Patrick Heymans maakt het verschil OUDSHOORN BV Nieuwe Lente. Nieuwe Prijzen. Sport Tuur 'nationwide' op Amerikaanse tv Waterpoloploegen loten Spanje 26 SPIERDIJK' 071-3 Zcicilvoetballers De Sleutels achterhalen McDonald's A BROUWER DE KONING De kans is levensgroot aanwezig dat de zaalvoetballers van McDonald's en De Sleutels op herhaling moeten. Gisteravond besliste Patrick Heymans in de 3 Octoberhal de Leidse derby met zes doelpunten in het voordeel van De Sleutels: 6-2. Daardoor staan beide teams met 32 punten uit 20 wedstrijden broederlijk aan de kop van de tweede divisie, buiten bereik van de concurrentie. Met nog twee wedstrijden voor de boeg dreigt de competitie uit te draaien op een onbeslist. In dat geval moet een ex tra derby uitsluitsel geven. Halverwege was dat nog niet duidelijk, maar een kwartier la ter bleek die gelijkmaker slechts uitstel van de executie te zijn geweest. Heymans was niet van zins om zijn dagteller bij 2 te la ten stokken en benutte koel bloedig de kansen die Henk Buyn en Marcel van den Burg hem boden. Het wanhoopsof fensief van McDonald's, met doelman Wil Henzing als vijfde veldspeler, speelde De Sleutels nog meer in de kaart. Boven dien stond Sleutels-doelman Ed Neuteboom In tegenstelling tot eerder in de wedstrijd op scherp en zag hij tot zijn opluchting een poeier van Hans van Mar wijk tegen de lat ketsen. Dat Heymans in de slotmi nuut de score nog verder op voerde, was vooral leuk voor hemzelf en voor de statistiek. Bovendien zou de grootte van de overwinning wel eens van psychologische waarde kunnen zijn, als beide ploegen elkaar over enkele weken weer ont moeten. Gesteld dat beide teams over twee wedstrijden nog steeds zij-aan-zij staan, moet in een beslissingswed strijd blijken wie de ware zaal- Heymans kan er niet mee zit ten. De matchwinner van gis teravond zou wel elke avond te gen McDonald's willen spelen. „Wij kennen hun spelletje van haver tot gort", aldus Heymans, op het veld bij Roodenburg te bewonderen. „Je moet Hans en Herman van Marwijk niet in hun spel laten komen, dan ben je al halverwege." Die aanpak voldeed zowel in de eerste competitiewedstrijd (4-2) als in de tweede. Dat het in de met honderd toeschou wers gevulde 3 Octoberhal lang spannend bleef, kwam voorna melijk omdat De Sleutels het zichzelf onnodig moeilijk maak te. Net op het ogenblik dat de roodwitten hun stempel op de wedstrijd leken te zetten, beging Robert de Roo een overtreding die niet thuishoort in de zaal. Scheidsrechter Oortman stuur de hem twee minuten naar de kant. McDonald's had aan die man-meersituatie precies ge noeg om in de persoon van Gert-Jan de Graaff de ruststand op 2-2 te bepalen. Patrick Heymans benut het lege doel van McDonalds voor zijn en Sleutels' zesde doelpunt. voetbalkampioen van Leiden is. De winnaar promoveert naar de eerste divisie. Bij een gelijkspel gaat de titel naar de ploeg met het beste doelsaldo in de eind stand van de competitie. On danks de grote nederlaag van gisteravond bezit McDonald's nog steeds het beste doelsaldo. De Sleutels - McDonald's 6-2 (2-2) 3. De Graaff 0-1. 6. Heymans 1-1, 14. Heymans 2-1. 24. 2-2, 31. Heymans 3- 2, 37. Heymans 4-2, 4r Oortm Heyrr s 5-2. 100. Bax De zaalvoetballers van Bax lie ten gisteravond in de eigen Gaasbak Vermeulen Boys uit Hilversum achter zich. De aan trekkelijke wedstrijd eindigde in FOTO LOEK ZUYDERDUIN een 5-3 zege voor de Voorhou- ters. Hans van Leeuwen was de grote man van Bax, dat bij rust met 3-2 leidde. Van Leeuwen scoorde drie keer. Hennie Koet en Patrick Scheurwater maak ten het vijftal vol. ROTTERDAM GPD Regilio Tuur zet zijn wereld titel in het supervederge- wicht op zaterdag 17 juni opnieuw vrijwillig op het spel tijdens een groots prof- boksgala, dat de opening van 's werelds grootste casi no luister bij moet zetten. Harrah's Casino staat in New Orleans, waar dat weekeinde voor het eerst in de geschiedenis legaal een gokje kan worden gewaagd. Het logo van 'Tuur on tour' wordt gedomineerd door een wereldbol, dus het verwijt dat New Orleans na Groningen wel een beetje erg ver uit de richting ligt, snijdt alvast geen hout. Na het sportieve en finan ciële succes in het hoge noorden (Regilio Tuur vs. Tony Pep was op 9 maart een klapper van de eerste orde) had de bokser best oren naar de aanbiedingen van plaatsen als Alkmaar, Arnhem, Den Helder en Eindhoven. „Totdat deze kans zich voordeed," aldus een opgetogen Tuur giste ren op een inderhaast be legde persconferentie waar voor zijn manager Stan Hof fman speciaal uit New York was overgevlogen. Het duel zal in de VS 'na tionwide' worden uitgezon den. CBS Network is te ont vangen in meer dan 200 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten en Stan Hoffman schat, dat zo'n 40 miljoen Amerikanen getuige zullen zijn van Tuurs twee de titelverdediging. 'Reggie': „Hier heb ik heel lang op gewacht. Gehóópt is eigenlijk een beter woord. Een kans zoals deze krijgen maar heel weinig boksers en daarom grijp ik 'm met bei de handen aan. Ik zie het als een absolute mijlpaal in mijn carrière. Als een erken ning van wat ik heb bereikt door het grote publiek en de tv-bazen. Bob Arum noem de het een stap verder in de richting van het Superstar- dom. Okay, daar ben ik nooit op uit geweest, maar het is leuk om te horen. Ik zie het - nogmaals - als een bevestiging dat ik in de Sta tes voor vol word aangezien. New Orleans is niet naast de deur, ik weet het, ik ben er zelf nog nooit geweest. Maar voor een kans als deze ga ik desnoods naar het an dere eind van de wereld." De naam van de tegen stander van Regilio Tuur is Pete Taliaferro. Een spekta- culaire bokser die door de organisatoren naar voren is geschoven. De toestemming van de WBO is echter nog niet binnen. De Nederlandse waterpoloman- en -vrouwen krijgen ko mende zomer in de eerste ron- van het EK in Wenen te ma- i met Spanje. De vrouwen treffen daarnaast Griekenland. Vrouwencoach Kees van Harde- veld nam die tegenstanders gis teren voor kennisgeving aan. De beste twee van de vier poules gaan door. Oranje, dat de in Leeds be haalde titel verdedigt, begint evenals de mannen op zaterdag 19 augustus tegen Spanje. Een dag later staat het duel tegen de Grieken op het programma. „Griekenland is relatief het sterkst, maar vorig jaar wonnen zonder veel moeite. Spanje heeft bij de traditie, maar de vrouwen zijn net begonnen. Het is een taaie, fysiek spelende tegenstander, maar absoluut niet om van wakker te liggen. Pas later in het toernooi begint voor ons het echte werk tegen bijvoorbeeld Italië, Hongarije en Rusland", aldus Van Hardeveld. Hij begint met een groep van twintig wa terpolo vrouwen aan de voorbe reiding. Zijn KNZB-collega Ivo Trum- bic, de drie AZC-spelers Van der Leden, Stoffels en Vermeulen selecteerde, zag de mannen bij de loting in Rome ook gekop peld aan Spanje, de nummer twee van de Olympische Spelen in Barcelona. De andere oppo nent in de voorronde is Oekraï ne. Trumbic, die voorlopig ze ventien spelers heeft geselec teerd, waagde zich niet aar spiegelingen. Hij meent dat het, wellicht afgezien van gastland Oostenrijk, om de beste twaalf landen van Europa gaat en dus per definitie allemaal om lastige tegenstanders. De voorlopige nationale mannenselectie voor het EK is: Mannen: Bikkel (AZ&PC/Ano- va), Brinkman (VCZ Veenen- daal), Van de Bunt (AZ&PG)-,L Groot (AZ&PC), Havenga (ZPfS- ZPrbftis), I&a'rd (AZ&PC),' 'Dé Jong (Polar Bears), Van der Kolk (AZ&PC), Kunz (AZ&PC), Van der Leden (Hans Verkerk K/A- ZC), Van de Meer (Polar Bears), Nieuwenburg (Polar Bears), Sil- vis (ZPB), Stoffels (AZC), Eelco Uri (Polar Bears), Vermeulen (AZC), Wyco de Vries (Polar Be- SPORTUITS LAGEN SPORTPRIJSVRAGEN g 22 maart 2-3-13-30- i, 2. Jansen/Westerhof 133, 5. rez (Spa) 6-1 7-5, Pescosolido (Ita) - Davin (Arg/5) 6-4 6-4, Mantilla (Spa) (Hai) 7-5 3-6 6-1, Carbonell (Spa/ (Spa) 6-4 2-6 6-4, Lopez-Moron (Spa) - rchhoff/Maas 125, 6. Muller/Westra Solves (Fra) 2-6 7-6 6-1. chhoff/Maas 243. Key Biscayne. 7 miljoen gulden. Mannen, vierde ronde: Sampras (VSt/1) - Karbacher (Dui) 6-2 6-3. Kwartfinale: Agassi (VSt/2) - Ferreira (ZAf/8) 6-2 6-4. Larsson (Zwe/12) - Yzaga (Per) 6-0 6-3.Dubbel, tweede ron de- Stark/Black (VSt/Zim) - Siemerink/Rikl gura Viuda - Estacion d'Arinsal. 1 Fra (Ita) 192 km 5.11.10, 2. Coppolillo (Ita) 0 13. 3. Merckx (Bel) 0 46, 4. Zulle (Zwi). 5. Francesco Casagrande (Ita). 12. Bouw- mans (Ned), 13 Politano (Ita), 14 Canzc men (Ita). 15. Cuesta (Spa) 0.53. 44. Va der Poel 2.57. 57. Jonker 4.47, 98. De Vries 10.10, 106. Van Heeswijk 10 55, 139. Veenstra 16.25. Opgegeven: Boogerd. Algemeen klassement: 12.55.27, 2. Coppolillc 0.42, 4. Olano 0.46, 5. Can2 Bouwmans, 43 Van der Poel 2.57, 71 Jonker 9.26, 74. Van heeswijk 10.55, 103. De Vries 21.16, 149 42.29. Ronde van Normandië. Vierde etappe Li- sieux - Falaise: 1. Van de Steen (Ned) 139 i 3.18.26, 2. Templier (Fra) 0.05, 3. (Noo) 9.30.09, 2. Strangelj (Slw) 0.37, 3. Voigt (Dui) 0.45, 10. Van de Steen 1.19, 41. Vergeer 2.48. 43 Withag 2.51, 2.54, 69 Eilander 3.59, 72. Farenhout SPORT OP TV Prijzen wel. BPM/BTW excl. verwijderingsbijdrage, kosten rijklaar maken, af Sassenhetm. Wijzigingen voorbehouden. Afgebeeld: de Colt 'Spring1.3 GLi. de Lancer Wagon 'Spring1.6 GLi roofrails en-de Lancer 'Spring 1.8 GTi. Showroom - verkoop - werkplaats - magazijn - administratie: Touwbaan 5 (hoek Rietschans), Leiderdorp, tel. 071-410141 Ontwikkeld als rally-auto is de Mitsubishi Lancer 'Spring' uitstekend voorbereid op het harde zakenleven. Betrouwbaar en veilig. Comfortabel en ruim. Leverbaar met l.3i 12V, 1.6i 16V, 1.8i 16V benzinemotoren en 2.0 liter dieselmotor. Desgewenst met stuurbekrachtiging of MITSUBISHI automaat. Mitsubishi. Gestaalde Perfektie. MOTORS Lancer 'Spring' v.a. ƒ31.495,- Nu uiterst aantrekkelijke financieringsmogelijkheden op alle aktie „Spring" modellen! Z'n ronde vormen. Brede schouders. Verrassende kleuren. De Mitsubishi Colt 'Spring' is een auto om deze lente spontaan verliefd op te worden. Standaard met 1.3 liter 12 kleppen injectiemotor al bij zonder compleet. Ook scherp geprijsd leverbaar als l.óien l.8i 16 kleppers. Met automaat of stuurbekrachtiging. Colt 'Spring' v.a. 24.495,- Hij heeft stijl. Hij is ruim. Hij is sportief en veelzijdig. De Mitsubishi Lancer Wagon 'Spring' is eigenlijk de ideale auto. Standaard met een 113 pk (83 kW) 16 kleppen motor. Ook leverbaar met een stil le 2.0 liter dieselmotor. Eveneens scherp geprijsd. Lancer Wagon 'Spring' v.a. ƒ3 3.995,-

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 26