Grasshoppers klaar voor finale LZ 1886: nog een weekje Sport MSV en BS Leide] laten punten liggei Mens reiki op NK tot kwartfinal Bus wint ir Leiderdorp Toekomst De Zijl weer rooskleurig Vermeulen zwemt naar derde plek MAANDAG 13 MAART 1995 M Vierde winst voor junioren Leiderdorp LEIDEN In de strijd tegen degradatie bleef BV Leiderdorp tegen Veth Unlimited in Eist voor slechts de vierde keer deze competitie aan het goede eind van de score. Tot zes minuten voor tijd (54-57) kon de winst nog beide kan ten opgaan. Leiderdorp pro fiteerde vervolgens echter van het surplus aan kansen van de vrijeworplijn - de ploeg schoot daar vandaan 30 op 56(!) - en kon derhalve na de 62-72 winst eindelijk weer eens juichen. Scores BV Leiderdorp: Zeeman 16. Knijnenburg 16, Smeding 12. Schaacke 12. In fubbergen speelden de meisjes junioren van BV Lei derdorp een matige wed strijd tegen Jolly Jumpers: 29- 45. Het krachtsverschil tus sen de twee ploegen kwam eigenlijk alleen in de eerste helft, die Leiderdorp met een 10-33 voorsprong afsloot, duidelijk naar voor. Scores BV Leiderdorp: Van Rooijen 12. De meisjes junioren van Grasshoppers werkten dit weekeinde een dubbel pro gramma af. Op vrijdag toon de Den Helder aan dat het niet voor niets de regerend kampioen van Nederland is. De Katwijksen kwamen er in de kop van Noord-Hólland niet aan te pas. De thuis ploeg won dan ook simpel met 103-27 na een 54-17 ruststand. Zaterdag moest bekerfina list Prisma College worden bestreden. Dit keer weerde de hekkesluiter van de eredi visie zich beter. Na rust (30- 21 in het voordeel van de Prisma College) liet Prisma College echter zien waarom het zoveel hoger op de rang lijst staat en won het afrgete- kend met 84-31. Scores Grasshoppers: T. Versteeg 11, Buis 8. LEIDEN» JUST BLOM BASKETBALMEDEWERKER De mannen van MSV zullen het enkele wedstrijden zonder Bart Driessen moeten doen. Nadat broer Rick met nog vier minu ten te spelen een opzettelijke fout had gekregen na een ogen schijnlijk onschuldige botsing, leverde de center commentaar op de scheidsrechter. Toen hij, na al een technische fout te hebben gehad, de leidsmannen 'jullie fluiten echt slecht" toe voegde kon hij met een diskwa lificerende fout op zak het veld verlaten. Zuur voor MSV, zeker omdat de zes daaropvolgende, benutte vrije worpen van Virtus de wedstrijd definitief beslisten. Met nog vier minuten te gaan en een 55-63 achterstand én balbezit leken er namelijk nog kleine kansen. Niet dat het on der zijn kunnen spelende MSV de zege overigens echt verdien de. Door onder meer vier drie punters was het na rust (28-31) immers al snel 32-47 in het voordeel van Virtus. Na het inci dent met Driessen was het hele maal over met de Noordwijkse thuisploeg: eindstand 65-76. Scores MSV: Dogo 16, B. Driessen 14, Koek 10. Ook BS Leiden moest de punten dit weekeinde aan de tegenstander laten. De ploeg speelde tegen WSC een matige wedstrijd. Met name aanvallend wisten de Leidenaars te weinig van hun kansen te profiteren. Alleen Van Weeren (10) en Huy- bens (9) wisten voor rust de basket met enige regelmaat te vinden. De eerste helft werd daarom met een 32-25 achter stand afgesloten. In het tweede bedrijf leek bij 60-56 op vijf mi nuten voor tijd de winst weer binnen bereik. De Ruijter en wederom Huybens hadden de Leidenaars in de wedstrijd ge houden. Door middel van een press wilde coach Ton Kallen berg vervolgens het gaatje dich ten. Het tegendeel werd echter bereikt. WSC wist de winst defi nitief binnen te slepen en een 77-65 overwinning te behalen. Scores BS Leiden: Huybens 25 (9 reb.). De Ruijter 13, Weeren 12. Voor de mannen van BV wegen op weg naar een pro tieplaats de laatste loodjes erg zwaar. Den Bosch 2, dat der in deze competitie doo thuisclub drie keer werd 'o rold' deed de formatie coach McCray dit keer lang rand van de afgrond gaan, zoneverdediging van de bantse ploeg stelde Lisse grote problemen. De thuis speelde veertig minuten vei gehaast en zocht teverg naar een antwoord op de I sche speelwijze. 7 De vijfde persoonlijke van de Bossche routinier en I blinker Gerry Cuppen br< s, Lisse echter toch nog de wil c Met zijn vertrek was op slaj f lijn uit het spel van de be^ r! kers verdwenen, zodat de 5! C achterstand kon worden wej t werkt. Terry van den Akker, k van de weinige Lisse-spelers s zaterdag zijn normale niv benaderde, bewees in de slo 2! conden vanaf de vrijeworj 7 eens te meer zijn waarde, z( een benauwde 67-65 oven 1 ning kon worden behaald. Scores BV Lisse: Van den ker 18, Taal 10, Koot 10. j Derba is een tegenstander j voor de vrouwen van BV derdorp normaal gespro geen enkel probleem moet j leveren. De hekkesluiter uit Rijp wist gisteren de thuispl echter lange tijd in verlegen! te brengen. Niet dat die pij zo geweldig speelde, maar. ging zoveel mis bij Leiderd) dat halverwege de voorsprj voor Derba was met 21-23. De ploeg van Henk-Jan Pj stelde in de tweede helft eclj snel orde op zaken. De kwali van de partij werd niet veel ter, maar de open kansen w| den wat beter benut door li derdorp. Daarom wist dat ta toch nog vrij gemakkelijk) winst (53-41) binnen te slen Er zal in sporthal Op Dreef e ter niet lang zijn nagenoten. Scores Leiderdorp. Meurs 15, Schuit 14, Koivj 10. Na simpele winst op BV Lisse De vraag afgelopen zater dag in de basketbalcon- frontatie tussen de vrou wen van BV Lisse en DVZ- Grasshoppers was niet wie er zou gaan winnen. Daarvoor zijn de Katwijk sen dit seizoen gewoon te sterk ten opzichte van Lis se. Grasshoppers won dan ook (55-80). Maar de vraag was of de ploeg van Lace Strong klaar is voor de be kerfinale van aanstaande donderdag. De bekerhou der treedt dan opnieuw aan tegen Tonego en voor prolongatie is' vorm nodig. Die bleek er wel degelijk te zijn aan Katwijkse kant. Zonder zich echt in te spannen speelde Grasshoppers met de op ponent en kan het met het volste vertrouwen donder dag naar Hoofddorp afrei zen. Belangrijker nog dan het win nen van de beker, acht Strong het bereiken van de finale van de play-offs aan het eind van het seizoen. „Het is een goede prestatie dat we de bekerfinale bereikt hebben, zeker ook om dat we Den Helder hebben ver slagen. Het betekent dat we elk jaar weer progressie boeken. Maar we zijn nu op het niveau gekomen dat we kampioen kunnen worden. Als ik eerlijk ben en kan kiezen, dan kies ik voor de playoff-finale." Prolongatie van de beker zal echter niet zo eenvoudig zijn. Bij Tonego is Yvette Roberts weer aan de selectie toegevoegd en anders dan vorig jaar is Grasshoppers geen underdog meer. De ploeg bewijst week in week uit dat er rekening met de Katwijksen moet worden ge houden. Wedstrijden als die te Lisse-coach Dejan Vlasic vertelt Mary van Ruiten (links) hoe hij wil dat er gespeeld wordt. Esther van den Bosch (9), Joke van de Heuvel (8) en An- nemiek van der Veen (midden) luisteren mee. foto henk bouwman gen Lisse kunnen Grasshoppers niet meer verontrusten. Ook niet als het niet zo loopt als het hoort, zoals in het begin. Lisse hield tot 12-11 stand, alvorens de bezoekers naar een ruime voorsprong liepen. Dat gebeur de met snel en attractief basket bal. De Lissese defensie ver toonde steeds meer gaten, waar Grasshoppers dankbaar van profiteerde. Zoneverdediging Ook na de rust (25-44) toen Lis se in een zoneverdediging vluchtte bleven de bezoeksters kalm. Ook al werd het spel wat slordiger en nam Grasshoppers wat gas terug, dichterbij kon Lisse nooit komen. Het mocht wel nadrukkelijker aan het spel deelnemen en mocht blij zijn dat Grasshoppers zich niet meer zo veel met de rebound bemoeide. De thuisploeg kwam zo vaker in balbezit zonder een tegenscore te hebben ontvan gen. Strong zag het allemaal tevre den aan. „Ik ben erg trots op mijn speelsters. Petra Weeda scoorde vandaag dan wel niet zo veel als normaal, maar ze heeft het team goed geleid. Dat zij zone spelen is een verdienste van ons. Ik vond het wel fijn, want zo kwamen er veel speel sters van ons aan de bal en dat is prettig met donderdag in het vooruitzicht. Gelukkig is Mar- loes Driessen ook weer fit (zij raakte maandag op de training geblesseerd red.), zodat we vol ledig aan de start kunnen ver schijnen." Appeltje Strong is er zich van bewust dat Tonego nog een appeltje te schillen heeft met Grasshop pers. Na de verloren bekerfinale immers, was Grasshoppers nog eens sta-in-de-weg voor de landskampioen tijdens de final- four in januari. „Natuurlijk wil len zij wat goed maken ten op zichte van ons, maar wij zijn er helemaal klaar voor. Het wordt een botsing van stijlen. Zij zijn sterk onder de borden, wij heb ben een hoop goede schutters." En die zal Grasshoppers don derdag nodig hebben. Want on danks het feit dat Strong de competitie nu belangrijker vindt, zou een nieuwe beker winst een flinke opsteker zijn. Scores BV Lisse: Van den Bosch 20, Van de Heuvel 16. Grasshoppers: Allers 20, Nieu- wenhuys 13, Kuyt 12, Van Duyn 12. Weeda 10. LEIDEN PETER KLEIN TENNISMEDEWERKER Jolanda Mens is bij de Natio le Overdekte Jeugd Kampio schappen tot en met 18 jaar de kwartfinales gekom Hierin werd de Voorhoutse ti nisspeelster in twee sets uit schakeld door de als eerste plaatste Linda Sentis (Popi GS Amsterdam). Na een ei voudige eerste ronde was de gerend buitenkampioene tot met 16 jaar in de tweede roi in twee sets de meerdere \j Tamara Verbeet. Martin Verkerk, vorig jaar! nalist bij de zestienjarig^ speelde slechts twee rondes. 1 simpele winst op Remco Lal bers was de als vijfde geplaatj Casper Harbers (Gelderlai voor de naar Zandvoort overj stapte Alphenaar een niet te 1 men horde. Merenwijker M tijn van den Berg en Unicun Heddy Boers troffen in de eer schifting in Jody Strik (Utree en Debbie Haak (Jong Oran veel te sterke tegenstande Martine Griekspoor en Osw; Mattheussens drongen in de tegorie tot en met 14 jaar do tot de tweede ronde. De ke verse eersteteamspeelster v Nieuw Vennep klopte Sabri Jansen (Haarlem), maar ging gen Renske Hiemstra (Noo Brabant) in twee sets ten ond Qualifier Mattheussens verra Hagenaar Maarten Kamerma om in de tweede ronde teg Stefan Weeda (Rotterdam) duimen te leggen. Weeda h topfavoriet Jasper Hunting u geschakeld. Femke de B01 Torben van der Voorn en Ri Schalkers verloren in de eer« ronde. LEIDERDORP Peter Bus heeft het jubileui toernooi van Spotvogels uit Li derdorp op zijn naam geschr ven. In de C-finale rekende h lid van de organiserende cli na twee spannende games met Arthur de Beer (Merel wiek). De singlewinst van Bi en de zege in de mixed C m Simone Luijt vormde een kleii pleister op de wonde van de ji bilaris, die het geplande A2 1 B-toernooi wegens gebrek ai belangstelling moest schraf pen. Luijt verwierf met partm Ellen Witte in het vrouwendut1 bel een tweede hoofdprijs. AZC verliest punt in slotfase WATERPOLOMEDEWERKER De toekomst voor De Zijl/LGB ziet er weer wat rooskleuriger uit. Het degradatieduel tegen PSV werd winnend afgesloten. In Eindhoven was De Zijl/LGB met 8-5 de sterkste. AZC moest op bezoek bij ZPB. De Alphe- naren speelden met 12-12 ge lijk. De ZijL/LGB wist zeker na het gelijke spel van VZC afgelo pen zaterdag tegen Branden burg (7-7) waar het aan toe was. Een nederlaag tegen PSV zou de Kooi-ploeg in grote de gradatienood hebben gebracht. De Eindhovenaren hadden een punt minder v.erzameld en zouden bij winst de laatste plaats overdoen aan de Leide naars. De Zijl moest het doen zonder Pascal Bontje die zijn laatste schorsingswedstrijd uit zat. De wedstrijd was zeker niet fraai, wel vreselijk spannend. De Zijl toonde zich vooral in de tweede wedstrijdhelft de ster kere ploeg. De vele meegereis de supporters zagen in deze periode De Zijl onder aanvoe ring van Niels Joor afstand ne men van de Eindhovenaren. Tot aan de derde periode hiel den de ploegen elkaar in even wicht (3-3). De Zijl speelde ge controleerd en liet PSV de fou ten maken. Na 5-6 in de derde periode kwam De Zijl in de vierde periode al snel op 5-7. In deze fase hield de sterk kee pende Martin Nederlof zijn ploeg op de been. Een vierme- ter-worp en een PSV aanvaller die alleen voor hem verscheen, konden de lange Zijl-goalie niet meer passeren. Albert Spijker keek met genoegen terug op die laatste periode. „We speel den rustig en met zelfvertrou wen. PSV raakte over zijn toe ren en wij konden de wedstrijd uitspelen. Een ander positief punt was de man meer. Wij scoorden uit zeven van zulke situaties vier keer en PSV kwam uit elf keer niet verder dan twee treffers. Een heel belangrijke overwinning, we hebben nu al les in eigen hand." Het eindsig naal werd door de goed leiden de arbiters Hijbeek en Smidt gegeven bij 5-8. Periodestanden: 1 -13-3, 5-6, en 5-8. Doelpunten: Niels Joor 3, Rob Dub- Op zak AZC leek vlak voor tijd de over winning op zak te hebben. Met nog drie seconden op de klok en een 11-12 stand op het sco rebord was de zege binnen hand bereik. Drie seconden duren in Oud Beierland echter lang. De midvoor van ZPB nam de hem toé gekende vrije bal. De ZPB voorwaartsen konden nog twee keer passen alvorens werd geschoten. AZC doelman Wim Vermeulen was echter pa raat en tikte de bal corner. De drie seconden waren echter nog lang niet om. De corner kon nog genomen worden en de 12-12 werd binnen getikt. AZC voelde zich van een punt bestolen. Arbiter Klopper had echter geen onregelmatighe den geconstateerd en dus bleef het 12-12. AZC, dat John Jan sen en Remco Pielstroom mis te, speelde wel weer beter dan de afgelopen weken. Andre de Jeu was dan ook redelijk tevre den. „In dit smalle en ondiepe bad hebben we lekker ge speeld. De man meer liep weer redelijk. Als het zo door gaat zijn we weer op tijd klaar voor de playoffs." Periodestanden: 3-2, 5-8, 7-9 en Doelpunten: Gijsbert 1 3. Bod Brebde 3. Kimi I. Niels Zuidweg 1, Bjoi 1loeri Stoffels 1 en Jurrien Thoi ZWEMMEDEWERKER Dieuwertje Vermeulen van LZ 1886 heeft zaterdag tijdens de Speedo-wedstrijden twee af standen gewonnen. Gisteren werd ze derde tijdens de A-klas se-wedstrijd in Nieuwkoop. Sander Rijnsburger van De.Zijl- /LGB won tijdens de Speedo- meet eveneens twee afstanden. In het Vijf Mei-bad verscheen LZ-zwemster Dieuwertje Vermeulen ('84) aan de start van de 200m wissel om zich 2.55.0 later tot winnares te laten kronen. Op de 100m rug zege vierde ze ook; haar tijd was 1.20.2. Michael van Schaik ('83) was het snelst in 1.23.5 op de 100m school. Later was hij in goed gezelschap op de 400m vrij. Van Schaik werd tweede in 5.04.3, Louis van Schaarenburg derde in 5.10.3, terwijl Bart van Zwicht met de eer ging strijken in 5.02.6. Op dezelfde afstand voor de meisjes werd Noekie Klein in 5.12.5 eerste. Met 42.4 kwam Lenneke van Schaik net te kort voor de winst op de 50m vlinder voor de meisjes van '85. Sander Rijnsburger ('84) van De Zijl liet zich in het Vijf Mei- bad niet verrassen. Zowel op de 200m wissel (2.53.5) als op de 100m rug (1.19.2) was hij de snelste. Leeftijdsgenote Claudia Lambrichs werd derde op de 200m wissel in 2.55.8, terwijl ze op de 100m rug een plaatsje op schoof en tweede werd: 1.21.1. A-Klasse In Nieuwkoop werd door de jongens de 50, 100 en 200m schoolslag afgewerkt, terwijl de meisjes dezelfde afstanden op de rug aflegden. Bart Vermeulen (LZ) werd met drie afstandsti- tels uiteraard eerste in de leef tijdsgroep tot en met zestien jaar. Zijn tijden waren respec tievelijk 34.6, 1.16.4 en 2.45.0. Patrick Kraan werd met drie tweede plaatsen (34.6, 1.16.5 en 2.47.0) tweede. Fleur Bakker boekte de winst vooral op de 200m, want ondanks twee twee de plaatsen op de 50 en 100m (32.9, 1.09.9) werd ze over-all toch eerste met 2.28.9 als win nende tijd op de 200m. Lenneke van Schaik had, bij de meisjes onder tien, aan 42.6 op de 50m en 1.34.9 op de 100m voldoende om als winnares uit de strijd te komen. Irene Bey werd met 46.4 en 1.42.2 derde. Een leeftijds groep hoger (onder twaalf) werd Dieuwertje Vermeulen derde met 37.1 en 1.20.0 als eindtij den. Bij de jongens van die leef tijd was Michael van Schaik de snelste (39.3 en 1.25.0), voor Louis van Schaarenburg, die met 41.8 en 1.30.9 derde werd. Voor De Zijl werd Jorien Klei- wegt onbedreigd eerste. Haar tijden (31.2, 1.06.4 en 2.23.1) werden door niemand verbe terd. Sven Meyers evenaarde die prestatie bij de jongens on der veertien. Hij klokte achter eenvolgens 35.0, 1.15.3 en 2.44.1. Bij de meisjes van die leeftijd werd Joleen van Essen tweede. Haar drie tweede tijden waren: 35.3, 1.15.4 en 2.38.8. Jeroen Sprinkhuizen bouwde bij de jongens onder zestien met 36.7, 1.18.7 en 2.47.1 aan een eindtotaal. dat door twee ande ren werd verbeterd. Marco Kooiman eindigde als tweede bij de mannen. Zijn tijden: 32.3, 1.09.3 en 2.36.3. LEIDEN» WIM SIERA WATERPOLOMEDEWERKER De voorsprong van LZ 1886 op de naaste concurrentie neemt huizenhoge vormen aan. Na de 17-9 overwinning op de Gouwe is regelrechte promotie naar de hoofdklasse voor de Leidse ploeg alleen nog maar een kwestie van tijd. Bij winst op Al liance volgende week komt de titel in Leidse handen. LZ 1886 kende dit seizoen alleen HZ/Zian als geducht opponent. Zaterdag haakte de ploeg van Paul Metz definitief af door met 12-7 van BZPC Bodegraven te verliezen. De voorsprong van LZ bedraagt nu 8 punten en met 5 wedstrijden in het ver schiet is er geen vuiltje meer aan de lucht. De Gouwe kon LZ ook niet op een foutje betrap pen. In tegenstelling tot het uit- duel waarin Arco Verboom ont brak, kwam de Gouwe nu wel met de gereputeerde linkshan- der op de proppen. LZ was niet echt onder de indruk. De top scorer kwam wel tot een aantal goede acties maar zijn met min der kwaliteiten toebedeelde teamgenoten ondersteunden hem in te geringe mate. LZ speelde weliswaar ook niet groots, negen tegengoals is te veel van het goede, maar kwam via de periodestanden 5-2, 8-4, 13-6 tot een een simpele 17-9 zege. Doelpuntenmakers; Ben Olde Olthof 5x, Michel van der Zeeuw 4x, Mirko Zuidweg en Alex Willemsen 2x, Frans Lan- gerhorst, Jan Langerhorst, Hans van Hees en Jan de Graaf. Vivax moet nog strijden om lijfsbehoud. De Oegstgeestena- ren verloren na een zwakke wedstrijd met 9-6 van DZV. De voorwaartsen van Vivax speel den te zelfzuchtig om de defen sie van DZV te verontrusten. In de derde periode sloeg DZV toe. Men liep toen uit van 3-2 naar 6-3. Doelpuntenmakers Vivax: Ivo Dietz en Rutger Versluis 2x, Hans Treisburg en Serge Dietz lx. WZK speelde erbarmelijk te gen NVA/HHC en verloor dan ook met 11-4. Voor WZK scoor den Edwin van der Geest 2x, Jo- han Lagerberg en Eduard de Vriezer. Katwijk zag zijn kansen op het kampioenschap slinken. De ploeg van Hugo Boonstoppel remiseerde met 5-5 tegen het stugge DWK. Naaste rivaal Ra- pido kwam langszij, maar door een beter onderling resultaat heeft de Haarlemse formatie het beste vooruitzicht. Doelpunten waren schaars in het duel DWK-Katwijk. De de fensie van Katwijk was prima op dreef. Aanvallend liep het alle maal wat minder soepel. Aan valsleider Ronald Heemrood had zijn dag niet en kwam niet tot scoren. Toch had Katwijk de wedstrijd in zijn zak. Twee mi nuten voor het einde verzilver de Kjelt Boonstoppel een straf- worp en met 3-5 leek het duel in het voordeel van Katwijk be slecht. Een wanhoopsoffensief van De Waterkip had echter succes. Doelpuntenmakers Kat wijk: Kjelt Boonstoppel 4x en Hans Schaap lx. Derdeklasser Sassenheim boekte een eenvoudige 9-1 overwinning op HPC. Jerry Leepel en Remco de Bruim maakten een prima debuut. Doelpuntenmakers; Rob Burg- meyer 3x, Patrick Geurds 2x, Remco de Bruin, Aaijan Mei rink, Peter Bijman en Paul Geurds lx. Koudekerk greep de laatste strohalm door koploper De Spartaan met 6-5 te verslaan. De ploeg van Mark Kimpel heeft nu twee punten achterstand op koploper de Spartaan. Voor Koudekerk scoorden Sander Emeis en Lars Bergsma 2x, Rol and Kimpel en Bram Griffioen. De vrouwen van LZ versloe gen Njord met 8-4. Vooral in de eerte periode waren de Leidse vrouwen prima op dreef (5-1). Voor LZ scoorden Linda Weyer- mans 3x, Ellen Hoogenboom 2x, Jeanet Ginjaar, Natasja Sierag en Linda de Wit lx. De vrouwen van De Zijl lever den een prima prestatie door DJK/Zar met 9-3 te verslaan. Doelpuntenmakers De Zijl: In- grid van Veen 5x, Esther Rede- geld en Rene Dijkshoorn 2x. Peter Bijman (witte cap) van Sassenheim wordt opzij gezet door een HPC speler. foto dickhocewoninc

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18