'Ik wil hier vertrekken als een topspeler' Duitsland-Italië in UEFA-Cup BOLLEN Sport Korfbalclubs verder als Sporting Trigon Problemen Ajax na afhaken Van Vossen -(WOENSDAG 15 MAART 1995 chef willem spierdijk, 071-356464. plv -chef r08 onderwater, 071 -356463 ARC zaterdag niet naar Spijkenisse leiden Zaterdageersteklasser ARC komt zaterdag niet in actie in en tegen Spijkenisse. De KNVB heeft het duel van de Alphense eersteklasser uit het programma gehaald. Dit naar aanleiding van de ongeregeldheden van afgelopen zaterdag, toen scheids rechter Van Dongen door eert Alphense toeschouwer werd ge slagen. Oranje oefent tegen België den haag Het Nederlands voetbalelftal speelt volgend jaar op 14 februari een oefenwedstrijd tegen België. Het duel wordt be schouwd als voorbereiding voor het Europees kampioenschap in Engeland, waarvoor Oranje zich hoopt te plaatsen. Fides Pacta en De Algemene gaan vrijwel zeker volgend seizoen als Sporting Trigon de nieuwe korfbalcompetities in. Tijdens de gisteravond in het clubhuis gehouden voortgangsvergadering gingen de 130 aan wezige leden van Fides en De Algemene unaniem akkoord met de voorstellen van de fusiecommissie. Verwacht wordt dat de fusie eind mei, begin juni officieel zal wor den. Dan houden beide verenigingen de al gemene vergadering die tot opheffing van beide clubs moet leiden. De gekozen naam, die staat voor een ge lijkzijdige driehoek, symboliseert de drie verenigingen die uiteindelijk de basis vor men voor de nieuwe fusievereniging. Met De Algemene zijn dat Fluks en Vicus Oriën- tus, de twee clubs die elkaar eerder in Fides Pacta vonden. Het ligt in de bedoeling 5 april 1911 als oprichtingsdatum van de nieuwe vereniging te hanteren. Dat is de dag waarop Fluks werd opgericht. Tijdens de vergadering van gisteravond, waarop de uit zes personen bestaande fu siecommissie de leden informeerde over de verrichte arbeid sinds november vorig jaar - toen besloten de leden van beide clubs de mogelijkheid van een fusie te gaan onder zoeken - werd ook het nieuwe clubtenue bekend. Het shirt zal uit drie verticale ba nen (korenblauw, wit en rood) en een zwar te kraag bestaan, de respectievelijke broek jes en rokjes worden blauw. In de zaal zal Sporting Trigon uitkomen in de overgangsklasse, de klasse waar De Al gemene dit seizoen naar is gepromoveerd. Wat de veldcompetitie betreft, is het nog niet duidelijk in welke klasse het eerste team onder de hoede van trainer/coach Kees van Vliet zal debuteren. De clubs ver toeven nu nog in de eerste en tweede klasse van het district, maar beide teams hebben nog kans op promotie. De vereniging zal domicilie kiezen aan de Cronesteinkade. het complex van het huidige Fides Pacta. Jozsef Kiprich is nog niet afgeschreven De koning van de Pusta regeert weer vanuit zijn zetel. 'Zijn troon is gevestigd op de rechtervleugel van Feye- noord. Jozsef Kiprich, terug van weggeweest, heeft in de izes seizoenen dat hij in Rotterdam zijn brood verdient leen reputatie opgebouwd als de hofnar van Feyenoord. Geliefd bij het legioen, bij de media en bij zijn medespe lers. Maar van grappen en grollen alleen kun je niet le ven, zo realiseerde hij zich eind vorig jaar toen zijn carri ère een bedenkelijke duikvlucht nam. Het bestuur van Feyenoord maakte hem duidelijk dat hij na dit seizoen transfervrij kon vertrekken. zaragoza marcel van der kraan gpd-verslaggever Kiprich was niet ontdaan, wel een beetje teleurgesteld. Aan de andere kant beseft hij dat hij in het laatste jaar vaker met bles sures of kinderziektes langs de .kant zat dan dat hij speelde. En -als hij zich af en toe mocht pre senteren, kreeg het publiek de handen slechts moeizaam op elkaar. De Hongaar leek over zijn hoogtepunt heen. Een beetje geholpen door de maandenlange afwezigheid van Gaston Taument kreeg Kiprich een nieuwe kans. En die greep hij met beide handen. Zijn pres taties na de winterstop logen er niet om. Zijn spel stemde de technische leiding van Feye noord zo tot tevredenheid, dat Willem van Hanegem besloot een poging te wagen om bij het bestuur nog een contract voor een jaar los te peuteren voor de rechterspits. Voorzitter Jorien van den Herik heeft nog geen beslissing genomen over een nieuwe aan bieding voor de Hongaar. Maar hij geeft wel toe dat er een in formeel verzoek ligt van Feye- noords hoofdtrainer om Kiprich bij de selectie te houden. Van den Herik: „Officieel hebben we er nog niet over gesproken. I Maar dat doen we na Zaragoza 'wel. Dan zullen we ons ook bui gen over een aantal andere con tracten van spelers." Volgens Willem van Hanegem heeft Jozsef Kiprich in de voor bije maanden een lichte ge daantewisseling „De Jozsef van nu," zegt de Kromme, „is een heel andere dan die van een jaar geleden. Jozsef heeft hier heel lang ge speeld met het idee dat hij af en toe zijn goaltje moest meepik ken en dat het publiek dan wel tevreden zou zijn. Je zag hem soms een half uur niet omdat hij stond te wachten op die ene goal. Nu is hij veel nadrukkelij ker aanwezig, hij maakt meer acties en houdt zich intensiever met het spel bezig. Dat heeft ge leid tot betere prestaties." ICiprich is het met zijn 'baas', zoals hij Van Hanegem voort durend noemt, helemaal eens. De Hongaar wijt de moeilijke achttien maanden die aan dit kalenderjaar vooraf gingen voorül aan de vele ongemakken, waarmee hij te maken kreeg. „Mijn knie was het grootste probleem. Op een gegeven mo ment dacht ik echt dat ik nooit meer betaald voetbal zou spe len. Ik voelde me ellendig, had altijd pijn aan die knie en zat in m'ii eentje hele dagen in het krachthonk. Toen dat over was, kreeg ik oorontstekingen en weet ik allemaal niet wat voor ellende. Pas toen ik weer hele maal fit was kreeg ik uitzicht op een beetje normale terugkeer in het elftal." Kiprich modderde aanvanke lijk nog wat aan, maar naarmate hij meer wedstrijden speelde steeg zijn amusementswaarde op het veld. Kiprich: „Rancune? Dat is een beetje zwaar woord. Maar ik had toch zoveel de pest dat ik iedereen ten Jozsef Kiprich: „Ik wil niet dat de mensen mij straks als een soort Bassie of Adriaan herinneren." koste van alles wilde laten zien dat ik nog niet ben afgeschre ven. Echt, ik hoor nog steeds bij de top. Dat heb ik de afgelopen maanden bewezen en dat zal ik tegen Zaragoza opnieuw aanto nen. Dit soort wedstrijden zijn mij nog steeds op het lijf ge schreven. Die Spanjaarden zijn gemeen, maar ik heb in de loop der jaren over heel de wereld, ook met het Hongaarse natio nale team, al tegen de grootste schurken gespeeld. Ik ken alle gemene trucs. Sommige heb ik zelf uitgevonden, ha,ha." Jozsef Kiprich heeft ook een andere drijfveer gevonden om zich in de laatste jaren (of maanden?) van zijn loopbaan bij Feyenoord goed te verkopen. „Ik wil hier vertrekken als een topspeler, die de mensen zich zullen herinneren vanwege zijn acties in de Kuip. Ik wil hier niet vertrekken als een soort Bassie of Adriaan. Iedereen weet dat ik van een geintje houd. Ik heb het altijd leuk gevonden om de boel in de kleedkamer en buiten het veld een beetje op gang te ja gen. Het zorgt voor een bepaal de ontspanning, die wel eens goed is voor spelers als je voort durend topprestaties moet leve ren. Maar ik ben wel degelijk se rieus met mijn vak bezig." Willem van Hanegem heeft weinig woorden nodig om Kiprich, die destijds door Pim Verbeek werd aangetrokken, in het juiste spoor te houden. Van Hanegem: „Jozsef is een gou den gozer. Hij ligt echt geweldig in de groep. Daarom is het fijn om met hem samen te werken. De spelers denken er niet an ders over." ICiprich op zijn beurt geniet van zijn bestaan als broodvoet baller in Rotterdam-Zuid. „Ik zou hier graag nog een jaar blij ven. Over een nieuw contract is me door het bestuur of Van Hanegem echter nog niets ver teld. Wat ik weet heb ik uit de krant moeten halen. Als de kans zich voordoet om elders nog een paar jaar te spelen, zal ik dat in overweging nemen. Maar dan moet het wel een prima contract zijn. Als ik er financieel maar een beetje op vooruit ga, blijf ik liever bij Feyenoord." Met de terugkeer van Gaston Taument realiseert hij zich dat er vroeg of laat niet meer voor hem is weggelegd dan de rol van nummer twaalf. Kiprich, die aan het eind van dit jaar defini tief een punt zet achter zijn loopbaan als international: „Daar heb ik geen moeite mee. Taument beschouw ik als één van de allerbeste vleugelspitsen. Hij wordt elk jaar beter. Zijn echte toptijd moet nog komen. Maar ik fixeer me niet op Tau ment. Elke topclub, die ook in de Europa Cup actief is, heeft zestien tot twintig spelers nodig om een seizoen door te komen. Dat blijkt deze week eens te meer." key biscayne sid turun anp Twee Duitse en twee Italiaanse ploegen bereikten gisteren de halve finales om de UEFA-be- ker. Juventus kwalificeerde zich dank zij de overwinning van 3-0 tegen Eintracht Frankfurt. Par- rria had in Denemarken vol doende aan een doelpuntloos gelijkspel tegen Odense BK. Borussia Dortmund versloeg in het eigen Westfalenstadion het Lazio Roma van Aron Winter met 2-0. Bayer Leverkusen meldde zich na de puntende- ling van 0-0 in en tegen Nantes als vierde halve finalist. De thuiswedstrijd hadden de Duit- sers met 5-1 gewonnen. I Het slotkwartier was gisteren voor Juventus voldoende om Eintracht Frankfurt op de knie- en te krijgen en uit de strijd om de UEFA-beker te kegelen. De koploper uit de Italiaanse Serie A was de eerste ploeg die zich kwalificeerde voor de 'halve fi nales. Na het gelijkspel van 1-1 in Frankfurt twee weken gele den, wonnen de Italianen in het Stadion Delle Alpi voof 20.000 toeschouwers de return met 3- De Duitsers waren alleen in de eerste helft opgewassen te gen de Oude Dame, die Vialli en spelbepaler Sousa miste. De elf van Jupp Heynckes verzuimde echter de kansen te benutten. Furtok, Dickhaut, Weber en Binz stuitten op doelman Peruzzi of faalden in de afwer- king. Het gejoel en snerpend gefluit dat Juve bij de rust naar de kleedkamer begeleidde, miste zijn uitwerking niet. Eintracht Frankfurt werd na de pauze zwaar onder druk gezet, doel man Köppke kwam handen en voeten te kort bij dé aanvalsgol ven onder leiding van Roberto Baggio, Del Piero en Ravanelli, Becker zeker tegen Nederland te maken van de wildcard voor het toernooi in Key Biscayne, dat vrijdag begint. De 27-jarige stertennisser keert komend weekeinde naar Duitsland terug en zal met bondscoach Pilic de interland tegen Nederland doornemen. De Duitse tennisbond werkt in tussen nog aan het conflict met Michael Stich, die ruim een mil joen mark minder zou krijgen dan Becker. De tweede man wil evenveel ontvangen. Boris Becker tennist eind deze maand met Duitsland tegen Nederland voor de Davis Cup. Gisteren perfectioneerde en verbeterde hij zijn contract met de Duitse tennisbond. Becker krijgt voor drie seizoe nen als international 9,3 mil joen D-Mark, tien miljoen gul den. Nederland speelt van 31 maart tot en met 2 april in Utrecht tegen Duitsland. Giste ren besloot Becker geen gebruik amsterdam gpd De uitschakeling van Lazio Roma is een feit. Dortmund-doelman Stefan Klos viert feest met Stephane Cha- puisat, de maker van het eerste doelpunt. foto rtr die nogal eens zelfzuchtig op trad. De supporters van de Itali aanse koploper, winnaar van de UEFA-beker in 1993, moesten tot een kwartier voor tijd op de eerste treffer wachten. Die kwam op naam van middenvel der Conté. Tien minuten later besliste Ravanelli met zijn ne gende EC-treffer het duel. Het 20-jarige talent Del Piero be paalde in blessuretijd de eind stand. In Dortmund waren het de Duitsers die in de laatste minu ten toesloegen. Riedle, afge dankt door tegenstander Lazio, kopte Borussia in de 90e mi nuut naar 2-0 en in de halve fi nale. Aron Winter en zijn Ro meinse ploeggenoten hadden het aan zichzelf te wijten. In de thuiswedstrijd waren ze al slor dig met de kansen omgespron gen, gisteren gebeurde hetzelf de. De Zwitser Chapuisat schoot Borussia in de elfde minuut uit een strafschop naar 1-0, waar mee hij het eigen doelpunt van Freund uit het eerste treffen uitwiste. Boksic en Winter had den, nog voor rust, de beste kansen op de gelijkmaker. De achtste gele kaart van de Hongaarse scheidsrechter Vag- ner betekende de tweede voor de Argentijn Chamot. De Lazio- verdediger werd snel gemist, zoals Lazio in beide duels een doelpuntenmaker miste. Zoals Riedle, ooit afgedankt en nu dankbaar voor zijn herkansing bij Borussia. Het doelpunt van Zola twee weken geleden bleek gisteren in Odense voor Parma goud waard. Voor 12.000 toeschou wers verhinderden de Italianen met sterk defensief spel de Scandinaviërs het scoren. Het duel tussen Nantes en Bayer Leverkusen was niet meer dan een formaliteit. De Duitsers behoefden zich nauwelijks nog druk te maken na de zege van 5-1 die veertien dagen geleden voor eigen publiek was behaald. Dat deed de ploeg van de om streden en bekritiseerde trainer Stepanovic toch. Hoewel Nan tes de club uit de Bundesliga zwaar onder druk zette en kan sen creëerde slaagden de Fran sen er niet in doelman Vollborn te passeren. Leverkusen plaatste zich voor de tweede keer in de geschiedenis voor de halve fina les om de UEFA-beker. De eer ste en laatste keer gebeurde dat in 1988 toen de club de bokaal won. Ajax moet vanavond scoren om verder te komen in Europa, maar juist in aanvallend opzicht kent de ploeg problemen. Peter van Vossen verliet gisteren het trainingskamp met flinke koorts, Mare Overmars sukkelt nog met een peesblessure in het bovenbeen en Patrick Kluivert is weliswaar fit, maar speelde z'n laatste wedstrijd twee weken geleden. Tijdens de afsluitende trai ning gisteren op het veld van Zeevogels, in Egmond aan den Hoef, onttrok Mare Overmars zich aan het 'groepsgeweld'. De aanvaller werd onderworpen aan een pittige individuele trai ning van Bobby Haarms. Daar kwam hij redelijk tevreden uit te voorschijn. Overmars: „Ik denk dat ik kan spelen. Ik ben niet helemaal voluit gegaan. Dat be waar ik voor morgen." Als alternatieve linksbuiten draafde gisteren Winston Bo- garde op. De linkshalfpositie die de Rotterdammer ambieert, komt waarschijnlijk in handen van Clarence Seedorf. Als rechtshalf komt Ronald de Boer binnen de lijnen, Patrick Klui vert is de man in de punt van de aanval. Mocht Overmars op het laatste moment toch afhaken, dan wordt de selectie aangevuld met John van den Brom. Coach Louis van Gaal ver wacht dat Hajduk hetzelfde spelletje gaat spelen als twee weken geleden. Dus met veel mensen achter de bal en gok ken op een counter. „Defensie ver dan in Split zal het elftal niet spelen", aldus Van Gaal, „want verder terug kunnen ze niet." Tegenstander Hajduk kent in de aanloop naar het kwartfina leduel ook zo z'n problemen. Drie spelers uit het basisteam van twee weken geleden zijn achtergebleven in Kroatië. Dar- ko Butorovic is geschorst, Zoran Vulic en Ivica Mornar zijn ge blesseerd. Daar staat de terug keer van Mirsad Hibic tegen over. De verdediger zat in de eerste wedstrijd een schorsing uit. Volgens coach Ivan Katali- nic rust er weinig druk op de schouders van z'n spelers. „Wat hebben wij nou eigenlijk te ver liezen. Uitgeschakeld worden door Ajax is echt geen schande. Volgens velen spelen ze het bes te voetbal van Europa. Nou, dat mogen ze tegen ons laten zien." Vermoedelijke opstelling Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard, Frank de Boer: Ronald de Boer, Litmanen, Seedorf; Ge orge, Kluivert, Overmars. SÜIZ Die zaterdagjon gens bij SVLV hebben het be stuur van de VooTSchotense voetbalclub tot wanhoop ge dreven. Twee keer werd er dit seizoen al een wedstrijd ge staakt en afgelopen zaterdag bleef SVLV 1 voor de tweede keer weg voor een competi tiewedstrijd tegen Lugdunum. Voorzitter Hakker van SVLV weet het heel zeker: „Zolang ik voorzitter ben, komt het eerste zaterdagteam niet meer uit in de standaard- klasse. Zo, die zit. SVLV 1 moet dus volgend seizoen een toontje lager zingen. Als het aan Hak ker en zijn medebestuursle den ligt, wordt het elftal direct uit de competitie genomen. Daar heeft toch niemand last van, vinden ze in Voorscho ten, want SVLV 1 is in het be zit van het respectabele aan tal van nul punten uit 17 wed strijden. Maar dat terugtrekken gaat zomaar niet. Volgens de KNVB-reglementen kan een vereniging geen standaard team terugtrekken. Wel lagere teams. Maar daar staan ze bij SVLV niet om te springen. Ze voetballen heel graag, maar niet in het eerste. Hakker: „Momenteel is het zo dat als we op zaterdag met alle zes elftallen spelen, we niet ge noeg mensen hebben. En de mensen die in de lagere elftal len spelen, willen niet in het eerste. Wat is dat toch met de zater dagjongens van SVLV. Op zondag gebeurt er (bijna) nooit wat, maar op zaterdag slaan de stoppen geregeld door. Voorzitter Hakker: „We hebben een aantal voet ballers inmiddels intern ge schorst. Zeg maar dat die he ren niet de juiste mentaliteit hebben getoond. Dat is ook een oorzaak dat we te weinig mensen voor dat elftal heb ben. Trainer Theo Saunier hield in het verleden de boel op een positieve manier aan de gang, maar sinds ook hij het bijltje er bij heeft neergegooid zorgt SVLV zaterdag een voor be schamende optredens. Erger, ze komen helemaal niet meer De klemmende vraag is: spe len die jongens de comperitie nu uit? Als het aan het bestuur van SVLV ligt dus niet. be compe titieleider in Leiderdorp is er evenmin blij mee, maar sinds afgelopen zaterdag is er een mogelijkheid dat SVLV zater dag één uit de competitie wordt genomen. Die 'eer' is voorbehouden aan de tucht- commissie. Als dat rechtscol lege bepaalt dat het wegblij ven van SVLV tegen Lugdunum èn LSW onrecht matig is geweest, dan kan het bestuur van de Afdeling Lei den de Voorschotense zater dagjongens uit de competitie halen. Daar zit iedereen met smart op te wachten, is onze be scheiden mening. Als u zin Heeft een wedstrijd te zien (of te horen) waarin er onvervalst tegen de scheids wordt geouwehoerd, moet u eens een duel van de w Oegstgeest bezoeken. De spelers van dat elftal lopen nog wel eens tegen een kaart je aan wegens 'praten'. Het gaat niet zo goed met de w Oegstgeest. De zaterdag derdeklasser moet knokken tegen degradatie. Voorzitter Comet probeerde in een be vlogen artikel het dj te keren. „Wij van de vv Oegstgeest zijn dikwijls te kritisch en soms ook te vlug aan het mopperen Laten wij toch afspreken dat wij juist in deze fase van de competitie met z'A allen Willem Jan Pott Hofstede. archieffoto henk bouwman achter het eerste team gaan staan. Duidelijk daarin zijn. Vertrouwen er in hebben. Cornet spreekt niet alleen het publiek aan, ook de spelers zelf worden aangespoord. „Mannen van het eerste. Er zijn veel mensen bezig om de omstandigheden en voor waarden waaronder jullie moeten presteren, zo goed mo gelijk te verzorgen. Alleen al voor die mensen zijn jullie verplicht je voorde volle 100 procent in te zetten en te doen waartoe jullie in staat zijn Met z'n allen er tegen aan, zoals dat heet. Eair, met een volledige inzet. Maar de voorzitter kan het toch niet laten iets te zeggen over het voortdurende ge mekker bij Oegstgeest 1 Wat ik de laatste twee wed strijden zo al heb opgevangen langs de lijn, vind ik van een zodanig laag niveau dat dat in ieder geval niet bij de vv Oegstgeest past. Als klapper heb ik mogen aanschouwen, dat niet de minste speler van de vv Oegstgeest nota bene twee minuten voor tijd op nieuw zijn muil niet kon hou- dèn en opnieuw blijk gaf zich totaal niet onder controle te kunnen houden als het een beetje tegenzit. Resultaat: een nieuwe gele kaart, een boete erl het benadelen van het team omdat er een schorsing op volgt. De woorden van de voorzitter hadden niet bepaald een sti mulerend effect op de speler waar het hier om ging, Willem Jan Pott Hofstede. Hij werd zo pissig na het lezen van het clubblad, dat hij zijn gezicht twee weken lang niet op sportpark De Voskuyl liet „Ik vind niet dat een voorzit ter in het clubblad een per soonlijke aanval op iemand moet doen, laat Pott Hofstede vanuit zijn woonplaats Amsterdam we ten. „Het was inderdaad een dom me gele kaart. Maar die din gen gebeuren nu eefimaal op een voetbalveld. Ik ben er in derdaad een week goed ziek van geweest. Ik ben afgelopen zaterdag ook niet bij cle wed strijd geweest, maar ik was ook geschorst. Ik ben van plan deze week gewoon weer naar training te gaan. Voorzitter Cornet is een beetje beduusd van de stuurse reactie van een van zijn Spelers. „Ik heb het niet geschreven om iemand tegen de haren in te strijken, ik ben niet op con frontaties uit. Ik heb in mijn stuk in het clubblad een voor beeld gegeven. Toevallig ging het om Pott Hoffstede omdat het voor m 'n neus gebeurde. Het was volgens Cornet niet de bedoellhg dat Pott Hofste de kwaad zou worden om zijn stuk. Als dat maar geen gele kaart wordt voor Pott Hofstede ko mende zèferdag. nin

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19