aarhuis happy in Ahoy' 7 I" I Warmdraaien voor WK KNVB en Ajax leggen geschil bij 'ERDAG 4 MAART 1995 -JERL4 [.willem spierdijk. 071 -356464, plv.-chef rob onderwater. 071 -356463 ■ajicek wint achtste partij op rij mjia dief--®- eft ie idscoach Stanley Franker leunde tevreden achterover. Ie hele week aanschouwt de captain van het Neder- dse Davis Cup-team bij het ABN AMRO-tennistoer- )i 'zijn' godenzonen en hij ziet dat het in de aanloop tr het duel met Duitsland goed gaat. Kopman Richard ïjicek verkeert in de vorm van zijn leven en ondanks jcrisis van Jacco Eltingh hoeft Franker zich over zijn iede troef ook geen zorgen te maken. Paul Haarhuis rijst immers weer eens uit zijn as. Australian Open zijn linkerpols brak en in Rotterdam weer voor het eerst op de baan stond. „Ik weet alleen dat ik ontspannen ben en dat alles gaat zoals ik het wil." terdam eric de bie •verslaggever Brabander staat r de vierde keer in de halve les van het Rotterdamse in- rtoernooi. Hij versloeg giste- zonder al te veel moeite de erikaanse clown Jeff Taran- 6-4, 6-4. Krajicek boekte ten te van de met een pijnlijke kampende Andrej Medve- (7-6, 6-4) zijn achtste over- ning op rij. Een persoonlijk Drd voor de kersverse triom- >r van Stuttgart, die de stij- de lijn in zijn prestatiecurve r ihoy' onverstoord doortrekt. iet huidige tenniscircuit een J nig voorkomend gegeven, it zelfs de toppers kennen na toernooizege meestal een ot deze week gold dat ook ir Krajicek, die na zijn zeven ige titels maar één keer de artfinales van het volgende mooi haalde (vorig jaar in cyo na zijn overwinning in lney). „Waarom het nu an- s loopt, kan ik niet verkla- zei de huidige nummer van de wereld na zijn partij en Medvedev, die tijdens de ;htste finales van het toernooi om de LD-Cup vijf weken voor- t. Het bekerduel is in onderling overleg vastgesteld voor dins- ag7 maart om 20.00 uur op sportpark Zegersloot. Op hetzelfde i$stip staat ook FC Lisse (zondag) - Voorschoten, uit de twee eronde, op het programma. Op 11 april worden de zeven res- rende duels uit de achtste finales afgewerkt. ersleijen mag nog niet aan de slag in: osTERHQUTJan Versleijen heeft gistermiddag kennisgemaakt Zelfs het feit dat hij een 'thuiswedstrijd' speelt, doet Krajicek niets. Het is de nieuwe zakelijkheid van de geboren Rotterdammer. „Ik tennis deze week dan wel in Nederland, maar dat gevoel heb ik absoluut niet. Voor mij is Rotterdam een toernooi uit de reeks en dat be doel ik niet denigrerend. Ik voel alleen geen druk omdat ik in ei gen land speel. Misschien komt dat door het succes van vorige week, of heb ik vorig jaar in Rosmalen die last al van mijn schouders gespeeld." Eind maart krijgt Krajicek in Utrecht tegen de Duitsers de kans die veronderstelling te bevestigen. Haarhuis solliciteert intussen nadrukkelijk naar de plaats van tweede man in het Davis Cup team. Bijna traditioneel is fe bruari voor de Brabander spor tief gezien de beste maand van het jaar. Memphis, Philadelphia en Rotterdam zijn steevast de favoriete pleisterplaatsen voor ekerduel ARC-Teylingen op 7 maart phenaan den run» ARC en Teylingen spelen hun wedstrijd in de iet de selectie van Dordrecht '90, de komende vier maanden ijn groep'. Hij had het trainingspak al aan, maar mocht nog iet aan het werk. Het gesprek over de financiële afwikkeling iet de op non-actief gestelde Nico van Zoghei duurde maar vee minuten. De partijen kwamen er niet uit. Versleijen staat te oek als een beschaafde trainer. „Ik teken pas als alles keurig iet collega Nico van Zoghei is afgehandeld." De nieuwkomer erd echter al gepresenteerd voordat er met Van Zoghei en iens zaakwaarnemer Varï Helden was gesproken. 'C Utrecht stuurt Erik Mykland terug trecht FC Utrecht neemt de Noorse international Erik Myk- niet over van Start Kristiansand. De eredivisieclub maakt ;en gebruik van de optie tot koop die beide clubs overeen kwa- en. FC Utrecht kan noch wil de 1 miljoen gulden die Start Kris- ansand voor de transfer bedingt, opbrengen. Mykland keert in pril terug naar Noorwegen. De uitwedstrijd tegen PSV wordt waarschijnlijk zijn laatste in Utrechtse dienst. De middenvelder ampt momenteel met een liesblessure. Morgen komt hij niet in ctie in de wedstrijd in en tegen Volendam. •eyenoord verhuurt John van Loen otterdam Feyenoord heeft John van Loen voor drie maanden erhuurd aan het Japanse San Frecce uit Hiroshima. De 30-jari- voetballer maakt op 18 maart zijn debuut in de Japanse J- eague. Donderdag was er nog sprake van dat San Frecce, de Ja- )anse club van Wim Jansen, Van Loen zou willen overnemen. Jiteindelijk kwam het gisterochtend tot een huurovereenkomst. Omdat San Frecce nu een aantal geblesseerde voorhoedespe- ers heeft. Het ziet er naar uit dat de club John over drie maan- len niet meer zo hard nodig heeft", aldus Fred Blankemeijer, woordvoerder van Feyenoord. Twee fans van Genoa aangehouden Milaan De Italiaanse politie heeft in verband met de moord op de 24-jarige Vincenzo Spagnolo voor aanvang van de wedstrijd enoa - AC Milan nu ook twee supporters van de thuisclub aan gehouden. TV-beelden lieten zien dat deze fans met stokken hun woede koelden op ordebewakers. Bovendien maakte de vi deoregistratie duidelijk dat 34 aanhangers van Milan probeer den te voorkomen dat Carlo Giacominelli, die van de dodelijke 'teekpartij wordt verdacht, door de politie zou worden opge- De arrestanten worden binnenkort voorgeleid. Werder Bremen houdt titelrace vol hamburg Werder Bremen heeft Herbert Neumann dan wel op gegeven als mogelijke opvolger van trainer Otto Rehhagel, de jacht op koploper Borussia Dortmund duurt daarentegen voort. De Duitse bekerhouder won gisteravond in Bochum met 3-1 van de plaatselijke VfL. Voor de club van Rob Reekers gaat het licht in de Bundesliga door de nieuwe nederlaag langzaam maar ze- 'ker uit. Degradatiekandidaat MSV Duisburg en Karsruher SC, dat Europees voetbal nastreeft, maakten pas op de plaats bij het bereiken van hun doelstelling in de Bundesliga: 0-0. Rob Harmeling moet weer revalideren nuverdal Rob Harmeling raakt het predikaat pechvogel maar niet kwijt. Opnieuw heeft pech de 30-jarige beroepsrenner uit koers geworpen. De botsing met een motorrijder tijdens de eer ste etappe van de Ronde van Murcia afgelopen woensdag heeft de Nijverdaller zeker zes weken buitenspel gezet. De coureur uit de ploeg van Cees Priem werd donderdag geopereerd in het St. Joseph-ziekenhuis in Veldhoven. De pezen en banden van zijn sleutelbeen waren bij de botsing gescheurd. Bovendien brak hij een middenhandsbeentje. Haarhuis. Vooral tijdens die toernooien verzamelt hij de laatste jaren de punten die hem steeds weer een plaatsje bij de beste vijftig tennissers van de wereld garanderen. Dit seizoen leidde hij zijn topmaanden zelfs in met zijn eerste toernooizege (Jakarta). Gisteren schaarde de inwoner van Monte Carlo zich in Ahoy' voor de vierde keer bij de laatste vier, maar op de slotdag ont brak Haarhuis steeds. Vorig jaar was hij kansloos tegen de latere winnaar Michael Stich, in 1992 ging hij onderuit tegen Alexan der Volkov en het jaar daarvoor drong Omar Camporese net voor. De Italiaan, die gisteren in het gevecht om de laatste halve finaleplaats geen medelijden kende met Sjeng Schalken (6-2, 6-3), won de partij in de tie break van de derde set en voor Haarhuis geldt die nederlaag nog steeds als de meest frustre rende in Ahoy'. Het wordt voor de geboren Eindhovenaar een hele klus om deze traditie in de Maasstad te doorbreken. Vandaag staat hij namelijk tegenover Yevgeny Ka felnikov, de nummer zeven van de wereld en na de afmelding van Becker de grote favoriet in Rotterdam. „De druk ligt bij hem. Ik heb niets verliezen", al dus Haarhuis, die liet weten nog niet te hebben nagedacht over zijn rol in de komende Davis Cup-ontmoeting met Duitsland. „Twee dingen staan vast: Ri chard speelt de eerste enkelpar tij en Jacco (Eltingh, red.) en ik vormen de dubbel. Over wie de tweede enkelspeler wordt, is nog niet gesproken. Dat zal wel in Key Biscayne, waar ongeveer dezelfde ondergrond als in Utrecht ligt, worden bekeken. Maar ik neem aan dat ook de weken daarvoor van invloed zijn en vergeleken met Jacco en-. Jan (Siemerink, red.) heb ik in die periode de beste resultaten neergezet." Voor Haarhuis kwamen die goede prestaties overigens als geroepen. In de tweede helft van 1994 was hij namelijk volle dig de weg kwijt. In een half jaar won hij slechts vier partijen en incasseerde hij zeven maal in de eerste ronde een nederlaag. „Ik ben toen aan mezelf gaan twij felen. Misschien word ik wel te oud en te langzaam, dacht ik. Maar dit jaar is gebleken dat ik veel partijen nodig heb om mijn niveau te laten stijgen. Ik moest weer over de drempel van die openingsronde komen. Als ik zo'n eerste partij win, ga ik vaak alleen maar beter spelen." Wijs geworden van zijn terug val, past Haarhuis dit jaar zijn schema aan. „Ik werk meer toernooien af. Na de Davis Cup alle gravel-evenementen en daarna naar het gras. Waar schijnlijk speel ik als voorberei ding op Wimbledon in Halle en Rosmalen", zei Haarhuis, die zijn antipathie voor de groene sprieten lijkt te hebben over wonnen. „Het zal nooit mijn fa voriete ondergrond worden, maar in de dubbel kunnen Jac co en ik toch aardig meekomen. Als het even had meegezeten, waren we vorig jaar al Wimble- don-kampioen geworden. Birmingham» Monique van der Velden legt in Birmingham de laatste hand aan haar voorbereiding op het wereldkampioenschap kunstrij den, dat morgen van start gaat. Voor de Nederlandse schaatsster is vermoedelijk slechts een bijrol weggelegd. foto epa Hoffman in rol van Blijlevens jumilla»anp Tristan Hoffman heeft voor de tweede Nederlandse sprintzege in de Ronde van Murcia ge zorgd. Nadat ploeggenoot Jeroen Blijlevens woensdag de eerste rit had gewonnen, was Hoffman gisteren de winnar van de derde rit. Hoffman was na de 188 kilo meter lange etappe van Murcia naar Jumilla de snelste van een kopgroep van dertig renners. De Rus Saitov werd tweede, de Belg Jo Planckaert derde. In het alge meen klassement is Saitov ook tweede, op vijf seconden van de Italiaan Adriano Baffi. Hoffman was donderdag in de tweede etappe, de koningin- nerit in de Spaanse profronde, al als vierde geëindigd. Gisteren zat de rijder uit Groenlo in de voorste rijen van het peloton, dat op 15 kilometer van Jumilla door de wind in drie stukken brak. De Nederlanders, specia listen in het rijden in waaiers, waren in de kopgroep sterk ver tegenwoordigd. Ook Nijdam, Rooks, Maassen en Breukink waren op het juiste moment op de juiste plaats. Maassen nam twee kilometer voor de finish de leiding van de kopgroep, maar verkeek zich samen met de Italiaan Andrea Peron op een haakse bocht. In de slotfase had Hoffman de bes te benen. De nationale prof kampioen van 1992 maakte het succes voor de ploeg van Cees Priem compleet, met de tweede zege in drie ritten. In de derde etappe liet ook Djamolidin Abdoesjaparov zich zien. De sprinter uit Oezbekis tan, dit seizoen in de Novell- ploeg van Jan Raas, was één van vijf renners die bijna zeven mi nuten voorsprong namen. Het groepje reed 100 kilometer op kop, maar werd ten slotte inge lopen. zeist anp Het bestuur betaald voetbal en Ajax hebben de vrede getekend. Spelers van de landskampioen, hofleverancier, stellen zich voor volgende interlands weer nor maal beschikbaar voor het Ne derlands elftal. Dit is de uitkomst van het overleg van gisteren tussen het bestuur van Ajax en Betaald Voetbal van de KNVB. De har monie werd bekrachtigd met een contract. Het bestuur van Ajax tekende mede namens de spelers deze overeenkomst. Na afloop gaf geen der partijen commentaar op de opgeloste kwestie. De spelers van Ajax weiger den in februari, acht in getal, op te komen voor de vriendschap- RKC en Heerenveen blij met punt waalwijk» anp RKC en Heerenveen hebben ge noegen genomen met een pun- tendeling. Het gelijkspel (1-1) kwam gisteravond in Waalwijk tot stand in een rommelige wedstrijd. RKC, dat door drie opeenvol gende overwinningen naar de middenmoot was gestegen, speelde de eerste helft beter, maar verzuimde voor de rust verder uit te lopen dan 1-0. Het enige doelpunt kwam op naam van de Rus Petrov uit een voor zet van Petrovic. Een minuut la ter trof Muller de paal. De spelers van bekersensatie Heerenveen kregen in de rust een ouderwetse donderpreek van trainer De Haan. De Frie zen speelden in de tweede helft een stuk feller. Dit resulteerde vrijwel onmiddellijk in een doelpunt van Regtop. De drib belaar passeerde drie spelers en schoot vervolgens droog in: 1-1. Heerenveen kon daarna win nen, werkte er in de tweede helft hard voor, zag drie spelers geel krijgen, maar kwam te wei nig voor het doel van Vonk. Na afloop konden beide trainers le ven met de puntendeling. Met deze uitslag was de koude avond niet voor niets geweest. Jacobs zag veranderingen in het spel van RKC nu deze ploeg niet meer direct in degradatie gevaar is. De Haan was ver heugd over het spel van ex-Vo- lendammer Pastoor. Hij organi seerde de verdediging goed. RKC: Vonk; Hutten, Streppel, Ten Hag, Schreuder; Muller, Petrovic, Brands, Petrov: Van Arum, Van Rijswijk (72. Petta) Heerenveen: L'Ami; Doesburg, Pas toor, Schoenmakers, Sier; Tomasson, Bijl, De Vissen Tammer (60. Polley), Echteld, Regtop pelijke interland Nederland - Portugal in Eindhoven. Zij pro testeerden tegen de program mering van de bekerwedstrijd Ajax - Feyenoord op 8 maart tussen de twee Europese beker duels in alsmede tegen de selec tie van Patrick Kluivert voor het WK jeugd in Nigeria. Door de boycot van de Ajacie- den speelde bondscoach Guus Hiddink met een alternatief Oranje tegen Portugal (0-1). Het bestuur betaald voetbal legde de Ajacieden een speelverbod van een week op. Toevallig was er in die tijdspanne geen wed strijd van Ajax voorzien. De club ging een week op trainings kamp in Athene. De KNVB overwoog na het uitspreken van de schorsing nog andere disciplinaire maat regelen. Na het overleg van gis teren is dat niet meer noodza kelijk. De overeenkomst werd ondertekend door Ajax' pen ningmeester Arie van Os en door Jos Staatsen, voorzitter be taald voetbal. Op papier staat dat beide partijen de ontstane verwijdering betreuren en dat het bestuur van Ajax mede-ver antwoordelijkheid toegeeft voor de actie van de spelers. Het Ajax-bestuur en de spelers er kennen voorts op schrift het be lang van vertegenwoordigende teams. Ajax zal voortaan aan uitnodigingen gevolg geven. Bo vendien erkennen zij de ver plichting voor vertegenwoordi gende teams uit te komen krachtens FIFA- en KNVB-regle- menten. Het sectiebestuur is bereid te overleggen met spelers in probleemsituaties. SCOREBORD PRIJSVRAGEN LUCKY TEN Vrijdag 3 maart: 3 - 9 - 12 - 13 - 19 - 20 - 25 - 32 - 40 - 43 - 47 - 50 - 52 - 53 - 62 - 65-68-75-77-78 (onder voorbehoud) ATLETIEK spri'nggala Hoog: 1. Hoen (Noo) 2,36, 2. Sotomayor (Cub) 2,34, 3. Sonn (Dui) 2,28. Polshoog: 1. Sergej Boebka (Oek) 5,80, 2. Tiwont- schik (Dui) 5,80, 3. Trandenkov (Rus) 5,70 Vrouwen, hoog: 1 Astafei (Dui) 2,04 (bwp), 2. Goeljajeva (Rus) 1,99, 3 Babak- ova (Oek) 1,99. Polshoog: 1. Andrejeva (Rus) 4,00, 2. Rieger (Dui) 3,90, 3. Zach (Dui) 3,80 GOLF ANDALUSISCH OPEN Stand na tweede ronde: 1. Rocca (Ita) 136, 2. Carter (Eng), Cejka (Dui) en Smyth (Ier) 139, uitgeschakeld: Muntz 150 (75 75) Muthaiga KENYA OPEN Stand na tweede ronde: 1. Björn (Den) en Lee (GBr) 132, 32. Bos 140 (72 68); uit geschakeld Steenkamer 146 (76 70) PAARDESPORT Moorsele (Bel) CSI Internationaal springconcours, tabel A: 1 Bost (Fra) Vallée d'Or III 0 strafpunten- 45,17 seconden, 2. Van Paesschen (Bel) Capricieux des Six Censes 0-46,70, 3. Go- dignon (Fra) Uquitéo Ie Fol 0-47,92, 4, Voorn/Jewels Emerald 0-48,38, 9. Huis in 't Veld/Eros H 0-54,26, 11 Romp/Burg's Mister Blue 0-57,88, 13. Raymakers/Visa Amadeus Z 0-63,76, 16. Lansink/Boll- vorm's Libero H 0-71,59, 18. Tops/Sonora La Silla 1 Internationaal springconcours, 1,35 m: 1, Becker (Dui) Butterfly 2700 punten-28,97 seconden, 2. Simon (Oos) 2700-28,98, 3. Tops/Monterrey La Silla 2700-28,99, 10. Romp/Waldo 2700-33,01, 15. Lansink- /Bollvorm's Ferdle 2700-37,75, 20. Huis in 't Veld/Fairly Tale 2700-40,65, 34. Ray makers/Visa Rinnetou Z 2100-32,88, 3/. Voorn/Crown Jewels 1800-71,83 Aken (Dui) CSI Internationaal springconcours: 1. Laarak kers Belladonna 0-56,6, 2. Reinacher (Dui) Gianna en Wulschner (Dui) Komtesse 0-59,2, 13, Ehrens/Wunderknabe 3,75, 20. Laarakkers/Caprice 4, 30. Bulthuis/De Groos Figaro 8. Internationaal springconcours: 1. Vrieling Furrisol Broadway 0-55,5, 2. Schumacher (Dui) Ravenna 0-57,2, 3. Hafemeister (Dui) Remus en Wenz (Dui) Furlosa 0- 59,6, 16. Albert Zoer/Everglade 4-61,5, 17. Albert Zoer/Eldorado 4-62,6, 36. Ehrens/Macho KB 12 Dressuur PRIX ST. GEORGES: 1. Sabine Rueben mouche 1301 LEIDSE SCHAAKCOMPETITIE Zesde ronde: Alphen - AAS 4-4; Oegstgeest - Philidor 2 4-4; LSG 5 - Katwijk 3-5; Oegstgeest 2- Voorschoten 3,5 - 4,5 Alphen 12-30,5 Katwijk 5-22,5 Oegstgeest 9-27,5 Philidor 2 3-21 AAS 8-30,5 Voorschoten 2 3-17 LSG 5 6-25 Oegstgeest 2 2-18 SKI Lillehammer WERELDBEKER FREESTYLE, BALLET: 1. Kristiansen (Noo) 26,40, 2. Baumgartner (Zwi) 24,65, 3. Roxberg (VSt) 23,80. Stand: 1, Kristiansen 600, 2. Baumgartner 580,3. Becker 580 Vrouwen: 1. Batalova (Rus) 27,95, 2. Koesjenko (Rus) 25,15, 3. Fechoz (Fra) 25,05. Stand: 1. Breen 600, 2. Koesjenko 564, 3. Fechoz 558, 6. Witte 472 WK SNOWBOARD Finale reuzenslalom: 1. Freinademetz (Oos) 1.55,54, 2. Eric Rey (Fra) op 0,83 seconde, 3. Kestenholz(Zwi) 1,62. Vrouwen: 1. Taggart (VSt) 2.07,64, 2. Ma genta (VSt) 1,13,3. Shaw (VSt) 1,60 TENNIS ROTTERDAM Kwartfinales: Krajicek (5) - Medvedev (Oek/4) 7-6 6-4, Haarhuis - Tarango (VSt) 6-4 6-4, Camporese (Ita) - Schalken 6-2 6- 3, Kafelnikov (Rus/2) - Damm (Tsj) 6-0 7- 6. Dubbel, kwartfinales: Eltingh/Haarhuis (1) - Keil/Nyborg(VSt/Zwe) 4-6 7-6 7-6 VOETBAL EREDIVISIE RKC - Heerenveen 1-1 (1-0) 28. Petrov 1 0, 47. Regtop 1-1. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 2250. Gele kaart: De Visser, Bijl, Polley (Heerenveen) EERSTE DIVISIE FC Zwolle - RBC 2-1 (1-1) 3. Van Oeveren 0-1, 40. Smit 1-1, 58. Boere 2-1. Scheidsrechter: Zuidema. Toeschouwers- 2550. Gele kaart: Van der Vegt (Zwolle) BELGIË:Gent-Standard0-1 DUITSLAND: Duisburg - Karlsruhe 0-0, Bochum - Bremen 1-3 WIELRENNEN RONDE VAN MURCIA Derde etappe, Murcia - Jumilla: 1. Hoff man 188 km in 5.19.58, 2. Saitov (Rus), 3. Baffi (Ita), 18. Nijdam, 26. Breukink, 28. Maassen, 48. Indurain (Spa) 0.42, 56. Van Steen, 74. Blijlevens 2.09, 60. Ro- minger (Zwi), 99. Rooks, 114. Dekker 5.05. Klassement: 1. Baffi 14.52.17, 2. Saitov 0.09, 3. Hoffman 0.13, 17. Breu- kink 0.2125. Maassen, 33. Ni)dam 0.58, 45. Indurain 1.40, 50. Van Steen 2.30, 75. Rominger 3.07, 92. Rooks, 98. Dekker 6.03, 116. Blijlevens 27.18 Fran Becker M o 'n Bons Becker kan M 1 ik goed begrijpen. Die is dat hele tennis al lang spuugzat. Wat dat betreft zijn Becker en ik het roerend eens. Vroeger hadden Becker en ik nog aardigheid in het tennis. Je had Wimbledon en Forest Hills. De Davis Cup. Het Melkhuisje was belangrijk. Roland Garros telde nog niet mee en Australië was te ver weg. Gedurende een groot deel van het jaargenoten de ten nissers en ik van onze rust. Welverdiende rust. Dat is precies waar Becker naar verlangde. Welverdiende rust. Dat gereis over de hele wereld en dat vooreen hongerloon, Becker was het gewoon even zat. Dit ging zo. Becker bestudeerde een week of wat geleden na zijn verlies in Melbourne zijn aanstaand reis schema en trof daarop aan, ik overdrijf het geenszins, Stoke- on-Trent, Marseille, Neufchdtel- sur-Aisne, Baden Baden, Rio de Janeiro, Le Havre, Honolulu, Milaan, Yogyakarta, Stuttgart, Rotterdam. ,,Scheisse!Auch mal wieder nach Rotterdam!" Een begrijpelijke reactie. Beckers plichtsbesef gaat ver. Tot Stoke-on-Trent, Marseille, Neuf- chdtel-sur-Aisne, Baden Baden, Rio de Janeiro, Le Havre, Hono lulu, Milaan, Yogyakarta en Stuttgart desnoods, maar er komt een keer een einde aan elk goed humeur. Becker verlangde plots hevig naar een gewoon dagje thuis. Een lekker eindje wandelen met de herder. Zoon tje Noah naar de crèche bren gen. Sauerkraut eten bij moeder Becker - u moet weten, niks gaat er boven de Sauerkraut van Mutti Becker. Op zaterdag naar Bayern en 's avonds languit op de bank, de Fernseh op het ZDF, Derrick kijken. Na Stuttgart blijf je lekker een paar dagen thuis, bracht Frau Becker, die haar man goed kent en al lang doorhad dat Becker meer naar Derrick verlangde clan naar een hotelkamer in Rotterdam, te berde, we hebben nog wel wat spaarmarkjes ach ter cle hand, we zingen het wel een weekje uil, maar daarna weer hupsakee het huis uit, naar Indian Wells, je loopt me anders maar tijdens het stofzuigen voor de voeten, du kwiebus. Becker stemde met het voorstel in. Rot terdam zou zonder Becker ook wel doorgaan, veronderstelde Becker. Deze gedachte siert de mens Becker. Het cluidt op de voor een megaster als Becker on gebruikelijk gezonde opvatting dat niemand onmisbaar of on vervangbaar is. Becker zelf niet in het minst. Maar hier slaat Becker dan toch cle plank mis. Als er één tennisser onmisbaar is voor Rotterdam, clan is het wel Becker. Ik had me al verheugd op urenlange reportages uit Ahoy'. Niet vanwege Ivanisevic of een onbekende Spanjaard clie plotseling last van lum knie heb ben - sincls wanneer hebben ten nissers niet gewoon last meer van hun arm? - maar vanwege Becker. Ik ben een fan van Bec ker. Zo lang Becker maar komt, is er niets aan de hand, dachten de tennistoernooiclirecteur en ik eensgezind. Becker kwam. Er stopte een achtportierslimou voor Ahoy' en uit één ervan strompelde Becker. Wij nemen althans aan clctt het Becker was, maar helemaal zeker is dit niet. Het kan ook een speciaal voor deze rol door het impressariaat van Becker gecaste acteur met rode opplakbaard zijn geweest. Deze acteur, Robert Reclforcl of Erik van Muiswinkel, daar ben ik nog niet achter, maar een glansrol was het zeker, stond met sterk Duits accent in het En gels cle televisie te woorcl, cleecl alsof hij Wilancler al jaren kende en zei dat het niet ging met zijn knie. Links of rechts?, wilcle cle toer- nooiarts nog weten. Becker was het vergeten en zei toen maar clat hem dat niet uitmaakte, waarna cle toernooicirts invulde clat Beckers beicle knieën er even slecht aan toe waren. De tennistoernooidirecteur zei Becker te zullen missen en zag in een visioen ernstig lege tribunes. Wat ik vooral missen zal, zijn de tussenshots. Want het boeiendste aan het tennis zijn de televisie tussenshots en des te verveelder zij dciar- Frank Snoeks is ver slaggever van Studio Sport

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21