Rijnsburgse Boys is ziek lekerduel loopt nog goed af voor FC Lisse vagia grijpt de natste strohalm Sport Noordwijk: voorsprong twee keer laten glippen ANDAG 27 MAART 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071-356463 16 wedstrijd Rijnsburgse jo s - Quick Boys is al een j uurtje op streek. De Ó-2, maar dat had kaai 0-5 kunnen zijn. De 9. lasclub is nog niet te be- geweest op een actie. Daar jantipt weer een peer naar ;tekrin. De bal ploft in een Mjnandsland, er rent niet 1Cho> een Rijnsburger ach- ((Heer,ian. Peter van Duyn is chte|s en staat met zijn ar- lodeji wijd als Johan Cruyff J^jfeijn beste dagen. Hij geeuwt naar zijn defen- dsrei „Wat willen we nou ei- p 2bURC ROB VAN DER ZANDEN Td- en de hulptrainer, op bank. Als door een adder Ze vloeken Van Duyn I De speler heeft nog geen h-Q2prnoot geraakt en moet zijn |gsöid houden, daar komt de ichoüschcip op neer. j ^fet lijkt een akkefietje. In ien Icelijkheid is het akkefietje hele verhaal Rijnsburgse A Deze ploeg is ziek. Bevan- Trots van het bloemendorp op de pijnbank tegen Quick Boys: 0-4 gen door stress, onbegrip en ir ritatie. De vormcrisis is volledig en is als een kwaadaardig ge zwel met uitzaaiingen naar de dug out, de tribune en de be stuurskamer. De trots van het bloemendorp lijdt pijn. In alle geledingen. De wedstrijd gaat verder. Nou ja, wedstrijd. Vroeger was Rijns burgse Boys - Quick Boys de kraker van het jaar. De moeder aller derby's. Vandaag is het al geen wedstrijd meer. Quick Boys speelt met Rijnsburg. Na het tafereeltje met Van Duyn is er weer zo'n typisch ge val dat boekdelen spreekt. Ray mond Buis, ook een speler die meer krediet dan vorm heeft, roept zijn ploeggenoten tot de orde. „Wees nou eens scherp er," zegt de middenvelder. In de eerste minuut al liet diezelfde Buis zijn directe tegenstander Floor van Duyn weglopen uit zijn rug. De Quick Boys-middenvelder stond alleen voor de keeper maar faalde. Nu laat Buis Van Duyn weer ontsnappen. Op nieuw staat de doorgebroken speler alleen voor het doel. Martin den Haan voorkomt ten koste van een gele kaart en een penalty een tegendoelpunt. Maar dat doelpunt komt er toch, want Hans van der Plas maakt 0-3. Het duel duurt dan nog een uur, maar is zo dood als een pier. Al na twee minuten is het 0-1 geworden door Gert Aande- wiel omdat Rijnsburgse Boys keeper Hans Schot en zijn ver dedigers elkaar verkeerd begrij pen en geen van beiden ingrij pen. Dat lijkt allemaal geen toe val, zo'n communicatiestoring. Tien minuten later mag Martin Steenvoorden vanaf zestien me ter vrij aanleggen voor 0-2. En dan die 'pingel' eroverheen. De apathie bij Rijnsburg is zo groot dat er niet eens tegen de straf schop wordt geprotesteerd. Buis gaat nu verhuizen naar een positie kort achter de spitsen. De tactiek was aanvankelijk om spits Steven Faber in de voeten aan te spelen en van daaruit te gaan aanvallen, maar er komt niets van terecht. Tactiek is trouwens een betrekkelijk be grip bij dit Rijnsburg. Er zijn geen patronen, geen automatis men en, heel belangrijk, er is geen leiding in het veld. Men doet maar wat. Dat klinkt nega tief, maar het zijn de woorden van de technische staf zélf. In de tweede helft is Rijnsburg vol goede wil. De spelers vallen met man en macht aan, maar zonder veel overtuiging. Het is een onbegonnen karwei, die in haalrace. De balverliessituaties zijn niet meer te tellen. Soms is het net alsof Rijnsburgse Boys aan een avondtraining bezig is met de lampen uit, zo moei zaam vinden de spelers elkaar. Het is onbegrijpelijk dat zo veel goede voetballers in staat zijn om samen zo slecht te spelen. Niemand uitgezonderd. Op de ze modderschuit staat geen Slechts een paar oplevingen zijn er. Steven Faber schiet net over. Jeffrey van Driel kopt in en voor één keer gaat keeper Tom van der Niet gestrekt om de bal cor ner te tikken. Als Rijnsburg niet scoort, gooit Quick Boys er nog maar eens een countertje uit. Hicham Rbii scoort 0-4 op aan geven van Steenvoorden. Het eindsignaal klinkt veel Rijnsbur gers als muziek in de oren. Na de wedstrijd heeft trainer Rob Kiebert het over 'rust in de tent houden', 'geloof in eigen kunnen hebben' en 'zeven wed strijden waarin nog veertien punten te halen zijn'. Zijn woorden klinken kalm, maar sterven al snel een zachte dood. Kiebert weet ook dat de laatste zege dateert van 26 no vember 1994. En dat uit de laatste tien duels twee punten werden gehaald. Die bedenkelijke prestatiecur- ve is in de benen van de spelers geslagen, dat is het probleem voor de komende weken. Arie Kurver, de technisch directeur, zegt dat het elftal niet alleen punten en vorm mist, maar ook 'perspectief en dat is misschien nog wel de pijnlijkste constate ring. Langs de lijn zitten geblesseerde en geschorste spelers ook pijn te lijden. Ze bedienen zich van galgehumor, maar ze willen het gras opvreten voor deze club. Dick Heemskerk, Richard Hoogervorst, Jaco van Delft, Martin de Louw, André Hordijk. Rijnsburg heeft al jaren niet al leen een sterke bank, maar ook een sterke tribune. Ze verbijten zich. Heemskerk zegt dat het twee voor twaalf is geworden. „Deze selectie moet de hand eens heel diep in eigen boezem steken, geen speler uitgezon derd." Inderdaad, iedereen zou zichzelf een spiegel moeten voorhouden op Middelmors, maar of dat bevorderlijk is voor het zelfvertrouwen is punt twee. Rijnsburgse Boys: Schot; Vaartjes, Ar jan Heemskerk, Leenheer (Wesselius): Den Haan; Buis, Klaassen, Robert van Duijn, Peter van Duyn (Robert de Rui ter); Van Driel, Faber. Quick Boys: Van der Niet; Rog, Pluim- graaff, Jaap van Duyn, Hans van der Plas; Slootweg (Rovers), Aandewiel, Floor van Duyn; Steenvoorden, Rbii, WILLEM SPIERDUK sen, spanning, fraaie doel- io ten, een arbitrale dwaling 9 een strafschoppenserie. FC - Kozakken Boys had dus wat een bekerduel moet ien. Voor FC Lisse kwam nog iets heel belangrijks len goede afloop. De üiuis- 3 èg nam na een 2-2 eindstand c lenalty's net iets beter dan ikken Boys en mag zich nu taken voor de halve finale 'Elkn Quick Boys (op paaszater- :t toernooi om de districts- jr bij de amateurs heeft jit veel om het lijf gehad. De istrijden kwamen altijd on- jgen, behalve als er wat prsingen weggepoetst moes- worden. Dit seizoen is het ieijS.De KNVB heeft de plopr 2 leen finale in de Kuip ip liet 2 jhiitzicht gesteld, als voöt- 3 fstrijd op de grote KNVB-be- jinale tussen Feyenoord en endam op Hemelvaartsdag, je interesse van de clubs in 'bekertoernooi is in een klap iaii)rm toegenomen. Zozeer dat Kozakken Boys bij de jhéVB bezwaar maakte tegen de 2|stelling van scheidsrechter de Haan (Rijnsburg), de man in het verleden uit Werkendam nogal ilijk met gele kaarten had A/jee ld. En gele kaarten kan Boys (onder leiding ex-Quick Boys-traineï Hans der Zee) nu net niet gebrui- als koploper in de eerste iseB. 'e KNVB ging niet op het :oek van Kozakken Boys in. Douwe de Haan deelde r één gele kaart uit. De ,2[eidsrechter zelf had het idee de commotie vooraf mis ten wel voor extra toeschou- is had gezorgd. „Ik heb zelfs 'nsburgers zien rondlopen." 3e Haan floot beslist geen slechte wedstrijd, maar speelde toch een hoofdrol in het duel. Op slag van rust - bij de stand 1 - 2 -, sloeg Freek Vorthoren van Kozakken Boys de bal in een re flex met de hand van de doel lijn. Een strafschop en een rode kaart voor Vorüioren zijn de straffen die daar op staan. Hoe wel alle 1.500 toeschouwers het voorval hadden gezien, was het de scheidsrechter en grensrech ter ontgaan. FC Lisse-trainer Mark Wotte wilde aan het inci dent weinig woorden vuil ma ken. „De scheidsrechter heeft het niet gezien, er stond net een speler voor zijn neus. Dat kan gebeuren".'" FC Lisse mocht uiteindelijk toch niet klagen over de leiding van De Haan, omdat hij in to taal zeven minuten blessuretijd bijtelde. En in de 97ste minuut van de wedstrijd maakte de ploeg van Wotte gelijk. Tijdens -èen/hectisch slotoffénsief kwam een lange bal van Spruyt bij Bert van Duyvenbode. Die zette een verdediger opzij en kopte de bal langs invaller-doelman Speelmeijer: 2-2. De inhaalrace van FC Lisse was noodzakelijk geworden omdat Kozakken Boys binnen 28 minuten op 0-2 kwam. De ploeg bewees met vloeiend combinatievoetbal niet voor niets bovenaan in de eerste klasse B te staan. Dat de ploeg van Hans van der Zee voor de aanval koos, was ook weer niet zo opmerkelijk, want voorin lo pen bij Kozakken Boys de beste voetballers. Patrick Leijtens bij voorbeeld, de amateur-interna tional die de mooiste goal van de wedstrijd maakte. Vanaf de penaltystip trof hij met een om haal het doel. Doelman Marijn Mokveld kon de bal alleen nog maar aanraken, al had de ex- UVS'er in UVS-vorm de bal wel gekeerd. Een paar minuten later was het 0-2 voor Kozakken Boys, toen Arnold Vermeulen de bal verspeelde en John Ver baan beheerst intikte. FC Lisse liet zich niet uit het veld slaan door deze tegenslag. De ploeg ging vrolijk door met aanvallen, vooral via de vleugels waar Kozakken Boys nogal wat ruimte weggaf. Twee minuten na de 0-2 verkleinde Jelle Visser de achterstand, nadat hij alleen voor de keeper was gezet door Barry Opdam. Daarvoor had Ralph Polman al de lat getrof fen. Dat met de stand 1-2 ook de rust werd bereikt, was eigenlijk een klein wonder. FC Lisse kreeg nog een handvol kansen, maar kreeg de bal maar niet langs Speelmeijer. Deze doel man (inmiddels keeperstrainer bij Kozakken Boys) had een jaar lang niet in het doel gestaan, maar moest opdraven wegens een blessure van eerste keeper Johan van der Werff. Reserve goalie Walter Londema had al eerder dit seizoen zijn biezen gepakt, toen hij in Werkendam op de bank terecht was geko men. In de tweede helft bleef het éénrichtingverkeer. Iliohan trof nog eens de lat, Mark Ens schoot van dichtbij tegen de keeper en claimde later nog eens een strafschop, maar uit eindelijk moest Mark Wotte een kwartier voor tijd centrale ver dediger Bert van Duyvenbode weer naar voren dirigeren om de gelijkmaker te forceren. De strafschoppenserie werd nog een langdurige affaire om dat Leon van der Zwet verzuim de de vijfde penalty te benutten en zo de zaak te beslissen. FC Lisse moest daarom wachten totdat Mokveld de achttiende strafschop van de middag uit de hoek haalde. FC Lisse: Mokveld, Polman, Van Duy- vendbode, Spruyt, Vermeulen (Wajer), Ras, Van dèr Zwet, Opdam, Visser, Éns, Iliohan (Smakman). ARC komt met gemengd gevoel uit Spijkenisse SPUKENISSE NICK VERWOERD MEDEWERKER De bomen op Schiekamp zijn weggehaald. De werkzaamhe den voor de aanleg van een busbaan zijn gestart. Voetbal vereniging Spijkenisse moet wijken voor een industrieter rein. Volgend seizoen verhuist groenwit naar een nieuwe ac commodatie. Het veld op het kale Schiekamp ziet eruit alsof de club al vertrokken is. Moei lijk om op te spelen, hobbelig. Het spel van Spijkenisse en ARC was er zaterdag dan ook naar: rommelig. Het povere duel le verde beide teams een punt op: 1-1. Een slechte mat, een straffe wind, een door blessures danig verzwakte thuisploeg en een door de absentie van veel vaste waarden gehandicapte staart- ploeg: niet vreemd dat de ont moeting tussen de nummer vijf van de ranglijst en de Alphense Racing de toeschouwers weinig te bieden had. Bij ARC ontbrak zaterdag de vaste defensie en dat was in de eerste helft te merken. Coach Dick Alberts moest improviseren. De gevol gen: weinig organisatie en geen rust in het spel. De Racing kwam er dan ook nauwelijks aan te pas. Halver wege de eerste helft moest doel man Marco Wins capituleren. Martin Pijl knalde na een hak- balletje van Van Hamburg de bal in de bovenhoek: 1-0. ARC mocht daarna niet klagen. Een kopbal van Van Hamburg werd door Wins met de voeten ge keerd, een vrije trap van dezelf de speler werd door Wins fraai gepareerd en in de slotfase be landde een inzet van de door Van Hamburg weggestuurde Latuharhary op de paal. Zo kon den de tegen degradatie strij dende bezoekers, bij wie voor rust Raymond Rietveld en René van Meggelen gekwetst af moesten haken (René Vergeer en Robbie Koster vielen in), hal verwege het duel nog hoop koesteren. Dick Alberts' praatje in de pauze inspireerde blijkbaar. Door een tactische ingreep kreeg Dijkhuizen grip op de wedstrijd, waardoor het ARC steeds beter verging. Een kwar tier voor tijd leverde het Al phense overwicht de gelijkma ker op. Robbie Koster speelde zich knap vrij en zette Ruud Bos vrij voordoek 1-1. De spits kreeg na zijn negen de competitietreffer nog twee mogelijkheden om ARC de winst te bezorgen. Uit een voor zet van Johan Boer tikte hij van dichtbij over en in de laatste minuut miste hij een kans die niet te missen leek. Alberts baalde van die blooper, net als van de gele kaarten die Boer, Dijkhuizen en Dijkman oplie pen. De laatste twee wacht een schorsing. Ook Lammers, Hoogendoorn en Bloemheuvel mogen volgende week tegen hekkesluiter SHO nog niet voet ballen. En dus had Alberts za terdag gemengde gevoelens: "Dit punt is meegenomen, maar voor wat de mutaties be treft: het houdt natuurlijk een keertje op." ARC: Wins; Rob Koster, Van der Meer, EERSTE KLASSE A Barry Opdam van FC Lisse in duel met Hank Viveen (links) en Ronald Visser van Kozakken Boys. FOTO HENK BOUWMAN W onderuit in Lisserbroek r/jERBROEK RUUD PATTIAPON kampioenkastanjes waren l/} kbaar nog te heet voor TAW. rker nog. de voor de trotse 1 aanvoerder zo nadrukkelijk ii kende afdelingstitel werd- in directe confrontatie met Timer twee Kagia eventjes F id gezet. Met de klinkende 4-1. Als Kagia zijn twee terende wedstrijden in winst izet zal er tenminste een bar- e nodig zijn tussen beide nphanen. AW moet nog één duel spe en wel tegen het opgeleefde S, dat er belang bij heeft de de plaats in handen te hou- Dat is aanstaande zater- wanneer de Lisserbroekse ïcurrent staartploeg SVLV moet. Een zekerheidje dus )r de ploeg van Jan van Bem- len, die zaterdag na afloop klaarde heilig in de winst van gia te hebben geloofd. Wel de runner-up morgen in een iaalduel Abbenes onder de m moeten houden, een iets leilijker opponent dan SVJ.V. Kagia dezelfde zekerheid straalt als tegen TAW, dan is echter geen vuiltje aan de lucht. Een stralende Van Bem- melen: „Als we het daarin laten liggen, dan verdienen we het gewoon niet." Van zaterdag moet gezegd worden dat het team van Thom den Daas absoluut geen een heid vormde. Wellicht dat het benodigde ene puntje TAW hy pernerveus maakte. Anders valt niet te verklaren dat de blauw- witten op een zo duidelijke wij ze naar de eerste nederlaag van het seizoen werden gespeeld. Eén van de belangrijke pion nen in de strijdwijze van Van Bemmelen was Ron Kattenberg, die de Ter Aarse spelbepaler Cees Reijngoud uit de wedstrijd speelde. „Daarmee verhinderde hij Reijngoud om de eindpass te geven. Ron had een moeilijke taak, maar hij heeft het uitste kend gedaan." Reijngoud erkende zijn falen. „Als het loopt, dan ben ik een belangrijke schakel, maar van daag kon ik de lijnen niet uitzet ten." Nu had TAW de pech dat al in de tweede minuut Kagia- spits Dorus Goedemans een so lo met een doelpunt afsloot. Het lid viel nog eens extra hard op de Ter Aarse neus, toen even la ter Kattenberg de bal na een LEIDEN LARS ULRICH Richard Trompert (midden) wordt bejubeld. De spits besliste de topper tegen TAW met twee treffers. FOTO HOLVAST'MARK LAMERS hoekschop van Elbert Flulsbos met een knallende kopstoot achter doelman Patrick Ubink deponeerde (2-0). In tegenstelling tot collega Ubink kwam Frank Roubos niet noemenswaardig in problemen. En wanneer de Kagia-doelman een steekje liet vallen, dan her stelde hij dat met bewonderens waardige inzet. Zoals heel Kagia meer agressie en inzet toonde dan de gedoodverfde kam pioen. „Op die punten zijn we afgetroefd," wist Reijngoud, die pal na rust overigens wel de 2-1 op zijn naam schreef en TAW toen weer alle hoop gaf. Een andere pion van impor tantie bij de thuisploeg was na tuurlijk aanvoerder Richard Trompert. De met meer talent dan de gemiddelde Kagiaan ge zegende aanvalsleider zag er niet tegen op'om sjouwwerk te verrichten, oorlog te maken en en passant zijn ploeggenoten in stelling te brengen. Trompert stelde hoogstpersoonlijk de eindstand vast. Eerst kopte hij op een vrije trap van Peter Daalman raak en zijn afsluiten de treffer was van grote schoon heid. Met de TAW-verdedigers Mario Verzaal en Roland Bader in de rug, schoot hij in de draai knap zijn 25ste treffer van het seizoen binnen. Kagia-TAW 4-1 (2-0). 2. Goedemans 1-0, 20. Kattenberg 2-0, 46. Reijngoud 2-1, 59. Trompert 3-1. 87. Trompert 4- 1. Scheidsrechter: Van Soest. Toe schouwers 350. Geel: Daalman (Kagia). Kagia: Roubos; Clemens. Wijnhout, Gresnigt, Van de Ham; Daalman (Mar- bus), Kortekaas, Hulsbos; Goedemans (Den Butter), Trompert, Kattenberg. Ubink; Bader, Hoogenes, Verzaal (Bec kers), Van der Zwaan (Setteur); Mar tens, Reijngoud, Vérzaal; Aarlman, Belt, Westerwaal. MEDEWERKER „Eindelijk kregen we ruimte", sprak Noordwijk-trainer Ruud Bröring na afloop van het duel tegen Marken. Het gehandicap te Noordwijk was blijkbaar te verrast om er gebruik van te maken. Het aanvallende duel kende geen winnaar (2-2). Noordwijk kreeg in Marken een extra gemotiveerde ploeg tegenover zich. Het sterfgeval van speler Danny Broekman en de op handen zijnde trainers wissel -huidige speler Rody Bakker neemt aan het einde van het seizoen het roer over van Peter de Waal- gaven Marken het heilige vuur. Op het moeilijk bespeelbare veld nam de ploeg van Bröring tweemaal een voorsprong. Na twintig minuten veranderde Fred Bloem een schot van Jos Smits dusdanig dat de Marken goalie kansloos was. In de twee de helft scoorde Patrick Scheur water uit een voorzet van Fred Bloem. Maar het strijdlustige Marken vocht twee keer goed terug, hoewel Bloem bij een 1- 2-stand op onreglementaire wij ze van een doelpunt werd afge houden. Noordwijk was gehavend naar Marken afgereisd. Robert Vermin loopt sinds vorige week zaterdag in het gips, Martin van Kins en Jeffrey Stolk moesten vanwege een schorsing een plaatsje op de tribune zoeken. Rocky Pilti was een van de ver vangers. De buitenspeler heeft een lange weg afgelegd om weer fit te geraken. Het kost hem moeite om zijh blessureleed achter zich te laten. Zeker met de beenbreuk van Vermin op het netvlies oogde Pitti angstig voor de scherpe tackles van de Marken-verdedigers. Maar ook was duidelijk dat hij op de weg terug is. Noordwijk: Visscher; De Ridder, Smit, Reinders, Van Houten; Azier, Smits, Aboikoni, Scheurwater, Bloem, Pitti. Marken-Noordwijk 2-2 (1-1). 20. Smit 0- 1, 30. De Meza 1-1, 48. Scheurwater 1-2, 73. De Meza 2-2. Scheidsrechter: Sprong. Toeschouwers: 600. Gele kaarten: Smit (Noordwijk), De Meza (Marken). Rijnsburgse Boys-Quick Boys 0-4 (0-3). 6. Aandewiel 0-1, 12. Steenvoorden 0-2, 31. Hans van der Plas 0-3 (pen.), 72. Rbii 0-4. Geel: Buis, Den Haan (Rijnsburgse Boys). Scheidsrechter: Vroegop. Toeschouwers: 3500. Spijkenisse-ARC 1-1 (1-0). 22. Pijl 1-0, 73. Bos 1-1. Scheidsrechter: De Wit. Toe schouwers: 500. Gele kaarten: Stougje (Spijkenisse), Di|kman, Boer, Dijkhuizen (ARC). 19 16 18 10 19 11 iatwijk periode ka 3 0 35 60 -20 6 2 26 49-24 4 4 26 47 25 8 5 20 39-28 6 6 20 28-31 1 9 19 32 - 35 3 8 19 26-34 8 6 18 41 - 41 7 7 15 21 - 34 7 8 15 25-32 5 10 13 26 - 37 5 10 13 29 - 41 5 10 13 26 - 44 4 11 12 26-49 FC Li Topscorers: 1. Bloem (Noordwijk) 17, 2. Zwaan (Kat- wi|k) 16. 3. De Ridder (Katwijk) 14, 4. Kruit (Quick Boys) 13. 5.Ron de Jager (Schevenmgen) 12, 6. Ens (Lisse), Rbii (Quick Boys) 10. 7. Bos (Spijkenisse) 9 8.Van Driel (Ri|nsburgse Boys) Altena (SHO)Scheur water (Noordwijk), Aandewiel, Steenvoorden (Quick Boys) 8, 9. Langeveld (Katwijk), Teerhuis (Marken), Tellier (Scheveningen), Visser (FC Lisse), De Ruiter (Spijkenisse) 7, Programma 1 april: Katwijk-Quick Boys, ARC-SH0, FC Lisse-Heerjansdam, Ri|nsburgse Boys-Noordwijk, Barendrecht-Spijkenisse, Marken-Volendam, Zwart Wit'28-Scheveningen. EERSTE KLASSEB 19 10 5 4 25 36 - 21 19 8 8 3 24 24 14 19 9 5 5 23 24 - 25 19 8 6 5 22 27 - 21 19 7 6 6 20 39 - 26 19 6 8 5 20 32 - 25 19 7 6 6 20 34 - 28 19 7 6 6 20 30 - 30 19 9 1 9 19 32 - 27 19 4 9 6 17 15-21 19 5 7 7 17 13-19 19 3 8 8 14 25-31 19 3 8 8 14 21-43 19 2 5 1111 20-40 EERSTEKLASSEC D0SK Flevo Boys ElburgerSC 19 11 7 1 29 32 - 13 19 12 3 4 27 35 - 18 19 9 6 4 24 33 - 19 5 23 46 - 32 6 23 38 - 31 5 22 35 - 26 7 20 37 - 30 7 20 29 - 32 6 5 8 17 26-26 5 6 8 16 31 38 3 9 7 15 23 - 36 4 6 9 14 21 - 42 2 6 11 10 20-44 2 4 13 8 15-36 TWEEDE KLASSE B 19 10 19 8 20 7 20 7 Rijsoord-DEVJO 0-5, Naaldwijk-Vitessr HVO-Oranje Wit 1-1. DEVJ0 18-26 Zevenhoven TerLeede 19-25 Vitesse I Excels. P 18-23 HV0 Zwaluwen 19-23 Rljsoord ASWH 18-22 Naaldwijk Beursbengels 19-20 Oranje Wit Stand aan kop derde periode Ter Leede 3-6 Excelsior Vitesse 3-6 Zwaluwen 19-19 19-18 18-15 18-14 DERDE KLASSE A Spirit-'s-Gravenzandse 3-0. Spirit 19-31 SV'35 19-18 Voorschoten 19-27 DieHaghe 19-16 Gravenz. 19-24 Oegstgeest 19-15 Monster 19-20 Jodan Boys 19-15 Rohda'76 19-20 's-GravSV 19-15 Sportlust 19-20 Xerxes 19-6 Rohda'76 winnaar eerste periode. Spirit winnaar tweede periode Stand derde periode: Spirit 4-7 Die Haghe 4-5 Voorschoten 4-6 Sportlust 4-5 VIERDE KLASSE B 19-19 19-18 19-18 19-14 19- 8 CVC-De Sleutels 5-0. RCL 19-32 Alphia KRV 19-31 Leiden Hazersw Boys 19- CVC 21 Valken'68 Floreant 19-21 LFC De Sleutels 19-20 Oudewater WDS 19-19 KRV ei Stand aan kop derde periode RCL 4-8 KRV Floreant4-8 CVC De Sleutels hard onderuit De Sleutels heeft een unieke kans gemist om de derde plaats in de rangschikking van de vier de klasse voor zich op te eisen. In de confrontatie met degrada tiekandidaat CVC werden de Vlietbewoners met maar liefst 5-0 ingepakt. Dat verraste de Reeuwijkers, die nog immer op het vinkentouw balanceren, buitengewoon. „We stonden er versteld van," verwoordde voor zitter Eef van Dam de verba zing. De winst van CVC betekent voor Valken'68 zo goed als de gradatie. Met dank aan De Sleu tels, dus. In de eerste helft viel de schade voor de Leidenaars nog mee. Maar na de rust, met de wind mee, raasde CVC naar een grote zege. Slechts doordat de Reeuwijkse aanvallers niet bij alle gelegenheden scherpte toonden bleef de eindstand be perkt tot 5-0. Jan Willem Edel man (2x), Richard van Leeuwen (2x) en Teus Twigt raakten de roos wel. Een zwaar gehavend Katwijk kon het in een oefenwedstrijd zaterdag niet bolwerken tegen zondag-tweedeklasser WSB: 2- 1. John Jansen en Paul Warmer dam scoorden voor de Noord- wijkerhouters, voordat Carlo WSB in oefenduel langs Katwijk: 2-1 van Zeist iets terug kon doen. Ter Leede had geen kind aan RCL (7-0). Erwin Crooy (3), Floor Immink, Luc van der Hoe ven, Leen Guyt en een eigen doelpunt van Marco Barendse drukten het kwaliteitsverschil uit in goals. Alphense Boys ging op be zoek bij Elinkwijk. De Utrech ters wonnen met 4-1. De enige Alphense treffer kwam op naam van René de Jong.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17