Bezuiniging op burgerraadslieden is ongeloofwaardig Schrijvende Lezers/Info OMBUDSMAN D66-raadslid vindt beschouwing 'onzorgvuldig' Maatregelen WBL gaan te ver WOENSDAG 15 MAART 1995 chef adriaan brandenburg, 071 -3564 LEIDSCH DAGBLAD Een journalist van deze krant schreef op 4 maart een be schouwend artikel ('Is Van der Plas ook van die partij') waarin hij tal van gebeurtenissen onder de loep nam rond het referen dum over al dan niet sloop van een deel van het voormalige Ko ninklijk Militair Invalidenhuis. Hij schreef daarin o.a. dit: ,,Op Leiden Weer Gezellig/De Groenen na, hebben de politie ke partijen in Leiden deze kwes tie sinds de referendumvraag links laten liggen. Ze hebben er nog geen verkiezingsaffiche of spreekbeurt voor over gehad. WD, PvdA. CDA. D66, Groen Links. SP en CD hebben het niet de moeite waard gevonden om de kiezers ervan te overtuigen dat ze op 8 maart het vakje 'voor' of 'tegen' rood moeten kleuren. Vernieuwend besturen en de kloof dichten tussen bur gers en gemeentepolitiek, de politieke partijen zeggen dat ze het belangrijke thema's vinden, maar ze hebben zich daar in de aanloop naar het komende, unieke referendum nauwelijks naargedragen." Deze passage is het Leidse D66-raadslid Egels (en met hem zijn partijgenoot Pechtold) in het verkeerde keelgat gescho ten. Hij vindt dat zijn partij in het bovengenoemde rijtje niet thuishoort en ook de manier waarop is omgegaan met zijn brief waarin kritiek op dat deel van het artikel werd gegeven, acht hij onjuist. Hij schrijft daarover: ,,D66 heeft wel degelijk de openbaar heid gezocht om de Leidse be volking te betrekken bij en te la ten nadenken over het referen dum. Daartoe zijn er acties ge weest van de Jonge Democraten en hebben het raadslid Pecht old en ik de nek uitgestoken door in het openbaar in de Burcht een debat aan te gaan over de voors en tegens. Daar mee ook de tegenstelling in de fractie blootleggend. Daarover is overigens uitgebreid bericht in de krant. Voorts hebben D66'ers folders uitgedeeld over het voor en tegen van het refe- rendumonderwerp. De journalist noemt in zijn verhaal alleen Leiden Weer Ge zellig/De Groenen als campag nevoerders. Dat is dus op zijn minst onzorgvuldig. In zijn ana lyse van het politieke landschap had hij m.i. moeten betrekken dat het voor een partij als LWG/DG eenvoudi ger is om campagne te voeren vanuit een eenduidig standpunt dan voor D66, waar de fractie met twee meningen te maken heeft. Desalniettemin hebben we dat toch naar buiten ge bracht en campag ne gevoerd. Waarom daar nu weer op teruggeko men? Wij willen de laatsten zijn die de boodschapper de schuld geven, maar er is een grens. Die ligt wat ons betreft op onzorg vuldig handelen. Bovendien had dat tot gevolg dat vlak voor de verkiezing een verkeerd licht- op onze partij is geworpen. Het is het tijdstip waarop een en an der voorvalt dat cruciaal is. Dat had de journalist moeten we ten. Vandaar ons ongenoegen." In het telefoongesprek dat ik met het raadslid Egels voerde, bleek dat de actie van de Jonge Democraten eveneens uit een debat bestond en voorts dat de folderactie waarvan in het voor gaande sprake is, pas na publi- katie van het artikel werd ge daan. De brief waarin Egels zijn be zwaren tegen het stuk neerleg de, werd door de journalist ter zijde gelegd. Hij voert daar het volgende voor aan: ,,Ik heb nog gevraagd: moet ik het als inge zonden stuk beschouwen, want dat had nog gekund. Maar dat wilde Egels niet. Hij wilde dat ik het zelf in een artikel rechtzette. Daar zag ik geen reden voor. Een debat houden, dat kan ik toch niet echt campagnevoeren noemen. Bovendien nam D66 geen duidelijk standpunt in en daar vroeg dit referendum toch om." Dit komt overeen met wat RUUD PAAUW Egels mij vertelde: „Het was bij ons een open kwestie. We hebben campagne gevoerd voor het re ferendum en daarbij inzicht verschaft in het voor en tegen. Dat heeft toch ook zijn waarde en daar is toch niets op te gen?" Beoordeling De journalist had er goed aan gedaan om in zijn stuk te ver melden dat D66 in elk geval, en op haar manier, via enkele debatten aandacht aan het referendum had besteed. Zij onderscheidde zich daarmee toch enigszins van andere par tijen die niets hadden gedaan. De folderactie werd pas gehou den nadat het artikel versche nen was. Voor de niet-vermel- ding daarvan treft de journalist uiteraard geen blaam. Dat hij later niet nog eens, zoals klager wilde, met een apart bericht hierop is teruggekomen, kan ik mij wel indenken. Het voegde te weinig toe aan het beeld van al gemene politieke malaise dat hij op dit punt in het artikel had weergegeven. Bovendien valt iets te zeggen voor zijn stand punt dat wat D66 deed niet kan worden gerangschikt onder campagnevoeren in de ware be tekenis van het woord. Politiek bedrijven is meer dan de voors en tegens naast elkaar zetten, het betekent het doen van een keuze, ergens voor staan. Uit de brief van Egels blijkt duidelijk dat D66 dat niet kon, niet wilde of niet wenselijk vond. Maar zijn verwijt aan de journalist dat hij 'in zijn analyse van het politieke landschap had moeten betrekken dat het voor een partij als LWG/DG eenvou diger is om campagne te voeren vanuit een eenduidig standpunt dan voor D66, waar de fractie met twee meningen te maken De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan het adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 128030. heeft', doet wel heel vreemd aan. Als D66 niet bij machte is met één stem te spreken dan is dat haar zaak. Daar heeft ze zelf voor gekozen en daar hoeft men toch niet zoiets als medelijden mee te hebben, want zo klinkt het nu toch een beetje. De jour nalist gaf een overzicht van het vrijwel nietsdoen van de politie ke partijen en in het kader waarin hij dat deed. hoefde hij zich niet per se te verdiepen in de interne roerselen van D66 of van welke andere partij dan Samenvattend: het was beter geweest als de journalist in zijn artikel D66 niet over één kam had geschoren met politieke partijen die geen enkele activi teit voor het referendum ont plooiden. Maar de vraag blijft of het, zonder duidelijk standpunt, campagnevoeren kan worden genoemd. Dat de journalist niet inging op de eis in de brief valt te billijken. Het ging om iets dat als te marginaal kon worden aangemerkt. Zijn aanbod om de brief als ingezonden stuk te pu bliceren en zo de kritiek van het D66-raadslid toch in de krant op te nemen, was alleszins re delijk. Op grond van deze over wegingen wijs ik het verwijt af dat de journalist onzorgvuldig te werk is gegaan. Vloek In de rubriek Wie zei dat op een der sportpagina's in de krant van maandag was een uitspraak opgenomen van voetbaltrainer Wim Rijsbergen zoals die eerder in het blad HP/De Tijd had ge staan. Daarin uit hij zijn erger nis over opvattingen die blijk baar over hem de ronde doen met de zwaarste vloek die de Nederlandse taal kent. Een lezer maakt daar ernstig bezwaar te gen. „Waar is dat nu goed voor? zo vraagt hij zich af. „Neemt de krant, waarvan ik toch enige beschaving verwacht, dit soort stuitende grofheden dan zo maar klakkeloos over?" Ik deel het bezwaar van de le zer. Het citaat had ook zonder de vloek niets aan kracht en be tekenis ingeboet. Wat andere bladen doen is hun zaak, in de ze krant hoort een dergelijke grofheid niet thuis. Binnenkort moet de Leidse ge meenteraad een besluit nemen over de bezuinigingen. Eén van de voorstellen treft het Instituut Burgerraadslieden waarop 150.000 gulden bezuinigd zou kunnen worden. Dit alles in het kader van een zogenaamde ta kendiscussie van het college van burgemeester en wethou ders. Met dit voorstel wordt de bodem onder het Instituut Bur gerraadslieden volledig wegge haald. Het getuigt niet van veel respect en waardering voor de grote verdiensten van dit insti tuut in de afgelopen 20 jaar. Het Instituut Burgerraadslie den is één van de meest effi ciënt werkende welzijnsinstel- lingen in Leiden. Het is een klei ne organisatie waarvoor geen duur apparaat in stand gehou den wordt. Er zijn nauwelijks overheadkosten en het aantal onder handen (juridische) hulp verleningszaken is per persoon verhoudingsgewijs zeer groot. De burgerraadslieden zijn ge makkelijk toegankelijk, betaal baar, begrijpelijk, breed juri disch ondersteunend en zeer deskundig. Als geen andere in stelling heeft het instituut vanaf de start een signaleringsfunctie vervuld. Vanuit de dagelijkse praktijk van de hulpverlening worden oorzaken (vaak bij over heden!) van individuele proble men gesignaleerd en aan over heden gerapporteerd. Hierdoor heeft het instituut een veel bre dere functie dan uitsluitend in dividuele hulpverlening. Het is bovendien één van de weinige instellingen die precies en controleerbaar de doelgroep bereikt waarvoor de subsidiege ver het bedoelt: mensen met de laagste inkomens, burgers die niet op eigen kracht door de bu reaucratie heenkomen. Het gaat precies om die mensen waarvan de politiek zegt dat zij extra steun nodig hebben vanwege hun zwakke positie tegenover instellingen en overheden. En juist dit kleine, efficiënt werken de instituut, werkend voor deze groep burgers, moet om zeep geholpen worden voor zoge naamd 'nieuw beleid'? Wie heeft werkelijk overtuigend aan kunnen tonen dat door deze be zuiniging nieuwe werkgelegen heid kan worden gerealiseerd en is het echt waar dat die even tuele nieuwe werkgelegenheid van hoger niveau is dan het hui dige werk van de burgerraads lieden? Welk raadslid kan met volle overtuiging dit bezuini gingsvoorstel verdedigen? Laten we hopen dat veel Lei- denaren goed opletten welke partij in de gemeenteraad dit voorstel zal goedkeuren. Zo'n forse ingreep lijkt mij bij voor baat ongeloofwaardig, het kan er alleen slechter van worden. De Woningbouwvereniging Leiden nodigt aannemers waarmee zij in het recente ver leden werkte dit jaar niet uit voor het doen van planmatig onderhoud. Een maatregel waartegen veel protest is gere zen, zo meldde het Leidsch Dagblad van 28 februari. De maatregelen tegen aanne mers die werkzaam zijn voor de WBL, omdat de banden met het personeel van de woningbouw vereniging te nauw zijn gaan mij als lid te ver. Er is gesugge reerd dat er opzichters zijn die bepaalde aannemers wat te ge makzuchtig en te goedgelovig benaderen. Dat is trouwens wat anders dan malversatie. De maatregelen tegen aannemers kan ik niet onderschrijven. Maar evenmin kan ik waarde ring opbrengen voor aannemers die anoniem de krant bellen. (van redactiewege ingekort) Hogewoerd 22, het pand met het torentje van architect PJ. Per- quin, werd in 1912 beloond met de eer ste prijs in een schoonheidswed strijd. De rijke deco ratie in natuursteen op de gevels, de vijf hoekige erkers en het twaalfhoekige toren tje werden be schouwd als hoog standjes in de bouw wereld. Het pand is een van de blikvan gers op de Hooi gracht, de drukke ver keersader door de Leidse binnenstad. In 1681 werd de gracht 'overwelfd' en bleef er dus onder het wegdek gewoon wa ter stromen. Die situ atie heeft eeuwen ge duurd, want pas in de vijftiger jaren is de gracht gedempt. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die rit ten komt hij langs al lerlei 'beeldige' plekjes die niet direct hot news vormen, maar het zeker waard zijn om te presenteren. ANNO 1895 - Wrekend noodlot. - Uit de stad Njezin, in Zuid- Rusland, komen berichten, die de haren ten ber ge doen rijzen, over het verschijfien van geheele troepen wolven, waaraan vele menschen en die ren ten offer zijn gevallen. O.a. werd in het veld een slede vervolgd, waarin de eigenaar, een boer, met zijne vrouw en een klein kind gezeten was. Toen de boer zag dat er geen kans was om te ont komen, kwam hij in zijn doodsangst op de ge dachte het kind aan de wolven toe te werpen, in de verwachting, dat, terwijl de dieren dit offer verteerden, hij met zijne vrouw zou kunnen ont komen. Maar de moeder verzette zich daartegen. Eindelijk wierp de man haar met het kind uit de slede. De wolven echter hadden het oog op het span paarden en sloegen geen acht op de vrouw en het kind, maar zetten de slede na. Paarden en voerman werden het slachoffer van de wolven, maar de vrouw met het kind kwamen behouden thuis. - Heden is een dezer dagen benoemde contro leurs bij de politie alhier voor het eerst in uniform op de straat verschenen. Het zal zeker ieder op vallen hoe netjes die uniform is; ze is genomen naar het marine-model: blauw laken, afgezet met wit blinkende metalen knoopen..De kraag van de korte onderjas is bovendien voorzien aan eene zijde van het Leidsche wapen en aan de andere zijde van het nommer van den titularis, dus van den heer Balfoort, die het eerste in functie is, No. 1De langere overjas bevat die kenteekenen nog niet, misschien wel later. Ook aan de kepi zijn in zilver de stedelijke sleutels aangebracht. Als wa pen is aan deze uniform toegevoegd een sabel naar officiers-infanterie-model. Het geheel staat inderdaad kranig en vlug: het laatste een zinne beeld van wat men bij de politie verwachten mag. - (Advertentie) - Op heden ontvangen: vette ge rookte zalm a 50 ets. per ons, bij Busé Visch- markt. ANNO 1970 - De gevreesde Londense „erwtensoepmist" be hoort tot het verleden. Naar uit een vrijdag gepu bliceerd wetenschappelijk onderzoek van het Londense stadsbestuur blijkt, hebben de ruim een eeuw geleden ingevoerde bepalingen over het gebruik van „rookloze" huisbrandstof, waar van de naleving streng wordt gecontroleerd, de luchtvervuiling van de Theemsstad drastisch ver minderd. In december scheen de zon in Londen ditmaal aanzienlijk langer dan in het gebied er om heen. Zelfs het aantal van de in Londen waar genomen vogelsoorten is toegenomen. Het voor naamste probleem van de autoriteiten is thans niet meer de rook, maar de luchtverontreiniging door zwaveldioxydehoudende afgewerkte gassen. - Het fonds, opgericht om Johan Cruijff voor Ajax te behouden blijkt tot dusver geen groot succes te zijn. Tot dit weekeinde was op de bankrekening volgens de initiatiefnemer, de aannemer Freek van der Meyden, een bedrag van 250.04 gestort. Volgens een bericht in het ochtendblad Trouw is het bedrag van vier cent afkomstig van een Rot terdammer. Hij heeft zijn gave gestort met de mededeling dat Cruijff voor hem nog geen stuiver waard was. ZIEKENHUIZEN ONGEVALLENDIENST f Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 en vanaf woensdag 13.00 t/m vrijdag 13 00, woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis)fl c dagelijks St.Elisabeth Ziekenhuis. 11 BEZOEKUREN 1 DIACONESSEN HU IS (tel. 071-178178):dagelijks 14 30-15.15uuren 19.00-19.45uur. Kraam- en zwangerenafdeling. buiten de gewone bezoektijden, voor partners bovendien van 10.30 -11.15 uur en van 19.45 - 21.00 uur Special Care Unit: 10.30-11.00 uur, 15.00- 15 30 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-454545). dagelijks 14 00-15 00 uur en 18.30-19 30 uur, klasse en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur Kraamafdeling: 14.30-15.30 uur en 18.30-19.30 uur (voor vaders tot 21.00 uur). Kinderafdeling: 14.30-19.00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC): 14.00-14.30 uur en 18.30-19.00 uur. Spoedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, klasse en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uur (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen Voor zwangeren. zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend v< partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezoe mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oorheelkund en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19 30 uur; oogheelkunde en heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. BIOSCOPEN LEIDEN LIDO 1, 2, 3, 4 en STUDIO tel: 071- 124130/133210, Steenstraat 39 LIDO 1 De Leeuwekoning al., (Nederl. ge sproken) vr za zo woe 14.30. Op eep mooie dag wordt op de Afrikaanse steppe het leeuwtje Simba geboren. Als zoon van de koning is hij voorbe stemd zijn vader op te volgen. Maar oom Litteken wil daar een stokje voor steken. De nieuwste Walt Dis- Star Trek Generations al., dag. 18,45, 21.15, vr za zo woe ook 14.15. De bemanning uit de oor spronkelijke televisie-serie uit de ja ren zestig gaat met de nieuwe crew van de nieuwe Enterprise op pad om een maniak te vangen die het univer sum wil opblazen. Met Whoopi Gold berg en Captain Kirk (William Shat- ner) maar zonder Mr. Spock (Leo nard Nimoy). LI DO 2 Leon 12 jr., dag 19.00, 21.15. Van Luc Besson Als haar familie is afge slacht krijgt de wat zonderlinge Léon (Jean Réno) plotseling zijn 12-jarige buurmeisje Mathilda (Natalie Port man) op zijn dak. Zij leert hem lezen en schrijven terwijl hij haar zijn spe cialisme leert: moorden. LID0 3 Pulp Fiction 16 jr., dag. 20.45. Film van Quentin Tarantino, Vertelt over gangsters die een koffieshop bero ven, een bokser die weigert knock-1 out te gaan zoals afgesproken en een gangster die op de vrouw van de baas moet passen. Met John Travol ta, Harvey Keitel, Uma Thurman en uiteraard de hilarische Tarantino- dialogen. Terminal Velocity 12 jr.. dag. 19.00, vr za zo woe ook 14.30 uur. Actie- thriller van Deran Sarafian. Parachu tespringer Charlie Sheen ziet leerlin ge Natasja Kinski voor zijn ogen neerstorten. Geschokt probeert hij uit te vinden waarom ze juist zijn vliegschool uitkoos om zelfmoord te plegen, maar hij krijgt al snel te ma ken met allerlei hindernissen. LI DO 4 The Pagemaster al., vr za zo woe 14.30. Jeugdfilm van Maurice Hunt en Joe Johnston, Macaulay Culkin belandt op de vlucht voor een storm in een bibliotheek. Bij een val raakt hij buiten westen. Als tekenfilmfi- guur probeert Culkin zijn bewustzijn terug te vinden. The River Wild 12 jr.. dag. 18.45, 21.15. Kruising tussen een familie-, misdaad- en natuurfilm van Curtis Hanson. Riviergids Meryl Streep is met man en kind aan het peddelen, doch crimineel op de vlucht Kevin Bacon dwingt de rubberboot een heel andere koers te varen. STUDIO The Lii zo woe ook Disclosure al., dag. 21.15. Een spannende en zwoele thriller over de keiharde strijd op de werkvloer van een computerbedrijf in de negenti ger jaren. Michael Douglas, tegen zijn zin belaagd door zijn chef en ex- minnares Demi Moore, wordt ten on rechte beschuldigd van seksuele in timidatie. LUXOR tel. 071-121239, Stations weg 19 Dumb and Dumber al., dag. 19.00 en 21.30 uur, zo ook 14.45. Kome die van Peter Farrelly. De niet al te slimme Jim Carrey en Jeff Daniels vinden een koffer met geld en gaan op zoek naar de aantrekkelijke eige naresse. Spoedig hebben ze allerlei elkaar beconcurerende boevenben- des achter zich aan. TRIANON tel: 071-123875, Bree- straat 31 Nell dag. 19.30, 21.45. Ontroerend drama met Judie Foster zij speelt een meisje dat door een doofstomme vrouw in het oerwoud is opgevoed. Met behulp van een dokter trekt ze de wijde wereld in. KIJKHUIS tel: 071-142895. Vrouwen kerksteeg 10. 32 short films about Glenn Gould do t/m zo 19.30, 21.45. Première. Film over het leven van Glenn Gould, een excentrieke pianist met absurde gewoonten, die één was met zijn in strument. Exotica do t/m zo 20.00, 22.15. Première. Thriller van Atom Egoyan die zich afspeelt in een nachtclub. Wanneer een meisje elke dag een dansje opvoert voor dezelfde man, wekt dit de jaloezie van-haar ex-man op. Living with an idiot ma t/m woe 19.30, 21.45. Première. Absurde firn van Alexander Rogozkin waarin een Russische intellectueel een gek in huis neemt, met alle gevolgen vandien. A few good man ma 20.00. Tom Cruise en Jack Nicholson geven een beeld van de wereld die marine heet. Wanneer een marinier vermoord wordt, dreigen de daders vrijuit te gaan Reservoir dogs dl 20.00, 22.15. Harde film van Quentin Tarentino met Harvey Keitel. Vier mannen ver dienen hun brood met misdaad. Ze veranderen in beesten als een over val uit de hand loopt. Scent of a woman woemOÖ. Al Pa- cino als blinde ex-militair die door een jonge student begeleid wordt. De twee worden vrienden en lossen eikaars problemen op. LAK CINEMA tel: 071-124890 Mon Oncle ma 13, 20.00. Film varV Jaques Tati. Het saaie zoontje van een rijke industrieel ontmoet zijn kleurrijke oom. LVC tel: 071-146449. Bab el-Qued City do t/m zo 20.00. Regisseur Alouache kaart het opko mend fundamentalisme in Algerije aan. Als Boualem door fundamenta listen in elkaar wordt geslagen, vlucht hij zonder zijn vriendinnetje naar Frankrijk. Van Boetzelaerstraat 6 EURO 1 Disclosure 12 jr.. dag. 21.00. The Lion King al., dag. 18.45, za zq woe ook 14.00, zo ook 16.30. EURO 2 Star Trek: Generations al., dag. 18.45, 21.30, za zo woe ook 13.45 zo ook 16.15. EURO 3 Terminal Velocity 16 jr., dag. 18.45 21.30. za woe 13.45, zo 13.45, 16.15, EURO 4 Dumb and Dumber al., dag. 18.45,! 21.15, za zo woe 13.45, zo ook 16.15. PARKFILMHUIS tel: 01720-95600 Lifetimes vr, za 20.30. Politieke film van Zhang Yimou over een man die bij het gokken zijn ouderlijke huis verliest. Met poppen probeert hij zijn gezin te onderhouden. VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071- 614354, Prinses Marijkelaan 4 Duimelijntje Ned. gesproken, al., zol 12 en woe 15, 14.00. Tekenfilm over de avonturen van een meisje dat maar niet groot wil groeien en een prins. The Lion King al., zo 12 en woe 15, 15.30. DEN HAAG ASTA 1. tel: 070-3463500. Spui 27. Dumb and Dumber al., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ASTA 2. Star Trek Generations al., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ASTA 3 Thé man without a face al., dag. 16.00, 18.45,21.30, dovr madi ook 13.15. 16.00. De Leeuwekoning al., za zo woe 13.15, 16.00. BABYLON 1 tel. 070-3471656, naast Centraal Station. The Shawshank Redemption 16 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. BABYLON 2 Quiz Show al., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. BABYLON 3 Heavenly Creatures 16 jr., dag. 18.45, 21.30, do vr ma di ook 13.15, 16.00. Blinky Bill al., za zowoe 13.15, 16.00. CINEAC 1/2/3 Wegens verbouwing ge sloten. METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Carnegielaan 15. Nell al., dag 13.15, 16 00, 18.45, 21.30. METROPOLE2 The River Wild 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. METROPOLE3 The Lion King al., dag. 18.45, 21.30,dovrmadiook 13.15, 16.00. METROPOLE4 Forrest Gump al., dag. 20.30, ma di ook 13.15, 16.30 METROPOLE 5 Pulp Fiction 16 jr., dag. 13.15, 16.30, 20.30. ODEON 1 tel. 070- 3462400/3462401 Herengracht 13. Leon 16 jr.. dag. 13.15, 16 00, 18.45,21 30. ODEON 2 Terminal Velocity 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ODEON 3 Disclosure al., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30 ODEON 4 Riksbioscoop Intersection al., dag. 11.45, 14.15, 16.45, 19.15, 21.45. HAAGS FILMHUIS tel. 070-3656030, Spui 191 ZAAL Vive L'Amour 16 jr.. dag. 19.30, 21.45, zo ook 16.15, woe ook 14.00 en 16 15. ZAAL II The Bandit Queen 16 jr., dag 19.30, woe ook 16.15. ZAAL III Night Watch 16 jr.. dag 21.45, woe ook 16.15. 32 Short films about Glenn Gould 16 jr., dag. 19.30, zo 16.15. Satantango 16 jr., zo 14.00. Dröle D'Endroit Pour Une Rencontre 16 jr., woe 20.00. Heksen in de voor stad al., zo, woe, 14.00. De onvoorstel bare tocht al., zo woe 14.00.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 16