'Roodenburg dreigt af te glijden' 'm Sport WlCjJQTni ifi 1 Af CC li Roeibond stelt Leichtfuss aan als bondscoach junioren n •••DIADOR LZ haalt 'de heen en weer' van stal van de Voorbeschouwing Rob Kiebert deskundige bij topper Docos - mmo Klassement topscorers '94-'95 Monica Seles onvindbaar 16 2 13 Biljartvereniging Sassenheiif houdt driebandentoernooi ZATERDAG 18 MAART 1995 Marcel van den Burg 'zo goed als zeker' bezig aan laatste jaar bij Roodenburg CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -35q Hij moet er nog eens heel goed over nadenken. Maar de beslissing om te stoppen bij Roodenburg heeft Marcel van den Burg al genomen. Nog een paar jaartjes afbou wen bij een zaterdagvierdeklasser uit Leiden en dan slaat hij het boek dicht. Dan is het mooi geweest. Roodenburg heeft hem veel plezier in het leven geschonken, de Kooi- club heeft 'heel lang' het leven van Marcel van den Burg bepaald, maar nu begint de 29-jarige Leidenaar aan een ander hoofdstuk. Sinds vier maanden is de spits van Roodenburg vader van een zoon, Jeffrey. Hij en niet Roodenburg krijgt voortaan op zondag alle aandacht. LEIDEN ROB ONDERWATER ..leder leven heeft zijn periodes. Op Roodenburg hoor ik van die jonge gasten de verhalen die ze beleven als ze aan het stappen zijn. Dan lig ik paars op de grond van het lachen. Maar ja loers ben ik niet. Welnee, ik heb een kleine thuis. Als het op zon dag niets is geworden met Roodenburg en ik kijk naar die jongen, dan ben ik die slechte wedstrijd direct vergeten." Marcel van den Burg is zijn zoon veel dank verschuldigd. Want zo denderend gaat het niet met Roodenburg. „We heb ben een van de beste elftallen van de tweede klasse, maar we hebben dertien punten en staan in de staart van de ranglijst." Van den Burg is een voetballer die een elftal met zijn kwalitei ten de goede richting in kan du wen, maar de spits vertoeft zelf ook in het dalletje. „Per seizoen ben ik goed voor 15, 20 doel punten, maar ik heb er nu pas één ingetrapt." Van den Burg piekert zich suf. „Ik begrijp het niet dat ik ik de kansen laat liggen. Daar kan ik op zondagavond wakker van liggen. En als ik op maandag de krant lees, dan baal ik weer. Waar het. aan ligt? Wist ik het maar." Trainer Hennie de Klerk treft geen blaam. „In vergelijking met vorig seizoen zijn we er tak- tisch op vooruit gegaan. De trai ningen zijn ook beter, dus daar kan het allemaal niet aan liggen. En iedereen komt. De sfeer kan beter, maar dat hangt in de voetballerij immers samen met resultaten. Als de resultaten uit blijven, dan gaat iedereen naar elkaar kijken." De 6-1 nederlaag bij SJC vormde een nieuw dieptepunt van dit seizoen. „Een blamage, maar we moeten niet te zwaar tillen aan die nederlaag. We misten Wim Pikaar en Patrick Heijmans heel erg. Met die gas ten erbij hebben voldoende kwaliteit om ons in de tweede klasse te handhaven. Trouwens, Roodenburg heeft een reputatie op het gebied van degradatie wedstrijden." Nog even dus en dan neemt Marcel van den Burg afscheid. Een voetballer met veel kwali teiten. Maar hij kwam nimmer weg van Noord, waar talentvolle ploeggenoten kozen" voor het avontuur. Van den Burg speelde met Glenn Helder, die onlangs een klapper maakte en naar Ar senal werd getransfereerd. Vorig seizoen koos Peter Kruit voor Quick Boys en op Nieuw Zuid maakt hij naam. Van den Burg hield het op Roodenburg: „Zo af en toe denk ik: 'Marcel, heb je het wel goed gedaan?'. Maar dat is achteraf praten en je kunt het toch niet meer terugdraaien. Spijt heb ik dan ook niet. Ik heb het bij Roodenburg naar m'n zin." Vijf seizoenen geleden leek hij dein eindelijk de stap te maken. Hij leverde een getekend over schrijvingsformulier in bij UVS, de eeuwige rivaal. Van den Burg speelde nimmer een wedstrijd in het blauwwit. „Er is toen op me ingepraat. En ik bezweek. Ik heb nu eenmaal een zwak voor Roodenburg. Ik ken iedereen, iedereen kent mij. Als je naar een andere club gaat, moet je alles weer opnieuw opbouwen." Toch kiest Van den Burg ko mend seizoen hoogstwaar schijnlijk voor een nieuwe om geving. Helemaal nieuw is die omgeving, De Sleutels, overi gens niet. Voor die club speelt hij in de zaal, dus de link is snel gelegd. Van den Burg: „Ik wil het rustiger aan gaan doen. Vanwege m'n gezin, maar ook vanwege m'n werk bij de admi nistratie van de Marine in Oe^stgeest. Ik heb het er daar druk mee en als je twee keer moet trainen, nog een keer moet zaalvoetballen en ook nog eens op zondag moet spelen, wordt dat teveel." Voor Roodenburg heeft hij geen blijde boodschap. Hij ziet de club binnenkort afglijden naar de derde, misschien wel vierde klasse. De kwaliteit van de voetballers loopt terug. „En er moet snel een mentaliteits verandering plaatsvinden bij de jongeren. De jeugd heeft bijna niets meer voor de club over. Als jeugdspeler vond ik het een grote eer als ik met het eerste meemocht. Ik was blij als ik door Isaac van Weerlee werd gevraagd om op zondag met het derde mee te doen. Tegenwoor dig willen ze niet eens reserve zitten bij het eerste. Ik sta me 'We hebben aanvoer uit de jeugd nodig AMSTERDAM ANP Het Nederlandse roeien hoopt in Atlanta het beste van deze eeuw te vieren met een handvol medailles waarbij goud in de Holland Acht de kroon moet spannen. De Koninklijke Neder landse Roei Bond denkt ook reeds aan Sydney 2000 gezien de aanstelling van Andreas Leichtfuss als bondscoach ju nioren. De KNRB gaf aan de voor avond van de Heineken Vier kamp van dit weekeinde een beeld van de voorbereidingen op Atlanta '96. Door de steun van NOCNSF verkeert de stu- dentensport in een luxe situatie. Er is veel mogelijk op gebied van training, faciliteiten, medi sche, fysieke en technische be geleiding met de guldens uit de krasloterij. „We genieten veel privileges omdat we een goed plan bij NOCNSF hebben ingediend. We hebben ook heel wat kwali teit te biedenvertelde be stuurslid technische zaken Wal ter den Bieman. „De roeiers krijgen een keurige onkosten vergoeding. Vergeleken met tien jaar geleden is er heel wat voor ze geregeld", vulde trai ningscoördinator René Mijn- ders aan, „maar roeiers lijden nog altijd een armetierig be staan. Als ze uitgeroeid zijn, zul len ze allemaal moeten werken voor hun boterham." André Bolhuis stelt de roei bond 1,4 miljoen gulden extra ter beschikking als loon voor ze ven olympische medailles op Lake Lanier bij Atlanta. Voor el ke medaille minder dient twee ton teruggestort te worden. Den Bieman: „Bolhuis heeft dat gekscherend gezegd. Wij kunnen geen medailles garan deren. Voor de roeiers bestaat er ook geen premiestelsel. Zij worden beloond met medailles in goud, zilver of brons. Wel hebben we een bonus-malusre geling met de coaches. Zij wor den wel afgerekend naar ge wonnen medailles. Dat begint trouwens al bij de WK van dit jaar. Ons streven is gericht op het hoogst haalbare. Dat is iets anders dan proberen een grote ploeg af te vaardigen die het leuk doet." De WK in Tampere gelden als kwalificatietoernooi voor de Olympische Spelen in Atlanta. De Nederlandse top is de laatste jaren zo sterk geworden dat het kwalificeren op zich als een be trekkelijk eenvoudige klus wordt gezien. Veel moeilijker is het de prioriteiten te leggen op de juiste nummers en de beste roeiers op de meest geëigende bankjes in de boten te zetten. Het is best mogelijk dat enkele kwalificatieplaatsen worden in geleverd. Nu reeds is zeker dat de Hol land Acht mannen en vrouwen de vlaggeschepen van de olym pische roeiploeg zullen zijn. Den Bieman: „Maar ik zie ons toch op acht of negen discipli nes van de veertien aantreden." Voor de Holland Acht man nen is er een selectie van veer tien roeiers, bij de vrouwen zelfs meer door drie totaal nieuwe gezichten. Bij de mannen is in middels iedereen bereid zijn ei gen plaats ter discussie te stel len voor de sterkst mogelijke ploeg. Voor de afvallers is er de vier-zonder met dezelfde facili teiten. Alle geselecteerde roeiers voor de Olympische Spelen zul len vanaf 1 januari fulltime met roeien bezig zijn. Studie komt op een laag, of gedoofd, pitje te staan. Volgens Mijnders staat die afspraak. Voor dit jaar zijn zes wedstrijden belangrijk: Keu len, Essen, NK, Koninklijke Maas Holland Beker, Rotsee Re gatta Luzern en WK. Vooraf en tussendoor zijn niet minder dan vier trainingskampen (Sevilla, Hazewinkel 2x, Ratzeburg). De Holland Acht zal zich pas bij de Koninklijke voor het eerst als Acht presenteren in een mo gelijk nieuwe samenstelling. Die kan trouwens in het olympisch jaar wéér veranderen. Tot zo lang varen de geselecteerden in tweetjes en vieren. Nico Rienks en Ronald Florijn, in '88 olym pisch kampioen dubbeltwee, zijn op nationaal niveau in alle testraces van de twee-zonder tot nu toe ongeslagen. De top staat er goed voor in Nederland, met de jeugd is het droevig gesteld. „Een puin hoop", noemde Den Bieman de situatie. Nederland werd bij de laatste WK jeugd 13e en 14e. Leichtfuss was één van de vele DDR-trainers die uitzwermde over Europa na de val van de muur. Hij kwam in Leiden bij Njord terecht. Hij trad parttime SPORT OP TV ZATERDAG 08.30-11 15 EURO Skiën. Wereldbeker finale vanuit Bormio (Italiè). 08 55-11.15 Did 2: Sport extra skiën (Wereldbeker-finale vanuit Bormio, Italië voor mannen en vrouwen). 11.15-12.30 EURO Skiën: WK Noordse- combinatie, 4 x 10km mannen vrije- en klassieke stijl en Teamwedstrijd schans springen 120 meter-schans. 12.15-13.10 Did 2- Sport extra: skiën (Wereldbeker-finale'vanuit Bormio, Italië). 12.30-14.45 EURO: Skiën: Wereldbeker finale vanuit Bormio (Italië). 13 15-18.15 BBC 1. Grandstand. 13.30-14.20 Did 2: Sport extra: skiën (Wereldbeker-finale vanuit Bormio, Italië). 14.00-17.40 Ned 3: Studio sport: schaat sen (WK shorttrack vanuit Hamar) en wiel rennen (Milaan-San Remo). 14.25-17.00 BRT 2 Sport extra wielren nen. rechtstreeks verslag van de klassieker Milaan-San Remo 18 20-19.20 RTL 5: Sport: Engels en Duits voetbal 18.40-18.48 Ned 2 Sportjournaal. 18.45-19 10 RTL Sport 20.00-20.15 BBC 2: Sport. 22.00-23.45 Filmnet: Spaans voetbal Athletico de Bilbao-Sevilla 22.16-23.01 Ned 3: Studio sport. 23.00-00 00 EURO. Golf: Portugese Open vanuit Lissabon, 3e ronde. 23.05-23.25 BRT 1Sport op zaterdag. 23 45-00.45 BBC 1' Match ol the day: voetbalmagazine, samenvattingen van Blackburn Rovers-Chelsea en Wimbledon- Crystal Palace en de wedstrijden uit de FA Carlmg premiership 00.10-00 50 Ned 3. Indoor Brabant: paar- desport. samenvatting ZONDAG 08 55-11.00 Did 1 Sport extra: skiën: fi nale Wereldbeker vanuit Bormio voor man- 11.00-11 30 EURO Skiën: WK Noordse- combinatie vanuit Thunder Bay, Canada. 11.30-13 15 EURO- Skiën: Wereldbeker finale vanuit Bormio (Italië) voor mannen nSSo Ned 2: TV Sport: sportmaga- 11.30-13.30 Did 1: Sport extra: skiën-, fi nale Wereldbeker vanuit Bormio voor man- 3° 1G5-141 U15e EURO Skiën: WK Noordse- combinatie vanuit Thunder Bay. Canada 13.30-16 30 Ned 2: Studio sport: schaat sen (WK Shorttrack vanuit Hamar), biljar ten (EK bandstoten vanuit Wijchen) en Paardesport (Indoor Brabant). 17 00-17.30 EURO Skiën: Wereldbeker finale vanuit Bormio (Italië) voor mannen 17.00-18.45 Filmnet: Engels voetbal. Li verpool-Manchester United. 18 10-19.10 BBC 2: Rugby special- ma gazine, o.a. samenvatting van de finale van het Vi|flanden-toernooi Engeland-Schot- landen lerland-Wales 18.35-20.00 Ned 1: Studio Sport. 19 30-20.00 BRT 1: Sport in dienst bij de KNRB. medailles winnen. We hebben „Dit jaar moet hij finaleplaat- aanvoer uit de jeugd nodig." sen boeken", zei Den Bieman Leichtfuss ging deze uitdaging donderdag, „en volgend jaar graag aan. 19.55-20.25 BRT 1. Sport 20 30-20.40 RAI UNO: Sport. 20 30-22.15 Filmnet: Italiaans voetbal: Padova-Fiorentina 22 15-23.02 Ned 2 Studio Sport Itali aanse en Spaanse voetbalcompetitie. 22.30-23.00 Super: Sport: skiën vanuit Amerika. 22.40-22 50 Did 2. Sport am Sonntag met o a. Bundesliga-voetbal (MSV Duis- burg-Dynamo Dresden). MAANDAG 13.07-15.21 Ned 2 Studio Sport. 14.00-15.00 EURO Voetbal Paulista League 1995 uit Brazilië, 2e ronde De topper in de zondagvierdeklasse tussen Docos - MMO is 'Wi strijd van de Week'. Docos kan tijdens dit duel, dat om 14.00 be^ op, een beslissende voorsprong nemen op de ranglijst. Docos he| een voorsprong van vier punten op de Hoogmadese tegenstand en heeft bovendien nog een wedstrijd minder gespeeld. Bij wq slaat de Leidse ploeg dus een beslissend gat met MMO. j Rob Kiebert is zondag namens het Leidsch Dagblad als deskij-, dige bij deze wedstrijd aanwezig. De trainer van Rijnsburgse B« geeft zijn visie op het duel, geeft cijfers aan spelers en de scheifc rechter en deelt ook een paar Asics-voetbalschoenen uit aanj, 'Man van de Wedstrijd. t I Leidsch Dagblad daar toch elke keer over te ver bazen." Het is de nieuwe zakelijkheid waaraan Van den Burg zich er gert, zoals ook het lonken naar het zaterdagvoetbal hem een doorn in het oog is. „Er wordt bij Roodenburg nogal wat afge roepen. Maar ik vind dat de clubs zelf naar je toe moeten komen. Je moet jezelf niet aan bieden, zoals Patrick Kamper veen heeft gedaan. Denk je dat Rijnsburgse Boys zit te wachten op een voetballer als Kamper veen? Die jongen beseft niet dat je er dingen voor moeten laten als je in de zaterdagtop wil spe len. Blijf dan maar liever bij Roodenburg." Zoals Marcel van den Burg zijn hele leven heeft gedaan. Het raadsel Monica Seles wordt een onoplosbaar cryptogram. Bijna twee jaar na het mes-inci dent in Hamburg lijkt de tennis- vedette van de aardbodem ver dwenen. Topspeelsters als Graf en Sabatini kunnen geen con tact met haar krijgen. Zelfs de WTA, de vrouwen tennisbond, heeft geen idee waar de voor malige nummer een van de we reld uithangt. Haar sponsors, Fila (kleding) en Yonex (racket), schuiven uit commerciële overwegingen als damstenen met data over haar rentree. Volgens Fila keert de speelster uit Novi Sad terug in het toernooi van Houston, half april. Sentimentele factoren spelen daarbij een rol. In Hous: ton won Seles de eerste titel in j|aar loopbaan. Yonex beweert dat ze in Ro me op de Italian Open, half mei, haar comeback zal maken. Aan sluitend daarop zal Seles een wild card aanvragen voor Rol and Garros, de tweede Grand Slam in dit jaar. De fabrikant beroept zich op contacten met Seles, die de sponsor verzocht de nieuwste racket-vinding op te sturen. Seles werd voor het laatst ge zien in een exclusieve boetiek in Saratosa, haar woonoord in Flo rida. „Het is waanzinnig moei lijk met haar in contact te ko men", zegt Sabatini. „Je waagt je af of ze nog terugkeert", meent Sanchez Vicario, de hui dige nummer één van de we reld. „Ik heb geen idee wat er met haar aan de hand is", ver^ klaart Graf. De WTA geeft toe na de aan slag in Hamburg een beoorde lingsfout gemaakt te hebben. De bond weigerde de speelster in een uitzonderingspositie te plaatsen en trok conform de re glementen eind 1993 een streep door haar naam op de wereld ranglijst. Sindsdien was de speelster alleen nog in levende lijve te zien in de winkelstraat in Saratosa en bij een prijsuitrei king in Monte Carlo. Geruchten zijn er genoeg. Haar vader Karolj, de stripteke naar, zou kanker hebben. Haar moeder Esther zou ook zwaar ziek zijn. En haar broer Zoltan, tevens manager, zou haar ver kracht hebben. Maar haar voor naamste reden in de schaduw te blijven is de mogelijkheid van een nieuwe aanslag. i; Doelpuntenmaker van de week: Remco Martens (SJC) 3 0 Dennis Stuifzand (Docos) 1 2) Fred Bloem (Noordwijk) 0 3) Hans Zwaan (Katwijk) 1 4) Theo Aanhane (VVSB) 0 5) Maurice van Berkel (Leiden) 1 6) Marco de Ridder (Katwijk) 0 7) Alex Barendse (RCL) 2 8) Peter Kruit (Quick Boys) 2 8 Peter Scheltus (Ter Leede) 0 io) Frank Buizer (SV Voorschoten) 0 26 i 17 15 I 14 ii 14 i 13 f t 12 )i 11 f r Al J: Diadora stelt voor de topscorer van de week een Marco van Basten T-shirt beschikbaar. De meest produktieve voetballer van de maand ontvangt een pü Diadora Rosse Nero voetbalschoenen t.w.v. 169,95. \an het einde van het seizoen krijgt de winnaar van het klasserq een Diadora-trainingspak, coachjack, shirt, broek, kousen, een paar voetbalschoenen, tas en een voetbal. De nummer twee verdient een Diadora-trainingspak, 1 een paar voetbalschoenen, tas en een voetbal. i De derde plaats is goed voor een paar Diadora voetbalschoen! tas en een voetbal. h Waterpoloërs kampioen eerste klasse LEIDEN» ROB ONDERWATER De heen en weer rukt vanavond weer uit richting hoofdklasse. Want niemand van de polo- ploeg van LZ twijfelt aan het kampioenschap van de eerste klasse, dat gestalte moet krijgen bij Alliance in Zaandam. De Leidenaars steken dit sei zoen met kop en schouders uit boven de concurrentie. Geen mens binnen de fusieclub had dat gedacht na de treurige bui teling uit de hoofdklasse. LZ was destijds kansloos omdat het niet beschikte over een sterke 'banic'. Kwaliteit was er wel, Niels Zuidweg, de huidige AZ- C'er, werd zelfs landelijk top scorer. Omdat twee belangrijke spe lers vertrokken, verwachtte men bij LZ een moeilijk seizoen in de eerste klasse. Trainer Jan Bree- develd, de opvolger van Hans Parrel: „We begonnen in deto ste wedstrijd direct tegen kampioenskandidaat, Maar die partij wonnen we gemakkelijk. Toen dacht ie< een nog aan een incident. Dat bleek niet het geval, presteerde regelmatig, bek van meet af aan de koppo met het (aanstaande) k pioenschap als gevolg. „Eei tel die we verdienen, maar,! moeten eerlijk zijn. De con •rentie is niet bijster groot" kentBreedeveld. Daarom is de coach al b met volgend seizoen. Bre( veld heeft geleerd van het vi j den en beseft dat er versterf bij moet komen. „Zonder sterke bank red je het niel hebben zo links en rechts spelers toegezegd naar on zullen komen. En nu laat i talentvolle aspiranten meedoe om ervaring op te dpen." Biljartvereniging Sassenheim houdt dit weekeinde weer het belil de Casa Cara driebandentoernooi. De wedstrijden worden di volgend weekeinde gehouden in wegrestaurant De Uiver in Sas heim. In totaal doen veertig driebanders mee aan deze wedstriji Er wordt gespeeld in poules van vier en zes biljarters. De hoofd is een geldbedrag van 500 gulden. De organisatie verwacht toernooi-moyenne van ruim boven de 0.500, maar partijen wa boven de 1.000 wordt gespeeld zijn volgens organisator Henk Dam geen uitzondering. Hoge Pakistaanse onderscheidin voor hockeycoach Hans Jorritsrojj DEN HAAG ANP De Amsterdamse hockeycoach Hans Jorritsma krijgt een Pakistaanse onderscheiding. Hij ontvangt op 23 maart in Haag, op de nationale feestdag van Pakistan, uit handen vai ambassadeur van Pakistan in Nederland de 'Tamgha-i-In Award'. Naast Jorritsma ontvangt ook fysiotherapeut Rens Reyr: bach de onderscheiding. Het duo was een jaar werkzaam in Pakistaan. Jorritsma wor rig jaar maart de Champions Trophy in Lahore en later de were11 tel. Desondanks werd zijn positie in Pakistan na de derde plaat de Aziatische Spelen in Hiroshima onhoudbaar.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 22