Besluit over inpoldering Noordzee voor de zomer v.d.Vliet UW KIP DEALER wmmmwm m Randstad Samenwerking havens Rotterdam en Vlissingen krijgt vaste vorm Geen gedeputeerde voor milieu Straatfeest begeleidt strafzaak tegen CP'86 Kom langs op de Ideale Maatdagen ZATERDAG 18 MAART 1995 975 Ook in stacaravans dealer1 tel: 02230-28015 Geheel nieuwe lijn 95 modellen aanwezig. Ziér grote accessoires-wlnkel. Enorme kollektie Bovag-occasions. u DEN HELDER HEERHUGOWAARD Wezenstraat 11-13 Galileistraat 3-5-7-11 tel: 02207-44957 (langs de Westerweg N242 Alkmaar-Leeuwarden) HOORN Lange Kerkstraat 7 tel 02290-47479 LEIDEN Nieuwe Rijn 39-40 tel 071-147641 A Drooglegging van een stuk Noordzee aan de kust lijkt de oplossing voor de woningnood. De samenwerking tussen de ha vens van Rotterdam en Vlissin gen begint vaste vorm te krij gen. Het Havenschap Vlissingen en het Gemeentelijk Havenbe drijf Rotterdam gaan samen de Exploitatiemaatschappij Schel de Maas (ESM) oprichten. De ESM gaat in Vlissingen een ha venterrein van 100 ha met een insteekhaven ontwikkelen. Beide havens brengen de helft in van het startkapitaal van de ESM, een bedrag van 53,2 miljoen gulden. Het is de be doeling de insteekhaven, die in beginfase een lengte heeft van 600 meter, uiteindelijk door te trekken tot een lengte van 1200 meter. De totale investeringen zijn begroot op bijna 178 mil joen gulden. Bij beide havens bestaat goede hoop dat het Rijk ruim 30 miljoen gulden wil bij dragen voor de aanleg van we gen en dergelijke. De oprichting van de ESM volgt op een intentieverklaring die de Rotterdamse wethouder Smit en zijn Vlissingse collega Bruinooge in september onder tekenden. De nieuwe haven is bestemd voor bedrijven die ac tief zijn op het terrein van de niet-gecontaineriseerde stuk- goedlading, zoals houtproduk- ten, staal, non-ferro metalen en auto's, de zogeheten neo-bulk. Rond de Rotterdamse Eem- haven en Waalhaven komt ook ruimte voor dit marktsegment, maar naar verwachting zal dat toch onvoldoende zijn. Een aantal Rotterdamse en Zeeuwse ondernemers heeft zich volgens het Rotterdamse havenbedrijf al geïnteresseerd getoond in een vestiging in de nieuwe haven. Het Rotterdamse havenbe drijf zal het voortouw nemen bij de ifiarketing en de uitgifte van de terreinen, jaarlijks naar schatting 12,5 ha. Deze keuze is gemaakt in verband met de gro te deskundigheid die in de Maasstad voorhanden is. Beide havens hebben de overtuiging dat door het aangaan van de sa menwerking ladingpakketten voor Nederland behouden kun nen blijven die anders verloren waren gegaan. Het is de bedoeling dat de eerste schepen, met een maxi male diepgang van veertien me ter, in de loop van 1997 in de nieuwe haven kunnen afmeren. Rotterdam en Vlissingen heb ben de overtuiging dat Zeeland dan voor de neo-bulk- en stuk- goed-sector een van de best geoutilleerde havens in Noord west-Europa heeft. Onderhandelen doet het nieu we provinciale bestuur heel snel. Was het college al in re cordtijd van de grond en waren de namen van de nieuwe leden van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland al na ruim een week bekend, de portefeuilles zijn ook binnen een dag ver deeld. Wat opvalt in de nieuwe verdeling is dat er niet meer een gedeputeeerde speciaal voor milieu is aangewezen, de func tie die de afgelopen vier jaar door PvdA'er H. van der Vlist werd bekleed. Het milieubeleid is de afgelo pen jaren dusdanig ontwikkeld, dat de milieutaken nu groten deels in de diverse andere be leidsvelden kunnen worden ge ïntegreerd, aldus luidt de argu mentatie van het college, dat uit drie WD'ers, twee PvdA'ers en een CDA'er bestaat. T. Jansen (WD), de man die het voortouw nam bij de onder handelingen, behoudt zijn oude portefeuille verkeer en vervoer. Voorts is hij verantwoordelijk voor de streekplannen van Zuid-Holland West en Oost. Nieuwkomer J. Nolten (WD) krijgt economische zaken en toerisme in zijn pakket. De der de WD'er, H. van der Goot, heeft de portefeuille algemeen bestuurlijke zaken, cultuur en recreatie toegewezen gekregen. J. Wolf (PvdA) wordt in het nieuwe college verantwoordelijk voor ruimtelijke ordening en al gemene milieuzaken. Zijn par tijgenoot G. Brouwer, die ook in het vorige college zat, blijft de beheerder van de provinciale fi nanciën. Ten slotte mag agrari ër J. Heijkoop de verantwoor ding dragen voor natuur, agrari sche zaken en de waterkwaliteit en -kwantiteit. Surinam Airway start campagne voor bekendheid DEN HAAG (GPD)» Surinam Airways (SLM) bej een pr-campagne om meer kendheid te krijgen. De mi schappij wil dat met name Si namers op het traject Ams dam-Paramaribo met SLM g< vliegen. Zo kunnen zij de Si naamse zaak steunen. Bov dien kan de SLM in de joij venture met KLM een gel, waardige partner blijven. De directeur van SLM in sterdam, R. Lachmising, h dit gisteren bekendgemaakt, campagne moet nog dit jaar ginüen. Surinam Airways onder meer door sponsoi van voetbalclubs naam make Verder wil de luchtvaartmi schappij een centrale rol spe bij humanitaire hulp aan vaderland. Bijvoorbeeld d gratis vervoer en verdeling medicijnen en spullen v wees- en kindertehuizen. S, zal ook Financieel bijdragen j het opknappen van bejaard, tehuizen in Suriname. j De luchtvaartmaatscha wil ongeveer 2 miljoen gul investeren in de luchthaven ramaribo. Zowel de aankor als vertrekhal wordt opgekn Er komt ook een afdeling kla tenbehandeling bij SLM. geus Lachmising zijn vooral rinamers uiterst kritisch ove J vliegmaatschappij. Daar n verandering in komen. luchtvaartonderneming verder een rol spelen bij de motie van Suriname als vak tieland voor toeristen. Provincie wil nieuwe bouwlocatie kiezen Het comité Grote Schoonmaak wil dinsdag 21 maart in Amster dam een straatfeest organiseren ter gelegenheid van het feit dat op die dag het proces tegen CP'86 en het voltallige hoofdbe stuur van die partij begint. Het comité wil het feest tussen ne gen en twaalf uur 's morgens la ten plaatsvinden ,,op redelijke afstand" van het gerechtsge bouw aan de Parnassusweg. ,,21 Maart, een nieuwe lente en een nieuw geluid", aldus een door het comité verspreide persverklaring. ,,De hoogste tijd voor een grote schoonmaak. Het proces rond de CP'86 is voor ons aanleiding om een feestje te vieren. De 21e maart staat niet alleen in het teken van de internationale antiracis- me-dag, maar staat voor ons nu ook symbool voor het begin van het einde van een extreem rechtse organisatie. Dat willen we vieren." Het openbaar ministerie in Amsterdam heeft CP'86 en haar hoofdbestuur gedagvaard op verdenking van deelname aan een criminele organisatie, die discriminatie, belediging en het aanzetten tot haat jegens speci fieke bevolkingsgroepen tot oogmerk heeft. Dinsdag is de eerste procesdag, op 4 en 18 april wordt de zaak voortgezet. Justitie in Amsterdam houdt rekening met een grote publie ke belangstelling voor het pro- Binnen drie maanden moet duidelijk zijn of inpoldering van een strook zee voor de kust tussen Hoek van Holland en Scheveningen betaalbaar en dus haalbaar is. De stuurgroep Kustlocatie gaat nog steeds uit van inpolde ring van het hele stuk (17 bij 2,5 kilometer), hoewel de kans dat hiervoor de financiën rond te krijgen zijn, klein is. Daarom wordt ook de mogelijkheid om uitsluitend een stukje voor Den Haag droog te leggen waarop huizen voor de residentie gebouwd worden, onderzocht. DEN HAAG MONICA WESSELING Inpoldering van een kleine loca tie en niet de hele reep is finan cieel gezien veel aantrekkelijker. Grond levert de hoogste prijs op als het verkocht wordt als bouwgrond. Bovendien is de woningnood in Den Haag de meest dringende reden om land in zee te gaan maken. Het oor spronkelijke plan, de strook van 17 bij 2,5 kilometer (4000 hecta res), voorziet niet alleen in bouwlocaties, maar ook in na tuur- en recreatiegebieden en vestigingsmogeljkheden voor de glastuinbouw. Groene bestem mingen leveren beduidend minder geld op dan bouw grond, terwijl de kosten voor 'opspuiten' net zo hoog zijn. Mocht gekozen worden voor de kleine bouwlocatie voor de kust van Den Haag, dan moet er elders voor de tuinders uit het Westland uitbreidingsruimte gevonden worden. Dat kan in de Hoeksche Waard. De provincie wil snel duide lijkheid. De kustlocatie, ook wel Nieuw-Holland genoemd, is een van de vier potentiële bouwlocaties voor de periode 2005 - 2020. Naast Nieuw-Hol land zijn dat de Leidse regio (Valkenburg, de Grote Polder en de duin- en bollenstreek), de Hoeksche Waard en het tussen gebied tussen Zoetermeer en Rotterdam. Een nieuwe bouw locatie is nodig omdat in 2005 alle bestaande zogeheten Vinex- locaties (zoals Ypenburg en Wa teringen) volgebouwd zijn. Pro vincie en rijk willen zo snel mo gelijk een keuze maken: het voorbereiden van een groot schalige bouwlocatie kost vijf tot tien jaar. Niet nieuw Het plan voor inpoldering is niet echt nieuw. Tien jaar gele den is Nieuw-Holland ook al door een aantal onderzoekers doorgerekend en destijds bleek het financieel niet haalbaar. Het verschil tussen tien jaar geleden en nu is echter dat er nu veel meer vrije-sector-huizen ge pland zijn. Tien jaar geleden zou 30 procent als dure (en d winstgevende) huizen word gebouwd en 70 procent vo mensen met een lager inkome nu ligt de verhouding omg keerd. De oude tekeningen zijn ei aantal jaar geleden weer uit i kast gehaald door een aantal ondernemers en pote tiële beleggers (verenigd in stichting Nieuw-Holland) weer opgepoetst. Twee jaar j leden werd met de nodige bor barie en met verve het pi voor Nieuw-Holland opniei] gelanceerd. Het enthousiast van de initiatiefnemers bit aanstekelijk want inmiddels een stuurgroep gevormd. Da in zitten naast de stichting, o de ministeries van volkshuisve ting en ruimtelijke ordening verkeer en waterstaat, de pi vincie en zes gemeenten. In o dracht van de stuurgroep woi het plan nu door een inj nieursbureau op financi haalbaarheid doorgerekend. Wij organiseren een absolute 'must' voor iedereen die een bedrijfswagen bezit, of er in rijdt: de Ideale Maatdagen. Tijdens dit evenement hebben wij de complete range Volkswagens voor u uitgestald. U kunt alle modellen op uw gemak bekijken en vergelijken. En het moet wel heel vreemd lopen, als u vervolgens niet de bedrijfswagen ontdekt, die volledig voldoet aan uw 'ideale maat'. Daarnaast bieden wij u ook 'de ideale maat' op het gebied van service, garantie, financiering, leasing, know-how en niet te vergeten... speciale aanbiedingen. Zoals bijvoorbeeld de Volkswagen Transporter in 'aannemersuitvoering'. Zeer scherp (BPM-vrij) geprijsd en lever baar met een omvangrijk pakket aan elek trisch bedienbare extra's t.w.v. 2.300,-*, waarvoor u tijdens de Ideale Maatdagen slechts 995,-* wordt berekend. Als u naar aanleiding van de Ideale Maatdagen besluit om een Volkswagen Bedrijfswagen aan te schaffen, dan krijgt u een maatpak van The Society Shop t.w.v. 900,- (incl. BTW of de helft in contanten) cadeau! Dus kom langs op de Ideale Maatdagen bij de Volkswagen Bedrijfswagendealer. U bent van harte welkom van donderdag 23 maart tot en met I maandag 27. maart (koopavond tot 21.00 uur, zondag gesloten) bij f de bedrijfswagenafdeling Rhijngeesterstraatweg te Oegstgeest. gestie van k

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 14