RVV wacht met feesten Saturnus blaast laatste adem ui Zorgen DAC steeds grot^ Mannen Saturnus sluiten af in stijl Verlies Vivax hoopgevend AZC rolt vzc op Sport Rugbyers Nederlan boeken overwinning MAANDAG 27 MAART 1995 Leython degradeert In de promotieklas dachten de mannen van RW dit weekend het kampioenschap te behalen; helaas waren zestig meegereisde supporters geen garantie voor succes. Tegen Delta 2 kwam het net een punt te kort (3-2 verlies). Leythons lot is bezegeld. Door de kansloze nederlaag te gen het op de elfde plaats staande Be Fair werd degrada tie een feit. Delta 2 - RW 3-2; 8-15, 15-13, 15-10, 10-15, 15-8 Martin Broere had na de wed strijd een nacht na liggen den ken over de oorzaak van het verlies. Zijn analyse luidde: „Je hebt vijftien maal achter elkaar gewonnen en alleen gedacht, hoe? Nu moet je alleen winnen, dus pompen of verzuipen." Normaal hanteert RW het wa pen van de kort geserveerde, diagonale bal. Daar kwam de ploeg nu totaal niet aan toe. En zo waren er meer kleinigheden, die alles bij elkaar tot een nega tief resultaat leidden. Op het midden werd Michel Schoo wel heel erg gemist, omdat met na me zijn omloopballen normaal vaste punten betekenden. Nu haalde alleen Kees van de Meent aan de buitenkant zijn goede niveau. Be Fair - Leython 3-0; 15-6, 15- 3,15-10 Een trieste wedstrijd, zo zei spe ler Richard Scholtes van Ley thon. Het vrij jonge Be Fair leg de een degelijk spelletje neer en Leython maakte de fouten. Vrouwen VSTS - Gemini 2 3-0; 16-14,15- 9, 15-2 Ook een kompleet Gemini kon de negatieve spiraal van de laatste weken niet ombuigen. Kees van der Meent (links) en Arjen de Mare proberen een aanval van Delta te blokken. RW slaagde er nog niet in de titel in de promotieklasse te grijpen. foto holvast/mark lamers Na een snel opgelopen 5-0 ach terstand hielp een donder- speech van de coach even (8-6), maar veel foute passes deden de voorsprong snel teniet. RW - Velo 1-3; 15-10, 10-15, 6- 15,11-15 Na de vrij simpel gewonnen eerste set, ging RW stuk op het onverwachte, zoals coach Siebe Boom teleurgesteld vertelde. Velo speelde traag en gaf nave nant slappe balletjes, waar RW zich niet wilde of op kon instel len. Leython 2 - DVC 3-0; 15-6, 15- 6, 15-5 Leython 2 nam voor de wed strijd een minuut stilte in acht, omdat het precies een jaar gele den was dat de trainer van het team Robert Maassen overleed. De wedstrijd stelde weinig voor, omdat veelal goed serveren van Leython-zijde voldoende was om te scoren. DAC - Kalinko 2-3; 12-15, 14- 16,15-7,15-11,10-15 De Alphense ploeg miste spel- verdeelster Kitty Huisman, maar mocht dat niet als excuus aanvoeren voor het eigen falen. Haar vervangster Tine Bruyne deed voortreffelijk werk en maakte weinig fouten. Alleen Gerda van de Stok wist op het midden nog wel eens voor een doorbraak te zorgen met haar snoeiharde smashes. leiden frank bonte handbalmedewerker De mannen van Saturnus sloten de zaalhandbalcompetitie af zoals het een sterke kampioen betaamt. Met winst, 23-13, rust 8-6. De Volendam-reserves bo den met de degradatie in zicht in de eerste helft verwoede te genstand maar konden daarna nauwelijks nog tegengas geven. Robin van Olphen kan zich nu met zijn mannen opmaken voor de strijd in de subtop van het nationale handbal. De moeilijke eerste helft te gen de degradant Volendam 2 verklaarde hij zonder omwegen. „Kijk eens naar het doel- gemniddelde van Volendam. Weinig doelpunten voor. Hun zwakke punt ligt in de geringe schotkracht van de aanval. De defensie is stug met een sterke keeper erachter. Toen die na rust werd vervangen scheelde dat een stuk. Daarbij komt dat er bij ons een paar sterke breaks uitrolden en toen was bij Volen dam de pijp leeg." De coach ziet het volgend sei zoen met vertrouwen tegemoet, al zullen misschien enkele spe lers uit de ploeg verdwijnen: Winfried van Bohemen, Peter Innemee en Dan Olson. Niet de minste broeders. „Zelf ben ik bezig met het vinden van ver sterkingen", zegt Van Olphen. „Maar ook zonder versterkin gen kunnen we de plaats in de eerste divisie zeker handhaven. Aan doorstoten denk ik niet. Tenminste volgend jaar niet. Voor eredivisie komt echt wel wat meer kijken. Wat ik nu zo graag zou willen is meer en be tere zaalaccomodatie. Bijvoor beeld een keer meer kunnen trainen in tenminste een halve zaal, zodat ik aanval en defensie nog even goed kan aanpakken. Nog een keeper en een sterke opbouwspeler zouden welkom zijn bij ons. Voorlopig gaan we even pas op de plaats maken." Scores: Jasper Olierook 5, Don Olson 4, Peter Innemee, Nico Mooren, Dirk Klok en Winfried van Boheemen 3, Hans Blansjaar 2 en Marcel Nieuwen- huys en Coen Olders 1 De vrouwen van Stompwijk '92 verloren van DWS, 15-10, rust 9-5. De score was niet in over eenstemming met het spel- beeld. Stompwijk '92 heeft on tegenzeggelijk veel opgestoken van de wedstrijden in de eerste divisie. „De defensie is hechter geworden. Aan de aanval en het afmaken schort het nog", vindt trainer/coach Van Leeuwen. „Maar ze zien ons nog wel terug in de eerste divisie. Mijn jeugd- speelsters gaan zich roeren en dat is het begin van een nieuwe toekomst voor Stompwijk '92." Voor Stompwijk scoorden Irma van der Bosch 5, Sylvia Hoevers 3 en Eugenie van Geylswijk en Patricia Jansen 1. In de afdelings klassen boekte de Leidse regio sprekende suc De mannen van Saturnus vieren hun feestje na het behaalde kampioenschap, terwijl de vrouwen praten over verhuizen naar Rotterdam. foto henk bouwman cessen. Bij de vrouwen pakte Foreholte het kampioenschap in de eerste klasse en de promo tie naar de derde divisie met een ondubbelzinnige overwin ning op DIOS. In Hoorn werd het 9-25, rust 2-13. Met brea kouts en schoten uit de tweede lijn werd de 6-0 defensie van de Hoornse ploeg al voor de rust stukgespeeld. Oase keert terug op eerste klasse niveau. De ploeg uit Oud Ade had geen kind aan Hellas 4 en kon een monsterscore van 45-3, rust 20-0, op haar produk- tiestaat bijschrijven. Bij de mannen verloor Rijn streek, dat al veilig was voor be houd van de plaats in de eerste klasse, nipt van Velo. In Wate ringen werd het 20-18, rust 10- 9. Uitblinker bij Rijnstreek was keeper Steffen Lagendijk. De Saturnus-reserves hadden met het reeds gedegradeerde Foreholte geen probleem, 22- 16, rust 10-6. Voor Saturnus scoorden André van Es 8, Jan Wolter IJssel de Schepper 6, Leo Lucassen 4, Anton Klok 2, Fedor Brugmans en Bart van der Boogaard 1. In de tweede klasse won HVV '70 won royaal van ODIS uit De Lier, 19-7, rust 11-4. Door dat resultaat promoveert HW '70 weer naar de eerste klasse. Er waren voor de handbalwedstrijd TKS/Saturnus - V L si honderd programmaboekjes gemaakt. De 'drukker' had een! gevoel en ging laag in de boom zitten, maar nog bleef de helfi' ter in de doos. In de Vijf Mei-hal was aan alles te merken d eredivisieploeg in Leiden haar laatste adem aan het uitblazen - geloof dat het de hoogste tijd wordt dat de boel hier wordt tc doekt," zei een supporter. De speelsters droegen onbedoeld ook nog bij aan de grafje ming. Met nog tien minuten te spelen stond Saturnus vijf doe ten voor. Eigenlijk nog een beetje weinig tegen de laaggeklassc Limburgers. Maar in de chaotische slotfase presteerde Saturnr om de voorsprong uit handen te geven. Het werd 20-20. Een van jewelste. Coach en bestuurders spraken na afloop schandi de wanprestatie. Het aantal zwarte bladzijden in het Satumus haal wordt nog wekelijks uitgebreid. Maar wat maakt het eigenlijk uit. Het boek wordt binnenk| Leiden dichtgeslagen. De eredivisieploeg gaat verhuizen, all(] nog niet helemaal duidelijk met hoeveel speelsters en waar toe. Het Rotterdamse Ancora (derde divisie) heeft zich opgewu als belangrijkste fusiepartner. Het bestuur van Ancora staat pn ten opzichte van een fusie. Voorwaarde van een verhuizing; Rotterdam is echter dat alle speelsters meeverhuizen. j Na de wedstrijd kwamen die stuk voor stuk op 'spreekuih Han van Delft, de voorzitter van de stichting die het darned beheert. In de besprekingen met de aanstaande partner is het tig om een zo compleet mogelijk eredivisieteam mee te brengh 'bruidsschat'. Het moest geheim blijven wie er allemaal ov<J gen, maar naar verluidt gaan negen speelsters mee naar Ancjl een andere fusie-partner. HVS uit Stompwijk is ergens in de" ook nog een kandidaat voor overname van TKS/Satumus, j( lijkt niet serieus te nemen. Een enkele speelster haakt af en zoekt in de Leidse regio o dak. Jorinde Koster was er gisteren al niet meer bij. Hoe dan o Leiden is het verhaal over. Satumus wil geen fusie met TKS/S nus en gaat op de oude voet verder. Over twee weken is de li thuiswedstrijd van de dames tegen PSV en dan is het 'zand er: Aan de samenwerking van een jaar komt dan definitief een Scores TKS/Satumus: Van Jaarsveld 9, Boriceanu 7 (3 sw), Gif 3, Lakeman 1. I Terwijl in de kantine van de Vijf Mei-hal de besprekingen 's dags voortduurden, werd in het clubhuis van Satumus (hof meter verderop) feestgevierd. Het eerste mannenteam is gepr veerd naar de eerste divisie en mag volgend seizoen weer alle dacht opeisen. Het is een kleine stap van kerkhof naar feestza? leiden ger renes volleybalmedewerker Bij de mannen zakte DAC van de achtste naar de tiende plaats door een onverwacht zware neder laag tegen mededegradatiekandidaat Donitas (3- 0). Sovicos was te sterk voor Gemini met 0-3 en Novo liet de laatste kans om van de onderste plaats af te komen liggen, door van de nummer voorlaatst Martinus 2 met 3-0 te verliezen. Donitas - DAC 3-0; 15-12,15-7,15-2 Als DAC de wedstrijd tot een goed einde had ge bracht, dan waren de degradatiezorgen groten deels voorbij geweest. Echter de Alphenaren zak ten na een goed begin, waarin de ploeg een 4-8 voorsprong nam, ver weg. Donitas leek vleugel tjes te krijgen en pakte verdedigend de meest moeilijke ballen. Na een redelijke start bleef DAC te voorspelbaar spelen, waardoor Donitas zijn antwoord altijd wel klaar had. Martinus 2 - Novo 3-0; 15-1116-14,15-8 Novo greep de kans om van de laatste plaats af te komen niet. Trainer/coach Hans Broere startte met een opstelling van spelers die er volgend sei zoen nog bij zijn. Na twee sets greep Broere terug op zijn oude basis-zes, maar dat baatte niet. Gemini - Sovicos 0-3; 2-15,14-16,12-15 In de eerste set werd Gemini door de zeer snel spelende koploper Sovicos de zaal uitgeblazen. In de tweede set vochten de Voorschotenaren tot 14-14 terug, maar verdwenen de laatste twee bal len helaas uit. Op 12-12 in derde set volgde er een vervelende fase. Een gele kaart en daarna de rode aan het hele team wegens spelophouden, tilden de stand naar 12-13. Toen volgde een scherpe bal op de langste aanvaller van Sovicos; deze sprong hinderlijk onder het net door en werd niet be straft door de scheidsrechters. Protesten van Ge- mini leverden weer geel en rood op, waardoor de stand via 12-14 en nogmaals geel plus roo 12-15 uitkwam. Jupiter - LUSV 3-1; 15-11,13-15, 15-12,15-1 Paul 't Lam was ziek, waardoor de ploeg Pb Bert Frank weer in de gelederen - slechts jn man kon opvoeren. Juist de smalle basis bi^r ploeg op, omdat één of twee extra wissels nte meer mogelijkheden betekend zouden her In de tweede set boog LUSV een 13-6 stanp naar 13-15, waarmee de strijd weer opende Maar daarna kwam het team net iets te kor(rc Kooistra was passend en aanvallend de jy man. ie Vrouwen jQ[ Delta - Gemini 3-0; 15-4,15-13,15-9 Delta had nog een punt nodig om in de t\bc divisie te blijven en was daardoor enorm ge^ veerd. Na een zeer matig begin, waarin Gjjj, op alle fronten werd afgetroefd, kwam de^ strijd pas in de tweede set op niveau. Eri^ achterin hard gewerkt en tot 12-13 was er kj Toen viel er een bal zomaar tussen drie m«,n in, die geen hand uitstaken. Delta pakte dp], ook en dus de wedstrijd. |ci Pr Krimpen - VCS 3-1; 15-4,15-8, 12-15, 16-lfy VCS had zijn dag niet, speelde rommelftr maakte te veel fouten om aanspraak op mie, mogen maken. De spelverdeling liep niet, je in de derde set noodgedwongen de ziekeB van de Meer alsnog ingezet moest wordeitri hielp, maar in de vierde set werd via 14-9 ef 14 ongelukkig verloren. I' Utrecht 2 - Leython 3-0; 15-9,15-3,15-8 fr Trainer Ruud van Houwelingen vond dafc ploeg nog best redelijk had gespeeld, i,e Utrecht bleek te geroutineerd. Als excuusig misschien, dat Leython moeite had met dejej en open ruimte in de speelhal. |g, ei 7 i -jr 1 1 De Zijl/LGB pakt punt leiden wim siera waterpolomedewerker Eersteklasser Vivax leeft beneden zijn stand. De ploeg van Mark van Belkum verloor met 9-11 van LZ 1886, maar de wijze waarop Vivax tenonder ging is uitermate hoopgevend voor de nummer negen van de eerste klasse. In niets doen de Oegstgeestenaren denken aan een degradatie kandidaat. Toch moet er sprake zijn van enige onrust, want met nog drie duels te gaan is de voorsprong op naaste concurrent SVH geslonken tot een enkel puntje. Het slot van de competitie wordt afgewerkt in het eigen thuisbad Poelmeer en in deze vertrouwde omgeving zal men de broodnodige punten bijeen moeten sprokkelen. Vivax nam tegen LZ alvast een voorproefje op prolongatie van het eersteklasserschap door de kampioen het vuur na aan de schenen te leggen. Lange tijd leek LZ tegen zijn eerste nederlaag aan te lopen. Vivax speelde verrassend goed en kwam na een zwakke opening (1-5) goed in de wed strijd. De centrale aanvallers Hans Trijsburg en Serge Dietz zaten lekker in hun vel en waren voor de Leidse defensie maar moeilijk te beteugelen. Achtervolging Vooral de eerste treffer van Dietz was er een om in te lijsten. Een technisch perfecte draai op de midvoorplaats sloeg het eerste deukje in het pantser van LZ. Vivax stroopte de mouwen nog eens op en zette tegen het 'onaantastbare' LZ een achtervolging in die ver reikte. Vivax was net niet in staat LZ te achterhalen. Een oprisping aan Leidse kant gooide roet in het eten. De armoedig spelende kampioen behield zijn ongeslagen sta tus door in de vierde periode van 8-7 naar 11-8 uit te lopen. Het slotdoelpunt van Vivax was, be halve'kenmerkend voor het povere duel, alleen maar goed voor de statistieken. Doelpuntenmakers LZ 1886: Ben Olde Olthof 4x, Michel van der Zeeuw 3x, Hans van Hees, Mirco Zuidweg, Alexander Willemsen, Frans Langer- horst lx. Voor Vivax scoorden Hans Treisburg en leiden dirk kloos Serge Dietz 3x, Arjan Laurense, Sjors Verburg en waterpolomedewerker Ivo Dietz lx. Heimelijk hoopte WZK op een stuntje tegen Kat wijk, maar kwam bedrogen uit. Katwijk is vastbe sloten de titel te behalen en lijkt door niemand meer af te stoppen. Ook WZK kon de koploper geen strobreed in de weg leggen. Katwijk heeft de beschikking over de betere zwemmers en op dat onderdeel werd WZK dan ook regelmatig afge troefd. De ploeg van Bojan Arneri nam nog wel een voorsprong (2-0), maar toen was het kruid wel verschoten. Katwijk zette aan om op 10-4 te finishen. Doelpuntenmakers Katwijk: Kjelt Boonstoppel 4x, Ronald Heemrood 3x, Martin Jonker, Arco Guyt en Mare Sieval lx. Doelpuntenmakers WZK: Er- mond van Beek 3x en Mare Halfmouw. Sassenheim kon het veldoverwicht tegen ZWV niet in cijfers uitdrukken. Sassemheim won wel met 8-5, maar dat was met name te danken aan de prima spelende Aarjan Meirink. Hij scoorde driemaal. Alkemade boekte een regelmatige 15-6 over winning op het zwakke De Houtrib. Alleen in de derde periode zakte de ploeg van Paul van der Putte even in (1-1). Michel Bakker scoorde zes keer. Koudekerk nam mede dankzij zes doelpun ten van Bram Griffioen de koppositie over van De Spartaan door de Zwoer met 9-15 te verslaan. De vrouwen van -LZ waren niet in staat een 7-4 voorsprong over de streep te brengen. Tegenstan der De Robben/Het Gooi kwam in de slotfase te rug tot 7-7. Doelpuntenmakers: Linda de Wit 2x, Ellen Hoogenboom, Emmy in't Veldt, Jeanette Ginjaar, Moniek van Leeuwen en Linda Weyer- mans. Het gehandicapt aantredende De Zijl/LGB boekte een prima 9-6 zege op KZC. Ingrid van Veen doelpuntte driemaal. De waterpolo'ers van AZC heb ben het in hevige degrada tienood verkerende VZC opge rold. In Veenendaal werd met 5- 12 gewonnen. De Zijl/LGB pak te een punt in de thuiswedstrijd tegen De Ham. De Leidenaars eindigden op 6-6. AZC, dat Bob Brebde (ge schorst) en Niels Zuidweg (ziek) miste, was veel te sterk voor VZC. De Alphenaren lieten vooral de jeugd veel spelen. Jongens als Gert Jan Koevert, Bart en Jurjen Thomas volde den prima. Een tevreden team manager André de Jeu vond juist dat laatste positief. „Met het oog op de toekomst was dit een goede wedstrijd. De jeugd krijgt zo lekker veel speeltijd. Remco Pielstroom en John Jan sen waren wel weer terug, maar ze hebben eigenlijk alleen in de derde periode gespeeld." Het enige dat AZC te vrezen had, was de break van VZC. VZC gokt op het goede keepers werk van Bert Brinkman. Zodra de tegenstander schiet, liggen de voorwaartsen al in de coun ter. AZC damde dit gevaar ech ter goed in. Na een eerste perio de die met 1-2 werd afgesloten, was de wedstrijd halverwege (1- 5) al gespeeld. AZC bepaalde de eindstand op 5-12. Periodestan den: 1-2. 1-5, 2-10 en 5-12. Top scorer AZC: Kimmo Thomas 4x. De Zijl/LGB heeft een belang rijk punt gepakt in de thuiswed strijd tegen De Ham. In deze spannende wedstrijd was 6-6 een terechte uitslag. Wel keek De Zijl steeds tegen een achter stand aan, maar de marge was behoudens de 0-3 al snel in de tweede periode nooit groter dan een goal. Beide ploegen speel den pressing. Dit resulteerde in een stevige wedstrijd, soms op het randje van het toelaatbare. De wedstrijd liep overigens nimmer echt uit de hand. De Zijl/LGB miste Rob Dub- beldeman (voor studie in het buitenland) en Pascal Bontje (ziek). Dit gemis werd goed ge maakt door een grote portie in zet. Vooral Marco Kerkvliet deed goed werk op de midvoor plaats. In de laatste periode, die met een 4-5 achterstand begon, stelde De Zijl het punt veilig. Al- bert Spijker was blij met het punt. „Zeker gezien het score- verloop ben ik tevreden met het punt. We hadden weer het zelf vertrouwen dat nodig is om wedstrijden tot een goed einde te brengen." De Zijl/LGB is natuurlijk nog niet geheel veilig, maar gezien het programma van de Leide naars en dat van de mededegra datiekandidaten lijkt een gema tigd optimisme gerechtvaar digd. Periodestanden: 0-1, 1-3, 4-5 en 6-6. Doelpunten: Ron Ligtvoet, Marco Kerkvliet en Niel Joor ieder 2x. Vergeer naar tweede plaats Een goed voorseizoen van wielren-amateur Etienne Vergeer kreeg gisteren een vervolg in de Ronde van Midden-Brabant. Na een vierde plaats in Zuid-Hol land, een vijfde in de Woud omloop en een zesde in Keu len werd het in de klassieker van en naar Dongen over 165 kilometer een tweede stc-k. In de open wedstrijd voor topamateurs werd de wed strijd snel opengebroken door een groep van twintig renners, inclusief Vergeer. Na een week van griep en ver koudheid kon de Wannon- der echter het tempo niet volgen, waarna hij met de tweede groep alsnog aanslui ting wist te krijgen bij de kop van de koers. Vijftig kilometer voor de meet plaatste Vergeer deson danks een demarrage die leidde tot de vorming van een kopgroep van vijf, onder wie ook Pascal Appeldoorn, zijn ploeggenoot bij Groene- woud Europolis. Het ploe- genspel was op deze laatste gericht, maar Vergeer bleek sterker. Met de sterke sprin ter Marcel van der Vliet moest de Warmonder naar de streep in Dongen, waar hij met een banddikte door de Noordhollander werd versla gen. amstelveen anp De Nederlandse rugbyploeg heeft gisteren in Amstelveen voor een verrassing gezorgd door het sterke Tünesië met 23- 18 (7-5) te verslaan. Het was een ontmoeting in de FIRA-A1 pou le en de eerste overwinning van Oranje in deze groep. De twee wedstrijden tegen Rusland en België gingen met respectievelijk 6-29 en 0-10 ver loren. Nederland en Tunesië stonden voor de derde maal te genover elkaar. Drie keer ook won Oranje, maar deze derde zege kostte de meeste moeite. Oranje nam met de wind te gen het initiatief door goed voorwaarts te werken, waarbij de jeugdige Peter Marcker en Seybel uitblonken. Desondanks nam Tunesië de leiding met een try van Faouzi in de zevende minuut (5-0). Nederland bleef aandringen. Coach Van Altena woonde woensdagavond in Brussel het treffen tussen België en Tunesië bij. Hij had zijn ogen goed de kost gegeven en zijn brigade de gelijk geïnstrueerd. De snelle Tunesiërs vonden keer op keer de sterke Oranje-voorwaartsen op hun weg. Toch duurde het een half uur voordat Seybel na goed werk van Kummer de ge lijkmaker over de try-lijn drukte (5-5). Met de conversie van Noordermeer (7-5) nam 0 de leiding en stond dez< meer af. In de tweede helft hiel Nederlandse veldoverwicli en Noordermeer zorgde drie kicks voor een comfoi le 16-5 voorsprong na rijft nuten. Oranje ver enigszins en Tunesië prol de snel. Mekni verkleind' een try de marge tot Oranje schrok en de ploe de teugels strakker aan. Negen minuten na de van Mekni zorgde een ti Van Pelt, gevolgd door eei versie van de produktieve dermeer, voor opluchtini 10). De vermoeidheid beg Nederland mee te tellen.1 de voorwaartsen, die veel werk hadden verzet, 1 het moeilijk. Oranje, da vier debutanten speelde ker, Mulder, Peter Marei Majoor), kreeg het echt lijk. Eerst schroefde Arjou een kick de stand terug ei rijf minuten voor het ei naai Faouzi met een try T naar 23-18 tilde, sloeg de de tweeduizend toeschc om het hart. De Van brigade toonde echter ka waardoor Nederland de kans om alsnog als eerste ze poule te eindigen vasth

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18