Feyenoord houdt zich vast aan Werder 6,95 Sport 20,45 j 20,45 17 15,95 Club Brugge knokt zich naar kleine zege: 1-0 Peter Post wil in zee met Koninklijke PTT WOENSDAG 1 MAART 1995 18 chef willem spierdijk. 071-356464. plv -chef rob onderwater. 071-356463 Rotterdammers missen Taument en vermoedelijk ook Van Gobbel tegen Zciragoza DUIVENTIL Vlak voor de Europese con frontatie met Zaragoza gaan de gedachten bij Feyenoord terug naar Wer der Bremen. ..Bijna nie mand dacht dat we tegen de Duitsers een kans had den. De spelers geloofden er gelukkig wel in", zei coach Van Hanegem giste ren. rotterdam anp In de vorige ronde versloeg Feyenoord de favoriet geachte Duitse bekerhouder. Tegen Za ragoza wordt uitgegaan van in grote lijnen dezelfde tactiek. ,.We mogen op eigen veld voor al geen doelpunt tegen krijgen", zei Van Hanegem. In de Kuip versloeg Feyenoord Werder des tijds met 1-0, waarna in Duits land opnieuw een imponerende zege volgde. Drie spelers zouden in de be oogde aanpak van Van Hane gem een cruciale rol hebben moeten spelen. Zij moesten de aanvallende krachten van de Spanjaarden, Higuera, Esnaider en Poyet, uitschakelen. Inmid dels is vrijwel zeker dat Van Gobbel wegens een blessure aan de knie niet speelt. Van Hanegem noemde dat een groot probleem. „Hij heeft in vergelijkbare wedstrijden zijn waarde bewezen." Hoe de elf van Feyenoord er morgen uit zien kon de coach nog niet zeg gen. Zeker is dat de rest van de rechterkant, Taument (nog niet speelklaar) en Scholten (ge schorst), ontbreekt. Vooralsnog gaat Van Gobbel wel als zeven tiende man mee op trainings kamp. Mogelijk dat Maas nu ach terin komt te spelen en de Bra ziliaan Glaucio op het midden veld terechtkomt. Met Refos heeft Feyenoord nog een ander alternatief voor de laatste linie achter de hand. Van Hanegem wil in de loop van vandaag eens serieus aan de oplossing van het probleem gaan denken. Dat Feyenoord afgelopen za terdag in de generale tegen Go Ahead Eagles zwak speelde, is volgens de coach geen maatstaf. „Net zo goed als dat het me weinig zegt dat Zaragoza min der is dan in het begin van de competitie. Vorm kan per wed strijd verschillen." Van Hanegem zag de aan staande tegenstander in het be- - - Gaston Taument, op de huid gezeten gin van het seizoen een paar keer op de televisie. Hij genoot. „Het was voetbal voor de lief hebbers. Technisch goed, met leuke dingen. Alles was wel functioneel, juist daarom was het goed. Destijds was het dui delijk één van de betere ploegen van Spanje." Zaragoza verloor echter de laatste vijf uitwedstrijden, won van de laatste zes duels er slechts twee. Volgens coach Fer nandez was de winst van zater dag op Valladolid (1-0) de om mekeer. door twee verdedigers van NAC, ontbreekt morgen in de opstelling van Feyenoord. „De prestaties waren minder omdat we door enkele blessure problemen het ritme verloren. Dat ging ten koste van het zelf vertrouwen. Tegen Valladolid zaten we weer in de buurt van ons oude niveau. We hebben veel kansen gecreëerd, dat stemt mij optimistisch." Fernandez landde gisteren met de selectie van Zaragoza op Zestienhoven. De Brailiaan Ca- fu, eerder dit seizoen ook in ge sprek met Feyenoord, was niet van de partij. Fernandez had al besloten in Rotterdam de voor keur te geven aan drie andere buitenlanders, de Argentijnen Esnaider en Caceres en de Uruguayaan Poyet. De laatste maakte het afgelo pen weekeinde het enige doel punt voor Zaragoza. Van Hane- FOTO KEES VAN HOOGDALEM gem ziet in hem de gevaarlijkste tegenstander. „Hij is vrijwel al tijd verantwoordelijk voor de belangrijkste treffers." Poyet, vooral sterk in de lucht, speelt kort achter de beide spitsen. Hi guera en Esnaider vormen de aanval. Tsjechië oefent tegen Finland praag Tsjechië, tegenstander van het Nederlands elftal in de EK-kwalificatiestrijd, oefent op 8 maart in Brno tegen Finland. Bondscoach Dusan Uhrin heeft voor het duel zeventien spelers opgeroepen. Na een absentie van ruim vier jaar is de 28-jarige middenvelder Bittengel (Uerdingen) terug in het keurkorps. De selectie: doel: Kouba (Sparta Praag), Stejskal (Slavia Praag): ver dediging: Kotulek (Sigma Olomouc), Galasek, Repka (Banik Ostrava), Gabriel (Viktoria Zizkov), Suchoparek (Slavia Praag): middenveld: Poborsky, Bilek (Viktoria Zizkov), Nemecek (Tou louse), Smejkal, Berger (Slavia Praag), Bittengel (Uerdingen), Hapal (Leverkusen); aanval: Siegl (Sparta Praag), Samec (Union Cheb), Wagner (Boby Brno). TVM Nederlandse inbreng in Giro milaan» Van de Nederlandse wielerploegen neemt alleen TVM deel aan de 78ste Giro d'Italia, die op 13 mei begint in Perugia. Achttien ploegen hebben tot nu ingeschreven voorde Ronde van Italië die op 4 juni in Milaan eindigt. De achttien formaties: Brescialat, Carrera, Refin, Gewiss, Lampre, Mapei, MG, Polti, ZG-Mobili (alle Italië), Festina (Andorra), Castorama, Le Grou- pement (Frankrijk), Telekom (Duitsland), TVM (Nederland, Mercatone-Uno (San Marino), Banesto, Kelme, ONCE (Spanje). Vier ploegen worden in de komende tijd aangewezen. De selec tie wordt gemaakt aan de hand van de resultaten. Liverpool ontdoet zich van Wimbledon londen Liverpool heeft zich bij de laatste acht van het toernooi om de FA-cup geschaard. Door doelpunten van de veteranen John Barnes en Ian Rush werd Wimbledon gisteravond met 2-0 verslagen. In de kwartfinales van het toernooi speelt de ploeg te gen de winnaar van het duel Tottenham Hotspur - Southamp ton, vandaag in Londen. In de Premier League won Newcastle de uitwedstrijd tegen Ipswich met 2-0. Het was de vierde achter eenvolgende zege voor de ploeg van manager Kevin Keegan. Op de ranglijst staat Newcastle nu derde. Negen punten achter Blackburn Rovers, zes achter Manchester United. Fiks ontslaat trainer Van der Water leiden» Eersteklasser Fiks heeft met onmiddellijke ingang trainer Gé van der Water ontslagen. Reden van het op non-actief stellen van de oefenmeester was de gebrekkige communicatie tussen Van der Water en zijn selectie. De Oegstgeester club, die mo menteel de derde positie in de eerste klasse bekleedt, heeft nog geen opvolger voor Van der Water. Pastoor in dienst bij Heerenveen volendam Alex Pastoor verhuist met onmiddellijke ingang van Volendam naar Heerenveen. De 28-jarige voetballer uit Schoo'rl tekent vandaag een contract in Heerenveen dat hem tot juli 1998 aan de Friese club bindt. Pastoor, die zes seizoenen uit kwam voor Volendam, zou vrijdag in Waalwijk tegen RKC al zijn debuut voor Heerenveen kunnen maken. Cornelissen zet punt achter carrière Roosendaal Ton Cornelissen heeft zijn betaald-voetbalcarrière beëindigd. De 31-jarige spits, die dit seizoen naar RBC kwam en voor twee jaar tekende, had het niet meer naar zijn zin bij de Roosendaalse club en wil zich helemaal concentreren op zijn maatschappelijke carrière bij het Holland Casino in Breda. „Het is heel duidelijk een verkeerde keuze geweest. Zowel van RBC als van mij." Cornelissen, die op zijn zeventiende debuteerde bij NAC, speelde bijna 250 competitiewedstrijden in het betaalde voetbal en scoorde 103 keer. Wijn van de maand Maart Domainede la Doline F itou 1992 Appellation F itou Contrölée Mis en bouteilleala propriété Per fles Doos a 6 flessen 38,50 Het duurde zo' n 300 jaar voordat deze wijn zijn huidige smaak bereikte. Muzol Heeft u er wel 'ns van gehoord? Het is een oud vestingstadje ten zuiden van de Haut-Corbières, gelegen in het gebied Fitou dat dankzij haarwijnboeren in 1948 een eigen Appellation-Contrölee kreeg Welnu, in Muzol ligt het Domainede la Doline. Eén van de oudste wijn- domainesin Fitou Al in de zeventiende eeuw heeft de familie Bouisson hierdruiven aangeplant. Hun boerderij kreeg voorts de naam Dolino Blanco, wat zoveel betekent als "de witte vallei". Later veranderde de naam in Domainede la Doline. lean Falgas, de huidige eigenaar, maakte dit domein tot één van de modernste in de streek. Geheel ten dienste van de wijn, hetgeen mag blijken uit onze Wijn van de Maand De Domaine de la Doline Een mooie, dieprode wijn met een subtiele geur. vanille-tonen en rijp fruit. De druiven- soorten die hiervoor worden gebruikt zijn 25%Syrah, 60% Grenacheen 15%Carignan. De smaak is zuiveren sappig, met zeg een pittige kern. Heerlijk bij vooral stevige gerech ten Denkt u maar aan wild, pittige kaas of Hollandse kost zoals stam pot. Betaal niet meer dan h et bij Klerks kost ÉialjB Olifant longe J lenever I Liter, normaal 21,75 l De Kuyper Vieu: Liter, normaal 22,75 |ohn Player Special Fine Old Scotch Whisky 0 70 Liter, normaal 19,95 95 Carolans Finest Irish Cream Liqueur i 0 70 Liter, normaal 19,95 ks Slijterij en Wijnhandel Vestigingen alphen aan den run Van Nesstraat 27 >tede(to ah): Bleekersvaartweg 74-76 :ddorp (t.o postkantoor): Kruisweg 963 leiden: Kennedylaan 7. Bevrijdingsplein 48. Doezastraat 6. inbledingen zijn geldig van 2 t/m Kopermolen 36. Stevensbloem 169 oecstgeest: Lange Voortplein 7 lisse Blokhuis 20 katwiikaanzee Noordzeepassage 16/17/1 wassenaar: van Hogendorpstraat69 Wilt U iets melden? Bel 071 - 356461 (Wimvan Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. Faxen mag ook: 071-321921. Het wielerseizoen is ook regionaal ge start. Peter van der Reep (Hillegom) won een dis trictswedstrijd in Gouda. Robert Karremans (Alphen) werd vijf de. De Bollenstrekers Jan van der Tang (3), André van Reek (4) en Hans van Eijk (5) reden prijs bij de B-amateurs. Niels van Deursen werd derde bij de nieuwelingen. De eerste open wedstrijd in Nederland was een prooi voor Brabander Theo Franken. Robert Karremans werd achtste. De Alphense wie- Iertrainer Piet van der Meer trok met zijn Avanti-ploeg naar het Belgische Aubel. Met ereplaat sen voor gastrenner Mark Vlijm (1), Maarten Keijzer (8) en Jeroen Wesselius (10) had hij succes Voetbalvereniging Roodenburg heeft zijn trainers staf voor het nieuwe seizoen rond. Hennie de Klerk blijft trai ner van het eerste elftal. Marco van Alphen. Jan Keijser en Cees Montagne gaan de jeugd de kneepjes bijleren. Jan Lovink wordt zaterdag-trainer en Johan van Tongeren neemt de keepers onderhanden. Bij v.v. Koude kerk zijn ook de jeugdtrainers bekend. Peter Vlasveld doet een stapje terug en krijgt hulp van Ron Paling, Brian Monks en Aart Jan van Boksel. Bij v.v. Lei den blijven Rick de Haas, Rick Bink, Jeroen den Hollander en Marcel Rietbergen de jeugd trainen Boudewijn de Geer blijft ook het komende seizoen bij de Haagse eersteklasser Quick H. John Huguenin wordt trainer bij DSO (zaterdag). Bij de zaterdagafdeling van SIZO vertrekt Klaas Jansen. Ger Bontje verruilt GWS voor Wou- brugge De Leiderdorpse prof voetballer Alfons Groenendijk (Sparta) liep in een oefenwed strijd tegen Barendrecht een blessure op aan zijn ribbenkast. Het meespelen in de belangrijke wedstrijd tegen Ajax loopt nu gevaar Langebaanschaatsster Lia van Schie gaat marathons rijden. Zij is opgenomen in de ploeg van de Enkhuizer Alma nak. Jan van Huistede, ploeglei der van Dasia mocht vanwege geldgebrek niet met zijn ploeg mee naar de alternatieve Elfste- dentocht in Finland. Inmiddels is de tocht door invallende dooi afgelast Niet alleen Jolanda Grimbergen en Frank van der Kley pakten een gewestelijke schaatstitel op De Uithof. Ook de junioren Jolanda van Goozen (Hoogmade) en Judith Straathof (Zoeterwoude) kwamen met een gouden medaille thuis. Schaatscoach Eric van Korde- laar, neemt buiten Niels Arnold, Frank van der Kley (Voorscho ten), Marco van der Ing en Wer ner Altewisscher (Leiden) mee naar recordwedstrijden in Cal gary Drafcentrum Hilversum heeft weer een koers moeten schrappen door een te geringe animo Rijnsburger Harco Schaafsma is zondag 5 maart favoriet bij de Nederlandse win- tertriathlon. Ook wereldkam pioen triathlon Rob Barel heeft verrassend ingeschreven In de Leidse Hout is zondag 5 maart een prestatieloop. Organisator AV Holland begint de inschrij- i ving om 10.00 uur. De Polder loop over 15 km in Hazerswou- de is gewonnen door Patrick de Ruiter (NSL) Het Interpolis schaaktoernooi wordt door het terugtrekken van de sponsor dit jaar niet meer gehouden Za terdag 4 maart komt KNVB- voetbaltrainer Bert van Lingen bij DOSR (Roelofarendsveen) een trainingsmiddag houden Tafeltennisvereniging Docos start op dinsdagavond 28 maart een bedrijvencompetitie over vijf weken. Informatie bij Fer Veijgen (071-763053) De voet balmeisjes van de afdeling Lei den werken bij Bernardus op woensdag 1 maart een stagedag af Zwem- en polovereniging De Colombiaan (Voorhout) zoekt met spoed een trainer voor de zwemafdeling De Leidse Groenoordhal staat op zondag 12 maart centraal voor het Open Nederlands Indoor kampioenschap fietscross Het Nederlands kampioenschap wielrennen voor clubs gaat na vijf jaar Almere terug naar Dronten Jan Hensing blijft nog een jaar voorzitter van de Leid se korfbalclub Crescendo. Hen sing wilde aftreden, maar er is nog geen nieuwe kandidaat ge vonden Staatssecretaris Erica Terpstra heeft het Limburgse Valkenburg geld en mankracht beloofd voor het organiseren van het WK wielrennen in 199$. Nederland is tot nu toe de enige kandidaat BRUGGE RTR/ANP negentig minuten lang voor een positief resultaat. De thuisploeg kon echter op het zware veld weinig uitgespeelde kansen af dwingen. Ook Chelsea liet zich in offensief opzicht nauwelijks gelden. Op het moment dat vrij wel iedereen zich al had ver zoend met een doelpuntloze wedstrijd, kwam Verheyen in beeld. Uit een vrije trap kopte hij via het lichaam van aanvaller Furlong raak: 1-0. Met opgehe ven armen en lachende gezich ten verlieten de spelers van Club Brugge zes minuten later het veld. Een late en ietwat fortuinlijke treffer van middenvelder Ver heyen heeft Club Brugge in de Europese tweestrijd tegen Chel sea een licht voordeel bezorgd: 1-0. Of de krappe zege voldoen de is voor de Belgische ploeg om de halve finales van het Eu ropa-Cuptoernooi voor beker winnaars te bereiken, is echter de vraag. Chelsea, de ploeg van oud-international Hoddle, is op eigen veld traditiegetrouw tot veel in staat. Club Brugge knokte gisteren den haag»anp Koninklijke PTT Nederland wordt genoemd als sponsor van de nieuwe wielerploeg van Peter Post. De Amstelveense manager is in gevorderde onderhandelingen met de multi national. In mei valt de beslissing. Aan het eind van het vorige wielerjaar nam Post na twin tig jaar afscheid van de wielersport. „Voor hooguit een jaar tje". sprak hij strijdlustig. Zijn pogingen een nieuwe geld schieter voor zijn ploeg té vinden, als opvolger van Histor, waren mislukt. Of beter, naar nu blijkt: niet tijdig gelukt. Post had het in 1994 over een contract voor vijf jaar, om de werkgelegenheid van vijftien tot twintig renners en een amateurploeg tot de eeuwwisseling te waarborgen. Met KPN gaat het om een contract voor vier jaar ter waar de van dertig miljoen gulden. Een behoorlijk sterk team be roepsrenners kost tegenwoordig ongeveer 7,5 miljoen gul den. De naam van KPN is ook gevallen bij de financiering van de start van de Tour de France in 1996 in Den Bosch. Bij de Omloop Het Volk zaterdag vertelde Wilfried Nelis- sen dat Peter Post een nieuwe sponsor had gevonden. De naam wist hij nog niet. Bij het afscheid van Histor verklaar de Nelissen dat hij onmiddellijk naar Post terugkeert als hij met een nieuwe equipe het peloton instapt. Voor 1995 heeft de sprinter onderdak gevonden bij de Belgische formatie Lotto. Peter Post hield zich gisteren op de vlakte. „Ik ben wel druk bezig, maar niets is nog definitief. Wie mij kent, weet dat ik in fase van onderhandelingen nooit namen noem. Vroeger en nu ook niet. Ik wil die mensen niet in verlegen heid brengen." Woordvoerder Versteeg van KPN deelde mee dat 'weinig concreets te melden was'. Hij wilde niet bevestigen dat er gesprekken zijn gevoerd. „We praten met iedereen. En als gesprekken met Post hebben plaatsgevonden, hebben die niet geleid tot resultaat. Bovendien is ons beleid dusdanig dat wij in het algemeen geen mededelingen doen zo lang de onderhandelingen nog gaande zijn."

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18