t)irks in de clinch met 'toffe asielzoekers' 'Alphen beslist schaakcompetitie I Sport Bataven zetten Kulker in bij NK veldloop CHTERLIJN Het is nu vijf voor twaalf bij 'jimerikaans honkbalconflict mnalige Ethiopiërs dingen mee naar Nederlandse veldlooptitel wil vooral niet discrimi- ien. Toch plaatst Tonnie Jcs, zevenvoudig Neder- e8%s kampioen veldloop, ^"hgtekens bij de aanwe- 3eid van asiel zoekende :en op het Nederlands ipioenschap in Wasse- Dat zij hem op zijn 3f1t. jcialiteit verslaan is tot j^jraan toe. Maar het zint 28% minder dat voormali- Ethiopiërs Nederland Jden vertegenwoordigen I het wereldkampioen- iap. Dat laatste is overi- s volgens de regiemen van de KNAU nog niet gelijk. iaag» rouwer de koning 'rijp me goed, ik heb niets n die jongens uit Ethiopië, ïogen van mij overal in Ne- and lopen. Het wordt wat :rs als zij de Nederlandse Dnaliteit zouden krijgen, komen zij in plaats van ;e talenten uit eigen land in nerking voor uitzending grote evenementen. Dat me geen goede zaak voor lederlandse atletiek." et eigenbelang heeft de stel- (ïame van de 34-jarige Bra- der niets te maken. „Het zal i tijd wel duren", mompelt ,Mijn loopbaan kan elk mo lt afgelopen zijn. De tegen- el van jongens als Tessema Gebreselasi waardeer ik, al die jongens een klasse beter ik. Bovendien mogen zij op ogenblik geen betaald werk ichten, zodat zij zich volle met atletiek kunnen bezig den. AÜeten zoals ik probe- naast het hardlopen ook op een andere manier de te verdienen. In dat opzicht ik dat er sprake is van on- ijke concurrentie." irks voelt zelf wel aan dat hij met zijn uitgesproken op- ïngen op glad ijs begeeft. J e denk jij er dan over?", gt hij na zijn uiteenzetting. discrimineer toch niet, want N r zo ver ik die atleten uit iopië ken zijn het hartstikke e jongens. Ze hoeven van ^het land niet uit. Al verbaas B lij er wel over dat de ene Ge- jkelasi zo maar terugkan naar Ijmopië en zijn broer niet." ipPr genoeg-gepraat. Dirks is "jzijn best als hij zijn benen ^1 laten spreken. En net aan CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 wassenaar*Van de landelijke toppers laat behalve Maase (verblijf in de Verenigde Staten) ook Henk Gommer (blessure) verstek gaan. Daartegenover staat de deelname van een aantal uit Ethiopië afkomstige asielzoe kers. die inmiddels gerechtigd zijn om deel te nemen aan een Nederlands kampioenschap. Van hen is Tessema de bekend ste. Bij de vrouwen meldde fa voriet Irma Heeren zich bij de organisatie af met de medede ling dat zij 'in een dip zit'. De titelstrijd bij de mannen begint zondagmiddag om 15.00 uur. Een half uur daarvóór strij den de vrouwen over een af stand van 6125 meter om de nationale titel. Helemaal aan het begin van de middag staat om 12.00 uur de sprint cross (5100 meter) voor mannen op het programma. Vervolgens zijn de B-jongens (12.30 uur), de B- meisjes (13.00 uur), de A-jon gens (13.30 uur) en de A-meis jes (14.00 uur) aan de beurt. De entreeprijs voor toeschouwers bedraagt vijf gulden. De Bataven hebben Han Kulker weer van stal gehaald. De voor malige topatleet, die al enkele jaren aan het aftrainen is, moet de Leidse vereniging aan de fel begeerde verenigingsbeker hel pen tijdens het Nederlands kampioenschap veldloop, dat De Bataven aanstaande zondag in Wassenaar organiseert. De 'thuisclub' heeft dit jaar vanwege het ontbreken van Ka- miel Maase geen titelkandidaat bij de individuele titelstrijd. Wel maken de roodhemden traditie getrouw kans op een hoge klas sering in het ploegklassement. Daarvoor tellen bij de mannen de vijf hoogst geklasseerden per vereniging. Aan de zijde van Kulker komen onder anderen Joost la Lau, Jan Kortekaas, Jaap van Duyvenvoorde en Henk van Velzen, drie weken geleden de sterkste veteraan van Neder land, uit op de 11.125 meter lange cross in de heuvels van landgoed Duinrell. Hans Wub- ben verdedigt de kleuren van het Alphense AAV '36. SPORT OP TV Tonnie Dirks: „De crcsstitel vind ik de leukste titel van Nederland." de vooravond van 'zijn' kam pioenschap, het NK cross, twij felt de bekendste inwoner van het dorpje Zeeland aan zijn vorm. „Ik ben al een tijd ver kouden en heb daardoor enkele trainingen moeten overslaan." Om zijn woorden kracht bij te zetten begint hij, achter een kop dampende cappuccino in een café in Den Haag -*waar hij voor zaken moet zijn - onbedaarlijk te hoesten. Maar wat je ook van Dirks kunt zeggen, hij is allesbehalve een aansteller. Als veldloper be wijst de uit de klei getrokken boerenzoon dat jaarlijks nog nadrukkelijker dan op de weg en op de baan. „De crosstitel vind ik de leukste titel van Ne derland. Iedereen neemt aan dat kampioenschap deel, van 800-meterloper tot marathonlo per. Mijn tactiek wijzig ik nooit. Ik ga hard van start en zie wel wie mij kan bijhouden." Als Dirks tijdens of na een na tionaal crosskampioenschap om zich heen kijkt, ontwaart hij meestal niemand in zijn buurt. Incidenteel tonen Henk Gom mer, René Godlieb, Marco Gie- len en Marcel Versteeg wel eens dat zij een goede cross in de be nen hebben, maar zij laten het op belangrijke momenten vaak afweten. Van de vertegenwoor digers van de nieuwste lichting tipt Dirks Leidenaar Kamiel Maase een potentiële topper. „Hij pakt de zaken in mijn ogen verstandiger aan dan mijn ploeggenoot Greg van Hest, die veel te hard van stapel loopt." Morgen komt de tegenstand voor Dirks waarschijnlijk vooral uit de Ethiopische hoek. Hoewel de Schuurmans-atleet daarvan zelf nog niet doordrongen is, kan Getaneh Tessema hem van zijn achtste crosstitel afhouden. Technisch directeur Bert Paauw van de KNAU meldt dat de Afri kaan, als hij aantoonbaar ten minste twee jaar in Nederland verblijft, titelkandidaat is. Alleen komt Tessema, titel of geen ti tel, nog niet in aanmerking voor uitzending naar het wereldkam pioenschap veldloop. Dirks rea geert verbaasd. „Een kromme redenering dat een asielzoeker wel Nederlands kampioen kan worden, maar vervolgens niet naar het WK mag." Het leven van de Brabander houdt tegenwoordig niet meer op bij de adetiekbaan. Hij is druk doende met het promoten van een bedrijfje dat jaloezieën reinigt. Want van hardlopen al leen kan de crosskampioen niet meer rondkomen. „Ik heb het wel geprobeerd. Ik stemde mijn baan af op de atletiek. Het kwam erop neer dat ik eerst in dienst van de gemeente, daarna in een slijterij en vervolgens als medewerker van een bevriende tuinder steeds korter ging wer ken. Ik ben zelfs een tijdje full time atleet geweest." Maar dat vond Dirks vanwege de kans op blessures een hache lijke aangelegenheid. Boven dien kwam er een eind aan die luxe situatie, toen de KNAU hem 'bij gebrek aan toekomst plannen' uit groep 1 (met de meeste faciliteiten en vergoe dingen, red.) zette. Dat zit hem nog steeds niet lekker. „Ik vind het prima dat de jeugd voorrang krijgt. Maar dat ik anders word behandeld dan Marcel Versteeg, die ook al 29 jaar is, wil er bij mij niet in. Bovendien heb ik wel degelijk toekomstplannen, want ik beschouw deelname aan de olympische marathon van Atlanta in 1996 pas als mijn einddoel." Voor Dirks, die zichzelf een nationale topper maar geen we reldtopper noemt, zou dat een herhaling van Barcelona 1992 betekenen. Met het deelnemen aan de Olympische Spelen ver wezenlijkte hij toen een doel. Ook de plaatselijke Dirks-fan- club in Zeeland vond dat een mijlpaal, want zij hief zichzelf na Barcelona op. Hoewel hij zich in de herfst van zijn lange loopbaan be- ARCHIEFFOTO ANP vindt, biedt de atletiek Dirks nog steeds uitdagingen. Zoals het lopen van een marathon in 2.12, of dat nu in het Westland of in Rotterdam is. „Al blijft een marathon lastig voor mij, om dat ik gewend ben er meteen in te vliegen. Naar het buitenland hoef ik zo nodig niet meer, dat reizen en al die managers heb ik wel gezien. Wat dat betreft neemt het plezier in de atletiek af. Bovendien ben ik in Neder land dan wel bekend, maar in het buitenland zit niemand te wachten op Tonnie Dirks." Grote reizen maakt Dirks al leen nog als er wereldtitels of olympische medialles te verdie nen zijn. Of het nu gaat om het WK cross, het WK marathon in Göteborg of de Spelen van At lanta, hij krijgt er ogentwijfeld weer te maken met de Tesse- ma's en de Gebreselasi's. Maar om wereldtoppers te ontmoe ten hoeft Dirks tegenwoordig het land niet meer uit. Zij zijn naar Tonnie Dirks toegekomen. zaterdag 09 00-10 30 EURO Voetbal Champions Lea gue. kwartfinales. 10 30-13.00 EURO: Skien: Wereldbeker vanuit Saalbach (Oostenrijk), afdaling vrouwen 10.45-12.25 Did 1 Sport extra sk.en (We reldbeker-afdalingvrouwen vanuit Saalbach). 10.55-12.20 RAI UNO: Skiën wereldbeker vanuit Saalbach. afdaling vrouwen 13.00-17 00 EURO Schaatsen WK vrou wen vanuit Savalen (Noorwegen) 13 00-17 40 Ned 3: Studio sport WK schaatsen voor vrouwen vanuit Savallen en AB- N/AMRO-tennistoernooi. halve finale 13.15-18 15 BBC 1 Grandstand football focus (voetbalmagazine), paardekcersen vanuit Newbury. Rugby union (Vi|flanden-toernooi, Schotland-Walesen lerland-Frankrijk)en voet baluitslagen 16 10-16 58 Did 2 Der Sportspiegel re portage over het kunstrijden op de schaats en een portret van de Duitse kampioene Tanja Szewczenko 17.00-17.30 EURO: Skiën Wereldbeker vanuit Saalbach (Oostenrijk), afdaling vrouwen 17 30-18.02 Dldl Sportschau. 17.30-19 30 EURO Sk.en Wereldbeker vanuit Aspen (VS), afdaling mannen. 18.20-19 20 RTL 5: Sport: Engelsen Duits 18 40-18.48 Ned 2: Sportjournaal. 19.10-19 50 Did 1: Sportschau: Bundesli- 8 19 30-20.00 EURO. Skifin: Wereldbeker vanuit Aspen (VS), afdaling mannen. 21 00-23 00 EURO Tennis: ATP-toernooi van Scottsdale, le halve finale. 22.00-23.20 Did 2. Das aktuelle Sport- Studio. 22.16-23 01 Ned 3: Studio sport. 23 05-23.25 BRT 1Sport op Zaterdag 23.30-00.30 BBC 1Match of the day: voetbalmagazine, met o.a Aston Villa-Black- burn Rovers en Liverpool-Newcastle United. 11.30-13.30 Ned 2: TV Sport 12.30-13.00 BRT 1Sportmiddag 13.00-17 00 EURO Schaatsen WK vrou wen vanuit Savalen (Noorwegen) 13.30-17 40 Ned 2. Studio sport WK Schaatsen voor vrouwen vanuit Savallen en AB- N/AMRO-tennistoernooi vanuit Rotterdam (finale enkel- en dubbelspel) 14.00-19 50 RAI UNO: Domemca m met o.a. sport 15 05-17.00 Did 1 Sport extra skiën (We reldbeker-reuzenslalom vrouwen vanuit Saal bach) en schaatsen (WK vrouwen vanuit Sava- 17.15-18 15 Did 2 Die Sport-Reportage voetbal (2e Bundesiiga), ijshockey (kwartfinale Bundesliga). schaatsen (WK vrouwen vanuit Noorwegen), snowboarden (WK vanuit Davos), skiën (WK Noordse Combinatie in Canada) 17.30-19.30 EURO: Skiën: Wereldbeker vanuit Aspen (VS). Super-G mannen 18 35-20 00 Ned 1 StudioSport 18 45-19.10RTL Sport 19 30-20 00 EURO Skiem Wereldbeker vanuit Aspen (VS). Super-G mannen 20.00-21.00 EURO. Golf TurespanaOpen de Andalucia vanuit Islantilla, Laatste ronde 22 15-23.05 Ned 2 Studio Sport Italiaan se en Spaanse voetbalcompetitie 22.40-00.05 RAI UNO: La domemca spor- 22.55-23.05 Did 2. Sport am Sonntag: o.a Bundesliga-voetbal 1FC KOln-VfB Stuttgart) 23 00-00 30 Super NCAA Basketball bas 11.30-13.00 EURO Skiën: Wereldbeker vanuit Saalbach (Oostenrijk). 13.00-14.00 EURO: Autosport: lndycar-ra- ce vanuit Miami. 13.07-15.21 Ned 2: Studio Sport 14.00-15.00 EURO: Voetbal: Paulista Lea gue 1995 uit Brazilië, le ronde. 15.00-16.30 EURO. Tennis, ATP-toernooi van Scottsdale (VS) (finale). )e titelstrijd van de Leidse schaakcompetitie krijgt liet het spannende slot dat algemeen verwacht werd. let achttal van de Alphense schaakclub toonde zich ïamelijk in de voorlaatste ronde heer en meester iver rivaal Adcomp-AAS en zag bovendien tweede :oncurrent Oegstgeest op een verrassend 4-4 gelijk- pel blijven steken tegen de reserves van Philidor. Ge- ïeel onverwacht konden de Alphenaren daarmee de ampioensvlag uitsteken. K )nderin bleef de spanning daaréntegen volop aan- vezig. Katwijk stelde zich met winst op een uitgeblust $lSG 5 definitief veilig, terwijl naast Philidor 2 ook doorschoten 2 zijn positie verbeterde dankzij winst in tien vierpuntenduel met Oegstgeest 2. Het naar achteraf gebleken finaleduel in het Al- hense clublokaal tussen koploper ASC en achtervol- ;er AAS stond bol van de spanning. Nadat een voor- ïitgespeeld duel tussen Martin van Gils en Wil Eve- eens reeds in remise was geëindigd, konden ook Dennis Helvensteijn en Erik Korenwinder vrede heb- )en met remise. Daarna barstte het geweld echter os, met na een wederzijds ontweken remise spekta- culair tijdnoodduel tussen Onno van Dijk en Mark rhiele. Na het optrekken van de kruitdampen bleek winnende positie uiteindelijk voor Thiele. In een tweede tijdnoddduel was sloeg de balans echter juist ten gunste van Alphen door. Hier dreef Erik Coppool- se opponent Gert Michiel de Niet vanuit gelijke stand door de vlag: 2-2. Op het kopbord mocht AAS-er Har- men Jonkman blij zijn dat hij er na ene dubieus pion offer met een remise tegen Peter Passenier vanaf kwam, waarna ook Jan Dick Verdel en jeugdspeler Al- bert Keesson de vrede tekenden. Beslissend bleek daarop de winst van Mark Petrelli op Ben de Jong, die in de tweede tijdnoodfase een kostbare pion kwijt raakte. Nadat tenslotte Dienard van der Laan met kunst en vliegwerk een remise tegen Könst uit het vuur had gesleept, was de Alphense titel en daarmee promotie naar de landelijke competitie een feit: 41/2- 31/2. Oegstgeest had toen immers al een kostbaar matchpunt verspeeld tegen het in degradatienood verkerende Philidor 2. Op de kopborden hadden de Oegstgeestenaren daarbij, ondanks de absentie van Nebosja Nikolic, alles onder controle. Rob Veenhuij- sen en Joop Piket wonnen hier van respectievelijk Frank Zeven en Pacjin. Bas Doelman en Peter Hendrickx tekenden daarachter echter voor flinke verrassingen dankzij zeges op Marcel Reijnen en Wilfried Binnendijk: 2.-2. Een Oegstgeester winst van Robert Straver op Jan van de Knaap ging weer teloor door verlies van de volledig uit vorm zijnde Erik van 't Hoff tegen Pim Braggaar. Captain Arthur van der Spek leek daarop alles nog in het reine te brengen ten koste van Michiel Vergeer, maar toen good-old Sjaak van de Wijngaard goed was voor winst op Johan Boots was de 4-4 alsnog een feit. LSG 5 toonde zich op de kopborden met zeges van Albert Termeulen en Erik van der Marei op Guidi van de Bent en Theo Goudriaan de sterkste tegen Katwijk, maar had verder niets in de melk te brokkelen. In de staart tekenden namelijk Katwijkers Gert Koelewijn, Marcel Hermans, Michiel van der Plas en Gijs Haas noot voor volle punten ten koste van Peter Verwoerd, Vincent Schenkelaars, Jaap van kooten en Jan de Wit. Dankzij remises in de partijen Kees Koelewijn-Marcel Wubben en Frans Vreugdehil-Arvik Harms kwam de eindstand op 5-3 ten gunste van Katwijk. Bij Oegstgeest 2 tegen Voorschoten 2 werd op het scherpst van de snede gestreden. Alleen het treffen tussen Marcel Rijnen en Ger Both was hier goed voor een remise. Op het kopbord bleef Oegstgeestenaar Ed Wagemans opponent Hans Lindeboom de baas, maar daarachter wonnen Frank den Herder en San- der Flilarius van Wessel Volders en Harro Weiland. Dat bleek voldoende voor de Voorschoter winst, want tegenpunten namens Ed Noordijk en Daan Binnen dijk (tegen Geert Sluiter en Joop Thierry) gingen te loor door winst van Rijk Verstraaten en Ruurt de Boer op Ton Kohlbeck en Ruud Jacquet; 31/2-41/2. De stand in de promotieklasse in de rubriek scorebord door: Gert-Jan Onvlee COTTSDALE RTR ken bleken echter weer vruchteloos. „Wij hebben er weer veel tijd ingestoken om tot een overeenkomst te ko men. In plaats daarvan zijn wij alleen maar achterop ge raakt", verklaarde Jimmy McMorris, die namens de clubs onderhandelt. „Ik ga naar huis omdat ik moe ben", aldus commissio ner Bud Selig, de eigenaar van de Milwaukee Brewers die bekend staat als een kei hard onderhandelaar. „Wij moeten een weg uit de pro blemen zien te vinden en stoppen met het kissebissen dat wij nu doen. Ik kan mijn ogen niet sluiten voor de clubs die veel geld verliezen. Sommige zijn al in grote pro blemen geraakt." Donald Fehr, de chef-on derhandelaar van de spelers, verklaarde geen idee te heb ben wanneer de staking zal aflopen. „Dit is geen gemak kelijke zaak. Ik kan beslist niet voorspellen wat de ko mende dagen gaat gebeu ren." Beide partijen hebben afgesproken -vandaag weer om de tafel te gaan, maar niemand is optimistisch dat de gesprekken resultaat zul len opleveren. Wanneer de staking mor gen niet eindigt, is het vrijwel zeker dat het nieuwe seizoen begint met reserve-spelers die momenteel reeds demon stratie-wedstrijden spelen. Leiden, Breestraac 46, tel. 071 - 132390 Je regelt 't op het Plaatjes en Densamo eerder in Alphen ALPHEN AAN DEN RUN De topatleten Mark Plaatjes en Belayneh Densamo zijn drie dagen te bewonderen in Alphen aan den Rijn. Voor zij op zaterdag 11 maart deelnemen aan de Twintig van Hans Verkerk, presenteren zij zich op donderdagmiddag 9 maart om 16.00 uur bij atletiekvereni- n de eerste plaats moeten we blij zijn dat er mensen vrij willig bereid zijn om wedstrij den te leiden. Een scheidsrech ter is namelijk een onmisbare schakel in een voetbalwed strijd.' In het deze week al vaker geme moreerde programmaboekje van FC Lisse (zaterdag) is ook een plaats ingeruimd voor de column van de trainer, Mark Wotte. Afgelopen weekeinde liet de Haagse oefenmeester in Lis- sese dienst zijn licht schijnen over het fenomeen arbiters. 'Mijn stelling is dat het resultaat van een wedstrijd nooit alleen door een scheidrechter beïn vloed wordt. Altijd zijn er eerst andere redenen die een neder laag of gelijkspel veroorzaken. Immers: een kans voor open doel missen is toch net zo be langrijk als het geven van een strafschop, als wij het over het wedstrijdverloop hebben? Als de trainer, speler of het publiek een scheidsrechter bekritiseert, moet hij eerst zelf nagaan of hij of zijn ploeg niet een essentiële fout heeft gemaakt, waardoor het resultaat niet behaald werd.' Een goede zaak dat een trainer zich op deze manier tot alle be trokkenen bij een voetbalclub richt. Goed ook voor anderen dan aanhangers van de2e Lisse- se zaterdageersteklasser, om even te lezen. Daarom nog een citaat. 'Ik denk als trainer dat je de schuld van de tegenvallende prestatie altijd bij jezelf (eigen falen) of bij de tegenstander (meer kwaliteit of betere instel ling) moet zoeken.' Wijze woorden van Wotte, die hiermee natuurlijk zijn nek ook een eind uitsteekt. Ik bedoel maar: als de scheids vanmiddag tijdens de bekertop per tuSsen FC Lisse en Kozak ken Boys de thuisclub drie straf schoppen onthoudt om vervol gens de ploeg van Hans van der Zee een minuut voor tijd wel vanaf elf meter raak te laten zichzelf, zijn bank en zijn spe lers goed onder controle te heb ben. Iets dat in de emotie van het spelletje niet altijd even ge makkelijk is. Desondanks ben ik het hele maal met de conclusie eens die Wotte zaterdag trok: „Laten we die mensen nou lekker met rust laten. Als ze namelijk echt een keer gaan staken, wat moeten we dan op zaterdag gaan doen?? Het zal wel bedrijfsblindheid zijn, maar ik zou het ook.niet weten. Het wonderlijke we reldje van de short track-sport stond afgelopen week weer eens in het nieuws. Ze zullen in die bond de speeltuin-status waar schijnlijk nooit ontgroeien. Het middelpunt in de zoveelste rel werd dit keer gevormd door Joëlle van Koetsveld van Anke ren. Beter gezegd, door de in drukwekkende brace om de lin kerknie van deze shorttrackster. De dame in kwestie heeft die bescherming heel hard nodig. Zeven operaties en bijbeho rende revalidaties hebben haar de laatste jaren dan wel weer re delijk op de been gekregen, ze mist toch teveel bescheiden steun van buitenaf te kunnen redden. Een kniesoor die daar op let, zou je denken. Als er een rijd ster afgelopen weekeinde met afstand een starl op de nationa le kampioenschappen verdien de, was dat Joëlle van Koetsveld. Zoveel karakter moet worden beloond. Toch? Toch niet. Want omdat in de re gels van de ISU staat dat 'medi sche hulpmiddelen' verboden zijn, mocht Van Koetsveld in eerste instantie dus niet starten op de NK. Na interventie van een door de familie Van Koets veld bij voorbaat in de arm genomen advocaat, mocht de schaatster uiteindelijk wel in Heerenveen het ijs op. Een forse tegenvaller voor een aantal betrokkenen. Want Van Koetsveld van Ankeren mag dan niet meer hetzelfde hoge niveau bereiken van voor haar blessu releed, voor de meisjes van de nationale kernploeg (hetzelfde stel giebelkonten dat vorig jaar tijdens de Olympische Winter spelen amper in staat bleek tot het vastknopen van de eigen ve ters) vormde ze wel degelijk een vervelende en kansrijke concur rente. Dus besloten Esmeralda Ossen drijver (bepaald geen onbe schreven blad in deze wereld van de kleine rondjes) en Pe nelope di Lella op de 27 omlo-, pen tellende 3000 meter maar samen in de slag te gaan. Dan weer versnelde Ossendrijver, dan weer maakte Di Lella even vaart. Een combine die z'n uit werking niet miste. Joëlle Koets veld van Ankeren diende keer op keer gaatjes dicht te rijden, verspeelde daarbij te veel kracht, werd uiteindelijk vierde en miste op die wijze haar uit verkiezing voor de wereldkam pioenschappen die in het Noor se Gjövik zullen worden gehou den. Een halve invalide met een vrachtwagen aan karakter eerst proberen te beletten mee te schaatsen en haar vervolgens op het ijs zo in de tang nemen dat ze buiten de prijzen walt; dat

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 23