Feyenoord teruggefloten Wolves op herhaling; toppers in Spanje verliezen 'Lucky PSV' ook voorbij Heerenveen Pseudo-vedetten laten het afweten Sport Hajduk wint weer eens 7 7 11 21 MAANDAG 13 MAART 1995 w CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 HEERENVEEN GPD Lucky Ajax kennen we, een elf tal mei die naam bestaat zelfs echt; oud-Ajacieden die links en rechts nog eens een balletje trappen. Foppe de Haan, trainer van I leerenveen, introduceerde zaterdagavond de titel Lucky PSV. Inderdaad: PSV zwijnde in het Abe Lenstra-stadion. De overwinning (1-2) was er op nieuw eentje van dom geluk. De korte dialoog voor twee heren na afloop ging erover. De Haan: „Vroeger was het Lucky Ajax, tegenwoordig is het Lucky Feyenoord en Lucky PSV." Ad vocaat: „Hoho, dit is pas de eer ste keer." De Haan: „Ik heb PSV vorige week anders ook tegen NEC gezien." Advocaat: „Toen werd het 3-0, dat is wat anders dan 2-1. Bovendien: geluk moet je afdwingen." De Haan: „Ik wil toch nog eens op televisie zien of het een overtreding was en waar die vrije trap werd geno men." Met die laatste opmerking doelde De Haan op de situatie die tot de winnende goal van PSV leidde. Het betrof een lange pass op Nilis die lange tijd van de bal kon worden gehouden door Pastoor. Eerst met een overtreding (geen fluitje van Van der Ende), even later zon der overtreding (wel een fluitje van Van der Ende), waarna Nilis de bal lekker op de voor hem meest gunstige positie mocht leggen. Dat was overigens, achteraf gezien, een verrassende plek: twee meter buiten het straf schopgebied, haaks op de eerste paal. Nilis had een duivels plan: met rechts draaide hij de bal snoeihard en met een fraaie krul in het verre kruis. Een we reldgoal. Twee minuten voor tijd was dat de beslissing van Heerenveen-PSV. Net daarvoor had Heeren veen eindelijk loon naar werken gehad in de vorm van de meer dan verdiende gelijkmaker. Echteld poetste de eerdere flut goal van Valckx - die via het li chaam van Bijl scoorde - weg, na een kort voorzetje van Reg- top en een doorkopballetje van invaller Polley. Het leek een punt op te leveren voor de Frie zen, het bleek uiteindelijk een doelpunt zonder waarde van wege de briljante traptechniek van Nilis. Natuurlijk wilde Dick Advo caat na afloop wel toegeven dat zijn ploeg vooral voor rust bui tengewoon slecht had gespeeld. Flet sur place- en lange lellen- spel van PSV was in de eerste helft niet om aan te zien. Nilis werd uit de wedstrijd gespeeld door een gedreven dekkende Tom Sier, de spitsen Meijer en Ronaldo waren onbereikbaar, van achteruit kwam PSV nooit tot een leuk opgezette aanval. Het weer tragische voetbal van het kwartet Prommayon- Dirkx-Valckx-Numan baart Ad vocaat noch het bestuur van PSV kennelijk zorgen. Advocaat vertelde zelfs dat hij zeker geen topverdediger zal kopen, wat ei genlijk wel het meest voor de hand ligt, maar dat de prioriteit ligt bij een spelverdeler. Het be stuur steunt hem. Penning meester Harrie van Raaij: „Je kunt ook kiezen voor vier balaf- pakkers achterin en een echte spelmaker, een type Jonk." Heerenveen: TAmi; Roelofsen (73. Pol ley). Oosterveer (62. Doesburg), Pas toor en Bijl; Tomasson, Sier en De Vis ser; Tammer. Echteld en Regtop. PSV: Waterreus, Prommayon, Dirkx, Valckx en Numan; Nilis (89. Faber), Linskens, Wouters en Zenden; Meijer en Ronaldo. ROTTERDAM ANP De trainer van Roda JC. Huub Stevens, kan met een engelen gezicht keiharde kritiek leveren. Zoals hij als voetballer met een grijns een spits onder de zoden schoffelde. Na het zeer matige duel met Sparta (0-0) was de voormalige international kort in zijn commentaar: „De werkers in mijn team hebben het goed gedaan, maar de creatieve voet ballers, de pseudo-vedetten, hebben het af laten weten. Ik ben benieuwd welk excuus ze aanvoeren." Stevens wond zich niet op, toonde nauwelijks irritatie over de geleverde strijd, maar zijn woorden waren veelzeggend. Hij had zich rot geërgerd op de bank. Geen moment maakten de Limburgers hun tweede plaats op de ranglijst waar. „Dit was onze slechtste wedstrijd van het seizoen", zei Stevens, die niet kon beschikken over de geschorsten Van Galen en De Koek. De verdediger is er vrijdag tegen Go Ahead Eagles overi gens weer bij. Stevens heeft tot vrijdag de tijd zijn creatieve spelers, zoals Huiberts, Van der Luer en Ba- bangida tot de orde te roepen. Zij moeten maandag op de eer ste training met een goede ver klaring komen voor hun wan prestatie. Vooral eenvoudig in ternational Van der Luer viel zwaar tegen. Om die reden haalde Stevens de begaafde middenvelder er in de 64e mi nuut uit en bracht hij de Pool Iwan in. Veel hielp het niet, het peil van de wedstrijd was toen al gedaald tot een bedenkelijk, niveau. Welgeteld vier kansen kregen Roda JC en Sparta. Pas in de 24e minuut ontstond het eerste doelgevaar. De watervlugge Ba- bangida ontsnapte aan zijn be waker Gerard de Nooijer, maar hij stuitte op doelman Metgod. Die redde zes minuten later ook op een schot van de tegenval lende Huiberts. Sparta wierp in de tweede helft de schroom van zich af en durfde Roda soms onder druk te zetten. Dat resul teerde in de 69e minuut in de beste kans van de wedstrijd. Doelman Hesp redde echter be kwaam op het schot van Pieren. De mogelijkheid die Babangida zes minuten voor tijd kreeg, was niet besteed aan de Nigeriaan. Daarmee zou Roda ook te veel hebben gekregen. Want de meest elementaire dingen in het voetbal, zoals een bal aan nemen of een pass geven, mis lukten. Bij voorbeeld bij Danny Hesp, die voor de gelegenheid was opgesteld als linker mid denvelder en geen bal goed raakte. Natuurlijk waren er uit zonderingen. Zoals centrale ver dediger Atteveld, terug na de zoveelste schorsing, en Doom- ernik, de ballenveroveraar op het middenveld. Zij toonden tenminste nog inzet. „De pseu do-vedetten, die ik niet bij naam noem", aldus Stevens, „moeten snel weer met beide beentjes op de grond belan den." Want, weet Stevens, de maand maart is in het voetbal een essentiële periode. Haakt Roda JC af in de race om het kampioenschap? Of blijven de Limburgers boven verwachting in de top. meedraaien. Het puntverlies tegen Sparta is weliswaar niet dramatisch, maar wellicht een teken aan de wand. „We zullen zien hoe het deze week op de training gaat. Ik heb ze gewaarschuwd voor te veel optimisme. Iedereen moet scherp blijven. Daarover gaan we de komende dagen eens ernstig met elkaar praten." Sparta- Metgod; Taument, Van Eek, Veldman en G. de Nooijer; Sandel, Pie ren, Jalink "en Fortes (58. Van der Laan); Van der Roer (83. Krijgsman) en Boogers. Roda JC: R. Hesp; Senden, Atteveld. Van Iloogdalem en Luijpers; Van der Luer (64. Iwan), Doomerink en D. Hesp; Babangida, Graef en Huiberts. Feyenoorder Rob Witsche wil graag bij de bal. Edwin de Kruijff van FC Utrecht weigert mee te werken. Eredivisie Heerenveen-PSV 1-2 (0-0). 46. Valckx 0- 1 84. Echteld 1-1, 89 Nilis 1-2 Scheids rechter: Van der Ende. Toeschouwers: 13.500. Gele kaart: Nilis (PSV). Willem II- RKC 1-0 (1-0) 2. Feskens 1-0. Scheids rechter: Reygwart. Toeschouwers: 8050 Gele kaart: Van Aerde, Petrov, Streppel (RKC). MVV-Volendam 1-1 (0-0). 64 Steur 1-0, 82. Roelofsen 1-1 (strafschop) Scheids rechter: Takacs. Toeschouwers: 8500 Ge le kaart: Sanders, Maes. Reyners, Roelof sen (MVV), Smeets(Volendam). Sparta-Roda JC 0-0. Scheidsrechter: Van Dijk Toeschouwers: 4250 Gele kaart: G. de Nooijer (Sparta), Luijpers, Babangida (Roda JC). Go Ahead Eagles-Ajax 1-2 (0-0). 49. Schenning 1-0, 73 Litmanen 1-1, 90. Ka- nu 1-2. Scheidsrechter: Wegereef Toe schouwers: 10.500. Gele kaart: Hulshoff (Go Ahead Eagles) FC Groningen-FC Twente 1-2 (0-1). 13. Bruggink 0-1, 71 Bombarda 1-1. 89. Platvoet 1-2 Scheidsrechter: Blanken- stein. Toeschouwers: 12 014 Gele kaart: Huizingh, Boekweg (FC Groningen), Brug gink, Van Halst (FC Twente). Dordrecht'90-NAC 2-5 (1-1). 24. Arnold 0-1, 40 Hoop 1-1, 48 Van Wonderen 1-2, 53. Arnold 1-3. 78 Arnold 1-4, 89. Hoop 2-4, 90 Arnold 2-5 Scheidsrechter: De Graaf Toeschouwers: 2854. Gele kaart: Van Tiggelen (Dordrecht), Koumans (NAC) NEC-Vitesse 0-1 (0-0). 83. Korsten 0-1 Scheidsrechter: Temmink Toeschouwers: 6500 Gele kaart: Van der Linden, Aalbers (NEC), Laamers, Sturing, Simons (Vitesse). FC Utrecht-Feyenoord 0-0. Scheidsrech ter: Luinge. Toeschouwers: 14.000 Gele kaart: Hasselbaink(FC Utrecht). Topscorers: 1. Ronaldo (PSV) 19; 2 Klui- vert (Ajax) 16; 3. Boogers (Sparta) 13,- 4. Roelofsen (MVV) 12; 5 Graef (Roda JC) 11. 6. Van Hooijdonk (NAC), Huiberts (Roda JC), Decheiver (Go Ahead Eagles), Boerebach (FC Twente), Bombarda (Groningen) 10; 11. Mols (FC Twente), Ni lis (PSV) 9. Programma, vrijdag 17 maart: Roda JC-GA Eagles Zaterdag: PSV-Willem II, Dordrecht'90-Sparta, NAC-Volendam Zon dag: Vitesse-Heerenveen, Ajax-NEC, Feye- noord-MVV, FC Twente-FC Utrecht. RKC- FC Groningen. Ajax 23 17 6 0 40 61-19 Roda JC 24 15 8 1 38 45-16 PSV 25 15 6 4 36 61-28 FC Twente 24 13 7 4 33 53-36 Feyenoord 23 13 5 5 31 46-35 Willem II 25 12 6 7 30.37-26 Vitesse 25 10 9 6 29 39-32 Heerenveen 24 10 4 10 24 38-43 Volendam 24 6 11 7 23 27-32 NAC 24 7 7 10 21 39-40 RKC 25 7 7 11 21 32-40 Groningen 24 6 8 10 20 34-42 FC Utrecht 23 6 7 10 19 .30-39 Sparta 24 6 7 11 19 31-38 MVV 24 6 6 12 18 30-46 NEC 24 5 6 13 16 33-45 GA Eagles 24 1 8 15 10 17-57 Dordr '90 25 0 6 19 6 18-57 Roelof Luinge voorkwam gisteren dat Feyenoord won bij FC Utrecht. De scheidsrechter keurde na de rust een doelpunt af van Obiku. ,,Ik heb het verkeerd ingeschat", zei Luinge na bestudering van de televisiebeelden. UTRECHT ANP De arbiter constateerde in de 70e minuut dat Larsson bij een scrimmage doelman Van Ede onreglementair zou hebben gehin derd. In de daaropvolgende situatie schoot Obiku de bal hard in het doel. De invaller was al druk doende zich van zijn shirt te ontdoen, op het moment dat Luinge hem terugfloot. Waarom wist eigenlijk niemand. De arbiter hield naderhand niet lang vol gelijk te hebben. „Het is jammer voor mij en voor Feyenoord dat dit is gebeurd. Ik moet eerlijk zijn, het was een zuiver doel punt. Ik dacht echter dat de doelman was aangevallen, in de wedstrijd kan ik niet nog eens de herhaling bekijken. Ik kan hooguit zeggen dat ik het niet bewust heb gedaan." Natuurlijk was het ook jammer voor Obiku, die na 45 minuten de geblesseerde Klioejev verving. Afgelopen woensdag had hij als pinchhitter de bekerkraker tegen Ajax beslist. Obiku, bij elke geslaagde actie zwaaiend naar de fans, mocht ook gisteren aanspraak maken op de hoofdrol. Met en kele onverwachte acties gaf hij nog wat kleur aan de wedstrijd, die vooral in het eer ste deel weinig voorstelde. Utrecht, enkele dagen eerder evenals Feyenoord ten koste van Ajax doorgedron gen tot de laatste vier van het bekertoer nooi, maakte een moeilijke openingsfase door. Daarin hield Van Ede zijn ploeg op de been bij schoten van Larsson en Kiprich, die vrijwel zeker nog een jaartje in Rotter dam blijft hangen. Daarna zakte het duel terug naar de middelmaat. Hooguit op Feyenoords middenveld gebeurden nog wat aardige dingen. Dat was voornamelijk te danken aan Bosz en Scholten. De lijst van afwezigen had zo zijn invloed op het niveau in de Galgenwaard. Bij de thuisclub ontbraken Booy, Hofstede, Van Kessel en De Jong, Feyenoord miste Blinker, Taument, Van Gobbel en Fraser. Al na één minuut stapte Heus met een blessure aan het kuitbeen van het veld, na een half duel verdween Klioejev met een pijnlijk dijbeen. Maas speelde het duel gehavend uit. Has- selbaink raakte hem fors aan de knie. Utrecht, slechts dreigend als Gorter zich met het spel bemoeide, had de minste moeite met de puntendeling. „Bij ons zaten een paar spelers niet in de wedstrijd", zei trainer Vonk. „In zo'n geval moet je tegen een ploeg als Feyenoord gewoon blij zijn dat je niet verliest." Aan de andere kant klaagde Van Hanegem over een gebrekkige opbouw van achteruit. „Daar lag bij ons het probleem. Er kwamen te veel lange ballen. Dat past niet zo bij ons spel." FC Utrecht: Van Ede; Asmus, Van der Net, Vierklau en Wijnands; Smit, Gorter en Plugboer; De Kiuyff (85. Graanoogst). Smolarek (71. Hasselbaink) en Hernan dez. Feyenoord: De Goey; Maas, TrustluJI. Schuiteman en Heus (1. Refos); Scholten. Bosz en Witschge; Kiprich, Larsson en Klioejev (46. Obiku). BUITENLANDS VOETBAL LONDEN. ANP/RTR Ook zonder de zwaar gebles seerde John de Wolf heeft Wol verhampton Wanderers uitzicht behouden op de halve finale van het toernooi om de FA-be- ker. De Wolves speelden zater dag tegen de Premier-League club Crystal Palace 1-1 en heb ben nu een thuiswedstrijd te goed. De 36-jarige middenvel der Cowans zorgde met zijn treffer in de 66e minuut voor een herkansing. Tottenham Hotspur plaatste zich zaterdag wel voor de halve eindstrijd. De Londenaren won nen van Liverpool: 2-1. „Man of the Match" was de Duitser Jür- gen Klinsmann. Hij schoot twee minuten voor tijd raak. Fowler opende in de 38e minuut de score voor Liverpool, net voor rust maakte Sheringham gelijk. Manchester United bereikte zonder veel moeite de laatste vier. Het won zondag met 2-0 van Queen's Park Rangers. Sharpe en Irwin maakten de doelpunten. De Mancunians houden daardoor kans op de tweede 'dubbel' op rij. Everton bereikte de laatste vier door Ne wcastle te verslaan: 1-0. Watson zorgde voor de winst. Everton speelt in de halve eindstrijd te gen Tottenham, de andere wed strijd gaat tussen Manchester United en de winnaar van Wol verhampton tegen Crystal Pala ce. In de competitie verloor kop loper Blackburn Rovers twee punten. De ploeg van manager Kenny Dalglish speelde gelijk tegen Coventry City, dat lang uitzicht had op een sensatione le overwinning. Pas drie minu ten voor tijd maakte de Engelse topscorer Shearer de gelijkma ker. Dublin had in de 30e mi nuut Coventry aan de leiding gebracht. Spanje Het was een 'zwart' weekeinde voor de kampioenskandidaten in Spanje. Real Madrid, Barcelo na en Deportivo la Coruha ver loren. Real met 3-1 van Santan der, Barcelona met 2-0 van Atle- tico Madrid en Deportivo met 1 -0 van Zaragoza. Barcelona's coach Johan Cruijff spaarde met het oog op de Europese confrontatie tegen Paris St Germain Koeman en zijn zoon Jordi. Beiden zaten de gehele wedstrijd op de bank. At- letico bepaalde het spelbeeld negentig minuten lang. Rocha scoorde in de 45e uit een straf schop na een overtreding van Jürgen Klinsmann viert feest. Hij heeft de Spurs zojuist vlak voor tijd langs Liverpool geschoten in de kwartfi nale van de strijd om de FA Cup. foto anf DEN HAAG ANP Hajduk Split, woensdag in Amsterdam tegenstander van Ajax in de kwartfinale van de Champions League, heeft dit weekeinde in de cohipetitie met 3-1 gewonnen van Sibe- nik. De club van trainer Katali- nic behield de derde plaats op de ranglijst, die zij deelt met Zagreb. Croatia, ook uit de hoofdstad Zagreb, is koploper. Voor Hajduk scoorde Andrij- asevic twee keer en Erceg een maal. Voor Hajduk was het de eerste zege in een officiële wedstrijd na de winterstop. Eerder verloor de ploeg van Marsonia en eindigden de duels tegen Zadar en Ajax ge lijk. Busquets op Kiko. In de 51e mi nuut had de Braziliaan succes met een vrije trap van 22 meter. Pas in de laatste minuut stelde Barca daar een gevaarlijke actie tegenover. Kornejev raakte de paal. Real Madrid had de voor sprong op Barcelona zondag-' avond kunnen vergroten tot zes punten» Daar zag het in de eer ste helft alleszins naar uit. Za- morano opende de score na mens de Koninklijkena ruim een half uur. Het was zijn 20e doelpunt van het seizoen. Na rust een geheel ander beeld, met Santander in de hoofdrol. Radtsjenko, Torre en Popov drukten dat overwicht in treffers uit. Italië Roberto Baggio is terug aan het voetbalfront en degradatiekan didaat Foggia heeft het gewe ten. De smaakmaker van Juven- tus en Italië stelde gisteren na ruim een uur de zege veilig: 2-0. Hij scoorde uit een vrije trap. Eerder had Ravanelli succes voor Juventus, dat in de Serie A nog altijd een voorsprong van vijf punten heeft op Parma. Parma boekte tegen Sampdó- ria de elfde zege in de twaalfde thuiswedstrijd: 3-2. De ploeg van trainer Scala verloor in ei gen huis slechts van concurrent Juventus in januari dit jaar. Par ma liet zondag de aanhang wel even zweten. De thuisploeg kwam dank zij treffers van Zola en Asprilla binnen 22 minuten op 2-0, maar viel daarna stil. Via Lombardo (strafschop) en Gullit kwam „Samp" na de rust op ge lijke hoogte. Zola hielp Parma een kwartier voor tijd met zijn dertiende competitietreffer aan de zege. AC Milan, dat woensdag in de Champions League een voor sprong van 2-0 tegen Benfica verdedigt, klom naar de derde plaats. De ploeg van trainer Ca- pello won op eigen veld met 1-0 van Padova, dat de thuiswed strijd nog had gewonnen. Het doelpunt kwam op naam van Simone. Verscheidene basisspe lers van AC Milan hadden een rustdag. Ex-vedette Lentini be hoorde eindelijk weer eens tot de uitblinkers. Duitsland De voorsprong van Borussia Dortmund aan de kop van de Bundesliga slinkt met de week. Zaterdag verspeelden de leiders een punt door thuis niet verder te komen dan 1-1 tegen Ein- tracht Frankfurt. Daardoor be draagt de marge met naaste achtervolger Werder Bremen nog maar één punt. De toekom stige club van Aad de Mos won vrijdagavond al met 5-1 van SC Freiburg. Nummer drie, FC Kaiserslau- tern, liet tegen VfB Stuttgart eveneens een punt liggen: 2-2. Daardoor bleef het verschil tus sen Kaiserslautern en Dort mund vier punten. Voor de hoogste uitslag zorgde Schalke 04, dat zondag München 1860 met 6-2 versloeg. Nederlands neo-international Mulder scoorde één keer. De techische staf van Bayern München heeft de premie van de spelers ingetrokken. Trainer Trappatoni was woedend over de lamlendige 1-1 tegen MSV Duisburg. Het bestuur volgde de trainer en hield de premie van 1750 mark per wedstrijd- punt in. De spelers accepteer den de boete zonder morren. „We hebben er zelf aan gedacht van de premie af te zien", zei aanvoerder Helmer. „Voor zo'n wanprestatie behoor je geen premie te ontvangen. België Standard Luik heeft zaterdag optimaal geprofiteerd van de misstap van Anderlecht. De Brusselse koploper verloor vrij dag met 1-0 bij Club Brugge. Standard nam door de 2-0 zege uit. >oc VVV-AZ 0-4 (0-2). 15. Kooijman 45. Mutsaers0-2. 58. Holster 0-3. MutsaersO-4 Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 2120. Gele Boer (WV), Den Turk (AZ). Heracles-Cambuur 0-1 (0-1). 45 (er 0-1Scheidsrechter: Jol. Toeschoiipg 1976. Gele kaart: Elzinga (HeraclMoe Stam. Konterman. Postma (Cambu Excelsior-FC Den Haag 0-0. Schei:1 rechter: Bossen. Toeschouwers: 2r Gele kaart: Van de Heuvel (Exi ,i(ps( I f Topscorers: 1Velten (Heracles) l^eei Huysen (Haarlem), Mutsaers (AZ) )0i Sibon (VVV) 17; 5. Van der Weert j- (Fortuna) 15; 6. Van der Laan (Den Haag), Van Roon (Telstar), Dijkhuizfv (Excelsior) 13; 9 Van de Brink (De r" Graafschap) 12. n Programma: FC Zwolle-Haarlem. Zaaa dag; De Graafschap-Eindhoven, Tel 3 RBC, Veendam-Helmond Sport, H< cles-Excelsior, Cambuur-AZ, Fortui1 VVV. TOP-Emmen Zondag: FC Den n Haag-FC Den Bosch. n Fortuna S. 25 17 Graafschap 25 14 Excelsior 25 12 TOP 25 11 8 6 30 Heracles 25 12 5 8 29 Den Haag 25 11 7 7 29 AZ 25 11 6 8 28 Veendam 25 12 4 Cambuur L 25 9 10 Emmen 25 9 9 FC Zwolle 25 8 7 10 23 25 8 6 11 22 25 7 8 10 22 EERSTEDIVISIE RBC Telstar Helm.Sp 25 RBC 25 Haarlem 25 Eindhoven 25 Den Bosch 25 AZ Eindhoven Veendam Emmen Graafschap Helm.Sport Cambuur L TOP Haarlem Excelsior Den Haag Fortuna S. Telstar Heracles 4 38 Ehp 5 34 4 p( 7 30 c 8 28 4 9 28 4/ 6 28 3 L 7 27 4 12 22 8 5 12 21 5 2 18 12 2 1 4 20 6 2gLl FC Den Bosch-Veendam 0-2 (0-0). 85. Wiersma 0-1, 90. Zuurman 0-2. Scheidsrechter: IJkhout. Toeschouwers: 1181. Rode kaart: 35. Van Zwieten (Den Bosch), 45. Gösgens (Den Bosch, 2x geel). Gele kaart: Laisma, Keizer- weerd (FC Den Bosch), De Roo (Veen dam). Helmond Sport-Telstar 1-0(1-0). 3. Vorstenbosch 1-0. Scheidsrechter: Blommesteyn. Toeschouwers: 2200. Gele kaart: PeterS, Van Aerle (Helmond Sport), De Zeeuw (Telstar). RBC-De Graafschap 0-1 (0-0). 60. Lin- denbergh 0-1Scheidsrechter: Van Eg- mond. Toeschouwers: 2400 Gele kaart: Van Gastel (RBC). Eindhoven-FC Zwolle 2-0 (0-0). 58. Deckers 1-0, 62 De Haan 2-0. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschou wers: 1450. Gele kaart: Deckers, De Haan (Eindhoven), Verrips, Smit (FC Zwolle). Haarlem-TOP Oss 2-2 (0-2). 19. Torken 0-1, 34. Torken 0-2, 76. Van der Haar 1-2, 81. Kleijn 2-2. Scheidsrechter: Braamhaar (debuut betaald voetbal). Toeschouwers: 1729. Emmen-Fortuna S. 3-2 (2-1) 9. Sumi- ala 1-0, 15. Drent 2-0, 37. Van der Weert 2-1, 62. Woortman 3-1, 73. Hamming 3-2 Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 3515. Rode kaart: 68. Usta (Fortuna S, 2x geel). Gele kaart: Drent (Emmen), Lee (Fortuna). Bijzon- tegen Cercle Brugge de leiding- over, met twee punten maar ook een wedstrijd meer. Stan dard Luik kreeg tegen Cercle een vroeg, steuntje in de rug. Wilmots was er snel bij toen de Brugse doelman een schot van topscorer Vidmar niet onder controle kreeg. Cercle, zestien de op de ranglijst, herstelde zich goed van de vroege tegenvaller. De gasten hadden de beste kan sen op een treffer, maar faalden in de afwerking. Invaller Biscon- ti bezorgde Standard pas vijf minuten voor tijd de bevrijden de treffer. Portugal In de Portugese competitie is Porto op de concurrentie uitge lopen. De lijstaanvoerder won zondag met ruime cijfers van Maritimo: 4-1. Benfica verloor zaterdag op eigen veld verras send van Gil Vicente (0-1) en Sporting moest bij Tirsense ge noegen nemen met een gelijk spel: 1-1. Porto heeft nu een voorsprong van vier punten op Sporting en van acht punten op Benfica. Porto, de ploeg van trainer Bobby Robson (ex-PSV), leidde in de thuiswedstrijd tegen Mari timo al 'na dertien minuten met 2-0. Domingos en Drulovic maakten de doelpunten. Folha en Baroni voerden daarna de score op. Carlos Jorge deed na mens zijn kansloze ploeg iets terug. Schotland In de strijd om de Schotse beker is titelverdediger Dundee Uni ted uitgeschakeld. Hearts bleek te sterk in de kwartfinale, 2-1. Hearts, dat de trofee in 1956 voor de laatste keer won, komt in de halve eindstrijd uit tegen eerste-divisieclub Airdrie. De andere wedstrijd gaat tussen Celtic en Hibernian, dat zater dag het stuntteam van Stenhou- semuir een halt toeriep. Eredivisie 25e speelronde: 9 wedstrijden ui Toeschouwers: 80.004 TotaaL. 2.210.919. f Meeste toeschouwers: Utrecht-Feyefi 14.000 ri Minste toeschouwers: Dordrecht'90j-( 2854. M Rode kaarten: 0 Totaal: 41 ll Gele kaarten: 25. Totaal: 544. Meeste kaarten: MVV-Volendam (Tal NEC-Vitesse (Temmink) 5x geel. 11 Doelpunten: 20 Totaal: 671. a Hoogste uitslag: Dordrecht'90-NAC 2-n Snelste treffer: 2 Feskens (Willem II), Topscorer van de dag: Arnold (NAC) 4U Eerste divisie a 25e speelronde: 9 wedstrijden. r Toeschouwers: 19.071. Totaal: 577.r1 Meeste toeschouwers: Emmen-Fc 3515. e Minste toeschouwers: FC Den Bosch-I. dam 1181. lJ Rode kaarten: 3 (Van Zwieten, Göstl /Den Bosch, Usta/Fortuna) Totaal: 46r Gele kaarten: 24. Totaal: 638 i. Meeste kaarten: FC Den Bosch-Veeil) (IJkhout) 5xgeel, 2x rood. e Doelpunten: 20 Totaal: 728. Hoogste uitslag: Emmen-Fortuna 3-2 Snelste treffer: 3. Vorstenbosch (Helfl Sport). jj - 7)5 Bffci Zesentwintigste speeldag: St-Truiden- mei 1-1, Mechelen-Lierse 4-0, Anti Aalst 2-3, RWDM-Gent 0-1Standard cle 2-0, Charleroi-Ekeren 1-2, Serain veren 1-2, Oostende-Club Luik 1-3. 5 aan kop: Standard 26-41, Anderlech 39. Brugge 23-32, Aalst 25-28. E 24-27. St-Truiden 26-27, Lierse 2' Lommei 25-26, Beveren 26-25, Cha 26-25. DUITSU Eenentwintigste speeldag: Stuttgart sersl. 2-2, Karlsruhe-HSV 2-0, Dreii M'gladbach 0-3, Leverkusen-Bochum Dortmund-Frankfurt 1-1. Uerdingen-' 0-0. Schalke'04-1860 Münch 6-2. aan kop: Dortmund 21-33. Bremen 21 Kaisersl. 21-29. M'gladbach 21-28, burg 21-28. Bayern M. 21-27, Karl: 21-24, Leverkusen 21-20, HSV 21 Schalke'04 21-20, Stuttgart 21-20. ENGEL FA-CUP, kwartfinale: Liverpool-Totter 1-2, Crystal P -Wolverham. 1-1. Man ted-Queens PR 2-0, Everton-Newcast 0 GRIEKENL Drieëntwintigste speeldag: Xanthi-Ethr 2-1, Apollon-Doxa Drama 5-0, Her: AEK 3-3, Edessaikos-Lanssa 3-2, Lev kos-PAOK 0-1, lonikos-Pamomos Panathin.-Kavala 3-2, OFI Kreta-Aris Olympiakos-Athinaikos 4-1 Stand kop: Panathm. 23-61, AEK 23-45, .piakos 23-43, Heraklis 23-39. Aris 23 PA0K 23-38, OFI Kreta 22-37. Xanth 34. Apollon 23-33, Larissa 23-32, P mos 23-29, Edessaikos 23-27. I IV Drieëntwintigste speeldag: Genoa-Bri 1-0, Cremonese-Cagliari 2-0, Juveij Foggia 2-0, Bari-lnter 0-1, Milan-Pa 1-0. Fiorentina-Reggiana 1-1, ps Sampdoria 3-2, Roma-Torino 1-1. Na Lazio 3-2. Stand: Juventus 23-52, Pi 23-48. Milan 23-39. Roma 23-38, I 23-37, Sampdoria 23-35, Cagliari 23 Fiorentina 23-33, Inter 23-32, Torino 30, Napoli 23-30, Bari 23-29, Genoa 27, Padova 23-26, Cremonese 23 Foggia 23-25, Reggiana 23-13, Bri 23-12 PORTL Vierentwintigste speeldag: Salgqeiros- vista 2-1. Tirsense-Sporting 1-1. Bi Amadora 2-0, Beira Mar-Belenenses Madeira-Farense 3-0, Setubal-Guimi 1-0, Leiria-Chaves 1-0, Benfica-G. Vic 0-1, Porto-Maritimo 4-1. Stand aan I Porto 24-43, Sporting 24-39, Benfica 35, Guimaraes 24-30, Tirsense 24 Leina 24-25, Maritimo 24-24, Far 24-23, Braga 24-23, Boavista 24-2) Vicente 24-20, Chaves 24-20. SCHOTL Inhaalronde: AchtentwintPartick-Abei 2-2, Rangers-Falkirk 2-2. Stand aan Rangers 28-56. Motherwell 26-40, H man 27-38, Celtic 27-37, Hearts 2( Kilmarnock 27-33. FA-CUP, kwartfinale: Stenhouse-Hibe 0-4. Raith R.-Airdrie 1-4, Hearts-Du Un. 2-1. SPi Vijfentwintigste speeldag: Atl.Madrid celona 2-0, Zaragoza-Deportivo 1-0. la-Sociedad 2-0, Tenerife-Oviedo 1-1 lencia-Valladolid 3-0, Compostela-Cel 0, Espanol-BetisO-0, Santander-R M 3-1, Gijon-Logrones 2-2, Bilbao-Alb; 1-2 Stand aan kop: R Madrid 25-37, celona 25-33, Deportivo 25-32, Beti: 30. Zaragoza 25-30. Sevilla 25-27. I nol 25-27. Bilbao 25-27. Valencia 2! Oviedo 25-26. Tenerife 25-25, Soci 25-24

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 14