9 UDWS ontkomt niet aan een fusie 'Mijn handicap? Ik heb nogal last van m'n lies' TUSSENIN! Sport de^isip van Henk Krauwel LFC-er Omar Kar- dal laat zich weg zetten door Robert Dros van UDWS. De gasten pakten gisteren ook de punten. FOTO HENK BOUWMAN CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071-356463 jlAANPAG 27 MAART 1995 Henk Piket kijkt in het Ka nariestadion, thuishaven van LFC, mistroostig om zich heen. Hij is al sinds mensenheugenis verbon den aan UDWS, voorheen LDWS. Piket is een voet- baldier, houdt van zijn cluppie dat tot zijn grote woede niet altijd positief in het nieuws komt. De 1-2 winst op rivaal LFC komt als geroepen. De degrada- tiezorgen zijn weer even voorbij en met een over winning glijdt het biertje lekkerder naar binnen. LEIDEN ROB ONDERWATER „Maar waar doe je het allemaal voor", mompelt Piket, turend langs de lege tribunes aan de Boshuizerkade. „Nog geen 75 mensen voor zo'n wedstrijd. Hebben die inspanningen alle maal nog zin." Eigenlijk had Piket al afscheid genomen van de voetballerij. Hij wilde op zondag 'geen ge zeik' over shirtjes en broekjes aan zijn hoofd en stroopte op zondag met voetbalvriend Leo de Jong de velden af. Nu staat Piket zich weer druk te maken langs de lijn. Voor zijn cluppie. Toen UDWS dreigde af te glijden in een poel vol finan ciële en sportieve ellende, sprong Piket in de bres. Met Wil Sanders, de voormalige voorzit ter die had gezworen om nooit meer terug te keren in de voet ballerij. Sanders is nu penning meester, Henk Piket vice-voor- zitter en Hans Verver bekleedt de positie van voorzitter. Ogenschijnlijk heeft het nieu we college de zaken voor elkaar. Na vervelende incidenten is de rust weergekeerd en bevindt UDWS zich in beter financieel vaarwater. Maar daarmee neemt Henk Piket geen genoe gen. „Wat willen we met deze club? Vooropgesteld: we hebben bestaansrecht, zoals elke club aan de Boshuizerkade bestaans recht heeft. Maar je moet je af vragen of je zo verder wilt aan modderen of een andere weg inslaat." Voor Piket zijn de zaken dui delijk: hij wil de andere weg op. Hij heeft een intern rapport op gemaakt met een aantal bran dende kwesties. Conclusie van Piket: „UDWS ontkomt niet aan een fusie. We hebben vijf elftal len op zondag voetballen. Zes tien leden zijn boven de veertig en negenderig man hebben een leeftijd van tussen de dertig en negendertig jaar. Wat gebeurt er als die leden binnenkort stop pen? Neem kaderleden. Die zijn allemaal boven de vijftig jaEir. Als die mensen er mee kappen, is het over en sluiten. Je moet de ogen niet sluiten voor de rea liteit." Piket gaat de kwestie bespre ken met zijn bestuursleden en later zal de toekomst van UDWS in een algemene ledenvergade ring aan de orde worden ge steld. Bij buur LFC heerst er een an dere gedachte. Daar wordt niet meer aan fuseren gedacht. Vice- voorzitter Van Stralen is de tij delijke spreekbuis van de kana ries, nu 'eerste man' Henk Nieuwenburg wat rust rond zijn persoon wil. „We hebben het in het verleden een aantal keren geprobeerd, maar hebben daar telkens onze neus mee gesto ten. We houden de boot nu af. We zijn gezond en er zit muziek in de club. Wat de vergrijzing betreft, valt het allemaal wel mee. Er worden in de buurt wo ningen gebouwd." Piket is van oordeel dat de clubs wel samen moeten wer ken. „We zijn tot elkaar veroor deeld door de komst van GOL Sport op de Boshuizerkade." UDWS en LFC houden in de nieuwe situatie elk een veld en het tussenliggende terrein wordt gebruikt als trainingsveld. Op de Boshuizerkade heeft men gemengde gevoelens over de komst van GOL Sport, een club waarin Turken en Neder landers van Turkse afkomst spelen. Bestuurders hebben angst dat voetballende leden op 'eigen wijze' van hun afkeer blijk zullen geven. Bij de Bos- huizerkadeclubs leeft het idee dat de gemeente Leiden dat probleem onderschat, 'dat het allemaal wel los zal lopen.' Een ding is zeker: sportief schiet het allemaal niet op aan de Boshuizerkade. Leidsche Boys en VNA dobberen ano niem mee in de afdeling en LFC en UDWS doen dat in de vierde klasse. LFC-bestuurder Hans van Stralen droomt van de tweede klasse, maar het werd gistermiddag niet duidelijk waar die visie op gestoeld is. LFC heeft een elftal met harde wer kers en een enkeling die boven de middelmaat uitsteekt. Een typisch voorbeeld van een modale vierdeklasser. UDWS heeft meer mogelijk heden, maar het team van John Verschoor draait de laatste we ken slecht. Afgelopen donder dag werden de koppen bij el kaar gestoken. Iedereen vertelde elkaar de waarheid en kwam tot een conclusie: er moest harder worden gewerkt en het systeem met drie spitsen werd op de helling gegooid. De 1-2 zege was het gevolg van een betere spelopvatting en meer kwaliteit. Na acht minu ten zag André Zonneveld een pegel achter goalie Heijmans verdwijnen. UDWS vergat door te drukken en kreeg daarvoor de rekening gepresenteerd. Gerard Piepenbrink zorgde na een voorzet van Sidney van der Pluijm voor de gelijkmaker. In de tweede helft was de beste kans voor Michel Mejri, maar de LFC-aanvaller kopte op de paal. De kopbal van Pito Pauli na vlak voor tijd was aan de an dere kant wel raak: 1-2 en de overwinning voor UWDS. Henk Piket draaide tevreden aan zijn shaggie. LFC - UDWS 1-2 (1-1). 8. Zonneveld 0- 1, 24. Piepenbrink 1-1, 87. Paulina 1-2. Toeschouwers 75. Gele kaarten: De Roode en Vennond (UDWS) „De meest voetballende ploeg Jieeft gewonnen. Dat doet me goed, maar ik moet zeggen dat LFC het de tegenstander behoor lijk lastig heeft gemaakt. Ze speelden veelvuldig de lange bal, om de spitsen zo snel mogelijk te bereiken. Omdat de backs van UDWS daar verdedigend geen antwoord op hadden, werd LFC een aantal malen knap gevaar lijk. Vooral de laatste man van LFC, Dan ny Verplancke, maakte op mij een goede in druk. Maar hij maakte het zichzelf ook lastig. Hij hield de bal te lang bij zich en bezorgde zichzelf en zijn ploeg daarmee problemen. Door dat treuzelen kreeg UDWS toch een aantal kansen. Verder viel op het mid denveld bij LFC Ger Nachtegeller mij op. Ondanks zijn leeftijd (38) doet Nachtegeller het nog goed, hij is onmisbaar voor deze ploeg. Ik denk dat hij nog beter zou kunnen als hij wat minder komedie speelt en zijn ploegge noten meer en beter coacht. Jan Hölper was op het LFC-midden- veld een speler die goede ideeën had. Voorin was het bij LFC niet denderend. De acties van Jan Zoetemelk leverden bijvoorbeeld niets op. UDWS heeft een elftal met voor het merendeel goede voet ballers, alleen doen ze het vaak verkeerd. Ze pingelen te veel. Ze mogen best pingelen, maar dan moet het wel enige zin hebben. Nu gebeurde het achterin of op het middenveld en dat leverde nogal eens balverlies op. Als ze nu eens beginnen met de bal, twee of drie keer te raken en dan voorin de actie maken, zijn ze veel doelgerichter en dus gevaar lijker. Ik vond het jammer dat UDWS met twee spitsen speelde. Maar de winnende trainer heeft altijd gelijk. In de beginfase speelde UDWS best goed en dat gebeurde met een extra man in de voorhoede. Ze hebben best wat voetbalvermogen in de ploeg. Arno Lancel is een goede laatste man, die een goede pass heeft en altijd voor de voet ballende op lossing kiest. Wat dat betreft heb ik me aan een aantal spelers bij LFC geërgerd. Die schoten de bal zes velden ver der en daar heb ik een ver schrikkelijke hekel aan. De wedstrijd viel me niet mee. Ik denk dat ik me een half uur heb vermaakt. De start was heel leuk en ik dacht een heerlijke middag tege moet te gaan. Maar om onbe grijpelijke redenen zakte het ni veau. De laatste minuten waren niet om aan te zien, de spelers konden de bal niet eens meer vooruit krijgen. UDWS was uit eindelijk de terechte winnaar. Het ging niet altijd goed, maar de ploeg koos altijd voor een voetballende oplossing. En dat spreekt mij aan. LFC: Hermans 5, Ron Ver plancke 6 (Deijn (-), Prins 6, Danny Verplancke 6, Piepen brink 5; Van der Pluijm 7, Nach tegeller 7, Hölper 7; Zoetemelk 6, Kardal 7, Mejri 6 UDWS: Van der Wal 6, Ver mond 5, Dros 6, Lancel 7, Schild 5; De Roode 6, Mink 6, Paulino 7, Van Breugel 6; Zonneveld 6, Van der Weijden 6 Scheidsrechter: Otterlo 7 (Henk Krauwel is trainer van zaterdagvierdeklasser KRV) Paulina *s minuten voor tijd bewees Paulina zichzelf en UDWS dienst. Zijn treffer le- UDWS twee punten op: 1- deskundige Henk Krau- vormde de doeltreffende de reden om Paulina te tot man van de wed- Krauwel:Paulina was de wedstrijd aanwezig. Niet al- even gelukkig, maar op de dat hij er moest zijn, hij er. Soms voerde hij zijn te ver door, maar naar- de wedstrijd vorderde had meer oog voor zijn medespe- Paulina wilde het na af- niet geloven: „Ik de man de wedstrijd? Dat heb ik n ook te danken aan mijn di- eiz\te tegenstander (Ger Nachte- Ua lier, red), want hij gaf me gele- 'Or hheid om te voetballen. vf een commentaar in El Pais :nvpr Johan Cruijff: lF% mishandelt de spelers, de m\tuursleden en de verslagge- wa%, maar hij verwent het pu- ïnsU." .45j ndjnz Beckenbauer, voorzitter inn Bayern München, in Bild: wij tegen Ajax tivee choco- hebben, kunnen we finale halen. %n: - fije trainer is de zwakste, maar de belangrijkste man van iec4 voetbalclub. ;er 'P Irathonloper Mark Plaatjes e *De Telegraaf: >kej/sf door het hardlopen heb ik zelfrespect gekregen, dat ik p onze politici eigenlijk niet cht hebben". ^dballer Hans Leeuwenhoek iet AD: ut conditie en wendbaarheid reft, doorstaat iedere korfbal de vergelijking met een voet- 'Iers glansrijk. En wat de in- •at ïing betreft; geef mij een voet- afler, welke dan ook; ik lust rauw. 9~W *se)rfbal is een gemengde sport. }P nnetje, vrouwtje. Ik heb zelf °e relaties in die wereld achter rug. Niks bijzonders, meer de helft van het aantal hu- fijken ontstaat, meen ik, op Hp) r de werkvloer. Waarom zou korf bal daar een uitzondering op vormen?" Hans Westerhof, trainer van FC Groningen in Elf: „Ach, voetballers zijn soms zo dom. Als je een flesje cola van de lat kunt schieten, ben je in hun ogen plotseling een goede trai ner. Vitesse-doelman Raymond van der Gouw in VI: „Ik ben gek van Indianen, van daar ook mijn staartje. Hun manier van leven is de beste. Als iedereen zo zou denken, dan waren er geen problemen in de wereld. Zij respecteren het leven, de natuur, ze zijn niet materia listisch; het gaat hen puur om het leven zelf." Wielerverslaggever Jean Nelis- sen in Panorama: „Ik ken geen creatief vak dat zo anti-prestatiegericht is als de journalistiek. Alles moet in CAO's worden gevangen. Het is de kroon op cle luiheid. De eerste tien jaar dat ik bij de Limburger werkte, heb ik geen dag vakantie gehad. Het nieuws gaat toch ook niet met vakantie?" Idem: „Rode kool moeten ze mij nooit voorzetten. Ik acht mij verheven boven konijnen. De onschuldige golfer heeft totaal niets in de gaten, maar hij is op dit moment wel degelijk het slachtoffer van voetbalhumor. Aanvoelen doet hij de situatie absoluut niet, de aanwezigen in de kleedkamer van golfclub De Haar des te beter. De vraag aan Dennis Bergkamp luidde met welke handicap hij speelt. De voetballer laat een stilte vallen en vertrekt geen spier wanneer zijn blik voor een kort ogenblik naar het nerveuze gestommel achter de rug van de golfer wordt getrokken. Daar zitten Bryan Roy en Marciano Vink kneuterend op een bankje, de tranen lopen bij het duo over de wangen van het lachen. Even trillen ook de wangen van Berg kamp, dan priemen zijn ogen zich weer in die van de golfer. „M'n lies", zegt hij, „ik heb de laatste tijd nogal last van m'n lies." Ze moeten nog even aan elkaar wennen, golf en voetbal. Noppen en spikes, het strafschop gebied en de green, maar voor al de cultu ren hebben nog tijd nodig om samen te smelten. De wederzijdse inte resse is evenwel onmiskenbaar in bloei; een beetje voetballer golft tegenwoordig in zijn vrije tijd. Het is de trend die het we reldje volgt, zoals er nu ook om gekeerd blijkbaar een opening is gevonden. Anders kan de uit nodiging van het Japanse merk GOSEN en speciaalzaak Off Course Golf niet worden uitge legd om voor de opening van het nieuwe golfseizoen bonds coach Guus Hiddink, Dennis Bergkamp, Bryan Roy, Jan Wou ters en Marciano Vink uit te no digen. Zaterdag sloegen de voetbalcoryfeeën, aangevuld met wielrensters Leontien van Moorsel en Ingrid Haringa een beverig balletje op de chique en besloten golfclub De Haar. De één ging dat stukken beter af dan de ander. Guus Hiddink bij voorbeeld vertoonde een gerou tineerde swing. „Maar dat is niet echt vreemd wanneer je bedenkt dat ik in Spanje prak tisch op een golfbaan woonde", wuifde de bondscoach de loftui tingen weg. „Ik vind het een heerlijke sport om te ontspan nen, m'n gedachten te ordenen. Mijn handicap? Die staat nu op 24, niet slecht nee." Daar waar Hiddink de negen of ficiële holes liep, bleef het groepje voetballers 's ochtends onder leiding van professionals als Constant Smits van Waes- berghe en Alan Saddington nog lange tijd op de driving-range staan hakken. Jan Wouters: „Dat lijkt me wel de juiste type ring van ons spel. Maar zo af en toe raak je eens wat." Niet vreemd voor een speler die door de organisator van de dag in Haarzuilens als promotie-object in het reclamebudget is opge nomen? Wouters, droog: „Nee niet echt, want ik heb er wel aanleg voor..." Dennis Bergkamp vertoonde nu al aanleg, hoewel zijn flight na de uiteindelijk gelopen vier holes niet in aanmerking kwam voor de prijs van de dag. Die be landde, tot hun eigen stomme verbazing in handen van het trio Roy, Vink en Haringa. Alge hele hilariteit bij het bekendma ken van de prijs, omdat Vink en dewielrenster ('Ja, ik heb golf- ervaring, tijdens de opnamen van Sterrenslag op Lanzarote, hahaha') direct de objectitiveit van de jury ter discussie stelden: 'Wij hebben hier vooral plaggen verplaatst, goed om te weten dat dat dus ook telt'. Bergkamp heeft meer op de golfcourse gestaan. „In Neder land speelde ik nog wel eens op Zeewolde en Spaarnwoude. In Italië is het een beetje naar de achtergrond gedrongen. Weinig tijd. Maar ik ben wel van plan het serieus op te gaan pakken. Als ik iets doe, wil ik het ook goed doen. Dat heb ik met snooker gedaan, golfen lijkt me ook wel iets. Ik heb al een wed denschap lopen met een paar jongens van Inter. Ja, wedden, dat blijft voetballers-eigen he. Het moet ergens om gaan." Bergkamp oogde ontspannen zaterdag, het weekeinde vooraf gaande aan Nederland-Malta. Het doelpunt van vorige week tegen Foggia heeft een enorme druk van zijn Schouders ge haald, zo gaf hij toe. Het was zijn eerste treffer voor Inter Milan in de Serie A sinds de start van de competitie op 4 september van het vorig jaar. Bergkamp: „Ik zit sinds de win terstop eigenlijk alweer lekker in m'n vel. De wedstrijden lopen goed, ik kan de acties weer ma ken. Maar in Italië, het mag in middels bekend zijn, tellen al leen de doelpunten. Voor mij betekende die treffer tegen Fog gia een bekroning van mijn spel van de weken daarvoor. Voor de media? Ja, die zien het weer an ders." Snuivend: „Ik ben nu weer de leider van Inter voor volgend seizoen. Daar kan je om lachen, maar ik heb er wel mee te maken." Jan Wouters demonstreert op dat moment zijn zoveelste af zwaaier van de dag. Een vloek rolt over zijn lippen, enkele le den van De Haar kijken ver stoord op. Dennis Bergkamp schiet in de lach. Bryan Roy prijst Wouters, cynisch, 'lekker geraakt Jan, jij komt er wel'. „Ik vind het heerlijk om af en toe weer eens in Nederland te zijn", zegt Bergkamp. „De voetbalhu mor is bij Inter niet anders als dat je hier bijvoorbeeld de hele dag hoort, maar de gekte er om heen, daar moetje in Italië toch bij vlagen afstand van kunnen nemen. Zo'n dag als vandaag, een beetje golfen, bijpraten, la chen... Dat is een heerlijke voor bereiding. Ja, dat is verade mend." „Woensdag", zegt hij dan, gre tig, „woensdag tegen Malta. Dat zijn de moeilijkste wedstrijden. Gesloten verdedigingen, een zwakke tegenstander, geen eer aan te behalen. We moeten snel scoren om de boel open te bre ken. Ik heb er zin in." De leider van Inter voor volgend seizoen heeft gesproken. Het golfen komt later wel. I m veertien minuten W over zes zwaaide zaterdag de deur van het Indiana Youth Center in Plainfield open. De zon was nog niet op. In de opening stond ge vangene 922 355. Gekleed als een moslim met witte wollen muts op een kortgeknipt hoofd en lange zwarte mantel. Bokser Mike Tyson kwam vrij. Na 1095 dagen. Honderden ver slaggevers en fotografen, zestig televisieploegen en vierTV-heli- kopters maakten er een media spektakel van. Iron Mike stapte omgeven door lijfwachten in een geblindeerde, extra lange li mousine. Daarin zaten zijn vriendin Monica Turner, zijn le raar in de Islamitische leer Muhammed Sideeq, zijn mana gers John Home en Rory Hollo- way en promotor Don King. Het gezelschap reed onder een politie-escorte in een konvooi van zes wagens naar een vijf ki lometer verderop gelegen mos kee. Daar wachtten 400 mos lims onder wie de 53-jarige Muhammad Ali en rap-zanger M.C. Hammer voor een beslo ten gebedsdienst. Na de dank zegging aan Allah vloog Tyson met een privé-jet van Indiana polis naar Cleveland. Per jeep reed hij naar zijn landgoed in Youngstown, Ohio. Daar hingen spandoeken als Welcome back, Mikq en We missed you, Mike. Een rechtbank veroordeelde de ex-wereldkampioen in het zwaargewicht op 15 april 1992 na een geruchtmakend proces tot zes jaar voor verkrachting van Desiree Washington, een 18-jarige Miss Black America. Wegens goed gedrag kwam Ty son (28) eerder vrij. Zijn reste rende straf van drie jaar zette justitie om in vier jaar voor waardelijk en honderd dagen dienstverlening. Tyson gaat weer boksen. In het Youth Center bleef hij conditio neel fit door 600 sit-ups per dag en 150 kilometer joggen per week. Een boksring stond er niet. Hij kon er niet trainen op stootkracht. King wiJ hem over een paar maanden voor 30 mil joen dollar laten sparren. Daar na staat een WK-gevecht op het programma. De manager van Riddick Bowe bood 120 miljoen dollar voor een gevecht in Madison Square Garden in New York. George Foreman sprak over 200 mil joen in Las Vegas, onder de voorwaarde dat Tyson zijn pro motor King laat vallen. Die mo gelijkheid is aanwezig. King staat binnenkort voor de rechter wegens verzekeringsfraude. En Tyson? Die wil nog steeds zijn onschuld bewijzen. Op de eerste dag na zijn vrijlating ver scheen de Dayton Daily News met het bericht dat vijf van de twaalf juryleden in zijn proces inmiddels ernstig twijfelden aan zijn schuld. „Mike zal ook na zijn vrijheid doorgaan met het zuiveren van zijn naam", zei zijn woordvoerder. WIE ZEI DAT recies op het mo- van de start Mhet WK in Stuttg- hield de paus l toespraak in In woonplaats uejilder. Wat kon ik at tfer dergelijke Astandigheden doen dan mara- René plieb in Trouw: ben zo benieuwd ik er na de fi- anl/? uit zal zien, he? ik me zal voelen. Pure 'orkiwsgierigheid: wanneer ga ik IS W. >mi ÏUIkbalverslaggever Jan uters over de crisis in het igische voetbal: ye zitten met een generatie softies, van s'excuser. J baretier Youp van 't Hek in ^ai Algemeen Dagblad: 1 &ke week als ik naar de uitsla- enj kijk, vind ik dat Ajax moet °lmen. En Feyenoord ook. Be- Je?ve tegen Ajax. Die twee horen iar,f?t bij elkaar te staan. Ik vind nex-Roda helemaal niet leuk en lte lx-PSVook niet." Feyenoorder Jozsef Kiprich in Elf: Nederland is een perfect land, dat merk je al aan de grens. Ie dereen is hier blij, de mensen lopen hier elke dag te lachen. Idem: „Nederlands is een kuttaal. Zo moeilijk! Er zijn twee dingen in Nederland die me niet bevallen: de taal en de be lasting. Vitesse-trainer Herbert Neu mann in Elsevier: „Noem mij een land zonder vooroordelen. Eén Duitser die lallend en brallend over straat loopt, is genoeg om het vooroor deel voor nog eens een jaar te be vestigen. Daar kunnen de hon derd deftige Duitsers die ook langskomen, niet tegenop. Idem: „Ja, ik zie de collega's ook wel die zich opblazen tot cultfiguur. Zo zit ik niet in elkaar. Ik wil lie ver niet gezien worden, aan mijn lijf geen baldakijn." Oranje hanteert de golfclub. „Wij hebben hier vooral plaggen verplaatst. FOTO ANP

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21