Ajax krijgt wat het wil Valse start voor Jos Verstappen Alberto Tomba wil veranderingen Cruijff stuurt Stoitsjkov op vakantie Jalabert bedreiging voor Italianen Mare Velzeboer valt ook op WK Concours in problemen door storm J ZATERDAG 18 MAART 1995 21 Heemskerk in beeld bij De Zijl/LGB leiden Rob Heemskerk wordt waarschijnlijk de nieuwe water- polo-trainer van De Zijl LGB. De oud-speler van HZCDe Rob ben is op dit moment werkzaam bij eersteklasser Alliance uit Zaandam. Eerder had hij onder meer de vrouwen van 't Gooi en de nationale vrouwenselectie onder zijn hoede. Heemskerk had inmiddels een gesprek met het bestuur van de Zijl/LGB waarin hij zijn voorwaarden op tafel legde. Als de selectie van het eerste herenteam zich dinsdag eveneens in die voorwaarden kan vin den, lijkt niets een verbintenis meer in de weg te staan. Siemerink begint met overwinning key biscayne Jan Siemerink is het toernooi van Key Biscayne, dat bekend staat als het vijfde Grand Slam, goed begonnen. De Rijnsburgse tennisser won in de eerste ronde met tweemaal 6-4 van Paes uit Indonesië. Mansell mist eerste twee Grand Prixs stuttgart Nigel Mansell neemt niet deel aan de eerste twee Grands Prix van Brazilië (25 maart) en Argentinië (9 april). De 41-jarige formule I-coureur was na testritten in Estoril ontevre den over de cockpit van zijn nieuwe McLaren. Hij kon zijn ar men niet optimaal bewegen. De technische leiding besloot daar op een nieuwe cabine voor de rijder te ontwikkelen. (Zie pagina 23 voor een uitgebreider verhaal met Mansell). Nigeria zoekt het hogerop abuja De militaire leiding van Nigeria overweegt gerechtelijke stappen tegen de wereldvoetbalbond FIFA, die de organisatie van het WK voor spelers tot 20 jaar aan het Afrikaanse land heeft ontnomen. De regering liet in een officieel bericht weten dat de advocaat van de voetbalbond opdracht heeft gekregen de beslis sing van de FIFA te onderzoeken en eventuele stappen voor te bereiden. Roda JC - Go Ahead naar morgen kerkrade* De wedstrijd tussen Roda JC en Go Ahead Eagles, die gisteren gespeeld zou worden in de eredivisie, is door de over tollige regenval afgelast. Het duel tussen de nummers twee en zeventien is verplaatst naar morgen. De competitiewedstrijd tussen FC Groningen - Ajax is een dag vervroegd. Het duel wordt nu op Eerste Paasdag in het Ooster park-stadion in Groningen gespeeld. De wedstrijd was vastge steld voor 17 april, Tweede Paasdag. Op verzoek van Ajax is de ontmoeting vervroegd. De Amsterdammers spelen de woensdag daarop de return tegen Bayern München in de halve finales van de Champions League. Bayern München was de gewenste tegenstander. En eerst een uitwedstrijd. Ajax kreeg woensdag in Göteborg de ge vraagde opponent voor de halve finale van de Cham pions League. Gisteren rolde in Geneve de gewenste volgorde ook nog uit de bus. Ajax reist voor de eerste con frontatie, op 5 april, naar Zuid- Duitsland. Op 19 april volgt de thuiswedstrijd. Beide duels be ginnen om 19.00 uur. Trainer Louis van Gaal had niets te kla gen. Eerst uit, omdat we bij een eventuele verlenging dan het thuisvoordeel hebben", had de oefenmeester vooraf laten weten. Een ander voordeel had hij niet kunnen bedenken, was er ook niet volgens hem. Trapattoni, zijn collega in Duitse dienst, wenste eveneens eerst een uitwedstrijd en kwam evenmin met andere voordelen. De Italihan was zijn woorden van woensdagavond, nadat in Zweden IFK uitgeschakeld was, gisteren al weer vergeten.Eerst thuis... dat is een voordeel. Gö teborg hadden we ook eerst in München en die ploeg hebben we ook uitgeschakeld. Dit is een gunstig voorteken", aldus de Italiaan. De aanvraag van kaarten voor de wedstrijd in de Champions League tussen Ajax en Bayern München is op voorhand zo groot, dat het duel als uitver kocht is te beschouwen. In de tweede halve finale speelt Paris SG de eerste thuis wedstrijd om 21.00 uur. Op 19 april, eveneens 21.00 uur, is AC Milan de gastheer. De eindstrijd is op 24 mei, hoogstwaarschijn lijk in Wenen. De loting in Genève in de twee andere Europese toernooi en pakte gelukkig uit. De over gebleven clubs uit Engeland, Italië en Duitsland bleven keu rig gescheiden. Real Zaragoza, donderdag verantwoordelijk voor de uil schakeling van Feyenoord, speelt in de halve finale van het toernooi voor bekerwinnaars eerst thuis tegen Chelsea. De andere Engelse vertegenwoordi ger, titelhouder Arsenal, begint op 6 april thuis tegen Sampdo- ria. De returns zijn twee weken later. De finale van de EG voor be kerwinnaars is op 10 mei in Pa rijs. De FA wil, in het geval van een Engels onderonsje, het Lon- dense Wembley als toneel voor de eindstrijd. De UEFA-beker is een onder onsje tussen Duitse en Italiaan se vertegenwoordigers. Bayer Leverkusen ontvangt op 4 april Parma, Juventus start thuis te gen Borussia Dortmund. In de finale begint de winnaar van de eerste confrontaties met een thuiswedstrijd. De Italiaan Mimmo Schiattarrella (links) en de Japanner Hideki Noda flankeren Jos Verstappen in de Simtek Ford. Verstappen heeft nog geen idee hoe zijn nieuwe auto het zal houden. foto anp Zonder een meter te hebben ge reden begint Jos Verstappen aan het nieuwe Grand-Prixsei- zoen Formule I. De 23-jarige Limburger vliegt begin volgen de week naar Brazilië, onwe tend hoe goed of slecht de nieu we Simtek S195 Ford is. Ondanks die valse start toon de de kasteleinszoon zich giste ren tijdens de presentatie van het team in het Londense hoofdkantoor van de commer ciële muziekzender MTV, de hoofdsponsor, niet echt onte vreden. „Hoewel ik nog geen meter heb gereden met de auto, ziet het er niet slecht uit", zei Ver stappen. „De eerste Grand- Prixraces in Brazilië en Argenti nië zie ik als een test. Hoge ver wachtingen heb ik niet. Boven dien heb ik al bijna zes maan den niet meer achter het stuur van een formule-I-bolide geze ten. Ik heb geen gelegenheid gehad aan de auto te wennen." Verstappen debuteerde verle den jaar in de hoogste afdeling van de autosport. Hij nam voor Benetton deel aan tien GP-ra- ces, eindigde twee keer als der de en een keer als vijfde. Hij be landde even zo vaak naast de baan en in de zandbak. Hij fi nishte als tiende in de WK-eind- stand met tien punten. Het leek een goede staat van dienst om ook dit jaar aan de zijde van wereldkampioen Mi chael Schumacher de tweede auto van Benetton te beman nen. De almachtige baas Flavio Briatore besliste echter anders. Hij trok de Brit Johnny Herbert aan. „Omdat hij meer ervaring heeft", verklaarde de flam boyante Italiaan. Verstappen werd weer testrijder. Een maand geleden echter verraste Briatore opnieuw. Dank zij de financiële en tech nische inbreng van Benetton bij Simtek kan Verstappen dit jaar in principe alle Grands Prix rij den. „Ik kan veel race-ervaring opdoen. Al is daar tot nu weinig van terecht gekomen. Ik blijf echter ook eerste reserve bij Be- netton", vertelde de Nederlan der nogmaals. Simtek heeft de bolides de af gelopen tijd in de windtunnels getest. Teameigenaar Nick Wirth (28) zei in Londen blij te zijn met de komst van Verstap pen. Hij sprak over een ge schenk uit de hemel. Hij ver wacht in de buurt van de top tien te komen. Naast Verstap pen staan ook de Italiaan Mim mo Schiattarrella en de Japan ner Hideki Noda op de loonlijst van het bescheiden team. Dat tweetal bemant afwisselend de tweede auto. 3 BQRMIO RTR Alberto Tomba pleit voor een Bl ander systeem in de wereldbe- elker skiën. De Italiaan sprak in eh Bormio met verstand van za- :el|ken, hij won dit seizoen al twee klassementen, slalom en alge- '■jmeen. Tomba vindt dat de interna tionale ski-federatie (FIS) eerlij ker omstandigheden moet cre- :ren. „In één week verschillen de races voor mannen èn vrou wen op dezelfde plaats", zei de -E Italiaan. Bij slechte weersom standigheden kan het wed- strijdschema dan sneller wor den aangepast. Nu reist het ski- oe circus vaak van hot naar her. Meestal in de Alpen, soms ook 74 naar Scandinavië, Noord-Arne- rika en Japan. Volgens Tomba la Bomba kan ook het puntensysteem worden verbeterd. De waardering van de combinatie, optelsom van slalom en afdaling, kan volgens de skiër uit Bologna op de hel ling. „De winnaar van de com binatie krijgt nu ook honderd punten voor het wereldbeker klassement. En het is niet eens 3 een aparte race. Halveer dat ^aantal", stelt hij voor. Tomba praat ook in eigen be lang. Hij waagt zich nooit aan ten afdaling, de combinatie is niet aan hem besteed. De FIS is bereid over de toekenning van punten te praten. De kalender voor de winter 1995/'96 is ech ter al in grote lijnen rond. De 28-jarige Tomba wil vol gend seizoen deelnemen aan de wereldkampioenschappen alpi neskiën. Die werden dit jaar in de Sierra Nevada afgelast we- ;ens gebrek aan sneeuw. „Ik verwacht volgend jaar dezelfde Alberto Tomba wil in een week verschillende races voor mannen en vrouwen op een p schema sneller worden aangepast bij slechte weersomstandigheden." problemen", zei de winnaar van het wereldbekerklassement. Hij won tien van de veertien sla loms. Bij de wereldkampioen schappen was hij nog nimmer de nummer één. „Het is beter dat de Spaanse skibond het WK naar de Pyreneeën verplaatst. Nu is het WK te zuidelijk, bijna in Marokko." In Bormio hoopt Tomba zijn hattrick te kunnen voltooien. Na de wereldbeker slalom en al gemeen, wil hij ook de beste zijn op de reuzenslalom. In de tussenstand heeft de Italiaan 35 punten voorsprong op de Slo- veen Jure Kocir. Intussen wil Tomba zijn pri- véleven gescheiden houden van milaan gpd Er moet een klein wonder ge beuren wil er vandaag geen renner uit een Italiaanse ploeg worden gehuldigd als winnaar van de 86ste Milaan-San Re- mo. Mannen als Pierobon (Re- fin), Furlan, Zanini, Minali en de Russen Berzin en Bobrik (Gewiss), Fondriest (Lampre) en Collagé (ZG Mobili) heer sten deze week in de Tirreno- Adriatico. Wie sterk is in deze etappekoers, is dat de laatste jaren ook in de Primavera. Furlan sloeg vorig jaar een dubbelslag en Fondriest schreef beide koersen in '93 op zijn naam. 'Dus' heet de te kloppen man vandaag Stefano CoÜagé, de 32-jarige laatbloei er uit Canino die deze week ta melijk verrassend de Tirreno- Adriatico won. Roger de Vlaemink, Frances co Moser en Davide Boifava, mannen die het kunnen we ten, riepen genoemde renners vandaag bij de klassieke uitde ling van de rugnummers op het Piazzetta Reale in het cen trum van Milaan, uit tot de be langrijkste kanshebbers. De enige renner uit een buiten landse ploeg die een kans wordt toegedicht, is Laurent Jalabert, winnaar van Parijs- Nice. De grote vraag is of Stefano 'Coca Colagé' de 294 kilometer van het centrum van Milaan naar de Via Roma in San Remo aankan. „In het verleden had hij problemen met erg lange koersen zoals deze. Als hij dat nu wèl kan, dan is hij een be langrijke kanshebber. In de Tirreno maakte hij een heel sterke indruk op mij", aldus Hennie Kuiper, die vandaag kansen ziet voor zijn Motorola- renners Axel Merckx en Lance Armstrong. Van de Nederlanders in de traditionele voorbereidings wedstrijd op de eerste Wereld beker-koers werd niets verno men. Ze reden mee. Meer niet. Michael Boogaard, jonkie in de ploeg van Raas, was de beste Hollander. Hij werd 43ste. Frans Maassen en Leon van Bon, eveneens van Novell, hadden in de Tirreno af te re kenen met een verkoudheid. Raas vestigt zijn hoop op Edwig van Hooydonck en Ab- doesjaparov. Cees Priem hoopt dat Maar ten den Bakker zijn belofte van het vorig jaar nu kan inlossen. „Hij heeft geleerd. Verleden jaar in de Tirreno wilde hij de Italianen volgen. Daar ging hij aan kapot. Nu heeft hij het ver standiger aangepakt. Het zou mooi zijn als hij vandaag met de besten meekan." SCOREBORD PRIJSVRAGEN gjovik anp het skiën. In een Italiaans tijd schrift werden deze week foto's gepubliceerd van zijn vriendin. „Journalisten die het circuit niet volgen, maar van achter hun bureau over mijn privéleven schrijven", mopperde Tomba. Mare Velzeboer kwam gisteren op de eerste dag van de wereld kampioenschappen shorttrack twee keer ten val. Het kostte hem zowel op de 1500 meter als in de koppelkoers een plaats in de halve finales. Velzeboer staat wel vaker onvast op de ijzers. Bij de nationale kampioenschap pen in Heerenveen wankelde hij in de laatste bocht, de titel ging naar Vincent Wolvers. Bij de open NK shorttrack in Den Haag revancheerde Velzeboer zich, hij verbeterde het wereld record op de 3000 meter. In Gjövik, in de grothal die spe ciaal voor de Olympische Win terspelen 1994 in een berg werd uitgehouwen, was de rijder uit Oud-Ade opnieuw in mineur. Zijn buiteling in de laatste bocht was onnodig, er was geen tegenstander die hem hinderde. De tweede plaats, achter Australië, leek veilig. China was op achterstand geschaatst. Vel zeboer verspeelde de goede po sitie mede voor zijn teamgeno ten Wolvers, Dave Versteeg en broer Alex Velzeboer. Wolvers had op de 1500 meter de halve finales bereikt, daarin werd hij zesde en laatste. Bij de vrouwen is Anke-Jannie Landman de Nederlandse troef. De Delftse studente heeft in Noorwegen last van een keel- Over twee weken zien we wel verder' barcelona anp/afp/rtr iohan Cruijff heeft Hristo stoitsjkov twee weken op va kantie gestuurd. Geschorst ei- jenlijk. De Bulgaar liet zich woensdagavond, na de uitscha keling van zijn club Barcelona door Paris Saint Germain, laat dunkend uit over het spel van djrPploeggenoten en over de Nederlandse trainer. De verklaringen tegenover lulgaarse journalisten konden ;cht niet. Daar moet hij maar fens twee weken over naden ken", sprak Cruijff. „En daarna kien we wel weer verder." Het >estuur van de Spaanse lqinds- start een onderzoek ,0 kampioen start een o laar het gedrag van de spits. Stoitsjkov meldde zich vrijdag op het trainingscomplex van de Catalaanse club. Hij sprak twin tig minuten met zijn ploegge noten, maar wilde niet vertellen waarover. Voor de start van de training ging hij weg. „Ik heb koorts en hoofdpijn. Ik ga thuis lekker op de bank liggen. Verdraaid De Bulgaar had donderdag een ingezonden brief naar de Spaanse sportkrant El Mundo Deportivo gestuurd. Stoitsjkov verklaarde daarin dat de Bul gaarse pers zijn uitspraken had verdraaid. „Ik heb ruzie met Cruijff, daar hoeven we niet omheen te draaien. Maar ik heb niks tegen Jordi en Cruijffs schoonzoon Angoy. De aanvaller voelt zich aange vallen. „Ik ben de zondebok. Barcelona heeft woensdag van Paris SG verloren, maar daar praat een dag later niemand meer over. Iedereen heeft het nu over mij. Dit is een oude truc om de aandacht af te leiden", aldus de speler die verklaarde lang van plan te zijn geweest zijn contract met Barcelona te verlengen. „Ik had hier mijn carrière willen afsluiten. Ik wil hier alsnog wel blijven. Als dat kan, zal ik alles geven, zoals ik dat altijd heb gedaan. Maar het lijkt erop dat mijn baas en de spelers me niet meer wensen. Als dat zo is, zal ik andere aan biedingen tegen elkaar moeten De Europees voetballer van het jaar was bereid de hand enigszins in eigen boezem te steken. „Van sommige zaken heb ik een puinhoop gemaakt en daarvoor voel ik me verant woordelijk. Ik ben geen heilige, ik heb het karakter van duizend duivels, dat is allemaal waar. Maar het is niet eerlijk mij van alles de schuld te geven." Een duel Stoitsjkov zhl door zijn onge vraagde vakantie slechts een duel missen, zondag tegen Va lencia. Het weekeinde daarop is geen competitie in verband met de interland van Spanje tegen DUITSLAND Borussia Mönchengladbach Bremen 2-0. Leidse Biljartbond: DERDE KLASSE: De Heul 2 - Landzicht 2 4-4, Spijkerbak 4 - De Waag 3 4-4. T.O.G. 2 - Vriendschap 2 5-3. (Landzicht 1 kam pioen): Landzicht 1 82-48 Vriends. 2 63-69 Katwijk 1 76-56 Landzicht 2 61-68 De Heul 2 73-59 T.O.G. 2 60-72 De Waag 3 67-63 t Wachtie 1 59-73 Spijkerb 4 49-82 ZEVENDE KLASSE: Brandewijn 6 - Katwijk 2 4-4, Stompwijk 5 - D.O.S. 4 4-4, T.O.G. 4 - T.O.P. 6 6-2. (De Koekoek 2 kampioen) Koekoek 2 91-45 DOS 4 61-69 Katwijk 2 80-51 T.O.G. 4 58-71 Stompwijk 5 73-58 Brandew6 53-79 Brandew 5 68-63 Spijkerb 5 44-86 TOP 6 62-68 ontsteking. Op de 1500 meter kopieerde ze de verrichtingen van Wolvers. Ook zij was kans loos in de halve finale. In de koppelkoers reed Landman met Esmeralda Ossendrijver, Priscil- la Ernst en Penelope di Lella een nationaal record, 4.37,69. Het leverde een plaats in de hal ve finales op, die morgen wor den verreden. Zuid-Korea gaf in Gjövik de toon aan. Op de 1500 meter gingen beide titels naar het Aziatische land, waar shorttrack als topsport geldt. Bij de vrou wen won Chun, bij de mannen Chae. den bosch anp De organisatoren van de 29e editie van Indoor Brabant had den gisteren met enkele tegen slagen te kampen. Door de storm stortte in het begin van de avond een deel van het dak van het „tentendorp" naast de Brabanthallen in. Daardoor moesten enkele ho- reca-gelegenheden worden ont ruimd. Honderden toeschou wers, die het avondprogramma wilden bijwonen, stonden een half uur in de kou voordat het sein „veilig" werd gegeven. Eer der op de middag moest een springwedstrijd bijna twintig minuten worden stilgelegd we gens een stroomstoring. PAARDESPORT DEN BOSCH Indoor Brabant Springconcours tabel A, 1,40 m, met bar rage: 1, Bost (Fra) Urbain du Monnai 0- 3J3.46, 2, Simon (Oos) Magnum 0-34,10, 3. Simon/Cash 0-37,33, 4. John Whitaker (GBr) Everest Grannusch 0-40,13, 5. Romp (Ned) Burg's Mr Blue 0-44,17. Dressuur, Grand Prix: 1. Van Grunsven (Ned) Olympic Bonfire 1864 punten, 2. Werth (Dui) Amaretto 1765, 3 Reiner Klimke (Dui) Biotop 1751, 4. Rofhenber- ger (Ned) Bo 1686, 5. Rehbein (Dui) Don- nerhall 1675. Intermediaire I: 1. Van Grunsven/TCN Par- tout 1439 punten, 2. Uphoff-Becker (Dui) Herrmann's Sir Lennox 1370, 3. Rehbein (Dui) Don Primero 1330, 4. Kyrklund (Fin) Flyinge Amiral 1321, 5. Capellmann-Bifar (Dui) Garcon 1297. Nationaal springconcours, tabel A 1.40 m, direct op tijd: 1Van der Schans/Amor 0- 52,48, 2. Raymakers/Visa Riviera Z 0- 52,52, 3. Tops/Operette la Silla 0-55,76, 4. Albert Zoer/Eldorado 4-51,89, 5. Van der Ent/Richy 4-54,89. Internationaal springconcours, tabel a, 1.50 m, na barrage: 1. Macken (ler) Miss F.A.N. 0-34,23, 2. Estermann (Zwi) Luga- na II 0-35,00, 3. Lejeune (Bel) Roby Fou lards Blue Chip 0-35,18, 4. Albert Zoer (Ned) Desteny 0-36,00, 5. Smil (Ita) Con- stantijn 0-36,5. SCHAATSEN GJÖVIK WK shorttrack Vrouwen, 1500 meter, finale: 1. Lee- Kyung Chun (ZKo), 2. So-Hee Kim (ZKo), 3. Chun-Lu Wang (Chi), 4. Yun-Mi Kim (ZKo), 5. Yang Yang (Chi), 6, Perreault (Can) Landman in halve finales uitgescha keld, Ossendrijver in voorronde. Mannen, 1500 meter, finale: 1. Ji-Hoon Cliae l/Kn). I I,iim (v.,!),' 1 lui, Mm Lom (ZKo), 4. Jae-Kun Song (ZKo), 5. Black burn (Can), 6. Marc Gagnon (Fra). Wolvers in halve finales uitgeschakeld, Mare Velze boer in voorronde. TENNIS KEY BISCAYNE Vrouwen, eerste ronde: Rottier (Ned) Miyagi (Jap) 6-3 6-2, Boogért (Ned) - Su- giyama (Jap) 2-6 6-3 6-2. ST. PETERSBURG Mannen, kwartfinales: Kafelnikov (Rus/1) - Hlasek (Zwi) 6-2 2-6 6-2, Tsjesnokov (Rus/4) - Kiefer (Dui) 6-4 6-2, Volkov (Rus/5) - Lareau (Can) 6-2 6-3, Raoux (Fra) - Middleton (VSt) 6-1 6-2. Johan Cruijff heeft het blijkbaar nog altijd naar zijn zin in Barcelona. Hristo Stoitsjkov iets minder. Die werd door zijn baas twee weken op vakantie gestuurd. foto anp

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21