'Vroeger moest je ook wel vluchten' 9, Aanbiedin Sport ACS trekt teams terug ARC probleemloos naar halve finale WOENSDAG 8 MAART 1995 Verbaal geweld grootste probleem in KNVB Afdeling Leiden De met onmiddellijke ingang ingevoerde (nood)maatregelen liegen er niet om. Voetballers die de scheidsrechter op enigerlei wijze fysiek of verbaal moles teren worden onmiddellijk bestraft met een rode kaart. Indien meerdere spelers een leidsman belagen wordt het betreffende elftal een aantal minpunten in mindering ge bracht of uit de competitie genomen. En als een voetbal club meerdere malen bij geweldsdelicten is betrokken, zal de tuchtcommissie, zo dreigt KNVB voorzitter Jeu Sprengers, niet schromen de club uit de competitie te leiden gert-jan onvlee Een verhaal over scheidsrech ters. Alles best. Als het maar niet weer een negatief stuk wordt. Daar zitten we niet op te wach ten en het klopt ook niet. De vrij vertaalde visie van Chiel Slie- rings liegt er niet om en schreeuwt als het ware om een nadere uitleg. De man die nu al weer twaalf jaar secretaris is van de scheids- rechterscommissie van de KNVB Afdeling Leiden, nadat hij daarvoor ook nog eens zo'n acht jaar secretaris van de CO VS Afdeling Leiden is geweest, doel dat graag. Stelt vooraf dat 'elke molestatie er natuurlijk één te veel is', maar laat ook weten dat zoiets nu ook weer niet elke dag voorkomt. ,,De keren dat men handtastelijk wordt tegenover een scheidsrechter zijn in Lei den op jaarbasis op de vingers van een hand te tellen. Logisch dat dat soort zaken dan dan het nieuws vormen, maar dat bete kent ook dat ze zwaar overbe licht worden. Al die andere wedstrijden waar niets gebeurt, daar hoor je niets over. Dat be grijp ik wel, maar het levert uit eindelijk toch een vertekend beeld op." Staking Het verhaal van Slierings is dui delijk. Je kunt in de afdeling Lei den nog veilig fluiten. Maar is er dan helemaal niets aan de hand? Dreigt de landelijke CO- VS dan zo maar voor de lol met een staking? Is de terugloop van scheidsrechters (van 17.000 naar 10.000 in een jaar of zes) dan gebaseerd op het gegeven dat het binnen de lijnen alle maal zo gezellig is? En waarom besluit het amateurbestuur van de KNVB dan tot noodmaatre gelen die harder optreden mo gelijk maken? Slierings begrijpt de vraagstel ling, wil ook niet om de proble men heen. Maar benadrukt eerst dat de landelijke cijfers in het Leidse beeld niet zo duide lijk terug te vinden zijn. ,,Die te rugloop, bijvoorbeeld. In Leiden hebben we nu zo'n 160 scheids rechters. Dat aantal is de laatste jaren maar langzaam minder geworden, lang niet zo snel als landelijk blijkbaar het geval is. Dit jaar zit er zelfs een stabilisa tie in. Dat komt ook omdat de afdeling de clubs verplicht om leden aan te leveren voor scheidsrechterscursussen. Maar toch, het valt op zich wel mee." Dus gaat het wel goed in Lei den. Slierings: ,,Dat is te veel ge zegd. Het gaat minder slecht dan vaak wordt gedacht. Maar dat neemt niet weg dat het veel beter kan. En dat alles en ieder een die met het voetbal te ma ken heeft daarvoor kan en moet zorgen." De clubs, zo luidt de bood schap van Slierings, zouden blij moeten zijn met elke bonds- scheidsrechter die ze krijgen. En dat moeten ze dan ook nog la ten merken. „Want het maakt fluiten een stuk aardiger als je prettig ontvangen wordt." Het is een detail, stelt Slie rings, die ook wel weet dal an dere zaken de lol van het fluiten tegenwoordig steeds vaker weg nemen. Het verbale geweld wordt dan door hem onmiddel lijk op de eerste plaats gezet. „Want dat is natuurlijk echt een plaag aan het worden. Of het nu spelers zijn, trainers, toeschou wers of bestuursleden, ze heb ben allemaal hun kritiek klaar. En waarom is dat nou. Je draait dingen daar toch niet mee te rug." Slierings krijgt bij die opmer king de verrassende steun van Cor Pennenburg. Verrassend, omdat de trainer die vorig jaar Randstad Sport nog onder zijn hoede had en dit seizoen defini tief met trainen is gestopt, in het verleden nogal wat aanmer kingen op de leiding had. „Dat klopt, ik zit nu eenmaal emotio neel in elkaar. En ik weet van Bekerduels op 4 april leiden Quick Boys en FC Lisse spelen op dinsdag 4 april de kwartfinales om de Amstel Cup, de vroegere districtsbeker. Quick Boys speelt om 19.30 tegen VELO, FC Lisse om 18.30 uur tegen Kozakken Boys. Op die datum was Sleutels-Quick Boys ge programmeerd. De KNVB heeft die wedstrijd verschoven naar 28 maart. Op die datum speelt ook FC Lisse (zat) voor de LD- Cup tegen SVOW. Op dinsdag 4 april spelen Valken'68 en Rijns- burgse Boys tegen elkaar om de afdelingsbeker. Oefenwinst FC Lisse lisse FC Lisse (za) heeft een overtuigende 9-2 overwinning be haald op vierdeklasser ESTO uit Bodegraven. De zaterdageerste klasser, die zonder Polman, Visser, Van der Zwet en Van Duy- venbode speelde, scoorden via Wubben, Spruvt (2x), Iliohan, Smakman, Opdam, Ras en De Haan. ESTO maakte één eigen doelpunt, en Pieter van Zoest doelpuntte voor ESTO twee keer aan de goede kant. Sung Chen vierde man tafeltennisteam 'zoetermeer. Bondscoach Peter Engel heeft Sung Chen als vierde man aan gewezen voor het WK tafelten nis van 1 tot en met 14 mei in Tianjin (China). Eerder had de Duitser al Danny Heister, Trin- ko Keen en Gerard Bakker gese lecteerd. Chen viert 17 april zijn 30e verjaardag. Hij beschikt over een Nederlands paspoort en is op grond van de regels van de internationale tafeltennisbond ITTF vanaf 14 maart speelge rechtigd voor Nederland. De Chinees speelt al zes jaar in Ne derland. Eén jaar voor Avanti in Hazerswoude, daarna vijf jaar voor Bartok uit het Limburgse Buchten. Vorig jaar liet Engel nog weten dat Chen niet in aan merking kwam voor het Neder lands kwartet. Hij oordeelde dat de Chinees te oud was. Na afge lopen weekeinde is de bonds coach daarop teruggekomen. De Duitser zegt dat hij lang heeft moeten nadenken voordat hij de beslissing heeft genomen. De resultaten tijdens het Top Twaalf-toernooi hebben de doorslag gegeven. Chiel Slierings (rechts) en Wijnand Rijsdam: „De keren dat vingers van een hand te tellen. handtastelijk wordt tegenover een scheidsrechter zijn ii mezelf dat ik op die bank wel eens dingen heb geroepen die je gewoon niet moet zeggen. Maar ik weet ook dat ik scheids rechters nooit bewust heb ge zocht. Dat we vaak na de wed strijd met een biertje erbij zaken normaal hebben kunnen uit spreken. En dat gegeven mis ik tegenwoordig bij veel trainers. Zoals scheidsrechter Peters na Warmunda - GOL Sport twee, drie dagen later in de krant nog is afgebrand, is neergezet als een racist, dat kan toch echt niet. Ik kan me in elk geval goed voorstellen dat hij is gestopt." Verantwoordelijkheid Alle bij het voetbal betrokkenen moeten nu eindelijk eens hun verantwoordelijkheid nemen. Dat vindt ook Wijnand Rijsdam. De Leidenaar, met Slierings lid van de scheidsrechterscommis- sie van de afdeling Leiden, zelf nog actief als scheidsrechter bij jeugdwedstrijden, twee keer per weekend op pad als rapporteur De Alphense zaalvoetbalvereni ging ACS bestaat niet meer. Hoewel de Molukse club nog niet officieel is ontbonden, trok het bestuur van de noodlijden de vereniging alle drie teams met onmiddellijke ingang terug uit de competitie. De hoofdklas se van de afdeling Leiden, waar in het eerste team van ACS de voorlaatste plaats bezette, be staat nu nog maar uit tien ploe gen. De resultaten van de wed strijden van de AJphense hoofd klasser zijn ongeldig verklaard. „Het is treurig, maar in finan cieel opzicht was het geen haal bare kaart meer", zegt secretaris Sahetapy. „We hebben alles in het werk gesteld om ACS over eind te houden. Maar toen wij enkele jaren geleden onze sponsor kwijtraakten, werd het te duur voor de spelers. Met on geveer driehonderd gulden per speler per jaar werd zaalvoetbal bij ACS één van de duurste sporten. We hebben nog wel ge probeerd om Hollandse jongens aan te trekken. Maar ook zij zijn gewend om in gesponsorde teams te spelen." ACS werd in 1978 als Nehpla Muda opgericht. Later ging de vereniging verder orider de naam Bola Raga, voordat de club vanwege een geldschieter werd omgedoopt tot Alpha Computer Support. Sahetapy zegt dat het onduidelijk is of ACS nog schulden heeft. Als het onderzoek daarnaar is afgerond, kan de vereniging volgens hem officieel worden ontbonden. Om de spelers maakt hij zich geen zorgen. „Die komen elders wel aan de bak." van de KNVB en met grote re gelmaat de velden afstropend om al dan niet beginnende scheidsrechters bij te staan ('Noem het maar een versla ving, ja") ergert zich eveneens aan al die opmerkingen die een scheidsrechter naar zijn hoofd krijgt. „Beslissingen accepteren zit er blijkbaar bij niemand meer in tegenwoordig. Zelf mag je als speler of als trainer de ene fout op de andere stapelen, maar als een scheidsrechter een fout maakt, valt de hele wereld over hem heen. Belachelijk. Zoals de manier waarop som mige verenigingsbestuurders omgaan met scheidsrechters ook niet goed te praten is. Die moeten zo'n man steunen, ach ter hem staan. Niet bij voorbaat al zeggen: 'wat hebben ze nu weer gestuurd'. Je krijgt als club echt de scheidsrechter die je verdient. Ik zie Van de Ende nog geen afdelingstopper fluiten." Wat allemaal niet wegneemt dat ook scheidsrechters er het hunne aan kunnen doen om de SPORT OP TV 16 55-17.00 Did 2: Sport Heu 18 00-18.30 EURO: Worldcup 18 30-19.00 BBC 2 WK Kuns 18.30-19.30 EURO: Worldcup 18.39-18.47 Ned 2: Sportjour 18 45-19.10RTL+: Sport 3: Euro' 1 Spor r Golf: PGA Eur TurespanaOpen 19 45-20 00 BBC 2. Natural Born Football 20.00-20.25 BRT 2: Sport Extra: overzicht 20.35-22.01 Ned 2 Studio Sport. 20 50-2! 00 BBC 2 WK Kunstniden schaats. 22 20-23 30 BBC 2. WK Kunstri|den 22.30-22.50 Ned 3; Sportjournaal. 23.00-00 00 EURO Motoren: autospc 23 20-01 00 BBC 1 Sportsnight voet boksen en WK Kunstniden. 23 30-00 00 RTL 4 Sport 23.50-00 50 Ned 3 WK kunstniden o OaOO-OTOO^URO3 Motorsport Trial verstandhoudingen in het veld weer te normaliseren. Rijsdam: „Ik zeg wel eens dat het invoe ren van gele en rode kaarten de doodsteek heeft betekend voor het lagere amateurvoetbal. Sommige scheidsrechters gaan daar niet goed mee om. Geven ze te snel. geven ze ook op een manier die agressie opwekt. Vroeger konden we het ook met ons mondje af, waarom nu dan niet? Al zullen er natuurlijk al tijd wedstrijden blijven waarin je niet om die kaarten heen kan." Ook regio- en vooral club- scheidsrechters, ze bemannen de wedstrijden die niet door bondsscheidsrechters worden gefloten, kunnen een belangrij ke rol vervullen. Rijsdam: „Niets ten nadele van die mensen, maar ze maken het bonds scheidsrechters wel eens moei lijk. Als ze in een wedstrijd een paar kaarten uitdelen, zouden ze die waarschuwingen ook op het wedstrijdformulier moeten Nu gebeurt het te vaak dat die onder het genot van een biertje worden weggepraat. Heel vervelend voor de bonds- scheidsrechter die een week la ter datzelfde elftal moet fluiten. Als die dan niet bereid is de kaarten te laten vallen, krijgt-ie weer naar z'n hoofd dat er met hem niet te werken is." Weiland Slierings onderkent dat pro bleem eveneens, maar hij blijft er voor waken de zaken te zwart af te schilderen. „Sommige din gen gebeurden vroeger ook wel eens. Ook ik ben jaren geleden wel eens onder politiebegelei ding van een voetbalveld ver trokken. En vroeger moest je als scheidsrechter ook wel eens door de weilanden vluchten, dat overkwam zelfs ome Dirk van der Klugt in een heel ver verle den. Nee, er is echt niet zo veel nieuws onder de zon." SV Voorschoten in kwartfinale SV Voorschoten heeft zich door het beter nemen van straf schoppen dan FC Lisse (zo) ge plaatst voor de kwartfinales van de LD Cup. Daarin komen de Voorschotenaren uit tegen RCL. De 1-1 eindstand die na 90 mi nuten op het scorebord stond, werd door beide partijen als 'te recht' omschreven. FC lisse kwam voor de rust met 1 -0 voor via Ronald van Dijk. SV Voor schoten scoorde na de pauze door Frank Buizer. De straf- schoppenserie werd door de Voorschotenaren winnend afge sloten. Arwin Visser, Gert-Jan Gijsman en Rob de Zwart scho ten raak voor de bezoekers, Marcel Rosier miste. Bij de stand 1-3 hoefde Frank Buizer niet meer in actie te komen. nick verwoerd ARC heeft zich gisteravond probleemloos geplaatst voor de halve finale van de LD Cup. In een periode van twintig mi nuten waarin de Alphenaren uiterst produktief voor de dag kwamen, kreeg opponent Tey- lingen voor rust al een half do zijn goals om de oren. Na de pauze nam de dadendrang van de Racing af, zodat de be zoekers de schade nog enigszins konden beperken: 7- 0. „We hebben eindelijk eens gewoon lekker kunnen voet ballen, zonder op onze tenen te moeten lopen. En dat is ook wel eens prettig." ARC-trainer Dick Alberts was gisteravond zeer te spreken over de ont moeting van zijn team met de hekkesluiter van de vierde klasse A in het zondagvoetbal. "Complimenten voor de te genstander. Ze hebben bijzon der fair gespeeld." De coach was toch al zeer te spreken over Teylingen, dat medewerking verleende bij het naar voren schuiven van het door de KNVB pas op 11 april geplande duel. Na de loting van vorige week nam ARC het initiatief om de wedstrijd nu al af te werken. Daar had de Al phense eersteklasser een goe de reden voor. Ard Hoogen- doorn, Paul Dijkman en René Lammers hadden immers een wedstrijd schorsing tegoed. Door het vervroegd spelen van de kwartfinale tegen Teylingen is het trio nu voor de competi tie beschikbaar. Bij de thuis ploeg ontbraken verder de langdurig geschorste Robbie Koster en de gekwetsten Albert Kooy en Marco Dijkhuizen. Al berts gunde Johan Boer en doelman Marco Wins een plek op de bank. Ondanks de mu taties aan Alphense zijde bleek het klasseverschil groot. Tey lingen, zonder de geschorste Robert van Leeuwen, was dan ook kansloos. De Sassenhei- mers hielden in de openings fase even stand, maar in de dertiende minuut moesten zij toezien hoe Rody van der Vlist bij de eerste paal een voorzet van Richard de Vlaming knap verzilverde: 1-0. Het begin van een doelpuntrijke fase. Hon derd tellen later scoorde Van der Vlist opnieuw en wederom was De Vlaming de aangever. Topscorer Ruud Bos schoof vervolgens, na een één-tweetje met René Vergeer, de 3-0 bin nen. Middenvelder René van Meggelen zorgde na een pass- je van Van der Vlist voor de volgende ARC-goal, waarna Bos voor de ruststand zorgde. Eerst profiteerde hij van een fout van verdediger Ferry van der Lugt en daarna rondde hij voorbereidend werk van De Vlaming doeltreffend af: 6-0. „We waren voor rust te bang om te voetballen. We maakten fouten die ook bij ons in de vierde klas zouden zijn afge straft," meende Teylingen-oe- fenmeester Anton Wijsman. In de tweede helft bood zijn ploeg wat meer tegenstand, maar de scherpte in het spel van ARC was toen ook al ver dwenen. "Niet vreemd met zo'n ruststand," zei Alberts. Alleen Rob Koster wist, na een combinatie met De Vlaming, nog te scoren. Pogingen van John van der Meer en de inval lers Johan Boer en Ferry van Muiden werden door Wilfred van Leeuwen fraai gestopt. Zijn collega-goalie Sander Pie- terse zag het van verre kou kleumend aan. Hoekelen, Jeffrey van Leeuwen, Van der Vlugt, Langelaan; Van der Lans. /Vit El Housi, Pelgrim; Vink (Korte- kaas). Van de Geer, De Boer (Piazza). DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071- 356461 (Wimvan Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54,2300 AB Leiden. Den Bosch krijgt de Tourstart in 1996. Tourdirecteur Jean- Marie Leblanc komt dat eind deze week officieel in Neder land bekendmaken De Leidse wielrenner Vincent van der Kooij heeft in het Zeeuwse 's- Heerenhoek de eerste wedstrijd van dit seizoen gewonnen. De nieuweling was sneller dan de Brabanders Meiland en Gerret- sen. Bij wedstrijden om het 'Haags kampioenschap' ging de zege bij de junioren naar Niels van Deursen (Swift/Casba). Ve teraan Ton van Duyvenbode (Noordwijk) won in zijn catego rie voor Jan van der Tang (Voor hout). Bij de Rijn- en Bollen streekcompetitie waren Dirk- Jan van Reek (Noordwijk) en zijn plaatsgenoot Peter Zuid hoek de snelsten De gezond heid van de Leidse wielrenner André Möhlmann laat nog niet toe dat hij uitkomt in de top- competitie. De nog jonge ren ner gaat een stapje terug naar de clubcompetitie Na 31 jaar heeft de schaatsbond Sjoukje Dijkstra (olympisch kampioen kunstschaatsen 1964) toch nog het erelidmaatschap toegekend Op 2 april bestaat AV Holland 60 jaar. De Leidse atletiekclub houdt op 19 maart een jubile- umtrimloop •Voetbaltrainer Fred Vonk is bij DEM ontslagen. Ted Verdonkschot (ex-Noord- wijk) wordt de derde trainer dit seizoen bij de club uit Bever wijk. Theo Leliveld, ontslagen bij Valken'68, blijkt al twee maanden rond te zijn met KDO uit De Kwakel. Henk van Voor bergen gaat bij Valken de junio ren trainen. Ook Peter Siera blijft aan als jeugdtrainer De Leidse voetballer Laurens Aal- bersberg (Feyenoord) behoorde vorige week tot de selectie van het Nederlands jeugdelftal dat Engeland met 3-1 versloeg. Aal- bersberg bleef met nummer 13 op de bank Zaterdag 11 maart vindt in de Groenoordhal in Leiden een nationaal G-voetbal toernooi plaats. Er nemen liefst 48 teams deel. Diederik van der Veen Meerstadt (voorzitter KNVB afdeling Leiden) verricht om 9.15 uur de opening Giste ren heeft de volleybalvereniging Abbenes ruim 3000 gulden overhandigd aan het Ronald MC Donaldhuis in Leiden Bij winst wordt zondag het junio- renhandbalteam van Bahl- mann/Rijnstreek kampioen van de afdeling Den Haag Bij tionale taekwondo-wedstrijden In Haren waren Mustafa Boone koub, Michel van Duijn, Cees Kuyt en Katinka Daanen suk- sesvol met een eerste plaats. Al len trainen bij sportschool Ge rard van den Berg Bij Tennis Art (Doezastraat in Leiden) kuni u op zaterdag 25 maart terecht om uw racket uit te proberen. Bij de opgestelde tenniswand is een tennisleraar aanwezig Doorkomsttijden van de 42ste Ronde van Zuid-Holland (zater dag 11 maart): Zoeterwoude N206 (14.11 uur), Leiden, De Sitterlaan (14.16 uur), Leider dorp, Stierebrug (14.21 uur), Hoogmade (14.25 uur), Wou- brugge (14.30 uur), Ter Aar (14.36 uur), Alphen aan den Rijn, N 207 (14.47 uur). De fi nish in Den Haag (Zichtenburg) is om 16.42 uur. Swift/Casba- renner Aart Vierhouten behoort tot de favorieten voor de eind zege Schaatser Marco van der Ing (Roelofarendsveen) is vierde geworden bij het NK korte af stand (160 meter) Vorige week vrijdag is de oud-penningmees ter van Swift, Bas Jansen, op 82- jarige leeftijd overleden Schansspringer Peter van Hal (Leiden) werd 29ste bij de Uni- versiade in Jaca De mountain- bikers rijden op zondag 19 maart Hoek van Holland-Den Helder. Het massale peloton met onder ander kampioen Marcel Arntz, passeert het strand van Katwijk om 9.00 uur. Een half uur later doet men Noordwijk aan In 1995 is het 90 jaar geleden dat roeivereni ging De Vliet, nu inmiddels ge fuseerd met Asopos, is opge richt. Men is op zoek naar oud leden in verband met een reu" nie op 7 mei 1995. Telefoon (071-892897) Op vrijdag 17 maart wordt op de ijsbaan in Haarlem het NK ploegenachtervolging gehou den. Bonaventura en MTS zijn de finalisten uit Leiden Op dinsdag 14 maart is er bij Fides Pacta een fusie-informatie avond voor de leden van Fides Pacta en De Algemene. Op deze avond wordt besloten in welke kleuren de fusieclub gaat spelen SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN 6.60 2,80 koppel 47;50 trio H04 80'Ze- Lucky Ten, trekking dinsdag 7 Gold Coast Flyer 9-32-33-39-40- Eredivisie. NAC - PSV 1-2 (0-1 Arnold 1-1, 73 Me ter: Van Dijk. i. Zenden 0-1, 66, 0 koppel 47:501 ïrs, 1609 m: 1 l (Comello) 2 04,0 - 1 17,1, 2. Glen Scimi tar. 3 Hoot Mon Viola Toto winnend 2,30 plaats 1,50 1,80 koppel 8,50 trio 30,10. Achtste koers, 2000 m: 1 Vjeselchak (Blok) 2.35,4- 1 17,7,2 FlightstarW, 3. Daan S. Toto: winnend 12,60 plaats 3,90 2,20 koppel 15,30 trio 232,70 Negende koers, 2000 m: 1Jobell Camaro (Heynen) 2 37,2 - 1.18,6. 2 Glamorous Yankee, 3 Henri Star Toto: winnend 26.90 plaats 6,20 2,80 koppel 92,90 trio 600,10. Omzet totalisator: 154.860,00 i. Gele kaart; Arnold (NAC), V Feyenoord 22 13 Vrouwen 500 m.: 1. Nuyt 43,02; 2 43.17,3 Oonk 43,19. 4. Groenewol 43.37,5 Wijsman 43,63 3000 m: Qosting4 39.45. 2. Oonk 4 39,88, Wijsman 4.41.01, 4 De Ronde 4.41 5. Mager 4 23 10 6 7 26 33-25 Mannen 500 m.: 1 Zwi 22 5 10 7 20 25-31 22 6 6 10 18 30-39 23 6 6 11 18 31-38 23 6 5 12 17 29-45 23 5 6 12 16 33-44 22 1 8 13 10 16-53 Duitsland, DFB-beker, kwartfinales Kaïserl - SanktPauli 4-2, Bay M am, Wolfsburg 1-2 FC Kaïserslautern en Wolfsburg naar '/e finale ;eland, compt nbledon - Mar nd aan kop: B Man United 32-69; Newcastle 31-57; Li verpool 29-54; Nottingham 31-48, Totten ham 29-44, Leeds 29-43; Sheff.Wed. 31- 42; Arsenal 31-40. Schotland, competitie: Atl.Madrid - Albacete 1-1 KUNSTRIJDEN Birmingham. WK. IJsdansen, stand na twee verplichte figuren (rumba/Argentijnse tango): 1. Gritsjoek/Platov(Rus), 2. Rahkamo/Kokko (Fin), 3. Moniotte/Lavanchy (Fra), 4 Krilo- va/Ovsiannikov (Rus), Bourne/Kraatz (Can), 6. Anissma/Peizerat (Fra), 7. Navka/Gezol- jan(WRu) 8 Romanova/Jarotsjenko(Rus), 9 Mrazova/Simecek (Tsj), 10. Goolsbee- /Schamberger(Dui). Paarrijden, stand na korte kür: 1Kovariko- va/Novotny (Tsj) plaatsingscijfer0.5, 2. Wötzel/Steuer (Dui) 1.0, 3, Sjisjko- Kopenhagen. Mannen, 370.000 gulden. Eerste ronde: Siemerink (Ned/4) - Prinosil (Dui) 6-4 6-4, Bates (GBr/7) - Renzenbrink (Dui) 6-2 7-6, Jarryd (Zwe) - Mronz (Dui) 6- 4 6-2, Olhovski (Rus) - Rehmann (Dui) 7-6 6-2, Cash (Aus) - Vacek (Tsj) 7-6 4-6 7-6. Indian Wells. Mannen. 2,8 miljoen gulden. Eerste ronde: Courier (VSt/9) - Zoecke (Dui) 6-3 7-5, Clavet (Spa) - Washington (VSt) 6-2 6-3, Enqvist (Zwe) - Woodforde (Aus) 6-3 6-4. Delray Beach. Vrouwen, 700.000 gulden. Eerste ronde: Dragomir (Roe) - Bollegraf (Ned) 6-1 3-6 7-6, Boogert (Ned) - Na- gatsuka (Jap) 5-7 6-4 6-2, Rittner (Dui) - Savoldi (Ita) 6-0 6-1. Werdel-Witmeyer (VSt) - Medvedeva (Oek) 4-6 6-4 6-1. Lisjovtsjeva (Kaz) - Reinach (ZAf) 6-4 7-5, Sugiyama (Jap) - Miyagi (Jap) 3-6 6-2 6-0, I Arendt (VSt) - Wood (GBr) 6-4 6-3, Gigi Fernandez (VSt) - Serra-Zanetti (Ita) 6-2 6- 4, Labat (Arg) - Panova (Rus) 6-1 6-0 Tweede ronde. Graf (Dui/1) - Sanchez Lo- renzo (Spa) 6-1 6-4, Bradtke (Aus) - Rad ford (Aus) 6-4 6-0. WIELRENNEN Derde etappe, Roanne - Clermont-Ferrand: (Ita). 6. Jalabert (Fra). 7 Fornaciari ja/Shliakhov (Let) 3.5, 8. Abitbol/Bernadis (Fra) 4.0. 9. Carr/Carr (Aus) 4 5,10. Ina- /Dungjen (VSt) 5.0 PAARDESPORT 13.16 22, 2. Tsjmil 1.37, 1.43,4 Simon. 5 Laukka I (Rus). 7 Roberto PetitoO (Spa), 9. Sörensen (Den), 10. Bölts(Dui), Tülle (Zwi), 13. s (Fra) 1.46, 15 11. Oetsjakov(Rus), 12. Zulle (Zwi). 13. Bobrik (Rus), 14.1 Hilversum. Draverijen Eerste koers. 2000 rr winnend 6.10 plaats 2,70 1,90 2,50 kop- Vindspiel, 3. Je Suis Vitc ;t Legs, l 16,10 plaats 10,30 5,20 koppel 92,80 trio 5763,00 dubbel winnend (4-6) 67.30. Derde koers, 2000 m: 1 Infinity (Van der Meer) 2.43,2 - 1 21,6, 2. Iepen du Bois. 3. Helex. Toto: winnend 4.10 plaats 1.60 5,30 3,30 koppel 60,20 trio 2890,50 Vierde koers, 2000 m: 1Heathcliff (Hart- 1)2.39,4- 1.19,7,2. Highspeed Mac, 1227,00. Vijfde koers. 2440 m: 1Grand- 30C2°20at 2 40,1 - 1.20,1,2. Floc Heavenly Way Toto wir Farrar arbiter bij Davis Cup UTRECHT ANP De Internationale Tennis Fede ratie (ITF) heeft de Amerikaan Ken Farrar aangewezen als hoofdscheidsrechter bij de Da- vis-Cupwedstrijd tussen de teams van Nederland en Duits land, van 31 maart tot en met 2 april in Utrecht. Wedstrijd- scheidsrechters zijn de Engel sen Mike Morrissey en de Zwit ser Andreas Egfi.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 20