vrijwel niet te reinigen Monument *'e t°ch een hart van steen als je niet helpt?' 'Als je tussendoor slaapt, voel je pas hoe moe je bent' Stemming Leiden Regio TJ Open dag ZATERDAG 18 MAART 1995 CHEF HENNY VAN EGMONP O'!i i I'; i. '<rANs - OENE -.OOI' c> I Teerlaag drong diep in natuursteen door Oud-verzetsman Chris Keijser ereburger van Israël VOORSCHOTEN FRANK BUURMAN Het reinigen van het besmeurde oorlogsmonument aan de Koningin Julianalaan in Voorschoten blijkt vrijwel on mogelijk. De gemeente Voorschoten geeft twee bedrijven nog de kans, maar als deze pogingen ook mislukken wordt een camouflagetechniek toegepast. Er wordt dan een laag verf op het monument aangebracht. milieuvriendelijke afbijtmidde- len toe, maar zonder resultaat. De gemeente is door veel be drijven gebeld die aanboden een poging te wagen. Twee ge specialiseerde reinigingsbedrij- ven krijgen nog een kans, maar daarna zal het bedrijf Prochem- co uit Utrecht aan de slag gaan. Prochemco is gespecialiseerd in het reinigen en/of herstellen van monumenten en heeft on der meer de 'naald' op de Dam in Amsterdam aangepakt. Het bedrijf zal een transparante verflaag aanbrengen. „Het be drijf doet dat kosteloos, maar zal er op den duur toch aan ver dienen omdat de laag om de zoveel jaar onderhouden moet worden", vertelt Klein. De ademende verflaag zal niet met een afsluitende anti- graffiti-laag bedekt kunnen worden. Toch is de gemeente Voorschoten niet bang voor een nieuwe poging om het monu ment met teer te overdekken. „De poriën van het natuursteen zijn straks verzadigd met verf, dus teer of een ander produkt kunnen er niet meer intrekken. Dat maakt reinigen een stuk eenvoudiger", zegt Klein. ,Voor 4 mei moet het monu ment in ieder geval weer toon baar zijn. We kunnen alleen maar hopen óp een zo goed ■mogelijk resultaat", zegt C. (Klein, bouwkundige van de ge meente. Diverse bedrijven hebben hun tanden al stukgebeten op het door teer aangetaste monu ment. Een onbekend gebleven vandaal gooide in de vroege ochtend van maandag 6 maart twee potjes vloeibaar teer over het monument. De 'bitac' is doorgedrongen tot diep in de poriën van de natuursteen, waardoor het reinigen zeer moeilijk wordt. Het monument is vlekkerig geworden, nadat de korst van teer verwijderd was. Op enige afstand valt de schade niet zo op, maar van dichtbij is het effect goed zichtbaar. „De dader wist precies hoe hij maxi male schade kon toebrengen", aldus Klein. Een bedrijf heeft laserstralen -toegepast om de vlekken te ver wijderen, maar deze geavan ceerde methode heeft niet ge holpen. Een ander bedrijf paste LEIDERDORP» JUDY NIHOF De Tweede Wereldoorlog spookt nog dagelijks door het hoofd van Leiderdorper Chris Keijser (84). „Mijn dochter zegt wel eens: ik word er naar van, je hebt het altijd maar over de oorlog", zegt hij. „Maar je komt altijd weer op dat thema terug, hè. Pas als je kistje dicht gaat, dan is het weg." Keijser en zijn vrouw worden op 21 maart ere-burgers van Is raël. „Een grote erkepning vindt de oud-verzetsstrijder, die er samen met zijn echtgenote in de oorlog voor zorgde dat veel joden uit handen van de Duit sers bleven. De plechtigheid voor het ereburgerschap in Je ruzalem woont het echtpaar echter niet zelf bij. Dat staat de gezondheid niet toe. De dochter van Keijser kan er wel bij zijn. Keijser schuifelt voetje voor voetje door de kamer van zijn Leiderdorpse woning. Hij is aan het herstellen van een aantal in wendige bloedingen. Maar hij is nog zo zwak dat hij niet in staat is om voor zijn vrouw te zorgen, die gedeeltelijk verlamd is. Daarom zit zij nu in verpleeg huis Wijckerslooth in Oegst- geest. „Ik vind het zo jammer dat mijn vrouw niet bij dit ge sprek is. Samen hebben we zo veel meegemaakt. Daardoor Chris Keijser: „Als ik denk aan al die n pen... Hoeveel zijn er niet vergast?" zijn we onafscheidelijk. Vertellen over de oorlog valt Keijser zwaar. Vooral nu 4 en 5 mei dichterbij komen. Dan wordt hij altijd erg emotioneel. Over bepaalde oorlogsherinne ringen wil Keijser beslist niet praten. Hij verdringt ze, geeft hij toe. De bevrijding in '45 beteken de voor Keijser niet het eind aan de 'doffe ellende', zoals hij de oorlog omschrijft. „Voor ons waren het geen prettige dagen met de bevrijding. Iedereen was in een jubelstemming. Wij niet. Wij waren heel veel vrienden kwijt." Keijser, die opgroeide in Am sterdam, is zijn hele leven zeer begaan geweest met joodse mensen. „Dat is me met de paplepel ingegoten. Ik had een bijzondere vader. Discriminatie, dat had je toen ook al tot en met. Maar met mijn vader ging ik naar de joodse buurten en naar de synagoge. Die bezoeken brachten mij dichter bij de joodse cultuur en samenle ving." Na zijn huwelijk in 1937 verhuisde Keijser naar Haarlem. Daar nam hij samen met Johan Hissink een bakkerij over aan de Lange Wijngaardstraat. Naast de zaak stond een joodse school. „Ik had heel veel con tact met de onderwijzers en de kinderen." Toen de oorlog uitbrak ging compagnon Hissink 'in de on dergrondse'. Keijser volgde. „Je wordt onwillekeurig meegetrok ken." Bij het verzet maakte Keijser talloze pamfletten en folders met teksten als 'Fascisme bete kent ondergang'. Ook vervalste hij persoonsbewijzen. „Veel mensen dachten voor de oorlog dat het zo'n vaart niet zou lo pen met die Hitier. Maar ik had het al meteen in de gaten: er ge beurt iets. Maar zelfs na de Kris- tallnacht in 1938, toen 20.000 joden werden afgevoerd, dach ten velen, ook joden, dat het wel nfeeviel. Ze lieten zich in slaap sussen en je kon ze niet wakker maken, want ze geloofden je niet." Sardientjes Op een gegeven moment werd het echtpaar Keijser gevraagd om een joods meisje en haar verloofde in huis te nemen. Ze zochten dringend een onder duikadres. „Natuurlijk deed ik dat. Je hebt toch een hart van steen als je niet helpt." Daarna verschafte Keijser nog vele jo den onderdak. „Het huis van doortrekkende troepen, noem ik mijn woning altijd maar. Dan had je die weer en dan die weer." Twee keer doorzochten de Duitsers het huis, maar de joodse onderduikers konden zich altijd op tijd verschuilen. „Onder het dak was een hol en dan was er nog een koof boven de schuifdeuren. Daar konden ze in liggen. Als sardientjes in een blikje." Als er een razzia was, dan bleef de vrouw van Keijser 'oerkalm'. „Dat bewon derde ik zo in haar. Zij is veel rustiger dan ik. Ik ben veel emo tioneler." Ook Keijser moest als verzetsman goed op zijn tellen passen. Als de Duitsers kwa men, moest hij vluchten. Eén keer kon hij nog net op tijd wegkomen. „Vandaag de dag begrijp ik het nog niet. Ik ben helemaal niet zo'n sportieve fi guur, maar ik sprong zó over een hoge schutting heen." Terwijl de Duitsers Keijser niet te pakken kregen, werd zijn vriend J-hssink opgepakt en in 1944 gefusilleerd. Keijser vecht even tegen de tranen. „Dat kan je nooit vergeten. En wat mij zo ontroert, is dat hij altijd zijn mond heeft gehouden over mij. Hoewel ze vreselijke dingen met hem hebben uitgehaald." De oud-verzetsman be schouwt het 'als een Godswon der' dat hij nooit gepakt is. Maar helemaal vrij is hij vijftig jaar later eigenlijk nog steeds niet. De oorlog houdt hem in de greep. „Ik heb gedaan wat ik kon. Maar als ik denk aan al die mensen die ik niet heb kunnen helpen... Hoeveel zijn er niet vergast?" Zijn stem stokt. „Ik kwam handen tekort en kon niet iedereen in huis nemen. En als ik aan sommige kennissen vroeg: zou u joodse mensen wil len helpen, dan keken ze me aan of ik een besmettelijke ziek te had." Scholen zouden tegenwoor dig veel meer aandacht aan de oorlog moeten besteden, vindt Keijser. „Als ik lees wat die voet balsupporters roepen over jo den. Dat is toch verschrikke lijk." Hij balt zijn vuisten. „Racisme en fascisme leven toch weer. Ze moeten de kóp worden ingedrukt." Nacht van Leiderdorp druk bezocht r a Fakkeltocht tegen racisme Onder het motto 'Allemaal anders, allemaal gelijk' wordt op dins dag 21 maart, de internationale dag tegen racisme, een fakkeltocht ♦door Leiden gehouden. De tocht begint om 19.30 uur bij de Hoog- ilandse Kerk en eindigt bij de Burcht. Na de fakkeltocht is er in de [Waag een culturele manifestatie. Vanaf 22.00 ütir treden de band Reguine en een Turkse live-band met buikdanseres op. De Waag is open vanaf 21.30 uur. irkzee-groep accountants en belastingadviseurs KETEN- EN BESTUURDERS AANSPRAKELIJKHEID De Zirkzee-grpep is een samenwerkingsverband van registeraccountants, accountants-administratieconsulenten, belastingadviseurs^;n administratieve dienstverleners. De werkzaamheden van de groep richten zich op het midden- en kleinbedrijf, waarbij de adviesfunctie centraal staat. Uw contactpersoon: de heerC.B J G. Scheffers RA Zirkzee-groep Lange Voort 68 Oegstgeest Tel. 071-154014 Keikstraat 1Ü5C Noordwijkerhout Tel. 02523-72845 Tevens vestigingen in Voorhout en Gouda LEIDERDORP JUDY NIHOF Ook tennispark De Munnik wordt volgend jaar wellicht bij de Nacht van Leiderdorp be trokken. De organisatie voelt er veel voor om hét sportieve en muzikale evenement van Lei derdorp verder uit te breiden met een tennismarathon. Ria Roest van de Leiderdorpse Red dingsbrigade, de club die de 'Nacht' elk jaar weer organi seert, moet er nog wel goed over nadenken. „Het is nu al een karwei om het allemaal goed te organiseren. Je kunt wel zo veel willen, maar het moet wel te doen zijn." Tennissen was er nog niet bij tijdens de derde Nacht in sport hal De Does, \yaarvoor gister avond om 19.00 uur het start sein werd gegeven en die van ochtend om 8.00 uur eindigde. Maar het was er niet minder druk en gezellig om. Zwemmen, zaalvoetballen, Fitness, schrijven voor Amnesty, de hele nacht door, het zijn inmiddels vaste onderdelen op het programma. Maar ook bands met live-mu- ziek en een stand van Foster Pa rents Plan waren vertegenwoor- Dit jaar was er voor het eerst ook in de buitenlucht wat te doen. Acht teams hadden zich van tevoren opgegeven voor de evenement, estafetteloop over de Hoogma- deseweg, die hiervoor gedeelte lijk werd afgesloten. Drie ploe gen haakten echter af en dat had onder meer te maken met het slechte weer. Door ziekte van ploegleden kon één van de twee teams van atletiekvereni ging AV Holland niet meedoen. Wie last had van zijn spieren door de kou, kon bij het massa geteam terecht. Moeilijk moment De Nacht begon met een voet balwedstrijd tussen twee ploe gen van geestelijk gehandicap ten van UVS en RCL. De scheidsrechter was een bekende Leidenaar: wijkagent Aldert Busscher. Voetbaltrainer Wim Rijsbergen van Volendam ver richtte de aftrap. Slapen was er voor de meeste deelnemers en de ongeveer zeventig vrijwillige medewerkers niet bij. „Sommi ge medewerkers wisselen elkaar wel af. Als je kinderen hebt, kan dat niet anders. Maar het me rendeel blijft de hele nacht", al dus Ria Roest. Zelf voelde ze niet hoe moe ze eigenlijk was. „Je bent zó bezig. Soms heb je een moeilijk moment. De een krijgt het om vier uur, de ander om zes uur. Maar daar help je elkaar wel weer bovenop. De Nacht is toch vooral een sociaal Uitgeput hangt een deelnemer aan de zwemmarathon op de kant. FOTO HOLVAST/MARK LAMERS BURGERLIJKE STAND Jaap Timmermans, medewer ker van De Does, moest aanslui tend op de Nacht weer gewoon werken. „Om 18.00 uur ben ik pas thuis. Maar tussendoor even slapen doe ik niet, want O DE MÊÊm POLITIEKE RUBRIEK Waarin deze week PvdA en VVD woedend worden als je het niet verwacht en er het zwijgen toe doen als ze uit hun vel zouden moeten springen, en Hans Baaijens in plaats van de 'Internationale' het lied 'Ei gen Leidenaars Eerst' aanheft. TJ i en Leids raadslid dat 1 i over de rooie gaat: dat is een uitsterven de soort. Toch doet dit speci men de laatste tijd geducht van zich spreken. Meestal zijn het Cor Vergeer van de SP en Marg- je Vlasveld van Leiden Weer Ge- zellig/De Groenen die er één uit zijn tent weten te lokken. Dat lijkt simpel, maar in de praktijk het lastig. De woede komt vrij up onverwachte momenten. En blijft uit als er misselijkmakende zaken voorvallen. Ten schandalige manier van debatteren", riep deze wéék Alexander Geertsema, eerste man bij de WD. Dat was er •veer één: een raadslid dat zich ïrgens over opwindt! Geertse- na's woede betrof een bijdrage 'an Vlasveld aan de discussie >ver de nasleep van het refer,en- lum. Vlasveld noemde Van der }las een smerige project-ont- vikkelaar', aan wie de gemeen te nog 2,5 miljoen gulden moet betalen ook. Het groene raads lid zei, dat niet zij Van der Plas smerig vindt, maar dat de Leid- se bevolking wel zo over de man moet denken omdat hij in een advertentie niet zijn eigen naam, maar het gemeentelijke logo liet afdrukken. „Het is schandalig dat u zich achter de stem des volks ver schuilt", brieste Geertsema. Geen woord maakte hij vuil aan het misbruik van het gemeente lijk logo. Vreemd. Toen politiek informatiecentrum De Invals hoek dezelfde streek leverde, pleitte de WD ervoor die club haar subsidie af te nemen. Hans Baaijens, PvdA, was er ook als de kippen bij. „De heer Van der Plas kan nog veel meer geld claimen. Wegens smaad", zei hij op een advocatentoontje. Vreemd. Was het niet dezelfde Baaijens die nog niet zo lang ge leden directeur André de Jong van de Groenoordhallen als de Don Corleone van de veemarkt afschilderde, alleen maar omdat er hekjes waren geplaatst zon der dat hij ervan wist? In een eerdere vergadering werd SP-fractieleider Vergeer in. de mangel genomen. Die trok in twijfel of makelaar Proper uit Oegstgeest, op wiens advies de claim van Van der Plas op 2,5 ïiljoen gulden is gesteld, onaf hankelijk is. Ook die keer waren het PvdA en WD die over de rooie gingen. Hoe durfde Ver geer die 100 procent bonafide makelaar, die toch niet voor niets een NVM-logo op de ruit heeft, in de verdachtenbank te zetten! De WD'ers trokken de zaktelefoon al uit het colbert om Proper te waarschuwen. Vergeer was niet onder de in druk. Hij houdt vol dat een ma kelaar die nauwe banden heeft met de gemeente niet onafhan kelijk is. Terug naar dinsdagavond. De vergadering is een kwartiertje bezig, CD-raadslid Meijer neemt het woord. Hij heeft ont dekt dat in het asielzoekerscen trum in Roomburg liefst 30 tele foonlijnen komen. U leest het goed, dertig lijnen voor zeshon derd vluchtelingen. Dat is de kat op het spek binden, vreest Meij er. Dat moet wel tot misbruik leiden. Meijer ziet het al voor zich:-buitenlanders die op onze kosten bellen met ginder. Ook telefoontjes binnen Nederland kosten veel geld. Die mensen spreken geen woord Neder lands, daar moeten tolken aan te pas komen en die moeten ook weer worden betaald. Waar was de combine, de man gel, de woede van PvdA en WD? Ook wethouder vluchtelingen Jan Laurier (Groen Links) ging een echte confrontatie uit de weg. Meijer moest met zijn vra gen niet bij hem zijn, maar bij het Rijk. Maar heel misschien staat op de band nog die andere reactie. Afkomstig van diezelfde Laurier, maar op fluistertoon uitgesproken. „Sinds de CD in de raad zit, rijzen de kosten van de telefoon in de leeszaal voor raadsleden de pan uit." igeh volk eerst. Die j woorden kunnen, als hij nog even door gaat, straks ook worden opgete kend uit de mond van PvdA'er Baaijens. En dan doelt hij niet op heteroseksuele blanken zon der zichtbare handicap, maar op Leidenaars. Baaijens heeft zich laten bekeren tot het pro tectionisme. De PvdA is ook in Leiden heel erg in de war. Het ging over woningbouw in het Houtkwartier en de gevol gen die dat heeft voor de chris telijke scholengemeenschap Het Lage Land, voorheen Visser 't Hooft. Die heeft nu nog ne venvestigingen in de regio, maar vreest die over een paar jaar niet meer te kunnen beta len. De gemeente wil 50 huizen bouwen op een grasveld, waar de school nu juist wil uitbreiden als de andere gebouwen dicht moeten. Waar staan die andere gebou wen, wilde Baaijens weten. In Rijnsburgen Leiderdorp, gaf schooldirecteur P. de Koe schoorvoetend toe. En daarmee was voor Baaijens de kous af. „Ik pas ervoor om een bouvv- plan in te slikken voor leerlin gen uit de Bollenstreek." En hij ging verder. In zijn afweging, zei de PvdA'er, zullen huizen voor Leidenaars het altijd winnen van 'ruimte voor niet-eigen leerlingen', en van ruimte voor werkgelegenheid voor 'niet- Leidse ingezetenen'. Baaijens, die er nog niet zo lang geleden voor pleitte dat Leiden provinciehoofdstad wordt, helpt de regiofunctio van de stad om zeep. De man van de partij die op de eerste mei nog elk jaar de Internationale neuriet sluit de grenzen van Leiden. Eigen Lei denaars eerst, is nu het motto. Vreemd. Heel vreemd. door Wlm Koevoet en Aad Rietveld dan voel je pas hoe moe je bent." Burgemeester M. Zonne- vylle sloot het evenement van morgen af. Samen met wethou der C. Kerner reikte hij de prij zen uit. Nieuw complex aari Kwikstaartplein schuift eindje op Het appartementencomplex dat is gepland op het Kwikstaart plein in Leiderdorp schuift een stukje op. Daarmee hoopt het college van B en W tegemoet te komen aan de wensen van om wonenden. Zij maakten be zwaar tegen de omvang en de hoogte van het complex, dat volgens hen op te korte afstand van hun woningen wordt ge bouwd. In de nieuwe opzet wordt vanuit de Leeuwerikstraat langs het gebouw gekeken. Volgens het college oogt het pand daar door minder massaal. De om wonenden van het Kwikstaart plein kunnen hun zegje doen over het nieuwe plan tijdens een bijeenkomst op dinsdag 21 maart om. 17.30 uur in het ge meentehuis. De Ouderen Activiteiten Com missie houdt op maandag 20 maart een open dag. Er worden demonstraties gegeven van ver schillende cursussen. Verder is er een loterij en zijn er gebak ken wafels te koop. De open dag wordt gehouden in het dien stencentrum Merenwijk aan de Rosmolen tussen 10.00 en 14.00 uur. LEIDEN - Geboren: Manon, dv. R. Vonk en A. van Kleeft Wessel Ruben, zv. van A.W. Stamen I. LootensThessaCat harine Pieternella, dv. A.L. van Noord en C.H. Prins Yassine, zv. A. Bahri en F. Benchehiba Thijs Jacobus, zv. E.M. Meekes en H.I.M. Brouwer Jet Johan na Willemijn, dv. G. van den Berg en J.C.C. Mertens* Yvette, dv. M. van Kommer en J.S.M. Leijendekker Bart, zv. H. van Leeuwen en C.E.A. Imthorn Laurens, zv. J. Muideren Y. Bouwmees ter Kim, dv. J Vooijs en J.E. van Dijk Max, zv. C.J. Oudejans en C. van Driel Gabriela Rosmta Ruthsahanaya, dv. R Sitinjak en E. van Dijk Leonard, zv. L. Guijt en A. van den Oever Joep. zv E.J. Vaessen en L.M.J. Dopper Bart. zv D. van Rhijn en L.M. Ros Stefan Maarten, zv. P.J. Vos en J. Hoogendorp Barteld Anthonius, zv B.W. de Jong en A.G.M. van Eeden Douwe Nicolaas, zv.n B.W de Jongen A.G.M. van Eeden Debby Anouk, dv. J.H.C. Schulze en C.W. van Lierop Yanmc, zv. R.B. de la Fuente en M. van der Valk Kimberley Jane, dv V.J.F. Duyvestijn en M van Harskamp Erwin, zv. H. van Eijk en Y.M.M. van Veen Eline Johanna, dv. K.P. Goudswaard en J.M.F. Hillebrand Maarten, zv. A Varkevisser en A.C. Meij- vogel Meivin Pieter Julia, zv. P.C. Olij- erhoek en J.A.P.M. Zonneveld Yorick Joel, zv. R Brouwer en G.G. Mandema Devoney Shanice, dv. M.A.J. van Keste ren en A.J. Caspers Jessica Bienvim- da, dv. H.P. Klos en N.M. Roslmda Donny, zv. 8.J. Klutsen A.M. Keijzer Jeroen Frans, zv F.H. van Nood en A. Letema Pieter Jeffrey, zv A. Houwaart en L.A.M. Blonk Lorenzo, zv. R J Bei) en C. Laterveer Marieke, dv. E. van Keeken en M.J. van den Akker Robin, zv G. Groeneveld en S. de Jong Arie Pieter. zv. A P. Messemaker en P.F.J. Waasdorp Frederike Inge Charlotte, dv. J.G. van Leeuwen en R.A. van den Bosch Willem, zv. W. van Duijvenbode en IJ. Ouwehand Feline Laurenske, dv. C.J.L.M. Luijten en C.J Mandersloot Suzanne, dv. T. Houwer en J.W. Ros Priscilla Elizabeth Theadora, dv. R.C.P. Sloosen J. Beij Rachel, dv. C.L.J.M. Zandwijk en J.M.A. van der Plas Sabi ne, dv. C.L.J.M. Zandwijk en J.M.A. van der Plas Saskia Natalie, dv. W.F- .K.P L. van der Born en J.M. Cerda Ra mirez Noura, dv. O.M.Y. El-Essawy en E.E.C. Dozy Tirnmy, zv. C.J. van der Kamp en Y. Duik Bas, zv. A.J. Vriend en S.C.M. Hoogkamer Wybe Diederick, zn. van Y.N. Pasma en N.M. Tesselaar Naomi Maria, dv. J.W.H. Tangelder en W.J.M. Mars Danielle, dv. C.S. Grootes- en S.E. Grootes Christine Yda Katie, dv. R.A. de Jongen J.Y.B. Sloos*Anna, dv. C.G. Janson en N. de Loos Emma Fleur, dv. P. Essers en JNuesink Ja cobus Arnoldus Bartholomeus, zv. BA.F. Pannebakker en C.H. Rietdijk* Stella Francisca, dv. van E.C. van Dam en F. Üljé Tom, zn. van K.P. Verschoor en K. Bakker Ebru, dv. M. Tozlu en A. Overleden: K Ouwehand. geb. lOsept 1927, geh. gew. met A. Zwanenburg H.J. van Wissen, geb. 27 maart 1918, echtg. van J. van Veen J.P. Rotteveel, geb. 22 maart 1910, man *Th.J.K Braafhart, geb. 29 dec. 1994, zoon J Beekman, geb. 12febr. 1909, echtg. van M. den Hartog* R.B.F. Mérien. geb 20 aug. 1965, man J Maliepaard, geb. 11 febr. 1910, man*A. de Voogd, geb. 2 juni 1938. echtg. van J.W. Baars E.M. Bolder, geb. 4 juni 1983, doch ter M.M. van der Post, geb. 4 febr. 1924, echtg. van M. van Eeuwi|k P.C.M. van Burik, geb. 17 apr. 1938, geh. gew. met H. van Asperen A. Har- teveld.geb, 10 juni 1915, man J.D. Hemmes, geb. 18 dec. 1921, geh. gew. met L. van Wingerden M.A R van Steijn, geb. 25okt. 1909, geh. gew met A. Th van Bezu J.W.P van Zijp, geb. 27 sept. 1929, man T. van der Bent, geb. 29 aug. 1914, geh. gew met W. van Bladel A. van Tol, geb. 28 juni 1912, man T. Verhagen, geb. 26 okt. 1896, geh. gew met D.C. Vergunst J. de Ruijter, geb. 29 juli 1946. man P.C.W Wezelman, geb. 5 juni 1895. geh. gew met C.J. Troost M. Tammin ga. geb. 23 apr. 1989, dochter M. de Wit, geb. 24 okt. 1915, geh. gew. met A. van Duuren C. Schaft, geb. 17 aug 1900, geh. gew. met A.P. Valk M. de Klerk, geb. 20 juli 1922, man F.J. Verhoeven,geb. 26jan. 1915, man* A.M. Musch.geb. 28 dec. 1914, geh. gew. met H.R. Mol. Getrouwd: N. Korenhof en A.E. Rood A.J.C, Monquil en C.J.P. Broersen M. de Wit en M. Prins M.A. Bakema en M.A.A. van der Linden A.F. van Wou denberg en A.E. Hoek A, Zitman en J.W. Nachtegeller* W.G.OttoenA. Fonville F.G.J. Buschman en D.S. Pex. Hans Baaijens: eigen Leidenaars eerst. FOTO ARCHIEF

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13