Stam: Loon naar werken Bob de Jong denkt al aan nieuwe wereldtitel Sport Angenent zit rivaal Kramer lelijk dwars Zülle heerst ook in Valencia Jury besteelt Van Benthem Eindelijk goud voor Harold Janssen Seriese neemt afstand van Van der Lee De Natris zwemt twee kringrecords MAANDAG 27 FEBRUARI 1995 Edwin Jongejans valt van de plank amsterdam Edwin Jongejans was dit weekeinde de ongelukkige afwezige bij de winterkampioenschappen schoonspringen 3- meterplank in het Amsterdamse Sloterpark-bad. Zaterdag gleed hij tijdens de warming-up bij de opsprong weg, waarna de hevig zwiepende plank hem bij het neerkomen vol op het hoofd trof. Er kwamen drie krammen aan te pas om de wond te dichten. Dat was nog niet alles: de 27-jarige springer kon niet lopen. On derzoek in het ziekenhuis wees uit dat zijn rechter enkelband bij de mislukte afzet hoogstwaarschijnlijk is gescheurd. Voor Jonge jans houdt het in dat hij in elk geval de wedstrijd in Rostock van volgende week mist en dat hij hoogstwaarschijnlijk zijn trai ningsstage in Amerika moet uitstellen. Nationaal record Van den Hoogenband emmen Pieter van den Hoogenband (PSV) heeft zaterdag bij het Nederlands kampioenschap zwemmen sprint op de 50 meter vlinderslag het nationale record verbeterd. Hij bracht het op 24,73 seconden. Het oude record stond met 24,94 seconden op naam van Van den Hoogenband en Casper van Dam (AZ&PC). Van Dam eindigde zaterdag met 24,87 als tweede. Ook de als derde aantikkende Stefan Aartsen (VZC. VI) bleef met 24,92 bin nen het oude record. Vergeer klaar voor start wielerseizoen lemelerveld Etienne Vergeer heeft een trainingswedstrijd in Le- melerveld gewonnen. De Warmondse amateurwielrenner had voor 120 kilometer 2.30.37 nodig. Vincent van der Kooy zege vierde gisteren in Gouda bij de nieuwelingen. Arnold dankt titel aan klapschaats chef willem spierdijk, 071 -356464, plv -chef rob onderwater, 071 -356463 Niels Arnold is juniorenkam pioen van het gewest Zuid-Hol land geworden. In schaatscen- trum De Uithof reed het 17-jari- ge talent uit de gewestelijke se lectie van de trainers Erik Kor- delaar en Dick de Bles op zijn geliefde klapschaatsen. „Mede daaraan heb ik mijn goede prestaties van dit seizoen te danken", zo meent de A-junior uit Voorschoten. Arnold werd na een bijna-val op de 500 meter derde in een tijd van 40,27 seconden. Op de 1500 meter snelde hij in 2.02,36 minuten naar de tweede tijd, kort achter zijn trainingsmaat en dorpsgenoot Frank van der Kley (2.02,02 minuten). De af sluitende 3000 meter won Ar nold in 4.23,98 minuten. Van der Kley, die al twee jaar tot bij gewestelijke selectie hoort, maar pas sinds één maand op klapschaatsen rijdt, eindigde op de 3000 meter als derde in een nieuw persoonlijk record van 4.26,95 minuten. De 19-jarige Van der Kley verover de na drie afstanden de zilveren medaille. Arnold is uitgenodigd om komende maand in Calgary (Canada) aan recordwedstrijden deel te nemen. Bij de neo-seriioren legde Wendy Vergeer beslag op de tweede plaats. De Warmondse realiseerde tijden van 47,36, 2.26,32 en 5.05,7. Arnold Stam (links) houdt zijn ploeggenoot Piet Kleine nauwlettend in de gaten tijdens de finale om de KNSB-cup in HeerenVfeen. foto anf Kleine maakt het dissidente ploeggenoot gemakkelijk heerenveen marc van derjagt De sterke Klerk's-formatie van ploegleider Frans Overdevest is er niet in geslaagd om voor de tweede maal dit seizoen drie podiumplaatsen te bemachti gen. Alphenaar Henk Angenent stak daar in ijsstadion Thialf een stokje voor. Stam, Piet Klei ne en Kramer (allen Klerk's) be zetten na de marathon van vori ge week de eerste drie plaatsen. In de slotwedstrijd om de KNSB-Cup konden de rijders bovendien dubbele punten ver dienen. Angenent maakte daar van echter meer gebruik dan Kramer. Hij was rapper dan de man uit Oudeschoot, sprintte naar de dertje plaats en schoof daardoor op naar de derde plaats in het eindklassement. De rijder van de Alphense Schaatsvrienden kreeg zijn po diumplaats niet cadeau. „Kra mer heeft zestig ronden lang aan mijn kont geplakt. De Klerk's-ploeg domineerde de wedstrijd. Ik heb het nog wel geprobeerd, maar het voelde weer als Angenent tegen de rest", aldus de spruitenkweker. Angenent, die vorige week ten val kwam, was naar Heerenveen gekomen om te winnen. „Dit seizoen heb ik nog niet van mijn concurrent Kramer kun nen winnen in de eindsprint, dus daar wilde ik het zeker niet op laten aankomen. Zaterdag avond gebeurde het toch en ge lukkig was ik dit keer in de fina le sterker." Angenents ploeggenoot Ro nald de Graaf en Jan Dirk Corts (beiden Koudekerk aan den Rijn) sloten het KNSB-mÓca- thonseizoen eveneens in Heerenveen af. Zij bereikten respectievelijk de 36ste en ze ventiende plaats in het eind klassement. Ruud Borst uit Lei derdorp, die volgend seizoen deel uitmaakt van de Klerk's- formatie, kwam als veertiende over de streep en eindigde één plaats boven Corts in het klasse ment. Richard van Kempen (Nieuwveen) legde beslag op de tiende eindnotering. De sectie marathon van de KNSB wil dat ploegen volgend seizoen uit niet meer dan vier schaatsers bestaan. De bond stelde de ploegleiders zaterdag schriftelijk op de hoogte. Een probleem vormt echter het feit, dat een aantal gesponsorde ploegen (waaronder de Klerk's- formatie) al vier rijders voor vol gend jaar gecontracteerd heeft. Angenent: „Ook ik denk er aan om volgend jaar in plaats van met twee, met drie maten in een ploeg te starten. Ik heb daarover al gesprekken met sponsors gevoerd. Bij één ploeg staan zelfs al vier rijders voor drie jaar gecontracteerd en dat is vóór volgend seizoen niet meer terug te draaien. De voorzitter van de sectie marathon, Hans Brandt, liet tij dens de finale-race om de KNSB-beker in Heerenveen we ten dat het slechts om een voor stel ging. Op 6 april bespreekt de bond het nieuwe concept met rijders, ploegleiders en be stuursleden van de gewesten. castellon anp Alex Zülle heeft met de Ronde van Valencia in de eerste maand van het wielerseizoen zijn tweede overwinning be haald. Eerder zegevierde de 28- jarige ploeggenoot van Erik Breukink in de Ronde van Mal- lorca. De Zwitser verdedigde in de, slotetappes van de Ronde van Valencia zijn leidende positie met gemak. Hij zag tevreden toe hoe de Italiaanse sprinter Mario Cipollini zijn overwinningen zes en zeven bijschreef. In de slo tetappe sprintte ook het Neder landse talent Jeroen Blijlevens mee: vierde. Behalve Cipollini en Ballerini (winnaar Omloop Het Volk) demonstreerde nog een Italiaan zijn supervorm: Stefano Colagé, een 32-jarige routinier met sprintcapacitei ten. Ingereden in de Grote Prijs Pony Malta in Colombia won hij zaterdag in Zuid-Italië eerst de Trofeo Pantalica en een dag later .de Ronde van de Etna. De Fransman Frederic Mon- cassin won gisteren de semi- klassieker Kuurne-Brussel- Kuurne. De sprinter waagde een solo en kwam met vijftien se conden voorsprong aan de streep. De Belg Hendrik Redant finishte als tweede. heerenveen anp Als gezworen kameraden schaatsten de marathonrijders van Klerk's zich een weg naar de top in de strijd om de KNSB-beker. Lachende winnaar werd Arnold Stam, die als lijstaanvoerder de laatste wedstrijd was ingegaan met slechts zeven punten voorsprong op teamgenoot Piet Kleine. Na de race, die zaterdag in Heerenveen een prooi was voor Lammert Huitema, bleek het gat gegroeid tot 38 punten. als tweede. In totaal legden de marathonrijders dit seizoen 1850 ronden af. Vanaf de eerste omloop kreeg het klassement een verrassende lijstaanvoerder: Kleine. De 43-jarige Drent schreef vijf marathons op zijn naam en werd aan het slot slachtoffer van de coup van ploeggenoot Stam. Natuurlijkwas.de Nederland se kampioen op kunstijs blij met de trofee. Stam had tijdens zijn vijfjarig dienstverband heel wat karweitjes voor zijn ploeg genoten Kleine, Kramer en Van Kempen moeten opknappen. Stam: „Ik vind dat ik recht op de De finale van de marathoncom petitie werd interessant door al le voorgaande ontwikkelingen bij de heersende ploeg van dit seizoen. Stam en Richard van Kempen stortten hun kritiek uit over het hoofd van ploegleider Frans Overdevest, die prompt reageerde door de vedetten contractverlenging te onthou den. De grote vraag was wie wie zou steunen in de ultieme strijd om de beker. De ene kopman lachte, de an dere verdween minder vrolijk van het ijs. 'Dissident' Stam won de cup en de conservatief cup heb. Ik was dit seizoen de ingestelde Piet Kleine eindigde strijdlustigste van allemaal. Overdevest heeft in het verleden vaak gezegd dat ik toch nooit zou winnen. Ik reed te aanval lend. Maar ik zag dat als een in vestering voor de toekomst. Ik heb mijn huidige sponsor een mooi afscheidscadeau gegeven. Maar ik vind het nog mooier voor mijn nieuwe sponsor." In de finale haalde Stam ver woestend uit. Met Huitema en Evert van Benthem sprong hij uit een kopgroep van twaalf man. Het trio slaagde erin het peloton voor de tweede maal te ringeloren. Tweevoudig elfste- denwinnaar Van Benthem moest die inspanning later be kopen. Hij raakte op achter- Stand en struikelde door ver moeidheid over zijn eigen be nen. De eindsprint werd gewon nen door Huitema, de man die Stam volgend jaar in de Klerk's formatie vervangt. Het was zijn derde seizoenzege. Huitema liet zich al kritisch uit over de tac tiek van de superieure formatie van Overdevest. „Ik begrijp niet dat Kleine geen kopman was. Stam gaat toch weg? Kleine heeft dit seizoen veel voor het marathonschaatsen betekend. Dank zij hem zat er weer pu bliek op de tribunes. Met Kleine als klassementswinnaar hadden ze meer publiciteit gescoord." Kleine koos in Heerenveen geen enkele keer de aanval. „Dat was ook de afspraak. Stam genoot een voorkeursbehande ling. Ik heb een mooi seizoen gehad. Ik had liever op het laatst wat beter gereden. Na de marathon over 250 ronden in Assen kreeg ik een inzinking. Ik heb vanaf het begin geroepen dat ik geen klassementsrijder ben. Tot mijn verbazing bleef ik heel lang lijstaanvoerder. Ik ging deze wedstrijd in als eerste reserve. Als Stam was gevallen dan had ik de klus moeten kla ren. De afspraken die we in de ploeg gemaakt hebben waren goed. Stel dat je het hele sei zoen voor één man rijdt, dan blijft er voor de rest niets over." heerenveen gpd Evert van Benthem reed zaterdag zijn beste wedstrijd van dit sei zoen. Mee in een vluchtgroepje met Stam en Huitema nam de tweevoudig winnaar van de Elfstedentocht zelfs een tweede winst ronde in de finalewedstrijd om de KNSB-cup. Maar in plaats van een verdiende derde plaats op het ereschavot, beëindigde hij de strijd languit op het ijs en volkomen onterecht slechts op de twaalf de plaats als gevolg van een kapitale misser van de wedstrijdlei ding. Al jaren wordt in het marathonschaatsen een merkwaardig systeem gehanteerd. Wie een winstronde neemt mag als 'beloning' vijf extra rondjes rijden. Want, stelt de Itc marathon, 'de wedstrijd voor het peloton moet altijd hónderd ronden duren'. Daarom kan het gebeuren dat meerdere winstrondes worden vertaald in telkens vijf rondjes meer. Zo ook zaterdag in Heerenveen. Eerst namen twaalf rijders een ronde voorsprong, vervolgens pakten Huitema, Van Benthem en Stam nog een ronde. Die laatste winstronde nam het drietal vrijwel aan het einde van de reguliere wedstrijd. Van Benthem kwam daarna te zwemmen. Nadat het peloton van de baan was gegaan, raakte Van Benthem steeds verder achterop. Zijn medekoplopers haalden hem zelfs in. Precies op dat moment gleed de dappere kaasboer onderuit. Om vervolgens de klap van zijn le ven te krijgen. Hij werd geklasseerd als laatste, omdat hij, volgens scheidsrechter Woudman, een winstronde was kwijtgeraakt en dus weer bij de tweede groep behoorde. Een blunder van jewelste om dat de finishprocedure, die ingaat na de honderdste ronde, eigen lijk niet meer tot de wedstrijd behoort. Leen Pfrommer blijft op het jeugdniveau maar kampioenen afleveren. Stayer Bob de Jong bekroonde in Finland .een suc cesvolle inhaalrace met goud. Voor leverancier Pfrommer was het de vijfde kampioen in zes jaar tijd. De Jong zegevierde op de 3000 en 5000 meter. De 18- jarige Leimuidenaar was het ijs van het laaglandbaantje in Sei- najoki opgestapt met het idee in elk geval de twee langste afstan den te winnen. De hooggespannen verwach tingen kwamen uit. Behalve een zegereeks bij de nationale ju nioren, plaatste De Jong zich dit seizoen bij de senioren op de voorgrond. Bij de afstandskam pioenschappen veroverde hij brons op de tien kilometer. Op de 5000 meter eindigde hij als vierde. Nadien richtte de stayer zich op de wereldkampioènschap- pen voor junioren in de weten schap dat zijn zwakke 500 me ter hem kon opbreken voor een hoge positie in het eindklasse ment. Na de openingsafstand in Seinajoki zag Jong-Oranjecoach Pfrommer zijn hoop op een nieuwe kampioen verbleken. De Jong eindigde als 35ste in 41,62. De ruime zege op de 3000 meter (in 4.10,28) gaf toch weer wat hoop. De Leimuide naar had op deze afstand geluk dat het nog niet sneeuwde. Concurrenten die in de laatste groep startten hadden het een stuk zwaarder. Alleen de Cana dees Mark Knoll, een pupil van Ingrid Paul, kon de ontketende De Jong enigszins volgen (4.13,76). De rest van de 48 con currenten gaf acht seconden of meer toe. De 1500 meter van zaterdag gaf De Jong veel vertrouwen in een goede afloop. Hij finishte als derde met een persoonlijk record: 2.00,87. Voor de 5000 meter stonden de Japanner Imai, de Korean Kyou-Hyuk Lee en Knoll nog voor De Jong. Het gat met Imai bedroeg zeventien seconden, met Lee negen en met Knol twee. Met een voor zichtige start en een versnelling bij 2200 meter gaf hij Knoll in een direct duel met elf secon den klop: 7.09,49. Daarna moest De Jong toekijken hoe zijn Azia tische rivalen het eraf zouden brengen. De Korean Lee gaf zich na 1800 meter al gewon nen. Imai hield de strijd 1200 meter langer vol. Bob de Jong, student aan de MTS in Leiden, is de opvolger van Jan Bos. Tus sen 1990 en 1992 kwam de titel in handen van Falko Zandstra (tweemaal) en Jeroen Straathof. Nu al richt De Jong, zoon van een uitvoerder bij een bouwbe drijf, zich op de wereldkam pioenschappen per afstand die volgend jaar in Hamar hun pre mière beleven. Volgens Pfrom mer kan De Jong in de toekomst ver komen. „Dit is een vent met geweldige mogelijkheden op de lange afstanden", zei hij. De kampioen zelf stapt volgend seizoen voor de WK afstanden over naar de senioren, maar hij wil ook de jeugdwereldtitel pro longeren. „Volgend jaar is het toernooi in Calgary, daar pro beer ik Zandstra een paar re cords af te pakken." Leidenaar Harold Janssen heeft eindelijk een gouden medaille bemachtigd. Bij de A-junioren revancheerde de 17-jarige Lei denaar van IHCL zich voor eer dere teleurstellende pretaties door in Heerenveen de Neder landse titel te veroveren. De Lei- derdorpse tweelingzussen Melanie en Maureen de Lange legden bij de B-meisjes respec tievelijk beslag op de zilveren en de bronzen medaille. Janssen was in Heerenveen oppermachtig en won drie van de vier afstanden (500, 1000 en 1500 meter). Op de afsluitende 3000 meter werd hij gediskwali ficeerd, omdat hij een opponent bij een inhaalpoging ten val bracht. Zijn puntentotaal was echter voldoende voor het goud. Joost Juffermans (IHCL) nam bij de A-junioren het zilver mee naar huis. Melanie en Maureen de Lan ge (IHCL) hadden alle reden om samen met Wolvers het week einde af te sluiten met een maaltijd bij een Argentijns res taurant. De tweelingzussen leg den achter de talentvolle 14-ja- rige shorttrackster Ellen Wiegers uit Hengelo beslag op respectie velijk de tweede en de derde eindnotering bij de B-meisjes. Bij de C-jeugd waren er IHCL- successen voor Chantal Boer (goud) en de pas 13-jarige Cees Juffermans (zilver). Anke-Jannie Landman was onbetwist de beste van de na tionale titelstrijd shorttrack. Voor Joëlle van Koetsveld van Ankeren restte slechts de troost prijs. Een vat vol frustraties en woede. Zeven keer onderging Van Koetsveld de laatste jaren een ingreep aan haar linkerknie, die totaal versleten was. Kosten noch moeite spaarde de num mer twee van het WK 1991 om terug te keren aan, minimaal, de Nederlandse top. Ze consul teerde de beste specialisten: Hermans in Hilversum, zelfs Martens in België. Het hielp, eindelijk was ze weer fit. Het kostte zweet, tra nen en van thuis uit veel geld. Bij het NK in Heerenveen was ze terug, met een indrukwek kende brace, ter bescherming van het gewricht dat haar door alle blessures tot op de rand van een zenuwinzinking bracht. Juist die bescherming was aanleiding tot de zoveelste rel in het kleine shorttrack-wereldje, waarin ouders veel te vertellen hebben. De KNSB informeerde bij de internationale schaats- unie (ISU) of schaatsers met zo'n hulpmiddel in actie moch ten komen. 'Nee', stond in de reglementen. Bij het NK mocht Van Koetsveld starten. Ze ein digde als vierde. Als ze zich voor het WK had geplaatst, was de zelfde discussie in het Noorse Gjövik herhaald. Bij het WK in Gjövik vormt Landman de KNSB-delegatie met Priscilla Ernst en, voor de landenwedstrijd, Esmeralda Os sendrijver en Penelope di Lella. De laatste twee hielden Van Koetsveld gisteren op de 3000 meter uit de WK-ploeg. „Een combine", zei niet alleen vader Marcel. Dochter was vooral boos. Zij voelde wat het bete kent om terug te zijn aan de na tionale shorttrack-top, waar kinnesinne overheerst. münchen anp In de hal waar Wim Ruska in 1972 twee olympi sche gouden medailles veroverde, behaalde judo ka Angelique Seriese zaterdag de eerste plaats op de Open Duitse kampioenschappen. De Zeven- bergse versloeg in de finale in de categorie tot 72 kilogram de Tilburgse Monique van der Lee. In de Rudi Sedlmayerhaile in München pakte Rogier Smulders gisteren de derde medaille voor Neder land. Hij eindigde in de klasse tot 95 kilogram als derde. De zege van Seriese was in dubbel opzicht be langrijk. Dat ze van toppers zoals de Frangaise Telle (ippon), de Japanse Asade (ippon) en de Zuidkoreaanse Son (koka) won, was mooi meege nomen. Maar het belangrijkste is de voorsprong die ze heeft gepakt op Van der Lee. Beide judoka's tekenden onlangs een contract waarin voor elk toernooi punten zijn te verdienen. Wie na de wedstrijden in Parijs, München, Den Bosch en de EK in Birmingham de meeste punten heeft, mag naar de WK in Tokyo en maakt de beste kans op uitzending naar de Olympische Spelen in Atlanta. Seriese heeft, na haar tweede plaats twee weken geleden in Parijs en de zege in München, drieën eenhalve punt meer dan Van der Lee. „Ik ben niet de mat opgegaan met de gedachte punten te ver overen op Monique, ik wil alles winnen aldus Seriese. „Maar ik vind het prettig dat we duidelij ke afspraken hebben gemaakt. Alles staat op pa pier, nu kunnen we het lekker op de mat uitvech- Over de aanloop naar de eindstrijd was Seriese tevreden. „Het ging voortreffelijk, zelfs tegen de Japanse die liefst 115 kilogram woog. Met een armklem won ik uiteindelijk. Ik ben geen enkele keer in gevaar gekomen. Ook tegen Monique niet. Mijn zelfvertrouwen was groot omdat ik de laatste ontmoeting met haar had gewonnen." Van der Lee, die op weg naar de finale afrekende met de Duitse Kutz, de Britse Horton en de Poolse Ko- lodriejczyk, verloor uiteindelijk met ippon. Van de overige Nederlanders presteerde alleen Smulders buiten verwachting goed. De judoka van sportschool Ooms veroverde in de categorie tot 95 kilogram de derde plaats. Bonnie Blair stelde in Inzeil ondanks soms belabberde weersomstandig heden haar gouden schaats veilig. foto epa Ritsma: Twee gouden schaatsen inzell anpstanden, de 1500 en 3000 meter. Bij de sprinters ging de bokaal Rintje Ritsma heeft voor de bij de mannen naar de Japanse tweede keer in zijn carrière de winnaar van de 1000 meter Ho- Gouden Schaats veroverd. De rii en bij de vrouwen naar Bon- Fries verdiende de prijs na zijn nie Blair. twee overwinningen in de we reldbekerwedstrijd in het Zuid- Zoals eerder op het WK in duitse Inzell. Vrijdag was de we- Baselga di Piné bleek Ritsma reldkampioen de beste op de het best uit de voeten te kunnen 5000 meter; gisteren won hij de op het zware ijs. Hij was op de 1500 meter. Met 1.57,46 bleef mijl ruim een halve seconde hij de Japanner Shirahata (1.57,46) sneller dan de Japan- (1.58,05) en zijn Zoeterwoudse ner Shirahata. Straathof eindig ploeggenoot Jeroen Straathof de op de derde plaats in 1.58,08. (1.58,08) voor. De Sassenheimse EK-ganger Bij de vrouwen haalde de Martin Hersman zette de zesde Duitse veelvraat Gunda Nie- tijd neer (1.58,91). Arjen mann haar vijfde Gouden Schreuder finishte op de tiende Schaats af. Ze heerste als van- (2.00,23) en Veldkamp op de ouds op de (middel)lange af- elfde plaats (2.01,28). leiden taco de vriesSpeedo Voor de tiende keer organiseerde IZ de Speedo- jaargangswedstrijden. In zwembad De Zijl kwa men 113 clubs aan de start. Voor 17 zegevierde Michael van Schaik ('83) zowel op de 200ni wissel als op de 100m vlinder, respectievelijk in 2.39.6 en 1.11.7. Leeftijdsgenotc Noekie Klein werd verras send tweede op de 100m vlinder: 1.16.3. Voor De Zijl tekende Sander Rijnsburger ('84) voor zilver op de 100m rug: 1.16.8. Op de 200m wissel werd Rijnsburger derde in 2.50.8. Leeftijdsgenote Clau dia Lambrichs haalde brons op de 100m school: 1.29.2. Jeugdmeerkanip Op de jeugdmeerkamp in het Amsterdamse Bijl- merbad behaalden De Zijl-zwemmers vele me dailles. Sven Meyers klokte zowel op de 100m rug als op de 50m school voor jongens onder veertien de snelste tijd: 1.08.5 en 36.0. Ook Teije Kleikamp, jongens onder twaalf, pakte een dubbele zege. Op de 200m school in 3.20.7 en op de 50m school in 44.5. De 50m vlinder voor jongens onder tien was voor Anton Ammerlaan (49.0), terwijl leeftijdsge noot Kevin Hodge met 1.57.0 de 100m school won. Twan Martijn was de snelste op de 200m school voor jongens onder veertien: 2.58.4. Marcel de Natris van De Zijl/LGB heeft zich tij dens de Sprintkampioenschappen zwemmen in Emmen van zijn beste kant laten zien door twee kringrecords te verbeteren. Zowel op de 50m rug als op de 100m wissel bleef De Natris onder de oude tijd. Voor LZ 1886 zwom alleen Remco Sin- geling zich in de prijzen, maar toch mocht de LZ- equipe, met vele tijdsverbeteringen, terugzien op een geslaagd evenement. Op de sprintkampioen schappen in Emmen haalde De Natris de finale op zowel de 50m rug als de 100m wissel. Met 26.97 werd hij op de eerste afstand derde, met 57.98 op de tweede discipline vierde. Beide tijden betekenden een verbetering van het kringrecord. Chester Marsman reikte zowel op de 50m vlinder als de 50m rug tot de halve finales. De estafette ploeg van De Zijl eindigde op de 4x50m vrij voor mannen met 1.35.98 als vierde en op de 4x50m wissel als vijfde in 1.47.97. Voor LZ werd Singeling ('78) de enige medaillewinnaar in Emmen. Op de 50m vlinder eindigde Singeling als derde met 27.27, een halve seconde sneller dan zijn in- schrijftijd. Dat laatste was tekenend voor de gehe le LZ-equipe. Want hoewel er verder geen medail les werden gewonnen, zwom vrijwel iedereen on der zijn of haar tijd.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19