Sport Bondscoach grijpt terug op 'oude hap' 'Als die meiden nee zeggen is het over' Start Verstappen in Grand Prix onzeker Richard Witschge naar Blackburn Rovers UEFA straft Feyenoorders Conflict Rijsbergen brouwer naar kookpunt Duif is dood P TERDAG 25 MAART 1995 3IIL willem spierdijk. 071 -356464. plv -chef rob onderwater, 071-356463 Agassi in finale Key Biscayne (biscayne Andre Agassi heeft de finale van het toernooi van y Biscayne bereikt. De als tweede geplaatste Amerikaan ver eg de tien plaatsen lager ingeschaalde Zweed Larsson in drie s, 7-5 4-6 7-6. In de eindstrijd treft hij de winnaar van het duel isen Sampras en Björkman. (assi stond vorigjaar ook in de finale van Key Biscayne. Tegen ;te Sampras, die door een voedselvergiftiging overwoog op te iven. Agassi gaf daarop zijn landgenoot enkele uren respijt. En 'Sp|rloor vervolgens kansloos. pt^assi staat voor de vierde keer in dit jaar in de finale. Hij won •Australian Open en Scottsdale en verloor van Sampras in In- ië an Wells. -J< rattini wint Catalaanse Week |rcelona De Italiaan Frattini heeft de Catalaanse Week op zijn jam gebracht. Hij behield vrijdag in Barcelona in de afsluiten- il*i tijdrit over twaalf kilometer bergop vier seconden over op de yitser Zülle. j)lle, ploegmakker van Breukink bij ONCE, won de tijdrit. In de "□iddag was het eerste deel van de slotetappe gewonnen door de piaan Minali, ploeggenoot van Frattini. Het was de derde ritze- egi van Minali in de vijfdaagse etappekoers. Jeen lintje voor Huybregts ja llli Na 37 jaar hondstrouwe dienst bij de KNVB kreeg Jan awuijbregts niet eens een lintje. Kennelijk had niemand van de triljoen KNVB-leden hem voorgedragen bij Hare Majesteit. Wel farfeeg hij bij zijn afscheid uit Zeist een knuffel van bondsvoorzit- jr Jeu Sprengers. Niet eens uit liefde, wel om „te zien of Jan stolen bij zich droeg". 51! S4)rie treffers van Romario p de Janeiro. Na alle publiciteit over zijn scheidingsperikelen 5 left Romario de Souza Faria donderdag eindelijk weer eens jpjiortief van zich doen spreken. De Braziliaan maakte drie doel- unten in het met 3-2 gewonnen bekerduel tegen Botafogo en 3%zorgde zijn club Flamengo de Rio-bokaal. ..Ik wil dat men mij Ijspecteert", zei Romario vlak voor de wedstrijd. Sinds de terug- ?er in zijn geboorteland drie maanden geleden, verkeerde de 0,-eine aanvaller in een vormcrisis. Zon honderdduizend men nen bezochten zijn debuut in het Maracana-stadion. De oud- -2»eler van PSV en FC Barcelona kon tot grote ontevredenheid ^ln zijn landgenoten de hoge verwachtingen niet waar maken. 'Russische basketballers gedrogeerd ~psKOuRussische artsen hebben in de flessen bronwater die 3Jior de basketballers van CSKA Moskou zijn gedronken in Grie kenland, sporen aangetroffen van haloperidol. De drug kan hevi- 19? spierkrampen veroorzaken. Vijf spelers rolden vorige week al jrpor het Europa-Cupduel tegen Olympiakos Piraeus om van el- n^nde. CSKA beëindigde, mede door de foutenlast, de wedstrijd iRiet slechts drie man en verloor in de kwartfinale kansloos met "3-54. De Griekse kampioen is door dat resultaat bijna zeker van j'&n plaats in de eindronde, volgende maand in Zaragoza. Voor- s ^tter van CSKA Michail Reznikov riep direct uit dat de vijf (g^chtoffer waren van vergiftiging met voorbedachten rade. Er bestaat een kans dat de Grand Prix van Brazilië van start gaat zonder wereldkampioen Michael Schumacher. De Duitser crashte gisteren tijdens de officiële training zwaar, waardoor hij niet verder kwam dan een zesde tijd. De Duitser liep geen letsel op. foto ap SAO PAULO CPD Jos Verstappen weet sinds giste ren exact wat het betekent om bij één van de armste formule 1-teams te mogen rijden. Het eerste optreden van de nieuwe Simtek-Ford met de Limburger achter het stuur, op het circuit van Interlagos, kan onder de noemer 'lachwekkend' worden gerangschikt. Verstappen zelf kon niets doen aan de hopeloze vertoning in Brazilië, die zelfs wel eens tot gevolg zou kunnen hebben dat de Nederlander morgen helemaal niet start in de Grand Prix-race. Omdat het Franse Larrousse de nieuwe auto's niet tijdig klaar had en derhalve ontbreekt in Brazilië, zijn in principe alle rijders verzekerd van een start plaats. Van de 26 aanwezige coureurs reed Verstappen in de officiële training zelfs de 23e tijd. Niet onaardig op het eerste gezicht, maar zijn tijd van 2.01.610 was ruim veertig se conden langzamer dan Damon Hill, die voorlopig op pole-posi tion staat. De voorlopig 23e startplaats was dan ook louter het gevolg van het feit dat Schi- attarella, Herbert en Diniz hele maal niet op de baan versche nen. Van de 35 rondjes die hij gis teren reglementair had mogen trainen, reed hij er exact vier! En daarbij betrof het louter kilome ters die nodig waren om de pits in en uit te rijden. Die eerste 17 testkilometers waren voldoende om Verstap pen met een karrevracht aan problemen op te zadelen. Die begonnen al in de ochtend. In een sport waar miljoenen wor den uitgegeven alsof het om pindanootjes gaat, zorgde een onderdeel van nog geen hon derd gulden dat Verstappen werkloos vanuit de pitbox moest toekijken hoe zijn colle ga's op jacht gingen naar snelle tijden. Het is bijna te onnozel voor woorden, maar bij het in pakken voor de overtocht naar Zuid-Amerika waren de voor de cockpit van de auto's verplichte brandblussers in Londen blijven liggen. Waardoor de bolides niet voldeden aan de veilig heidsvoorschriften en langs de kant moesten blijven. Verstappen schudde zijn hoofd vol onbegrip. „Ik begrijp ook niet hoe zoiets kan gebeu ren. Maar ik maak me niet druk. Ik kan toch niets aan de situatie veranderen. Ik heb begrepen dat de brandblusser inmiddels op de luchthaven is aangeko men, dus ik zal vanmiddag wel kunnen rijden." Dat kon hij inderdaad, maar het geduld van Verstappen werd wel danig op de proef ge steld. DEN HAAG ANP Richard Witschge is bij de En gelse kampioenskandidaat Blackburn Rovers in feite de vervanger van Jason Wilcox. Manager Kenny Dalglish was dringend op zoek naar een be palende middenvelder, nadat Wilcox onlangs de kniebanden had gescheurd. Dc 25-jarige Witschge, voor de laatste acht duels van het seizoen gehuurd van Bordeaux, trainde vrijdag voor het eerst bij de nummer een van de Premier League. De clubleiding deed zijn best alle formaliteiten rond te krijgen, op de dag dat de transfermarkt in Engeland sloot. „Het lijkt me fantastisch voor Blackburn te spelen", zei de Ne derlander. „Ik heb veel gehoord van Bryan Roy over de beleving van het voetbal in Engeland. Bovendien is het voor mij een uitdaging te bekijken of ik me kan aanpassen aan de Engelse stijl van voetbal." Witschge en Roy, aanvaller van Nottingham Forest, voetbalden al als kind samen bij Ajax. Tweede zege voor Dordrecht DORDRECHT ANP In zeven maanden won Dordrecht'90 geen enkele wed strijd in de eredivisie. Opeens lukte het twee keer op rij, bin nen zeven dagen. De nummer achttien van de eredivisie ver sloeg vrijdag Willem II met 3-0. Het mag weer hopen directe de gradatie te ontlopen. De na- competitie lonkt. Dordrecht, tot voor kort ge zien als zekere degradant, trok de stand in punten gelijk met Go Ahead: tien. Dordrecht ge bruikte daarvoor twee duels meer en is benieuwd naar de wedstrijd van zondag tussen FC Utrecht en Go Ahead dat een gewoonte maakt van verliezen in blessuretijd. Over een week is de onderlinge confrontatie in de Adelaarshorst. Dordrecht speelde goed tegen Willem II, dat niet meer mee doet om de prijzen of degrada tie en het seizoen wil afsluiten met tenminste veertig punten. Hoop opende de score na ze ventien minuten, toen hij profi teerde van een misverstand tus sen doelman Jansen en Smits. Al voor rust had Dordrecht rui mer afstand kunnen nemen, maar Wouden herinnerde nog even aan zijn reputatie van kan senmisser. Na de pauze veran derde dat beeld totaal. Wouden, die vorige week twee keer scoorde tegen Sparta, maakte weer twee doelpunten. De tuchtcommissie van de Eu ropese Voetbal Unie (UEFA) heeft vrijdag in het Zwitsere Nyon Rob Witschge, Peter Bosz en Jozsef Kiprich van Feyenoord voor drie Europese bekerwed strijden geschorst. De drie kre gen rood in de wedstrijden te gen Real Zaragoza. ENDAM GPD ■H plaats van gepaste vreugde Ï5pr het behalen van een unie- 5l<prestatie is Volendam in last.. vj kritische opmerkingen van ^liner Wim Rijsbergen na af- Yp van het duel tegen Utrecht n bij Jan Brouwer totaal in het jkeerde keelgat geschoten. En Jdersom zit het ook* niet lek- r. Rijsbergen beticht de direc- ar van achterbakse praktijken 'het bestuur van onprofessio- il gedrag. iit weekeinde wordt in Vo- idam vergaderd over het ver- Ig van dit in meerdere op- :hten tumultueuze seizoen, iciplinaire maatregelen tegen jsbergen, die Volendam straks één seizoen inruilt tegen iC, zijn niet uitgesloten. Directeur Brouwer: „Voor ons *ie grens bereikt. Het kan niet M zijn dat een werknemer 'ortdurend de club in discre- ■t brengt. Hij roept nu al het le seizoen dat er bij ons wei- h i van deugt. We zullen de ko- nde dagen maar eens kijken e we verder willen. En als we Jar maatregelen voor moeten - men, dan moet het maar." Maar ook voor Rijsbergen is maat vol. „Ik heb de club he- naal niet in discrediet ge- [icht. Kijk, dat een bestuurslid over valt dat ik hem na de dstrijd geen hand geef, dat is kinderachtig voor woorden. ~e, ik heb niets tegen de club, de manier waarop de zaken irden gerund, maar ze moe- wel eerlijk blijven." De reden van Rijsbergens nieuwe wrevel kwam gisteren naar buiten. De trainer had aan het bestuur gevraagd er voor te zorgen dat Ronald Bond, die in de bouw werkt, een dag voor de halve finale vrij zou krijgen. „Zodat ik met de hele groep kon trainen. Lijkt me geen overbodi ge luxe voor zo'n wedstrijd. Maar al wie er kwam, geen Bond. Ze waren gewoon verge ten dat te regelen. Is dat profes sioneel gedrag? En dan verwij Brouwer mij dat ik een onerva ren trainer ben. Ja, zo werkt dal natuurlijk niet. Nou, dan laat ik dat weten." Rijsbergen zit ook nog in zijn maag met zijn opvolging. „Ze hebben dus vierkant tegen me gelogen. Er was achter mijn rug om wel degelijk contact met de nieuwe trainer." Dat werd RKC- trainer Bert Jacobs. „Ik heb dat op de man af gevraagd en het werd ontkend. Prima, dan ge loof ik dat. Maar dan moeten ze niet aan iedereen vertellen dat ze alleen maar bezig zijn ge weest om niet te degraderen. Dat houdt namelijk in dat ik er als een soort veredelde padvin der heb rondgelopen." Ook de spelersgroep is zo langzamerhand doodziek van het gezeur. De prestaties zijn beter dan ooit, maar de sfeer is er niet naar. Libero René Bin ken: „De stemming is geladen. Dat proef je gewoon. Al dat ge doe is weliswaar grotendeels langs ons heengegaan, maar zo langzamerhand hebben we er ook wel eens genoeg van. Naar buiten toe zou Rijsbergen wel eens wat diplomatieker mogen Wim Rijsbergen: padvinder.. zijn. Je mag hopen dat deze af faire niet escaleert, want daar mee is niemand gediend. We moeten nog een aantal belang rijke wedstrijden spelen, waar onder de bekerfinale. En aanvoerder Johan Steur: „Er valt toch niets meer te kla gen? Het gaat goed, we staan in de bekerfinale, in de competitie gaat het prima. Rijsbergen is onder dak de komende jaren, hij heeft het hier goed gedaan, hou er dan eens een keer mee op. Maar ik denk dat-ie dat niet kan. Het zit gewoon in hem, hij gooit alles er maar uit wat hem dwars zit. Daaraan kun je zien dat het een beginnende trainer FC Utrecht FC Utrecht heeft vrijdag haar beleidsplan „op weg naar de foto archief subtop" ontvouwd. De club, nog niet vrij van degradatiezor- gen, ziet de toekomst rooskleu rig tegemoet. In die plannen spelen Henk Vonk en Ton du Chatinier, die de honneurs bij het eerste elftal na het vertrek van trainer Leo van Veen waarnemen, een voorname rol. Beiden blijven betrokken bij de club. Henk Vonk wordt de vaste assistent van de nieuwe hoofdtrainer, trainer/coach van het tweede elftal en hoofd opleidingen. Du Chatinier moet de trainer van de jeugd worden. Hij heeft een contract getekend bij amateur club Montfoort. DaEir wil FC Utrecht vanaf. De begroting wordt jaarlijks met 750.000 1.000.000 gulden verhoogd. De talentenjacht is afgelopen. Twee verplichte maar vriendschappelijke interlands heeft de halve eredivisie de kunsten mogen vertonen voor Guus Hiddink. Het enorme aantal debutan ten is natuurlijk vertekenend, omdat de Ajacieden het laatste vriendschappelijke duel, tegen Portugal, boycotten. Maar dui delijk is wel dat Dick Advocaat, en sinds dit jaar Guus Hiddink, lang worstelen met de vraag waar het 'nieuwe' Nederlands elftal eigenlijk staat in de voet balwereld. En of de generatie Jonk-Bergkamp-De Boer ook maar een beetje in de buurt kan komen van de oude garde: van Gullit, Rijkaard, Koeman, Van Basten en Wouters. De kwalifi catiewedstrijden tegen Noorwe gen (1-1) en Tsjechië (0-0) doen wat dat betreft het ergste vre zen. De ruime, maar logische overwinningen op Luxemburg (0-4 en 5-0) tellen natuurlijk niet mee op het rapport. Nu het echte werk gaat begin nen - al is het dan een wedstrijd tegen Malta - keert de 'gevestig de orde' weer terug. De debu tanten zijn verdwenen, de expe rimenten afgelopen. Niet voor herhaling vatbaar. Oranje is nog steeds op zoek naar een nieuwe identiteit. Sinds het WK van '94 mochten maar liefst dertien talentvolle voetballers hun eerste Oranje shirtje inlijsten. Leuk voor aan de muur, maar dan ergens thuis en niet in de eregalerij van het Nederlands elftal. Youri Mulder, Michael Mols, Glenn Helder, Pierre van Hooijdonk, Edwin Vurens: dolgedraaid op het de butantenbal en dus internatio nals voor een avond. Hiddink was in zijn eerste evaluatie verre van positief over de toekomst van Oranje. Ook was hij niet te spreken over het legertje debutanten, dat volgens de coach vooral ervaring op topniveau tekort komt. Ze wer den één voor één afgevoerd. Op één na: Roda's Eric van de Luer krijgt op zijn 28-ste nog een tweede kans op een mooie toe komst. De Limburger was tegen Portugal (1-0 verlies) als invaller nog de opvallendste speler van Oranje. Hij schoot zowaar nog een bal uit een vrije trap tegen de paal. Het was Oranje's hoog tepunt van een erbarmelijke voetbalavond. De selectie van Jong Oranje: Kluivert, Reiziger en Oulida (Ajax), Van Bronckhorst en Schuiteman (Feye noord), Korsten en Makaay (Vitesse), Roorda (FC Groningen), Rorije (Go Ahead Kagles), Van Burik (NAC), Hoek stra (PSV), Westerveld (FC Twente), Vierklau (FC Utrecht), Wiekens (Veen- dam), Ooijer (Volendam), Laros (Wil lem II). PRIJSVRAGEN Lucky 10, vrijdag 24 maart. 4-10-11-12-18-19-22-23-24-29-31- 33- •39-42-46-53-55-67-73-79. (onder voorbehoud). VOETBAL Dordrecht '90 - Willem II 3-0 (1-0). 17, Hoop 1-0, 55. Wouden 2-0, 74. Wouden 3-0. Scheidsrechter: Takacs. Toeschou wers: 1922. Gele kaart: Van de Berg (Wil lem II). Stand aan destaart Utrecht 24-19 NEC 25-16 26-19 Eagles 25-10 25-18 Dordr.'90 27-10 DUITSLAND: Bremen-Duisburg 5 - 1, Le- verkusen - Freiburg 2 - 4, Uerdingen- Frankfurt 1-1 TENNIS Key Biscayne, 7 miljoen gulden. Mannen, Halve finale: Agassi (VSt/2) - Larsson (Zwe/12) 7-5 4-6 7-6. Vrouwen, halve finale: Graf (Dui/2) - Novot- na (Tsj/3) 6-2 7-5 Finale: Graf - Date (Jap). Dubbel, kwartfinale: Oremans/Appel mans (Ned/Bel) - Nagatsuka/Sugiyama (Jap) 6-3 6-3. WIELRENNEN Catalaanse Week. Eerste deel vijfde etappe Gramenet-Rubi: 1. Minali (Ita) 66 km in 1.28.13, 2. Saitov (Rus) 0.01, 3. Edo (Spa), 4. Coppolillo (Ita) Tweede deel vijfde etappe,, tijdrit Mont- juich: 1. Zülle 12 km in 18.40, 2. Brbrik (Rus) 0.18, 3. Garmendia (Spa) 0.26, 4. 0lano0.29 Eindstand: 1. Frattini 19.14.09, 2. Zülle 0.04, 3. Garmendia 0.30 4. Bobrik 0.32, 5. Olano 0.33, 6 Casagrande 0.37, 19. Bouwmans 1.51, 41. Van der Poel 4 54, 63. Jonker 12 03, 66. Van Heeswijk 14.05, 72. Indurain 18.21, 91. De Vries 23.39, 124. Veenstra 49.39. •EN ROB VAN DER ZANDEN handbalsters van TKS/Satur- is hebben sinds kort weer de uchtelingenstatus'. Waar de idse eredivisionist komend izoen speelt weet niemand, an van Delft, voorzitter van de chting die over het vrouwen- am gaat, wil de speelsters niet n hun lot overlaten. „We zoe- n speelgelegenheid en een aagkrachtige fusiepartner or ze. Maar misschien zeggen e meiden wel nee tegen onze 'orsteUen, dan ligt de stekker uit en is het zaakje opgehe- n." Van Delft zegt dat er drie op ts liggen voor de toekomst, -eiden, elders of opheffing." at uiteindelijk de laatste twee >ties overblijven lijkt duidelijk, iturnus, dat een seizoen sa- Handbalsters TKS/Satumus moeten weer op zoek naar onderdak menwerkte met de stichting, wil niet fuseren. Volgens Saturnus- voorzitter Rob Otten heeft het verenigingsbestuur zich al uit gesproken tegen een fusie of overname van het eredivisie- team. De risico's en de kosten zouden te hoog worden. De sa menwerkingsovereenkomst die er nu ligt (de vereniging en het damesteam vormen juridisch gezien twee aparte onderdelen) wordt door het Nederlands Handbal Verbond (NHV) niet langer getolereerd. Van Delft: „De bond wil geen noodverban den meer, maar duidelijkheid. Het moet dus honderd procent fusie worden en niets anders. Als het in Leiden over en slui ten is, vindt Van Delft dat een kwalijke zaak voor de gemeente. „Weer een stukje topsport weg. Van de gemeente hoeven we in deze precaire situatie geen steun te verwachten. Dit is geen topsportgemeente in daad, al leen in woord. Als ik met ze bel is het al 'nee' voordat ik wat heb gezegd." Volgens Jan Duijvestein van de gemeentelijke directie Sport en Recreatie is de huidige situa tie waarin TKS/Satumus ver keert geen reden om hulp te verlenen. „Wij willen wel facili teiten leveren, maar geen geld om deze vrouwenploeg over eind te houden. Die meiden verhuizen steeds wanneer het hun bestuur of de sponsor uit komt. Dan moeten wij zeker bij springen en na een jaartje zijn ze weer gevlogen naar een an dere gemeente. Daar doen wij dus niet aan mee. Er zit geen structuur in, het is een beetje koorddansen wat die handbal sters doen." Het onderbrengen van de handbalsters wordt de laatste klus van Van Delft. „Na veertig jaar handballerij vind ik het welletjes en de andere bestuurs leden ook. Dat is ook een reden om onderdak te zoeken voor de stichting." Volgens de praèses is Ancora uit Rotterdam een van de kandidaten voor een eventu ele fusie. DES '72 en UDSV zijn ook in de markt. Ancora, spe lend in de derde divisie met de vrouwen (volgend seizoen ook met de mannen) en in een grijs verleden met een vrouwenploeg in de eredivisie uitkomend, heeft van de ongeveer 150 leden al het fiat gekregen voor een fu sie. Gisteravond sprak het be stuur van de Rotterdammers met een afvaardiging van Satur- nus. Dat was al het derde ge sprek. Ancora-bestuurder H. Kooy: „Ik heb stellig de indruk dat wij de eerste gegadigde zijn." Van Delft houdt nog een slag om de arm. „Een jawoord van Ancora wil nog niet zeggen dat het doorgaat. Wij willen ga ranties voor de speelsters." De handbalsters van Saturnus zijn overigens het nomadenbe staan gewend. TKS/Saturnus vindt zijn oorsprong in Forehol- te uit Voorhout. Drie jaar gele den werd de eredivisieploeg door de gemeente uit sporthal De Gaasbak gezet vanwege huurachterstand. In de Vespo- hal te Nieuw-Vennep vond de ploeg (inmiddels Bollenstreek geheten) tijdelijk onderdak. In Leiden werd vorig jaar een part ner gevonden in Saturnus. De vrouwen maakten sportief ge zien de dienst uit binnen de vereniging. In de schaduw van het eredivisiehandbal promo veerde het eerste mannenteam naar de eerste divisie. Waar schijnlijk worden zij weer het paradepaardje van de vereni ging- ~W" robbelaar en Segers I zijn op borgtocht vrij, maar het wan trouwen tegen de doelmannen is daarmee niet verdwenen. Zij waren vorige week niet de enigen die in alle vroegte van hun bed werden gelicht. De cap tain van Aston Villa en zijn ver kering hadden ook een korte nacht. De nummer vijf in het spel werd omschreven als 'een Maleisische zakenman'. In welke zaken deze zaken man zakenman is. werd in het midden gelaten, maar aange zien de ('///match-fixing, het re gelen van uitslagen van voetbal wedstrijden, ten laste is gelegd, zal hij geen vertegenwoordiger van punaises zijn, of importeur van mariakaakjes. Vooroordeel Het is natuurlijk een je reinste vooroordeel waar ik mee te kampen heb, maar dat ene zin netje 'een Maleisische zaken man' vertrouwde ik direct al niet. Ik ben er nog nooit geweest, in Maleisië, maar Maleisië lijkt me zo een land waar iedereen zakenman is. Vraag aan een fietstaxichauffeur uit Kuala Lumpur wat hij doet voor de kost en hij zal niet antwoorden dat hij te rijke en te luie Ameri kaanse toeristen te veel rupiah's uit de zakken klopt, maar zal ons met een mysterieuze lach op z'n gezicht op de mouw spelden dat hij businessman is. Twee van zulke zakenmensen bij el kaar noem je maffia. De arrestaties van Grobbelaar en Segers hebben ons er nu op attent gemaakt dat de Maleisi sche maffia grote belangen heeft in het voetbal. Ons voetbal. Als een syndicaat van Aziati sche bookmakers al in staat is om de uitslagen te bepalen van een grote club als Liverpool (want uit die tijd stammen de beschuldigingen tegen Grobbe laar), dan moet het een koud kunstje zijn om in Nederland ook af en toe een uit slagje te rit selen. Is het zo'n zonderlinge ge dachte dat de grote baas, ze telend in hartje Kuala Lumpur in een uit wit marmer opgetrok ken kantoor met uitzicht over de hele stad, nieuw gerekruteerde 'zakenmensen', alvorens ze in het diepe legooien van de Engel se eredivisie, de Serie A of Bar celona (want die keeper ver trouw ik ook voor geen cent) eerst even laat wcirmdraaien, om hun betrouwbaarheid en hun talent te testen, bij... laten we zeggen, Sparta? Verdiend Dordrecht-Sparta 3-1, daar moet in Malakka flink aan ver diend zijn! Acht-nul tegen Ajax? Geen zuivere koffie, wij zijn niet gek! Waarom denkt u dat Van der Sar die penalty nam? Omdat 9-0 in Bangkok erg slecht zou zijn gevallen, daarom! Zwolle-Haarlem 2-1, in Oost- Timor wisten ze dat gek genoeg vorige week vrijdag al, toen de wedstrijd hier wegens regenval geen doorgang kon vinden. Waarom denkt u dat de KNVB nu met die oekaze is gekomen dat de clubs voortaan moeten zorgen dat hun velden altijd be speelbaar zijnHet antwoord: de maffia. 'Ook wedstrijden gehouden tijdens de wereldtitelstrijd voet bal in de Verenigde Staten zijn in de verdachte hoek geplaatst', meldde deze krant woensdag. Het zou gaan om twee wedstrij den, waarvan de resultaten zijn beïnvloed door een syndicaat van bookmakers uit Maleisië. Het is te zot voor woorden en juist daarom zo geloofwaardig. t)ie ene wedstrijd is natuurlijk de finale. Dat staat vast. Aziaten zijn ook niet achterlijk, als je iets doet dan doe je het meteen goed. De finale dus. Romario miste van dichtbij een opgelegde kans. Nogal wiedes. Het syndicaat had weliswaar bepaald dat Brazilië wereldkampioen mocht worden, maar pas na strafschoppen, waarmee in één klap de vraag beantwoord is hoe het kon dat uitgerekend Baggio en Baresi van elf meter misten. De andere in Azië bekokstoofde uitslag moet er één zijn geweest van Bulgarije. Daar zou ik zelf be ginnen, moest ik zoiets aanpak ken. Bulgaren zijn flexibele gees ten. Moet u eens in de gaten gaan houden, de uitslagen van de Bulgaarse competitie! Geen touw cum vast te knopen. De Aziatische maffia heeft ook al jaren een dikke vinger in de Nederlandse uitslagen. Die meeuw, die Treytel ooit boven Spangen uit de lucht schoot, was helemcuil geen meeuw, maar een duif. Een Maleisische post duif, met de ruststand onderweg naar

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21