rietveldlaan. Over enkele we ken worden in het zogeheten Mien Ruyspark, dat eveneens in het centrum van de nieuw bouwwijk komt te liggen, de eerste groenvoorzieningen aan- leiderdorp judy nihof Het bouwverkeer voor de Lei derdorpse nieuwbouwwijk Leyhof kan best onder een hoogspanningsleiding door. Dat zegt woordvoerder M. Lehmann van het Energiebedrijf Zuid- Holland (EZH). Wethouder P. Bouman (verkeer/PvdA) daar entegen beweerde onlangs in een commissievergadering dat het EZH dit verbiedt vanwege de aanwezige hoogspannings kabels. „Die vormen volgens het energiebedrijf een te groot ge vaar", aldus de wethouder. Dit betekent volgens hem dan ook dat het bouwverkeer over de al zo door sluipverkeer geplaagde Buitenhoflaan moet. Een groot aantal bewoners is hier fel op tegen. Volgens de woordvoerder van het EZH is er echter helemaal geen sprake van een verbod. „De rijksweg loopt ook onder een hoogspanningsleiding door. We hebben de gemeente alleen gewezen op bepaalde infra structurele voor- en nadelen. Ook is er gewezen op de geva ren met hoogwerkers", aldus Lehmann. Een woordvoerster van de ge meente geeft toe dat de kwestie 'genuanceerder' ligt dan aan vankelijk werd gedacht. „Het is inderdaad niet verboden, maar er is wel een groot aantal voor waarden aan verbonden. Er Vrachtwagens mogen straks gewoon onder de hoogspanningskabels door rijden om bouwmaterialen af te leveren in de nieuwbouwwijk Leyhof. FOTO LOEK ZUYDERDUIN gaan procedures aan vooraf die gint al in juli." Volgens de ge- S6, zou niet geschikt zijn voor lossingen", aldus de woordvoer- zoveel tijd in beslag nemen dat meente is er bovendien nog een zwaar bouwverkeer omdat er ster. het de vraag is of het zinvol is probleem. De beoogde weg, die bomen in de weg staan. „Maar Een ander verhaal is het on- om die te starten. De bouw be- loopt vanaf de provinciale weg er wordt hard gezocht naar op- derzoek naar mogelijke onder grondse aanleg of omleiding van de hoogspanningsleiding. De gemeente Leiderdorp is groot voorstander van zo'n on derzoek door het EZH. Vooral wethouder A. van Dijk (ruimtelijke ordening/BBL) wil de wijk graag van de masten verlossen om bouwgrond uil te sparen. Regel bij bovengrondse leidingen is namelijk dat er vele meters aan weerszijden van de leiding geen woningen ge bouwd mogen worden. Komt de leiding onder grond, dan geldt een veel kleinere marge. Het EZH heeft de gemeente echter geadviseerd om nog even te wachten. „Het is niet zo zin vol om heel veel lijd en energie te steken in een onderzoek als de precieze bouwplannen voor dat deel van Leyhof nog niet be kend zijn", zegt woordvoerder Lehmann. Het EZH is volgens hem wel bereid om mee te den ken over een oplossing voor de hoogspanningsleiding. „Al is het niet in ons belang. We zitten er niet op te wachten." Er komt bij een onderzoek volgens Leh man veel kijken. „Het is een be hoorlijke uitzoekerij. Bij een omleiding heb je bijvoorbeeld te maken met een andere ge meente (Alkemade, red.) en met grondeigenaren. De gemeente moet eerst maar duidelijk aan geven wat de bouwplannen zijn. Dan kunnen alle opties uit gezocht worden." ilDEL EN WANDEL Drint aan de Hogewoerd breidt gestaag uit Rubriek voor zakelijk nieuws fax: 071-321921 ftirschuwingen waren niet 2| lucht toen de grafici Wil 2( Sylvia Thelen ruim een lieden hun eigen drukke nen beginnen. „Het was j bussiness, er waren irs die drukten voor pa- ijjs. Mensen om mij heen f waar begin je aan, ben helemaal gek geworden", l of nog. Maar beiden ji het al een jaar volge- t en hun ID-Print aan de nerd breidt gestaag uit. 'oom is uitgekomen. Tot |ar april was ID-Print de ^ikkerij van de Inter Do nation Company, een be- 4 wetenschappelijke lite- ^)p microfiches zet. Vaak 2t dan om boeken die niet h papier voorhanden als bijvoorbeeld de Dode Jen. Slof en Thelen druk- :atalogi en het reclame- lal. Maar ze wilden meer. en hun eigen bedrijf. ^ft zijn werk als graficus s een soort wedstrijd ge- Jet is een vak waar jè pakt wordt. Het leuke r; dat je mooie dingen aken. En je begint met leutet ontwerpt het drukwerk druk je het. En daarbij steeds de juiste weg om gir^epaalde kwaliteit te ko- boven je collega's uit ?n bedrijf was een 34.5Cdie hij al dikwijls uit zijn ad gezet. „GeWoon om- r, 3nkt dat het niet haal- ik het geluk had Wil Slof en Sylvia Thelen in wat sinds een jaar hun drukkerij is. dat ik deze drukkerij, waar ik al vijfjaar chef was, kon overne men. We moeten harder werken en een betere kwaliteit leveren, maar we hebben ook meer lol en voldoening van ons werk, omdat de diversiteit van de op drachten veel groter is gewor den." Om een eigen bedrijf te begin nen, weet Slof nu, moet je wer kelijk alles mee hebben. „Geld, geluk, gezondheid, goed perso neel: als je een schakeltje mist kun je niet meekomen. Of je moet door een paar jaar van ar moede heen," Romeins toetje Archeologisch themapark Ar- cheon gaat op de commerciële toer. Het park leent zijn naam en logo aan een nieuw Romeins toetje dat eind deze maand door UnieKaas onder de naam Almhof op de markt wordt ge bracht. Het toetje is gebaseerd op een orgineel Romeins recept, met hazelnoot, dadels, vijgen en honing. Met het toetje (en met andere produkten van Unie- Kaas, Almhof, BonAmi en Gran- dioso) kunnen consumenten tot eind augustus sparen voor kor ting op de toegangsprijs van Ar- cheon. De bijbehorende spaar kaarten worden verspreid via onder andere de weekbladen Margriet en Libelle. Copyservice The Printer Copyservice aan de Morsstraat 2 in Leiden is voort aan elke zondag open. Van 12.00 tot 16.00 uur kan iedereen er terecht voor het maken van fotokopieën. Garantiefonds De Leidse reisorganisatie Sun- plash Holiday van het Leidse echtpaar Van Groeningen is lid geworden van de Stichting Ga rantiefonds Reisgelden (SGR). Dat betekent dat als de reisor ganisatie niet aan de afspraken kan voldoen de SGR de vooruit betaalde reissom terugbetaalt. Sunplash Holidays organiseert reizen naar het Griekse eiland Lesbos. oegstgeest loman leefmans De sportzaal van het Rijnlands Lyceum mag voortaan worden verhuurd aan particuliere orga nisaties die er rommelmarkten en andere evenementen willen houden. De gemeente Oegst geest heeft dat besloten naar aanleiding van een eerder ge houden antiekmarkt, die vol gens overheid en organisatoren goed is verlopen. In de sportzaal van de school werd begin september een markt bij wijze van proef ge houden. De beurs was een suc ces, de vloer van de zaal leed er niet onder en de gemeente kon geen bezwaren ontdekken om in de toekomst soortgelijke eve nementen te verbieden. Wel moeten er volgens Oegst geest aan bepaalde voorwaar den worden voldaan. Zo wordt de huur gesteld op 187,50 gul den per uur, de vergunning die nodig is omdat de winkelslui- tingstijdenwet wordt overtre den, moet tijdig worden aange vraagd en verder moet er een entree van vijf gulden worden geheven en moet de manifesta tie minimaal drie dagen duren. VRIJE TIJD LEIDEN Muziekuitvoering. De jaarlijkse uitvoering van de Christelijke Mu ziek en Showband Concordia staat op zaterdag 1 april in hel teken van vijftig jaar bevrijding. De uitvoering begint om 20.00 uur in de Stadsgehoorzaal. Kaarten kosten tien gulden en zijn te koop in de zaal van Concordia aan de Langegracht. Informatie: 071-220817. Ligfiets. Overdevest Wielersport houdt op zaterdag 1 en zondag 2 april een ligfietsshow. De show vindt plaats in de kantine van wieler vereniging Swift aan de Willem van der Madeweg. De show duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Bij het clubhuis van Swift is een groot par cours waar allerlei ligfietsen uitgeprobeerd kunnen worden. Zondag 2 april begint er om 12.00 een ligfietswedstrijd die meetelt voor het nationale HPV-klassement. Informatie: 071-146314. WASSENAAR Gabberparty. In het jongerencentrum Twilight Zone in boerderij Ter Weer aan de Deijlerweg wordt op zaterdag 1 april een Gabberparty gehouden. De party duurt van 21.00 tot 3.00 uur. Kaarten kosten tien gulden. LEIDERDORP Voorjaarsmarkt. Openbare bassisschool de Hobbit houdt op zater dag 1 april een voorjaarsmarkt. Ouders en leerlingen hebben zelf van allerlei materialen kunstwerken gemaakt die tentoongesteld en ver kocht worden. Voor kinderen zijn er diverse activiteiten. De markt duurt van 10.00 tot 14.00 uur en wordt gehouden aan het Heelblaad- jespad en aan het Klerkenhof.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15