De Algemene is weer overgangsklasser LOHC pakt koppositie Alecto te sterk voor lijstaanvoerder Debutant Samen Sterk vliegt tweede klasse uit Sport Zaalkorfbalbalans positief voor Leiden^ MAANDAG 13 MAART 1995 chef willem spierdijk. 071 -356464. plv.-chef rob onderwater, 0 Fluks zonder te spelen kampioen Fluks is na zes jaar terug in de landelijke korfbalcompetitie. De club uit Noordwijk werd zaterdag kampioen van Rijn delfland zonder zelf in actie te komen. Zij had afgelopen don derdag al haar laatste wed strijd tegen Erasmus omgezet in een 17-11 overwinning. De ze uitslag dwong de naaste concurrent Reeuwijk om tegen Jodan Boys ook te winnen ten einde een beslissingsduel om de titel af te dwingen. Deze opdracht bleek teveel ge vraagd, want er werd met 15- 10 verloren. Eerder dit seizoen had Fluks nog zes punten achtergestaan op Reeuwijk, maar de ploeg van coach Peter Bierens kreeg nieuwe hoop nadat het onder linge duel met 9-8 werd ge wonnen. Komende zaterdag mag Fluks in Franeker deelne men aan het toernooi om het landskampioenschap voor af- delingsploegen. Overigens zal coach Bierens de rentree in de derde klasse niet meemaken, want hij neemt aan het einde van de veldcompetitie af scheid. De Noordwijkers heb ben nog geen opvolger gevon den. Ge De eindbalans van het zaalseizoen 1994-1995 vertoont v Leidse regio een gunstig beeld. De Algemene, Tempo en Fluks ga een klasse omhoog en compenseren daarmee de degradaties vi TOP en Fides Pacta. Crescendo handhaafde zich ternauwernood de tweede klasse door in de laatste seconden gelijk te maken teg^1 ZKC'31, dat daardoor het kind van de rekening werd. TOP nam op waardige wijze afscheid van de overgangsklas door bij SSS met 19-18 te winnen. De Sassenheimers speelden uit en bouwden na rust (9-10) hun voorsprong uit naar vier punti (10-14, 12-16 en 15-19). Coach Anne van der Zaag constateerde t vreden dat alle acht spelers tot scoren kwamen en dat Chantal vaTijc Duyn een goede rentree maakte na haar enkelblessure. In <jZui laatste tien minuten bleek dat het energieke aanvalsspel veel kracjbla had gekost, want het schieten en het afvangen werden beduideijlis, minder. Toch kwam de zege nooit echt in gevaar. pla Als Fiks tot het einde toe geconcentreerd was blijven aanvallejser dan was tegen Unitas zeker een nieuw doelpuntenrecord neergjhij zet. De oranje-blauwen hadden eerst nog behoorlijke tegenstander totdat hun opponenten bij 7-5 in een minuut tijd twee strafworpejkai vergooiden. Carola van Tol, Henrik Hooimeijer, Maikel Martens awe Theo Vreeken gaven in de volgende vijf minuten meteen een extïVei dreun in de vorm van 11-6 (rust). Nadien liep het verschil steeqplc verder op, maar na 23-11 was de koejc op. Matthijs de Visser (6j Theo Vreeken (5) en Henrik Hooijmeijer (4) waren de voornaamsjplc schutters in de 23-15 zege. pe Fides Pacta is zijn laatste zaalseizoen in mineur geëindigd, wan he de 16-17 nederlaag tegen DKV(IJ) betekende degradatie. De formdval tie van Steven Tims bepaalde door Frank Peter de Haas, jan Willen pk Meijer (3), Ilonka van der Vooren, Wendy van Hooven, Conchij'ui Prins en Misja IJzerman voor rust nog wel het scoreverloop (3-1,6 na 3, 7-4, 10-8). Na de paalverwisseling ging het andermaal mis, orijEti dat de inspiratie en de zuiverheid verminderden om de voorspronj ev vast te houden (14-12 en 14-16). Even leek Dimitri IJzerman dj fa; handhaving te verzekeren met 16-16, maar de volgende tegentrel ge fer werd fataal. De start van Pernix in het belangenloze duel met Animo veelbelovend met zes goals in twaalf minuten. Raymond Boernu (2), Karen Arnoldus, Lian Tieleman en Bert Vanhaelen zorgdi voor 6-3, maar daarna stokte de aanval (6-7, 8-8 rust). Deze c keling zette zich in de tweede helft voort, want toen onderbrakej he alleen de afstandschoten van Tieleman (2) en Arnoldus evei gehele aanvallende onmacht (11-8). Daarom zette coach Cor Gri ze vekamp Sjoerd van der Kooy en Karin Corbijn in om de begin; val weer op gang te helpen. Dit had in zoverre effect, dat de eerst) Z< invaller de eindstand op 12-10 bepaalde. ve Na een seizoen afwezigheid is Tempo teruggekeerd in de eerstj vc klasse door een overtuigende 13-7 overwinning op Olympiek. Hd st achttal van Jan Eikelhof begon prima met zeven zeges op rij, maa had daarna beduidend meer moeite de punten binnen te halen, li het slotduel ging het wel weer voortvarend, want door uitsteken) voorverdedigen werd de thuisclub bijkans geheel uitgeschakeld (1 le 4 rust). Martijn Hooijer en Ben Nikkels benutten aan het begin vai vc de tweede helft elk twee strafworpen en verdubbelden zodoende dj voorsprong tot 8-2. Dit was het breekpunt en vrijuit spelend werj Ir de marge moeiteloos vastgehouden, mede doordat ook invalleii n Marcel Hanegraaff en Marcel den Hertog een doeltreffende bijdra w ge leverden. (c Crescendo bezat de veerkracht om bij ZKC'31 uit schier verlorei v; positie nog terug te komen. De Leidse tweedeklasser kwam zeven v\ entwintig minuten voor tijd 16-15 achter, waarna Anita Alberts eei w strafworp wist te forceren. Wijnand Alberts nam alle tijd om zich ti concentreren, maar faalde niet: 16-16.' Deze ontknoping paste wé S in dit degradatieduel, dat blijkens 6-5, 6-8, 9-8, 9-11 en 12-11 tui l senstanden bol stond van de spanning. Ook Gert Jan Hensing haf 5 een belangrijke inbreng: hij kwam liefst zes keer tot scoren, omda hij goed werd ondersteund door Monique Kooien en Carmen Zit s man en vakgenoot Alphons regelmatig twee verdedigers naar ziel s toe trok. t Amper een minuut was verstreken, of KZ Leiden had al twee kee de mand van KCN doorboord. Debutante Brenda Vincourt maakt» - haar eerste doorloopbal gelijk af en vervolgens schoot Aldo Spador van afstand raak. Deze flitsende opening vormde de inleiding vai j een zeer eenzijdige wedstrijd. De formatie van Herman Godefro( hield haar opponent tussen 9-5 en 16-6 bijna een half uur van scol ren af. Uiteindelijk bleef de teller staan bij 18-7, waarbij Ronalc Siera (7) en Ado Spadon (5) topscorers werden. t Gouden plak Van Goozen en Straathof heerenveen marc van der jagt schaatsmedewerker Helen van Goozen en Judith Straathof hebben tijdens het internationale jeugdschaats- toernooi 'De Viking Race' bij respectievelijk de junioren C- 1 en de junioren B-2 beslag i gelegd op de eerste plaats in het eindklassement. Aan sprekende prestaties, want het toernooi wordt gezien als het officieuze Europese kam pioenschap voor jongens en meisjes van 11 tot en met 16 jaar. Van Goozen won haar gouden medaille in ijssta- dion Thialf mede dankzij twee overwinningen op de 1000 meter (afgelopen vrij dag en zaterdag). De 14-jari- ge Hoogmadese werd 'slechts' vierde en vijfde op de twee kortste afstanden (twee races over 500 meter), j maar bleef haar voornaamste twee concurrenten, de Itali- aanse Katya Zini (tweede) en nationaal ploeggenote Mir- I jam de Joode (derde), voor. Straathof en Tijn Ponjee (bei- den lid van het Nederlandse team) streden bij de meisjes B-2 om het goud. Door één overwinning op de 1000 me ter en drie tweede plaatsen stond Straathof (Zoeterwou- de) uiteindelijk op de hoog ste podiumplaats. Bij de jon gens B-l legde Eddy Stam uit Bodegraven beslag op de tweede plaats. Diezelfde eindnotering haalde Chantal Boer (Woubrugge) bij de meisjes C-2. Leidenaar Peter Rieff (junior C-1bleef steken op de zesde stek. Aan 'De Vi king Race' werd deelgeno men door jeugdploegen uit Noorwegen, Zweden, Fin land, Duitsland, Polen, Italië en Nederland. Het gewest Friesland nam eveneens met een team deel. leiden stefan faas hockeymedewerker De hockeysters van Alecto heb ben gistermiddag hun kansen in de race om het kampioen schap aanmerkelijk vergroot. De Leiderdorpse overgangklas- ser won op eigen veld met 1-0 van lijstaanvoerder Hilversum. De andere regionale overgangs klassen LOHC, speelde met 2-2 gelijk tegen EITV. Thuisploeg Alecto kwam als sterkste naar voren uit de krachtmeting met koploper Hil versum: 1-0. Het eerst deel speelde zich voornamelijk af op het middenveld en was weinig spectaculair. Na de hervatting werd de strijd grimmiger en was het Sylvia Karres die tien minu ten voor tijd de eerste Leider- dorpse mogelijkheid schiep. Haar inzet van links bleef echter zonder resultaat. Dat was an ders met de strafpush van Ly- dian Mentink, want die leverde de geelhemden de volle winst op: 1-0. Tegen EFTV kwam bezoeker LOHC tot tweemaal toe op voorsprong, maar moest uitein delijk met een 2-2 gelijkspel ge noegen nemen. De Oegstgees- ter vrouwen startten overtui gend met al na vijf minuten een strafcornerdoelpunt van Marije Nubé. Tegen de verhoudingen in kwam de Enschedese ploeg echter op slag van rust terug tot 1-1. Na de thee kwamen de gas ten via Nubé opnieuw aan de leiding, maar kwam EHV we derom op gelijke hoogte. Sticks van Simone Kokke tijdens een Enschedese strafcorner resul teerde in een strafbal, die via de legguards van Merlijn Thunnis- sen hoog in het doel verdween: 2-2. Een met veel invalsters spe lend Forescate boekte thuis een 2-0 overwinning op staartploeg Alkmaar. De Voorschotense vrouwen begonnen onrustig, maar hadden na tien minuten de wedstrijd volledig onder con trole. Na negentien minuten re sulteerde dat in een treffer van Quirien Baak. Annemiek Ste vens volgde met 2-0 uit een strafcorner. Na de thee behield het team van Maurits Eikenhout zijn overwicht en had pech met een schot van Ninette Giphart, dat net naast ging. Tweedeklasser Roomburg won aan de Van Vollenhoven- kade met 1-0 van Bennebroek. In het eerste deel was Benne broek veruit de beste, maar slaagde er niet in de Leidse ver dediging (waarin Niniek de Vo gel en Inge van der Schalk hun debuut maakten) te slechten. Mathilde Alberts werd een kwartier voor rust matchwin naar uit een spaarzame Leidse uitval. In Amsterdam speelde Leidse Studenten, dat vierde stond, met 1-1 gelijk tegen koploper FIT. De studentes startten rede lijk,-maar zakten weg nadat de hoofdstedelingen op voor sprong waren gekomen. Christi ne Elias soleerde één minuut voor tijd nog wel naar 1-1. In de derde klasse B was kop loper Zoetermeer een maatje te groot voor thuisploeg Noord- wijk: 0-4. De formatie van Joop Niezen, die met de rust al tegen een 4-0 achterstand aankeek, bood naarmate het duel vorder de almaar meer tegenstand. Merel Stikkelorum werkte hard op het Noordwijkse middenveld en ook Angela Pasma drong herhaaldelijk de vijandelijke cir kel binnen. Treffers bleven evenwel uit. Op eigen terrein behaalde Al phen de volle winst tegen Aeo lus: 1-0. Nicole Jansen maakte al vroeg de enige treffer, na een solo-actie over rechts van Gitta Möller. De Rotterdamsen kwa men vervolgens gevaarlijk op zetten, maar slaagden er niet in de op dreef zijnde Alphen- keepster Rosalinde van der Vlugt te verschalken. Vierdeklasser Hisalis was niet opgewassen tegen de scorings drift van bezoeker Loenen: 1-6. Nathalie Jonk tekende tijdens een strafcorner voor de enige Lissese goal. leiden bertho smit dammedewerker De dammers van Samen Sterk uit Hazerswoude zijn er niet in geslaagd zich te handhaven in de landelijke tweede klasse. De noodzakelijke winst zat er tegen Orca niet in: 8-12. Rijnsburg sloot de competitie af met een vierde plaats na de 8-12 winst op IJmüiden 2. LDG verloor voor de vierde keer op rij, nu met 6-14 van Den Haag. Samen Sterk - Orca: 8-12 De debutanten, die de enmpeti- tie zo sterk begonnen, staan weer met beide benen op de grond. Tegen Orca uit Schagen moest gewonnen worden. En het lukte niet. Tegen Orca kwam Samen Sterk, zonder de zieke Peter Slagter, zwak uit de startblokken. Raymond van Es en Hans Stolwijk verloren, de rest van het team ontbrak het aan yeerkrachl om de bakens te verzetten. Samen Sterk doet kwalitatief niet onder voor teams als Velo, Orca of IJmüi den. Die speelden zich echter wel veilig. ,,Op landelijk niveau duren de partijen langer en heb je minder bedenktijd. Na 4 uur spelen was bij ons de koek meestal op, maar op landelijk niveau worden dan pas de prij- zen verdeeld. Op onze interne clubavonden hadden we daar serieuzer bij stil moeten staan", verklaart voorzitter Jan Fase. IJmüiden 2- Rijnsburg: 8-12 Dankzij deze winst pakt Rijns burg de vierde plaats en beperkt daarmee het gezichtsverlies. Het team, dat uiteindelijk op zes punten van kampioen Krommenie finishte, begon de comDetitiemetals^oeleen plaats bij de beste drie. ,,Daar heeft het geen moment op gele ken", gaf ook Rinus Kromhout toe. ,,Pas nu begint het lekker te draaien. Zes punten uit de laatste drie ronden." Ook IJmüi den kende alsnog een 'happy end'. Het team had minimaal 5 bordpunten nodig om degra dant ODB achter zich te hou- den. Dat lukte, want slechts de Rijnsburgers Rinus Kromhout, Cees van de Bosch, Gert Ceder hout en Casper Vroegop had den het vizier op scherp staan. LDG-Den Haag: 6-14 Voor LDG ging deze competitie als een nachtkaars uit. Al na 6 wedstrijden stonden de Leide- naren op 10 punten. En daar kwam in de tweede helft van de comDetitieniebmr^ kansloze verlies tegen Velo was het omslagpunt", meent Sam van der Kwartel. „Plotseling za gen we in dat we wel erg boven onze stand leefden. Daar schrokken we ontzettend van. De laatste weken speelden we in het besef dat we al veilig wa ren." In die periode zakte LDG van een tweede plaats naar de achtste. Den Haag, dat mini maal 10-10 moest spelen, kwam op volle oorlogssterkte naar de sleutelstad. Alleen Leidenaar Henk Meester smaakte het zoet vandeoverwinninu____^^_ De Algemene is na zestien jaar weer terug in de over- gangsldasse. In de laatste van de zes Leidse derby's klop te de ploeg van coach Ed Molloy De Danaïden met 24-20 en werd zo onbereikbaar voor concurrenten Vlaardingen en ZKV. Naar alle waarschijnlijkheid zal de naam 'De Al gemene' echter volgend seizoen ontbreken op de rang lijsten. Binnenkort valt namelijk de beslissing over een fusie met Fides Pacta, dat het op eigen kracht niet meer redde in de eerste klasse F. leiden «bram van gent korfbalmedewerker Het meest treffende compli ment aan het adres van de kers verse kampioen kwam van de coach van tegenstander De Da naïden. „De Algemene was dit seizoen de meest constante ploeg", aldus Rolf Latuperissa. „Ze hebben niet altijd de ster ren van de hemel gespeeld, maar.de kampioen wint ook de wedstrijden waarin er slecht ge speeld wordt. Ik gun het ze van harte". De Danaïden was de week ervoor al zeker van lijfsbe houd en de Hagenaar had dus zijn opdracht reeds volbracht. Voor een verrasing te zorgen door de stadgenoot op de val reep nog beentje te lichten, bleek een onmogelijke opgave. Na tien minuten keek De Da naïden al tegen een 5-1 achter stand aan. „In die fase hadden ze ook de scheidsrechter mee", nuaceerde Latuperissa. „Al wa ren het natuurlijk wel ónze fou ten. We hebben een ploeg die wel moet achterverdedigen. Leidse Studenten en Roomburg delen punten leiden stefan faas hockeymedewerker De mannen van LOHC hebben gistermiddag de koppositie in de eerste klasse A overgenomen van Cartouche. De Oegstgeester formatie profiteerde met een 2-1 zege op Asvion optimaal van de mis stap van de Voorburgers bij het Tilburgse Were Di (3-1). De krachtmeting op het Gorleauscomplex tus sen Leidse Studenten en Roomburg bleef onbe slist: 2-2. LSHG legde de Roomburgers het eerste kwartier zijn wil op en kwam in die periode via Bob Sincke op voorsprong. Daarna echter was het de ploeg van Ruurd von Holtz die het heft in handen had. Rutger van Schaik drukte dat tijdens een strafcorner uit in 1-1 en Rogier Vanhorick verzorgde na de pauze de 1-2. Roomburg ver zuimde daarna echter om door te drukken. Dat kwam de bezoekers duur te staan, want Eggo Rie teman maakte vlak voor tijd de gelijkmaker, waarbij Roomburg-verdediger Joost van Dijk ove rigens niet vrij uit ging. Eersteklasser LOHC kwam met een 2-1 over winning terug uit Schiedam, waar het Asvion ont moette. De equipe van Wouter Eikenhout speel de in een laag tempo en keek al vrij snel tegen een 1-0 achterstand aan. Peter van der Meer bracht LOHC, na een één-tweetje met Harm van Bolhuys, op slag van rust terug in de wedstrijd. Na de doelwisseling schreef Sjoerd Taekema, op aangeven van zijn broer Taeke, de winnende tref fer op zijn naam. Thuisploeg Forescate verloor met 2-3 van Kie viten. De Wassenaarders kenden een bliksemstart en stonden binnen een mum van tijd op 0-2 voorsprong. De formatie van Wouter Leefers liep vervolgens lange tijd achter de feiten aan, maar kwam vlak voor de rust via Paul de Jager terug tot 1-2. Na de hervatting waren de Voorschotenaren continu in de aanval, maar kwam Kieviten deson danks op 1-3. Gertjan Egberink stelde drie minu ten voor tijd de eindstand op 2-3. Eerste-klassekoploper Alecto behaalde thuis een moeizame 2-1 overwinning op hekkesluiter Maarssen. De Leiderdorpers speelden zeer slor dig en kwamen na een kleine twintig minuten op achterstand. Na de pauze herstelde Alecto zich. Gijs van der Salm stond op de goede plaats bij de diagonale pass van Alex Hagen en schoot naar 1 - 1. Even later doelpuntte Eric Kruis uit een korte corner verder naar de 2-1 eindstand. Kim Ver- poorte had in de slotfase pech met een schot te gen de paal, na fraai voorbereidend werk van Lu cas Davids. Noordwijk ging in en tegen Haarlem met 1-0 tenonder. Het derde-klasseduel ging redelijk ge lijk op en leverde voor beide ploegen weinig kan sen op. Haarlem verdiende uit een strafcorner, die lijnstopper Fred Beuk met de voet stopte, een strafbal en benutte die voor de volle winst. In de derde klasse C had Alphen op eigen veld weinig moeite met Nieuwkoop: 7-1. De Alphense doelpuntenproduktie kwam op naam van Diede- rik Schansman (3x), Peter de Blois (2x), Mark Duffhues en Jeroen Peetoom. In de vierde klasse B speelde Catwijck met 2-2 gelijk tegen thuisploeg Berkel Rodenrijs. De Kat- wijkers domineerden het eerst part en kwamen in de 25ste minuut via een door Kees Zwaan verzil verde strafbal aan de leiding. Na de hervatting gooide Berkel Rodenrijs de schroom van zich af en boog zijn achterstand om in een 2-1 voor sprong. Vijf minuten voor tijd echter maakte Wouter de Mol gelijk, na fraai voorbereidend werk van Luc Lakeman. Thuisploeg Hisalis behaalde een 3-0 overwin ning op Magnus. Maarten Zegboer opende de score uit een strafpush, waarna Olie Antheunis de overige twee treffers voor zijn rekening nam. Gaat-ie er in of niet. Roomburg onder druk van thuisploeg Leidse Studenten tijdens de stadsontmoeting in de eerste klasse. In donkere shirts de Roomburg-spelers Arno Wezenaar (links) en Bas Dopheide met op de grond goalie Wietze Engelsman. foto dick hogewoning Miranda van der Lely op de schouders bij ploeggenoten Perry Venema en Alfred Lambooy. De Algemene behaalde door een 20-24 zege op stadge noot De Danaïden het kampioenschap in de eerste klasse F. foto holvast/marc lamers Maar we laten zo maar vier doorlopen door. Dat mag niet gebeuren". Door die vlotte opening raak te De Algemene verlost van de plankenkoorts. Opmerkelijk was in de beginfase de voorname bijdrage van de vrouwen, die zes (Diana Bey, Marianda van der Lely en Aiinemieke Molloy, elk tweemaal) van de negen treffers voor hun rekening na men. Na 3-9 wist De Danaïden zich enigzins te herstellen, al werd het verschil niet kleiner dan drie goals. Ook hier speel den de vrouwen (Barbro Hey- man (3) en Hennie van der Top) een hoofdrol. Even leek De Al gemene uit balans, nadat Mi randa van der Lely geblesseerd was geraakt aan de knie. Ze haalde de rust (12-15), maar moest twaalf seconden na de hervatting na een nieuwe mis stap uit het veld worden gedra gen. Deze tegenslag deerde de ploeg niet meer. Door treffers van Annemieke Molloy en Alf red Lambooy (2) werd het ver schil weer tot zes opgevoerd. Ook al kwam De Danaïden nog maals terug tot op drie goals, echt spannend werd het niet meer. Ook niet toen Latuperissa tien minuten voor tijd Eric Kromhout verving door Richard Dikken. De routinier was het met deze beslissend duidelijk oneens en zocht direct mok kend de kleedkamers op. Ook binnen de lijnen was in de slot fase even enige irritatie merk baar, maar De Danaïden kon niet nogmaals vlammen. Daar voor miste het achttal toch te veel schotkracht en rebound. Wel werd de score nog opge voerd tot 20-24, waarbij Eric Pe ters (2) en Arne Heyman na mens de thuisploeg en Wilma Sinteur (2) en Alfred Lambooy namens De Algemene voor de laatste treffers tekenden. „Als ze echt heel fanatiek spe len, zit er misschien nog wel meer in", keek De Algemene- coach Ed Molloy na afloop al vast vooruit. „Jammer dat ik het zelf niet kan afmaken. Maar het was een bewuste keuze. Ik denk dat de nieuwe fusieclub in Kees van Vliet volgend seizoen een goede coach krijgt. In elk geval krijgen we weer leuke wedstrij den in Leiden."

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 20