NAC kan PSV niet stuiten 'Wat een stelletje egoïstenzeg BOLLEN Sport Van Poppel stapt af Ajax stuurt sterk tweede naar Utrecht WOENSDAG 8 MAART 1995 chef willem spierdijk, 071-356464, plv -chef rob onderwater. 071 -356463 zeist rob onderwater Edwin Robbers was nauwelijks van de schrik bekomen. Maan dagavond kreeg de voorstopper van UVS een via trainer Gerard Désar verstuurde uitnodiging voor een onderlinge selectie wedstrijd. En op dinsdagavond zat hij, met vader en moeder in de nabijheid, al in Zeist. Het le ven van een voetballer gaat snel. Snel ging het ook op het veld. Robbers, spelend in de ploeg blauw met de Quick Boysspe lers Aandewiel, Kruit en Schaap, zag de tegenstander soms langs hem heen vliegen. De verdedi ger is het bij UVS niet meer ge wend om man-op-man te spe len en moest alle zeilen bijzet ten om zich staande te houden. „Pff, wat ging dat allemaal snel", hijgde de 24-jarige Leide- naar nog na op het KNVB- sportcentrum. „Dit is wel even wat anders dan bij UVS. Daar heb ik voortdurend een laatste man achter me, hier moest ik het zelf opknappen." Robbers begon goed tegen Noordwijk-spits Fred Bloem, maar gaandeweg kreeg de UV- S'er het steeds moeilijker. „Ik Niet iedereen gelukkig in selectiewedstrijd amateurteam had steeds vaker balverlies. Dat kwam omdat ik geen tijd kreeg om na te denken. Dan gaat er wel eens wat fout." Blauw ver- loor het stevige potje overigens met 3-1 van ploeg oranje, met de Noordwijkers Bloem, Vermin en Scheurwater plus de Katwij- kers Braaf en Langeveld. De ge blesseerde Katwijker Ronald van Dijk komt volgende week aan bod tijdens de tweede se lectiewedstrijd. Robbers weet niet of hij er dan ook bij is. Groenewoud ver zamelt de beste voetballers van gisteren plus de mensen die gis teren niet beschikbaar waren voor de tweede selectiewed strijd op Zeist. Daarna stelt de bondscoach een definitieve se lectie samen, die nog drie oe fenwedstrijden (op 21 maart bij FC Lisse) speelt en vervolgens op 11 april in Aalsmeer aan treedt tegen het Engelse ama teurteam. Omdat de leden dat willen, houdt de KNVB nog steeds een amateurteam in stand. In het nabije verleden werden de on betaalde Oranjeklanten naar de andere kant van de oceaan (Nieuw-Zeeland) gestuurd, maar vanwege geldgebrek zijn die dure tripjes geschrapt. Nu heeft de KNVB de banden aan gehaald met Engeland, Wales en Ierland en probeert met die bonden een reeks van wedstrij den op te zetten. Waar Oranje ook speelt, het is voor de meeste spelers nog steeds een eer om bij de selectie te horen. Groenewoud selec teert jonge, gretige spelers. Van uitgebluste ex-profs wil de in woner van De Bilt niets weten. Gisteravond wilde iedereen graag, alleen Pim Langeveld had zo zijn twijfels. Eigenlijk had hij Groenewoud een afzegging ge stuurd vanwege drukke werk zaamheden. Op het laatste mo ment zag de spelbepaler van de w Katwijk toch een gaatje. Hij moest daarom op de bank be ginnen. Langeveld speelde de tweede helft op het middenveld met zijn maatje Kenneth Braaf. De Rotterdammer, voor het eerst in de selectie, stelde onmiddellijk zijn kandidatuur, Langeveld daarentegen geloofde het wel. Voor de wedstrijd zag het slan genmens, eerder een keer opge roepen voor een selectiewed strijd, de bui al hangen. „In dit soort wedstrijden speelt ieder een voor zichzelf. Ik vind dat helemaal niks." Wat later in het veld bleek, want Langeveld sjokte ongeïnspireerd achter de bal aan. Peter Kruit mocht pas na de rust invallen en moest onder vinden wat Langeveld dus al wist. „Wat een stelletje egoïsten, zeg. Ik heb me helemaal de pestpokken gelopen, maar kreeg geen bal." En als hij een bal kreeg, deed de Leidse Kat wijker er niet altijd goede din gen mee. Een ongelukkige wed strijd dus. „Als het van deze helft moet afhangen, dan ben ik gezien. Maar ik ga er maar vanuit dat ik het volgende week nog een keer mag laten zien." Van het drietal blauwwitten maakte Jan Jeroen Schaap, ook een debutant, de beste indruk. Als rechtsback legde hij Noord- wijker Robert Vermin aan ban den en viel op door zijn grote snelheid. „Dat ging wel lekker", was het simpele, maar alleszeg gende commentaar van de ver dediger. Gert Aandewiel had het als vrije man moeilijk om zich in de stroef draaiende blauwe ploeg te onderscheiden, maar zal ongetwijfeld een tweede in vitatie vooruit kunnen zien. Groenewoud selecteerde de vormgever van Quick Boys im mers al tien keer eerder. Van de Noordwijkers speelde Patrick Scheurwater zich in de picture. Groenewoud was na derhand bijzonder gechar meerd van de rechterspits, die het eerste doelpunt van oranje voor zijn rekening nam. „Pa trick maakte een paar mooie ac ties, dus de kans is aanwezig dat hij er bij blijft." Fred Bloem, hij speelde eerder voor het Neder lands amateurteam, leverde de voorzet af, waaruit Robert Ver min de tweede treffers namens oranje scoorde. De Noordwijk- spits heeft zware concurrentie van AFC'er Aschwin de Bruin. De Amsterdammer is met 18 treffers topscorer van Neder land en maakte die faam gister avond waar: hij scoorde de eni ge treffer van blauw. Robert Vermin haakte in de tweede helft geblesseerd af. De Noordwijker knalde met de on derkant van de wreef tegen de schoen van zijn tegenstander. Na afloop klaagde Vermin over een dikke enkel. Vermin maakte geen slechte indruk, maar zijn collega' bij blauw, Ronald van der Meent (de bij AFC spelende zoon van Pim) was nadrukkelij ker in beeld. Stich dreigt met boycot Davis Cup neuss Michael Stich dreigt de wedstrijd in de kwartfinale van de strijd om de Davis Cup tussen Nederland en Duitsland te boy cotten. Hij heeft daarmee zijn strijd tegen de Duitse tennisbond (DTB) nieuw leven ingeblazen. Ook de krachtmeting met rivaal Boris Becker is heropend. De achtergrond van het conflict is dat Becker een miljoen meer dan Stich ontvangt voor het vertegen woordigen van zijn land. Becker krijgt drie miljoen per jaar. Bokser McClellan uit coma ontwaakt londen De Amerikaanse bokser Gerald McClellan is uit zijn co ma ontwaakt. De Amerikaanse supermiddengewicht ging op 25 februari in het wereldtitelgevecht tegen de Engelsman Nigel Benn knock-out. Hij lag elf dagen buiten bewustzijn in een Lon- dens ziekenhuis. Dinsdag schakelden de artsen de hart-long- machine uit waarmee de bokser was verbonden. McClellan ademde weer zelfstandig en bewoog zijn ogen heen en weer. Voorlopig krijgt hij nog kalmerende middelen. De hoeveelheden medicijnen worden voorzichtig afgebouwd. De artsen durfden nog geen prognoses over zijn herstel te geven. Piet de Visser wacht hartoperatie Rotterdam Piet de Visser, technisch adviseur bij RBC, is vorige week opgenomen met hartklachten. De voormalige trainer van onder meer Sparta, DFC, Roda JC, FC Den Haag, Willem II en NAC wacht binnen afzienbare tijd een hartoperatie. De klachten zijn niet het gevolg van de inspanningen die hij be gin dit jaar als scout voor Feyenoord in Brazilië leverde, zo is hem verzekerd. Tien jaar geleden werd hij al eens gedotterd, maar volgens de behandelende artsen bleef de kans aanwezig dat een ader weer zou dichtslibben. Een nieuwe poging te dotte ren mislukte vorige week, waardoor operatief ingrijpen noodza kelijk is. Persoonlijke records Bob de Jong heerenveen Schaatser Bob de Jong heeft dinsdag tijdens de sub top recordwedstrijden in de Heerenveense Thialf-hal twee per soonlijke toptijden aangescherpt. De wereldkampioen bij de ju nioren liet op de 500 meter 40,33 registreren. Daarmee werd hij dertiende. Op de 5000 meter was de stayer uit Leimuiden opper machtig. Hij zegevierde in 7.01,43. De Jong was nooit sneller dan 7.04,85. Fusie Bataven-Holland stap dichterbij leiden De Bataven en AV Holland gaan onderzoek doen naar een fusie. Uit een enquête onder de leden van de twee Leidse at letiekverenigingen bleek dat de overgrote meerderheid van bei de clubs voorstander is van zo'n onderzoek. Van de Bataven die de enquête invulden, stemde 93 procent in met het fusie-onder zoek. Bij AV Holland lag het percentage voorstemmers op 95 procent. NAC de complimenten, PSV de punten Soms is een voetbalwed strijd ondanks het slechte veld aantrekkelijk. NAC- PSV was leuk ondanks en dankzij het slechte veld. Anderhalf uur fanatieke strijd in een schitterende ambiance leverde het elftal van Advocaat de punten op; NAC moest het doen met de complimenten: 1-2. breda henri van der steen gpd-verslaggever De akker van NAC leverde over de volle lengte van de wedstrijd de meest vreemde, maar ook spectaculaire situaties op. Tot in de blessuretijd, toen Ronaldo van de zwakke NAC-defensie zijn zoveelste kans kreeg om te scoren, maar de lat en het uit gestoken been van Wilnis dat voorkwamen. Daardoor bleef de Braziliaan op nul staan, ook al ongebruikelijk. Dat was zeker zo gezien de kansen die Ronaldo kreeg, voor al na rust. Binnen twaalf minu ten had hij toen tot drie keer toe de kans de wedstrijd definitief te beslissen. Drie keer kreeg hij de bal er niet in. Daardoor bleef het duel, waarin PSV kort voor rust door Zenden de leiding had genomen, uiterst spannend. Jan Wouters, die veel domi nanter kon voetballen op een middenveld met Nilis als pseu- do-rechtshalf, groeide uit tot de beste man bij PSV. dat een stuk beter voor de dag kwam dan za terdag tegen NEC. Net als tegen NAC had Erik Meijer weer een zeer aardige in breng, en niet alleen omdat hij de winnende goal voor zijn re kening nam. Meijer is bij PSV voetballend duidelijk beter ge worden en daardoor inmiddels Ruud Brood (links) van NAC en Ernest Faber in duel om de bal. een prima partner voor Ronal do. Bij PSV klopte het allemaal redelijk goed, zoals ook NAC beter speelde dan het dit sei zoen tot nu toe deed, ondanks de structurele problemen ach terin. Een van de problemen van NAC is echter dat er moeizaam doelpunten worden gefabri ceerd sinds Van Hooijdonk is vertrokken. De spits van Celtic wordt waarschijnlijk in juni bij verstek gehuldigd tot topscorer: zijn treffers uit de eerste helft van de competitie (tien stuks) zouden weieens voldoende kunnen zijn om het alsnog tot topschutter van het jaar te schoppen bij NAC. Zijn opvolger, de Australiër Graham Arnold, scoorde dins dagavond overigens wel. Hij schoot knap raak uit een aanval, waarvan hij ook aan de basis had gestaan. De bonkige oud aanvaller van Roda JC begon met een kopduel te winnen van Valckx, waarna Remie er op rechts vandoor kon gaan. Re- mie's trekbal kwam bij invaller Abdellaoui die op zijn beurt de bal ook weer voor doel trok. Daar was Arnold inmiddels ge arriveerd: 1-1. Aan de andere kant van het veld trok op dat moment Ronal do de haartjes uit zijn hoofd. Geen 0-2, maar 1-1 dus en de Braziliaan wist wie dat op zijn geweten had, maar de missers van Ronaldo telden niet meer toen Meijer twintig minuten voor tijd uit een voorzet van Ni- lis voor 1-2 zorgde. NAC: Karelse; Gaasbeek, Brood, Van Burik en Wilnis: Remie, Van Wonde ren. Lokhoff en Brusselers (61. Abdel laoui): Arnold en Gerritsen (78. Lief- tink). PSV: Waterreus: Faber, Dirkx, Valckx en Numan; Linskens, Nilis, Wouters en Zenden: Ronaldo en Meijer. clermont-ferrand anp Jean-Paul van Poppel is gisteren tijdens de derde etappe van de 62e Parijs-Nice afgestapt. De Nederlandse sprinter hield het na twintig van de 168 kilometer tussen Roanne en Clermont- Ferrand voor gezien. De 32-jari- ge Bilthovenaar sukkelt al een tijdje met een verkoudheid. De „Rit naar de Zon" was de eerste wedstrijd na een weekje rust. Van Poppel heeft in Frankrijk niet alleen problemen met zijn gezondheid. Sinds maandag sponsor Le Groupement van zijn Franse wielerploeg aankon digde te stoppen, moet hij ook voor zijn baan vrezen. De 32-jarige sprinter blijft on verstoorbaar onder de tegensla gen. Zowel de lichamelijke pro blemen als de trammelant rond de sponsor brengen hem niet in paniek. „Ik zal er niet wakker van liggen", reageert hij stoï cijns. „Ik heb weliswaar nog geen fatsoenlijke resultaten neergezet, maar het is pas maart. Er is geen enkele reden tot paniek. Ik denk dat ik even bij de dokter langs ga. Wellicht dat ik weer te snel op de fiets ben gestapt. Ik ben tien dagen geleden enkele dagen ziek ge weest. Je zou denken dat het over is, maar daarin heb ik me vergist." De Belg Wilfried Nelissen won de derde etappe. Nelissen versloeg in de sprint de Italiaan Gian Matteo Fagnini en de Fransman Frédéric Moncassin uit de ploeg van Jan Raas. De Fransman Laurent Jalabert bleef leider. Het was de tweede dag zege van Nelissen, die zondag de eerste rit op zijn naam bracht. De grasmat in het Olympisch Stadion werd gisteren afgedekt met zeil om te voorkomen dat het veld onbespeelbaar zou worden door de regen. foto anp amsterdam anp/gpd Peter van Vossen, John van den Brom en Tarik Oulida zijn de bekendste namen in de selectie van Ajax 2, woensdag in de kwartfinale van het nationale bekertoernooi tegenstander van FC Utrecht. Van Vossen en Van den Brom behoren normaliter tot de groep voor het eerste elf tal. Ajax 1 ontvangt woensdag Feyenoord, eveneens voor de beker. Trainer Van Gaal en assistent Van der Lem hebben ook bij eerdere gelegenheden in het be kertoernooi spelers van het eer ste laten meedoen in het twee de. Van Vossen en Van den Brom, van wie de eerste gere geld bij de selectie van Oranje zit, deden ook in de vorige ron de tegen Dordrecht '90 bij Ajax 2 mee. Ook reservedoelman Grim, oud-international Silooy en Kanu voetballen tegen FC Utrecht. Spelers die nog geen 23 duels in het eerste acteerden (competitie en beker) zijn speelgerechtigd voor het tweede elftal. Van Gaal heeft vermoede lijk slechts vier in plaats van vijf man naast zich op de bank: de jeugdige doelman Nelis, Land zaat, Reuser en Demtsjenko. Voor de Rus, die onlangs een werkvergunning kreeg, zal dat de eerste keer zijn. Overigens is de indeling van de selecties nog niet definitief. Bij Ajax 1 ontbre ken Kluivert, die een enkelbles sure heeft, en Davids, die dins dag is geopereerd aan een oog. Ronald de Boer maakt zijn ren tree na een enkelblessure. Bij Feyenoord zijn door kwetsuren Taument, Fraser en Van Gobbel afwezig. Ronald de Boer zal in de wed strijd tegen Feyenoord z'n ren tree maken. In de spits, als ver vanger van Patrick Kluivert. De laatste keer dat De Boer in actie kwam in een officieel duel was op 21 december tegen NEC. Platov moet pijn verbijten birmingham rtr Oksana Gritsjoek en Jevgeni Platov tonen in Birmingham wie 's werelds beste ijsdan- sers zijn. Het Russische paar leidt na twee verplichte figu ren: de rumba en de Argen tijnse tango. Voor de Europe se kampioenen Susanna Rahkamo en Petri Kokko lijkt bij het WK in Birmingham niet meer dan zilver haal baar. De Europese titel vonden Gritsjoek en Platov dit sei zoen niet belangrijk genoeg. Zij gunden de gammele knie van Jevgeni tijdens het toer nooi in Dortmund rust. Het paar wilde echter bij het WK niet ontbreken. De operatie die Platov van de ontsteking in het gewricht moet afhel pen, stelden zij nog even uit. „Ik heb geen pijn gevoeld", zei Platov (27) dinsdag. „De ze twee dansen waren ook niet de moeilijkste." Het erg ste moet nog komen. „Tij dens andere dansen voel ik soms een scherpe pijn, alsof iemand met een mes in mijn knie steekt. Ik zal dat moeten verbijten, de wereldtitel is het waard." Bij het paarrijden wonnen Radke Kovarikova en Rene Novotny de korte kür. Vlak voor hun optreden moest het Tsjechische duo hun pro gramma aanpassen. Volgens de nieuwe reglementen van de internationale schaats- unie (ISU) moet dramatiek worden beperkt. Hun sterf scène op het ijs werd ge schrapt. Zij vertolkten Ro meo en Julia, de jury vond het prachtig. M I DIOK is een veel vraat in rugby - land. De Leidse club incasseert titels aan de lopende band. Niet alleen op het hoogste niveau, maar ook een echelon lager. De Oude Meesters bijvoorbeeld, zoals de DIOK-veteranen respect vol worden genoemd. De oudjes doen het bij DIOK dus heel best. Zo best, dat te genstanders daar last van hebben. Op het jaarlijkse toernooi van de Oisterswijk Oisters moeten de krasse knarren uit Leiden zich voort aan anders gedragen. Ze moeten zich inhouden van de organiserende club, anders wordt er niet meer prijs ge steld op hun deelname. An ders gezegd: ze mogen het toernooi, waar ze vorig jaar de eerste prijs pakten, niet meer winnen. Dat was de strekking van een door Oisterwijk Oisters ver stuurde brief. Het schrijven werd in Leiden met gefrontste wenkb r au we n o n t va n ge n Hans Görtz, teamleider van de oudjes, vindt het allemaal maar vreemd. De Leidenaar: „Je organiseert een toernooi en je stelt een beker voor de eerste prijs beschikbaar. Dan verlang je dus competitie, strijd. De Oude Meesters van DIOK hebben zich volgens Görtz geenzins misdragen en heb ben zich gehouden aan de zo genaamde veteranen-regels. Görtz: „Je mag mannen met rode broeken bijvoorbeeld niet tac kelen. Dat zijn gasten van bo ven de vijftig. Daar hebben we ons niet aan bezondigd, dus daarom begrijp ik de klachten niet zo. Het gaat toch allemaal om winnen. Görtz heeft de afgelopen we ken telefonisch contact gehad met de organiserende vereni ging. DIOK is nog steeds wel kom op het officieuze vetera- nenkampioenschap van Ne derland, maar dan moeten ze zich wel aanpassen. Görtz twijfelt of ze de uitnodiging moeten accepteren. Voor een andere speler, voormalig in ternational Eric-Jan Berend- sen, is het boek dicht. „Dat softe gelul allemaal. Waar slaat dat allemaal op. Je kunt je namelijk niet inhou den met rugby. Je kunt niet zachtjes tackelen. Nee, ik doe niet mee." De klemmende vraag is dus: krijgt DIOK nu een uitnodi ging of niet en zo ja, moeten ze zich per se aan de huisre gels van Oisterwijk Oisters houden? Jack Hendriks heeft het antwoord: Geen commentaar. Ach kom, u hoeft er toch niet zo zwaar aan te tillen, zo be langrijk is het toch allemaal niet? Hendriks: Nogmaalsik heb hier niets op zeggen. Dat DIOK contact met de pers heeft gezocht, gaat mij allemaal veel te ver. De wedstrijd Mar- ken-Noordwijk zal nooit meer worden gespeeld. Drie keer achtereen stond het eerste- klasseduel op het programma en evenzovele keren streepte de consul het duel door. Afge lopen zaterdag was dat van wege het overvloedige regen val niet zo vreemd, maar de keren daarvoor werd er overal in Nederland gespeeld. Behal ve op Marken. Dat heeft een oorzaak. Als het regent kan er op het eiland niet gevoetbald worden. Daar ben je lekker mee in Neder land, waar het de laatste tijd niet meer droog is geweest. De club zit er maar mee. En dat terwijl het veld onlangs grondig is gerenoveerd. Uit onderzoek is gebleken dat er te vette kleigrond is gebruikt bij de aanleg van het hoofd- veld. Elk plasje water blijft daardoor liggen. Club en ge meente gooien nu met mod der naar elkaar. Bestuurslid Roos: „Straks moeten we uitwijken naar door de weekse avonden. Dat levert ongetwijfeld finan ciële tegenvallers op. De ge meente kan in dat geval een claim tegemoet zien. De competitieleider probeert het vermoedelijk op 25 maart nog een keer. Noteert u alvast in uw agenda: Zaterdag 25 maart: Marken-Noordwijk afg. In het laatste nummer van het clubblad van de Leidse tennisclub Uni cum is een fax aan Jacco El- tingh afgedrukt, verzonden toen de tennisser de kwartfi nales van de Open Australi sche Kampioenschappen be reikte. „Beste Jacco, Alle 950 leden van je oude ten nisvereniging Unicum volgen je prestaties op de voet. We zijn bijzonder blij en trots dat je zover bent gekomen. Uiter aard wensen we je heel veel succes en ijzeren zenuwen toe in je volgende partij. Weet dat we in gedachten allemaal op de tribune zitten om je aan te moedigen. Bij Unicum wacht inmiddels al weereen nieuwe generatie toptennissers om in jouw in Jan Siemerinks voetsporen te treden. Mogen we ook op jouw financiële steun rekenen als het gaat om de begeleiding van onze nieuwe tennistop- jeugdr Is getekend, Annemiek Weg man, 'Sponsoring Committee'. Met andere woorden: je zal ze wel lekker verdiend hebben in Australië, kom nu maar eens over de brug. Tamelijk onbescheiden dus. geeft Annemiek Wegman van tennisvereniging Unicum toe. „Aanvankelijk was het de be doeling om hem alleen maar te feliciteren, maar op aanra den van onze voorzitter Wint van Beek hebben we hem maar meteen om geld ge vraagd. Eerst dacht de club nog om een gelukstelegram te sturen en geen fax, maar zo'n uitge breid verhaal per telegram gaat behoorlijk in de papieren lopen. En het is maar weer af wachten of je dat er als club weer uithaalt. Heeft Unicum, dat overigens wel al gesteund wordt door Jan Siemerink, al wat gehoord op het briefje aan Eltingh? We hebben er geen reactie op ontvangen. Dat is overigens niet zo gek. „Ik heb helemaal geen fax van Unicum gezien", laat Jacco Eltingh vanuit zijn woonplaats Heerde weten. Echt verbaasd over het ver zoek van Unicum is de top- tennisser overigens niet. „Ik krijg misschien wel 50 van dit soort verzoeken per jaar. Van m 'n oude voetbalclub, van de tennisvereniging in lieerde, van mijn oude school. Het is inmiddels wel bekend waar m'n interesses liggen. Daarom krijg ik ook vragen van natuurbeschermings-or- ganisaties. Het is duidelijk dat ik niet alles kan inwilligen. „Als ik iets cum een instelling of club geef, hoeft helemaal niemand te weten dat ik dat doe. En al helemaal niet hoe veel het is. rob onderwater willem spierdijk

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21